50-70% 4000 euro voor het goede doel Wij zijn uerhuisd! Koester uw Monument Een sprankel (end) sprookje Peter Nellen mode Qoede voornemens voor 2008? CJvlaak^ze eens waar en doe met ons mee Word Cid en meld je aan via wij wensen u jijne feestdagen en een gezond, gelufcfig en voorspoedig 2008 Volop Aanbiedingen bij BADERItr bestuur@samenzoerkingvenray.nC vfae>noe>nfyvr 2e kerstdag show I ll 1.00-17-0° uur Vanaf 1 december 2007 vindt u ons op het volgende adres: Tandprothetische Praktijk Venray Camp Schelbergen Albionstraat 30a 5809 AE Venray-Leunen Tel: 0478 582 356 Bel voor informatie of een afspraak voor een kunstgebit, implantaatprothese of reparatie. wintersale Grotestraat 34 - 580I BH - Venray - 0478-5839I7 Wat een prachtige dansen door en een volle Schouwburg Venray. groot en klein, fantastisch mooie Ruim 280 leerlingen van de afde- decors, schitterende kostuums lingen dans en breakdance van Kunstcentrum Jerusalem voerden maandag- en dinsdagavond de dansvoorstelling Sprankelsprook- je met veel verve op. Het klas sieke verhaal de Notenkraker op muziek van Tsjaikovski was door de docenten van het kunstencen trum, onder leiding van Myrna van Rens, in een geheel eigen jasje gestoken. Het publiek genoot met volle teugen. Van de kleintjes die vertederend hun dansjes opvoer den, van de selectiegroepen die ballet op topniveau lieten zien, van hoofdrolspeelster Iris Geschie- re die Clara vertolkte, en de solo dansers Douwe Deckers en Lynn Erkens. Zij namen het publiek mee op een indrukwekkende reis door Afrika, de Balkan, China, Nederland en het Verre Oosten. Kettingbotsing De politie assisteerde donder dagavond bij een verkeersongeval op de A73 ter hoogte van Casten- ray. Doordat er voor hem hard werd geremd door een aantal automobilisten, kon een bestuur der van een personenauto een botsing niet meer voorkomen, waarna een kettingbotsing ont stond. In totaal waren zes auto's bij het ongeval betrokken. Er was geen sprake van letsel bij de betrokkenen. Beide rijbanen waren enige tijd gestremd. IBADERIE BOXMEER, Honderdachtentwintigste jaargang - week 51 - donderdag 20 december 2007 Slotavond in eetcafé De Graaf een grandioos succes Kerstmis, een eeuwenoud ver haal; dat begint met een ster, een stal, een houten kribbe en een kind. Een detail van een glas in lood raam uit de Heilige Matthi- askerk in Castenray, een rijksmo nument. De afbeelding van de geboorte van Christus, Maria met kind en daaroverheen gebogen het hoofd van de ezel. Dit gebrand schilderde raam is een cadeau van de parochianen in 1959 aan de toenmalige pastoor Geurts die zijn 25 jarige priesterfeest vierde. Het is ontworpen door kunstenaar H. Truyen, geboren in Soerabaja. Opvallend zijn de zuivere kleu ren van de verschillende kleuren glas, waaruit de ramen zijn opge bouwd en zijn min of meer aange past aan de gotische bouw van de kerk. Truyen genoot een opleiding aan de Charles Eyck Academie in Maastricht en later de glazeniers opleiding. In 1955 studeerde hij cum Laude af en in 1956 kreeg hij de gouden medaille voor een beglazing in een kerk in Lugano. Met zijn ontwerp trok hij bijzon dere aandacht van veel kunstken ners in binnen en buitenland. Ook in het gebouw van de boeren leenbank in Sevenum en de jon gensschool. Kunstcritici vonden dat hij met de Castenrayse ramen een gezonde stijl ontwikkeld had. Dezelfde kunstenaar maakte de ramen in Wyck/Maastricht in 1968 en muurschilderingen voor sche pen en scholen, maar ook schil derde hij portretten. CAM P&S CD HELBERG EN Eetcafé De Graaf in Ven ray heeft het project We Care Foundation afgelopen dinsdag afgerond met een feestelijke en succesvolle slotavond. Er werd ruim 2000 gulden opge haald voor het goede doel: We Care Foundation. Deze stich ting zamelt geld in met mede werking van de Nederlandse horeca. Het geld is bestemd voor organisaties of mensen die zich bezighouden met het bevorderen van gastvrijheid in de maatschappij. "Super, super", vat Wendy Dakkus van De Graaf de slotavond in een woord samen. De avond begon muzikaal met een groep troubadours die met een de stemming er in brachten. Het was dinsdagavond dan ook volle bak in De Graaf. Tot de laat ste stoel was bezet om te genieten van een heerlijk diner, live muziek aan tafel en een veiling en loterij met prachtige prijzen. David Hen- kens uit Overloon was voor die gelegenheid van stal gehaald om de avond aan elkaar te praten en de prijzen aan de man of vrouw te brengen. De prijzen, waaronder Vermeldenswaard is zeker nog zijn interieurbeschildering van het Romaanse kerkje in Oud/Lemiers. Zeker de moeite waard om de ramen in de Castenrayse Kerk eens te bewonderen met de ramen van Ch. van Eyck en H. Truyen. Bron: Heemkundig Genootschap Cas tenray. Namens SVM Koester Uw Monument. Suggesties of reacties kan men e-mailen naar koeste- ruwmonument @pnplanet.nl., p.a. Jerusalem 7,5801 ML in Venray. enkele fraaie kunstwerken, waren belangeloos beschikbaar door (Venrayse) ondernemers. "Zonder de medewerking van al deze men sen was de avond nooit een suc ces geworden. De troubadours, de ondernemers, een super veiling meester, onze leveranciers, mijn medewerkers en natuurlijk al die mensen die gegeten hebben voor het goede doel. Het was geweldig", aldus Wendy Dakkus die nooit had verwacht dat de actie zo'n groot succes zou worden. "Na de eerste avonden bleek wel dat de actie bij het publiek in de smaak viel, maar dat het zo'n doorslaand succes zou worden had ik echt niet ver wacht. Ongelooflijk." Het personeel van De Graaf stond volledig achter de actie. De medewerkers werkten tijdens de actieavonden voor niks en doneer den daarnaast ook nog eens hun fooienpot aan het goede doel. "Zij verdienen echt een hele dikke pluim." Het succes van de actie is voor Wendy Dakkus een stimulans om ook volgend jaar weer mee te doen. "We hebben nog twee weken voor de boeg voor de nor male een euro actie. Dus met de 2000 euro van afgelopen dinsdag komen we zeker in totaal boven de 4000 euro uit. Ik vind het een mooie gedachte om dit jaar af te sluiten, dat wij als klein bedrijfje zoveel bij elkaar hebben kunnen sprokkelen voor de VPTZ, het goede doel waar de opbrengsten van de We Care Foundation dit jaar naar toe gaan. Dit jaar heb ben we alles in een vrij kort tijds bestek alles moeten organiseren. Dat was niet altijd even makkelijk. Nu hebben we een jaar de tijd om volgend jaar de actie nog beter en groter op te zetten. Dat het in ieder geval net zo'n succes wordt. Als mensen door het jaar heen al initiatieven, ideeën, of wat dan ook hebben alles is welkom om het volgend jaar weer helemaal super te gaan maken." Moderne stijl éérfaanbetaling jaar garantie op keukenapparatuur jaar garantie op keukenmeubels I -R IS Steenstraat 6 - Boxmeer - tel. 0485-576131 (nabij rotonde Sambeek) EL EN MAAS TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK VENRAY Bij besteding van min. 5000.- (excl. installatiekosten) nu een stylingadvies én voor 500.- aan badkameraccessoires cadeau. De Hulst 9a 5807 EW Oostrum (Venray) Tel. 0478 - 569328 www.peternellenkeukens.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23