Clubkampioenen Judovereniging Venray i m Lisa Dreesens goudhaantje op LK Wie wordt 'sportploeg van Venray'? Bedrijven Kontakt Dagen Eeuwfeest voor Schuttersbond Juliana Achtste nieuwjaarsduik Cold Turkey Peel en Maas tijdens de feestdagen m PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 13 december 2007 - Pagina 32 I Publiek kiest beste sporter van Venray Het Alvertje De Roerdomp Nieuws uit Venray en omgeving leest U in In een door ouders en familie goed bezochte dojo werden afgelopen zondag de jaarlijkse clubkampioen schappen van Judovereniging Venray gehouden. Deze kampioenschappen zijn altijd een ideaal moment om ook de prestaties van de minder ervaren wedstrijd judoka's te bekijken en te waarderen. Het was er dan ook erg gezellig en de wedstrijden verliepen in een ontspannen sfeer. Alle informa tie over deze vereniging of een even tueel lidmaatschap zijn te vinden op www.judovenray.nl. of via telefoon 06-51095837. Uitslagen: groep 1.1. Sandesh Sani- char. 2. Munir Lemrini. 3. Stijn Huntjes, CathalinaYoairi. Groep 2. 1. Sil Philipsen. 2. Maggy van Hoof. 3. Tenence Janssen, Koen Arentsen. Groep 3. 1. Tim van Vegchel. 2. Murat Okuyucu. 3. Martijn Vennekens, David van Rijsdijk. Groep 4.1.Wouter Barthel. 2. Robin van Beers. 3.Oscar Logister, Jessy van lieshout. Groep 5. 1. Matthew Doorakkers. 2. Daan Huntjens. 3. Zoë Spil, Maarten Wessel. Groep 6.1. Jelle vanAcquoij. 2. Rol- aan Mohamed. 3. Aroon Ayas, Niels Janssen. Groep 7. 1. Goof Classens. 2. Steph Janssen. 3. Daan Kaptein, Jari van Meijel. Groep 8.1. Martijn Janssen. 2. Niels Kaptein. 3. Teun Altunyuva, Wesley Puts. Groep 9.1Nout de Bree. 2. Quin La Grand. 3. Myrthe Detiger, Tim Hoger- vorst. Groep 10. 1. Nic Goumans. 2. Bas Philipsen. 3. Rick Philipsen, Stijn Schaeffers. Groep 11. 1. Bianca Jenneskens. 2. Angela Jenneskens. 3. Jack Goumans, Seth Siahaija. Maar liefst vier gouden medail les en eenmaal brons was de oogst van HZPC zwemster Lisa Dreesens uit Venray afgelopen weekend tij dens de Limburgse sprintkampi- oensehappen zwemmen te Horst. Op de 50 meter vrije slag, school slag, vlinderslag en 100 meter wissel slag kwam ze als eerste aan. Geheel tevreden over haar prestatie was ze echter niet, haar tijden lagen name lijk boven haar persoonlijke records daar ze te kampen heeft met een flinke verkoudheid. Ook tijdens de race van afgelopen vrijdag bij de Dutch Open Swimcup te Eindhoven speelde dit een rol. Een 31e plaats op de 100 meter vlinderslag op dit druk bezocht internationaal toernooi was niet geheel volgens haar verwachting. Over twee weken staan de Nederland se Kampioenschappen korte baan te Amsterdam op het programma, daar hoopt ze in vorm te zijn en te pieken op de zes nummers waar ze voor is ingeschreven. Dion Dreesens zwom wel op alle afstanden een persoon lijk record en wist hiermee goud te behalen op zowel de 50 meter vrije slag als ook de 50 meter vlinderslag in tijden die momenteel als snelste van Nederland te boek staat op de ranglijst bij jongens junioren 3. Een goede vooruitgang in tijd boekte hij ook op de 50 meter rug door zijn formidabele onderwaterfase met als resultaat een zilveren medaille en op de 50 schoolslag met brons als resul taat. Linda Custers uit Oirlo zwom de 50 meter rugslag en vrije slag bij de dames en werd hiermee zevende en respectievelijk twaalfde van Limburg. HZPC wist tijdens dit kampioenschap in totaal veertien sprinttitels in de wacht te slepen en kwam daarmee op de eerste plaats. Ieder jaar kiest de jury uit de geno mineerden de sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar in de gemeente Venray. Voor dit jaar heeft het bestuur van de Stichting Sportgala Venray besloten dat ook de inwoners van de gemeente Venray hun stem mogen uitbrengen. Zij kunnen hun stem uitbrengen op diegene die naar hun mening de publieksprijs moet winnen. Het Sportgala Venray vindt plaats op 15 december. U kunt uw stem uitbrengen tot en met die avond om 22.00 uur. Stemmen kan eenvou dig per sms. Stuur dan een sms met SPORT spatie LETTER naar 4411 (bij voorbeeld SPORT N naar 4411). De opbrengsten komen ten goede van het Sportgala Venray Regio. Stem dan ook massaal op uw favoriet. U kunt dit formulier downloaden op www.sport- galavenrayregio.nl en naar iedereen doorsturen. (Kosten: 90 cent p.o.b. U ontvangt een bericht per deelname. Aangeboden door www.atlantic.nl). De genomineerden voor het Sport gala Venray hebben de volgende let ters: Gerard Koonings A, Ron van der Hoff B, Ferry Greevink C, Carrie Wegh D, Debby Connor E, Oranje Wit F, Red Stars dames G en compoundteam Ons Genoegen H. Het zit de winterharde vissers niet mee. Nadat het slechte weer twee weken geleden spelbreker was, moest afgelopen week de wedstrijd om de winterkoning worden afgelast vanwe ge de hoge waterstand. Als alles goed gaat worden wedstrijd 4 en 5 gevist op de zondagen 16 en 23 december. De bijeenkomst op 16 december is om 7.30 uur en er wordt gevist van 8.15 tot 12.15 uur in de jachthaven. Leden van het Alvertje hebben de mogelijkheid een ligplaats voor een bootje in het Kasteelhaventje in Geijs- teren te huren. Voor informatie kan men terecht bij Ger Lenssen via telefoon (0478)531241. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en infor matie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opne men met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Voor vergunningen 2007 kan men ook terecht bij Faunaland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht in Wanssum. Vanaf Kerstmis zijn ook de vergunningen voor 2008 op deze verkooppunten verkrijgbaar. Dagver gunningen zijn verder verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedragen 2007 www.hsvhetalvertje.nl. Nieuwe leden zijn van harte wel kom bij de vereniging. Jaar-, dag- en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris H. Hendriks aan de Pastoor v.d. Gaetstraat 48 in Venray, hier kan men ook terecht voor inlich tingen via telefoon (0478)582994 of 06-23140989, of via e-mail info@ hsvderoerdomp.nl. Zie ook www. hsvderoerdomp.nl voor verdere inlichtingen. Voor eventuele onderlin ge wedstrijden even contact opnemen met de wedstrijdcommissie, de heer A. de Klein via telefoon (0478)581066, 06-13617597 of via toondeklein@ home.nl. Sportnieuws -info Wie wordt de sportman van Venray dit jaar? Wie de sport vrouw? En welke sportploeg wordt uitgekozen tot de beste van Venray in 2007? Vragen die zaterdag 15 december worden beantwoord. Die avond vindt in de Schouwburg Venray weer het prestigieuze Sportgala plaats. Als opmaat voor het sportfeest van het jaar stelt Peel Maas de genomineerden voor. Deze week de derde en laatste aflevering: de drie genomineerde sportteams die dingen naar de sportprijs: Oranje Wit Leunen (korfbal), Red Stars vrouwen Venray (tafeltennis) en Compoundteam Ons Genoegen Ysselstevn (handboogschieten). Op basis van welke prestaties is jullie team dit jaar genomineerd voor het Sportgala van Venray? Oranje Wit: "Na een aantal jaren als tweede te zijn geëindigd, is het dit team afgelopen jaar gelukt om kampi oen te worden en te promoveren naar de overgangsklasse." De dames van Red Stars zijn genomineerd voor de titei sportploeg van het jaar in Venray. Red Stars: "Geen enkele sportploeg in Venray speelt zo lang op zo'n hoog niveau." Ons Genoegen: "Wij zijn voor het tweede jaar op rij Nederlands kam pioen geworden in de hoogste com- poundklasse, oftewel de ereklasse." Wat weten jullie van de andere genomineerden? Oranje Wit: "Niet zo veel. Red Stars zien we ook af en toe in Peel en Maas staan. Het handboogteam speelt op een hoog niveau." Red Stars: "Eerlijk gezegd niet veel. Vooral de individuele prestaties van Gerard Koonings en minder recent van Ferry Greevink spreken tot de verbeelding." Ons Genoegen: "Niet zo heel veel, wel dat het korfbalteam van Leunen ook al eerder is genomineerd geweest. We denken dat ze nu zijn gepromo veerd, maar dat weten we niet zeker. Van de tafeltennisploeg weten we niet wat ze behaald hebben." Waarom vinden jullie dat jullie team de prijs moet winnen? Oranje Wit: "Vanwege het jarenlang volhouden om toch het doel, het kam pioenschap, te bereiken. Het is een felle ploeg met veel vechtlust, een echte eenheid. De aanmoedigings prijs, die ze in 2005 heeft ontvangen, heeft z'n vruchten afgeworpen." Red Stars: "Het zou de teamprijs voor onze vereniging zijn, omdat wij al jarenlang constant tot de top van Nederland behoren." Ons Genoegen:"Wij zijn in onze tak van sport voor het tweede jaar op rij Nederlands kampioen in de hoogste klasse geworden. Dat is een gewel dige prestatie op hoog niveau, want de scores liggen dicht bijeen.Als team moet je mentaal sterk zijn om er op dat moment weer te staan, de boog goed stil te kunnen houden en om hoge scores te behalen." Wat is het grote sportieve doel van het team voor 2008? Oranje Wit: "Het doel is om dit sei zoen in de zaalcompetitie kampioen te worden en daar ook te promove ren naar de overgangsklasse. In de veldcompetitie gaan we voor klas- senbehoud, waarbij we het liefst in de bovenste helft willen eindigen." Red Stars: "Het sportieve doel is om binnen de kortste keren terug te keren naar de eredivisie, waaruit we helaas onlangs zijn gedegradeerd." Ons Genoegen: "Natuurlijk onze titel verdedigen en weer zo hoog mogelijk proberen te eindigen in de ereklasse." Hoe groot is de kans dat het team deelneemt aan de Olympi sche Spelen in 2008 in Beijing? Oranje Wit: "Korfbal is (nog) geen Olympische sport." Red Stars: "Die kans is nihil." Ons Genoegen: "De discipline com pound is niet Olympisch." De eerste Bedrijven Kontakt Dagen (BKD) Limburg Noord worden gehou den op dinsdag 26 en woensdag 27 februari. De beurs is ontstaan uit een samenwerking tussen de Kamer van Koophandel Noord-Limburg, MKB Limburg, Liof, gemeenten en busines sclubs uit Noord- en Midden-Limburg en het MECC Maastricht. Het evenement zal de potentie van het economische en logistieke knoop punt Noord- en Midden-Limburg verder op de kaart zetten. Het eerste jaar wordt gestreefd naar ca. 2 a 3.000 bezoekers en zo'n 160 deelnemende partijen uit de gehele provincie en Euregio. Als locatie is gekozen voor de hallen van Zon Fresh Park in Venlo. Volgens directeur Harrie Loozen van de KvK Noord-Limburg zal: "de BKD Limburg Noord zeker een verdere impuls geven aan de economische bedrijvigheid van Noord-Limburg. Daarnaast is het een goede gelegen heid om ook aan de rest van de pro vincie te laten zien hoe het staat met de economie van Noord- en Midden- Limburg, zeker nu bereikbaarheid met de komst van A73 en A74 geen issue meer is. De belangrijkste partijen heb ben zich achter dit initiatief geschaard waardoor alle voorwaarden voor suc ces aanwezig zijn". Onderzoek wijst steeds weer uit dat het Noordlim burgse bedrijfsleven en businessclubs behoefte hebben aan een kwalitatief netwerkevenement. Een plaats waar duidelijk wordt gemaakt waarom de regio in de belangstelling staat (zoals de komst van de Floriade en de uit breiding van Trade Port Venlo). Maar ook een plaats waar men in contact kan komen met (potentiële) opdracht gevers en waar ruimte is voor uitwis seling van ervaringen, kennis, kunde en contacten. En dat alles in een kort tijdsbestek. Zo'n platform is er in Zuid- Limburg en het is dan ook logisch dat er gezocht werd naar een samenwer king met de organisatie hiervan. Het MECC als professioneel organisator van beurzen en evenementen is dan ook gaarne bereid om haar kennis en kunde in te brengen. Het kenmerk van de beurs is de laagdrempeligheid. Door gebruik te maken van standaard standbouw en door standhouders intensief te begeleiden, is het moge lijk om tegen minimale kosten zich op een professionele manier te pre senteren. De belangstelling is groot en de eerste bedrijven hebben zich inmiddels aangemeld. Er wordt zowel gewerkt met individuele inschrijvin gen als met collectieve thema- en regiopaviljoens. Zo zijn er op dit moment plannen voor een groot Ven ray Paviljoen.Voorts wordt er gewerkt aan een intensief programma van lezingen en workshops rondom actu ele thema's. De beurs zal op vertoon van een relatiekaart gratis toeganke lijk zijn voor directie en management van bedrijfsleven en overheid. De openingstijden zijn aangepast aan het bedrijfsleven: dagelijks van 14.00 tot 22.00 uur. Meer informatie staat op www.bkdlimburg.nl. De feestdagen komen snel dichterbij en dat betekent dat ook de medewer kers van nieuwsblad Peel en Maas gaan genieten van een aantal vrije dagen. Maar het is natuurlijk niet zo dat u uw nieuwsblad in de laatste week van het jaar 2007 en de eerste week van het jaar 2008 moet missen! Peel en Maas verschijnt op de normale donderdag, op 27 december en 3 januari 2008. Wél zijn de afsluitdagen voor kopij en advertenties in verband met de feestdagen vervroegd. Redactionele berichten en advertenties voor de uitgave van don derdag 27 december, de krant wordt in verband met de twee kerstdagen al op maandagmorgen 24 december opgemaakt, moeten binnen zijn op donderdag 20 december 16.00 uur. Advertenties dienen vrijdag 21 december voor 10.00 uur binnen te zijn. Voor de uitgave van donderdag 3 januari 2008 is de afsluittermijn voor zowel kopij als advertenties maandag 31 december 12.00 uur. In verband met de ver huizing naar Keizersveld is zowel de redactie- als de advertentieafdeling in de kerstweek (maandag 24 tot en met vrijdag 28 december) beperkt bereikbaar. Schuttersbond Juliana verricht op zaterdag 15 december letterlijk en figuurlijk het openingsschot voor de grootse viering van het eeuwfeest in 2008. Op 10 december 1908 kwa men in café Hendrix aan der Vergeit in Baarlo enkele geïnteresseerden bij elkaar om te praten over de oprich ting van een schuttersbond, die de algemene belangen van de aangeslo ten schutterijen zou gaan behartigen. Aan het einde van de avond was het rond en werd Schuttersbond Juli ana opgericht. De schuttersbond Eendracht Maakt Macht Weert was hun al voorgegaan en daarmede werd de schuttersbond Juliana de tweede schuttersbond in Limburg. Nu staat de schuttersbond aan de vooravond van hun eeuwfeest en gaat dit officieel op zaterdag 15 december inschieten op de plek, alwaar het begon, alhoewel het café Hendrickx niet meer bestaat. Het doel van de schuttersbond Juli ana was te omschrijven in een drietal hoofdzaken: De leden van de aange sloten verenigingen te bekwamen in het schieten met de buks. De bevorde ring van het schutters- en gildenwe zen en de aloude cultuur en folklore. De bevordering en samenwerking tus sen verenigingen, schuttersbonden en federaties die eenzelfde doel nastre ven. De diversiteit van de aangesloten Noord- en Midden-Limburgse schut terijen is groot. Onder hen bevinden zich eeuwenoude schuttersgilden, alsook jonge verenigingen, die zich puur op de schietsport richten. Het grootste deel van de aangesloten ver enigingen gaat gekleed in fantasie-uni formen en/of militaire tenues, enkele schutterijen dragen gildenkleding. Alle schutterijen hebben wel één ding gemeen: ze schieten allemaal op de blokjes, de bölkes in schuttersjargon. Schuttersbond Juliana groeide in de jaren dertig van de vorige eeuw van veertien naar achttien leden. In die tijd was het streven van elke schut tersbond gericht tenminste twintig schutterijen als lid te hebben. Door de dreiging van de Tweede Wereld oorlog en meer nog door een gebrek aan samenwerking en weinig ambities voor het organiseren van bondsschut- tersfeesten in verband met de finan ciële risico's, was de kwaliteit van de schuttersverenigingen eind jaren der tig sterk achteruit gegaan. Na de oor log ging het weer snel bergopwaarts met het schutterswezen. Ook over koepelende schuttersbond Juliana profiteerde hiervan. Van 1948 tot eind 1949 was het aantal leden gestegen van achttien tot drieëntwintig met in totaal maar liefst 1084 schutters! Zoals gememoreerd wordt op zaterdag 15 december om 14.00 uur het officiële openingsschot gegeven. Delegaties van de verenigingen van de schutters bond Juliana, aangevuld met diverse prominenten van het wereldlijk gezag, gaan in optocht vanaf 14.00 uur ver trekken naar de plek, alwaar café Hendrix aan de Vergeit heeft gelegen. De vaandels zullen wapperen en het tromgeschal zal klinken aan de Verlegt in Baarlo, waarna de bondsvoorzitter een speech zal houden en daarna het begin van het eeuwfeest wordt inge schoten met het kanon van de schut terij Sint Antonius en Sint Petrus uit Baarlo. Na deze officiële plechtighe den zullen de schutters zich begeven naar het kasteel de Berckt, alwaar zij een informeel samenzijn zullen heb ben om vooruit te kijken naar het eeuwfeest. Op vrijdag 18 tot en met zondag 20 april 2008 wordt het ver broederingsfeest gevierd in samen werking met de Bussen Schutten uit Neer. De vrijdagavond staat volledig in het teken van een Piratenparty met optredens van Dennie Christian, Koos Alberts, Stef Ekkel, René Schuurmans, Jan Keizer en natuurlijk niet te verge ten de populaire Nick en Simon. Om het geheel in goede banen te leiden zal de presentatie in handen zijn van Erik Huizebosch (Idols-winnaar).Vanaf vrijdag 21 december begint hiervoor de voorverkoop bij café Sjaen, Napo- leonsweg 61 in Neer (vanaf 20.30 uur). Zaterdag 19 april beginnen de schuttersactiviteiten met een Eucha ristieviering in het feestpaviljoen opgedragen door de Hulpbisschop, de heer De Jong en muzikaal wordt deze viering opgeluisterd door het Gilden koor uit Heeswijk-Dinther. Na het jubi- leumkoningschieten, de koffietafel, de overhandiging van het jubileumboek 2L2LÏI Gouverneur rrissen en de recep- tie, zal er een Limburgse avond plaats vinden met de inbreng van Limburgse artiesten, welke het feestpaviljoen tot grote extase zullen brengen. Zondag 20 april is er een groots verbroede ringsfeest met de inbreng van circa 75 verenigingen uit Limburg, Noord-Bra bant en Gelderland. Alle verenigingen presenteren zich in de optocht en alle wedstrijden in het kader van het schutters- en gildenwezen worden georganiseerd, zoals het vendelzaaien, de marswedstrijden, het standaard rijden, zullen uitgevoerd worden. U mag hier toch ook zeker niet ontbre ken? Voor meer informatie kan men kijken op www.100jaarjuliana.nl.Ter gelegenheid van het eeuwfeest wordt er een fullcolour jubileumboek uitge bracht van maar liefst 120 verenigin gen, waarbij alle verenigingen van de schuttersbond nadrukkelijk worden belicht. Het jubileumboek kan men reserveren bij Bernie van Lierop via bvanlierop@home.nl. De stichting Cold Turkey houdt op 1 januari voor de achtste maal het almaar groeiende evenement de Hor ster Nieuwjaarsduik. Bij de laatste edi tie gingen maar liefst 147 deelnemers te water. En met naar schatting twee duizend toeschouwers op het strand was het gezellig druk. Inmiddels is de inschrijving van start gegaan voor alle aspirant-helden uit de wijde regio. Geselecteerd op woonplaats wordt de variëteit aan deelnemers steeds groter. Qua omvang is de nieuwjaarsduik Horst aan de Maas al de grootse van Limburg waardoor de aanmeldingen uit alle uithoeken van de provincie komen. In de voorbije jaren mocht de organisatie echter ook al deelne mers begroeten uit andere delen van Nederland, Frankrijk, Spanje en zelfs Oekraïne. Met het laatstgenoemde land worden inmiddels warme vriend schapsbanden onderhouden via de duikvereniging Neptun uit Kiev. Aan de nieuwjaarsduik is ook een goed doel verbonden. De duikers kun nen hun duik laten sponsoren door familie, vrienden en bekenden. De opbrengst van deze zogenaamde sup portersactie gaat dit jaar naar de Wen- delwei. Dit is een dierenwei behorend bij de Dichterbij-dependance in Horst. Deze instelling helpt en ondersteund mensen met een verstandelijke beper king. Het voeren van de dieren wordt gedaan door de afdeling Plant en Dier, terwijl het onderhoud gedaan wordt door enkele vrijwilligers. Het geld wordt door hen besteed aan de bouw van een nieuwe volière, het leg gen van bestrating en de invulling van meerdere kleine projecten. Het start schot voor de nieuwjaarsduik klinkt om exact 12.00 uur. De burgemeester van de gemeente Horst aan de Maas, de heer Kees van Rooij, voert hierover de regie. Hij wordt hierbij geassisteerd worden door de kersverse carbidclub uit Wanssum, die ook nog een demon stratie melkbusschieten geven. Na de heldenduik is er voor deelnemers en toeschouwers nog een afterparty in feesterij Froxx. De duikers ontvan gen hier hun herinneringsspeld, een oorkonde en een kop erwtensoep. Verder zijn er filmbeelden van de duik te zien en wordt er een grote tombola gehouden. Inschrijvingsbewijzen zijn in Horst verkrijgbaar bij café Cambri- nus, Blok 10, café 't Centrum, café De Lange en Plus Supermarkt. Inschrijven kan ook via www.coldturkey.nl. Hier is ook alle informatie over de duik te vinden.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 32