Levende kerststal in Venray Kerstconcert Vriendenkring Overloon Mallemoer in Koningskerkje f, Kerstshow bigband Close Formation 25e liedjesavond in Vierlingsbeek PEEL EN MAAS Donderdag 13 december 2007 - Pagina 25 Jarenlang heeft de VW/ANWB Venray de organisatie van de kerststal voor haar rekening geno men, echter door de reorganisatie binnen dit concern moest er een oplossing gezocht worden. De stichting Levende Kerststal Venray, die al enkele jaren bestond, nam de organisatie over van de VW/ ANWB. Joep Krijnen, Pierre Pijpers en Patrick van Fessem hebben getracht om met behulp van spon soren het wederom mogelijk te maken om de kerststal te plaatsen op de Grote Markt in Venray, de plek waar de kerststal ook thuis hoort. Tezamen met Joop Goos- sens werden de mogelijkheden onderzocht om de Grote Markt attractiever te laten zijn, dan in de afgelopen jaren het geval was. De organisatie werd lastig, aangezien twee prominente medewerkers van de kerststal in het afgelopen jaar het tijdige voor het eeuwige hebben ingewisseld. Dit waren Piet Hermans en Harrie Arts (ruim 26 jaar de bewaker van de kerststal). De beeldengroep van de kerststal was in de loop der jaren danig aan slijtage onderhevig geweest en de stichting nam het initiatief om een nieuwe beeldengroep te gaan maken. Piet Hermans nam tezamen met zijn dames van het kunstencentrum deze taak op zich, maar helaas stierf Piet Her mans en kon hij zijn taak niet vol brengen. Voor de dames van het Kunstencentrum was het op zich nemen van het realiseren van een nieuwe beeldengroep een onmo gelijke taak. De stichting onderzocht vele mogelijkheden, maar uiteindelijk was het de Stichting Kruisen en Kapellen, die deze taak voor haar rekening nam. Dit betekende wel een forse overschrijding van het budget van de stichting en dit bete kende dat er een beroep gedaan moest worden op fondsen, onder- Het 100-jarig jubileum van fan fare Vriendenkring uit Overloon wordt op afgesloten met het jaar lijkse kerstconcert op zondag 16 december in deTheobalduskerk in Overloon.Aanvang 19-30 uur.Aan dit concert werken fanfare Vrien denkring, onder leiding van Phil van Landeghem, zanggroep Palet, onder leiding van Geert Verhallen, kinderkoor Cantiloon, onder lei ding van Sanneke Crooijmans en zangsolisten Renée van Wegberg, Dolf Drabbels, John Crooijmans, BramAntonis en Barry van Opber gen mee. Het thema van dit con cert is Highlights, hoogtepunten uit de concerten van de afgelopen jaren. Eén van deze hoogtepun ten is Israël zingt, gecomponeerd door de toenmalige dirigent Freek Schorer. Deze ruim twintig minu ten durende compositie voor fan fareorkest, koor, declamatie, harp en solisten schreef hij ter herin nering aan de vele omgekomen Joden in de tweede wereldoorlog. De wereldpremière vond onder zijn leiding plaats met kerstmis in 1980. Renée van Wegberg zingt onder meer De zee van Trijntje Oosterhuis en Have yourself a Merry Christmas met fanfare en bugelsolist Roy Creemers. Een spe ciaal voor dit concert, door Frits Kessels jr. gecomponeerde kerst medley zingt zij samen met Barry van Opbergen en Bram Antonis. Van Wegberg was in 2004 de win nares vanAVRO's Sterrenjacht en hiermee won ze een jaarcontract bij Joop van den Ende Theater producties en een studiereis naar New York. In 2004 en 2005 trad zij op tijdens de Musical Night in de Efteling, samen met Joke de Kruijf en Danny de Munck. Ze heeft ook als solist op het podium gestaan in het grootste musicalspektakel van de wereld, Musicals in Ahoy 2006. Tenor Dolf Drabbels. zingt het beroemde Nessun Dorma uit de opera Turandot van Puccini en Cantique de Noël van Adolphe Adam. Drabbels heeft al een hele staat van dienst. Momenteel is hij bezig aan een masteropleiding zang aan het conservatorium Arnhem. In 2005 maakte hij zijn operadebuut aan de Stadtische Bühnen Münster met een hoofd rol in de opera II mondo della Luna van Joseph Haydn. Fanfare en combo zorgen voor de bege leiding van de solisten en voeren daarnaast enkele instrumentale werken uit, zoals New Life van Maurice Hamers, Band of Brothers van Michael Kamen en Cool Yule van Martyn Thomas. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij: SalonToine, Bak ker Degen, Bloemist Berly Fleur en Lies van Opbergen via telefoon (0478)641623). Zie ook www.fan- fare vriendenkringnl nemers en particulieren, welke de stichting met een financiële donatie konden ondersteunen en dit geschiedde ook en het resul taat mag er zeker zijn. Zaterdag 15 december gaan de leden van de schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray ervoor zorgen dat de kerststal opgebouwd wordt, waarna deze rond het middag uur wordt opengesteld voor het publiek. Op deze zaterdag wordt na de heilige mis in de Grote Kerk om 19-15 uur de kerststal en de nieuwe beeldengroep officieel ingezegend door deken Smeets. Bij deze inzegening zijn de kinder koren De Bandelieren en Tomor row People aanwezig, waarbij de aanwezigen op iets lekkers wor den getrakteerd. Wie een muzikale bijdrage wil verlenen tijdens de openingstijden van de kerststal, kan hiervoor contact opnemen met Joep Krijnen of Pierre Pijpers via telefoon (0478)584956. De Grote Markt wordt feestelijk aangekleed, zo is het al bekend dat de Grote Kerstboom weder om haar opwachting zal maken op dit plein. Deze kerststal is financieel mogelijk gemaakt door de gemeente Venray en is voor het beheer overgedragen aan de Rotary Club Venray. Verder zal er een carrousel, een draaiorgel (op 15 en 23 december), een oliebol- lenkraam, enkele verkoopkraam pjes met sieraden en kerstspullen komen van 12 december 2007 tot en met zondag 6 januari. Op zater dag 15 en 22 december staat er een ezelgroep op de Grote Markt, waarbij het mogelijk is op de ezels een rondje te rijden. Via diverse ondernemers worden aan de klan ten bonnetjes uitgereikt, welke ingewisseld kunnen worden om een ritje te maken op de ezels of om gebruik te maken van de car rousel. Eventuele losse bonnen kunnen ook worden gekocht. Ook de Venrayse markt wordt deels op de Grote Markt geplaatst op maandag 17, 24 en 31 december 2007 van 12.00 uur tot 16.00 uur. Ook dit jaar wordt er via hetVW/ ANWB een kleurplatenwedstrijd gehouden. Deze kleurplaten worden uit gedeeld bij de kerststal en kun nen tot zondag 6 januari worden ingeleverd bij de VW/ANWB Ven ray. Er worden als prijs tweemaal twee toegangskaartjes beschik baar gesteld voor het Attractiepark Toverland in Sevenum. De kerst stal is vanaf zaterdag 15 decem ber tot en met zaterdag 5 januari dagelijks opengesteld. Jeugddrumband Peelklank succesvol De jeugddrumband van muziek vereniging De Peelklank is op concours geweest in Kerkrade in de afdeling jeugd Podium A. De jeugddrumband staat inYsselsteyn bekend als Jes 2. Hierbij staatjes voor Jeugd Ensemble Slagwerk. Jes bestaat uit veertien jongens en meisjes in leeftijd van elf tot veer tien jaar en staat onder leiding van leermeester Peter v.d. Loo uit Asten. V.d. Loo is ook de instruc teur van het percussion ensemble van de Peelklank. De te spelen werken waren: Le roi est mort vive le roi van V Cox, Mirador van P Kil en Small town concerto van K. Nijsse. Met deze werken behaal den zij in bovengenoemde afde ling 90,75 punten goed voor een eerste prijs met onderscheiding. Dit puntentotaal was ook tevens het hoogste aantal punten van het concours. Volksmuziekgroep Mallemoer houdt op zondag 16 decem ber vanaf 15-30 uur in het Koningskerkje in Vierlingsbeek een kerstconcert met als titel Vrede en de Vrolichheit. Het pro gramma bestaat uit volkse liede ren en melodieën afkomstig uit Nederland, Vlaanderen, Ierland en Duitsland. Het is ook dit jaar weer gelukt een aantal nieuwe nummers in het programma op te nemen zoals enkele grappige bedelliedjes Sans Day Carol en het indrukwekkende lied Christ mas 1914. Ook worden er enkele nieuwe instrumentale nummers ten gehore gebracht. Mallemoer bestaat uit Gerard Oonk, Charles van Dommelen, Mart Hendriks, Stan Baggen en Theo Spronk.Tot het instrumentarium behoren viool, gitaar, bas, diverse fluiten, doedelzak, rietpijp, accordeon trekharmonica en slaginstrumen ten. De ervaring leert dat Malle moer een sfeervol optreden weet te brengen in een ontspannen en volkse sfeer. Kaarten voor dit optreden zijn te reserveren via telefoon (0478) 632172 of via email koningskerkje@home.nl. De optredens van Mallemoer rond de kerstdagen zijn op zondag 16 december in het Koningskerk je in Vierlingsbeek, aanvang 15*30 uur; zondag 23 december Literair Café Venray, Witte Hoeve, aanvang 11.30 uur en in zaal De Kei in Gey- steren, aanvang 20.00 uur en tot slot is er op donderdag 27 decem ber een optreden in museum De Locht in Melderslo, aanvang 19.00 uur. Kerstuitvoering Literair Café Het Literair Café Venray-regio verzorgt op zondag 23 december in samenwerking met volksmu ziekgroep Mallemoer in de Witte Hoeve in Venray de jaarlijkse kerstbijeenkomst onder het motto Vrede en Vrolichheyt. Mallemoer brengt een programma dat bestaat uit volkse liederen en melodieën uit Nederland, Vlaanderen, Duits land en Ierland. Mallemoer bestaat momenteel uit 5 personen en maakt gebruik van viool, bas, gitaar, fluit, doedelzak, rietpijp, accordeon, trekharmonica en slag instrumenten. Tussen de liederen door brengt het Literair Café Ven- ray-regio diverse toepasselijke tek sten ten gehore. Het programma begint om 11.30 uur. De Locht De activiteiten in streekmuse um De Locht in Melderstlo staan op zondag 16 december in het teken van de aanloop naar kerst mis. Kinderen mogen hun eigen kerstboompje versieren. Ook is de houtsnijder aan het werk. Hij maakt kerstgroepen in Oostenrijk se stijl. Verder worden er kaarsen gemaakt en is er een presentatie van kerst- en nieuwjaarskaarten. Gedurende de periode van 16 december tot en met 6 januari is het museum in kerstsfeer inge richt met onder meer kerststallen in diverse stijlen. Zie hiervoor ook www.delocht. nl. In de smederij is de smid aan het werk en op de bovenverdie ping is de expositie Juweeltjes in Textiel te bezichtigen. Het muse um is op dinsdag, donderdag en zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Kerstpakketten voor de voedselbank Het is altijd leuk om een kerst pakket te ontvangen, maar het kan nog leuker zijn er een weg te geven. De Voedselbank Venray e.o. is dan een geweldige bestemming. De meeste bezoekers van de Voed selbank ontvangen namelijk geen kerstpakket. Integendeel, zij heb ben het met de kerstdagen extra moeilijk om het een beetje fees telijk te maken voor hun gezin. U kunt helpen door een kerstpak ket aan hen af te staan. De kerst pakketten kunnen op diverse plaatsen ingeleverd worden. De Stichting Voedselbank Venray e.o. is te bereiken via telefoon 06- 50860418. Via dit telefoonnum mer kan men een afspraak maken over waar de kerstgave afgeleverd kan worden. Bigband Close Formation houdt op zaterdag 15 december van 14.30 tot 17.00 uur een swin gend optreden in de grote feest tent naast de schaatsbaan op het Schouwburgplein in Venray. Tij dens het optreden brengt Omroep Venray een aantal nummers van deze band live ten gehore tijdens de rechtstreekse uitzending vanaf de schaatsbaan. Bigband Close Formation bestaat al zo'n tien jaar en is voor al bekend in de regio Venlo, maar kent een ook stevige Venrayse inbreng. Een bigband is van oor sprong een dansorkest, dat traditi oneel bestaat uit vier trompetten, vier trombones, vijf saxofoons en een ritmesectie met drums, piano, gitaar en bas. Close formation heeft in Irina van Gilst een zan geres, die flink kan uitpakken in nummers als Fly me to the moon, maar ook de gevoelige snaar weet te raken in ballads als Misty. Het repertoire van Close Formation is speciaal voor dit optreden uit gebreid met een aantal kerstnum mers als Rudolph en Sleigh ride, die in de typische swingstyle het kerstgevoel willen overbrengen. Daarnaast ontbreken ook traditi onele dansnummers als cha cha, tango en rhumba niet. Het muziek genre is vooral na de tweede wereldoorlog in Europa bekend geworden, maar wordt door jong en oud gewaardeerd. Close Forma tion probeert dichtbij de traditie van de big band muziek te blijven, maar deze wel in een eigentijds jasje te steken. Meer informatie staat op www.big-band-close-for- mation.eu. De jaarlijkse liedjesavond in Vierlingsbeek wordt op vrijdag 5 januari voor de vijfentwintigste maal door zanggroep Evergreen Vierlingsbeek gehouden. Elf groe pen strijden dan weer om de fel begeerde juryprijs en de publieks prijs. Dit jaar wordt de organisatie bijgestaan door carnavalsvereni ging De Keieschieters, een afvaar diging van de jeugdpronkzitting en die van APK (Aow Prinsen Kompagnie).Voor het eerst in de Vierlingsbeekse carnavalsgeschie denis slaan vier verenigingen de handen ineen om met één thema voor de dag te komen en om samen de zaal- en podiumversie ring te verzorgen. Het thema van deze avond en de andere carna valsavonden van 2008 is: Hoog van de toren bloaze.Juist omdat er veel te doen is om de toren, sluit het gekozen thema naadloos aan op de actie van afgelopen zomer. De winnaar van 2006 gaat zijn titel verdedigen. Het thema en de zaal aankleding wordt gebruikt voor meerdere carnavalsactiviteiten in Vierlingsbeek, namelijk voor de liedjesavond, de zittingsavond, de prinsenreceptie, de jeugdpronk zitting en de rest van de carnaval. De liedjesavond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in zaal Concordia. Kerst in de regio

Peel en Maas | 2007 | | pagina 25