Kerstconcert 't Jonge Garde Koor Kerstconcert met composities Mozart Oudejaarsconcert Euterpe Feestelijk concert in het Theehuis Domkoor Kaliningrad in Mariakapel Kerst-in Venray's Mannenkoor EOIIIJLV^ PEEL EN MAAS Donderdag 13 december 2007 - Pagina 24 Kerstuitvoeringen Jerusalem In de aula van Kunstencentrum Jerusalem worden op woens dag 19 en donderdag 20 decem ber kerstuitvoeringen gehouden, verzorgd door leerlingen muziek, dans en theater uit de gemeente Venray en Meerlo-Wanssum. Tij dens deze sfeervolle avonden kan men genieten van dans en kerst- muziek, uitgevoerd door leerlin gen dans musical en leerlingen piano, saxofoon, slagwerk, gitaar, zang, accordeon, blokfluit, klarinet dwarsfluit, koper en strijkers. Het programma begint om 19 00 uur. Iedereen die alvast in de kerstsfeer wil komen, is van harte welkom. Kerstviering EVA Moedercentrum EVA in Venray houdt op dinsdag 18 december van 13-30 tot 16.00 uur een kerst viering. Een gezellig samenzijn rond de kerstboom onder het genot van een hapje en een drank je. De invulling van het program ma blijft nog een verrassing. Er zijn geen kosten aan verbonden. EVA is er niet alleen voor moeders maar voor alle vrouwen, autochtoon en allochtoon uit de gemeente Ven ray en omgeving. In het centrum kunnen vrouwen activiteiten orga niseren of er aan deelnemen. Hier door leert men van elkaar omdat ieder een eigen achtergrond en cultuur heeft. Door samen te wer ken geven vrouwen de multicultu rele samenleving van vandaag en de toekomst vorm. Het moeder centrum kent geen lidmaatschap. Elke vrouw kan vrijblijvend bin nenlopen op de Paterslaan 12 in Venray. Kerstboom op Grote Markt De Rotaryclub Venray heeft dit jaar de grote kerstboom op de Grote Markt geadopteerd. De kerstboom is afgelopen woens dag geplaatst en op vrijdagmiddag 14 december worden de lampjes erin gehangen. Op zaterdag 15 december van 12.00 uur tot 16.30 uur bestaat er gelegenheid voor alle kinderen om in een tent, die bij de kerstboom staat, een kerst wens te maken en die in de kerst boom te hangen. Materiaal om een kerstwens te maken is aan wezig. Ook kerstwensen die thuis gemaakt zijn kunnen in de boom gehangen worden. Er is in de tent begeleiding aanwezig en er is een hoogwerker met personeel die de wensen van de kinderen ook hoog in de boom kan hangen. De Rotaryclub Venray hoopt zo dat ook kinderen bijdragen aan een feestelijke kerstsfeer in het cen trum van Venray. Kerstmarkt Raayland College Op de oude locatie van het praktijkonderwijs (De Essel in de Ursulastraat) hoort een kerstmarkt bij de traditie. Sinds de verhuizing naar het Raayland College, was het moeilijk deze traditie voort te zet ten. Omdat leerlingen en docen ten de sfeer en gezelligheid van de kerstmarkt van toen missen, wordt deze traditie toch weer opgepakt. Dit gaat gebeuren op dinsdag 18 december van 15.00 tot 18.30 uur in aulaA van het Raayland College. Op de kerstmarkt worden spullen verkocht die gemaakt zijn door leerlingen van het praktijkonder wijs. Hierbij kan gedacht worden aan vogelhuisjes, kerstkransen, kaarsenkandelaars, wenskaarten, vliegengordijnen, waxinelicht jes en schilderijtjes. Ook zijn er hapjes te koop, zoals wafels, win tertime, erwtensoep en kerstge bakjes. Daarnaast is er een kraam waarin 'gepimpte' spullen ver kocht worden. Dit zijn oude spul len met een nieuw tintje. Ook een tweedehands spullenkraam mag natuurlijk niet ontbreken op deze kerstmarkt! De gehele opbrengst gaat naar een goed doel, namelijk sportfaciliteiten voor gehandicap te kinderen in Costa Rica. Al vele jaren houdt 't Jonge Garde Koor een informeel kerstconcert op eerste kerst dag in de kerk in Oirlo. Kinde ren worden welkom geheten met een kaarsje en de mensen zijn vrij om te komen en te gaan. Met name voor gezinnen met kleine kinderen is dit ide aal. Dit jaar bestaat het concert uit drie delen. De leden van 'tjonge Garde Koor beginnen het concert met bekende en soms onbekende kerstliederen. Daarna krijgen de kinderen van Oirlo de gelegen heid om mee te zingen. Zij heb ben voorafgaand aan het kerst concert twee weken gerepeteerd en mogen nu laten horen wat zij kunnen. Het concert eindigt met samenzang.Alle bezoekers aan het concert krijgen een tekstboekje zodat zij de liedjes aan het einde van het concert mee kunnen zin gen. Het concert begint om 16.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Het Deurnes Gemengd Koor geeft op zondag 23 december een traditioneel kerstconcert in de St. Willibrorduskerk in Deurne. Bijzonder is het con cert deze keer door de samen stelling van het programma, de aanwezigheid van vier vocale beroepssolisten en een klein symfonieorkest dat het koor gaat ondersteunen. Dirigent Frans van Houten koos er dit keer voor om een compo nist centraal te stellen, namelijk Wolfgang Amadeus Mozart. Het concert begint om 16.00 uur en eindigt om 17.05 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop te koop bij het VW-kantoor aan de markt in Deurne, of door reservering via contact met individuele koor leden, de dirigent of via de secre taris van het koor Ine Fijnaut, telefoon (0492)331579, e-mail inefijnaut@hetnet.nl. en verder op de dag van het concert bij de ingang van de kerk. Van Mozart wordt de beroemde Krönungs- messe uitgevoerd, verder delen uit de Vesperae solennes de Con- fessore, uit de Litaniae Lauretanae en tenslotte het Ave Verum en het Adoramus. Het symfonieorkest bestaat uit twaalf strijkers (afkom stig van het ensemble Duodecima en het Symfonieorkest Helmond- Venray), zeven blazers (afkomstig van verschillende harmonieën en fanfares uit de regio), pauken en klavecimbel. Voor de vocale solis tenpartijen tekenen de sopraan Petra Raimond, de alt Louise Rijs, de tenor Pieter Scheelbeek en de bas Arnold Ardts. Het klave cimbel wordt bespeeld door de vaste begeleider van het koor Bert Augustus. De gerestaureerde St. Willibrorduskerk vormt het decor van dit kerstconcert. Pastoor Jans sen spreekt tijdens het concert een korte kerstoverweging uit. Het maandelijkse concert in het Theehuis wordt op zondag 16 december verzorgd door het Pris ma Strijktriojanneke van Prooiien viool, Elisabeth Smalt altviool en cellist Michiel Weidner. Alle drie musici weten hoe een concert te geven. Nu Kerstmis dichtbij komt is er alle reden deze muziek door het prisma van dit drietal te ervaren. Veelkleurige muziek dus, vanuit allerlei hoeken van Europa. Een jeugdige en zelden gehoorde Beethoven tot de Hongaar Farkas, van oorspronkelijke en door het trio zelf bewerkte zigeunermuziek tot Kodaly zijn te horen zijn. Naar gebruik bij het kerstconcert, is de traktatie betrokken van de Lions Club ter ondersteuning van hun goede doel. Voor dit concert zijn kaarten verkrijgbaar bij Concert organisatie Fred H. Renirie via telefoon (0478)582472, via e-mail fredh.renirie.@home.nl of aan de ingang van het Theehuis vlak voor aanvang van het concert. Voor informatie over de komende con certen van deze serie kan men op hetzelfde adres terecht. Het Oda- park ligt aan de Merseloseweg in Venray, schuin tegenover het zie kenhuis Viecuri. Er is daar ruime parkeergelegenheid. De Koninklijke Harmonie Euter pe uit Venray houdt op zondag 30 december voor het eerst een oudejaarsconcert in de Venrayse schouwburg. Het traditionele nieuwjaarsconcert van Euterpe wordt door het vroege carnavals seizoen omgedoopt in een oude jaarsconcert. Met dit concert wil Euterpe haar vrienden en begunstigers bedanken voor de support in het afgelopen jaar en de Ven rayse gemeenschap een muzikale nieuwjaarsgroet brengen. Elk jaar biedt Koninklijke Harmonie Euterpe aan de Venrayse gemeen schap kosteloos een Nieuwjaars concert aan. Ook het jaar 2008 zal op een muzikaal uitbundige wijze door de harmonie worden ingeluid in de vorm van dit oude jaarsconcert. Aan het concert worden bijdragen geleverd door zowel het opleidingsorkest als het groot orkest, beide onder lei ding van dirigent Mare Koninkx. Het repertoire bestaat uit een aangename mix van klassieke en eigentijdse muziek. Het oplei dingsorkest bijt het spits af. Zij spelen Chesters Chase van John Emerson Blackstone, Zauberland van Kurt Gable, Circus Delight van Dagmar Kildevan, Flashback van John de Bee en Falafal van Peter Martin. Na het optreden van het opleidingsorkest is er een kleine pauze. Na de pauze vervolgt het harmonieorkest het programma. Er wordt gestart met The Olympic Dream van Bert Appermont. Ver volgens worden er enkele delen uit The Valencian Widow van Aram Khachaturian (arrangement Erik Somers) gespeeld. De solliste San dra Lucassen zal voor u Le Merle blanc van Eugene Damare (arran gement Geert Flik) spelen, een polka fantasie voor Piccolo en Harmonieorkest. Het harmonie orkest vervolgt het concert met Three Aspects of Kurt Weill van Peter kleine Schaars. Dan volgt er een vocaal solist, Fred Jansen zingt onder begeleiding van de harmo nie Oh When the Saints van Peter Kleine Schaars. Er wordt afgeslo ten met de Champagner-Polka van Johan Strauss.Aanvang 11.30 uur. Kerstconcert Fanfare St. Oda Fanfare St. Oda Merselo-Vrede- peel houdt op zaterdag 22 decem ber vanaf 19-30 uur het jaarlijks terugkomend kerstconcert. Dit jaar gaat dit concert plaatsvinden in de kerk van Vredepeel en wordt gevolgd door een gezellig samen zijn in gemeenschapshuis De Kleine Loef. Medewerking aan dit concert wordt verleend door de AMV-leerlingen op blokfluit, onder leiding van Anjo Jacobs, dameskoor Vredepeel, onder leiding van Mart ha Linssen, Karlijn van Bommel en Marcha Hofmans, gitaar/zang en fanfare St. Oda, onder leiding van Frank Steeghs. Het belooft ook dit jaar weer een boeiend programma te worden waarbij de diverse vari anten van zang-, gitaar- en blaasmu ziek elkaar afwisselen. Als slotact worden twee nummers opgevoerd waarbij al deze varianten samenge voegd worden en ook het publiek mee kan zingen. Het Venray's Mannenkoor houdt op zondag 16 december in de schouwburg in Venray weer de jaarlijkse kerst-in. Daarbij verlenen een groot aantal Venrayse koren hun medewerking. Gezamenlijk verzorgen de deelnemende koren een middag vol traditionele en moderne kerstliederen, voor groot en klein en voor jong en oud. Dit laatste is ook te zien in de deelne mende koren. Ook daar vindt men grote en kleine koren. Zo bevin den zich onder de deelnemende koren onder meer een kinderkoor en een seniorenkoor. De program ma ziet er in grote lijnen als volgt uit: Natuurlijk allereerst het Ven ray's Mannenkoor dat het tweede deel van zijn optreden samen doet met de zusjes Ellen en Sanne Val kenburg uit Weert. Dit optreden wordt aan de piano begeleid door de vaste pianiste van het VMK, Rosemarie Seuntiëns. De zange resjes Valkenburg stalen in 2005 al eens de show tijdens een van de traditionele eindejaarsconcerten van het VMK. Dit jaar worden die concerten op 22 en 23 december gegeven. Voor deze concerten zijn alleen voor zondag 23 december ook deze middag nog kaarten te verkrijgen. Informatie hierover kan men in de loop van de mid dag aan de kassa van de schouw burg krijgen. Vervolgens treden kinderkoor De Bandelieren, koor Happy Sound, seniorenkoor Cre- cendo, jongerenkoor Tomorrow People, vocal group VET, tweede optreden VMK, koor Ars Musica en als uitsmijter (dames)popkoor Venrode op. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Het derde concert in de serie decemberconcerten, gewijd aan advent- en kerstmuziek, in de Mariakapel in Holthees belooft weer een bijzondere gebeurtenis te worden. Het Russisch Solisten Ensemble van het Domkoor Kali ningrad verzorgt op zondag 16 december twee concerten in de Mariakapel, deels met Russische kerstliederen, deels met Russisch- orthodoxe koormuziek. Het koor is eerder al te gast geweest in de Mariakapel, en iedere keer was de belangstel ling voor het concert zo groot, dat de Mariakapel genoodzaakt was twee voorstellingen op een dag te geven, anders zouden de vele muziekliefhebbers niet ondergebracht kunnen worden in de kleine, maar zeer sfeervolle kapel. Het eerste concert begint om 15-30 uur en het koor treedt voor de tweede keer die dag op om 20.00 uur. De Mariakapel kan circa honderd bezoekers per concert ontvangen, en de belang stelling voor dit concert is zo groot, dat snelle aanmelding en reservering van kaarten dringend wordt aanbevolen, wil men niet voor een gesloten deur komen te staan. De kaarten zijn beschikbaar op volgorde van aanmelding. Het Russisch Ensemble van het Dom koor Kaliningrad is opgericht in 1999, en komt ook uit deze stad, vroeger Koningsbergen geheten, toen de stad nog hoofdstad was van Oost-Pruisen.. Het ensemble bestaat uit zeven geschoolde solis ten die een programma brengen van Russische, Wit-Russische en Oekraïnische religieuze en pro fane volksmuziek, alles a capella gezongen. Het koor staat onder de artistieke leiding van Elena Kra- marenko, zelf als mezzosopraan aan het ensemble verbonden. Zij heeft haar opleiding genoten aan de Staatsuniversiteit voor Kunst en Cultuur in St. Petersburg. Zij trad al op in Parijs, Dublin, Boe dapest, Rome en Gdansk. Zij weet de zeven stemmen van het ensemble zo samen te brengen dat er een heldere, expressieve en dynamische klank ontstaat. Veel luisteraars kunnen hun oren niet geloven wanneer zij het ensem ble beluisteren en veel meer dan de zeven gedisciplineerde stem men menen te horen. Kaarten zijn te bestellen bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees, de familie Ermers, Kapelstraat 3, telefoon (0478)636480 en bij de familie Wijenberg, Gildestraat 6, telefoon (0478)636390. Kaarten kunnen ook besteld worden via www.mariakapel.nl. en tenslotte vanaf een half uur voor aanvang van de concerten bij de ingang van de kapel, maar naar verwach ting zijn er dan bijna geen kaarten meer beschikbaar. Kerst in de regio

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24