Gemeente Ven ray Onderhoud in bossen mm Deze maand aanslag afvalstoffenheffing Openbare bekendmakingen v wjBê'A Gemeentebossen vertellen verhaal Project reclame- en gevelverbetering Winnaar VIP-loterij Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden r 3^7 Inwoners van Venray zijn eraan gewend dat ze eind juli de aanslag ontvangen voor de variabele afvalstoffenheffing over de eerste helft van dat jaar. Het gaat dan om het aantal ledingen van de afvalcontainers in die eerste zes maanden. Dit jaar vormt hierop een uitzondering: tot nu toe hebt u nog geen afrekening voor de ledigingen van uw container in de eerste helft van 2007 gekregen. De gemeente informeerde u daar al eerder over op de wekelijkse gemeentepagina. De afrekeningen voor de variabele afvalstoffenheffing over de eerste zes maanden van 2007 krijgt u in december thuisgestuurd. De verwerking van eventuele kwijtschelding gebeurt op dezelfde wijze als in voorgaande jaren. Meer informatie over de soorten afvalstoffenheffing, de hoogte van de tarieven en de mogelijkheden tot kwijtschelding vindt u op www.venray.nl Wonen leven Belastingen en WOZ Afvalstoffenheffing. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verordeningen Vastgesteld Kapvergunningen Bouwplannen Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Verleend Verleend Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Besluiten Ontheffing stookverbod Verleend Donderdag 13 december 2007 - Pagina 22 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 50 Sinds vorige week pleegt de gemeente onderhoud in de bos sen van Vlakwater en Veltum, Hendrikkenbos, het bosje tussen Matterhornlaan en Etnalaan en achter Alexanderhof. De bomen die de gemeente kapt, geven ruimte aan de bomen die voor de toekomst waardevol zijn. Ze blijven na de kap liggen en worden nog in december met een machine naar de kant van het bos gesleept en begin januari afgevoerd. De tak ken van deze bomen blijven liggen voor de natuur. Die bieden schuil- mogelijkheden voor kleine dieren en zijn goed voor de bodem. Tuinafval Maar in kleine bosgebieden dicht bij woningen is de gemeente genood zaakt deze op te ruimen. De kans dat er tuinafval bij komt te liggen is dan te groot. In het Hendrikken bos blijven de takken liggen op een afstand van minimaal vijf meter van het pad of de erfgrens. De takken zijn na enkele jaren verdwenen. De gemeente vraagt iedereen om er geen tuinafval bij te gooien, omdat de samenstelling daarvan de verte ring sterk belemmert. Het bos blijft toegankelijk voor publiek, er is geen reden om het af te sluiten. Mogelijk is een pad tijdelijk versperd door een boomstam. Rondleiding Stichting De Marke beheert de bos sen voor de gemeente. Omdat er een interessant verhaal te vertellen is over het bosonderhoud, geeft De Marke begin januari een rondleiding. Daarover volgt binnenkort meer informatie. De Venrayse gemeentebossen vertellen bijzondere verhalen. Zoals dat van het Schieëperskruus, een kruis dat in het zand van de Ballonzuilbossen is uitgegraven. Het begon met een oproep van Stichting De Marke, die de Venrayse gemeentebossen beheert, naar de verhalen van de bossen van Venray. De stichting vroeg Venraynaren om hun mooiste, meest ludieke, meest bijzon dere verhaal te vertellen onder het motto: 'Waar gebeurt(d)'. Het mochten verhalen zijn van vroeger en van nu. Een van de mensen die reageerden was Koos Swinkels. Hij vertelde van een raadselachtig grondkruis dat nog tot 1910 te zien was in de omgeving van de Ballonzuil. Het verdween met de ontginning van het gebied. Informatiepaneel Spittend in de archieven ontdekte Swinkels het verhaal achter het grond kruis. Het staat nu op het informatiepaneel dat bij het opnieuw gegraven kruis is geplaatst. Stichting De Marke heeft het in samenwerking met de Stichting Kruisen en Kapellen als stille getuige van het Venrayse verleden gereconstrueerd aan de hand van oude documenten. Wie de rode wandel route door de Ballonzuilbossen volgt (5 a 6 km), komt vanzelf bij het Schieëperskruus. Het startpunt van de rode route is bij de Ballonzuilsteen: volg de Beekweg van Venray naar Vredepeel tot het bord Ballonzuilbossen naar rechts verwijst. Een andere mogelijkheid is om de Zwartwaterweg te volgen. Op die weg staan twee verwijzingsborden naar het kruis. De gemeente gaat ondernemers die de kwaliteit van hun reclame-uitingen en hun gevels willen verbeteren actief onder steunen. Ze heeft daarvoor een architectenbureau in de arm genomen. Begin 2007 heeft de gemeente een nieuw Reclamebeleid vastgesteld. Dat richt zich vooral op de reclame op gebouwen in het centrum van Venray. Het beleid is een belang rijk toetsingskader bij het project Centrum op de Schop. Niet alleen de kwaliteit van de reclame, maar ook de kwaliteit van de gevels is bepalend voor de kwaliteit van het centrum. Analyse De gemeente heeft in augustus een analyse van de aanwezige reclame- - Subsidieverordening Wensgeld gemeente Venray. Vanuit de gedachte van jongerenparticipatie binnen het jeugdbeleid wil de gemeente jongeren binnen de gemeente Venray de gelegenheid bieden om ideeën uit te voeren en in aanmerking te komen voor een incidentele subsidie Wensgeld. De beoordeling van de aanvragen vraagt om maatwerk en moet gezien de doelgroep overzichtelijk, makkelijk, snel en passend verlopen. Daarom is hiervoor een aparte verordening opgesteld. De gemeenteraad heeft deze verordening op 30 oktober 2007 vastgesteld. De verordening treedt op 14 december in werking. - Algemene subsidieverordening gemeente Venray. De gemeenteraad heeft deze verordening op 30 oktober 2007 vastgesteld. De verordening treedt op 1 januari 2008 in werking. De algemene subsidieverordening Venray 2000 blijft nog tot 1 januari 2010 uitsluitend van toepassing voor de subsidies die vóór de inwerkingtreding van de (nieuwe) Algemene subidieverordening gemeente Venray zijn verleend of vastgesteld. U kunt de deze verordening vanaf 14 december 2007 inzien. Op verzoek kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen (tegen een vergoeding van ten hoogste de kosten). Sloopvergunningen - Paardekopweg 30c en 30d - slopen van twee noodwoningen (nr. slp070078, verzend- datum 06/12) - Merseloseweg 155 - slopen van een bijgebouw (nr. slp070064, verzenddatum 06/12). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Paardekopweg 21 - veranderen van de woning, fase 1 (nr. ba070554) - Vredeweg 6, 7 en 9 - bouwen van een rundveestal (nr. ba070555) - Henri Dunantstraat 40 - plaatsen van een bouwbord (nr. ba070556) - Dorpsplein ongenummerd - plaatsen van een kunstwerk (nr. ba070557) - Gunhoekweg 15 - plaatsen van een mestsilo (nr. ba070558) - Peter Janssenweg 22 - vergroten van de woning (nr. ba070559) - Grotestraat 48 - vergroten van het winkelpand (nr. ba070560) - Bosweg/Paul Burgmanstraat - bouw van een paviljoen t.b.v. tennisvereniging (nr. ba070561) - Wilhelminastraat 27 en Prinsenhof 1 en 5 - veranderen van drie woningen (nr. ba070562). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Grootdorp 67 en 73 - bouwen van een loods, vergroten/aanpassen Het Anker en parkeervoorzieningen (nr. ba070001). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 14 december 2007 t/m 24 januari 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Merseloseweg 155 - vergroten van de woning (nr. ba070359, verzenddatum 06/12) - Laagriebroekseweg 26 - veranderen van bedrijfsruimte (nr. ba070517, verzenddatum 07/12) - Doormanstraat 13 - vergroten van de woning (nr. ba070526, verzenddatum 07/12) - Buitenhof 18 - vergroten van de woning (nr. ba070543, verzenddatum 07/12) - Maasheseweg 73 - vergroten van bedrijfsruimte (nr. ba070222, verzenddatum 06/12) - Ripseweg 1 - wijzigen van verleende bouwvergunning ba060386 (sporthal) (nr. ba070527, verzenddatum 06/12) - Haammakerstraat 9 - vergroten van de woning (nr. ba070533, verzenddatum 06/12) - Van Berlostraat 1 - gewijzigd uitvoeren van verleende bouwvergunning ba060583 (bouwen woning), vervallen van de kelder en vergroten van de aanbouw (nr. ba070508, verzenddatum 06/12) - Stationsweg 1 - vernieuwen van kozijnen en ramen (nr. ba070530, verzenddatum 07/12). - Begraafplaats Spurkterdijk - voor 10.325 m2 bomen i.v.m. bouw crematorium, herplant 17.140 m2 i.v.m. natuurcompensatie - Langstraat - voor 1 eik i.v.m. aanleg gasleiding, herplant 1 boom. U kunt de desbetreffende stukken van 13 december 2007 tot en met 24 januari 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: -Steegkamp 2 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Direks, Steegkamp 2 te Castenray voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (mila070034) - Leunseweg 47a te Venray - voorschriften van de vergunning ambtshalve te wijzigen van Vissers Retail bv, Stationsstraat 90 te Horst. De wijziging betreft een beperking van de jaarlijkse doorzet van LPG (ink0706849) - Raadhuisstraat 30 te Venray - voorschriften van de vergunning ambtshalve te wijzigen van Van Gerven Venray, Raadhuisstraat 30 te Venray. De wijziging betreft een beperking van de jaarlijkse doorzet van LPG (ink0706852). Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 14 december 2007 t/m 24 januari 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Na telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 51a te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan G. Peeters, Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn voor een vleesvarkens- en gespeende biggenhouderij en landbouwproductiebedrijf (mila070022) -Twistweg 15a te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan P. Hegmans, Sambeeksedijk 5 te St. Anthonis voor een varkenshouderij (vleesvarkens en gespeende biggen) (mila070032) - Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van j.E. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij t.b.v. de locatie Twistweg 10 te Vredepeel (verzoek vergunninghouder)(milin07006). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 14 december 2007 t/m 24 januari 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen en voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties op de locaties: - Blakterweg 3a te Oirlo - verleend aan J.W.M. Noyen - Lorbaan 3 te Veulen - verleend aan A.B.P. Reintjes. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Horsterweg ongenummerd te Leunen - verleend aan de heer R.J.M. van Gorp - Laagriebroekseweg 18 te Leunen - verleend aan de heer W.J.L.A. Jenneskens - Laagriebroekseweg 15 te Leunen - verleend aan de heer R. Bergsma - Lollebeekweg 53 te Castenray - verleend aan de heer J.H. Vennekens - Timmermannsweg 34 te Ysselsteyn - verleend aan de heer F.C. van Rosmeulen. voor het verbranden van kerstbomen op de locatie: - Enge Steeg ongenummerd te Leunen - verleend aan Stichting Dorpsraad Leunen. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 14 december 2007 t/m 24 januari 2008 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 13 december 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray uitingen en de gevelarchitectuur uitgevoerd. Helaas blijken veel reclame-uitingen niet te voldoen aan het beleid. Ook de architectuur van de gevels is niet overal optimaal. Op dit moment zijn diverse ondernemers, met name in de Grotestraat, wijzigingen aan het voorbereiden voor hun reclame uitingen en soms ook voor de kwaliteit van de gevel. De gemeente Venray is hierover verheugd, maar wil geen afwachtende houding aan nemen. Zij wil alle ondernemers in het centrum ondersteunen bij het verbeteren van de reclame-uitingen en mogelijk ook van de gevel architectuur. Project Onlangs heeft de gemeente aan architectenbureau Clevis-Kleinjans uit Venlo opdracht gegeven dit verbeterproces uit te voeren. In 2008 start dit project voor reclame- en gevelverbetering. Diverse infor matieavonden voor de ondernemers en pandeigenaren zullen dan plaats vinden. De gemeente hoopt dat veel ondernemers zich aanmelden voor dit project, zodat het centrum van Venray binnen afzienbare tijd verfraaid zal zijn. Informatie Meer informatie over het project en het reclamebeleid vindt op www.venray.nl. Voor specifieke vragen kunt u contact opnemen met Danny Danckaert, secretaris van het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit van de gemeente Venray. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 11 december gevallen op lotnummer 5019675 bij VIP Kiosk (C1000). Op vertoon van het win nende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. t/m 6 jan. - Kerststal, Grote Markt Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 22