Gemeente Ven ray i Gemeente en CWI bundelen krachten Een goed idee? Kom ermee! Loting kavels Brabander Aan Den Heuvel Openingstijden gemeentehuis tijdens feestdagen Politieke markt goed bezocht Cliëntenraad Wet werk en bijstand actief Kijk ook op www.venray.nl Nieuwe leden 'welstands commissie' PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Wilt u iets veranderen in uw dorp, een sportdag organiseren of uw wijkgenoten beter leren kennen en samen dingen doen, maar twijfelt u of uw idee wel haalbaar is? Schroom dan niet en kom ermee. De gemeente juicht alle initiatieven die de leefbaarheid van uw wijk of dorp vergroten van harte toe. Zelfs wanneer het idee afwijkt van eerder vastgesteld beleid, betekent dit niet dat het geen kans van slagen heeft. De gemeente zal de haalbaarheid van de initiatieven zorgvuldig onderzoeken. Wordt uw idee beloond met een goedkeuring, dan krijgt u als initiatiefnemer(s) zelf de regie over de realisatie en het beheer van het project in handen. De gemeente ondersteunt eventueel samen met het initiatief Kan Wél! met bijvoorbeeld begeleiding, financiering en publiciteit. U staat er dus niet alleen voor. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl of bel met de gemeente. Op donderdag 27 december is de studiezaal van het gemeentearchief gesloten •V* Venrayfocus op mensen Donderdag 13 december 2007 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 50 Op woensdag 23 januari 2008 om 19.00 uur bepaalt een loting de volgorde waarin minimaal 12 en maximaal 14 particuliere bouwkavels in het plan Brabander Aan Den Heuvel worden verkocht. Inschrijving voor deze loting is mogelijk vanaf maandag 17 december 2007 tot en met maandag 21 januari 2008 bij de afdeling Publieksdiensten. De grootte van de kavels varieert van minimaal 533 m2 tot maximaal 1.311 m2. Zij zijn bestemd voor de bouw van vrijstaande woningen. De grondprijs bedraagt in 2007 220,- per m2 exclusief btw. Voor 2008 wordt de grondprijs nog bepaald. Alleen particulieren De kavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. De koper is verplicht de woning zelf, met even tuele gezinsleden, gedurende drie jaren na voltooiing van de bouw te bewonen. Inschrijving Per echtpaar of paar van (samen wonende) partners mag zich slechts één persoon inschrijven. Bij consta tering van een dubbele inschrijving vervallen beide inschrijvingen. Het inschrijfgeld bedraagt 53,55. Dit bedrag wordt niet terugbetaald en ook niet verrekend. Zowel uw volledig ingevuld inschrijfformulier als het inschrijfgeld moeten voor 22 januari 2008 door de gemeente Venray zijn ontvangen. Vervolgens ontvangt u een informatiepakket alsmede een bevestiging van uw inschrijving. Informatiepakket Voordat u zich inschrijft voor de loting, kunt u uiteraard dit informa tiepakket bij de afdeling Publieks diensten inzien. Een van de notaris sen van notariskantoor Mathijsen en Weijs uit Venray zal de loting verrichten. D Li Directeur Ed Alberda van het CWI en wethouder Mathieu Emonts van de gemeente Venray Het heeft de nodige jaren geduurd voordat de kogel door de kerk was. Maar afgelopen donderdag gaf wethouder Mathieu Emonts de officiële af trap voor de samenwerking tus sen de gemeente Venray en het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). Al vanaf oktober hebben beide partijen de handen ineen geslagen om mensen met een uitkering aan werk te helpen. En daar zijn ze heel tevreden over. Monique Dielingen, die namens de gemeente bekijkt of mensen recht hebben op een uitkering, vertelt samen met CWI-adviseur Angèle Wientjens enthousiast over het pilotproject. "We hebben veel dezelfde klanten", legt Dielingen uit. "Die mensen kwamen bij ons voor een uitkering en moesten dan naar het CWI voor een baan. Maar voor een deel zaten wij hetzelfde werk te doen. Dus het scheelt enorm dat medewerkers van de gemeente nu vaker in het CWI-gebouw zijn. Voor onszelf, omdat wij geen dingen meer dubbel hoeven te doen én omdat wij gezamenlijk meer middelen tot onze beschikking hebben. Maar het is ook gunstig voor de klanten: zij hoeven nu maar een keer hun verhaal te vertellen en de benodigde papieren in te leveren. Gemakkelijker voor hen, terwijl wij bijvoorbeeld de dos siers veel sneller compleet hebben. Dat betekent tijdwinst. Al met al is het een stuk efficiënter geworden." Kruisbestuiving "Bovendien leren wij heel veel van elkaar", zegt Wientjens. "Neem nou het gebied van de arbeidsmarkt. Wij zijn daarin heel up-to-date, weten precies aan welke functies behoefte is. Daarnaast geven wij workshops en testen mensen op interesses en vaardigheden. De gemeente daarentegen heeft weer heel goede contacten met reïntegratiebedrijven. En zij heeft jobhunters in dienst die letterlijk op zoek gaan naar een passende baan voor klanten. Wij kunnen nu zien hoe de gemeente te werk gaat terwijl de ambtenaren zien hoe wij de zaken aanpakken. Dat betekent een kruisbestuiving die wederzijds veel oplevert." Maatwerk "Voor klanten is onze samenwerking ook prettig", benadrukt Dielingen. "Omdat de lijnen korter zijn, is alles duidelijker en concreter geworden. Mensen weten eerder waar zij aan toe zijn. Bovendien kunnen we veel beter maatwerk leveren omdat wij gezamenlijk meer te bieden hebben en ook van elkaar weten wat wij aan het doen zijn. Wij zijn samen met een klant bezig, niet meer als twee instanties." Die gezamenlijkheid wordt nog sterker als het CWI per 1 januari 2009 één bedrijf gaat vor men met uitkeringsinstantie UWV. "Mensen krijgen dan nog maar met één contactpersoon bij het CWI te maken en dat is een stuk prettiger en persoonlijker", vertelt Wientjens. "Maar wij merken nu al dat de klanten heel tevreden zijn, net als wij." Op eerste en tweede kerstdag (25 en 26 december) en nieuwjaarsdag (1 januari) is het gemeentehuis gesloten. Ook op maandag 24 december en maandag 31 december is het gemeentehuis gesloten. Aangifte van geboorte en overlijden is mogelijk op donderdag 27 december en vrijdag 28 december tussen 9.00 uur en 13.00 uur. Op die dagen kunt u uiteraard ook met uw andere vragen bij de publieksbalie terecht. Vanaf 2 januari 2008 kunt u het gemeentehuis weer tijdens de gebruikelijke openingstijden bezoeken: op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Circa 120 inwoners van Venray woonden maandag 10 december de eerste Politieke markt bij. Onderwerpen waren het Masterplan Brukske en de evaluatie Gebiedsgericht Werken. "Wij gaan wat nieuws doen", zei burgemeester Waals bij de opening. Als eerste discussieerden inwoners en politieke partijen aan de hand van de drie belangrijke thema's uit het Masterplan. Vooral over sociale activering werd lang gedebatteerd. Met name bewoners spraken over (het gebrek aan) betrokkenheid. De gesprekspartners waren het erover eens dat ook mensen die niet op de bijeenkomsten zijn, informatie moeten krijgen en hun stem moeten laten horen. Daarnaast kwamen Wonen in de Wijk en Centrumvoorzieningen aan bod. Het debat leverde de politiek veel informatie op en gevoel voor wat er in de wijk leeft. Uiteraard kon ook de politiek haar zegje doen. Na afloop van het debat formuleerde burgemeester Waals samen met leden van het regieteam een conclusie. Als een voorzet op de behandeling in de raadsvergadering van 18 december reageerden alle partijen daar vervolgens op. De Cliëntenraad Wwb overlegt met de gemeente en geeft advies over de uitvoering van de Wet werk en bijstand (Wwb) en het ge meentelijke minimabeleid. Het afgelopen jaar heeft de Cliëntenraad Wwb zich over veel onderwerpen gebogen in het belang van de cliënten die betrokken zijn bij deze wet. Een impressie. In een oriënterend gesprek met wethouder Mathieu Emonts begin 2007 nam de cliëntenraad kennis van de beleidsplannen van de gemeente. In de loop van het jaar kwamen vervolgens veel onderwerpen aan de orde. Zoals de Wet schuldsanering natuurlijke personen. Hierin is aandacht voor hulp verlening aan mensen die in problematische schuldensituaties terecht zijn gekomen. De gemeente Venray heeft in 2007 de nota Integrale schuldhulp verlening uitgebracht, waarover de Cliëntenraad Wwb een positief advies uitbracht. Samenhangend met deze nota werd de nota Evaluatie schuldhulp verlening en de Verordening Schuldhulpverlening besproken. Ook heeft de Cliëntenraad deelgenomen aan het Regionaal overleg armoedebestrijding. Belangen behartigen Ook in de gemeentebrede overlegtafel behartigt de Cliëntenraad Wwb de belangen van de minima. Verder denkt en praat hij onder meer mee over participatiebanen (met behoud van een uitkering) en de communicatie van de gemeente met uitkeringsgerechtigden. "Die zijn namelijk niet altijd of onvoldoende op de hoogte van de diverse uitkeringsregelingen, zoals bijzondere bijstand", zegt Jac Haegens van de Cliëntenraad Wwb. "Het gemeentelijke beleid dient erop gericht te zijn dat beschikbare gelden ook daadwerkelijk worden gebruikt." Beleid Momenteel is de nieuwe Beleidsnota Wet werk en bijstand/reïntegratie 2008-2010 onderwerp van gesprek. "Om de instroom in de Wwb te beperken en de uitstroom naar werk te bevorderen willen gemeente, CWI en UWV een pilotproject van een jaar opstarten. De Cliëntenraad Wwb zal de voortgang hierin nauwlettend volgen", aldus Haegens. Ook de afstem mingsverordening Wwb, waarin wordt beschreven welke verplichtingen uitkeringsgerechtigden hebben om weer onafhankelijk te worden van de bij standsuitkering, heeft de komende tijd de aandacht van deze Cliëntenraad. Iedereen meedoen Binnen de gemeente zijn behalve de Cliëntenraad Wwb nog enkele raden actief, zoals de onlangs opgerichte Wsw-raad en de Klankbordgroep Wmo. "Wij vinden het belangrijk dat er een goede afstemming komt tussen deze raden onderling en tussen de raden en de gemeente", zegt Haegens. "Elke raad behartigt weliswaar de belangen van zijn eigen doelgroep, maar er zijn ook veel gemeenschappelijke belangen. En uiteindelijk streven we met zijn allen toch één doel na, namelijk dat iedere inwoner van Venray volwaardig mee kan doen in de maatschappij." Gebiedsgericht Werken Het onderwerp Gebiedsgericht Werken stond als tweede op de agenda. Ook hierbij konden betrokkenen het belang van deze manier van werken toelichten aan de politiek. Bezoekers waren het eens met de evaluatie van deze manier van samenwerken door de diverse partijen. De verbetervoorstellen moeten ervoor zorgen dat de gemeente ook in de andere gebieden 'meters kan gaan maken'. De gemeente Venray heeft onlangs vijf nieuwe leden benoemd voor het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit, in de volksmond voorheen bekend als de welstandscommissie. Zij gaan zich komende jaren met veel liefde voor het vak inzetten voor de realisatie en het behoud van kwaliteit van bouwen en ruimtelijke ordening. Basis voor hun advisering is de nota Ruimtelijke Kwaliteit in Venray. De commissie voert niet alleen in gezamenlijkheid werkzaam heden voor de gemeente Venray uit, maar ook als gemandateerde bouwcoach en gebiedsadviseur. Communicatie en stimulatie zijn de kernbegrippen van het nieuwe ARK. Introductie Een korte introductie van de leden: - als voorzitter is Bert Statema benoemd, voorzitter van de wel standcommissie in de gemeente Arnhem; - als architectleden zijn Iwan Povse en Marion Pieters benoemd, die beiden een architectenbureau hebben: Povse Timmermans architecten en ingenieurs in Sittard en Tilburg, respectievelijk pi-Unlimited in Venlo; - als architect - stedenbouwkundig lid is Zjak Hofman benoemd, die eigenaar is van bureau H2M Architecten in Eindhoven en die tevens werkzaam is op de Technische Universiteit Eindhoven; - als landschapsarchitect is Joost Vroege benoemd, die het ontwerp bureau Horizontaal in Maastricht heeft en parttime werkzaam is bij de gemeente Sittard-Geleen. Ruimtelijke kwaliteit Met deze nieuwe leden is de gemeente Venray weer verzekerd van een goede en gemotiveerde commissie. Die adviseert en onder steunt initiatiefnemers om te komen tot fraaie ontwerpen die een bijdrage leveren aan de ruimtelijke kwaliteit van Venray. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Danny Danckaert, secretaris van het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit van de gemeente Venray.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21