Jubilarissen Zij Actief Oostrum Intratuin deelde gratis kerstbomen uit Bijzondere actie Overloonse ondernemers Wintersafari in Zoo Pare WE GAAN DOOR MOETEN LEEG Kerstconcert Weijerkoor Jubilarissen Maaltijdservice Activiteiten moedercentrum Rim Kooning finalist KVL Speciale artikelen voor de feestdagen tegen te gekke prijzen Nieuw aanvulling vanuit onze magazijnen PANTALONS KOSTUUMS COLBERTS JACKS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 13 december 2007 - Pagina 11 Venray On Ice met tal van activiteiten De vorst zit bijna in de grond, het is ideaal schaats- weer. Zeker op het Schouw burgplein waar de condities optimaal zijn en vrijdagavond Venray on Ice van start gaat. In een recordtijd heeft de stich ting Venray Events de schaatsbaan gerealiseerd. Vijf weken geleden werd de knoop doorgehakt en vrijdagavond om 19.00 uur is de opening van de baan. Willy Voes- ten en Rob van Lieshout staan garant voor een ludieke act, en er is ook een vuur- en lasershow. Vanaf ongeveer kwart voor acht mag het publiek vervolgens de baan op. De organisatie heeft voor de komende weken een zeer geva rieerd programma in elkaar weten te zetten. Zaterdagavond wordt er meteen uitgepakt met een Rooy- se Artiestenavond. Vanaf 20.00 uur zijn er optredens van onder meer Ger Janssen, BOB, Johnny Romein en Don Mulder. Dinsdag 18 december is er speciaal voor de dames Beauty en Styling on Ice met hapjes, een drankje, een lote rij en een goody-bag.Voor de fijn proevers organiseert Culinair Cre atief op donderdag 20 december Prominentenchefs on Ice.Topkoks René Brienen, Bertus Lieftink, Piet Jacobs en Ruud Welbers zorgen voor een perfecte culinaire avond. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 december is er een verrassings programma gepland. Meer over dit Surprise-event wordt volgende week bekendgemaakt. De dagen na kerst kunnen de bezoekers onder meer genieten van Urban Dance Contest, Texas Hold'm on Ice, een Pentagon reü nie, een singlesnight, Jumpen on Ice en een Silent Disco. Venray on Ice duurt tot en met 6 januari 2008. Er kan geschaatst worden in drie dagdelen. De entree bedraagt per dagdeel 3,5 euro. Voor datzelfde bedrag kun nen schaatsen gehuurd worden, terwijl er ook zogenaamde "botjes" te koop zijn. Tijdens de opening op vrijdagavond worden er twee passe-partouts verloot. Elders in deze krant staat een kleurplaat. Die kan tot 18 december bij boek handel Van den Munckhof worden ingeleverd. Onder de inzendingen worden eveneens twee passe-par touts weggegeven. ZijActief Oostrum vierde afgelo pen zondag het 75-jarig jubileum- feest.Tijdens dit feest werden acht jubilarissen gehuldigd. Dit waren Mientje Wismans (50 jaar), Maria Wilms (40 jaar), Greet Bonte (25 jaar), Mia Hendrix (40 jaar),Tonny Duyn (25 jaar), Marlie van Haeren (25 jaar), Bergi Direks (25 jaar) en Wies vanAsseldonk (afwezig). Met de actie "Wie wens jij een gratis kerstboom?" Heeft Intratuin Venray afgelopen donderdag 6 december drie kerstbomen met versiering weggegeven aan mensen die een steuntje in de rug verdie nen. Dat kon een persoon zijn, maar ook een instantie zoals een school, verzorgingstehuis of een vereniging. Mensen die een ander wilden verwennen konden een wens- kaartje invullen en in de kerst boom hangen in het Intratuin- tuincafé Zondag 2 december heeft Zwarte Piet samen Stan en Tom van Dijck de drie winnende kaartjes getrokken. De winnaars kregen hun prijs uitgereikt in het Intratuin-tuincafé. Mevrouw Rianne Arts uit Venray verraste haar moeder Mia Arts. Na een zeer moeilijke periode en de toch altijd positieve uitstraling naar buiten en voor anderen, wilde zij haar moeder "in het zonnetje zetten". Mevrouw Dujardin uit Venray verraste team de Vliedberg voor hen altijd "helpende handen" voor hen die dit zelf niet meer kunnen Mevrouw Jolanda Leenen uit Vierlingsbeek verraste Margreet Dorien en Guus In verband met het veel te vroeg overlijden van haar man en hun papa afgelopen voorjaar. De boom is een verrassing om het gemis enigszins te verzachten en hen wat extra warmte en liefde te geven. Texacostation Renkens en eetcafé/pannenkoekenhuis Museumzicht uit Overloon houden de komende maanden een bijzondere actie. De twee Overloonse ondernemers heb ben de handen ineengesla gen middels een stempelactie waarmee klanten bij beide bedrijven hun voordeel kun nen doen. Tot 1 maart 2008 ontvangt de klant bij elke tankbeurt van 20 liter, of bij aankoop van meer dan 15 euro in de tankshop, een stem pel. Een volle kaart (slechts drie stempels) kan bij Museumzicht worden ingeleverd. De klant krijgt dan voor een tweede persoon een driegangen pannenkoekenmenu t.w.v. 13,50 euro geheel gratis. De voorwaarden rondom deze actie leest u op de stempelkaart. Renkens en Museumzicht zijn twee gerenommeerde bedrijven in Overloon. Bij Texaco tanken klanten al jaren met een vertrouw de service en kwaliteit en tot vijf cent korting op de landelijke prijzen. Als autobedrijf is Renkens bekend in een wijde regio. Eetcafé en pannenkoekenhuis Museum zicht staat inmiddels bekend als het kindvriendelijkste pannen koekenhuis van de omgeving met een groot terras, speeltuin, speel hoek etc. Voor meer informatie over deze actie kunt u terecht bij Texaco Renkens (www.garage- renkens.nl) of bij Museumzicht (www. museumzichtnl) De winter staat weer voor de deur en daarom worden bezoekers van Zoo Pare Over loon uitgenodigd om mee te gaan op een spannende Win tersafari: een frisse rondlei ding over dieren in de winter en hun aanpassingen aan het weer. Deelnemers worden verwel komd met een dampende kop warme chocolademelk met marshmallows en na afloop kun nen ze zich weer lekker opwar men aan een kop erwtensoep. Voor de jonge deelnemers staat een bord patat klaar. Hoe banen dieren zich een weg door een dik pak sneeuw? Wat doet een peli kaan eigenlijk om warm te blijven en wat doen dierverzorgers om de dieren een handje te helpen in de winter? Een ervaren gids neemt de deelnemers mee in de won derlijke wereld van dieren in de winter. Veel dieren beginnen aan een winterrust zodra de tempe ratuur richting het nulpunt daalt. De wasberen in Zoo Pare Over loon kruipen dicht tegen elkaar aan in een holle boomstam, zodat ze warm de winter doorbrengen. Af en toe worden ze wakker om wat te eten. De kamelen krijgen het niet koud, zij hebben een hele dikke vacht die ze lekker warm houdt. Deelnemen aan de Winters afari kan op 23 en 30 december en 13 en 27 januari. De winterrondleiding start om 13-30 uur en duurt anderhalf uur. In verband met beperkte deelna me is reserveren gewenst. Dat kan via telefoon (0478)640046. Zoo Pare Overloon aan de Stevens- beekseweg in Overloon is dage lijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.overloonzoo.nl. KLEUR ZWART PRIJZEN VOOR DE FEESTDAGEN v.a.V\ SPORTIEF EN GEKLEED v.a.V, ARTIKELEN ENORME KEUS V.a Het Weijerkoor in Boxmeer houdt op zondag 23 december vanaf 20.00 uur een kerstconcert met medewerking van het Par nassus Ensemble en vijf solisten. Het concert wordt gegeven in de Onze Lieve Vrouwekerk in Beu gen. Het Weijerkoor is een dyna misch, gemengd koor met onge veer 45 leden in de leeftijd van 35 tot 75 jaar. De leden komen uit de hele regio. Kenmerkend voor het koor is het enthousiasme waar mee gewerkt wordt en het streven om op een hoog peil te zingen. Tijdens het concert wordt onder andere het Gloria van Vivaldi ten gehore gebracht. Behalve het Glo ria wordt er ook een aantal stuk ken uit de Romantische periode uitgevoerd. Een mooie kerstsfeer wordt neergezet met enkele koor stukken van Mendelssohn en het Intende voci orationis van Schu bert. Met het Oratorio de Noël van Saint-Saëns wordt het kerstge voel compleet. De instrumentale begeleiding van het koor wordt verzorgd door het Parnassusen- semble, bestaande uit een aantal beroepsmusici (onder andere uit het Gelders Orkest) die in dit geval strijk- en blaasinstrumenten, orgel en een harp bespelen. Aan het programma werken verder de solisten Esther Putter (sopraan), Ina Boersma (mezzosopraan), Louise Rijs (alt), Peter Vos (tenor) en Hans Scholing (bas) mee. De hele avond staat onder leiding van vaste dirigent José Doodkorte, die onder andere met het Natio naal PhiUtarmonisch Orkest heeft samengewerkt en optredens ver zorgt in het hele land. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar via leden of op zondag 23 december bij de kassa in de Onze Lieve Vrouwe kerk in Beugen. Bezoek voor verdere informatie www. weij erkoor-boxmeer. nl Overname Van Kempen door Verhaag Van Kempen Schuifwan den is onlangs overgenomen door Verhaag Parketvloeren Afbouwprojecten, beide geves tigd in Sevenum. Deze bedrijfs overname is mede tot stand gekomen door de intentie om de kwaliteit, kennis en service van beide bedrijven te bunde len. Deze eigenschappen heb ben beide bedrijven hoog in het vaandel staan. In het nieuwe bedrijfspand, dat momenteel door Verhaag gebouwd wordt, zuUen de schuif wanden een prominente plek krijgen op de eerste verdieping. Pascal van Kempen, eigenaar van het gelijknamige bedrijf, zal bin nen Verhaag verantwoordelijk worden voor deze afdeling. In de ruime showroom worden mooie sfeerkamers gecreëerd middels diverse opstellingen, waaronder ook inloopkasten. Zij bieden u een groot scala aan schuifwandkasten, naar uw wensen op maat gemaakt, van vloer tot plafond, van wand tot wand. De prijs-kwaliteitverhou- ding met de persoonlijke benade ring en service, waarVan Kempen én Verhaag al jaren garant voor staan, blijven voortbestaan, nu een ruimer jasje. Tot de opening van het nieuwe pand, rond februari 2008, zullen de bedrijfsactivitei ten vanuit het vertrouwde adres van Verhaag, Steeg 65 Sevenum, voortgezet worden. Uiteraard zijn hier ook de benodigde stalen en enkele kasten te bewonderen. Loop gerust vrijblijvend binnen. Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag 9:00-12:00 en 13:00-17:00 uur. zaterdag morgen van 9:00-12:00 uur. info: Tel. 077 4672244, info@verhaag- parket.nl of via www.schuifwan- den.nl Venrayse gewond De politie onderzoekt een ver keersongeval op het kruispunt Beekweg/ Loonsedijk in Merselo, vorige week woensdagmiddag omstreeks 16:00 uur. Bij het onge val raakte een 27-jarige vrouw uit Venray gewond. Het ongeval is vermoedelijk ontstaan doordat een 23-jarige automobilist uit Mer selo, komende uit de richting Mer selo, op het kruispunt geen voor rang verleende aan de van links komende vrouw. De vrouw is met borst- en rugletsel overgebracht naar het ziekenhuis. niet ontvangen? Bel 582877! Jachthonden in actie In maart start in Overloon een cursus voor jachthonden. Deze trai ning wordt niet alleen gedaan door jagers die belang hebben bij een goed afgerichte hond, maar ook door mensen die een jachthond als huishond hebben en dus niet jagen maar wel met hun hond bezig wil len zijn, of mee willen doen aan jachthondenproeven. Van juli tot eind oktober worden er tal van jachthondenproeven gehouden. Tijdens de cursus wordt de alge mene gehoorzaamheid behandeld, zoals het zitten, het volgen aan de lijn, het afliggen, het voorkomen, en het aanleren van commando's met de stem, fluit en gebaren. Ook het socialiseren blijft een belang rijk onderwerp om bijvoorbeeld gedragsproblemen te voorkomen. Daarnaast zijn er de gehoorzaam heidsoefeningen, het aanleren van apporteren, het kennismaken met diverse soorten wild, schotvast heid, waterwerk en het voorkomen dat er verkeerde dingen worden aangeleerd. De ervaring leert dat men het beste is zo vroeg moge lijk kan beginnen met het aanleren van elementen waar de jachthond straks mee te maken krijgt. Voor informatie over deze cursus kan men contact opnemen met W Hen driks via telefoon (0485)384414. Carma Medium Marieke geeft op dins dag 18 december readingen bij Carma aan de Kempweg in Ven ray. Door een reading krijgt men inzicht in een vraag of thema (per soonlijke groei, relatie of werk). Net als de babyfluisteraar kan Marieke ook telepathisch contact maken met kinderen en baby's. Reserveren kan bij Carma via tele foon 06-46042498. Zie ook www. inspi-ratio.nl. Winkeldiefstal De politie heeft maandagmor gen omstreeks 11:45 uur een 46-jarige man uit Venray op de Veltumse Kleffen in Venray aan gehouden die uit een winkel een vaatje bier wilde stelen. Een poli tieagent in burger zag het gebeu ren, waarna de man met een blikje bier naar de uitgang rende, waar hij door de politieagent werd aan gehouden. De man is overgebracht naar het politiebureau en is na verhoor weer in vrijheid gesteld. Vergadering SPOV De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio vergadert op maandag 17 december vanaf 9 00 uur op het kantoor van SPO Venray aan de Eindstraat 42 in Venray. De vergadering bestaat uit een open baar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het open bare gedeelte van de vergadering bezoeken.Wie bij deze vergadering aanwezig wil zijn kan dit doorge ven via telefoon (0478)516215. Maaltijdservice Noord-Limburg, onderdeel van Synthese Venray, heeft tijdens een feestelijke recep tie drie van haar trouwe vrijwilli gers gehuldigd voor het uitzonder lijke feit dat ze zich reeds twintig jaar met veel enthousiasme inzet ten voor de bezorging van de (dagelijkse) warme maaltijden in de regio. Dit unieke feit in de geschie denis van Synthese werd gevierd met een gezellig samenzijn waar tijdens een tweetal officiële spee ches nog eens extra werd stilge staan bij de lange staat van dienst van mevrouw Martha Baltissen (78 jaar, bezorgt zowel warme maaltijden als koelversmaaltijden in de regio Venray), de heer Mart Kleuskens (76 jaar, aanspreek punt voor vrijwilligers/ bezorging warme maaltijden in de regio Horst), en de heer Sjeng van Osch (85 jaar, bezorgt warme maaltij den in de regio Venray). De drie de jubilarissen werden bij hun vijftienjarig jubileum reeds eerder onderscheiden met de zilveren Synthesespeld. Een groot aantal vrouwen in Venray verkeert vanwege hun sociaaleconomische positie in een isolement. Taalbarrières, lage inko mens en de zorg voor kinderen zijn belemmeringen waar het moe dercentrum EVA oplossingen voor aanbiedt. Door het organiseren van tal van activiteiten, waaron der fletscursussen, opstap Neder landse taal, opvoedingsondersteu ning en wekelijkse inloopuurtjes komt het moedercentrum aan een groeiende vraag tegemoet en slaat zo een brug tussen de vrouwen en de maatschappij. De opstap Nederlandse taal wordt tweemaal per week ver zorgd. De doelgroep zijn vrouwen die het Nederlands niet of nauwe lijks beheersen en waarvoor regu liere taalcursussen te hoogdrem pelig zijn. Om maatschappelijke deelname te bevorderen wordt gewerkt aan sociale redzaamheid en communicatieve vaardighe den waarvan het beheersen van de Nederlandse taal onderdeel uitmaakt. Daar waar mogelijk worden vrouwen toe geleid naar het reguliere aanbod van taalcur sussen. Door deelname aan deze activiteit kunnen vrouwen zich zelf redden in het Nederlands en ze weten na afloop beter de weg naar organisaties en officiële instanties in Venray en omgeving. Op maandag 7 januari gaat in het Moedercentrum de training Help, ik word een zelfstandige vrouw van start. Deze cursus is bedoeld om vrouwen te helpen zelfstan diger in de maatschappij te staan. Er wordt gewerkt aan kennis en vaardigheden om beter te kun nen handelen in diverse situaties. Onderwerpen die behandeld wor den zijn onder andere gezondheid, wonen, omgangsregels, leefvor men, waar haal ik mijn informatie en wat doe ik in mijn vrije tijd. De training duurt tot de zomervakan tie en is drie ochtenden per week op maandag-, woensdag- en don derdagochtend. De cursus wordt verzorgd door een docent van Gilde Opleidingen. Voor de cursus en de materialen wordt een kleine bijdrage gevraagd. Meer informa tie is te verkrijgen bij moedercen trum EVA aan de Paterslaan 12 in Venray, telefoon (0478)510035 of bij Gilde Opleidingen via telefoon (0478)515253. Na twee voorronden zijn de elf finalisten voor de KVL-flnale 2008 bekend. Zoals gebruikelijk wor den tijdens een Noord-Limburgse en een Zuid-Limburgse voorronde twee keer drie finalisten door een jury rechtstreeks in de finale gekozen. De zes winnaars uit beide voorronden zijn aangevuld met vijf artiesten die door het KVL-bestuur zijn genomineerd. De artiesten die op 20 januari hun opwachting maken voor de finale zijn: Daat is waat ik wil van Loes Kleeven en Jole van Berlo uit Horst. De prinsebal van basis school Meander uit Reuver. Gank ens oet de waeg van combischool De Pas uit Helden. Heidihee Hei- dihoo van basisschool Vilt, gr. 7 en 8 uitVilt Valkenburg. Kaetelle- meziek van basisschool De Kluis uit Geleen. Kom oet die boet! De Breuzeleerkes uit Mechelen. Laeve de babysit van Maud Coenders en Lisanne Holthuysen uit Venlo-Ble- rick Met carnaval kal ich plat van Oscar Merx uit Eys. Mieng sjieke groesse klumkestuut van Batteraaf en Falderaa, basisschool De Meri diaan uit Stapelveld. Rebbedep van Josje van Chruchten uit Leeu wen;. Teuntje geft un reundje van Pirn Koonings uit Ysselsteyn. Het aantal inzendingen was dit jaar pakweg gelijk aan het vorig jaar. Wel hebben we tot ons genoegen weer heel veel erg goede liedjes kunnen horen", zegt KVL-bestuur- der Theo Peeters. "Het klinkt cli che, maar het was voor de jurering bepaald geen makkelijke opgave". Er stromen maar elf liedjes door naar de finale. Een compliment voor iedereen die dit jaar heeft meegedaan en er ook tijdens de voorronden al een geweldig feest van heeft gemaakt," zo sluit hij af. De finalisten gaan de komende weken allemaal de studio in om hun liedje op de plaat te zetten. De KVL-finale 2008 vindt plaats op zondag 20 januari in Palladio in Helden. Kaarten kunnen besteld worden via www.kvl-limburg.nl. Vrijdagavond opening ijsbaan in Venray LET OP v.a^j vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11