Teleurstelling over afblazen mfc Wethouder weet niets van verontreinigde locaties St. Christoffel moet opnieuw wachten 1 Weinig animo innovatiefonds 'Geen onrechtmatige huisbezoeken' VISSERS OLIE PAKT NIEUWE KANSEN Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Wethouder Emonts: "Het was geen luchtkasteel en ook geen droom" Provincie geeft Venray zes ton voor bodemsanering In de commissie Maatschap pelijke Diensten overheerste de teleurstelling over het afbla zen van het multifunctioneel centrum. De politiek maakt zich zorgen over de hoge kos ten die ermee gemoeid zijn en over de verenigingen die drie jaar lang aan het lijntje zijn gehouden. "Jammer, het was een unieke kans", zegt Elly van Dijck (PvdA). "Zo'n kans krijgen we niet snel meer." Veel verenigingen die in het mfc wilden stappen kampen met huisvestingsproblemen. In de afgelopen drie jaar hebben alle ontwikkelingen stil gelegen. Met het oog op de komst van het mfc werd geen medewerking verleend aan individuele bouwplannen. Van Dijck maakt zich zorgen over het vervolg omdat er te weinig ambte- De jongensdroom van Dick van Dijck (28) uit Venray werd werkelijkheid. Verkeerspolitie- agent worden stond al in zijn jeugdjaren op zijn verlang lijst. Auto's, snelheid en men sen een boodschap meegeven spraken hem al lange tijd aan. Negentien jaar was Dick van Dijck toen hij begon aan de opleiding aan de politieschool. Nu, negen jaar later, werkt hij fulltime bij de verkeerspolitie en verzorgt hij videosurveil lances. Leuke bijkomstigheid: Wegmisbruikers, een pro gramma met 1,6 miljoen kij kers per aflevering, rijdt gere geld mee. Dick van Dijck is de meest bekeken Venraynaar op de Nederlandse televisie. "Na het afronden van de havo was de keuze voor mij heel gemakkelijk: naar de politieschool. Ik had wel geluk dat de politie opleiding toen nog anderhalf jaar duurde, waarvan drie maanden waren ingeroosterd voor stage. Nu duurt de opleiding 4 jaar. Toen ik klaar was met de opleiding voor de regio Gelderland Zuid wilde ik graag werken in een grotere stad, namelijk Nijmegen. Dat sprak me wel aan. Maar daar was geen plek. Ik kwam terecht in het tegenover gestelde: Groesbeek. Surveillance op straat en meldingen rijden was mijn functie. In 2003 begon ik parttime met het rijden van de videosurveillance en sinds 2006 doe ik dat werk fulltime." Om aan de slag te kunnen gaan als verkeerspolitieagent zijn ver schillende trainingen vereist. "Ik werk in een team van vier ver keersagenten in de regio Gelder land Zuid. Alle vier hebben wij gespecialiseerde rijopleidingen gedaan, waarbij extra aandacht wordt besteed aan inhaal- en kijktechnieken. Wij rijden met extreem hoge snelheden, dus extra trainingen zijn niet overbodig. Met 250 pk onder je motorkap wil het wel. Het rijden en meekijken is heel belangrijk. We moeten elkaar scherp houden. Als je met hogere snelheid door de bebouwde kom raast, is absolute oplettendheid geboden. Af en toe moeten we ook afwegen of we de veiligheids- grens niet overschrijden. Blijkt dat zo te zijn, dan staken we de ach tervolging. Die coureur vinden we later wel terug." VOLDOENING Dick van Dijck rijdt vooral in de bebouwde kom en over provinci ale wegen. "Zelf rijd ik nauwelijks op de snelweg, dat doet het KLPD. Of ik dat niet suf vind? Nee hoor. Op de binnenwegen is het gevaar Er blijkt bij centrumonder nemers weinig animo te zijn voor het pas opgericht inno vatiefonds. Hiermee kunnen projecten die bijdragen tot een attractiever centrum gefi nancierd worden. Voor iedere euro die via ondernemersver eniging Venray Centraal bin nenkomt, legt de gemeente twee euro bij. Tot een maximum van 60.000 euro per jaar. Ondernemers heb ben tot nu toe slechts 4.000 euro in het fonds gestort. "Dit schiet niet erg op. Hoe komt het dat er zo weinig gebruik van wordt gemaakt?", vroeg Toon Loonen (CDA) in de commissie Middelen. De CDA'er merkte ook op dat de gemeente is gestopt met de finan ciële bijdrage aan de stichting Centrummanagement. De afspraak lijke inzet is voor de verenigingen. Roland van Hal (SP) sprak van een miskleun. Hij wilde weten waarom de droom is afgeblazen en welke rol wethouder Emonts daarin heeft gespeeld. "Emonts kreeg het geld. Het heeft vele tonnen gekost. Maar het prestigeproject is als een kaars uit gegaan", aldus Van Hal. Leonie Cals (WD) meent dat het plan te ambitieus was. "En het duurde ook te lang voor de vereni gingen." Cals stelde voor het geld, dat nog over is van het krediet, in te zetten om knelpunten voor de verenigingen zo snel mogelijk op te lossen. "Ze moeten voorrang krijgen bij het zoeken naar andere huisvesting. Dit geldt ook voor de schouwburg dat na de verbou wing onderdak kan bieden aan enkele van deze verenigingen." Tom van den Hoek (Lokaal veel groter en de verrassing voor de bestuurder vaak ook groter. Daar is de gevaarszetting veel gro ter. Als je dan met een burgerauto in de achtervolging gaat, geeft dat veel voldoening als je een snel heidsduivel te pakken hebt. Ik wil de bestuurders de boodschap meegeven dat er op ze wordt gelet en dat ze gevaar veroorza ken waarvan onschuldige wegge bruikers de dupe kunnen worden. Agressieve reacties bedaren snel als we de mensen confronteren met de beelden." Een cameraman en een reporter zitten geregeld bij Dick van Dijck en collega's op de achterbank. "De kwantiteit van hun bezoeken is laag, zo'n twee tot drie diensten per maand. De kwaliteit daarente- was dat de gemeente drie jaar lang 15.000 euro bij zou dragen aan het Centrummanagement. Deze periode is nu voorbij en het inno vatiefonds is er voor in de plaats gekomen. Ook wethouder Hei dens (CDA) valt de belangstelling tegen. "Het baart inderdaad wat zorgen. Terwijl de gemeente de bijdrage verdubbelt zodat er jaar lijks 90.000 beschikbaar kan zijn. Dit is toch een prikkel. Ik hoop dat het nog groeit. De onderne mers moeten hun verantwoording nemen en meedoen." Bij de start afgelopen voorjaar reageerde de politiek al kritisch. In het verleden zijn al talloze initiatieven en pro jecten gestrand door een gebrek aan eenheid en bereidwilligheid bij de centrumondernemers. Een nadeel is ook dat slechts 30 pro cent van de centrumondernemers lid is van Venray Centraal. Aktief) reageerde eveneens teleurgesteld. Hij hoopt dat de gemeente met de verenigingen actief op stap gaat om alternatieve accommodaties te vinden. Martin Wijnhoven (Samenwerking) vindt het maar een vreemde gang van zaken. Vijf maanden geleden wilde het CDA al de stekker eruit trek ken. "Toen vroeg de wethouder nog om steun. En nu wil hij in een keer stoppen", aldus Wijnhoven, die vindt Emonts uitleg verschul digd is. Samenwerking maakt zich ook zorgen over de verenigingen. "Die zijn drie jaar teruggeworpen. Wat betekent dit? Ze hebben al die tijd de verwachting gehad dat ze in het mfc terecht konden. De gemeente moet de geleden scha de repareren", vindt Wijnhoven. Het CDA zag het als eerste partij niet meer zitten in het multifunc tioneel centrum. Donderdag in de gen is hoog. Ik blijf gewoon mijn werk doen en het vergt ook geen extra inspanningen met hen erbij. Het is wel extra gezellig met een cameraman en verslaggever. Wan neer wij iemand betrappen en aanhouden, loop ik gewoon naar de bestuurder, wijs hem op zijn fout(en) en de cameraman filmt onverstoorbaar door. In Neder land geldt het portretrecht, dus personen mogen aangeven dat St. Christoffel kan nog steeds niet van start met de uit breiding en renovatie van de gymzaal aan de Langeweg. De gymnastiekvereniging, die 450 leden telt, wil van de sportzaal een volwaardige turnaccom- modatie maken. Daardoor kan St. Christoffel op een hoger niveau presteren en kunnen er in Venray ook regionale en nationale wedstrijden gehou den worden. St. Christoffel exploiteert de gymzaal die eigendom is van de gemeente. De gemeente zegt geen medewerking te kunnen verlenen omdat er nog geen accommodatie- beleid is. Hier wordt momenteel aan gewerkt, de nota wordt in het voorjaar van 2008 verwacht. Om willekeur en precedentwerking te voorkomen, blijven de plannen voorlopig in de ijskast. Ook is de gymnastiekvereniging de dupe van het inmiddels afgeblazen mul tifunctioneel centrum (mfc). St. commissievergadering hield de partij zijn kruit droog. "We komen er in de raadsvergadering wel op terug", zei John Michels. Wethouder Emonts (PvdA) legde alle kritiek naast zich neer. "Het was geen luchtkasteel en ook geen droom. En het woord miskleun spreekt me niet aan. Ik heb me fors ingespannen voor het mfc. Ik heb mijn nek uitgestoken want anders bereik je niets", aldus Emonts, die ook zijn teleurstel ling uitsprak. Het draagvlak bij de beoogde deelnemers bleek tot een nulpunt gedaald. "Dit is een pijnlijke constatering. Ook voor de verenigingen zelf", aldus de wethouder. "Het was een complex proces dat veel tijd vergde. We moesten het stap voor stap doen en het ging niet altijd gemakke lijk. En dan is de teleurstelling Verkeerspolitieagent Dick van Dijck: "Agressieve reacties beda ren snel als we de mensen con fronteren met de beelden." ze 'anoniem' willen blijven, maar stemgeluiden zijn niet beschermd. Meestal kiest men alleen bij hoge boetes voor bescherming. De ver slaggever maakt de procedure van het programma af. Hij voert het Christoffel was aanvankelijk een van de beoogde deelnemers maar bij nader inzien bleek een turnhal er toch niet goed in te passen. Waarna het bestuur weer terug viel op de eigen verbouwplannen. Hierbij is een financieel tekort van 400.000 euro. In de commissie Maatschappe lijke Diensten vertelde voorzitter Jan van Daal dat zijn vereniging al drieënhalf jaar geleden de plannen bij de gemeente heeft neergelegd. Toen was er nog helemaal geen sprake van de mogelijke komst van het mfc. Van Daal vindt daar om dat St. Christoffel nu met voor rang behandeld moet worden. Sjoerd Ewals (CDA) keurt de handelwijze van de gemeente af. "Het is niet gegaan zoals het hoort. Er zijn verwachtingen gewekt die niet zijn waargemaakt. Excuses zijn hiervoor op zijn plaats", vindt Ewals. Lokaal Aktief vindt dat de gemeente tot actie moet overgaan. "De uitbreiding moet snel gereali seerd worden", aldus Tom van den groot als het onhaalbaar blijkt. Het draagvlak viel weg. Ik respecteer desondanks de verenigingen want de wil was er wel." Emonts zegde toe samen met de verenigingen op zoek te gaan naar alternatieven. "Daar gaan we nu onze energie insteken. Met de afdeling gaan we kijken welke ondersteuning we kunnen bieden. Alhoewel huisvesting primair een taak van de verenigingen zelf is." Emonts sluit niet uit dat op de beoogde plek van het mfc aan de Zuidsingel toch nog nieuwe ontwikkelingen mogelijk zijn. Het jongerencentrum is tijdelijk onder gebracht in café 't Podium. Nu het mfc van de baan is, betekent dit volgens de wethouder niet dat 't Podium de definitieve locatie wordt. "Voor de langere termijn blijft dit pand minder geschikt." gesprek." ACHTERVOLGINGEN "Er ligt geen grote druk op ons wanneer er een filmploeg mee rijdt. Natuurlijk is het leuk om juist dan een behoorlijke achter volging in te zetten, maar er wordt niks in scène gezet. Het zou zelfs beter zijn als er geen achtervol gingen nodig waren. Ik hoop dat het toeval is, maar vorig jaar heb ik slechts één achtervolging mee gemaakt, dit jaar al vier. De 'ik-ont- kom-wel'-gedachte loopt vaak uit op klemrijden. Eén van de meest bizarre achtervolgingen die ik meemaakte, duurde 18 minuten over een afstand van 25 kilome ter. Hoe het eindigde? Op de kop tegen de voorgevel van een huis." Iedere regionale politiedienst - Nederland telt er 25 - beschikt over een omgebouwde burgerau to die is voorzien van camera en speciale meetapparatuur. "De auto is niet bedoeld om de racen, maar voorzien van mogelijkheden tot achtervolging. Wij pakken vooral jongeren die in het weekend in de avonduren gaan uittesten welke snelheden hun auto haalt. Kleven en snelheidsovertredingen zijn redenen om een auto naast de weg te zetten. Helaas zijn we hier dagelijks mee bezig. Overmatig drugs- en alcoholgebruik krijgt grote aandacht. Ik heb eens een man gevraagd uit te stappen. Hij was zo dronken, dat hij uit de auto tuimelde. Lachwekkend, maar schandalig. Vooral drugsgebrui kers kom ik steeds vaker tegen. Zelf heb ik zitting in een lande lijke ontwikkelgroep, die een speekseltest wil introduceren met dezelfde eenvoudige formule als een blaastest. Speeksel afnemen en klaar is Kees. Onderzoek op het bureau neemt, soms onnodig, veel tijd in beslag. Mensen onder invloed zijn niet gemakkelijk te traceren, omdat iedere drugs een andere werking heeft. De een is oppeppend, de ander versuft. We hopen nu een effectief product te ontwikkelen." "Of mijn omgeving zich beter aan de regels houdt omdat ik politieagent ben? Ik weet het niet hoor. Als ik op een feestje ben, stapt er in ieder geval niemand beschonken in de auto. Ik zou dan ook wat zeggen trouwens." Hoek. "St. Christoffel heeft al een traditie van 85 jaar. Dit is uniek in Nederland." De andere partijen menen dat de uitbreiding eerst moet passen in het nieuwe accommodatiebe- leid. Dat vindt wethouder Emonts (PvdA) ook. Hij spreekt tegen dat er verwachtingen zijn gewekt. Emonts spreekt van een prachtig plan, maar hij wil op dit moment niets toezeggen. Dat leidde tot teleurgestelde reacties bij Lokaal Aktief, Samenwerking en SP. "Het is wel treurig dat een vereniging zo lang moet wachten", aldus Jolanda Dijkema (SP). e-mail: PEEL EN MAAS De provincie heeft aan de gemeente 612.600 euro toege kend voor bodemsanering. Er zouden binnen het stedelijk gebied van Venray 22 ernstig verontreinigde locaties zijn die voor 2015 gesaneerd moe ten zijn. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) weet echter niet waar hij het geld aan uit moet geven. "Waar zitten die locaties dan?", vroeg hij zich af in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. "Ze moeten er zijn, maar we weten niet waar." Ook Teunissen vindt het vreemd dat de provincie wel het geld toe kent, terwijl er nog geen overzicht beschikbaar is. "Mij is geen lijst bekend. Het is blijkbaar een theo retisch model om het geld te kun nen verdelen." De wethouder verwacht dat er in 2008 meer duidelijkheid zal zijn. De 612.600 euro is beschik baar gekomen uit het bodempro gramma van het ISV (Investerings budget Stedelijke Vernieuwing). De gemeente mag het geld alleen besteden aan ernstige bodemver ontreinigingen waarbij de sane ring kampt met een exploitatie tekort. De verontreiniging moet ook voor 1975 zijn ontstaan. In totaal mag de overheid maximaal 25 procent bijdragen aan de sane- ringskosten. Theo Mulders (Samenwerking) heeft het gevoel dat er niet veel werk van gemaakt wordt."Het lijkt een verplichting die geen hoge In de gemeente Venray vinden geen onrechtmatige huisbezoe ken meer plaats bij bijstandsont vangers. Dat meldde wethouder Emonts (PvdA) in de commissie Maatschappelijke Diensten na het artikel van vorige week in deze krant. De gemeente, die samen met de sociale recherche de huis bezoeken verricht, is begin dit jaar teruggefloten. Zoals ook andere gemeenten in Nederland. "Het was zo dat de uitkeringen werden stopgezet als de mensen een huis bezoek weigerden. De Raad van State heeft gezegd dat dit niet kan. Het bleek onrechtmatig", aldus Emonts. "Sindsdien komt het niet meer voor. We hebben het onmid dellijk hersteld. Het staat iemand vrij om een huisbezoek te weige ren. Dat heeft geen directe gevol gen voor de uitkering." Een aantal maanden geleden stelde de SP kritische vragen over de huisbezoeken. Er zou ook spra ke zijn van intimidatie en onheuse prioriteit heeft. We moeten hier wel actief aan trekken. Ook om te voorkomen dat vervuilingen zich uitbreiden." Bert Linskens (PvdA) drong eropaan de locaties zo snel mogelijk in beeld te brengen. Frans van der Kruijf (WD) vond dat de gemeente zich niet in slaap moet laten sussen. Een bijzonder geval is de voor malige locatie van isolatiebedrijf De la Roy aan de Gasstraat. Hier heeft vroeger een gasfabriek gestaan. Er is vanuit het ministerie van VROM een landelijke regeling voor sanering van voormalige gas fabrieksterreinen. Na de verhui zing van het bedrijf wil De la Roy bejegening. Het steekt Roland van Hal dat Emonts er toen geen melding van heeft gemaakt. "De wethouder zei dat het niet voor kwam. Was hij niet op de hoogte van deze onverkwikkelijke prak tijken? We voelen ons met een kluitje in het riet gestuurd." Martin Wijnhoven (Samenwerking): "De burgers moet voor honderd pro cent kunnen vertrouwen op een betrouwbare opsporing. Het is teleurstellend nu blijkt dat er toch onrechtmatig gehandeld is." Aanhouding In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in Boxmeer een 14-jarige jongen uit Sint Anthonis mishandeld. Hij kreeg in een hore cagelegenheid aan de Spoorstraat een klap van een 17-jarige jongen uit Venray. Die jongen is aangehou den. De 14-jarige jongen moest zich laten behandelen in het zie kenhuis voor een gebroken neus. deze locatie ontwikkelen voor woningbouw. De saneringskosten van de grond worden geraamd op 405.000 euro. VROM heeft al een toezegging gedaan van 270.000 euro. Deze plek moet voor 2015 gesaneerd zijn. De gemeente zou hiervoor ook ISV-subsidie kun nen inzetten. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) wilde weten wat er gebeurt als het budget niet rondkomt. "We kunnen dit niet voor ons uit blijven schuiven." Wethouder Teunissen reageerde dat er dan andere middelen dan overheidsgeld moeten komen. "Dat kan bijvoorbeeld van de projectontwikkelaar zijn die daar woningen gaat realiseren." 'Kunst op rotondes molensteen wethouder' Ruim vijf jaar na kunstmanifes tatie De Waan is nog geen enkele rotonde voorzien van een kunst werk. Wethouder Emonts (PvdA) heeft kunst en cultuur inmiddels niet meer in zijn portefeuille. Het valt nu onder CDA-wethouder Van der Broeck. "Het is een molen steen om de nek van de wethou der die zit opgescheept met de erfenis van De Waan", zei Martin Wijnhoven (Samenwerking) in de commissie Maatschappelijke Dien sten. "We roepen nu al vijf jaar om kunst op rotondes. Werk het nu eens af."Van der Broeck reageerde: "Het is inderdaad een hete aard appel die al jaren over het bord wordt geschoven. In het komend voorjaar gaan we hier samen met het Odapark mee aan de slag", beloofde hij. Woninginbraak In een woning aan de Handels- traat is dinsdag 14.45 uur en 19.00 uur ingebroken. Bij de inbraak zijn sieraden, audioapparatuur en shag ontvreemd. De inbrekers zijn ver moedelijk binnengekomen door een raam te forceren. De politie zoekt getuigen die zich kunnen melden via 0900-8844. Komend voorjaar duidelijkheid over komst turnhal GRATIS KRASKAART. VISSERSi Dick van Dijck heeft geregeld Wegmisbruikers op de achterbank Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 6 december 2007 - Pagina 5 redactie: redactie@vandenmunckhof.nl ad vertenti e-af del i ng advertentie@vandenmunckhof.nl om zijn auto vol te tanken, hij rijdt er wellicht ook even mee door de wasstraat en zoekt zich in de shop een lekker broodje uit. En met de komst van alternatieve brandstoffen ontstaan er voor Vissers Olie in de toekomst weer nieuwe kansen. Vissers Olie is al 90 jaar een echt familie bedrijf. Een feestje waard, dus staan december en januari in het teken van 90 jaar Vissers Olie. Verder kijken Gerbert Vissers is inmiddels de vierde generatie in het bedrijf. Het was zijn overgrootvader Martin die in 1917 een bergplaats voor benzine bij zijn huis aan de Herstraat mocht aanleggen. Auto's reden er nog niet veel in Horst, de eerste benzinepomp werd tien jaar later geplaatst. Was Martin Vissers voornamelijk gericht op zijn eigen woonplaats, zijn zoon Gerard keek verder. 'Hij is het die Vissers Olie groot heeft gemaakt,' zegt Gerbert. Nieuwe kansen Nieuwe markten werden in de loop der jaren gezocht en gevonden. De agrarische sector en transportbranche werden belangrijke afzetmarkten. De laatste jaren is naast de omzet van brandstoffen die van smeermiddelen en Adblue enorm toegenomen. Het bedrijf heeft, naast de groothandel, inmiddels 16 bemande en onbemande stations. In Venray beschikt Vissers Olie ook over twee stations, BP aan de Leunseweg en Vissers Olie Stop Go aan de Vennootstraat. In totaal zijn er bij Vissers Olie zeventig mensen werkzaam. Vandaag de dag komt iemand niet alleen maar naar Vissers Olie Binding 'Ik ben er trots op dat dit familiebedrijf al zo lang bestaat,' zegt Gerbert Vissers. 'En dat ondanks de groei van het bedrijf, het persoonlijke element, de binding met klanten en personeel, blijft bestaan.' Wie in de maanden december en januari voor minimaal €10,00 besteedt in één van de tankstations van Vissers Olie, krijgt een Daarmee zijn leuke prijzen te winnen. Voor meer informatie zie www.vissersolie.nl. 90JAAR Stationsstraat 90 5961 HS Horst Tel. 077 399 92 00 info@vissersolie.nl www. vissersolie. nl 'Met 250 pk onder je motorkap wil het wel' Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5