De verhuisdozen staan klaar Thema Venray on Ice 'Dorpen verstoken van lokale tv' Culinair genieten met Peel en Maas Linden EN MAAS Doek valt voor circuit De Peel Ysselsteyn wil hogere geurnorm BEDRIJFSONGEVAL? Advocaten PEEL EN MAAS VAN DER PUTT PEEL EN MAAS Donderdag 6 december 2007 - Pagina 3 Van den Munckhof BV bijna gereed voor Keizersveld De verhuisdozen staan klaar, de planning is rond. Ja, het is bijna zover: Van den Munckhof BV staat op het punt om te ver huizen van de Grotestraat naar industrieterrein Keizersveld in Venray. Tenminste, een deel van het bedrijf, want de boek handel blijft gevestigd aan de Grotestraat. De drukkerij, uit geverij en kantoor(vak)handel verkassen vanaf 21 decem ber in fases naar de nieuwe locatie. Keizersveld 19 wordt vanaf maandag 31 december het nieuwe adres van Van den Munckhof BV. Het is een hele klus, het in goede banen leiden van een ver huizing van een compleet bedrijf. In de afgelopen maanden is niet alleen met man en macht gewerkt aan een complete renovatie van het bedrijfspand op Keizersveld, dat geheel aan de huisstijl van Van den Munckhof BV is aangepast, maar ook aan het inlichten van relaties en klanten. "En we zijn inmiddels ook gestart met een publiciteitscampagne om ieder een nogmaals te attenderen op de verhuizing van Van den Munck hof BV", vertelt Christ van den Munckhof, die samen met Colien Jacobs-van den Munckhof en John van den Munckhof de driehoof dige directie vormt van Van den Munckhof BV."Het zal voor al onze klanten en relaties even wennen zijn dat de uitgeverij, de drukkerij en de kantoor(vak)handel van Van den Munckhof BV zich vanaf 31 december 2007 na 127 jaar niet meer in het winkelcentrum bevin den, maar datzelfde geldt ook voor ons en ons personeel". De uitgeverij, de drukkerij en de kantoor(vak)handel bevinden zich momenteel in het winkelcentrum van Venray. Dat is al sinds jaar en dag een vanzelfsprekendheid. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de directie bij het besluit om te verhuizen niet over één nacht ijs is gegaan. Christ, Colien en John namen het bedrijf op 1 januari 1990 over van hun vaders, respec tievelijk Dick, Wim en Toon. De drukkerij, boekhandel en uitgeve rij zijn al vanaf 1889 gevestigd in het pand van de familie Van den Munckhof aan de Grotestraat. De directie kocht medio dit jaar een bedrijfspand op Keizersveld, het gebouw waarin voorheen Alustema gevestigd was. De aan leiding is het gebrek aan ruimte in het huidige gebouw aan de Gro testraat. "De laatste jaren waren we ons al aan het oriënteren op de toekomst van ons bedrijf", zegt Colien Jacobs-van den Munck hof. "Ons huidige pand heeft een prachtig verleden, maar is natuur lijk geen modern bedrijfspand. Door de toename van het per soneel en de uitbreiding van het aantal activiteiten van Van den Munckhof BV, zijn we gewoon uit ons jasje gegroeid." De uitgeverij, de drukkerij, de administratie en het bedrijfsmatige deel van de kantoor(vak)handel, inclusief magazijn, verhuizen naar Keizersveld. De boekhandel blijft voorlopig gevestigd aan de Gro testraat. "Dit betekent dat zo'n 25 medewerkers van ons een nieuwe werkplek krijgen in een ruim, modern en opgeknapt bedrijfs pand dat goed bereikbaar is voor zowel klanten als werknemers", weet John van den Munckhof. "Particulieren kunnen na de ver huizing natuurlijk gewoon terecht in onze boekhandel voor kopieer en drukwerk, het opgeven van een advertentie voor Peel en Maas en/of het bestellen van een boek. Dat verandert niet. De boekhan del zal ook in de toekomst in het centrum van Venray blijven, al dan niet op een andere locatie. Nee, Van den Munckhof is nog lang niet uit de kern van Venray weg!" Als gevolg van de aanstaande verhuizing is het mogelijk dat Van den Munckhof op 27 en 28 december moeilijk telefonisch en via mail bereikbaar is. "We probe ren de schade echter zo beperkt mogelijk te houden", aldus John van den Munckhof. Winterse fotowedstrijd Combi Dom Melskens Van 14 december tot en met 6 januari kan heel Ven ray en omgeving zich weer uitleven op de schaatsbaan op het Schouwburgplein in Venray. Voor fotospeciaalzaak Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat een reden om aan deze happening in hartje Venray een winter fotowed strijd te koppelen met als thema Venray on Ice. Voor de beste inzendingen liggen twee prachtige prijzen klaar: een digitale camera ter waarde van 180 euro en een Steiner ver rekijker ter waarde van 149 euro. "De winter is bij uitstek de periode om mooie maar vooral ook sfeervolle foto's te maken. De omstandigheden lenen zich er uit stekend voor om van een gewone foto een bijzondere te maken. De fotografen kunnen zich dan ook uitleven om het thema zo sfeer vol mogelijk in beeld te brengen", aldus Theo Klabbers van Combi Dom Melskens. Het winterfestival Venray on Ice was voor hem aan leiding om in te haken met een winter fotowedstrijd."Op en rond de schaatsbaan gebeuren zoveel leuke, mooie en ook ontroerende dingen die prachtig weer zijn te geven. Dat is dan ook de enige voorwaarde aan de fotowedstrijd: de foto moet zijn gemaakt op of rond de schaatsbaan op het Schouwburgplein. Andere winter se foto's, hoe mooi ook, worden helaas voor de inzender niet in de uiteindelijke beoordeling meege nomen." Het jongetje dat zijn schaatsen niet aan krijgt, het opaatje langs de schaatsbaan die vol trots kijkt naar de verrichtingen van zijn kleinzoon op het ijs, de vrouw die met haar nog geen twee maanden oude baby geniet van de sfeer tijdens Venray on Ice of de vier vriendinnen die giechelen en met een schuin oog die knapperd uit hun klas op het ijs gadeslaan. De onderwerpen liggen voor het oprapen. De criteria wie uitein delijk met de prijzen aan de haal gaat, zijn ruim. Klabbers "Het belangrijkste is dat de foto de sfeer van het evenement weet te vangen. Creativiteit en een mooie compositie is dus belangrijk." Voor de beste inzendingen lig gen twee prachtige prijzen klaar. Theo Klabbers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen, redac teur/fotograaf van Peel en Maas, beoordelen als vakjury de mooi ste foto. Voor de winnaar ligt een prachtige Steiner verrekijker van maar liefst 149 euro klaar. Daar naast is er de winnaar van een publieksprijs die wordt bepaald door de lezer van Peel en Maas. Theo Klabbers en Henk Lammen maken begin januari een selec tie uit de inzendingen. Die foto's worden in de editie van 3 januari 2008 in Peel en Maas geplaatst. De lezer kan dan uiteindelijk bepalen welke foto zij de mooiste vinden. Inzendingen die voor de publieks jury in aanmerking willen komen, dienen dan ook uiterlijk 31 decem ber 2007 te worden gemaild naar redactie@vandenmunckhof.nl Voor de winnaar van de publieks jury ligt een fraaie digitale camera ter waarde van 180 euro klaar. Voor de prijs van de vakjury heeft u iets langer tijd, namelijk tot het einde van het winterfesti val. De foto's kunnen dus worden ingezonden tot en met 6 januari, eveneens naar redactie@vanden- munckhof.nl Alle inzendingen voor 1 janu ari 2008 dingen dus meer naar de prijzen van de vakjury en de publieksjury van Peel en Maas. De foto's kunnen digitaal worden aan geleverd via bovenstaand email adres, maar er kan ook een afdruk worden afgegeven bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat in Venray of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. SPELREGELS 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdruk ken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben. 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer te zijn ingevuld. 5) Inleveren van foto's kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. Digitale foto's via email naar redactie@vandenmunckhof. nl 6) Inzenders geven toestemming tot het plaatsen van hun foto in Peel en Maas 7) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 8) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. 9) Inzenden kan tot uiterlijk 6 januari 2008. Inzendingen die wil len meedingen naar de publieks prijs dienen uiterlijk 31 december 2007 te zijn ingestuurd. De gemeente Venray wil graag zo snel mogelijk star ten met lokale televisie. Voor de gemeentelijke diensten en producten wordt steeds vaker gebruikgemaakt van inter net. Raadslid Theo Mulders (Samenwerking) springt in de bres voor het uitgestrekte bui tengebied, dat niet over een kabelaansluiting beschikt. "Veel mensen in de dorpen kun nen de kabelkrant, LI of TV Lim burg niet ontvangen", zei Mulders in de commissie Middelen."En ook internet is in een groot deel van het buitengebied niet beschikbaar. Voordat we met lokale televisie of iets nieuws beginnen, moeten we eerst zorgen dat de huidige com municatiemiddelen beter toegan kelijk en bereikbaar zijn." Toon Loonen (CDA) vindt de opmars van internet en lokale tv een 'prima ontwikkeling'. "Maar we bereiken er inderdaad niet alle doelgroepen mee. Zoals ouderen en bewoners in het buitengebied. Daar moet wel aandacht voor zijn." Wethouder Najja (PvdA) onder kent het probleem. "Het klopt dat onze kanalen niet dekkend zijn voor alle bewoners. Daardoor blijven we ook meerdere infor matiekanalen gebruiken zoals de gemeentepagina en de gemeente- gids. Zo kunnen we toch een zo groot mogelijke dekking krijgen." Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Lezersactie met restaurant De Vier Linden Nieuwsblad Peel en Maas houdt samen met restaurant De Vier Linden in Vierlingsbeek vlak voor Kerstmis een leuke en vooral lek kere lezeractie. Gastheer Patrick Verhoeven en gastvrouw Anne Engels van De Vier Linden bereiden op zaterdag avond 22 december speciaal voor lezers van Peel en Maas een vijf gangen verrassingsmenu, dat hele maal bestaat uit streekgerechten die in de stijl van de regio worden gepresenteerd. Voor deze speciale culinaire avond betaalt u als lezer van Peel en Maas slechts 39 euro, inclusief drank (frisdrank, bier, wijn). Aan het eind van de avond krijgt u van nieuwsblad Peel en Maas een leuke attentie mee naar huis om de feestdagen mee door te brengen. Reserveren voor deze exclusie- Maas' via restaurant De Vier Lin- ve culinaire avond (vol=vol) voor den, Soetendaal 5, telefoon: 0478- lezers van Peel en Maas onder ver- 631637. Meer informatie: www. melding van 'lezersactie Peel en devierlinden.nl. Waals: "We leggen ons neer bij uitspraak rechter' Het doek is gevallen voor circuit De Peel. Pogingen van de gemeente en eigenaar Har- rie Maessen om het racecircuit tot eind 2008 open te houden zijn mislukt. De rechtbank in Roermond stelde deze week Milieufederatie Limburg, dorpsraad Merselo en andere organisaties in het gelijk. Het circuit moet direct op slot en de gemeente mag geen uitstel meer verlenen. Dit betekent dat er komend jaar niet geracet mag worden in Vredepeel. Het oude circuit is al ruim dertig jaar illegaal in gebruik. Het beschikt over geen enkele vergunning. Ook de provincie vindt dat het circuit eind 2007 op slot moet. De gemeente en Maes sen hadden gehoopt het nog een jaar te kunnen rekken. Zodat alle activiteiten straks zonder onder breking konden overgaan naar het nieuwe circuit. Het wachten is nu op het nieuwe circuit aan de over zijde van de Bakelsedijk dat op zijn vroegst in 2009 gereed is. De vraag is of dit haalbaar is want er zullen zeker bezwaren en proce dures komen tegen de bouw- en milieuvergunning. De gemeente en Maessen gaan niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechter. "Nee, we leggen ons er bij neer", zegt bur gemeester Waals. "We kunnen wel weer moeilijk gaan doen maar de uitspraak van de rechter is duidelijk. Dat zullen we accep teren want het heeft ook weinig zin om ons te verzetten. We heb ben in Nederland niet voor niets rechters." Eind oktober keurde de gemeenteraad het bestemmings plan voor het nieuwe circuit goed. Alles is er nu op gericht om het nu zo snel mogelijk te realiseren. "We gaan volop door om de ver plaatsing zo snel mogelijk rond te krijgen. Daar gaan we nu alle ener gie op inzetten", aldus Waals. Betaalbaar belasting advies op niveau! www.bba-belastingadviseurs.nl Ysselsteyn wil een uitzon deringspositie in de gemeente Venray. In alle kerkdorpen heeft de gemeente de geur belasting voor toekomstige woningbouwlocaties op 8 odourunits gesteld. Dit is al aan de hoge kant, met het doel zoveel mogelijk woningen te kunnen bouwen. Ysselsteyn wil nog verder gaan tot de maximale grens van 14. De dorpsraad vreest dat anders teveel woningbouwmogelijk- heden toch onbenut blijven. Dorpsraadlid Martin Houben hield maandag een pleidooi in de commissie Stedelijke Ontwikke ling. Hij pleitte voor een aparte regeling voor Ysselsteyn. "Want mochten er straks toch juridische problemen ontstaan, dan worden de andere dorpen daarvan niet de dupe", aldus Houben. Een voor beeld is fase twee van de uitbrei dingslocatie in de hoek Timmer- mannsweg-Ringweg. Hier kunnen op gemeentegrond 23 woningen gebouwd worden. Bij de oude stankwet lagen er stankcirkels over dit terrein.Volgens de nieuwe wet Geurhinder en Veehouderij vallen er bij een toegestane geur hinder van 8 odourunits er ook nu geurcontouren over deze beoogde bouwlocatie. Een oprekking naar 14 zou bebouwing wel mogelijk maken, zo laten voorlopige bere keningen zien. Dit geldt ook voor andere plekken in Ysselsteyn dat van oudsher omringd wordt door varkens- en kippenbedrijven. Dat verklaart dat er de laatste jaren in Ysselsteyn zo weinig gebouwd kon worden. Houben, tevens voor zitter van SV Ysselsteyn, wijst op het belang van woningbouw voor een groeiend en bloeiend dorp met voldoende voorzieningen. De dorpsraad schreef onlangs een brief aan het college en de politiek. De dorpsraad vindt dat er te weinig rekening is gehou den met de specifieke situatie van Ysselsteyn. "Een situatie die zelfs landelijk bijna nergens voorkomt." Waardoor zoekgebieden voor woningbouw onvoldoende benut worden. De dorpsraad geeft aan dat de werkelijke stankbeleving voor de Ysselsteynse bevolking veel lager is dan de theoretisch berekende geurcontouren. "De intensieve veehouderij is geac cepteerd in Ysselsteyn. De inwo ners kennen deze geuren en deze worden niet zo sterk als afwijkend ervaren dan in gebieden met geen of minder intensieve veehouderij", aldus de dorpsraad. Ondanks dat Venray in ver gelijking met vooral Brabantse gemeenten vrij hoog is gaan zitten - met een geurnorm van 3 voor de bebouwde kom, 8 voor uit breidingslocaties en 14 voor het buitengebied - oordeelt de dorps raad dat de gemeente nog te voor zichtig is. Theo Zegers, voorzitter van het dorpsradenoverleg, denkt dat voor de meeste dorpen een geurnorm van 8 genoeg is voor voldoende bouwmogelijkheden. De gemeente heeft berekeningen gemaakt die nog tot op perceelsni veau moeten worden uitgewerkt. Zegers vreest dat er bij de uitwer king toch diverse bouwlocaties zullen sneuvelen. "Dat geldt niet alleen voor Ysselsteyn maar ook voor Oirlo en Merselo. Bij deze dorpen liggen de geurcontouren vrij dicht tegen de kern aan", aldus Zegers die hoopt dat de gemeente er flexibel mee omgaat. "Op som mige plaatsen zou de geurnorm verhoogd moeten worden ten gunste van ruimere bouwmoge lijkheden." Het CDA steunt een 'status aparte' voor Ysselsteyn. "Zodat woningbouw in fase twee kan doorgaan", zei Paul Litjens. Theo Mulders (Samenwerking) pleit voor meer maatwerk. Hij ver moedt dat bij de meeste dorpen toch delen van woningbouwlo caties binnen de geurcontouren gaan vallen. "Waardoor ze voor woningbouw niet te gebruiken zijn." Ook PvdA, WD, Lokaal Aktief en inVENtief vroegen aandacht voor de situatie in Ysselsteyn. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) reageerde dat er gefun deerd kan worden afgeweken van de geurnorm van 8. Maar op voor hand wil Teunissen zo ver nog niet gaan. "Deze norm is bewust gekozen voor een goed woon- en verblijfklimaat in de dorpen. Als we het oprekken, dan kunnen we juridisch gevaar lopen", denkt Teunissen die vreest dat de veror dening dan door de rechter wordt afgeschoten. Hij maakt zich wei nig zorgen overYsselsteyn."Ik ken dat dorp toevallig goed", als de geboren en getogen Ysselsteyner. "Er zijn nog voldoende bouwmo- De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M.ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax:0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl gelijkheden. Er kunnen in Yssel steyn zeker 100 tot 125 woningen gebouwd worden. Maar als we de norm verruimen, dan lopen we groot gevaar dat we weer opnieuw kunnen beginnen." Teunissen meent dat er in fase twee gewoon gebouwd kan wor den. "We moeten straks kijken om hoeveel woningen het daadwerke lijk gaat. Dan is er nog geen man overboord.Als we willen afwijken van de norm, dan zullen we dat gemotiveerd moeten doen." Ook bij de andere dorpen verwacht de wethouder weinig problemen. "In de meeste zoekgebieden is er voldoende woningbouw voor de langere termijn mogelijk." Waals heeft weinig tijd voor commissie Burgemeester Waals en commis sies zijn geen gelukkige combina tie. De politiek uitte regelmatig kritiek omdat Waals afwezig was terwijl hij vanuit zijn portefeuille openbare orde en veiligheid aan wezig had moeten zijn. De afgelo pen keren was de burgemeester er wel, maar hij moest telkens weer snel weg. Zo ook maandag bij de commissie Stedelijke Ont wikkeling. Het agendapunt over recreatiepark De Witte Vennen, dat achteraan op de agenda stond, moest helemaal naar voren wor den gehaald. "Want ik moet om half negen nog naar een ander overleg", zei Waals. "Anders was ik wel de hele avond gebleven." GerritVerkoeijen (Samenwerking) geloofde er weinig van. "Ik had niet anders verwacht. We weten onderhand wel dat u het 's avonds altijd razend druk hebt", zei hij cynisch. Meisje gewond Bij een verkeersongeval op de Westsingel is dinsdag omstreeks 08.10 uur een 16-jarig meisje uit Venray gewond geraakt. Het onge val is vermoedelijk ontstaan toen het meisje plotseling linksaf wilde slaan. Een 23-jarige automobiliste uit Venray die achter het meisje reed, kon haar niet meer ontwij ken. Het meisje is met onbekend letsel overgebracht naar het zie kenhuis. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3