V-Kick tribute-avond Jerusalem in de 20e eeuw 80's 90's party in OJC Watjang Korenfestival in schouwburg Er loopt een streepje door Speelgoed van Vroeger en Nu Ladiesnight bij Luxor Contract Zoepneus PEEL EN MAAS Donderdag 6 december 2007 - Pagina 28 In 't Podium in Venray vindt op zaterdag 8 december de V-Kicktribute-avond plaats. Tijdens deze avond herrij zen dode poplegendes op het podium. De avond wordt afgetrapt door Deen Gray. Deen Gray is een gedre ven Green Daytributeband uit de regio Venray die ontstaan is uit ex-leden van Clover enTownsville. Na de val van Clover wisten de overgebleven mannen van Clover niet goed wat te doen, tot leadzan ger en gitarist Eddie Cornelissen met het idee kwam een Green Day coverband of tributeband te beginnen. Na enig aarzelen stem den de twee overgebleven leden, bassist Theo Verhappen en gitarist John Franssen in. Na wat vreemde types over de vloer te hebben gehad, wat drummers betreft, had den ze dan toch gevonden wat ze zochten. Ex Townsville drum mer Theis van Glabbeek werd gebeld, en na nog geen half jaar stil te hebben gezeten kon hij niet wachten om te beginnen, want zo kon hij zijn muzikale uitlaatklep eindelijk weer openen. Ze spelen de grote nummers van Green Day. Een mooi gegeven is dat dit het eerste echte optreden is van deze band. Dus een mooie primeur voor V-Kick. Na Deen Gray nemen de Danones het stokje over. De Danones brengen een tribute aan The Ramones.Voor hen geen toe ters en bellen maar gewoon knal len! Zij pakken het publiek in met hun oprechtheid, interesse en hun overtuigende manier van spelen van Ramones nummers. Met ruim dertig optredens in Nederland en Duitsland in het eerste jaar van hun bestaan wordt deze avond het Ramones tijdperk opnieuw beleefd. Als afsluiter brengen de jongens van Demolution een tri bute aan de band die de grunge bekendmaakte: Nirvana. De band werd opgericht in september 2003 voor een eenmalig optreden maar wie had ooit gedacht dat het zo'n succes zou worden, in december 2003 kwamen ze op de tweede plaats bij het undercover festival waar zij uit 35 demo's wer den gekozen met nog vier andere tributebands. In 2005 stonden ze tweemaal op het grote podium van 013 met de wedstrijd 'clash of the cover bands' en eind 2005 toerde deze band twee weken in Groot-Brittan- nië, dit was niet geheel onsucces vol want in 2006 toerden zij weer in Groot-Brittannië. De zaal gaat open om 20.30 uur. Meer informa tie staat op www.v-kick.nl. Winterconcert Het Symfonieorkest Helmond- Venray geeft op zaterdag 15 december in de schouwburg van St. Anna in Venray een concert met muziek van Bizet, Debussy en Roussel. Het orkest staat onder lei ding van Stephan Pas. Van Georges Bizet, de componist van de opera Carmen, wordt de Eerste Symfo nie gespeeld. Hij schreef dit werk als zeventienjarige jongen, maar het vertoont al veel sporen van de vurige lichtvoetigheid van de late re opera. Claude Debussy enAlbert Roussel schreven beide een Petite Suite. De in 1889 geschreven com positie van Debussy is een jeugd werk waarin wiegende melodieën, messcherpe ritmes en lichtvoetige dansen elkaar afwisselen. Rous sel is een minder bekende Franse componist, tevens tijdgenoot van Debussy. Petite Suite schreef hij in de bloei van zijn leven, in 1929- De drie delen hebben de mooie namen Aubade, Pastorale en Mas- carade. Zijn muziek is heel origi neel. Hij paste in geen enkele stro ming van zijn tijd, maar ging zijn eigen gang.Aanvang 20.15 uur. Zin in Zingen In wijkcentrum Den Hoender in Venray wordt op zondag 9 december een zangavond gehou den. Onder begeleiding van twee accordeonisten worden aller hande liederen gezongen. Na de pauze worden uitsluitend ver zoeknummers gezongen. Deze zangavond is voor iedereen toe gankelijk. Zangbundels zijn in de zaal verkrijgbaar. De avond wordt gepresenteerd door Gerrit Rein- tjes uit Veulen. De avond begint om 19-30 uur en de zaal is vanaf 18.30 uur open. Lourdesreizen De Stichting organisatie Lim burgse bedevaarten houdt in 2008 weer Lourdes bedevaarten. Er zijn treinreizen in juni, september en oktober, busreizen eveneens in juni, september en oktober en vliegreizen in mei, juni, september en oktober. Voor alle bedevaarten kan men zich aanmelden bij G. Phi- lipsen via telefoon (0478)583575 of bij J. van Stiphout via telefoon (0478)586721. Aanmelden voor de bedevaarten in mei en juni 31 januari 2008 en voor de bedevaar ten in september en oktober voor 31 maart 2008. Verder houdt de stichting OOrganisatie Limburgse Bedevaarten ook bedevaarten naar Rome, Banneux en Czestochowa in Polen. Voor deze bedevaarten kan men informatie verkrijgen bij Stichting Organisatie Limburgse Bedevaarten in Maastricht via tele foon (043)3215715. Verloren medicijnen De politie waarschuwt voor medicijnen die iemand maandag middag verloren is in de omge ving van de Paterslaan in Venray, ter hoogte van cafetaria Anytime. De medicijnen zaten in een zwart heuptasje. Het gaat om drie insu- linespuiten. De politie vraagt de vinder om de medicijnen af te geven bij een apotheek of een politiebureau. De Locht Leden van het Dionysos-gilde geven zondagmiddag 9 decem ber in streekmuseum De Locht in Melderslo een demonstratie likeur maken. Bezoekers kunnen kennis nemen van het produc tieproces en de ingrediënten die daarbij nodig zijn. In de smederij is volop bedrijvigheid en op de bovenverdieping is de nieuwe expositie Juweeltjes in Textiel te bewonderen. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. 't Raokeliezer In De Schop in Merselo wordt op maandag 10 december vanaf 20.00 uur een bijeenkomst gehou den door 't Raokeliezer voor alle leden en andere geïnteresseerden. Tijdens deze avond wordt in het kort wat verteld over de stand van zaken, waarna Frans Vermeulen van het gemeentearchief van Ven ray een lezing gaat houden over bijzondere gebeurtenissen die vroeger in Merselo hebben plaats gevonden. Wie moeilijk in Merselo kan komen, kan contact opne men met Jan Michels via telefoon (0478)546503- Het bestuur zorgt dan voor vervoer. Jaarlijks geeft 't Raokeliezer een kalender uit met foto's van Merselo en de Merselo- se bevolking. Dit jaar is gekozen voor foto's van de opening van De Schop. Wie zo'n kalender wil bestellen kan contact opnemen met Wilma Zegers via telefoon (0478)546404. De Geschied- en Oudheid kundige Kring Venray e.o. houdt op maandag 17 decem ber een lezing in zaal Het Tref punt in verpleeghuis Beuken rode. Aanvang 19.30 uur. De lezing wordt verzorgd door Toon den Brok. Hij houdt de lezing over: Het Jerusalem van de Ursulinen in het tweede deel van de 20e eeuw. In december 2006 verzorgde de heer Toon den Brok een lezing voor onze kring met als titel: De kloosters van Venray en Jerusalem in het bijzonder. Hij ging hierbij in op het grote aantal kloosters dat Venray binnen haar grenzen heeft gekend. Het waren er op een gegeven moment zelfs vijftien. Hij heeft de betekenis van deze kloosters in het algemeen en voor Venray in het bijzonder de revue laten passeren. Omdat Jerusalem het oudste was en Toon den Brok er 35 jaar als leraar, met veel ple zier, heeft gewerkt ging het laatste deel van de lezing voornamelijk over Jerusalem. Hij had echter zoveel beeldmateriaal beschikbaar dat het niet allemaal die avond getoond kon worden. Er werd na afloop meteen een afspraak gemaakt voor een vervolglezing. De lezing is ook toegankelijk voor belangstellende niet-leden. Vorig jaar belichtte Den Brok de geschiedenis van Jerusalem tot vlak na de oorlog. Hij zal nu verder gaan met deze geschiedenis. Eerst zal hij kort de voorgeschiedenis nog een keer toelichten. In 1951 wordt het rijk opgezette Jerusa lem in gebruik genomen en gaan de Zusters Ursulinen in Venray gewoon verder met de opvoeding van de pensionaires alsof er geen oorlog is geweest. Men denkt er niet aan denken dat er wel eens een andere wind zou kunnen gaan waaien. Ze merken al gauw dat er minder roepingen gaan komen. Er moeten steeds meer lekendo- centen worden aangetrokken. De leiding moet zelfs gedeeld wor den met leken. Het aantal externe leerlingen neemt toe en dat van de internen neemt af. De ontker kelijking (laïcisering) slaat toe op velerlei gebied. Dit brengt vele problemen met zich mee waar men vlak na de oorlog nog geen vermoeden van had. De contacten tussen de geslachten krijgen een ander karakter, ook bij de jeugd. Na de oorlog komen er steeds meer contacten tussen Jerusalem en het I.C. van de Franciscanen (Gymnasium Immaculatae Con- In OJC Watjang?!? in Oirlo wordt op zaterdag 8 december een 80's 90's party gehouden. Tijdens deze avond gaan top dj's het publiek vermaken en wor den de bezoekers teruggevoerd naar de 80' en 90' jaren. DJ Mark Tacken, beter bekend als DJ Tack- It, opent de avond. Deze DJ met merkwaardige en freaky platen is regionaal zéér bekend en heeft al op vele feestjes de voetjes van de vloer weten te krijgen. Nadat Tack-It de zaal in hogere danssferen heeft weten te bren gen neemt het duo The Ritz het over. Hoewel de naam The Ritz wellicht nog onbekend in de oren klinkt zegt dit niets over de ervaring van beide 'masters of the wheels of steel'. De in Venray woonachtige Bart Coppus had een rijk verleden met de onlangs gepensioneerde Landidandido- dodildodixosoundparade. B-Art, ceptionis, het later Boschveldcol- lege). Beide scholen krijgen te maken met de veranderde opvat ting over coëducatie. Na veel aar zeling openen beide scholen de poorten voor het andere geslacht. Dit gaat niet zonder wrijving en concurrentie tussen de beide scholen. Al met al wil hij trach ten een klein stukje turbulente kloostergeschiedenis van Venray te doen herleven uit de jaren dat de kloosters en de kloosterlingen in het Venrayse toch nog duidelijk aanwezig waren. Het zal ongetwij feld een boeiende lezing worden waarbij weer vele foto's getoond zullen worden. Met een beamer worden deze geprojecteerd. zijn pseudoniem destijds, was een van de drijvende krachten achter de optredens van de Landi. Om zijn muzikaal bloed niet te laten stollen is het nieuwe project The Ritz onlangs van start gegaan. In samenwerking met Blitterswijcker Teun Surminski, die bekend is op het gebied van elektronische dis- corock wordt hard aan de weg getimmerd om in de toekomst een vaste waarde te worden in de regio.The Ritz garandeert uiterst dansbare muziek uit de jaren '80 en '90 die op excentrieke wijze wordt gecombineerd met elek tronische invloeden. Disco, mew wave, hip hop en houseklassie- kers worden met gevoel voor de juiste platenkeuzes dansbaar aan elkaar gesmeed! De deuren gaan om 20.00 uur open en kaarten zijn kaarten zijn verkrijgbaar aan de deur. Kijk voor meer informatie op www.watjang.nl. In de foyer van de Venrayse schouwburg wordt op zondag 9 december van 13-30 tot 17.00 uur een korenfestival gehouden. Jeugdkoor Tomorrow People en dameskoor Chrisko houden dit jaar de muzikale happening, waar aan diverse koren uit de regio hun medewerking verlenen. Samen met Harmony uit Oostrum, Vocal uit America, Kinderkoor de Bande lieren uit Venray Enjoy Together uit Ysselsteyn, Cantarello uit Mel derslo en Hoor's uit Horst onder houden zij al sinds 1993 goede contacten. Het regelmatig organiseren van een korenfestival is een van de activiteiten die daaruit voortvloei en. Samen zingen en naar elkaar luisteren, een hobby die men wil stimuleren en promoten. Zondag gaan de koren met het samen gezongen lied Joy to the World de middag openen. Uiteraard presen teert elk koor haar eigen reper toire, waarna de middag wordt afgesloten met het gezamenlijk gezongen lied Stille Nacht. Toneelgroep Vondel uit Casten- ray brengt dit jaar haar 23e toneel stuk op de planken. Het decor bestaat dit jaar uit een hotel-café/ restaurant in een oud kasteel. Het toneelspel dat op de plan ken wordt gebracht is een klucht, bestaande uit drie bedrijven, voor vijf dames en vijf heren. Eén van de heren maakt zijn debuut. De regie is voor het vijfde achtereen volgende jaar in handen van Piet Kuijpers. De generale voorstelling is dit jaar op vrijdagmiddag voor afgaand aan de uitvoeringen. De leerlingen en leerkrachten van de bovenbouw van de basisschool zijn hierbij als vanouds het trou we publiek. De titel van de klucht is Er loopt een streepje door en is geschreven door Berend en Rob Heemskerk. Het stuk gaat over de heer Ollivier, een rijke hotelier, die plotseling komt te overlijden. Zijn kokkin Pleun en haar zoon Wilber- fost, de kelnerhuisknecht, beheren het hotel totdat de twee erfgena men van Ollivier, de nichten Tirza en Marijke, samen de scepter in het hotel gaan zwaaien. Voorlo pig voor één maand want daarna moet blijken wie de werkelijke eigenaar wordt. Er moet dus aan een bepaalde eis worden voldaan. Of daaraan wordt voldaan? De vrienden van wijlen heer Ollivier en de gasten van het hotel maken het er allemaal niet eenvoudiger op. Neem je daarnaast de twee halfgare zussen en een paar onno zele verhuizers, dan is de puin hoop niet meer te overzien. Wie zin heeft in een avondje lachen is welkom in gemeenschapshuis De Wis in Castenray. Er is ringleiding aanwezig. De uitvoeringen zijn op zaterdag 8 december vanaf 20.00 uur en zondag 9 december vanaf 19 00 uur. Kaartjes zijn verkrijg baar bij café De Koster in Casten ray of te reserveren via telefoon (0478)571308. Meer informatie over Vondel staat op http://casten- ray. dorpenvenray. nl/vondel In museum 't Freulekeshuus is de tentoonstelling Speelgoed van Vroeger en Nu te bezichtigen. Deze tentoonstelling duurt tot en met 23 maart 2008. Voor deze expositie werd weer een beroep gedaan op medewerking van inwo ners van Venray en omstreken om hun antieke speelgoed tijdelijk in het museum onder te brengen. Samen met de collectie speelgoed van 't Freulekeshuus levert dit een vrolijke expositie op. Ook kan er gespeeld worden met hedendaags speelgoed dat afkomstig is van de Speel-o-theek. Bij het in bruikleen gegeven, of het geschonken materiaal hoort natuurlijk een verhaal en dat verhaal leest u hier. Jacques Rae- makers was wat je noemt uit het goede hout gesneden. Hij werd in 1894 geboren in Baexem en timmerman meubelmaker van beroep. Hij leerde de Venrayse Dora Pouwels kennen, zij trouw den in 1932 en bouwden aan de Langstraat (naast van Bergen) een schitterend huis, in de stijl van die tijd. Als timmerman begon Raema- kers bij Martens. In de avonduren gaf hij tekenles op het Patronaat en in zijn spaarzame vrije uren was hij jeugdleider bij de Jonge Wacht een Rooms Katholieke vereniging. Hij was inmiddels zelfstandig meubelmaker. In de oorlogsjaren verhuisde de fami lie naar de drogisterij vooraan op de Langstraat, ze hadden inmid dels twee dochters Nell en Mia. Na de oorlog trokken ze weer in hun eigen huis, waar hij een eigen werkplaats had, en waar hij antie ke meubels maakte en restaureer de. Raemakers was daar een ware meester in. Tegen Sinterklaas con centreerde hij zich op het maken van houten speelgoed voor zijn dochters. Met zijn broer wisselde hij tekeningen uit en alles werd tot in de kleinste details uitgewerkt. De krokodil en de rijdende olifant zijn daar voorbeelden van. Ook poppenmeubeltjes werden door vader Jacques vakkundig gemaakt. Hij heeft tot op hoge leeftijd met plezier gewerkt. Kom eens kijken op woensdag, zaterdag of zondag, steeds van 14.00 tot 17.00 uur in museum 't Freulekeshuus in Ven ray. Buiten de normale openings tijden kan men na afspraak ook met groepen terecht. Telefoon (0478)583880. In het Luxor Theater Venray vindt op woensdag 12 december de vierde Ladiesnight plaats. Deze speciale avond, die helemaal op vrouwen is gericht, is reeds in het hele land al een succes en begint ook in Venray goed aan te slaan. De film van deze avond is PS. I Love You, een romantisch drama met Hillary Swank. Het program ma van de avond is als volgt: Tus- senl9.15 en 20.00 uur is de ont vangst met een welkomstdrankje in de bioscoop. Om 20.00 uur start de film en na de voorstelling gaat men naar restaurant plein 14. Daar kunnen de vrouwen nog even lekker napraten over deze film. Doorlopend wordt er tapas geserveerd. Verder is er een gast- bedrijf aanwezig, dat informatie geeft over de producten waarin zij gespecialiseerd is. Op dit moment heeft ook Carma toegezegd. Het is aan te raden te reserveren voor deze Ladiesnight. Voor meer infor matie en de mogelijkheid om te reserveren kan men kijken op www. luxorvenray. nl Strohalsibisgroep In Zoo Pare Overloon zijn acht ibissen geïntroduceerd; vier rode ibissen en vier strohalsibissen. Met de komst van deze nieuwkomers leven er in de ruime ibisvolière 24 rode ibissen en 28 strohalsibissen. Zoo Pare Overloon huisvest nu de grootste groep strohalsibissen van alle dierentuinen ter wereld! Ibis sen zijn vogels die in de natuur in grote groepen samenleven. Ook in Zoo Pare Overloon is dit mogelijk door de bouw van een nieuwe ibisvolière eerder dit jaar. De Zoepneus viert dit jaar haar eerste jubileum met de elfde prins. Dit is reden om eens terug te blik ken op de afgelopen jaren. Al elf jaar lang vindt VV De Zoepneus haar residentie in de vorm van café 't Upke in Venray. Dat dit een echt thuis is, blijkt alleen al uit het feit dat eigenaresse Rien vaker als 'os mam' wordt aangesproken dan bij haar eigen naam. Op oude jaarsdag vanW De Zoepneus - dat ieder jaar valt op 10 november - is daarom besloten een meerjaren- contract af te sluiten. De huidige verbintenis beviel alle betrokken partijen na elf jaar nog uitstekend en daarom is dan ook besloten om deze verbintenis nog eens met elf jaar te verlengen. Deken Bart zegt hierop "Voor een carnavalsvereni ging is het één van de belangrijk ste aspecten om een residentie te hebben. Deze vormt het hart van de vereniging en de activiteiten van die vereniging tijdens carna val. Vorst Wouter voegt hier aan toe "om zo'n contract slechts voor drie jaar te tekenen schept geen commitment. We vonden het daar om een beter plan om dit meteen voor de komende elf jaar te doen." Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 28