Pater Moeskroen en Onno Innemee Eindejaarsconcert Venray's Mannenkoor Voedselproblematiek wereldwijd bekeken To Be Continued Op weg naar Kerstmis.... Koor Harmony Oostrum timmert aan de weg Jeugdconcert Play it ledereen is eigenaar van iets Ov Youp van 't Hek IEDEREEN IS EIGENAAR VAN IETS PEEL EN MAAS Donderdag 6 december 2007 - Pagina 27 Programma Schouwburg Venray Chicos Mambo, Sterren dan sen in zes weken, Pater Moes kroen en Onno Innemee staan de komende week op de plan ken van Schouwburg Venray. Chicos Mambo bestaat uit vier virtuoze mannelijke dansers die allen klassiek geschoold zijn. Zij nemen de toeschouwers op vrij dag 7 december mee in de wereld van Maria Callas, Het Zwanenmeer en Disney World. Poëtisch, bui tengewoon grappig en niet altijd subtiel, is men getuige van een nieuwe visie op de moderne dans. Een parodie die het midden houdt tussen cabaret, circus, music-hall en theater. Wie Chicos Mambo heeft gezien, krijgt een totaal andere kijk op moderne dans en klassiek ballet.Aanvang 20.00 uur in Schouwburg Venray. STERREN DANSEN In de schouwburg kan men op zaterdag 8 december vanaf 20.00 uur de voorstelling Sterren dansen in zes weken! bezoeken. Gedanst wordt er volop door Trudy Labij en Peter Lusse. Deze twee ster ren vertolken een koppel dat zes weken tot elkaar veroordeeld is. Zij, een 72-jarige weduwe die om de eenzaamheid te verdrij ven besluit danslessen aan huis te nemen; hij, een uitgerangeerde dansleraar. Tijdens de lessen ont wikkelt zich een bijzondere band, waarbij het tweetal om elkaar heen walst en uiteraard ook regel matig op eikaars tenen staat. Het boegbeeld van De Parade, de schrik van Oerol: na tien jaar festivals is Hendrick-Jan de Stunt man op dinsdag 11 december in Schouwburg Venray te zien. Happy 2012 gaat over de ommekeer die volgens oeroude voorspellingen van de Maya's, Inca's, Hopi's en andere psychedelici plaatsvindt op 21 december 2012. Tot dan zullen de technische ontwikke lingen en natuurrampen duize lingwekkend toenemen, en dan opeens treden wij binnen in een wereld vol liefde en begrip. Tot die tijd hebben we het nog even moeilijk. Explosieve regelgeving, extreme hygiëne, verlammende angsten, beurskrachen en com- putercrashes, smeltende gletsjers, razende vloedgolven, knallende meteorieten, dovende sterren nevels... Hendrick-Jan de Stunt man zit er bovenop en luidt het nieuwe tijdperk in met de werve lende openingsceremonie Happy 2012! Hendrick-Jan de Stuntman maakt multimediaal, fysiek thea ter vol uitbundig toneelspel en Onno Innemee (foto Suzan van de Roemer) een directe benadering van het publiek middels video, hijskranen, internet, sloopkogels, lichtkrant, mechanische vehikels, sms en andere speciale effecten. Stoer, ruig en recht uit het hart.Aanvang 20.00 uur. PATER MOESKROEN Woensdag 12 december vanaf 20.00 uur is het in de schouw burg tijd voor Pater Moeskroen met NU. Twintig jaar geleden ont stond Pater Moeskroen als een uit de hand gelopen grap. Vijftien jaar geleden werd de groep op slag beroemd door enkele grote hitsuccessen. Tien jaar geleden werd voor het eerst de theaters opgezocht. Vijf jaar geleden kwam prijswinnend regisseur Dick Hau- ser het team versterken. NU is de titel van het programma, waar mee Pater Moeskroen in het sei zoen 2006-2007 haar twintigjarig bestaan onderstreept heeft. De band brengt in dit theaterseizoen de reprise van NU. Pater Moes kroen zal wederom garant staan voor een wervelende show, die het publiek zal voeren langs ver schillende muzikale stromingen, opzwepende deunen en ballades. Verstilde momenten worden afge wisseld met hilarische taferelen en lachstuipen maken soms plaats maken voor kippenvel... kortom; Pater Moeskroen's achtste theater programma in reprise komt eraan! NU! ONNO INNEMEE Onno Innemee komt op don derdag 12 december vanaf 20.00 uur naar Schouwburg Venray met zijn voorstelling Obstinaat. Mimi sche en verbale clownerie, maffe typetjes, gekke stemmetjes en absurde sketchesjes. Innemee is er meester in. Het knappe is dat de ten tonele gevoerde paljassen -hoe absurd ze ook zijn- geloofwaardig blijven en niet alleen op de lach spieren werken, maar ook weten te ontroeren. In toenemende mate profileert hij, naast zijn alter ego's, zijn eigenste Innemee. Dat blijkt een snedig conferencier te zijn met een scherpe tong en een jon gensachtig charisma. Dus die kan er ook nog wel bij. Met Obstinaat zit Innemee vijftien jaar in het vak. Reserveren voor een voorstelling bij Schouwburg Venray kan door contact op te nemen via telefoon (0478)530999- Het complete pro gramma staat op www.schouw- burgvenray.nl. De voorbereiding van het tradi tionele eindejaarsconcert van het Venray's Mannenkoor dat dit jaar in samenwerking met het Guido's Orchestra wordt uitgevoerd is nog in volle gang terwijl het con cert al bijna is uitverkocht.Alleen voor zondagmiddag zijn nog een beperkt aantal kaarten beschik baar. Het Venray's Mannenkoor behoeft inmiddels nauwelijks nog geïntroduceerd te worden daar het al jaren grote belangstelling geniet van cultuurliefhebbers uit de regio. Het koor heeft behalve door haar voortduren sterk vernieu wend repertoire, ook bekendheid verworven vanwege haar succes volle acties ter verjonging van het ledenbestand, en dat in een tijd dat vergrijzing de grootste kop zorg is voor nagenoeg alle koren in den lande en daar buiten. De verjonging van het ledenbestand en vernieuwing in repertoire als ook in de presentatie gaan, elkaar versterkend, hand in hand. Ook het aanstaande eindejaarsconcert zit opnieuw vol met verrassende nieuwe additionele elementen, die opnieuw garant staan voor een onvergetelijke happening. Guido Dieteren en zijn Orchestra zijn eveneens wel bekend in de regio want deze samenwerking met het Venray's Mannenkoor is niet het eerste optreden van dit orkest in de schouwburg van Venray. Guido gaf al meerdere malen succesvolle concerten in deze schouwburg. Het program ma is door niemand anders dan de eigen dirigent van het Venrays Mannenkoor, Anton Kropivsek, samen met Guido Dieteren in elkaar gezet. Het Venrays Mannen koor brengt diverse werken waar bij zangeres Wendy Kokkelkoren (foto) gaat soleren. Kokkelkoren geniet vooral faam als vaste zang soliste van de succesvolle muziek- productie van Guido's Orchestra, maar heeft ook samen met sterren als Marco Bosato en Alessandro Safina gezongen. Tevens heeft ze succesvol haar eerste solo-album Feelings uitgebracht waarop zij onder andere diverse duetten samen met haar zusje Tessa zingt. Onder begeleiding van een negen persoonsensemble van Guido's Orchestra geven Wendy Tessa samen met het Venray's Mannen koor een sfeervol optreden, waar bij wereldberoemde romantische melodieën maar ook vele prach tige kerstliederen ten gehore zul len worden gebracht. Het spranke lende ensemble, de betoverende zang van Wendy Tessa en de warme klanken van het Venray's Mannenkoor zijn de ingrediënten voor een prachtig eindejaarscon cert. Het concert wordt dit jaar, mede door het grote succes van de laatste jaren, tweemaal uit gevoerd en wel op zaterdag 22 december vanaf 20.00 uur en op zondag 23 december vanaf 14.30 uur in de schouwburg van Venray. Kaarten zijn te bestellen via e- mail info@venraysmannenkoor. nl. of bij Piet Pannekoek, Liebeth Ribiusstraat 18 in Venray, telefoon (0478)589207, e-mail pietpanne- koek@home.nl. Guus Geurts, geboren in Veulen en nu fotograaf, publicist en reis leider in vele derde wereldlanden spreekt op woensdag 12 decem ber vanaf 19-30 uur in Bibliotheek Venray over 'de ontwikkelingen in de voedselvoorziening hier in Nederland in relatie met die van de derde wereld'. Bekend is dat hiertussen een nauwe relatie bestaat. Nederland is bijvoorbeeld goed in de intensieve veehouderij. Het succes hierin dankt men voor een deel aan het feit dat de koeien als het ware grazen in Zuid-Ame- rika. Daar haalt men het voedsel vandaan om koeien en varkens te mesten en vlees en melk te pro duceren. Dat heeft weer gevolgen voor de mensen in Zuid-Amerika. De landbouw en voedselvoorzie ning in Nederland is niet meer los te zien van mondiale voedselzeker heid, het voortbestaan van boeren in andere landen, klimaatveran dering, behoud van biodiversiteit en het naleven van rechten van inheemse volken. De gratis lezing is een initiatief van Stichting Mon diaal Platform Venray en sluit aan bij de expositie Voedsel Hier en Daar die de hele maand december in de bibliotheek Venray te zien is. Bij zijn reizen door de wereld heeft Guus Geurts vele foto's genomen en indrukken opgedaan. Twee werelden, die van de ont wikkelingslanden en de Westerse wereld, worden in die tentoonstel ling in 23 fotoparen naast elkaar gezet. Bij elke foto staat een bege leidend achtergrondverhaal. Zo heeft Guus Geurts zijn indrukken omgezet in een pleidooi om van eikaars culturen te leren en door een andere aanpak van landbouw en voedselvoorziening hier en daar ook energieproblematiek en wereldwijde natuurvernietiging aan te pakken. Bij de foto-expo sitie zijn ook voedselproducten van "hier" (boer Hans) en "daar" (Wereldwinkel) te zien. De lezing duurt van 19-30 tot 21.30 uur. In de pauze is er gelegenheid artike len van "daar" bij de stand van de Wereldwinkel te kopen. Wie de lezing wil bijwonen kan zich aan melden via telefoon (0478)581970 of via e-mail balie@obvenray.nl. Canvas bij OJC Jera'70 In OJC Jera'70 staat op zaterdag 8 december de Rock 'n Loll-band Canvas! op het podium. Rock 'n Loll-Band Canvas! is een band met een hoog feestgehalte. Het begrip Rock 'n Loll blijkt bij deze heren een erg breed begrip, en dit blijkt ook wel uit het repertoire. Het publiek wordt meegenomen van de Amsterdamse Sjonnies tot aan het Limburgse Rowwen Heze en van Het Goede Doel naar de Band Zonder Banaan. De eerste klanken van Canvas vinden hun oorsprong in april 2006 tijdens een lokaal muziekevenement waar verschil lende lokale muzikanten aan mee werkten. Voor deze gelegenheid werden twee nummers van Row wen Heze ingestudeerd en op deze avond ten gehore gebracht. De enthousiaste reactie van het publiek deed naar meer smaken en enkele weken later werd dan ook het idee geopperd om eens te kijken of deze gelegenheidsfor matie wat meer gestalte gegeven kon worden. Iedereen had hier wel oren naar en al snel stonden er een aantal nummers op papier om mee aan de slag te gaan. De bezetting van de gelegenheids formatie van toen bleef ongewij zigd en bestaat tot op de dag van vandaag uit Marcel Timmermans (zang), Mike Hofkens (basgitaar), Bas van Oort (drums), Mark de Hart (gitaar en zang) en Heino Oome (accordeon en toetsen). Jera is open vanaf 20.00 uur. Ook sinterklaas is op de hoogte van dit feestje, en wie weet komt ook hij nog even langs om op gepaste wijze afscheid te nemen. De close harmony groep To Be Continued uit Helden- Panningen geeft op zondag 9 december het tweede concert in de Mariakapel Holthees in het kader van de serie decem- berconcerten, die jaarlijks in de kapel gehouden worden. Zoals gebruikelijk begint het concert om 15.30 uur. To Be Continued bestaat uit twaalf zangers en zangeressen. Onder de inspirerende leiding van dirigent Mario Geurtjens wordt er hard aan gewerkt om de speciale sound van het koor te waarbor gen en steeds weer te verfijnen.To Be Continued zag het levenslicht in Helden in 1989- Inmiddels is het koor niet alleen goed bekend geworden in eigen regio, maar de laatste jaren zeker ook daarbui- Kamerkoor Contrast en Blok fluitensemble En Bloc verzorgen een sfeervol muzikaal samenzijn op zondag 16 december met de titel Op weg naar Kerstmis. Men is deze middag van harte welkom in de kerk Onze Lieve Vrouw Geboorte in Oostrum. De kerk leent zich uitstekend voor de muziek die tijdens deze middag ten gehore wordt gebracht. Oude, veelal middeleeuwse muziek wordt afgewisseld met enkele moderne kerstliederen op fluit. Zang en fluit wisselen elkaar af, maar kunnen ook goed samen gaan. Dat bewijzen een drietal stukken die gezamenlijk gedaan worden. Kamerkoor Contrast is een koor bestaande uit zestien vrouwen met als uitvalsbasis Ven ray. De muzikale leiding is in han den van dirigent Ad Voesten. Blok fluitensemble En Bloc staat onder leiding van dirigent Ans Thijssen en vormt met zeven spelers een kleine maar hechte groep die vol enthousiasme muziek maakt. Op weg naar Kerstmis... is een uit nodiging om samen te luisteren, te zingen en te genieten. Het con cert begint om 15.00 uur en duurt ongeveer een uurtje. Zingen is in! Uit NlPO-onder- zoek blijkt dat zingen de meest beoefende vrijetijdsbesteding is in Nederland. Zingen is allang niet meer gek of ouderwets. Integen deel! Koor Harmony uit Oostrum is opgericht in oktober 1975.Vanaf augustus 2007 is JohnWauben uit Beesel de nieuwe dirigent. Met zijn grote passie voor muziek en een wijziging van het repertoire heeft Harmony een andere uitstra ling gekregen. Het is een gezellig koor dat bestaat uit 23 vrouwelijke leden, afkomstig uit Oostrum, Leu nen, Venray, Holthees, Wanssum en Arcen. Zij repeteren op don derdagavond van 19-45 tot 21.30 uur in basisschool De Meulebeek in Oostrum. Het repertoire van Koor Harmony Oostrum (foto: Van Essen Fotografie). het koor is heel divers en bestaat uit populaire muziek, softpop en musicalnummers. De eerste zon dag van de maand wordt er in de kerk gezongen, maar ook geven zij jaarlijks enkele andere concerten. Wie toe is aan een nieuwe uit daging en tussen de 18 en 55 jaar oud is kan op donderdagavond eens naar de repetitie komen. Voor vragen kan men zich in ver binding stellen met Petra Vermeu len via telefoon (0478)531963- Op zondag 9 december treedt Harmo ny op tijdens het korenfestival in de schouwburg van Venray. ten. Het repertoire kent klassieke werken zoals Air van Handel en de soms achtstemmige Misa Cari- befia van componist Electo Silva, maar ook hedendaagse popsongs, als How deep is your love? van de Bee Gees en Hello van Lionel Rit chie. Gedurende het jaar verzorgt het koor diverse optredens, met in oktober en november het tra ditionele herfstconcert. Eens in de twee jaar houden ze met veel ple zier een groots kerstconcert, waar in het niet alleen gaat om klank, maar waarin de door het publiek zo gewaardeerde geur, smaak en sfeer minstens zo'n belangrijke rol spelen. Het koor heeft inmiddels twee cd's. Onlangs heeft de groep deelgenomen aan het Vocal Light Top Festival in Apeldoorn. Het programma van dit concert bevat composities van onder meer J.S. Bach, of arrangementen daarvan, delen uit de achtstemmige Misa Carabena, naast prachtige ballads van Lennon en Mc Cartney, Lio nel Richie en Duke Ellington. Al met al een decemberconcert in een modern jasje, met veel heden daagse muziek. Kaarten voor dit concert zijn te reserveren bij de bekende voorverkoopadres sen in Holthees, familie Ermers, telefoon (0478)636480 en bij de familie Wijenberg via telefoon (0478)636390. Kaarten zijn ook te bestellen via www.mariakapel.nl. en vanaf een half uur voor aanvang van het con cert aan de ingang van de kapel. Diverse muziekverenigingen houden op zondag 16 december een groot jeugdconcert in zaal Forrest in Ysselsteyn. Ouders, kinderen en andere geïnteres seerden kunnen komen kijken en luisteren naar dit concert dat ver zorgd wordt door 250 muzikan ten in opleiding. De Play it wordt in kerstsfeer uitgevoerd onder leiding van de dirigenten Frank Steeghs en John Gubbels. De deel nemers aan dit concert starten 's ochtends al met het instuderen van de muziekstukken en zitten om 15.00 uur klaar om de muzika le vorderingen te laten horen. Om 14.45 uur gaat zaal Forrest open voor het publiek. De presentatie is in handen van Roel Linders. Na de opening gaan de orkesten eerst om en om spelen. De fanfareorkesten spelen Little Chirstmas Piece,The Redno- sed Reindeer, Christmas Colours en een choral Ich stehe an die Kribbe. De harmonieorkesten spe len For Unto Us, Instant Christmas Concert, International Christmas salute en Selections from Mary Poppins. Daarna vindt er een geza menlijke uitvoering plaats waarbij men kan luisteren naar Lulaje Jesu Nu met koperensemble Christmas Time. De verwachting is dat de Play it rond 16.15 uur is afgelopen. Dit jeugdconcert wordt gehouden door de federatie van muziekgezel schappen in de gemeente Venray. De deelnemende muzikanten zijn afkomstig uit acht verschillende muziekverenigingen. Deze vereni gingen zijn de fanfareorkesten uit Oirlo, Castenray, Ysselsteyn, Smakt- Holthees, Merselo en MMSK Ven ray en de harmonieorkesten uit Oostrum, Leunen-Veulen-Heide en Venray. Kerstmarkt In verpleeghuis Beukenrode wordt op woensdag 12 decem ber van 15.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt gehouden. Er zijn tal van kraampjes met allerlei snuiste rijen, kerstkaarten en kerstcadeau tjes die deels gemaakt zijn door de bewoners. Verder is er een loterij waarbij mooie prijzen te winnen zijn en er is muziek. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd. Open podium accordeonisten In Plein 27 in Maashees wordt op zondag 9 december vanaf 13 00 uur een open podium voor accordeonisten gehouden. Een aantal accordeonisten gaan onder leiding van de familie Buddiger uit Horst hun muziek ten gehore brengen. Kerstmarkt Servaashof In restaurant Le Tambourin in Venray wordt op donderdag 13 december van 16.00 uur tot 20.00 uur een kerstmarkt gehou den. In de kramen worden onder meer zelfgemaakte kerstartikelen verkocht. De opbrengst komt te goede aan de cliënten. Er wordt ook gezorgd voor een hapje en drankje tegen een kleine vergoe ding. Bij de ingang van het restau rant wordt men ontvangen door het belevingstheater van het Vin- centiushuis. De muzikale omlijsting is in handen van kinderkoor De Bande lieren en Ad Haans. Deze speciale kerstmarkt wordt gehouden door het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord en Midden Limburg. Boekrecensie in Peel en Maas Aan verbeelding ontbreekt het cabaretier en columnist Youp van 't Hek niet. Hoewel verbeelding? De actualiteit van de week wordt gevolgd en dat betekent dat elk boekje van Youp een soort jaaroverzicht is. In Iedereen is eigenaar van iets besteedt hij aandacht aan de gods dienstoorlog tussen de paus en de moslims, de Schipholbrand, een lingoloos land, Maurice de Hond en de klusjesman, de slotact van de LPF, dwaze dames, Louis van Gaal, de kinderboot bij de Gayparade, Moszkowicz, Mama's muziekdoos je, het spleetje van Rob de Nijs en veel meer zaken, die u stuk voor stuk alweer bijna was vergeten. Youp weet de lezers weer te prikkelen en te plagen.'Met humor kun je meer zeggen dan met lange saaie betogen', zo luidt zijn bood schap dan ook al jaren. Van 't Hek stelt dingen aan de kaak waarbij de lezer zich afvraagt: waarom heb ik dat zelf niet bedacht? Het antwoord is: omdat je geen Youp van 't Hek heet. Daar is er name lijk echt maar één van. Iedereen is eigenaar van iets is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 7,50 euro. Kunst Cultuur RjL'

Peel en Maas | 2007 | | pagina 27