Gemeente Venray Proef met energiezuinig licht Openbare bekendmakingen Onderhoud in de bossen Op wintersport of naar het zonnige Zuiden? Deze week Evenementen Blikje levert 50 euro op PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden voorkomen Eind dit jaar en begin volgend jaar worden de bossen van Zwartwater, de Testrikbossen en de bossen van Vlakwater en Veltum gedund. De werkzaamheden starten deze week in de bossen van Vlakwater met het f vellen van bomen. Daarna worden ook bomen gekapt en weggesleept in het Hendrikkenbos, het bosje tussen Matterhornlaan en Etnalaan en achter Alexanderhof. Houd er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw reisdocument vijf werkdagen duurt. De kwaliteiten van de afzonderlijke bossen zijn bepalend voor de uitvoering. Afgelopen zomer heeft een bosbeheerder de bomen met een streep op de stam gemarkeerd (geblest) om aan te geven welke bomen gekapt gaan worden. Bij het boswerk wordt zowel met de natuur als met de omwonenden rekening gehouden. Het zagen vindt in de winter plaats om planten en dieren zo min mogelijk te verstoren. De paden worden zoveel mogelijk ontzien, maar soms ook tijdelijk afgezet. U kunt de locaties waar werk in uitvoering is het beste zoveel mogelijk mijden om gevaarlijke situaties te Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten Beleidsregels Vastgesteld Vastgesteld Bestemmingsplannen Vastgesteld bestemmingsplan Bouwplannen Aangevraagd openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Rectificatie Verleend Uitwegvergunningen Besluiten Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer het gemeentehuis in Venray. Ontwerpbesluiten Besluiten Ontheffing stookverbod Verleend Verruiming geluidsnormen horeca collectieve dagen 2008 Rectificatie Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Donderdag 6 december 2007 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 49 7 dec. t/m 6 jan. - Kerststal, Grote Markt 9 dec. - Kerstmarkt, JOC Ysselsteyn - Kiosk - aanwijzen voetgangersgebied - Winkelcentrum Landweert - rijrichting instellen parkeerplaats. U kunt de desbetreffende stukken van 7 december 2007 tot en met 17 januari 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Burgemeester en Wethouders hebben op 27 november 2007 de - Overgangsregeling Algemene Subsidieverordening Venray 2000 vastgesteld. Op 1 januari 2008 treedt de nieuwe Algemene Subsidieverordening gemeente Venray in werking. Om een soepele overgang te realiseren is de bovengenoemde overgangsregeling vastgesteld. Op grond van de nieuwe subsidieverordening dient namelijk de aanvraag voor een subsidie ingediend te worden in het jaar voorafgaand aan het jaar waarvoor subsidie wordt gevraagd. De overgangsregeling is daarom een regeling die geldt voor de instellingen die in 2007 een aanvraag voor een waarderingssubsidie hebben gedaan op grond van de (oude) Algemene Subsidie Verordening Venray 2000. De regeling houdt in dat deze organisaties geen subsidieaanvraag voor 2008 hoeven in te dienen. Er zal namelijk ambtshalve beoordeeld worden of een organisatie in aanmerking komt voor een subsidie in 2008. De te verstrekken subsidie zal dan gelijk zijn aan het bedrag dat voor het jaar 2007 is verstrekt en worden verhoogd met het indexeringspercentage zoals dat geldt voor 2008. De overgangsregeling treedt op 1 januari 2008 in werking en ligt ter inzage. Burgemeester en Wethouders hebben op 30 oktober 2007 de volgende beleidsnotitie vastgesteld: - Bouw- en vrijstellingsbeleid Buitengebied gemeente Venray. De beleidsnotitie ligt ter inzage op het gemeentehuis. Ook is het document te raadplegen op de website van de gemeente www.venray.nl. Burgemeester en wethouders van Venray hebben op 27 november 2007 het volgende wijzigingsplan vastgesteld: - St. Jozeflaan 52 te Smakt - wijzigingsplan ex artikel 11 Wro bestemmingsplan Kerkdorp Smakt: wijzigen bestemming 'maatschappelijke doeleinden' in 'horecadoeleinden'. U kunt de desbetreffende stukken van 7 december 2007 t/m 17 januari 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een bezwaarschrift indienen Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het vastgesteld wijzigingsplan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de bezwaartermijn afloopt en gedurende deze termijn niet om een voorlopige voorziening is gevraagd. Bouwaanvragen - Overloonseweg 91d - vergroten van de woning (nr. ba070539) - Hoensel 1 - veranderen van de schuur tot woning (nr. ba070540) - Smakterweg 33 - vergroten van het bedrijfspand (nr. ba070541) - Hoensel 1 - het tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba070542) - Buitenhof 18 - vergroten van de woning (nr. ba070543) - Klein Oirlo 11 - bouwen van een zwembad (nr. ba070544) - Moerslag 12 - bouwen van een serre, carport en terrasoverkapping (nr. ba070545) - Twistweg 9 - het tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba070546) - Herderstasje 17 - bouwen van een carport en plaatsen dakkapel (nr. ba070547) - Stationsweg 144 - bouwen van een berging en overkapping (nr. ba070548) - Smakterweg 90 - veranderen van bedrijfsruimte (nr. ba070549) - Rondeveld 3 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba070550) - Ericaweg 4 - veranderen/verg roten van een agrarisch gebouw (nr. ba070551) - Arkstraat 5 - bouwen van een garage en overkapping (nr. ba070552) - Grotestraat 50 - veranderen/vernieuwen van de winkelpui (nr. ba070553). voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Parkweg 6 - bouwen van een woning en een recreatiewoning (nr. ba070497). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 7 december 2007 t/m 17 januari 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Maasheseweg 87a - veranderen van een bedrijfsgebouw (nr. ba070506). U kunt de betreffende stukken van 7 december 2007 t/m 20 december 2007 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. In de Openbare bekendmakingen van week 47 is per abuis gepubliceerd dat voor: - Donkweg/De Schans ongenummerd - het bouwen van 52 appartementen (nr. ba060564) een inzagetermijn van twee weken geldt. De inzagetermijn moet zijn: van 23 november 2007 t/m 20 december 2007 (vier weken). Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Mgr. Nolensstraat 15 - bouwen van een overkapping (nr. ba070511, verzenddatum 29/11) - Torenvalk 40 - bouwen van een overkapping/carport (nr. ba070478, verzenddatum 30/11) - Torenvalk 38 - bouwen van een overkapping/carport (nr. ba070477, verzenddatum 30/11) - De Boog 5 - vergroten van de woning (nr. ba070525, verzenddatum 30/11) - St. Catharinastraat 25 - vergroten van de woning (nr. ba070479, verzenddatum 29/11) - Ysselsteynseweg 70 - bouwen van een agrarisch bedrijfsgebouw en carport (nr. ba070453, verzenddatum 30/11) - Eligiusweg 37 - vergroten van de woning (nr. ba070502, verzenddatum 30/11). Sloopvergunningen - Van Broekhuizenstraat 34 - gedeeltelijke sloop van de woning (nr. slp070074, verzenddatum 29/11). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken - Besluiten. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Rozendaal 2 - vergroten van de varkensstal (nr. ba070133) -Van Broekhuizenstraat 34 - vergroten van de woning (nr. ba070408) -Twistweg ongenummerd - bouwen van vijf woningen (nr. ink0606149). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Merseloseweg ongenummerd te Venray - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 7 december 2007 tot en met 17 januari 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken - Besluiten. - Langstraat ter hoogte van 133 - voor 1 eik in verband met slechte conditie, herplant 1 boom - Klarinetstraat 19 - voor 1 esdoorn, geen herplant in het kader van een dunning. U kunt de desbetreffende stukken van 7 december 2007 tot en met 17 januari 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken - Besluiten. Ysselsteyn in verband met het vernieuwen van een propaantank (Mel4007080). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 7 december 2007 t/m 20 december 2007 (twee weken) inzien. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Wusterweg 1 en 3 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Marcellis, Wusterweg 1 te Castenray voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (Mila060107) - Gunhoekweg 15 te Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan Mts. van Dijck-Ewals, Peelweg 39 te Ysselsteyn voor een vleesvarkens- en vleeskalverenhouderij (Mila070030). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 7 december 2007 t/m 17 januari 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Roland 2 te Castenray - een veranderingsvergunning te verlenen aan Mts. Philipsen- Claessens, Roland 2 te Castenray voor een varkenshouderij (Mila050026). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 7 december 2007 t/m 17 januari 2008 (zes weken) inzien. Gelijktijdig kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet wor den ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locatie: - Volen 6 te Heide - verleend aan J.C.M. Derikx. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locaties: - Horsterweg ongenummerd te Castenray - verleend aan de heer J.C.M. Direks. voor het verbranden van kerstbomen op de locatie: - De Steeg ongenummerd te Merselo - verleend aan Stichting Dorpsraad Merselo. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 7 december 2007 t/m 17 januari 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bestemmingsplannen. In de Openbare bekendmakingen van week 48 is gepubliceerd dat het college voor het jaar 2008 onder andere als collectieve dagen voor verruiming van de geluidsnormen heeft aan gewezen: - 4 dagen carnaval (zaterdag tot en met woensdag) Dat moet zijn: - 4 dagen carnaval (zaterdag tot en met dinsdag). De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 4 december gevallen op lotnummer 1012550 bij VIP Bongerdstraat (Jan Linders). De bon kan worden ingewisseld bij deze Jan Linders. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. U krijgt de loten als u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP- terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. Wethouder Patrick van der Broeck heeft afgelopen donder dag met het indraaien van een lamp het startsein gegeven voor een proef met energiezuinige openbare verlichting. Venray is hiermee de eerste gemeente in Limburg die de nieuwe soort halogeenlamp gaat uitproberen. Philips en Essent Lighting nemen ook deel aan de proef. De samenwerking met Philips komt voort uit het plan voor energie besparing dat de gemeente met energiebedrijf Essent heeft opge steld. Naar verwachting levert de nieuwe serie lampen met de zoge noemde CitySpirit-armaturen een besparing van zeker 10 procent op. Hoeveel geld die besparing de komende jaren oplevert, is nog niet duidelijk. Dat is afhankelijk van de energieprijs en de kwaliteit van de Bleekersveld De komende maanden gaat Venray, vooruitlopend op het nog op te stel len beleidsplan Openbare verlich ting, ook elders in de gemeente al nieuwe verlichting plaatsen. De eerstvolgende plek zal de parkeer plaats Bleekersveld bij de EmTé- supermarkt zijn. Daarna zullen de nieuwe lampen ook aan de centrum- ring, de Langstraat en de Kempweg verschijnen. De kwalitatief goede straatlantaarns die plaats moeten maken voor de CitySpirit-lampen krijgen een nieuwe plek elders in de gemeente. lamp. De 36 lampen staan op het terrein rond de Grote Kerk, het gemeentehuis en het gebied daar tussen. Voordelen De halogeenlampen leveren nog meer voordelen op. Zo geven ze in het donker beter de kleuren weer. Dat is gunstig voor de sociale veiligheid en de verkeersveiligheid. Daarnaast veroorzaken ze minder lichtvervuiling, zijn zowel de lampen als de armaturen milieuvriendelijker geproduceerd en hebben ze veel minder onderhoud nodig. Ook dat bespaart weer kosten en is beter voor het milieu doordat de onder houdsproducten milieuvriendelijker zijn. De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare Melding Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit voorzieningen en installaties Wm - Pastoor Jacobspeel 2 te Ysselsteyn - dhr. J.F.O. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 2 te 6 december 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20