Tienray viert 150 jaar Lourdes "Nieuw hoofdstuk in tragedie" Jeugdorkest verzorgt concert Geijsteren in kerstsfeer Kerstconcert in Blitterswijck Boerenbruidspaar Swolgen Groen licht voor sportpark 'zuid' PEEL EN MAAS Donderdag 6 december 2007 - Pagina 14 Start jubileumjaar op 8 december Dorpsraad woest over vertraging bouwplan Op de Beete In 'Klein-Lourdes' Tienray wordt een begin gemaakt met de festiviteiten rondom 150 jaar Lourdes. In de plaatse lijke kerk vindt op zaterdag 8 december een pontificale ope ningsviering plaats. De viering wordt voorgegaan door Mgr. E. de Jong, hulpbisschop van Roermond, en wordt opge luisterd door het Gemengd Koor Tienray. Tijdens de vie ring worden door de hulpbis schop de nieuwe banieren onthuld. Lourdes is met jaarlijks zo'n vijf miljoen pelgrims de grootste Maria-bedevaartsplaats in Europa. Ook vanuit Nederland trokken en trekken jaarlijks tienduizend gelovigen naar deze Zuid-Franse plaats, waar in 1858 in een grot Maria verscheen aan Bernadette Soubirous. Komend jaar op 11 februari is dat dus precies 150 jaar Op dinsdag 27 november was het in muziekzaal de Speulplats in Meerlo een druk te van belang. Er werd in het kader van 'het is bijna Sinter klaas' een speculaasconcert gegeven door het gemeente lijke jeugdorkest. Jonge muzikanten uit Meerlo, Wanssum, Geijsteren en Swolgen speelden voor hun ouders, broer tjes, zusjes, opa's en oma's een aantal bekende sinterklaaslied jes en nog wat andere nummers waaronder 'Beethoven forever'. Het orkest staat sinds kort onder leiding van dirigent Bas Clabbers. Enige tijd geleden werd, na tien jaar voor dit orkest te hebben gestaan, afscheid genomen van Marjo van der Locht. In oktober jongstleden is het Geijsteren wordt op zater dag 15 december tussen 15.00 en 17.00 uur omgetoverd tot een dorpje met een Engelse, Dickens-achtige sfeer. Op het dorpsplein en in de schuur van Knooppunt 61 worden diverse optredens met luch tige kerstliedjes verzorgd door leden van het Kemmerekoor, het Jeugdkoor Geijsteren, het duo Jos Cox en Wim Kunen, de joekskapel en troubadour Peter van de Water. Met behulp van veel kaarsen, olielampen, kerstbomen en in Vic toriaanse kleding gestoken zan gers zal het de bezoekers niet veel moeite kosten zich eventjes in het Engeland van de negentiende eeuw te wanen. Bovendien zijn er bij kraampjes streekproducten en lekkernijen te koop, worden er kerstbomen van Geijsterse bodem verkocht en vertelt de Kerstman een verhaal. Ook de horeca sluit aan bij dit sfeervolle evenement: eetcafé Het Trefpunt biedt een heerlijk Dickens-menu aan en de weide bij Eethoeve De Boogaard is versierd met honderden lamp jes. De motor in de organisatie van dit evenement is het Geijsterse Kemmerekoor, dat sinds afgelopen zomer bezig is aan de opbouw geleden. Dit jubileum wil men in Lourdes niet zomaar voorbij laten gaan. Op 8 december 2007 start het jubileumjaar. 8 december is het Hoogfeest van de Onbevlekte Ontvangenis, de naam waarop Het jeugdorkest in actie. jeugdorkest begonnen met een nieuwe dirigent en uiteraard ook met allemaal nieuwe liedjes. "Best knap van ons dat we nu al een concert kunnen geven", vond Doris de Boer, die het concert op een leuke manier aan elkaar praat te. Doris is een van de al wat meer ervaren muzikanten in het orkest. De muzikanten komen bij het orkest als ze één jaar muziekles gevolgd hebben en worden hier voorbereid op het spelen in de 'grote' fanfare. Ze verzorgen jaar lijks een aantal optredens en repe teren wekelijks in de Speulplats. Dirigent Bas werd na afloop bedankt met een pakketje produc ten uit de streek en de muzikan ten deden zich uiteraard te goed aan pepernoten en speculaas. van een compleet nieuw imago met bijbehorende activiteiten. Voor het volgende jaar, waarin het 40-jarige bestaan wordt gevierd, staat bijvoorbeeld het instuderen van een musical die in 2009 zal worden uitgevoerd op het pro gramma. Omdat het koor zich ook dit jaar nog van een minder traditionele kant wilde laten zien, werd het idee 'Geijsteren in Kerst sfeer' geboren. Het Kemmerekoor verwelkomt graag nieuwe leden, meer informatie bij Cynthia Sie- fers via c.siefers-vanlijf@planet.nl. Botsing met paard De politie onderzoekt een ver keersongeval tussen een motor rijder en een paard op de Hogen- bos in Meerlo, dat vrijdagmorgen omstreeks 06:40 uur plaatsvond. De 42-jarige motorrijder uit Swol gen reed over de Hogenbos, rijden de in de richting van Meerlo, toen een loslopend paard plotseling de weg overstak. De motorrijder kwam in botsing met het paard. Het paard liep daarna zwaarge wond terug naar de wei, waar het later door een dierenarts uit zijn lijden is verlost. Hoe het paard uit de wei heeft kunnen ontsnappen, is nog niet bekend. De motorrij der hield aan het ongeval schaaf wonden over. De Lourdesgrot in Tienray. Maria zich aan Bernadette kenbaar maakte. De naam waardoor de pas toor wist dat het inderdaad Maria was die daar verscheen. Voor veel mensen was en is een bedevaart naar Lourdes echter niet weg gelegd, vanwege de kosten en de ongemakken van een lange reis. Belangstellenden zijn voor de opening van het jubileumjaar natuurlijk van harte welkom in Tienray, de officiële Lourdesbede- vaartsplaats van Nederland. Sinds 1870 is in Tienray al sprake van aandacht voor Lourdes, dankzij de toenmalige pastoor Maessen. In 1877 kreeg Tienray - als enige plaats in Nederland - van de paus de eretitel 'Klein-Lourdes', met daarbij dezelfde rechten en plich ten als in Lourdes zelf. Een aantal jaar later is er ook een grot geko men in de kerk, met daarin een rotsblokje van de grot van Lour des. Gedurende het gehele jubile umjaar zijn in Tienray veel extra vieringen en bedevaarten. Het vol ledige jubileumprogramma is bin nenkort te vinden op de website: www.kleinlourdes.nl Het duurt al ruim tien jaar en het komt maar niet van de grond. Rara, wat is dat? Het bouwplan Op de Beete! Het is een geijkte grap in het Blitters- wijckse. Maar grappig vindt de dorpsraad de situatie al lang niet meer. Want het dorp wacht al jaren met smacht op woningen, vooral in de goedkopere categorie. En die (starters)woningen maken nou net een belangrijk deel uit van het gewraakte bouwplan dat onlangs weer werd stop gezet. Dorpsraadvoorzitter Sjaak Slui ters spuide dinsdagavond in de commissie Ruimte en Economie zijn gal over de gang van zaken. Want voor de dorpsraad is de maat vol. "Ruim tien jaar worden we in Blitterswijck aan het lijntje gehouden. Beloften worden keer op keer niet nagekomen. Het ver trouwen in het openbaar bestuur is bij velen in Blitterswijck zoek." De frustratie is groot in Blitterswij ck. En dat is ook niet zo vreemd. Want het belangrijkste bouw plan, Op de Beete, wil maar niet van de grond komen. De 30 tot 35 huizen in verschillende typen zijn gepland op het terrein van de voormalige verffabriek Beerkens Paint. De gemeente Meerlo-Wans sum kocht het terrein ruim tien jaar geleden om het weer door te verkopen aan projectontwikkelaar Maessen, die de grond goedkoop kreeg, maar die wel moest sane ren. Door problemen met het ern stig vervuilde grondwater, kwam het woningbouwplan echter maar niet van de grond. De dorpsraad van Blitterswijck trok meerdere keren bij de gemeente aan de bel, omdat hij zich zorgen maakte over het aantal jongeren dat naar elders vertrok. VERONTREINIGING Onlangs maakte wethouder Brugman (PK, Ruimte) bekend dat de bestemmingsplanproce dure opnieuw is stilgelegd na de ontdekking dat de ondergrond op een aangrenzend perceel bij de Annakapel is vervuild met zware metalen en zink. Momenteel is een onderzoek naar de mate van ver ontreiniging en mogelijke sane ringsmaatregelen in volle gang. In afwachting van de uitkomsten van dat onderzoek, heeft de gemeente de ontwikkeling van het bouw plan stopgezet. Tot grote ergernis en verbazing van de dorpsraad. Want de grond was toch schoon verklaard door de provincie en er was toch groen licht gegeven voor de verdere ontwikkeling van het plan? De dorpsraadsecretaris vroeg de commissieleden dinsdag avond om aan de gemeenteraad te adviseren het gemeentebe stuur opdracht te geven om voor Kerstmis dit jaar akkoord te gaan met woningbouw op het Beete- terrein. Tevens zou het dorp nog De voorbereidingen voor de bouw van een vernieuwd, multifunctioneel sportpark in Swolgen kunnen beginnen. De politiek stemde maandag avond tijdens de commissie vergadering Leefbaarheid en Bestuur in met het beschik baar stellen van een voorbe reidingskrediet van 250.000 euro voor het doen van pla nologische onderzoeken naar bijvoorbeeld de flora en fauna in het gebied en de aankoop van grond. Ook een archeologische studie moet nog verricht worden voor dat het gewijzigde bestemmings plan vastgesteld kan worden. De provincie Limburg heeft de gemeente onlangs laten weten mee te willen werken aan een bestemmingsplanwijziging. Er zijn dus geen belemmeringen meer voor de bouw van een vernieuwd sportpark in Swolgen. Voetbalclub TOP'27 verlaat straks het sportpark in Tienray om onderdak te krijgen op het vernieuwde Swolgense sportcom plex. Kerkebos is al de thuishaven van voetbalvereniging Swolgense Boys, tennisclub 't Löbke en korf balvereniging SKC'06. Het is de bedoeling dat het sportpark een grote facelift ondergaat. De bestaande gebou- voor de kerstdagen geïnformeerd moeten worden over de woning bouwplannen op deze locatie. "Wanneer dit niet gehaald kan worden omdat hogere belangen in het geding zijn, dan verzoeken wij de gemeenteraad om B en W opdracht te geven in het kader van de Wet Openbaarheid van Bestuur om het volledige dossier Op de Beete, inclusief alle versla gen van overleggen en telefoon notities, beschikbaar te stellen aan de dorpsraad." MAAT VOL De dorpsraad heeft zich in de kwestie Op de Beete volgens Sluiters tien jaar lang coöperatief en positief opgesteld. "Ondanks alle tegenstrijdige verklaringen en tegenslagen hebben wij altijd vertrouwen gehad in een goede afronding van dit project. Maar de maat is nu vol. Onze vraag aan de gemeente is eenvoudig en bescheiden: doe datgene wat Blit terswijck beloofd is en zadel ons niet op met nieuwbouwwoningen waaraan we geen behoefte heb ben." Met zijn woorden verwees de secretaris naar het woonwensen- onderzoek dat nog geen jaar gele den in Blitterswijck werd gehou den. Hieruit kwam naar voren dat 13 procent een woning zoekt in de prijsklasse tot 175.000 euro en 24 procent in de prijsklasse tot 200.000 euro."Dus 37 procent zoekt een woning in de prijsklas sen tot 200.000 euro.Alle nieuw- bouwplannen zitten ver boven deze prijsklasse." Er is volgens de dorpsraad geen enkele reden om de vlag uit te hangen nu er tal van woningbouwplannen in gang zijn - of nog worden - gezet.'Als we alle berichten over woningbouwplan nen in Blitterswijck mogen gelo ven, dan verandert ons dorp bin nenkort in een grote bouwput en moeten we in blijde verwachting zijn van al die mooie woningen waarmee ons dorp verrijkt wordt. Maar er is volgens ons als dorps raad geen enkele reden om in een jubelstemming te raken. Wat er op dit moment door allerlei grondei genaren en projectontwikkelaars ontwikkeld wordt, beantwoordt niet aan de woonwensen van de inwoners van Blitterswijck." STARTERSWONINGEN De dorpsraad heeft volgens Sluiters voor wat betreft de betaal bare woningbouw nog steeds de hoop gevestigd op het bouwplan Op de Beete. "In juni 2004 werd tijdens een openbare dorpsverga dering door de gemeente beloofd dat in dit bouwplan in de eerste fase starterswoningen gebouwd zouden worden voor een prijs van 140.000 euro. De grond was eindelijk schoon en er zat alleen een piekvervuiling van het grondwater."In februari dit jaar kwam het bouwplan aan de orde wen gaan tegen de vlakte voor de bouw van een grote kantine, een bestuurskamer en tal van andere ruimtes.In een eerste globale schets van het (ver)nieuwde sport park is uitgegaan van uitbreiding van de parkeerplaats, een korfbal terrein voor SKC '06 en een extra voetbalveld naast de tennisbanen.. Het huidige hoofdveld blijft, maar wordt gerenoveerd, evenals het trainingsveld dat tegen de bosrand in het verlengde van het hoofdter rein ligt. Voor de uitbreiding moet 2,4 hectare grond worden bijge- kocht. Het grootste deel is land bouwgrond, maar ook een stukje bos moet door de gemeente wor den ingelijfd. KOSTEN De totale kosten zijn geraamd op 2 miljoen euro. Bij het vast stellen van de begroting heeft de politiek 1 miljoen euro beschik baar gesteld voor het realiseren van twee hoofdlocaties in de gemeente Meerlo-Wanssum. Eén in 'noord' en één in 'zuid'. Voor beide accommodaties is 500.000 euro geoormerkt, waarvan een voorbereidingskrediet van 250.000 euro voor 'zuid' nodig is als voorbereidingskrediet voor het doen van onderzoeken en het aan kopen van de benodigde grond. Het voorstel is dat de verenigin gen zelf veertig procent van de tijdens een openbare dorpsver gadering en deed de wethouder de toezegging om in juni dit jaar een informatieavond te organise ren over de woningbouwplannen. "In augustus werden we geïnfor meerd over het niet doorgaan van deze presentatie omdat de grond metingen, plotseling uitgevoerd in opdracht van de gemeente zelf, tot grote twijfels leiden over de scho- negrondverklaring van de provin cie. Ruim tien jaar worden we in Blitterswijck heen en weer geslin gerd. Ruim tien jaar lang horen we van de gemeente dat de pro cedure van de schonegrondverkla- ring een zaak is van de provincie die de grondeigenaar is. Ruim drie jaar verklaart de gemeente in navolging van de provincie dat de grond van het Beeteter- rein schoon is. Maar nu wordt er getwijfeld aan de systematiek van de provincie. De tragedie van het woningbouwproject Beeteterrein belandt daarmee in een nieuw hoofdstuk", fulmineerde een ver ontwaardigde Sluiters. ZEKERHEID Wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte) besloot onlangs om de procedure stil te leggen nadat uit onderzoek van de gemeente bleek dat de ondergrond van het aan het bouwplan grenzende perceel ver ontreinigd is. Ze wil eerst zeker heid hebben of de verontreiniging een gevaar vormt voor de volksge zondheid of niet. Om dat te onder zoeken heeft ze de GGD ingescha keld. De gemeente maakt nu pas op de plaats om absoluut afgetim merd te hebben dat het hier om gezonde grond gaat, verklaarde ze dinsdagavond nogmaals tijdens de commissie Ruimte en Economie. "Het terrein bij de kapel is ernstig vervuild, maar er is geen reden tot paniek." Voor de gebruikers van de kapel levert de verontreiniging geen gevaar op, antwoordde ze op een bezorgde vraag van commis sielid Wies Hamstra (CDA). "Maar hier een kropje sla plaatsen, dat lijkt me niet verstandig." Volgens de wethouder zit de ern stigste vervuiling op de grens met het bouwplan en is uit onderzoek gebleken dat het peerceel van de familie Reijnen aan de Oude Heer weg ook vervuild is."Maar de fami lie hoeft niet in paniek te raken. Die verontreiniging is niet zo ern stig als bij de kapel.' Wanneer de onderzoeken zijn afgerond, is nu nog niet bekend. En ook over de schuldvraag, sprak Brugman zich wijselijk niet uit. Wél vertelde ze binnenkort een gesprek te hebben met gedeputeerde Bert Kersten (PvdA, Milieu) over de gang van zaken. De overige leden van het college van B en W steunen het besluit van Brugman om de pro cedure stil te leggen. "Het college vindt dat wij terecht pas op de plaats maken tot de grond schoon is.Als het kan, dan gaan we zo snel investeringen voor hun rekening nemen, bijvoorbeeld door zelf werkzaamheid, sponsoring en/of het werven van subsidies. De verenigingen onderzoeken op dit moment of dit mogelijk is. Opening brede school Blitterswijck Op woensdag 19 december wordt de brede school in Blitters wijck officieel geopend, 's Mor gens wordt de nieuwe vlag gehe sen en zijn er tal van feestelijke activiteiten voor de kinderen van de basisschool en de peuterspeel zaal. 'sAvonds van 18.30 tot 20.00 uur houdt de brede school open huis. Dan kan iedereen de gereno veerde brede school, die bestaat uit de basisschool, de peuterspeel zaal en het bibliotheeksteunpunt, komen bezichtigen. Presentatie DOP Swolgen De dorpsraad van Swolgen pre senteert op woensdag 12 decem ber het dorpsomgevingprogram- ma (DOP) Swolgen. Het eerste exemplaar wordt overhandigd aan de wethouders Dickie Minken (PvdA) en Carla Brugman (PK). De presentatie begint om 20.00 uur in zaal Wilhelmina in Swolgen. Iedereen is van harte welkom. mogelijk aan de slag. Maar eerst moet het hele gebied, inclusief het grondwater, schoon zijn. Ik wil pure zekerheid hebben", aldus de wethouder. Maar een datum waarop de schop in de grond kan, durfde Brugman niet te noemen. Daarvoor is in de afgelopen jaren al veel te veel misgegaan. Ook de fracties in de commis sie Ruimte en Economie snap ten wel dat het niet verstandig is om een bouwplan door te zet ten, waarvan niet duidelijk is of de huizen gebouwd worden op schone grond. De partijen willen dat de gezondheid gegarandeerd is voordat de schop in de grond gaat. Ze deelden de zorgen van Brugman. "Blitterswijck moet geen Lekkerkerk worden",stelde Jan Cox (GP'94). Hij verwees met zijn woorden naar het feit dat in Lekkerkerk ooit veel mensen hun huis uit moesten wegens een groot milieuschandaal. En zo'n drama wil de politiek koste wat het kost voorkomen. De commis sie zal de gemeenteraad dan ook niet het advies geven om voor Kerstmis groen licht te geven voor woningbouw Op het Beeteterrein, zoals de dorpsraad eiste. En voor de kerst het dorp informeren over de woningbouwplannen op deze locatie, heeft ook weinig zin. Want die zijn immers opgeschort. Tot grote boosheid en frustratie van de dorpsraad. "Aan alleen voor lichting hebben we niks. Wij wil len voorlichting over dit woning bouwplan. Blijf in godsnaam weg als je niks te zeggen hebt", sprak Sluiters met ferme stem. Sluiters kreeg van de politiek te horen dat de dorpsraad zelf gebruik kan maken van de moge lijkheden die de Wet Openbaar heid van Bestuur biedt om het volledige dossier Op de Beete bij de provincie en de gemeente op te vragen. De wet biedt burgers sinds 1980 de mogelijkheid een blik in de keuken van de overheid te werpen. Na afloop van de dis cussie vertelde de dorpsraadvoor zitter te begrijpen dat er pas op de plaats wordt gemaakt. "De volksge zondheid is het belangrijkste, dat vindt ook de dorpsraad. Maar het gaat ons om de hele procedure en het feit dat er nu woningen in ons dorp worden gebouwd waar bijna geen behoefte aan is. Wij wil len de starterswoningen die ons beloofd zijn, maar die door alle vertraging veel duurder blijken te worden. En als het zo is dat de grond, ondanks het onderzoek van de provincie, toch vervuild is, dan is dat toch een grof schan daal? Ik neem aan dat de provin cie toch werkt volgens de richtlij nen van het ministerie vanVROM? Ja, wij zijn zeer verontwaardigd en teleurgesteld over het feit dat Blitterswijck al meer dan tien jaar voor de gek wordt gehouden met dit bouwplan." Harrie Janssen in finale Op vrijdag 30 november 2007 is het Harrie Janssen (68) uit Wanssum gelukt om door te dringen tot de finale van de verkiezing voor Dé Vrijwil liger van Nederland. Sinds 3 september strijden in totaal 48 kandidaten uit 12 Nederlandse provincies om de titel Dé Vrij williger van Nederland. Twaalf weken lang zet het dage lijkse NCRV-radiorogramma Plein 5 de schijnwerper op mensen die zich vaak jarenlang belangeloos inzetten. Voor hun vereniging of een goed doel en zo 'het verschil maken'. Begin oktober werd Har rie Janssen uit Wanssum gekozen als kandidaat voor de provincie Limburg. Meer dan 26.000 men sen hebben de afgelopen weken hun stem uitgebracht, waarmee de verkiezing een groot succes genoemd kan worden. Drie men sen zijn doorgedrongen tot de finale: Conny Giesen uit Gelder land, Harrie Janssen uit Limburg en Jeroen Berkenbosch uit Gro ningen. JURY Op 7 december maakt een jury tijdens een feestelijke bijeen komst op paleis Het Loo in Apel doorn uit deze drie een keuze en wordt bekendgemaakt wie zich Dé Vrijwilliger van Nederland mag noemen. De jury bestaat uit Seth Gaaikema, CoenAbbenhuis (direc teur van de NCRV) en Marijke Steenbergen (Raad van Bestuur van Movisie). Meer informatie: www.maaklietverschil.nl Gemengde zangvereniging Erato houdt op zondag 16 decem ber om 14.30 uur een kerstcon cert in de kerk. Het afgelopen jaar heeft Erato zijn veertigjarig jubi leum gevierd. Ter afsluiting van het jubileum jaar verzorgt het koor een kerst concert en een verkoopkerstmarkt. Aan dit sfeervolle kerstconcert nemen deel het mannenkoor Arch Luit uit Arcen, de Engelen bak, kerkkoor, kinderen van de blokfluitgroep van bassisschool St. Anna, muziekvereniging Moed en IJver de drumband en gemengde zangvereniging Erato. Jaarlijks steunt de stichting SOS Meerlo- Wanssum een project in de derde wereld, waar (oud)inwoners van Meerlo-Wanssum op een of ande re wijze bij zijn betrokken. Dit jaar staat een school in Zambia cen traal. Bezoekers van het concert kunnen achter in de kerk terecht voor een gift aan dit goede doel. Aansluitend vindt in het paro chiehuis een verkoopkerstmarkt plaats. Deze kerstmarkt begint om 16.00 uur en duurt tot onge veer 18.30 uur. Het parochiehuis is sfeervol ingericht met allerlei stands en natuurlijk staan de glüh wein en de wafels klaar. Het boerenbruidspaar van D'n Bok uit Swolgen wordt dit jaar gevormd door Eric en Ineke Ambrosius. Eric en Ineke gaan de komende tijd door het leven als: 'Ineke van Petrats Petran zienne Wim van Lull en Smits Ties zien Nellie van de Piëlreus' en 'Eric van Hiërboer Lei zienne Piet van d'n Osterbos en Doortje van Blom van Bèèk'. Het boerenbruidspaar wordt op carnavalsdinsdagmid dag 5 februari om 15.11 uur met elkaar in de onecht verbonden in SOS op kerstmarkt In en bij restaurant Tante Jet in Blitterswijck wordt komend weekend een gezellige kerstmarkt gehouden. Een van de standhou ders is SOS Meerlo-Wanssum. Vrijwilligers van SOS bemensen de stand en tonen het publiek onder andere de maquette van de school die SOS momenteel bouwt in Zambia. Deze maquette is gemaakt door deTienrayse kunste naar Erik van Maarschalkerwaard. Tijdens deze kerstmarkt kunnen de bezoekers zich ook aanmelden om vriend of vriendin te worden van SOS Meerlo-Wanssum. Dat is heel eenvoudig! Bezoekers spre ken met SOS af (telebankieren of via een machtiging) dat ze elk jaar een bedrag naar eigen keuze over maken voor het SOS-project. In ruil daarvoor krijgen ze van SOS geregeld een digitale nieuwsbrief en worden ze uitgenodigd voor bijzondere activiteiten. Veel vrien den zorgen ervoor dat SOS heel mooie projecten kan ondersteu nen die rechtstreeks ten goede komen aan de mensen in Afrika. Meer informatie, tel: 0478698241. Ontmoet de vrijwilligers van SOS Meerlo-Wanssum op zaterdag 8 en zondag 9 december van 11.00 tot 17.00 uur. Het boerenbruidspaar Eric en Ineke A mbrosius. Foto. Aerts Foto grafie Leunen. zaal Wilhelmina in Swolgen. Aan sluitend is er van 18.00 tot 19.00 uur gelegenheid tot feliciteren. Ineke en Eric zijn in het dagelijks leven ook een echtpaar. Eric is eigenaar van Hendrix Transport BV inVenlo, en tevens hoofdspon sor van de kleding van de dans- gardes van Swolgen. Ineke werkt als intern specialist verzekeren bij Rabobank Peelland Zuid (Deurne), en in haar vrije tijd op het bedrijf van Eric. Hobbymatig heeft zij nog een schoonheidsalon aan huis, Ambrine genaamd. Beiden zijn ze erg muzikaal en musiceren bij Fanfare Vriendenkring te Swolgen en joekskapel Hoëge Noë(d)t. Eric is verder nog leider van het derde elftal van Swolgense Boys en houdt van feestjes en gezelligheid. Ineke houdt van korfbal, lezen, tui nieren en dieren (de pony Joep en hond Rakker). Drumbands in actie Zaterdag 8 december houdt het Koninklijk St. Willibrordusgilde Geijsteren het Felimaas- drum- bandtoernooi. Het Felimaas- toer nooi (voorheen MeWa-toernooi) is een jaarlijkse wedstrijd voor drumbands uit de regio Meerlo - Wanssum. Tijdens het toernooi brengen de deelnemers drie muziekstukken ten gehore. De avond wordt gehouden in zaal De Kei aan de Nieuwlandsestraat in Geijsteren.Aanvang: 19:00 uur. De deelnemers: drumband-harmonie St. Joseph Grubbenvorst, drum- band-fanfare Concordia Wanssum, drumband-fanfare Moed en IJver Blitterswijck, drumband Konink lijk St. Willibrordusgilde Geijste ren. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 14