Verdiende overwinning basketbalheren Venrayse hockeyers morsen punten Basketbaldames schieten te kort Manual houdt aansluiting bij koploper Handbaldames Manual op goede weg Jubilarissen St. Christoffel gehuldigd Bridge in Venray e.o. Bridgepupillen winnen in Utrecht Boek bestellen? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 november 2007 - Pagina 23 Jumpers'76 Manual MHCV DC De Pielhaas Diana Venray LR en PC St. Jan Merselo Paardensport vereniging Ysselsteyn www.vandenmunckhof.nl BC Common Sense BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan NRBC Venray BC Venray BC Doublet Nieuws uit Venray en omgeving leest U in BC 2002 RV BC Klavertje Vier Sportnieuws -info Ma urice Holla (l) scoorde de derde Venrayse treffer en bezorgde zijn ploeg daarmee een puntje. Jumpers'76-BC Bladel 2 70-60 (28- 30). Topscorers: Mikke Leenders 24 punten en Mirko Antheunisse 13 pun ten De basketbalheren van Jumpers'76 hebben zaterdagavond in eigen huis de winst weten te pakken tegen het tweede team van BC Bladel: 70-60. Tijdens de trainingen had Jumpers'76 zich extra voorbereid op het bezoek van de gasten uit Bladel.Trainer/coach Tristan Lammerts van Bueren liet zijn jongens een nieuwe set-offence spe len om zo de defence van de Bladelse ploeg uit te kunnen spelen. In het eer ste kwart wist Jumpers'76 hier echter nog geen profijt uit te halen al kon men door middel van enkele snelle fastbreaks toch een kleine voorsprong op bouwen. In het tweede kwart was het opnieuw Jumpers'76 dat domi neerde. Center Mikke Leenders wist zijn tegenstander enkele malen goed te passeren. Bladel reageerde hier pas na enkele minuten op door goede Jumpers'76-Aeternitas 39-69 (14-37). Topscorers Jumpers'76: Kim Jeucken 14 punten, Ange- lique van den Hoogenhof en Anouk Verberkt, beiden 10 pun ten. De basketbaldames van Jumpers'76 hebben de thuiswedstrijd tegen Aeter- nitas met ruime cijfers verloren: 39-69. Beide teams begonnen met slechts zes speelsters aan het duel. De gasten hadden wel veel meer lengte in de ploeg dan de Venrayse basketbalsters. De wedstrijd begon niet echt lek ker voor Jumpers. De ballen werden steeds onderschept door de lange dames van Aeternitas die alleen maar hun handen uit hoefden te steken om de bal te krijgen. Ook kwam het door hun lengte dat Aeternitas makkelijk wist te scoren. De tussenstand was dan ook 6-22 na tien minuten spelen. Het tweede kwart begon Jumpers een VIOS 2-Manual 18-24 (9-9). Top scorers Manual: Sander Barents 9, Leon Stoffels 4 en Bennie Beekers 3. De handbalheren van Manual heb ben de aansluiting met koploper Wit- tenhorst behouden door een 18-24 zege in de uitwedstrijd tegen VIOS 2 in Heythuysen. In de eerste helft V&L3-Manual 15-8 (8-2) De handbaldames van Manual leden in Geleen een 15-8 nederlaag tegen V&L 3. Beide teams verdedig den sterk. Pas na 7 minuten spelen viel het eerste doelpunt. V&L slaagde met veel moeite erin om uit te lopen met 8-0. Vlak voor de rust wist Carole Swinkels de tegenstander te passeren. Het leverde een ruststand van 8-2 op. Tijdens de jaarvergadering van Gymnastiekvereniging St. Chris- toffel zijn verschillende jubilaris sen gehuldigd. Bep Bakens, Miron van Rijswij- ck, Mechteld Grootemaat en Daan Berghmans zijn allemaal 12,5 jaar lid. losé van Elswiik en Rernv Mater ziin afstand schoten waarop Jumpers'76 enkele malen geen antwoord op had. De gasten uit Bladel kwamen dan ook snel langszij en namen voor rust een kleine voorsprong. Ruststand: 28-30. Jumpers'76 verspeelde door slordig spel in de laatste minuten van de eerste helft de voorsprong simpel waarvoor men hard had moe ten werken. Trainer/coach Lammerts wees zijn mannen er tijdens de rust dan ook op dat dit niet meer mocht gebeuren. In de tweede helft begon nen beide ploegen niet geheel scherp en dat resulteerde in enkele malen slordig balverlies aan beide kanten. Toch was het Jumpers'76 dat in de 5e minuut hier profijt uit wist te halen. Jumpers'76 verdedigde enkele malen veel agressiever waardoor men simpel wist te scoren op de fastbreak. Ook ging de nieuwe aanval van de Ven- raynaren eindelijk lopen waardoor de gasten uit Bladel binnen enkele minuten de thuisploeg langszij zagen komen. Hierop bleek de Bladelse stuk sterker, de spelers volgden de adviezen van vervangend coach Caro line Burger op en er kwam weer meer rust in het spel. Door schijnbewegin gen zorgde Jumpers ervoor dat de lange vrouwen van Aeternitas de bal len niet meer makkelijk onderschep ten en onder het bord deden Ilse Kauffeld en Angelique van den Hoog enhof het goed. Alles ging een stuk beter, alleen wilden de ballen nog niet echt door de ring vallen. Jumpers ging dan ook rusten met een achterstand van 14-37. Na de pauze was Jumpers vast besloten om de achterstand tot een minimum te beperken. De verdedi ging stond een stuk beter en dit kwart leidden een paar fastbreaks van Kim Jeuken tot scores. Angelique van den Hoogenhof kwam ook goed op schot en wist de nodige punten voor Jum pers te maken. Anouk Verberkt en kwamen de handbalheren van Manual niet goed in hun spel. Dit leidde er toe dat de score gelijk op ging en dat er in de rust een 9-9 stand op het score bord stond. In de tweede helft waren de heren uit Venray beter geconcen treerd en liep het spel stukken beter. De thuisploeg raakte geïrriteerd en miste daardoor kans op kans. Halver wege de tweede helft bouwden de Na rust veranderde V&L even de tac tiek en maakte enkele doelpunten via afstandsschoten. Door effectieve mandekking van Zorah El Haddad op de beste schutter kon V&L vervolgens niet veel meer scoren. Zorah werd een echte plaag voor de tegenstander. Zij oefende grote druk uit in de aanval, waardoor V&L regelmatig overtredin gen maakte. Uiteindelijk lukte het de Venrayse handbaldames niet meer om Vl.n.r. Daan Berghmans, Berny Mater, Miron van Rijswijck, Anneke Heethuis en Mechteld Grootemaat. inmiddels 25 jaar lid. Allen werden in de bloemetjes gezet. Verder werd er afscheid genomen van twee kader leden. Dit waren Marcel Kleuskens. ploeg geen antwoord te hebben waar door Jmpers'76 al snel uit kon lopen naar een voorsprong. Jumpers'76 stond voor aanvang van het laatste kwart dan ook voor met tien punten verschil. Zaak voor Jumpers'76 was dus om de tijd te laten lopen omdat de Bladelse ploeg met een antwoord moest komen. Jumpers'76 bleef ech ter gecontroleerd spelen waardoor een slotoffensief van de gasten uit bleef en men eenvoudig de wedstrijd uit kon spelen. Jumpers'76 is door de tweede zege op rij flink omhoog geklommen in de le klasse B. De derde plaats wordt met maar liefst zeven ploegen met ieder acht punten gedeeld. Ook de vol gende tegenstander van Jumpers'76, Houtman Attacus uit Veghel behoort tot deze groep. Zaak voor Jumpers'76 om zich goed voor te bereiden op het treffen met de Veghelse ploeg om zo zaterdag weer met twee punten huis waarts te kunnen keren. Caroline Burger wist de rust in het spel te houden en waren verantwoor delijk voor een aantal mooie passes. Jumpers liet goed spel zien, maar de achterstand bleef groot: 24-55. In het vierde kwart waren het de gasten die onnodig onsportief gingen spelen. Jumpers wilde echter laten zien wat écht basketbal was en bleef rustig onder het geduw en getrek van de dames van Aeternitas. Onder het bord leek het soms net oorlog, maar dat had geen effect op het presteren van onze centers, die de rebounds bleven pakken. Uiteindelijk leken de tegen standers hun verstand helemaal te verliezen en de spelers van Jumpers raakten ook behoorlijk geïrriteerd, maar het eindsignaal voorkwam ver dere onenigheden. Jumpers verloor deze wedstrijd met 36-69, maar is van plan om de dames van Aeternitas uit sportief terug te pakken. Venrayse ploeg een voorsprong op die niet meer uit handen werd gege ven. De eindstand werd mede door een aantal goed benutte (Manual) en gestopte (Vios) 7-meters 18-24. De handbalheren staan na deze gewonnen inhaalwedstrijd tweede met vier punten achterstand en een wedstrijd minder gespeeld dan de koploper. het gat van acht doelpunten te dich ten. Ondanks de nederlaag kon Manu al terugkijken op een prima wedstrijd en is de weg omhoog ingeslagen. Het zelfvertrouwen groeit weer. Zowel verdedigend als aanvallend is weer een stijgende lijn waar te nemen. Zondag 2 december gaan de dames van Manual de strijd aan met SVM om 13.40 uur in sporthal de Wetteling. die helaas niet aanwezig kon zijn en Anneke Heethuis. Kleuskens is opge stapt omdat hij een vaste baan als turntrainer bij een andere vereniging heeft gekregen. Heethuis was jaren aan de vereniging verbonden; als leidster bij de jongens en meiden en jarenlang als bestuurslid. Tevens was 7e nationaal inrvlid Uitslagen Heren-Bladel 2 70-60 Dames-Aeternitas 2 36-69 U16-Fighting Pirates 2 123-52 U14-Akros 17-75 U12-Quo Vadis VHG 49-50 Venlo Sport Crusaders-U20 56-63 Programma zaterdag 1 december BC Deurne Pioniers-U 14 15.15 EBCG-U20 16.30 BBC-U16 16.45 Houtman-Attacus-Heren 17.30 BC Deurne Pioniers-Dames 18.45 Uitslagen Heren sen 1 Vios 2-Manual 1 18-24 Heren sen 2 Swalmen 1-Manual 2 7-34 Dames sen 1 V&L 3-Manual 1 15-8 Dames Eurotech Bevo 3-Manual 24-20 Heren BI BSAC-Manual 1 33-10 Heren B2 BSAC-Manual 2 10-33 Heren C Manual-Swift 2000 7-6 Dames BI-Manual 1-Blerick BI 15-8 Programma zaterdag 1 december Heren C Loreal 2-Manual 9.00 Dames BI Loreal 1-Manual 1 14.00 Programma zondag 2 december Heren sen 1 BSAC 2-Manual 1 18.45 Dames C Manual-BEVO 7 11.00 Heren BI Manuall-BSAC 2 11.50 Heren B2 Manual 2-Swift 2000 12.45 Dames sen 1 Manual 1-SVM 1 13.40 Heren sen Manual 2-Explosion 214.45 Programma dinsdag 4 december Dames Recr Manual-Stramproy 20.00 Programma zaterdag 1 december Venray JEl-VenloJEl 10.00 Venray JF1-Weert JF1 mix 10.00 Venray M8D1-Blerick M8D2 10.00 Venray MEl-Tegelen ME2 10.00 Venray JDl-VenloJD2 11.30 Venray JD2-Deurne JD1 11.30 Venray JCl-HorstJCl 13.00 Venray MC 1 -Tegeien MC 1 13.00 Venray MAl-Gemert MA1 14.30 Venray MB2-Horst MB2 14.30 Venlo MEI-Venray ME2 9.30 Weert JE2-VenrayJE2 10.00 Weert ME6-Venray ME3 10.00 Blerick JFl-Venray JF2 mix 10.15 Helmond MD6-Venray MD 1 11.30 CivicumJBl-Venray JB1 13-15 Boxmeer MC3-Venray MC2 13.25 Horst JC2-VenrayJC2 14.00 Helden MBl-Venray MB1 14.30 Programma zondag 2 december Helmond H9-Venray Hl 12.45 Geel Zwart HA-Venray HA 14.00 In café De Pielhaas wordt op zater dag 1 december vanaf 20.30 uur een toernooi gehouden. Iedereen kan aan dit toernooi deelnemen. Inschrij ven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Uitslag darten: 1. Paul Hendrix. 2. Twan Swaghoven. 3. Johan van Hoof. 4. Crit van Hoof. 5. Roland van de Voort. 6. Kamila Philipssen. 7. Melissa Eggen. 8. RoyTroisfontaine. 1. Ela Oosterwijk. 2. Carl de Bruijn. 3. Lou Janssen. 4. Andy Philipssen. 5. Ingrid van Aalsum. 6. Marcel Oos terwijk. 7. Peter van de Berg. 8. Dave Achten. Er werd 180 gegooid door Roland van de Voort. De hoogste finish was voor Paul Hendrix met 116 punten. Een zestal schutters heeft deelge nomen aan een moonlightshooting in Tegeien. Deze wedstrijd die in het bijna donker verschoten werd, had verschillende lichteffecten. Henk Hel legers behaalde 227 punten. Robert en Mari Thijssen hadden beide 224 punten. Erik van Meijel 211 punten Annie Thijssen 201 en Marjolein Jans sen 177 punten. Verder is de tweede ronde van de NHB beker in Helmond verschoten. Het team van Diana eindigde met 1344 punten op een vierde plek en plaatste zich daarmee voor de derde ronde. Matthias Deul behaalde 241 punten, Mari Thijssen 232, Wendy Deul van Ooi 225, Fer Hendriks 220, Harrie Willemse 214 en Robert Thijs sen 212 punten. Elzemiek Payens is naar een selec tiewedstrijd in Horst geweest. Ze startte daar haar pony Quicksilver in de klasse E-Ml dressuur en behaalde een schitterende tweede prijs met 188 punten. Petra van Dijck heeft deelge nomen aan een springwedstrijd voor paarden in Wanroij. Ze ging met maar liefst zeven prijzen naar huis. Ze startte Feiten in de klasse M en behaalde een tweede prijs. Un de May werd in de klasse L gestart en hiermee behaalde ze een vijfde plaats. Ook Santa Lucia werd in deze klasse gestart en dit was goed voor een achtste plaats. Een dag later startte Van Dijck wederom Un de May in de klasse L en behaalde een vierde plaats. OokTari werd in de klas se L gestart, goed was voor een vijfde plaats. Tari werd nog een keer gestart in de klasse L. Een mooie vierde plaats was het resultaat. Santa Lucia werd nog een keer gestart in de klasse L en ze werden twaalfde. Ellen van Dijck heeft met haar paarden deelgenomen aan een paardendressuur in Malden. Ze startte haar jonge paard Weldlady in de klasse B. Ze reden een keurige proef en mochten met 191 punten de derde prijs mee naar huis nemen. In Velden heeft een selectiewedstrijd paarden dressuur plaatsgevonden. Susan Hendriks startte haar Terika II in de klasse B en behaalde een hele mooie zevende plaats met 193 enl94 punten. Ellen van Dijck startte twee paarden. Weldlady werd gestart in de klasse B en met maar liefst 208 en 205 punten werden ze tweede. Ook Pou- wer werd gestart in de klasse Z2 en met 213 en 218 punten behaalden ze een schitterende derde plaats. In Velden is een selectiewedstrijd voor paarden gehouden. Hilda Lem- mens werd hier vierde met haar paard Ma Dór in de klasse Z1 dressuur. Venray-Heeze 3-3 (1-1). Doel punten Venray: Koen Staal, Rob Hymans en Maurice Holla Na een reeks van vijf opeenvol gende overwinningen heeft Venray dure punten laten liggen. In de slecht ste wedstrijd van het seizoen mocht Venray blij zijn met het 3-3 gelijkspel tegen Heeze. Met het ontbreken van voorstopper Jeroen Wijnhoven en middenvelders Roel Cremers en Roy Haumann stonden de hockeyheren aan de start. De eerste minuten kon den de heren geen grip krijgen op de wedstrijd. De gasten domineer den en kregen enkele goede kansen. Onverwachts was daarom ook de voorsprong van Venray. Na een kwar tier opende Koen Staal de score door een voorzet in het doel te werken. Helaas kon er niet lang genoten wor- De vierde zitting van de eerste clubcompetitieronde is gespeeld en de sterkste in de gele lijn waren Cla- zien Baak en Annie van den Munckhof met maar liefst 60.94 procent.Tweede waren Mien Kuenen enTruus Kusters met 55.73 procent, Derde waren het echtpaar Kika en Bram van Nieuwen- huijzen en Annie Clermonts en Mia Koopman met 53-65 procent. De win naars in de rode lijn was het echtpaar Toos en Wim Ambrosius met 61.15 procent, nauw gevolgd door Frans Mertens en Nellie Tax met 60.69 pro cent. Hans van Oosterhout en Frans Smits Frans waren derde met 60.47 procent. Donderdag is de vijfde en tevens voorlaatste zitting van de eer ste clubcompetitieronde. De tweede ronde van de eerste competitie is gespeeld. In geel waren met 66,17 procent Jo Linders en Jeanne Korsmit de winnaars. Tweede met 61,25 procent waren Mien en Jac. Spreeuwenberg. De derde plaats was met 58,33 procent voor Rikie Cremers en Jose Verhaegh. In rood waren Anny en Onnik Karagozyan de beste met 62,50 procent.Tweede met 57 procent waren Adele van Leuken en Irma Huijs en derde met 56,44 procent waren Nel Gorree en Leny Worst. De voorlaatste zitting van de twee de ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. In rood waren Herma Darmstadt en CarolienWikkersd e beste met 62.90 procent, gevolgd door Mieke Custers met Miets Ver stappen met 56.25 en Illona Orosz met Gerda Stoffels met 55 procent. In geel waren de winnaars Annie v.d. Munckhof en Jan Simons met 68.75 procent. De tweede plaats ging naar Harrie Arts en Anneke Schoonbeek met 54.86 procent en derde waren Gonnie v.d. Pas enTonnie van Vegchel met 53-13 procent. Donderdag de zesde en laatste zitting van het twee de competitieblok en misschien komt Sinterklaas. Er is gespeeld in de zevende lad dercompetitie. In oranje waren met 57,08 procent de dames Philipsen van Vegchel de winnaars. De tweede plaats was met 54,92 procent voor de dames Darmstadt en Wickers, Derde was het echtpaar Tiggeloven met 52,42 procent. In groen waren de dames Korsmit en Spreeuwenberg de beste met 63,75 procent, gevolgd door de dames Dobbe en Reintjes met 62 procent. De derde plaats was met 61 procent voor de dames Konings tem en Verschuiten. den, want binnen vijf minuten was de stand door Heeze alweer gelijk getrok ken. Een aanvaller van de gasten wist de uitgekomen Venrayse keeper te verschalken. Beide teams creëerden nog enkele kansen, maar tot aan de rust bleef de 1-1 op het scorebord staan. De tweede helft begon Venray iets beter. In de vorige wedstrijden werd er hard voor elkaar gewerkt en gestreden. Helaas ontbrak het op dit moment en leek niemand zijn vorm te hebben. Met een gebrek aan concen tratie werd een belangrijk moment ingeluid. Binnen tien minuten wisten de gasten een voorsprong van 1-3 te creëren. Bij de 1-2 werd de Ven- De wintercompetitie is van start gegaan. In de gele lijn waren Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek de beste met 67.50 procent. Tweede waren Tiny van Goinga en Toine Tig geloven met 58.75 procent, gevolgd door Francien Haegens en Jeu Steeghs met 53.13 procent. In groen waren Nelly Frederix en Ilse Tummers de winnaars met 57.25 procent. De twee de plaats was voor Lily Tissen en Jan Tiggeloven met 56.92 procent en op de derde plaats eindigden Betty Jans sen en Toos Smits met 56 procent. De vijfde en laatste zitting van de tweede competitieronde is gespeeld. In de gele lijn waren Joan Hinssen en Jan Stiphout de beste met een score van 64,58 procent, gevolgd door Toon den Brok en Theo Jakobs met 57,81 procent. Op de derde plaats eindigden Antoinette Coppus en Riet Willems met 56,77 procent. Deze competitie is gewonnen door Doke Verheijen en Lou Gillesen met een score van 57,44 procent.Tweede waren Joan Hinssen en Jan Stiphout met 56,86 procent en derde Mirjam Voermans en Frans van Lieshout met 55,21 procent. In de rode lijn waren Luc Duijn en Ilona Orosz eerste met 61,70 procent. De tweede plaats was er voor Diny en Teun Heetkamp met 60,69 procent en Mia Koopmans en Annie Visser waren derde met 59,69 Procent. De competitie in deze lijn werd gewonnen door Mientje enToon Jakobs met 58,14 procent, gevolgd door Mia Koopman en Annie Visser met 56,41 procent. Derde waren Edith Ottenheim en Joke Peeters met 55,43 procent. De groene lijn is gewonnen door Henk van Bergen en Cor Oost veen met 65 procent. Ria Drabbels en Ria van Mil bezetten de tweede plaats met 61,25 procent en op de derde plaats eindigden Ger Janssen en Mien Pijpers met 57,08 procent. Hier werd de competitie winnend afgesloten door Henk van Bergen en Cor Oost veen met 59,59 procent. De tweede plaats was met 57,56 procent voor Ger Janssen en Mien Pijpers en derde waren Nettie en Pierre Sonnemans met 55,06 procent. Het tweede blok is door Annie Rot- tgering en Toos Willems in de hoogste groep winnend afgesloten. Vanuit de rode lijn promoveren vier paren naar geel: te weten Ger Keizers met Wim Teunissen, Klazien Baak met Lucie Hendriks, Emily Kuiper met Afko Schoonbeek en Lucy Keizers met Thea Martens. Omdat de groene groep iets kleiner was, promoveren hier drie paren Wil Gielen met Frans Seuren, Hermine Frankefort met Mariette Kuyer en Riet Blok met Fonny Kou semaker. Op de laatste speeldag was rayse keeper gepasseerd. De 1-3 werd gemaakt door een aanvaller die vol ledig vrij mocht staan bij de tweede paal. Met name de 1-3 kwam hard aan bij de Venraynaren. Ze waren zich bewust dat het kampioenschap moge lijk al verspeeld kon worden. Verrassend was de veerkracht van de hockeyheren. Er werd de resteren de tweede helft hard geknokt om nog punten binnen te slepen. Invaller Rob Hymans wist de spanning weer terug te brengen door op knappe wijze de 2-3 binnen te slaan. De hockeyheren leken weer te geloven om verlies te voorkomen. Frustraties werden omge zet in werklust, waardoor er enkele kansen kwamen. Met iets meer dan In het bondsgebouw van de Neder landse Bridgebond werden afgelo pen zondag de Nederlandse kampi oenschappen jeugdviertallen bridge gehouden. Marijn Schaeffers en Justin Gommans uit Venray hadden voor deze gelegenheid een viertal gevormd met Meivin Cillesen en DamonWeijers de grootste verrassing in de gele lijn dat Greetje Gielen met Miep Tepas gerenommeerde spelers als Frans van Lieshout met Wim Manders en Annie Rottgering met Toos Willems voor wisten te blijven. In de rode lijn was de eerste plaats voor Emily Kuiper en Afko Schoonbeek, gevolgd door Tineke Meurs met Marga Steemers en Ger Keizers met Wim Teunissen. In de groene groep was de overwinning van Riet Blok en Fonny Kousemaker heel nuttig. Zij werden op afstand gevolgd door Ilona Orosz met Wim van Schoonhoven en Mieke Custers met Nell Peynenborgh. Er zijn twee zittingen voor de dis trictsviertallen gehouden. In de 1ste Klasse Noord en Midden-Limburg, poule B, speelde BC Doublet 1 uit tegen Horst 2: uitslag 14-16 WP's. Het eerste team is hiermee uit de geva renzone en degradatie is afgewend. Ook BC Doublet 2 won de wedstrijd. In de 2de Klasse Noord en Midden- Limburg werd thuis gewonnen van Klavertje Vier 1: 16-14 WP's. Door de overige leden werd de zesde zitting in de laddercompetitie afgewerkt. Op de eerste plaats eindigden Fieke Messe- maeckers en Henk Penninx met 60.63 procent. Annie v.d. Munckhof met Ingrid de Vocht behaalden de op een na hoogste score: 56.22 procent. De derde plek ging met 55.89 procent naar Jan en Tilly v.d. Heijden. Donder dag is er een sinterklaasdrive. vijf minuten te spelen was het zover. Een hard schot van Maurice Holla leverde de 3-3 op. Beide teams hadden in een spannende slotfase nog enkele kansen, maar een winnaar leverde het niet op. Uiteindelijk was Venray nog tevreden een puntje over gehouden te hebben aan deze wedstrijd. Met nog één wedstrijd tot aan de winterstop heeft Venray een achter stand op de koploper van maar liefst zeven punten. Wel hebben ze nog één punt voorsprong op nummer drie, Oss. Aangezien koploper Venlo nauwelijks punten laat liggen tot op heden, lijkt een kampioenschap ver weg. In ieder geval kan er nog volop gestreden worden voor de tweede plek, welke promotiewedstrijden tot gevolg hebben. Zondag speelt Venray de laatste uitwedstrijd in en tegen Helmond. uit Grave tegen wie ze in het voorjaar al enkele keren hadden gespeeld bij een uitwisselingstoernooi. Het eerder gelegde contact vormde de basis voor deze formatie, dat naar Utrecht toog om gezamenlijk de strijd aan te gaan. Daar waar het deelnemersveld voor de junioren en aspiranten voldoende gevuld was om het viertallensysteem te kunnen spelen viel het aantal aan melding in de pupillenklasse tegen en besloot de afdeling wedstrijdza ken hen een parenwedstrijd te laten spelen. In een meeting van 36 spellen stond het paar uit Grave na de drie rondes een zestal wedstrijdpunten voor. Marijn Schaeffers had echter bij de lunch zoveel energie opgedaan dat ze in de tweede helft van het toernooi sterk doorgingen en die achterstand konden inlopen. De uitslag in deze klasse stemde alle vier de heren tot tevredenheid, ze kwamen uit op een precies gedeelde eerste plaats. In de aspirantenklasse tot twintig jaar behaalde de nu in Delft studerende Venraynaar Rens Philipsen met zijn nieuwe partner Thijs Verbeek uit Zeist met nevenpaar Laurens Dijk graaf en Rik van Leeuwen een hele mooie derde plaats, een knappe pres tatie omdat dit partnership pas na de zomervakantie is gaan samenspelen en het hele systeem nog niet hele maal in alle details goed op elkaar is afgestemd. Alle paren trainen nu door voor het parenkampioenschap in maart, waar ze ook weer goede resul taten hopen te behalen.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21