'Herrie in Hotel St. Joseph' Nieuwbouwplan in centrum Blitterswijck Plan voor recreatiepark in Wanssum Pinautomaten beter toegankelijk Lagere school Swolgen Oude foto Service rubriek ^2 PEEL EN MAAS Donderdag 15 november 2007 - Pagina 11 Uitzending op dinsdag 27 november om 21.30 uur Patrick en Cindy van Soest hebben het geweten. Begin 2007 openden zij de deuren van het St. Joseph Hotel aan de Kloosterstraat in Tienray. Een zware periode na de bouw en tekortkomingen in de orga nisatie eisten veel tijd en zorg. De activiteiten liepen niet slecht, maar ook niet optimaal. De belangrijkste factor in hun organisatie is continuïteit. Er werd daarom hulp ingeroepen van het RTL-programma Her rie in het Hotel. Een hectische week volgde. Patrick van Soest: "Het was hard werken, maar het resultaat is een geweldige week met veel opbouwende kritiek en gezelligheid." De aflevering van het St. Joseph Hotel in het programma Her rie in het Hotel zal op dinsdag 27 november om 21.30 uur worden uitgezonden op RTL4. Begin dit jaar opende het voor malige St. Joseph klooster zijn deuren voor hotel- en restaurant- gasten. Inmiddels bestaat het hotel uit 68 kamers, waaronder 8 min der valide-, 2 familiekamers en een bruidssuite. De prachtige kapel werd opgeknapt en ingericht als conferentie- en congreszaal, en doet tevens dienst als locatie voor feesten, partijen en bruilof ten. De prachtige locatie en de goede ideeën bleken niet meteen een sleutel naar succes. Patrick en Cindy van Soest willen hun droom waarmaken en schakelden de hulp in van tv-chefkok Herman den Blijker. In het tv-programma Herrie in het Hotel tracht Herman den Blijker noodlijdende collega's uit het hele land in één week te helpen door hun restaurant vol ledig te renoveren. "Twee maan den geleden zochten wij voor de grap contact met de programma makers van Herrie in het Hotel. Ik zei tegen mijn vrouw 'je denkt toch zeker niet dat die komen, hè?' Het tegenovergestelde bleek waar.Twee medewerksters namen video-opnames van het hele kloostergebouw en al snel kregen wij een positieve terugkoppeling. Herman den Blijker viel binnen met een team van 10 personen: het was een heksenketel!" GEEN SENSTATIE Op het moment dat er een came raploeg komt binnenvallen met als aanvoerder een grote kale Rotter dammer die niet op zijn mondje is gevallen, moet je toch even je billen bijeen knijpen. Patrick en Cindy van Soest waren bang voor sensatie-tv, maar die zorg bleek onterecht. "Herman den Blijker en hotelier Willem Reimers gaven zeer waardevolle tips, zonder onze ziel en beleving uit het oog te verliezen. Onze inrichting van de hotelkamers was prima, dus hebben we vooral gekeken naar kostendekking en verbetering van de organisatiestructuur. Daarnaast kwamen aspecten als meer kleur en accenten op de muren, andere tafelbladen, bijpassende accessoi res, verbeterde inkoopcalculaties, een opgeknapte voorgevel en een personeelstraining aan de orde. We hebben deze week alles gege ven. Ondertussen zijn we zelfs gewend aan de cameraman die je overal achterna rent." SPROOKJESACHTIG Afgelopen zaterdagavond vond het einddiner plaats. Familie, vrienden en andere genodigden van het echtpaar werden ontvan gen in het omgetoverde klooster. De prachtige ligging en de mooie aankleding creëerde een sprook jesachtig uiterlijk. Bij het binnen treden van het restaurant maakte de immense engelenbeschildering grote indruk. De verlichte bomen aan weerszijden van de voorma lige kapel zorgden samen met de mooi ingerichte zaal en het harte lijke ontvangst voor een gezellige en gemoedelijke sfeer. Kookgigant Herman den Blijker liep op zijn gemak door de ver schillende vertrekken van het uit 1903 stammende kloosterpand. "We zijn hier de hele week hard aan het werk geweest en van avond zien we het resultaat. Ik ben benieuwd, maar het gaat goed komen. Wij selecteren op restau rants die we wat gunnen en waar van we weten dat ze ook écht wil len. Meewerken aan de droom van Patrick en Cindy is voor ons een mooie uitdaging." GERECHTEN Herman den Blijker zorgde nog even voor onrust in de bar tijdens het aperitief voordat de opnames konden beginnen. Enige nervosi teit was te bespeuren, maar de gas ten werden netjes naar hun tafel geleid en voorzien van een glas goede wijn of een speciaal bier tje. De zorgvuldig samengestelde kaart is Frans-Nederlands, waarbij het accent ligt op Nederlandse gerechten. Een lekker stoofpotje en volle stampotjes gemaakt van regionale kwaliteitsproducten kleuren de kaart in. Gastvrouw Cindy van Soest legde ontspannen de menukeuze uit. "De menukaart is nu wat eenvoudiger, maar de gerechten zijn goed en puur. De groenten komen bijvoorbeeld van een 'historische groenteboer' uit Beesel. Een verhoogde kwaliteit, zonder te veel de prijs bij te stel len." Herman den Blijker toonde wat er allemaal is veranderd in een kleine week. "De eigenaren heb ben onze hulp ingeroepen, omdat overal iets aan ontbrak. In eerste instantie hebben wij met simpele aanpassingen meer eenheid aan- Patrick en Cindy van Soest van Hotel St. Joseph in Tienray riepen de hulp in van topkok Herman den Blijker. gebracht in de aankleding en inde ling van restaurant, bar en ontbijt zaal. Nu straalt alles meer rust uit. Een tweede team nam de keuken onder handen waar één kok stond, die het niet gedraaid kreeg.We zijn naar de kaart gaan kijken en heb ben vooral in de inkoop een hoop veranderd. Mijn voorliefde voor verse en ambachtelijke produc ten kon ik hier goed inbrengen. In de regio zit een kwaliteitsslager waar je echt een mooi stuk vlees kunt halen en een groenteboer die echte, traditionele groenten verkoopt. De chef-kok heeft hand vatten gekregen voor een betere inkoop en serveert nog steeds een echt lekker stukje eten", lachte de rasechte Rotterdammer. TOPWEEK Cindy en Patrick van Soest blik ken terug op een geslaagde avond en een topweek. "Wij zijn goed bijgestaan door Herman den Blij ker, Willem Reimers en het gehele team. Zij zijn een week geleden bij ons binnengevallen en hebben de volledige regie overgenomen. Wij kregen veel kritiek, opbouwende kritiek, waarmee we absoluut een verbetering hebben bewerkstel ligd. Na hun vertrek viel er een stilte, we zullen ze zeker missen, maar we gaan er weer voor de volle 100% voor." Ze zullen Her man den Blijker overigens niet lang hoeven te missen. Over drie weken zal hij bij St. Joseph kijken hoe het met de eigenaren en de organisatie gaat. De aflevering van het St. Joseph Hotel in het programma Herrie in het Hotel zal op dinsdag 27 november om 21.30 uur worden uitgezonden op RTL4. Zeven woningen en een bouwkavel voor vrijstaand huis De gemeente Meerlo-Wans- sum heeft groen licht gegeven voor de ontwikkeling van een nieuwbouwplan in het cen trum van Blitterswijck. Achter de boerderij van de familie Hermans aan de Jan Franssen- straat 10 worden zeven wonin gen gebouwd. Deze zogeheten levensloopbestendige wonin gen worden ontwikkeld en gerealiseerd door Janssen de Jong Projectontwikkeling. Tevens komt aan de Jan Frans- senstraat - naast de boerderij van de familie Hermans - een kavel vrij voor de bouw van een vrijstaande woning. De zeven nieuwbouwwonin gen komen in een L-vorm te lig gen aan een rustig groen hofje en zijn bereikbaar via de weg Op den Dries.Tevens worden in de omge ving voldoende parkeerplaatsen aangelegd. Levensloopbestendige woningen zijn woningen met een slaapkamer en badkamer op de begane grond. Op de eerste ver dieping bevinden zich een slaap kamer en een berging, maar het is volgens projectmanager Jolanda Tissen van Janssen de Jong ook mogelijk om de berging te wijzi gen in een badkamer. "Dit maakt de woning tevens uitermate geschikt voor 50-plussers van wie de kinderen bijna het huis uit zijn. Maar eigenlijk zijn de woningen geschikt voor alle doelgroepen. Ze komen te liggen in het centrum van Blitterswijck, in een vriende lijke woonomgeving. Als referen tie voor dit plan verwijst Jolanda Tissen naar het plan Op den Vlis, op het voormalig terrein van de tuinbouwloods aan de Gasten- donkstraat in Horst. Deze levens loopbestendige woningen zijn ook rustig gelegen aan een groene hof. AFSPRAAK Jan Hermans, die momenteel alleen in de karakteristieke, in 1947 gebouwde boerderij aan de Jan Franssenstraat woont, heeft een van de zeven woningen in het nieuwbouwplan voor eigen gebruik gereserveerd. Dat was ook de afspraak die de broers en zussen Hermans met de project ontwikkelaar hebben gemaakt. "Ik word ook ouder en merk dat de boerderij te groot wordt voor mij. Ik kan het gebouw en de vroegere tuin achter de boerderij niet meer zelf onderhouden. Het wordt steeds rommeliger. Dit is een goede oplossing voor iedereen, maar ik zal toch wel even moeten wennen aan de nieuwe situatie. Al ben ik wel blij dat de boerderij niet wordt gesloopt. Want ik ben hier geboren en getogen", zegt Jan Hermans.Als Hermans zijn nieuwe woning heeft betrokken, wordt de boerderij aan de Jan Franssen straat door familie Hermans in de verkoop gedaan. MEDEWERKING BUURMAN De familie Hermans is blij dat buurman Nico Bos zijn mede werking heeft verleend aan het plan. Want door het achterterrein van Bos bij het plan te betrekken werd het mogelijk om zeven in plaats van drie woningen in het plangebied te ontwikkelen. Ook de gemeente juicht het bouwplan toe, zo laat wethouder Carla Brug- Sfeerimpressie op den Vlis in man (PK, Ruimte) in een reactie weten. "Wij dragen dit plan een warm hart toe, omdat aan dergelij ke woningen wel degelijk behoef te is. De locatie is zeer centraal. En bovendien gaan we op deze manier 'verrommeling' van braak liggende terreinen tegen. Kortom, opnieuw een plan om Blitterswij ck nog mooier te maken." Medio 2008 start de verkoop van de zeven levensloopbesten dige woningen en afhankelijk van de verkoop zal gestart worden met de bouw. Belangstellenden kunnen zich alvast inschrijven bij Janssen de Jong Projectontwikke ling BV inVenray via venray@jajo. com of telefoonnummer 0478- 517171. Studie naar haalbaarheid De Wanssumse familie Van der Heijden, die momenteel een boom- en rozenkweke rij runt aan de Gagel 1, wil haar bedrijf graag uitbreiden met een recreatieve tak. De bedoeling is om op het aan het bedrijf grenzende, circa 2,5 hectare grote terrein op de hoek Gagel-Postbaan een recreatiepark aan te leggen dat bestaat uit 39 achtpersoons, houten chalets en een ont moetingsruimte. Tevens wor den er veertig parkeerplaatsen aangelegd. Er zal echter nog heel wat water naar de zee gedragen moe ten worden voordat het plan in gang kan worden gezet. Probleem is namelijk dat de beoogde loca tie in een natuurgebied ligt dat door de provincie is aangewezen als EHS-gebied, waar het ecolo gische belang bovenaan staat bij het inrichten en gebruik. Er is bijvoorbeeld een hoofdburcht van dassen in het gebied geves tigd, waardoor het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit (LNV) een ontheffing op het bestemmingsplan zal moeten verlenen om het plan te kunnen ontwikkelen. Verder moeten er aanvullende milieu- en bodemon derzoeken plaatsvinden en eist de provincie een goede landschap pelijke inpassing van het plan in de omgeving. Verder is een deel van het plangebied gelegen in het winterbed van de Maas, waardoor het moet voldoen aan de zogehe ten 'Beleidslijn grote rivieren' van de provincie. Ook zal er een studie moeten komen moeten worden naar de flora en fauna in de omgeving. De familie zal tevens een businessplan moeten opstellen en een markton derzoek moeten uitvoeren om in beeld te krijgen wat de kans van slagen is van dit initiatief. GEMEENTE POSITIEF De gemeente Meerlo-Wanssum wil in principe medewerking ver lenen aan het plan, recreatie en toerisme is namelijk een van de speerpunten van de beleid, maar vraagt zich wel af of het haalbaar is. Uit navraag blijkt volgens het college van B en W bijvoorbeeld dat het vanwege de aanwezigheid van een dassenburcht erg onwaar schijnlijk is dat het LNV een ont heffing zal verlenen. Burgemeester en wethouders hebben de familie laten weten het plan te ondersteu nen en mee te willen werken aan een bestemmingsplanwijziging, maar pas definitief met een stand punt naar buiten te zullen komen op het moment dat er meer duide lijkheid bestaat over de ontheffing van LNY de haalbaarheid van het plan en het deel dat gelegen is in het winterbed van de Maas. Behalve de dassen, de aanvul lende milieu- en bodemonder zoeken, het winterbed van de Maas en de flora en fauna in de omgeving vindt het college een goed onderbouwd businessplan van groot belang, zegt wethou der Carla Brugman (PK, Ruimte). "Want ook hierbij stelt het col lege nog de nodige vragen. Neemt niet weg dat wij openstaan voor vernieuwende initiatieven in het kader van recreatie en toerisme. Dat dat niet altijd de weg van de minste weerstand betekent weten wij uit ervaring. Er zijn dus nogal wat hindernissen te nemen. Dat hebben we ook in een brief aan de familie duidelijk gemaakt." De pinautomaten van de Rabobank in Swolgen, Meerlo en Wanssum worden beter toegankelijk voor mensen die moeilijk ter been zijn. Dat heeft Ed van Ham, direc teur van Rabobank Wanssum, het gehandicaptenplatform in Meerlo-Wanssum onlangs laten weten. Aanleiding voor de aanpas sing van de pinautomaten was de motie van de gemeenteraad. Eind 2006 gaf de politiek het college van B en W de opdracht om met de directie van de bank in gesprek te gaan. PvdA en GP'94 steunden de motie van fractievoorzitter Rob van der Heijden van het CDA en raadslid Truus Knoops van PK. Volgens Knoops, die tevens voor zitster is van het gehandicapten platform, is het hard nodig dat de pinautomaten in de drie dorpen aangepast worden. "Niet alleen zijn de betaalautomaten moeilijk toegankelijk voor mensen in een rolstoel of met een rollator, maar ze zijn ook onveilig en te hoog. Dat wordt nu door de Rabobank aangepast", zegt Knoops. Tijdens de debatavond van het gehandicaptenplatform, vlak voor de raadsvergadering in december 2006, maakte vicevoorzitter Jan Troost van Taskforce Handicap en Samenleving de opmerking dat de betaalautomaat in Meerlo, waarvan hij gebruik had willen maken, voor hem als rolstoelge bruiker niet toegankelijk is. "Dat was eigenlijk de aanleiding voor de motie die ik samen met Rob heb ingediend. Ik ben blij met de steun van de politiek en de Rabo bank. Zeker met het oog op de toekomst en de verwachting dat als gevolg van de vergrijzing het aantal mensen in een rolstoel zal stijgen, is het belangrijk om aan dacht te schenken aan toeganke lijkheid. Dat geldt overigens niet alleen voor pinautomaten, maar zeker ook voor woningen en de woonomgeving." INTEGRAAL Volgens Knoops moet het thema toegankelijkheid integraal opgepakt worden. "Er moeten afspraken gemaakt worden met alle betrokkenen, zoals bijvoor beeld woningcorporaties, kabel exploitanten, architecten, wegen bouwers en ga zo maar door. Ook moet de toegankelijkheid van een project altijd getoetst worden bij het begin, want dat spaart enorm veel geld en frustraties. De teken tafel is de aangewezen plek om te beginnen." Knoops wijst ook op het belang van het thema toegankelijkheid in het kader van de Wet maatschap pelijk ondersteuning (Wmo). "Iedereen moet kunnen moedoen volgens deze wet. Maar hoe, als vervoer, woningen en woonomge ving niet toegankelijk zijn? Wij als gemeente hebben een compen satieplicht. We kunnen en mogen ons niet verschuilen achter het feit dat er geen geld is, dat het te duur is. We moeten vooruitzien en nü besluiten nemen. Niet door blijven zeuren, maar gewoon zor gen dat alles goed geregeld is. Wij hebben begin november als plat form het zoveelste gesprek gehad met wethouder Carla Brugman. Ze heeft alle begrip, maar we komen niet echt verder. Er lopen nu gesprekken met George van Lieshout van Toegankelijkheids Bureau Limburg, ons platform en de gemeente. Hij zal ondersteu ning gaan bieden om te komen tot het besluit hoe we het thema toegankelijkheid in kunnen pas sen in onze gemeentelijke veror dening. Na drie jaar van meerdere moties en overleg hoop ik einde lijk eens een nacht rustig te kun nen dromen." Een oud plaatje uit de zomer van 1947: onderwijzer - tevens hoofd- en leerlingen van de zeven de klas van de rooms-katholieke lagere school St. Jozef in Swolgen. Van links naar rechts op de foto (bovenste rij): Bèr Lemmen uit Swolgen, Sjaak Clabbers uit Tien ray, Frans Coenders uit Tienray, Wiel van Rijswick uit Tienray, Jan Custers uit Swolgen en meester Ger de Ponti uit Swolgen. Voorste rij: Hai Custers uit Swolgen, Jan Nabben uit Swolgen, Ger Hendriks uit Tienray, Wiel Cox uit Tienray en Ger Vermeulen uit Swolgen. Bron: collectie Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr.Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11