Kimberley Nederlands kampioen De Hof bend [e] wint prijs Speelgoed van Vroeger en Nu Promotie harmonie Oostrum V-Kick presenteert Hard Rock Hallelujah Pump It Party Up Het Plaatjesboek 'm PEEL EN MAAS Donderdag 8 november 2007 - Pagina 16 Programma Schouwburg Venray De komende week twee voorstellingen in Schouwburg Venray: Hair, de love rock musical 1967-2007 en Arseni cum Oude Kant, een toneel- klassieker die klucht en thril ler samenbrengt. Hair, de love rock musical 1967-2007 komt op onderdag 8 november en vrijdag 9 november vanaf 20.00 uur naar de schouw burg in Venray. Op 17 oktober 1967 ging Hair op Broadway in première. De musical veranderde op dat moment de wereld met zijn energieke proteststem en eer ste naakt in het theater. Sindsdien staat Hair voor vrijheid en levens vreugde en zijn nummers als Let the Sunshine in, I Got Life enAqua- rius onsterfelijke hits geworden. In 2007, exact veertig jaar na de eerste Hair brengt de jonge regis seur Marcus Azzini (Tape, Sexual Perversity) een versie met een nieuwe generatie. Net zo krachtig, brutaal, snel en energiek als toen. En zeker net zo relevant. Ronald Giphart schreef de dialogen en Jan Rot de liedteksten. Rodrigo Otazu ontwierp de kostuums. De jonge cast bestaat uit meer dan twintig talenten. Musical Award winnares Jelka van Houten wisselt haar rol af met dé musicalontdek king van 2007 Bettina Holwerda. Andere castleden zijn Oren Schrij ver, de eigenzinnige Dewi en Joel uit Idols en het theatertalent van vorig seizoen Margreet Boers- broek. Zij worden begeleid door een negenkoppige live band. ARSENICUM EN OUDE KANT Op dinsdag 13 november kan men in de schouwburg genie ten van Arsenicum Oude Kant, een toneelklassieker die klucht en thriller samenbrengt. Met onder andere Hetty Heyting, Edda Barends en Marnix Kappers. Twee zussen op leeftijd hebben de gewoonte aangenomen een zame mannen uit hun lijden te verlossen door ze te vergiftigen met glaasjes vlierbessenwijn en de lijken vervolgens te laten ver dwijnen in hun kelder. Als er op een avond een neef voor de deur staat met ook een lijk in zijn kof ferbak, nemen de gebeurtenissen een levensgevaarlijke wending. Voeg daaraan toe een psycho pathische chirurg, een tempera mentvolle domineesdochter, een overspannen theatercriticus en een politieman die toneelschrijver wil worden, en je hebt alle ingre diënten voor een dolkomische, maar vooral bloedstollende nacht in het huis van twee moordlustige oude dames. Het Thriller Theater heeft zich ten doel gesteld het genre van de toneelthriller terug te brengen in de Nederlandse the aters. Na de klassieke whodunnit En toen waren er nog maar.naar het beroemde verhaal van Agatha Christie en de psychologische thriller Moordspel van Ira Levin, is met de derde productie Arse nicum en oude kant de richting van de comedy-thriller ingesla- Arsenicum Oude Kant (foto: Joris van Bennekom). gen. Onder regie van Bruun Kuijt is de juiste balans gezocht tus sen humor en suspense.Aanvang 20.00 uur. Reserveren voor een voorstel ling bij Schouwburg Venray kan door contact op te nemen via telefoon (0478)530999 of kijk op www. schouwburgvenray. nl Tijdens het Nederlands kampi oenschap van de Stichting Federa tie van Katholieke Muziekbonden (FKM) is Kimberley Egberts van fanfare St. Cecilia uit Maashees Nederlands kampioen gewor den in de eerste divisie, diverse wedstrijden. De zeventienjarige Egberts, sinds drie jaar lid van St. Cecilia, speelde in Vught het stuk Fantasia van H. Villa Lobos op haar sopraansaxofoon. Ze werd op piano begeleid door Kathelijn van de Loo.Als enige van de finalisten speelde zij zonder bladmuziek zodat zij zich optimaal concen treren op haar spel Zij speelde als nooit te voren en maakte met haar zeer muzikale uitvoering een diepe indruk op de jury. De jury waardeerde haar sopraansaxo foonspel dan ook met een eerste plaats en dus met het Nederlands kampioenschap blazers solisten. Op de tweede plaats kwam Manon Verstegen op trompet van Harmo nie Sempre Avanti uitTegelen. De derde plaats was voor Tom Pee- ters op altsaxofoon van de fanfare St. Cecilia uit Helden. Kimberly Egberts is op zevenjarige leeftijd begonnen met blokfluit. Na een jaar les heeft zij gekozen voor de altsaxofoon. Na vier jaar les mocht zij voorspelen bij Jean Pennings verbonden aan het conservato rium in Tilburg. Zij mocht deelne men aan het toelatingsexamen van de Jong Talent Klas. Dit examen heeft zij vlot gehaald en sindsdien volgt zij de lessen in de Jong Talent Klas. Vanwege de afstand verblijft zij door de week in een gastgezin in Tilburg. Inmiddels speelt zij ook sopraansaxofoon. Ze heeft ook al twee keer deelgenomen aan het Prinses Christina concours. Beide keren heeft zij tijdens de regionale finale een eerste prijs gehaald met een doorverwijzing naar de Dag van Genomineerden. Helaas is zij beide keren niet uitgenodigd voor de Nationale finale. Haar grootste wens blijft om over enige jaren te gaan studeren aan het conservato rium in Parijs. Zie ook www.fanfaremaashees. nl Uitwisselings concert in Oirlo In gemeenschapshuis De Linde in Oirlo wordt op zondag 11 november een uitwisselingscon cert gehouden tussen de jeugdor kesten van fanfare Ons Genoegen Oirlo en van fanfare Vriendenkring uit Overloon. Beide jeugdorkes ten staan onder leiding van Will Jacobs uit Oirlo die ook nauw betrokken is bij de leerlingenop leiding van beide verenigingen. Het concert begint om 11.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. Het programma begint met een optreden van de jeugdfanfare van Oirlo. Zodra leerlingen onge veer een half jaar een instrument bespelen mogen zij meespelen in dit jeugdorkest. De jongste leden zijn daarom ongeveer tien jaar oud. Het Oirlose jeugdorkest telt momenteel ongeveer 35 leden. Daarbij zitten ook wat oudere leden om een juiste fanfarebezet ting te krijgen. Ook zijn er enkele oudere leden die op latere leeftijd zijn begonnen met de muziek en op deze manier extra ervaring opdoen. Het jeugdorkest van Overloon telt iets meer leden dan dat van Oirlo en de gemiddelde leeftijd is ook iets hoger. Net als in Oirlo is het jeugdorkest een belangrijke opstap naar het grote fanfarekorps. Door gezamenlijk een gevarieerd muziekrepertoire te spelen ervaren de leerlingen de mogelijkheden van een groot orkest en de leerlingen hebben er veel plezier in. Dat zullen ze ook laten horen tijdens het concert in Oirlo waar allerlei soorten muziek ten gehore gebracht zal worden. Ook de jongste leerlingen van de beide verenigingen verlenen hun medewerking aan dit concert. Zij laten op de blokfluit hun kunnen horen. Iedereen is van harte wel kom. Anders Sterk De Stichting Anders Sterk is een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problema- tiek, zoals AD(H)D, autisme en aan autisme verwante stoornissen. Op woensdag 14 november van 19-30 tot 21.30 uur houdt de stichting een oudercontactavond in restau rant De Tambourin in Venray. Het thema is Autisme en Seksualiteit. Kinderen met autisme hebben een andere beleving van ontwikkelin gen en gevoelens die samenhan gen met het volwassen worden. Zeker wanneer ze in de puberteit komen kunnen hier veel proble men door ontstaan. Over al deze zaken kan men deze avond van gedachten wisselen. Tijdens de oudercontactavond zijn informa tiestands aanwezig van de vereni ging Balans en Informatiecentrum MEE.Aanmelden is niet nodig. De Locht Met het oog op het feest van Sint Maarten mogen kinderen op zondagmiddag 11 november een lampion maken in streekmuseum De Locht in Melderslo. Een leuk karweitje dat aansluit bij een eeu wenoude traditie.Al lang voor de instelling feest van Sint Maarten werden er, na het binnenhalen van de oogst, vreugdevuren ont stoken en dankoffers gebracht. Deze oeroude Germaanse vreug devuren werden later omgevormd tot Sint Maartensvuren. Van daar uit is het nog maar een kleine stap naar het maken van lampi ons waarin immers ook een klein vuurtje brandt. De middag wordt muzikaal opgeluisterd door het Lochtkoor onder het motto Kun je zingen, zing dan mee: nostalgi sche liedjes in de herberg. Verder wordt er stroop gemaakt, de smid is aan het werk en de imker ver telt over alles wat met bijen hou den te maken heeft. Het museum is op dinsdag, donderdag en zon dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Boek avondvierdaagse Het komende jaar wordt de avondvierdaagse voor de 50ste keer gehouden. Duizenden deel nemers hebben er in de afgelopen jaren al aan meegedaan. Er wordt gewerkt aan een herinneringsboek over de avondvierdaagse. Iedereen kan zijn bijdrage leveren aan dit boek. Wie een mooie herinnering of oude foto's heeft, kan deze stu ren naar www.a4d.nl.Verder wordt gezocht naar ervaringen van fami lies waarvan drie generaties aan de avondvierdaagse hebben deelge nomen. Families kunnen contact opnemen met Gonnie Frederix via telefoon (0478)583765. Lezing notariaat De Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray en omgeving houdt op maandag 19 november vanaf 19-30 uur een lezing in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beukenrode. Deze lezing wordt gehouden in samenwerking met de Sectie Genealogie van het LGOG en de Nederlandse Genea logische Vereniging afdeling Land van Cuijk en Ravenstein en wordt verzorgd door de heer Diercksens, notaris in Kaatsheuvel. De lezing gaat over de geschiedenis van het notariaat in de loop der eeuwen. Ook niet-leden zijn welkom. De lezing gaat over de notarissen ten tijde van de Pharao's, Grieken en Romeinen, de Italiaanse notaris sen, de Nederlandse notarissen, de archivering en het genealogisch onderzoek. De Hofbendje] uit Venray heeft onlangs deelgenomen aan het Limburgs Kampioenschap Zaate Hermeniekes (LKZH) in Echt en ging met een vierde prijs aan de haal. Ook heeft de Hofbend(e) deelgenomen aan het Blaasfestijn rond het Havenplein in Helmond. De Hofbend ging met nog 22 andere deelnemende kapellen uit hoofdzakelijk Noord-Brabant de strijd aan. Ook De Baetere Helft, eveneens uit Venray nam hieraan deel. Het festival, dat dit jaar voor de tweede keer werd gehouden, werd geopend door de winnende kapel van de voorgaande editie Beperkt Houdbaar uit Gemert. Al direct na het eerste optreden, toen nog voor slechts 'n handje vol publiek, werd het al snel dui delijk dat de Hofbendje] die dag voor de overwinning wilde gaan. De jury, die bij dit eerste optre den al meteen voltallig aanwezig was, was enthousiast en stak dit niet onder stoelen of banken. Zij feestten en zongen uitbundig mee op de muzikale klanken van de Hofbendje]. De concurrentie was groot want er was bijzonder veel kwaliteit aanwezig die dag. Met name Hofkapel de Klinkers uit Helmond, De Kwelpiepers, OB vur Bluswerruk en de Blue Band waren geduchte concurrenten. Tijdens de optredens die volgden, werd 't alleen maar drukker met publiek, mede doordat het nieuws van de muzikale kwaliteiten van de verschillende kapellen zich als 'n lopend vuurtje door Helmond verspreidde. Na een viertal zeer geslaagde optredens volgde uit eindelijk de welverdiende kroon op 't werk. De jury was unaniem in z'n oordeel: De hofbendje] was de nieuwe winnaar van het Blaas festijn rond het Havenplein en ging daarmee automatisch aan de haal met de Gouwen Hellemon den Dit hield tevens wel de ver plichting in om volgend jaar deze titel te komen verdedigen. In museum 't Freulekeshuus in Venray wordt op vrijdag 16 november de tentoonstelling Speelgoed van Vroeger en Nu geopend. Tot en met 23 maart 2008 is deze tentoonstelling te bekijken. Het speelgoed van vroe ger, dat deels stamt uit de eigen collectie van het museum en het speelgoed dat voor deze tentoon stelling is afgestaan of in bruik leen is gegeven mag uitsluitend "met de oogjes" worden bekeken. Het speelgoed van nu echter, via de Speel-o-theek uitgeleend aan het museum en opgesteld in een aparte ruimte is bedoeld om mee te spelen. Omdat het al weer lang geleden is dat er een expositie met speelgoed als onderwerp werd gehouden en de naderende winter de beste tijd is om de kin deren binnen te vermaken ging een kleine werkgroep aan de slag. Ervaringsdeskundigen, Jacqueline van den Heuvel en Helma van de Ven beiden stammend uit het onderwijs gingen samen met de conservator Maria van Dorst aan de slag. Zij plaatsten een oproep in de regionale bladen met betrek king tot antiek speelgoed en het aanbod overtrof alle verwach tingen. Er moest een selectie worden gemaakt, het museum is nu eenmaal niet zo groot, en er werd gekozen voor die stukken waar een leuk verhaal aan vast zit. Heerlijke zandtaartjes gemaakt op het fornuisje uit 1905, of die lege voorkamer met zijn pijnlijke vloerbedekking die het circuit vormde voor de Schuco (auto's) verzameling of misdienaar zijn en verlangen naar een eigen altaar en ga zo maar door. Al deze verhalen zijn gebundeld in een publicatie die bij deze tentoonstelling is ver schenen. De tentoonstelling is bedoeld voor alle leeftijden. Het museum is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Het succes voor de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutéla kan niet op. Het grote orkest speelde afgelopen weekend in een volle, tot concertzaal omgebouwde kerk de sterren van de hemel. Zij voer den het Spaanse programma uit met onder andere El Camino Real en Luces y Sombras. Onder leiding van de gedreven dirigent Betty Bartels brachten zij het publiek in vervoering met deels romantische maar ook wervelende muziek. De mogelijkheden van deze harmo nie zijn groot door een volledige bezetting, en voor die gelegen heid nog aangevuld met harp en viool. Daarvoor werd speciaal de Roemeense violist Rasvan Dumi- tru naar Nederland gehaald. Het is een jong talent met inmiddels de nodige internationale ervaring. Daarna speelde een trio met Von Reijnders aan de vleugel, Wim Romeijn op klarinet en wederom Rasvan Dumitru op viool een licht klassiek programma. Ook zij wis ten het publiek zeer te boeien met hun programmakeuze en prachti ge uitvoering. De Oostrumse kerk blijkt door de goede akoestiek en sfeervolle entourage een erg aantrekkelijke concertlocatie. De kwaliteit van dit harmonie orkest werd bevestigd door het resultaat op het concours in Noordwijker- hout. De jury beoordeelde het optreden met 85,67 punten, een eerste prijs met promotie naar de hoogste divisie in de Nederlandse blaasmuziek, de vroegere superi eure afdeling. Jongerenstichting V-Kick houdt op zaterdag 10 november een avond vol met ouderwetse hard rock gespeeld door jonge honge rige bands. De avond vindt plaats in jongerencafé 't Podium en de eerste van drie live bands begint om ongeveer 21.00 uur. Allereerst kan hetVenrayse rockpubliek nog maals zelf gaan oordelen of de winnaar van de schoolbandcom- petitie Popsport plaatselijke trots 2-Late terecht verslagen heeft. De opener is van de avond is name lijk The Holy Stoned uit Maastricht dat onlangs ook nog het podium van Zomaarpop in Oirlo onveilig maakte. The Holy Stoned maakt muziek gebaseerd op de psyche delische sfeer van Jimmy Hendrix, de energieke rock 'n roll sound van Elvis en de brutaliteit van Guns 'n Roses. Namen uit een roemrucht verleden. Opvallend, want de leef tijd van de bandleden schommelt ergens rond de vijftien, zestien en zeventien jaar. Door het winnen van Popsport ging de band naar huis met extra studiotijd, extra coachen, promotiemateriaal en podiumplaatsen op diverse festi vals en podia. Eens kijken wat dit voor de groei van de band heeft opgeleverd. Het tweede optreden van de avond komt vanThe Bloody Honkies dat een behoorlijke door braak beleefde op Noorderslag begin dit jaar. Na dit optreden was er plotseling veel interesse van boekers en platenlabels om de band vast te leggen. Na een leer zame tijd in de studio met onder andere 3FM-dj en fan Eric Corton tekende de band bij Sonic Rende zvous Records waar zij afgelopen maand hun eerste album met de titel The gospel of The Bloody Honkies uitbrachten. Tussen de doorbraak en het album heeft de band flink aan hun live reputatie kunnen werken met optredens op gerenommeerde festivals en club zalen met bands als Status Quo, Wolfmother en Peter Pan Speed rock. Een kwestie van tijd dus en ze staan op de grotere festivals. Afsluiter van de avond is The Goods. The Goods zijn de zoveel ste loot aan de immer groeiende boom van vuige rockbands uit Eindhoven Rockcity. De band brengt een energieke en preten tieloze vorm van hardrock zoals we die onder meer al kennen van bands als Peter Pan Speedrock en The Spades. Echter The Goods gooit hier nog nadrukkelijker een feestelijke jaren 80-saus overheen wat hun geluid heel eigen maakt. De band bracht afgelopen maart hun titelloze debuut uit via Tear It Up Records. Lovende recencies in onder meer de Oor en Aardschok volgden. De band gaf eerder dit jaar een tweetal vlammende optredens in Vierlingsbeek: een in soos Gryphus, waarna de orga nisatie van Op de Toffel niet meer om hen heen kon. The Goods is nog redelijk een goed bewaard geheim, maar waarschijnlijk niet meer voor lang. In OJC Jera '70 in Ysselsteyn wordt op zaterdag 10 november een Pump It Op Party gehouden. Op deze avond verzorgt niemand minder dan DJ Galaga de muziek. DJ Galaga is een van Nederlands bekendste dj's die in bijna alle discotheken van Nederland en op alle grote feesten heeft gedraaid. Door zijn uitgekiende, opzwe pende stijl van draaien en mixen heeft Galaga vele feesten naar een groot hoogtepunt gestuwd. Hij draaide onder andere op de Go Après Ski, maar is ook in alle discotheken in binnen- en buiten land wel geweest. Marco Leeuwis (Galaga's echte naam) is daarnaast als producer verantwoordelijk voor hits als What do you say to the dj, Jump and let's party enThe Game. Ook Lief klein konijntje van Henkie is een productie van DJ Galaga. Op dit moment wordt er hard gewerkt aan de nieuwe single van Galaga. De deuren gaan om 20.00 uur open. Boekrecensie in Peel en Maas Wist u dat 'The House of the Rising Sun' teruggaat op een melodie uit de zeventiende eeuw? En wist u dat Robert Johnsons 'Cross Road Blues' gaat over het moment waarop hij zijn ziel aan de duivel ver kocht in ruil voor succes en virtuositeit - en dat Eric Clap ton ooit tijdens een interview zijn gesprekspartner weg stuurde omdat deze Robert Johnson niet kende? En wist u dat een van de mooi ste versies van 'You'll Never Walk Alone' werd opgenomen door Aretha Franklin? En weet u waar Boney M. zijn inspiratie vandaan haalde voor de wereldhit 'By the Rivers of Babyion' In Het Plaatjesboek neemt Leo Blokhuis ons mee op een reis door de geschiedenis van de pop muziek, aan de hand van vijftien klassieke liedjes. Gaandeweg pas seren talloze zangers, muzikanten, producers, labels en stromingen de revue. Ook bevat het boek prikkelende lijstjes- van de beste drinkliedjes tot de vrolijkste Itali aanse hits. De verhalen zijn aanste kelijk verteld, en leiden telkens tot nieuwe muzikale ontdekkingen. Het boek is vormgegeven door de auteur en voorzien van prachtige full colour beeldmateriaal. De bij behorende cd bevat de mooiste, meest bijzondere of zeldzame ver sies van de bekende nummers die in het boek aan de orde komen. Leo Blokhuis is de auteur van Grijsgedraaid.Tien jaar lang maakte hij samen met Jan Douwe Kroeske de 2 Meter Sessies. Hij is muziekproducer van het radiopro gramma For the Record en heeft een programma op KX Radio. Met Matthijs van Nieuwkerk presen teert hij het televisieprogramma Top 2000 a gogo. Samen schreven zij het Klein ABC van de popmu ziek. Het Plaatjesboek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19-95 euro. Hair en Arsenicum Oude Kant Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16