FRANSLEMMERS H ufter proof bushokje uit Venray Infoavond over styling- en kleurproblemen Klinkende namen in concertreeks Rashondenshow Koos Swinkels wint geschiedenisquiz Ba I lonnenwedstri jd PanSign wint Pragma Jaarprijs voor Helpdesk bedrijven korting PEEL EN MAAS Donderdag 18 oktober 2007 - Pagina 9 www.franslemmers.nl Vorige week donderdag was het landelijk nieuws, de intro ductie van het eerste hufter- proof bushok in Nederland. Een bushokje van piepschuim met een polyurea coating. Slagvast en vandalismebesten- dig, geïntroduceerd door een bedrijf uit Gemert maar mede geproduceerd bij De la Roy isolatie en design in Venray. Een trotse Henny de la Roy, directeur van het Venrayse bedrijf, loopt door zijn nieuwe bedrijfshal op Smakterheide en laat zien wat je allemaal met polystyreen, piep schuim dus, kunt doen. Het bedrijf levert van oudsher al aan de bouw en dat onderdeel is nog steeds de hoofdactiviteit van De la Roy. Maar Henny zag al vele jaren geleden andere mogelijkheden van piep schuim. Als hobby begon hij piep schuim in allerlei modellen en maten te snijden. Een hobby dat nu een vast bedrijfsonderdeel is geworden en waar volgens Henny toekomst in zit. "Piepschuim is een prachtig product, bijna 98% lucht, volledig recyclebaar en bijna onbeperkt toepasbaar. Neem de reclame wereld, standbouw, de meubel industrie, noem maar op", aldus Henny. In zijn ideeën heeft Henny in de persoon van Hendrik van Dijk een ideale partner gevonden. Van Dijk was voorheen directeur bij Unidek in Gemert, een van de grootste polystyreenproducenten in Nederland. Samen met diens bedrijf Havadi bedenkt De la Roy steeds meer nieuwe ideeën. "De marktkennis van Van Dijk is zeer belangrijk. Maar je moet ook zelf blijven zoeken. Zo is het bus hokje ontstaan omdat we steeds vaker constateerden dat bushok jes structureel vernield werden. Maar dit concept is bijvoorbeeld ook toepasbaar op sportvelden. Een dug-out kan net zo goed van piepschuim gemaakt worden. Het materiaal heeft bovendien als voordeel dat het isolerend werkt en dat sporters niet in de kou zitten." De eerste dug-outs zijn inmiddels geplaatst op de sport velden van Gemert. Inmiddels hebben ook grotere organisaties zoals Essent, Hema, L'Oreal de weg naar De la Roy gevonden. "In Amsterdam staat zelfs het infocen trum van ING op waterdrijvers van polystyreen." Henny de la Roy ziet wat dat betreft de toekomst met vertrou wen tegemoet. "Met deze ontwik kelingen zal ons bedrijf verder kunnen groeien. Het is wel belang rijk om naar de markt te blijven luisteren", besluit Henny. Topkapper Theo Knoop naar Venray Hair Mix Venray houdt op maandag 22 oktober een informatieavond over styling- en kleurproblemen. Daarvoor is de bekende topkapper Theo Knoop uitgenodigd. 'Uw vraag wordt onze uitda ging' is het thema van deze avond. U ontvangt tips en adviezen om uw probleem op te lossen. Alle vragen zullen voor u worden beantwoorden tevens worden er technische tips gegeven. Deze informatieavond is geheel gratis. Ook voor handige informatie over het gebruik van styling- en verzor gingsproducten kunt u op deze avond terecht. "Daarnaast zullen wij met een aantal modellen aan u de laatste trends laten zien! Kom daarom vrijblijvend naar deze informatieavond en bekijk, leer en creëer uw ideale kapsel! Wilt u deze avond model zitten, vraag dan vrijblijvend om informatie", aldus de medewerkers van Hair Mix. Voor algemene informatie kunt u terecht op: www.hairmix. nl of contact opnemen op tele foonnummer 0478-632229- Hairmix is gevestigd op Keizers- veld 21a te Venray. Borstkanker De BorstkankerVereniging Nederland, afdeling Venlo/Venray houdt op woensdag 31 oktober een thema-avond in het kader van Oktober=Borstkankermaand. Psy chologe Therese Olaerts, gespecia liseerd in het werken met mensen die met het hebben van kanker worden geconfronteerd, praat deze avond over het hebben van borstkanker. Zij presenteert dat op haar eigen cabareteske wijze. De avond wordt van 19-30 tot 22.00 uur gehouden in het auditorium van ziekenhuis VieCuri, locatie Venlo. Aanmelden kan op werkdagen tus sen 17.00 en 19.00 uur bij Maria via telefoon (077)3825137 of bij Karin via telefoon 06-13674689- Borstvoeding De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk houdt op donderdag 25 oktober van 20.00 tot 22.00 uur weer een avond voor voedende moeders in Venray. Moeders en andere geïnteresseerden zijn van harte welkom om te kletsen over borstvoeding. Voor specifieke vragen en aan melding kan men contact opne men met Monique Hendriks via telefoon (0478)585895. Natuur lijk zijn kindjes ook welkom. In november start weer een serie informatiebijeenkomsten over borstvoeding. Tijdens drie avon den worden aanstaande ouders uitgebreid geïnformeerd over het geven van borstvoeding. Susanne van Els, José Schol- te en Paolo Giacometti, het Prisma Strijktrio, Ivo Janssen, Viola de Hoog, Skaholt Kwar tet en het Erard Ensemble. Zeven klinkende namen voor zeven boeiende concerten in het Theehuis. Fred Renirie organiseert al veertien jaar kamermuziekconcerten in Venray. En met succes, want ook deze muziekkunst trekt veel publiek uit Venray en de wijde omgeving. Ook dit seizoen heeft Fred Reni rie weer gekozen voor een breed samengesteld programma. Diverse genres binnen de kunst van de kamermuziek komen dit jaar aan bod. "Ook minder voor de hand liggend qua instrumentenkeuze maar ook stijlperiodes en bestem mingen", vertelt Fred Renirie. "Neem bijvoorbeeld Palmzondag, het concert op die dag is gericht op de Goede Week. Fred Renirie organiseert al vele jaren concer ten in Venray, sinds 1994 in het Theehuis dat als concertlocatie zeer gewild is bij de muzikanten. Daarnaast organiseert hij sinds vorig jaar concerten in galerie Sjer in Tegelen. Fred Renirie doet dat vol enthousiasme, maar eigenlijk helemaal alleen. "Daar maak ik me weieens zorgen over" aldus Fred. Ik ben immers al 68 en heb niet het eeuwige leven. Daarnaast heb ik nog voldoende plannen om de concertactiviteiten uit te breiden. Daarbij denk daarbij aan concer ten bij jubilea of zelfs huwelijks voltrekkingen. Verder is er een landelijk project van kinder- en jeugdconcerten, dat ik in Venray en omgeving wil introduceren. Plannen genoeg, maar helaas kan ik dat niet helemaal alleen." En daar heeft Fred Renirie het al heel druk mee. "Alhoewel de huidige concertreeks nog moet beginnen, ben ik nu al met de programmering van het volgende seizoen bezig. De concertorgani satie is wat dat betreft eigenlijk een continu proces. En daar kan ik best wel wat hulp bij gebruiken." De concertorganisator denkt daarbij aan hulp op het gebied van fondsenwerving en pr. "De concertreeks wordt mede moge lijk door subsidies en sponsoring. De meeste subsidiewegen weet ik inmiddels wel te bewandelen, maar het stukje sponsoring ligt mij iets moeilijker. Daarnaast is de pr rondom de concertreeks niet onbelangrijk. Ik heb een redelijk goede hand van schrijven maar pr is meer. Ook hierbij is ondersteu ning welkom." Alhoewel Fred er nog niet aan denkt te stoppen met de concer ten, is het wel duidelijk dat hij met de toekomst bezig is. "Ik hoop er nog een poosje mee door te kun nen gaan, want anders zou een unieke concertreeks voor deze regio verloren gaan. En dat zou heel jammer zijn." De concertreeks gaat zondag 28 oktober van start met een solo programma van de in Venray gebo ren Susanne van Els op altviool en tape. Meer informatie over de con certen leest u in Peel en Maas of kunt u krijgen bij Fred Renirie, tel. 582472 of via mail fredh.renirie@ home.nl Kynologen Club Venray e.o. houdt op zondag 21 oktober in sporthal De Wetteling in Venray voor de 30e keer de jaarlijkse clubmatch. Circa driehonderd honden tonen zich deze dag op hun mooist. Meerdere keurmees ters keuren iedere hond aan de hand van de rasstandaard op schoonheid. Het publiek krijgt via de microfoon deskundige informa tie over een groot aantal verschil lende rassen. Ook het karakter van de rassen wordt belicht. Wie een nieuwe pup als huisgenoot zoekt kan deze dag zijn voelhorens eens uitsteken. Elke hondeneigenaar die met zijn hond aanwezig is, staat te popelen om te praten over de eigenschappen van zijn of haar hond. Elke hond is weer anders en zelfs teven en reuen binnen een ras kunnen erg verschillend zijn. Van alle rassen wordt uiteindelijk een Beste van het ras gekozen, die dan weer mag deelnemen aan de rasgroepkeuringen. Er zijn tien verschillende rasgroepen zodat er na deze keuring, tien winnaars overblijven, die samen gaan strij den voor de titel Beste van de clubmatch. Ook vallen dit jaar een babypup, pup en een veteraan in de prijzen. Ook worden de beste puppies en veteranen gehuldigd. Evenals de beste van de meerdere hondenklasse en de beste zelfge- fokte, mogen ook zij een prijs van de goed voorziene prijzentafel in ontvangst nemen. Om besmetting van ziektes te voorkomen, worden alle ingeschreven honden 's mor gens voor aanvang door dieren artsen gecontroleerd. Daarna mag er geen hond meer in. De show begint om 9-30 uur en eindigt omstreeks 16.30 uur. De Tol Wijkontmoetingsruimte De Tol in Venray is voortaan ook twee zondagen per maand geopend, van 14.00 uur tot 19.00 uur. Men kan 'gewoon' binnenlopen en zonder reservering een kopje kof fie drinken of een maaltijd nut tigen. Iedereen is welkom, zowel mensen uit de wijk als andere belangstellenden. Er kan gekozen worden voor een maaltijd van de kaart of een zondagsmenu. De Tol is verder dagelijks geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. De Tol is verder open op de zondagen 21 oktober, 4 november, 18 novem ber, 2 december en 16 december. De Tol is een onderdeel van het Ambachtkwartier, een wooncom plex dat onderdak biedt aan ver schillende bewoners. De derde editie van de Venrayse geschiedenisquiz heeft plaatsge vonden. Het thema dit keer was Wonen in Venray (en Nederland). Koos Swinkels (foto links) werd de winnaar en ontving van jury voorzitter Leo Schaeffers een Iris cheque. De tweede prijs ging naar Hans van Meijel. Vijf mensen ein digden op de derde plaats. Daarom was er een afvalronde nodig. Deze werd gewonnen door Twan van Els. De vragen gingen over (binnenhuis)architectuur, woningbouw, design en meubels. De makers van de quiz hoopten op die manier de quiz toeganke lijker gemaakt te hebben voor een breed publiek. Maria van Dorst (conservator van 't Freu- lekeshuus), Paul van Meegeren (gemeentearchivaris) en Harry Vriens (cultuurhistoricus) hadden veertig vragen gemaakt die aan de deelnemers werden voorgelegd. Gerard de Beijer heeft, evenals voorgaande jaren, de quiz gepre senteerd. Op de Derde Werelddag van het Mondiaal Platform Venray zijn ruim vijfhonderd ballonnen opgelaten. Enkelen ballonnen hebben een grote afstand afgelegd. De prijswinnaars zijn David (151 km), Emma (171 km) en Geus en Youp. Hun ballon kwam ruim tweehonderd kilometer ver der terecht, bij Horn/Bad Meinberg in Duitsland. De winnaars ontvin gen cadeaubonnen die ze konden besteden in Wereldwinkel Venray. PanSign Communicatie uit Ven ray en Panningen heeft woensdag 10 oktober in Utrecht de Pragma Jaarprijs in ontvangst mogen nemen. Dit gebeurde tijdens de bijeenkomst 'Het beste van Prag ma'. De prijs wordt jaarlijks uitge reikt aan het reclamebureau dat het beste concept heeft ontwik keld. Pragma is een branchevereni ging van onafhankelijke erkende reclame-adviesbureaus. De win nende case was het bekend maken van de nieuwe ontwikkelingsvisie van de gemeente Helden bij haar burgers. PanSign Communicatie bedacht een actie waarbij duizen den voorbedrukte melkpakken huis aan huis werden verspreid door tientallen ambtenaren. De vakjury noemde het bewon derenswaardig hoe de actie een hele gemeente op de been kreeg voor het uitdragen van de gemeen tevisie. Helden was in rep en roer. Het werd een schoolvoorbeeld genoemd van hoe je mensen met communicatie in beweging kunt brengen. Vooral de originaliteit, doelmatigheid en effectiviteit wer den geprezen. overlaten." Het bedrijf wil in de toekomst onderdak vinden in een centraal gebouw in het industriegebied van Venray. Chantal Opbroek: "Er zitten nogal wat midden- en klein bedrijven in deze regio. In het gebouw waar we naartoe willen komt een soort loket waar zowel personeel van een onderne ming alsook de ondernemer zelf terecht kan voor ondersteuning. We richten ons zeer breed op het gehele personeelsgebied zoals: arbeidscontracten, salarisbeleid en overige arbeidsvoorwaardelij ke regelingen. Maar ook doen we aan werving en selectie, assess ments, beoordelings- en functio neringsgesprekken. We motiveren werknemers om meer uit zichzelf te halen en bedrijven om meer uit hun "werknemerskapitaal" te halen dan tot nu toe het geval is geweest. Daarnaast doen wij ook het administratieve traject zoals de totale personeelsadministratie, het bijhouden van personeelsdos siers, arbo-aangelegenheden en verzuimbestrijding. Kortom onder nemer en werknemer hebben nog maar met één aanspreekpunt van doen. Dat scheelt tijd en vaak ook ergernis. Op de vraag hoe zoiets in de praktijk werkt is Bert Steegers helder: "Via een zogenaamde quick scan wordt samen met ons de bestaande P&O - processen in een bedrijf geanalyseerd. Daarna ping nights, Better days Voor ondernemers die zelf niet over een afdeling perso neelszaken (P&O) beschikken, is er een partij die adviseert en assisteert bij het uitvoeren van alle P&O-activiteiten: HRCon- tracting BV. HRContracting, sinds 2004 part ner voor met name het midden- en klein bedrijf op personeelsgebied, heeft wegens bewezen succes haar krachten onlangs gebundeld in een besloten vennootschap. HRContracting B.V. is ontstaan uit een initiatief van Chantal Opbroek (Recruitment Assessment spe cialist), Maarten Post (allround P&O adviseur) en Bert Steegers (allround P&O adviseur). Het bedrijf is gevestigd in Venray. Maarten Post: "Wij wer ken voor bedrijven die enkele medewerkers in dienst hebben tot ongeveer 120 mensen. Deze bedrijven hebben vaak geen eigen P&O afdeling en besteden dit aan ons uit. Ieder van ons heeft zijn specialiteit en daar waar wij die niet hebben kunnen wij putten uit een zorgvuldig geselecteerd net werk. Daarmee bieden we onder nemers uitkomst bij het uitvoeren van alle zaken die met personeel en organisatie te maken hebben. Zo kan de ondernemer zich puur op het ondernemen concentreren en het soms zo complexe perso neelsbeleid en daaraan verbonden werk aan een deskundige partner wordt in goed overleg bepaald op welke gebieden de organisa tie extra specialisme nodig heeft, welke zaken prioriteit hebben en welke tijdinzet dit gaat ver gen. Door in nauwe samenspraak met de opdrachtgever deskun dig het P&O beleid mee te hel pen ontwikkelen, bieden wij een belangrijke ondersteuning bij de bedrijfsvoering van de opdracht gever. Kijk, een brandje blussen wanneer er onenigheid bestaat tussen personeel en directie is één. Belangrijker is een neutrale schakel te vormen tussen werkge ver en werknemer. Méér halen uit je medewerkers die daarbij ook nog eens méér plezier aan hun werk beleven dat is waar we voor staan. Mensen zijn het kapitaal van een onderneming en daar moet je zorgvuldig mee omgaan. En wat onze niet klanten misschien niet weten; we zijn op abonnements basis inzetbaar." In november en december organiseert HRContracting meer dere avonden om het voeren van beoordelings- en functionerings gesprekken te trainen. Deelname is kosteloos. Een prima manier om kennis te maken met de werk wijze van HRContracting. Bedrij ven die hierin interesse hebben kunnen zich aanmelden via: info@ hrcontracting.nl Meer informatie: www.hrcon- tracting.nl Fred Renirie. Vraag naar de voorwaarden PATERSSTRAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 5 52

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9