't Zorghuus voor hulpbehoevende Ysselsteyners m Kick-off Big Mamma, Little Sisters g Ingezonden BiblioNu naam bibliotheek Brandveilig? Deur dicht! OpstapSmiley kinderafdeling t II Gunhoek =i ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 18 oktober 2007 - Pagina 7 In Ysselsteyn is een initia tiefgroep opgericht om in de dorpskern verzorgingstehuis 't Zorghuus op te richten. In het complex komen zo'n twin tig zorgwoningen die bestemd zijn voor hulpbehoevende Ysselsteyners. Tijdens de laatste dorpsraad vergadering maakte Karin van Dijck, voorzitter van stichting 't Zorghuus, de plannen bekend. De stichting bestaat verder uit Anne- marie Koonings (wijkverpleeg kundige), Marian Fleurkens (zie- kenverzorgster), huisarts Keijzer, oud-wethouder Wim Claessens (namens de ouderenzorg), Jan van Gassel (KBO-voorzitter) en Sieb Nijssen (voorzitter dorpsraad en gemeenteraadslid). De initiatiefgroep is opgericht omdat er in Ysselsteyn behoefte is aan een voorziening voor mensen die niet meer zelfstandig kunnen wonen. Ze moeten nu vaak ver huizen naar grote zorgcentra waar ze gescheiden leven van partner of familie. In 't Zorghuus kunnen In Venray is op donderdag 1 november de kick-off bijeen komst van het landelijke project Big Mamma, Little Sisters. In ruim dertig plaatsen in Nederland zoe ken vrouwen van alle komaf, jong en oud, sparringpartners om de kloof tussen burger en de politiek concreet te overbruggen door het voeren van een open debat van Vrouw tot Vrouw. Geen politiek woordenspel maar echt praten. In een open gesprek waar alles mag en kan, over en weer willen vrouwen die actief zijn, in de moe dercentra politici confronteren met hun mening over issues die er voor hen echt toe doen. Een kans voor politici om uit de eer ste hand kennis en inzicht te ver werven over wat er echt speelt. Anderzijds kunnen politici laten zien dat zij van vlees en bloed zijn en dat politiek of bestuurlijk actief zijn, op welk niveau dan ook, een kansrijke optie is voor vrouwen. De bijeenkomst vindt plaats in de Brandveiligheid is een belang rijk thema dat tegenwoordig volop in de belangstelling staat. Ook Wonen Venray gaat hier de nodige aandacht aan besteden. Onder andere door het aanbren gen van waarschuwingsborden op de toegangsdeuren in de woonge bouwen met de tekst Brandveilig? Deur dicht! Deze tekst wil Wonen Venray graag verduidelijken met een beeld of tekening. Kinderen tot en met veertien jaar kunnen aan deze wedstrijd deelnemen. Een sprekend plaatje of ontwerp dat kan worden gebruikt bij de tekst Brandveilig? Deur dicht!, op de toegangsdeuren van de woon gebouwen. Zorg dat het ontwerp De kinderafdeling B3 van Vie- Curi Medisch Centrum heeft de OpstapSmiley ontvangen, een gezamenlijk initiatief van de vereniging Kind en Zieken huis en Zorgverzekeraar CZ. De OpstapSmiley wordt uitgereikt aan ziekenhuizen waarvan wordt ver wacht dat ze zeer binnenkort zul len voldoen aan alle criteria voor de Smiley. De Smiley is een kwali teitskeurmerk, dat aangeeft dat de de zorg op de afdeling waarvoor de Smiley is toegekend, voldoet aan alle criteria die de vereniging Kind en Ziekenhuis daaraan stelt. Tijdens het werkoverleg van de medewerkers van de kinderafde ling bracht de voorzitter Raad van Bestuur, Pieter van Dreumel het goede nieuws over de OpstapSmi ley aan de medewerkers en over handigde de ingelijste halve smi ley aan unithoofd Elelma Pigmans. Hij beloofde terug te komen met vlaai, wanneer de Smiley daad werkelijk wordt toegekend. Op dit momenteel zijn er twintig zie kenhuizen in Nederland met een Smiley voor de kinderafdeling. Vie- Curi wil graag het eenentwintig ste ziekenhuis worden. Dat bete kent dat zij zich nog moet richten op het aanwezig zijn van ouders bij het inleiden van narcose bij een spoedoperatie. Het streven dorpsbewoners met lichamelijke en of geestelijke beperkingen, eventueel samen met hun partner, in het eigen dorp blijven wonen. Ze kunnen zo ook blijven deel nemen aan het dorpsgebeuren. De op te zetten woonvorm met de benodigde zorg moet een vei lige, warme en gezellige omgeving bieden. Met behoud van privacy, zelfstandigheid en keuzevrijheid voor de bewoners. De combinatie woon-zorg moet betaalbaar zijn voor iedereen en het hele plan moet financieel ook haalbaar zijn. De stichting heeft het voormalige kantoor van de Rabobank aan het Lovinckplein op het oog. Deze locatie is centraal gelegen in het dorp. De stichting kan rekenen op steun van de gemeente,Wonen Venray en de Rabobank. De initia tiefgroep is bezig fondsen te wer ven voor een startkapitaal. Ook is er mogelijk geld beschikbaar uit het potje van wooncomplex De Smid dat een stimuleringsprijs won. Er is een deskundige in de arm genomen die het plan verder gaat uitwerken. raadszaal van de het gemeentehuis in Venray van 19-30 tot 22.00 uur. De vrouwen gaan in gesprek met vrouwen uit de Venrayse politiek. Alle vrouwen uit de gemeente Venray zijn welkom om op deze avond mee te praten. Opgeven kan via h.maasl5@kpnplanet.nl. Om 22.00 uur vindt de onderteke ning plaats van de Afspraak, waar bij de politici afspraken maken met de vrouwen over hun inzet voor de moedercentra. De avond wordt afgesloten met een infor meel samenzijn onder het genot van een drankje. Aansluitend kun nen 15 vrouwen die als vrijwilliger actief zijn binnen het moedercen trum kosteloos een tweedaagse training volgen in november. Deze training wordt uitgevoerd door het opleidingsinstituut Odys see. Voor inlichtingen kan men contact opnemen met Annie Korstjaans via telefoonnummer (0478) 517317. eenvoudig maar duidelijk is. In één oogopslag moet duidelijk zijn wat je bedoelt. Tekeningen of ont werpen kunnen tot uiterlijk don derdag 15 november opgestuurd worden naar de jury van de wedstrijd. De winnaar krijgt een bioscoopbon en een exclusieve rondleiding bij de brandweer van Venray. De winnaar wordt bekend gemaakt op donderdag 29 novem ber op de website. Stuur de tekening of het ont werp naar Wonen Venray, Teken wedstrijd brandveiligheid, Pla taanstraat 15, 5802 EH in Venray, De tekening kan ook worden afge geven aan de balie op het kantoor. is om binnen drie maanden alles geregeld te hebben om de Smiley- erkenning te verkrijgen. De ver eniging Kind en Ziekenhuis kent Smiley's toe aan ziekenhuizen die zich positief onderscheiden door hun voorzieningen voor kind en ouders. Daarbij wordt gekeken naar de zorg op de kinderafde ling, de zorg in dagbehandeling en de zorg op de kraamafdeling. Aan elke afdeling kan een Smiley worden toegekend. VieCuri heeft de Smiley voor de kinderafdeling in april aangevraagd. Om voor een smiley voor de kinderafdeling in aanmerking te komen moet wor den voldaan aan verschillende criteria. Zo moeten onder andere ouders de hele dag bij het kind kunnen blijven, bij het kind kun nen overnachten bij een opname op een meerpersoonskamer, aan wezig kunnen zijn bij het inleiden van de narcose bij een operatie en bij het ontwaken uit de nar cose. Ook moeten ouders schrif telijke informatie ontvangen over de rechten van minderjarigen in de gezondheidszorg conform de Wet op de geneeskundige behan delingsovereenkomst (WGBO). Een Smiley wordt toegekend als deze aspecten ook in de relevante informatiebrochure(s) zijn ver meld. Paul Hulsman uit Venray is sinds begin oktober de nieuwe beheerder van het sportcafé in De Wetteling. Samen met bedrijfsleider Jeroen van Stok- kem gaat de ervaren horeca- vakman proberen het café in de Venrayse sporthal nieuw leven in te blazen. De schilder is aan het begin van de week druk bezig om het interi eur van het sportcafé een nieuw kleurtje te geven. Bij een nieuwe start hoort dan ook een opknap beurt. Het oog wil immers ook wat. "De ruimte kon inderdaad wel een verfbeurt gebruiken", aldus Paul Hulsman. "Het wordt allemaal iets lichter, publieksvrien delijker ook. Dat geldt niet alleen voor de aankleding van het café. We zijn in overleg met Sportijn om ook de entree te verfraaien en veiliger te maken. Zo wordt de ver lichting buiten aangepakt en komt er camerabewaking. De mensen moeten hier 's avonds veilig in en uit kunnen gaan." Een jaar geleden kwam Paul Op zaterdag 20 en zondag 21 oktober houdt OJC Watjang?!? in Oirlo het jaarlijks terug kerend festival: Zomaarpop 2007. Maar liefst zeventien acts uit binnen- én buitenland zullen ook dit jaar weer het decor zijn van dit tweedaagse festival. De organisatie staat garant voor een spetterende line-up met regionale, natio nale en internationale acts. In het verleden stonden onder andere grote namen als The Opposites, de Heideroosjes, Krezip, Candy Dulfer, Dread- lock Pussy en the Sheer op het festival. Ook dit jaar staan er weer een aantal topacts die je zeker niet mag missen. Zo zullen op zondag Malle pietje and the bimbo's gaan vlam men op het hoofdpodium. Deze populaire punkrockband is op het moment een van de succesvolste punkbands van het land en zal zo ook gaan rocken op Zomaarpop 2007. De organisatie heeft maar liefst twee bands van de Zwarte Cross kunnen vastleggen. Zo ston den de populairste en beste ska- band van dit moment J-stars en de feestband de Bierefluiters op het podium van het grootste festival van Oost-Nederland met meer dan 100.000 bezoekers. Bij deze twee feestbands zal het niet blijven. Zo zal ook de bekende carnavals/ feestband uit Noord-Limburg de Oenoemoeloeke 5 de hele massa gaan laten hossen, dansen en fees ten, want met hun bekende carna vals/feestnummers zorgen ze altijd voor één groot feest dat ze ieder jaar ook laten zien in de Zoepkoel en de Parade op carnavalszater dag. Naast nationale en regionale topacts zullen er ook bands uit de United Kingdom hun punkmuziek laten snoeien op het festivalter rein midden in Oirlo. Zo zal de Engelse ska/punkband Robolint, die op het moment in het voor programma speelt tijdens de tour van de Heideroosjes, en de popu laire punkband 3 Storeys High, die onlangs maar liefst 60 keer optrad in 60 dagen in hun vaderland, zon- Hulsman in contact met Sportijn, het bedrijf dat de Venrayse sport hal exploiteert. Hulsman was er zo uit nadat de vraag kwam of hij het sportcafé wilde gaan run nen. "Daar heb ik niet lang over hoeven na te denken. Zeker niet gezien het toekomstperspectief. Als straks de nieuwe hal wordt aangebouwd, biedt het sportcafé nog meer mogelijkheden." In 2009 moet de nieuwe sport hal in Venray gereed komen. De huidige sporthal en de nieuwe hal gaat dan verbonden worden door een gloednieuw sportcafé. De komende twee jaar richt Paul Hulsman zich echter volledig op de huidige horecagelegenheid in de sporthal. Afwachten totdat de nieuwe hal gereed is, komt niet in hem op. "Nee, absoluut niet. De huidige gebruikers verdienen een sportcafé waar het goed en gezellig toeven is. Daar gaan we de komende tijd naartoe werken." Hij wordt daarbij terzijde gestaan door Jeroen van Stokkem. De Venraynaar verruilde zijn baan als elektromonteur bij Groep Geleide dag op het podium staan. Natuurlijk mag er géén Ven rayse band ontbreken op het fes tival en daarom zal de inmiddels bekendste band van Venray 2-late, die onlangs met succes deelnam aan de grote popwedstrijd Pop- sport en in een volle 013 Tilburg de publieksprijs binnensleepte, iedereen laten horen wat échte popmuziek is. Maar de hoofdprijs winnaar van deze grote strijd,The Holy Stoned, mag natuurlijk ook niet ontbreken. De band zal met rockmuziek uit de 70-er en 80- jaren de oudere, maar beslist ook de jongere rockliefhebbers op hun wenken bedienen. Naast allerlei topbands zullen ook een aantal dj's het publiek uit hun dak laten gaan. DJ Andre Bon Aparte, die inmiddels wekelijks zijn platen draait in het grootse uitgaanscentrum the Zenith, zal de festivalgangers laten swin gen onder het motto 'back to de Steeg', waar hij jarenlang heeft gedraaid in de pullenbar, onder Wapens in Vredepeel in voor een toekomst als bedrijfsleider van het sportcafé. "Ik heb een HBO- opleiding sportmanagement aan de Fontys afgerond en wilde graag iets in de sport doen. Dit is een mooie uitdaging." Van Stokkem, bestuurslid van zaalvoetbalver eniging Lake Valley, is geen onbe kende in de Venrayse sportwereld. Ideeën heeft hij al volop om het sportcafé in De Wetteling te gaan gebruiken. "De bedoeling is om meer sportevenementen hier naartoe te gaan halen. Topsport maar ook in de breedtesport. Er zijn al plannen om in de stille zomermaanden een darttoernooi te gaan houden, maar ik kan me ook voorstellen dat het nationaal futsalteam, dat nu nog geen vaste trainingslocatie heeft, naar Venray komt. De aandacht komt in ieder geval op alle sporten te liggen, niet alleen op voetbal. Het is een enorme uitdaging. We beginnen hier op nul en willen iets gaan opbouwen. Niet alleen met sport activiteiten, maar bijvoorbeeld ook andere evenementen zoals in de Steeg en daarom is het dus ook een soort van reünie voor oud-bezoekers van het populaire uitgaanscentrum in Leunen dat inmiddels vervangen is door the Zenith. De organisatoren van het festival met twee podia zijn erg trots dat ze dit jaar de opener van het Pink pop 2007 hebben gecontracteerd. Dé succesformule stonerrock formatie Viberider zal dit jaar het Zomaarpop festival aandoen. Met oud-leden van bands als Dread- lock Pussy en Face Tomorrow, stal deze finalist van de Grolsch Grote Prijs van Nederland de show met hun catchy stoner-pop als opener van Pinkpop 2007. Naast Pinkpop waren zalen als Paradiso (Amster dam), 013 (Tilburg), de Effenaar (Eindhoven), de Bosuil (Weert) al getuige van de vlammende per formance van Viberider. De win naars van bandwedstrijd Battle of the Watjang, Grand theft Apple en Mother Matrix, zullen hun welver diende optreden op Zomaarpop Paul Hulsman (r) en Jeroen van Stokkem in het sportcafé. een sylvesterparty, een autoshow of een muziekevenement." De sportverenigingen, de gebruikers van de hal, krijgen bij de beide horecaondernemers een belangrijke stem. Hulsman: "We gaan binnenkort alle verenigingen uitnodigen om te kijken wat hun wensen en eisen zijn, bijvoorbeeld wat betreft de openingstijden. Op die manier willen we anticiperen op datgene wat de gebruikers wil len. Want dat worden toch onze belangrijkste klanten. Daarom willen we dat ze met ons meeden ken." Het sportcafé moet binnenkort dan ook de sfeer van een echt sportcafé uitademen. "Er komen dartborden, een voetbalspel en een flipperkast, banners met bekende sporters aan de muur, er is al een groot tv-scherm en ook aan de uitstraling aan de buiten kant gaat gewerkt worden door een nieuw logo, een duidelijke belettering en lichteffecten. Alles moet sport gaan uitstralen." Malle pietje and the bimbo's. 2007 zeker waar gaan maken. Deze rockbands weten van geen ophouden en zullen dat ook zeker laten zien. Voor de echte hokers onder ons zal de coverband sNOR- MAAL zorgen voor een feest met veel bier en veel gehok! De sin- ger-songwriterband SneakerFreak (die inmiddels muzikale onder steuning geeft aan een spotje op de welbekende zender Comedy Central) zal het festival gaan ope nen, Puch Maxi zal dit keer met een speciale dj-set Zomaarpop 2007 afsluiten. Reden genoeg om dit jaar allemaal eens te gaan fees ten op Zomaarpop. Zomaarpop vindt komend weekend plaats op zaterdag 20 en zondag 21 oktober, op zaterdag gaat het festivalter rein aan de Hoofdstraat open om 20.00 uur en op zondag om 16.00 uur. Tickets zijn aan de deur ver krijgbaar en kosten 8 euro. Meer informatie over het festival zie de website: www.zomaarpop.nl Mevrouw De Koster, hoe is het mogelijk dat u zo omgaat met de vrijwilligers van de Stichting Kerststal Venray? Deze vrijwil ligers zijn al een heel jaar bezig om op de Grote Markt een mooie kerststal neer te zetten met dit jaar nieuwe beelden en een uit breiding van de kerststal. U denkt punten te kunnen scoren door de kerststal naar De Bleek te verhui zen, iets wat technisch niet eens kan. Bovendien moet en hoort de kerststal in de directe omge ving van de Grote Kerk te staan. U serveert nu de kerststal af naar het tweede plan ter wille van de ijsbaan. Wij vinden ook dat er een ijsbaan moet komen, maar niet op de Grote Markt. Hier hoort de Met ingang van 1 januari 2008 gaan de bibliotheken van Horst aan de Maas en Venray fuseren. De nieuwe stichting heet BiblioNu en voert ook het bibliotheekwerk uit in de gemeente Meerlo-Wanssum. De fusie is bedoeld om het bibli otheekwerk efficiënter en effec tiever te kunnen uitvoeren. De fusie maakt het ook mogelijk om de beleidskaders 2008-2011 van de betrokken gemeenten uit te voeren en invulling te geven aan landelijk uitgezet beleid op het gebied van bibliotheekvernieu wing. De leden van BiblioNu krij gen door de fusie de beschikking over een collectie van 130.000 banden en kunnen gebruik maken van alle vestigingen in het werk gebied. Er worden meer lezingen en tentoonstellingen georgani seerd en er komt meer ruimte voor maatschappelijk debat, lees bevordering en ondersteuning van jeugd- en jongerenbeleid. Adelbertvereniging De Adelbertvereniging Venray houdt op dinsdag 23 oktober vanaf 19-30 uur een lezing in het Theehuis. De lezing wordt gege ven door Wanda Reiff en de titel is Kunst en Commercie. Reiff heeft vanaf 1976 een galerie gehad in Maastricht en Amsterdam met Nederlandse en internationale hedendaagse kunst. De galerie was in 'het wereldje' zeer bekend en zij heeft in Japan, de Verenigde Staten en vele landen in Europa presentaties gehouden. Reiff werd regelmatig uitgenodigd om deel te nemen aan de grote internationa le kunstbeurzen, onder meer die van Bazel, Keulen en Brussel. De lezing gaat over kopen, collectio neren en "beleggen" in hedendaag se kunst. Op de universiteit van Maastricht wordt momenteel aan een art index gewerkt waarin de verkoopresultaten van veilingen worden verwerkt. Via een power- point-presentatie wordt ingegaan op de spectaculaire opkomst van Brit-Art. Aansluitend aan deze lezing wordt de jaarvergadering gehouden. Bloemenactie Bent u iemand die zorg nodig heeft? Is er iemand in de naaste omgeving die u helpt? Bedoeld worden geen hulpverleners of vrij willigers vanuit organisaties maar bijvoorbeeld de partner, vader, moeder, zoon, dochter of een goede bekende? Wie deze mantel- zorger eens wil verrassen met een bloemetje kan contact opnemen met het steunpunt mantelzorg. Op vrijdag 9 november krijgt de man- telzorger ter gelegenheid van De Dag van de Mantelzorg een speci aal gekweekte Mantelzorgbloem. De aanmeldingen worden in volg orde van binnenkomst behandeld. Men kan tot vrijdag 26 oktober reageren. Bel voor een aanmel dingsformulier, meer informatie over deze actie, het mantelzorg compliment of algemene informa tie over mantelzorgondersteuning naar het steunpunt Mantelzorg bij u in de buurt. Synthese Horst, tele foon (077)3978500. Synthese Ven ray, telefoon (0478)517317. Meer informatie staat op www.synthese.nl. en de site van De Zorgondersteuner www.dezorgondersteuner.nl. kerststal te staan en de ijsbaan op het Henseniusplein. Wij hopen dat het dit jaar weer lukt. U heeft de vrijwilligers van de Stichting Kerststal Venray beledigd. Wij dachten dat de kerststal tijdens de kerstdagen door de mensen als een rustpunt werd gewaardeerd en door de kleintjes als een bele venis werd ervaren. Het bezoek aan de kribbe met het kindje Jezus en de levende dieren er om heen. U heeft mensen gekrenkt met uw uitspraak. U roept maar wat zon der na te denken. Gelukkig zijn er nog mensen die er anders over denken en ons op een geweldige manier steunen. Dank hiervoor. Namens de kerststalgroep, Pierre Pijpers, voorzitter. Ook richt BiblioNu zich cluster- breed op het cultureel erfgoed middels het project RooyNet. De fusie is mede tot stand gekomen met financiële ondersteuning van de Provincie Limburg. De direc tie van BiblioNu gaat worden gevoerd door de huidige directeu ren. De financiële en inhoudelijke beleidskaders 2008-2011 moeten nog door de betrokken gemeente raden worden goedgekeurd. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers unH-smm Dyslexie Bibliotheek Venray houdt op woensdag 14 november in de activiteitenruimte een informatie avond over de van Gemert thera pie. Met deze therapie is men in staat die kinderen te leren lezen, op wie reguliere middelen op school of particulier al uitgetest zijn. Dit komt door een andere kijk op lees-, leerproblemen en dyslexie. De behandelmethode bestaat uit twee delen. Eerst wordt de weg vrijgemaakt voor het visu ele woordbeeld. Daarna kan het tweede deel, de taaltraining, met goed gevolg worden volbracht. Het resultaat is dat de woorden schat snel en goed toegankelijk wordt en het handschrift veel beter leesbaar. Het belangrijkste resultaat is dat een kind emotio neel opknapt en weer goed in zijn vel zit. Het programma begint om 20.00 uur en duurt tot 21.45 uur. Sprekers zijn Inge Vleugels en de heer Van Gemert. De lezing wordt georganiseerd in samenwerking met de Polikliniek van Gemert the rapie Limburg.Tijdens de avond is er volop de gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanmelden kan bij de balie van de bibliotheek, via telefoon (0478)581970 of via e- mail balie@obvenray.nl. Mantelzorg In Venray en omgeving staan op zaterdag 3 november de schijn werpers gericht op de mantelzor- gers, mensen die vanuit een per soonlijke relatie zorg verlenen aan hun naasten. Rotary Venray houdt deze dag voor maximaal 150 man- telzorgers in dans- en partycen trum Janssen in Venray van 11.00 tot 13.00 uur een uitgebreide brunch, daarmee aangevend hoe zeer de maatschappij het werk van de mantelzorgers waardeert. Vaak doen mantelzorgers in stilte hun werk: zij staan langdurig klaar voor partner, ouder, kind, familie lid of buur. De brunch wordt in het kader van de tiende landelijke dag van de mantelzorger door Rotary Venray aangeboden aan al deze mensen, in samenwerking met het steunpunt mantelzorg Venray van Synthese. Tot vrijdag 26 oktober kunnen mantelzorgers zich daar aanmelden via telefoon (0478)517317. Een groot aantal Rotarians staan op 3 november klaar om de brunch te serveren. Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg Daar kunt u op rekenen! Paul Hulsman nieuwe uitbater sportcafé De Wetteling In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Zeventien acts op festivalterrein in Oirlo feest "Alles moet sport gaan uitstralen" 1/ Zomaarpop: twee dagen V

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7