Extra onderzoeken sporthal Thijssen hekelt geheimzinnigheid rond 't Podium Aardappelen op de weg Gemeente zit in haar maag met VVV-winkel Kritiek op PvdA- wethouders Jongens aangehouden Waals sluit café Verplaatsing lpg-vulpunt toegestaan Start bouw woontoren KOSTUUM ACTIE! Gehele Hogu Boss Umano collectie bij MAN WOMAN voor 249,- Julicher Meijer PAUL BROUWER MODE SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 18 oktober 2007 - Pagina 3 Politiek wil kosten geluidsisolatie en hoger plafond weten De politiek stemt niet klak keloos in met het voorstel van het college over de nieuwe sporthal. B en W kiezen een variant die 6,2 miljoen euro kost. Het grote nadeel is dat de hal niet echt geschikt is voor muziekevenementen omdat een deugdelijke geluidsisolatie ontbreekt. Bovendien is het plafond te laag om er interna tionale volleybalwedstrijden te houden. De vrije hoogte van de sporthal is nu zeven meter. Volleybalver eniging Rooyse VK zou graag zien dat de hal ook geschikt wordt voor internationaal volleybal. Voor damesinterlands geldt een hoogte van tien meter en voor heren is de hoogte minimaal twaalf meter. De commissie Maatschappelijke Diensten drong er donderdag bij wethouder Emonts (PvdA) op De gemeente Venray is er niet gelukkig mee dat de lokale WV-winkel aan het Henseni- usplein wordt ondergebracht bij een beheerstichting. Het college heeft nog steeds zijn zinnen gezet op samenwer king met de ANWB. De ANWB wilde in eerste instantie de winkel overnemen. Later besloot de organisatie er toch van af te zien. De gemeente ziet nu geen andere oplossing de winkel per 1 januari 2008 over te dragen aan een nieuwe stichting. Tot eind dit jaar wordt de lokale VW nog beheerd door de Regio VW Noord- en Midden-Limburg. Op 1 januari 2008 wordt deze organisatie opgeheven en is de gemeente zelf verantwoordelijk voor het beheer van de Venrayse VW-winkel. De ANWB vindt de huidige locatie aan het Hense- niusplein te klein om er een vol waardige ANWB-winkel met een VW-faciliteit te kunnen exploite ren. De ANWB wil de winkel pas overnemen wanneer er een gro ter pand op een centrale locatie in Venray beschikbaar komt. De gemeente heeft nog alternatieven onderzocht zoals de bibliotheek, plaatselijke reisbureaus of de publiekshal van het gemeentehuis. Maar deze zijn om uiteenlopende redenen afgevallen. Wethouder aan om voor de raadsvergadering van 30 oktober de extra kosten in beeld te brengen. Emonts was er niet gelukkig mee. Volgens hem is de tijd te kort om met een uitge werkt voorstel te komen. "Ik kan alleen maar een grove benadering geven. Er gaan maanden overheen om het helemaal goed uit te zoe ken." Emonts waarschuwde dat bij een duurdere hal er waarschijnlijk een Europese aanbesteding ver plicht is. Dit is bij de variant van 6,2 miljoen euro niet nodig. "Euro pees aanbesteden betekent een vertraging van een half jaar", hield Emonts de commissie voor. John Michels (CDA) zette een paar weken geleden Emonts nog flink onder druk. Want het CDA was het getreuzel met de sporthal meer dan zat. Michels was blij dat er nu eindelijk schot inzit. Ook dat de hal nu in 2009 klaar is, viel Heidens (CDA) meldde woensdag in de commissie Middelen dat de oprichting van de onafhankelijke stichting, die ook voor VW-win- kels in andere plaatsen diensten gaat verrichten, nog steeds niet rond is. "We blijven koersen op de ANWB. Dat is de beste optie", zei Heidens. De gemeente heeft inmiddels een aantal panden voor gedragen aan de ANWB. "Zij moe ten nu kiezen en hopelijk komen ze er snel uit." Heidens spreekt van een lastige situatie omdat momen teel nog steeds niet duidelijk is welke Noord-Limburgse gemeen ten meedoen in de nieuwe stich ting. "Het heeft met financiën te maken. Het is een openeind rege ling", aldus Heidens. De gemeenten moeten samen opdraaien voor het exploitatie tekort van de VW-winkels. Hoe minder gemeenten zich aanslui ten, hoe groter de last wordt voor de wel deelnemende gemeenten. Venray betaalt jaarlijks 25.000 euro voor de dienstverlening. Daarnaast moet de gemeente 15.000 euro bijpassen voor de dekking van het exploitatietekort. Dit bedrag kan veel hoger worden indien meerdere gemeenten afha ken. "We zitten in een overgangs situatie waaraan hopelijk snel een einde komt. Als de ANWB een mooi groot pand vindt, dat zijn we er zo uit", hoopt Heidens. goed bij het CDA. "Terwijl de wet houder eerder steeds volhield dat het niet eerder kon dan in 2010." Michels tilde er niet zo zwaar aan dat het geen echte evenemen tenhal is. "Met twaalf ontheffingen per jaar is toch veel mogelijk." Wel wil het CDA weten wat een hogere hal kost. "De burgemeester zei onlangs in de Witte Hoeve dat dit drie miljoen extra kost. Dit lijkt me een absurd bedrag. We willen hier duidelijkheid over." Martin Leenders (Samenwer king) vindt het wel belangrijk dat de hal ook geschikt is voor evene menten. Wethouder Emonts liet doorschemeren dat deugdelijke geluidsisolatie zes tot zeven ton extra kost. Dat de hal dan een half jaar later wordt opgeleverd, neemt Samenwerking voor lief. "Dat is acceptabel", zei Leenders. Elly van Dijck (PvdA) kon zich goed vinden in het collegevoor- De fractievoorzitters zijn niet te spreken over het optreden van PvdA-wethouder Emonts tijdens de laatste raadsverga dering. Ze vinden dat Emonts bij het agendapunt over het afblazen van de school in de wijk Brabander voor onno dig tijdrekken en verwarring zorgde. Maandag in de vergadering van de fractievoorzitters werd in mindere mate ook kritiek geuit op wethouder Najja (PvdA) over zijn rol bij het onderwerp bur gerparticipatie dat van de agenda moest worden gehaald. "De verga dering heeft veel te lang geduurd omdat enkele wethouders er een heel verhaal omheen draaiden", vond Gerda van Stelten (CDA)."Ze veroorzaakten alleen maar ver warring. Niemand begreep meer waar we het over hadden. Daarom moesten we steeds schorsingen aanvragen. Het was heel lastig." PvdA-fractieleider Bert Lins- kens moest de vergadering van 18 september voorzitten omdat bur gemeester Waals vanwege ziekte ontbrak. Van Stelten: "Ik kan me De politie heeft zaterdagmid dag omstreeks 17.00 uur bij een woning aan de Meester Dries- sensstraat in Heide zes jongens aangehouden omdat zij in een tuin henneptoppen aan het verwerken waren. Het betreft een jongen van 17 jaar uit Broekhuizenvorst, een van 18 jaar uit Castenray, een van 20 jaar uit Meerlo, een van 21 jaar uit Utrecht en twee jongens van 23 jaar uit Heide en Merselo. De politie betrapte de jongens op heterdaad toen zij henneptop- stel. "Alleen zouden we graag zien dat er ook internationaal volleybal mogelijk is." Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) pleitte voor een goede geluidsisolatie."Dan komen er ook geen problemen met de buurt. En het achteraf aanbrengen is nog veel duurder." Gerard Thijssen (inVENtief) vindt een sporthal het allerbelang rijkste. "Het mag eventueel een evenementenhal worden, maar niet voor al teveel extra geld." De WD moet zich nog beraden, zei Ingeborg de Barbanson. "Wij willen wel dat de schop snel de grond ingaat. Het zou zonde zijn als er weer maanden vertraging komt." Wethouder Emonts zag het niet zo zitten het plafond te verhogen naar tien of twaalf meter. "Want hoe vaak wordt er in Venray inter nationaal volleybal gespeeld", vroeg hij zich af. "Bovendien voorstellen dat het voor een bur gemeester makkelijker is om in te grijpen, dan voor een fractievoor zitter die er zijn eigen wethouders heeft staan." Ike Busser (Samenwerking) was duidelijk. "Het acteren van deze wethouders was ronduit zwak. Er werden geen antwoor den gegeven en het riep alleen maar nieuwe vragen op." Frans van der Kruijf (WD) sprak van een bizarre vergadering. "Het was steeds een herhaling van zetten en er werden inderdaad geen antwoorden gegeven." Ook Ger- rit Lemmens (Lokaal Aktief) vond dat het optreden van de wethou ders voor verbetering vatbaar was. Gerard Thijssen (inVENtief) vindt dat de voorzitter op zo'n moment moet ingrijpen. "Ik zou het toejui chen als de voorzitter zou zeggen 'wethouder, wilt u het antwoord nu eens geven'. Bert Linskens reageerde dat de fractievoorzit ters ook zelf kunnen ingrijpen. Burgemeester Waals denkt dat het gedraal van de wethouders komt door een gebrek aan kennis. "Dit is niet goed. Wethouders dienen altijd hun dossiers te beheersen." pen aan het verwerken waren. Na verhoor zijn vijf jongens weer in vrijheid gesteld. De 20-jarige ver dachte uit Meerlo blijft ingesloten voor verder onderzoek. Hij gaf aan dat de aangetroffen hennep van hem was. In totaal nam de politie ruim 4000 gram verwerkte en bijna 7000 gram onverwerkte hennep in beslag. Daarnaast heeft de politie voor enkele duizenden euro's aan briefgeld in beslag genomen die de verdachte uit Meerlo in zijn auto had liggen. betekent een hoger plafond ook hogere energiekosten." Emonts wees erop dat dat bij een hoogte van zeven meter er competitievol leybal gespeeld kan worden tot in de eerste divisie.Alleen de eredivi sie, de allerhoogste klasse, vereist een hoger plafond. "We moeten ook kijken naar de juiste verhou ding. Wat kost het en wat krijg je ervoor terug." Emonts zei dat het college ook liever voor een volwaardige eve nementenhal had gekozen. Maar gezien de kosten van 9,1 miljoen euro en de vertraging, is hiervan afgezien. Emonts: "Vooral de jonge ren vinden het jammer dat ze nu geen grote indoormuziekfestivals kunnen houden. Maar het houden van evenementen betekent ook een belemmering voor het spor ten. Als er evenementen zijn, kan er niet gesport worden." Vervolg voorpagina Kan Venray zijn hoge ambities betalen? Richard de la Roy (Lokaal Aktief) merkte op dat er de komende jaren weinig ruimte zal zijn om 'iets extra's te doen'. De la Roy juicht het toe dat er strak ker begroot wordt. "Maar waarom is dit niet eerder gebeurd?", vroeg hij zich af. Hans Janssen Groesbeek (inVENtief) is faliekant tegen de reserveringen voor het gemeen tehuis. "Want reserves mogen we alleen inzetten voor incidentele uitgaven. Er is ook geen aanlei ding voor om nu alvast de helft van de jaarresultaten te bestem men. Dit moeten we van jaar tot jaar bekijken." Janssen Groesbeek begrijpt de greep van 5,5 miljoen euro uit de algemene reserve niet. "Want er is juist afgesproken om zo min mogelijk bestemmingsre serves te kweken. Bovendien zijn de burgers van Venray gebaat bij een andere besteding." Wethouder Van der Broeck (CDA) deelde de bezorgdheid over de meerjarenbegroting. "Met oppoetsen alleen redden we het nu niet meer." Niet alleen de hoge ambities maar ook de wensen van de gemeenteraad zorgen voor rode cijfers. Bij de behandeling van de voorjaarsnota zijn enkele moties aangenomen die jaarlijks drie ton kosten. "Dit hakt er ook ieder jaar in", wreef Van der Broeck de com missieleden in. De wethouder van financiën vindt het evenwel verantwoord om 5,5 miljoen te reserveren voor het gemeentehuis. "We kunnen dit bedrag ook lenen maar dan zijn we jaarlijks 375.000 euro aan rente kwijt. Er is goed gespaard zodat we straks ook wat geld heb ben om uit te geven." Hans Janssen Groesbeek wilde weten wat er gebeurt bij een negatief jaarresultaat. "Draagt het gemeentehuis dan ook de helft van het verlies bij?"Van der Broeck reageerde afwijzend. "Nee, in dat geval gaan we zeker niet putten uit die reserve." Gerard Thijssen (inVENtief) stelde in het vragenuurtje van de laatste raadsvergadering een serie vragen over jonge rencentrum 't Podium. Het waren er zoveel dat wethou der Emonts (PvdA) er toen niet in slaagde de antwoorden te geven. De uitgebreide beantwoording volgde twee weken later schrifte lijk. Donderdag in de commissie Maatschappelijke Diensten bleek het raadslid van inVENtief allesbe halve tevreden over het resultaat. "Ik heb begrepen dat de vragen een ambtenaar een week werk Sciencelink richt zich op Duitsland Negen maanden na de lan cering van laboratoriumpark Sciencelink zijn er nog steeds geen concrete resultaten geboekt. PvdA en CDA vroe gen in de commissie Middelen naar de stand van zaken. Wet houder Heidens (CDA) her haalde dat de acquisitie volop loopt. "Er ontstaan concrete contacten, er is veel interesse en we zijn bezig met een grote lobby. Ik ben niet pessimis tisch, maar een handtekening van een bedrijf is er inderdaad nog niet", verklaarde Heidens. De wethouder van economi sche zaken meldde dat de acqui sitie zich momenteel toespitst op de Duitse deelstaat Nordrhein- Westfalen. "Langs de Rijn zitten veel lifescience bedrijven. Ook zoeken we contacten met de uni versiteiten aldaar." De bedrijven die naar Science link komen verzorgen onderzoek en ontwikkeling voor de farma ceutische industrie, fljnchemie en de voedingssector. De gemeente Venray werkt in dit project samen met Van der Looy Projektmanage- ment en de provincie Limburg. Medio januari 2007 werd het con cept, op een zichtlocatie langs de A73 op bedrijventerrein De Hulst II, gepresenteerd. De gemeente verwacht dat Sciencelink vierhon derd veelal hoogwaardige banen kan opleveren. De samenwerking met Van der Looy is verlengd tot mei 2008. Verduistering auto Vierlingsbeek De politie heeft donderdag in Waspik een 53-jarige man zonder vaste woon-of verblijf plaats aangehouden voor ver duistering van een auto. De verdachte kreeg de 'leenauto' in verband met de zogenaam de aanschaf van een nieuwe auto op 14 augustus mee bij een garage aan de Grotestraat in Vierlingsbeek. De contracten waren getekend en de garagehouder had op dat moment geen argwaan. Enkele weken later kreeg hij dat wel toen de verdachte een toegezegde aan betaling niet had gedaan. De man nam contact op met de politie die onderzoek deed en de auto signa leerde. Donderdag werd de ver dachte met de auto in Waspik aan getroffen. Hij is overgedragen aan de politie in het Land van Cuijk. hebben gekost. Maar veel vragen zijn nog niets beantwoord of de antwoorden zijn verhullend. Dan is er nog wel een week werk te doen", zei Thijssen, die bij de grif fie de niet-openbare papieren over 't Podium mocht inzien. "Het is mij een volslagen raadsel waar om deze stukken vertrouwelijk moeten zijn. Waarom doet men zo onnodig geheimzinnig? Waar is men toch mee bezig?", vroeg Thijssen zich af. Afgesproken is dat in de komen de raadsvergadering de vragen van inVENtief opnieuw op de agenda komen. De commissie Op last van burgemeester Waals is zaterdagmorgen café Havana aan de Henseniusstraat met onmiddellijke ingang gesloten. Aanleiding was een vechtpartij in en buiten de kroeg. De politie hield zaterdag omstreeks 07.30 uur een 36-jarige man uit Venlo aan op verdenking van het ver oorzaken van een vechtpartij en het aanrichten van vernielingen. De verdachte man gedroeg zich provocerend waardoor een scher mutseling in de kroeg ontstond. Hierop werd de man uit de kroeg verwijderd. Vervolgens werd een flinke steen door de ruit van de De nieuwe milieuvergunning van het Nedoil-tankstation aan de Ripseweg in Vredepeel kan de toets der kritiek doorstaan. Deze uitspraak van de Raad van State vormt een tegenvaller voor de buurman van het tankstation, die bang is dat de in deze vergunning opgenomen verlegging van het lpg-vulpunt de weg effent voor woningbouw. Het bewuste vulpunt voor lpg schuift op in westelijke richting. Volgens Johan van Stalbergwegbe- woner P van Lipzig kan dat maar één reden hebben.Als naaste buur van het tankstation woont hij nu al ruimschoots op veilige afstand. De kaarten komen echter anders te liggen wanneer achter het tank- Maatschappelijke Diensten zal in de eerstvolgende commissiever gadering het complete dossier 't Podium bespreken. Er heerst veel onvrede bij de commissieleden. Telkens komen er extra kosten bij, het gebouw blijkt achteraf niet geschikt, schadeclaims vlie gen over en weer en bovendien is het jongerenwerk nog niet van de grond gekomen. "Waar blijven de jongerenwerkers? We willen een actief en concreet beleid", zei Leo Everaerts (Lokaal Aktief). "Het duurt ons allemaal veel te lang. We betreuren het dat grote groe pen jongeren aan de zijlijn blijven staan." horecagelegenheid gegooid, waar na enkele cafébezoekers naar bui ten gingen, waar ze de verdachte man opnieuw aantroffen. Tussen de verdachte en enkele andere cafébezoekers ontstond een flin ke vechtpartij. De politie wist de vechtpartij te sussen en hield de man aan. Tijdens de vechtpartij liep de verdachte onder andere een gebroken neus op. Na behan deling aan zijn letsel is hij inge sloten voor verder onderzoek. De politie onderzoekt onder meer of de verdachte man ook de persoon is geweest die de steen door het raam heeft gegooid. station en Van Lipzigs eigen huis nieuwbouwwoningen worden gerealiseerd. Wanneer alles bij het oude bleef, zouden één of meer van die woningen binnen de 'geva renzone' komen te liggen. De Raad van State had echter geen bood schap aan Van Lipzigs argument dat de gemeente Venray de nieuwe milieuvergunning misbruikt om de woningbouwplannen door te drukken. Dat de verplaatsing van het vulpunt niet strikt noodzake lijk is voor de veiligheid, wil nog niet zeggen dat die verplaatsing niet mag. Indien mensen bezwa ren hebben tegen woningbouw plannen in hun omgeving, kunnen ze die beter naar voren brengen in een procedure tegen het bestem mingsplan of de bouwvergunning. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Op 15 november gaat de bouw van de woontoren in de Gouden Leeuw van start. Het wooncomplex krijgt elf verdiepingen en komt boven op de parkeerkelder die momenteel in aanbouw is. In de woon toren komen 29 appartementen die bestemd zijn voor particuliere ver koop. Daarnaast verschijnt er nog een laagbouw van twaalf vleugelappar tementen die worden afgenomen door Wonen Venray. De woontoren wordt met een hoogte van 35 meter het één na hoogste gebouw in Venray. De toren van de Grote Kerk is met 80 meter het allerhoogste. De toren in de Gouden Leeuw wordt iets hoger dan de flats de Hoge Beek en Zuiderpoort die beide 33 meter zijn. Het totale bouwplan omvat 164 woningen. Er wordt pas met de volgende fase gestart indien 60 procent van de woningen is verkocht. Eind april 2008 is de ople vering van de ruwbouw van de parkeerkelder. De openstelling voor het publiek van de vijfhonderd ondergrondse parkeerplaatsen zal eind 2008 zijn. WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY www.paulbrouwer.nl van 49&-S&8 Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie ADVOCATEN arbeidsrecht Ysselsteyn omgeleid. De weg was rond 15.00 uur weer vrij. Waarschijnlijk reed de chauf feur van de vrachtwagen met te hoge snelheid over de rotonde. Niemand raakte bij het ongeval gewond. Op de rotonde Deurneseweg-Puttenweg-Peelweg in Ysselsteyn vond dinsdagmiddag een ongeval plaats met een vrachtwagen, waarvan de oplegger met aardappelen kantelde. De aardappelen lagen verspreid over de weg en het verkeer werd enige tijd via de kern Venray - Tel. 0478 - 521 070 De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl ï-y* -A* g?IJrL1^: 1 '4L1 ui i lycii lyoi uyu in ly Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3