Opmars Lake Valley gestuit Jumpers'76 wint in het laatste kwart Belangrijke zege korfbalsters Merselo Manual BZPC moeilijk Goede prestaties bowlers op NK Strafworpen nekken dames Heren Spio verslaan fysiek Annelie Reintjes redt puntje SVOC'01 kijkt weer omhoog DES scoort SVOC C1 kampioen DES D1 kampioen PEEL EN MAAS Donderdag 18 oktober 2007 - Pagina 23 De Peelkorf verliest topper tegen Rosolo 2 Programma zaalvoetbal Jumpers'76 Manual Jeugdbowlen MGC Venray De Peelkorf Oranje Wit SVOC'01 korfbal DES SV Merselo korfbal SV Oostrum korfbal Printwerk? www.vandenmunckhof.nl Korfbaltopper eindigt onbeslist Maandagavond kwam een einde geklasseerde Schaesberg kon het Ven- aan de opmars van debutant Lake rayse team het niet bolwerken. Lake Valley in de hoofdklasse. De Ven- Valley keek voor de pauze al tegen rayse zaalvoetballers leden in de een kansloze 0-5 achterstand aan. Len- eigen hal een 4-9 nederlaag tegen nard Jansen bracht de ruststand op Schaesberg. 1-5. Na de hervatting kwam de thuis- Bij winst had het team van coach ploeg door een treffer van Luciën Paul Janssen zich gemeld voor de kop- Conjaerts terug tot 2-5. De Zuid-Lim- posities. Door het verlies viel Lake burgers liepen uit naar 2-6 waarna Valey terug in de middenmoot. Ron Spruit de marge weer iets ver- Het Venrayse team begon de com- kleinde: 3-6. Maar dichter bij zou Lake petitie met twee nederlagen. Uit de Valley niet komen. Schaesberg nam laatste vier duels werden knap tien een 3-8 voorsprong. Saïd El Gassab punten behaald en klom de ploeg op scoorde nog tegen waarna de bezoe- naar de vijfde plaats. Tegen het lager kers de eindstand op 4-9 bepaalden. Sportnieuws -info Sanne van Els (Merselo) probeert van afstand te scoren in de derby tegen De Peelkorf 2. Vrijdag 19 oktober Sporthal De Wetteling 21.30 Lake Valley 2-SV United 22.30TV/Sportijn 6-Beringe 3 Sporthal De Weert 20.00TV/Sportijn 4-MZV/De Ruif 21.00 ZW Leunen 4-Venrode 2 Sporthal Meerlo 20.00 SV United 3-Lake Valley 5 Zaterdag 20 oktober Sporthal De Weert 16.00 OBR-Beringe 5 17.00TV/Sportijn 7-Beringe 4 18.00 ZW Leunen-Bende'92 (dames) 19.00 Venrode-Gallus/Café de Tijd 20.00 Gallus/Café de Tijd 6-Inter'80 5 Zondag 21 oktober Sporthal Overloon 11 .OOTV/Sportijn Bl-Hazendans BI Maandag 22 oktober Sporthal De Wetteling 20.30 Gallus/Café de Tijd 3-GFC 21.30 Lake Valley-Altw'heide 2 Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 5-Inter'80 5 21.30 Lake Valley 4-Herb.de Peel 3 Dinsdag 23 oktober Sporthal De Wetteling 21.00 ZW Leunen 3-TV/Sportijn 6 Uitslagen Heren-Bik Shots 75-67 U20-BC Deurne Pioniers 55-69 U16-Fighting Pirates 118-44 U14-Gennep Cougars 59-48 U12-OBC 2 88-19 Programma zaterdag 20 oktober BC Deurne Pioniers-U 12 11.00 U16-BC Heeze 17.45 Heren-BC Bumpers 19.30 Dames-Wizards Helmond 19.30 Uitslagen Heren seni 2 Manual 2-BSA C2 12-27 Heren BIRapiditas-Manual 1 17-8 Heren B2 Wittenhorst-Manual 2 17-15 Heren C Manual-Wittenhorst 6-6 Dames sen 1 Vios 2-Manual 1 16-11 Dames sen 2 Swalmen-Manual 214-16 Dames BI Manual 2-Loreal 2 10-14 Dames B2 Explosion-Manual 2 22-2 Dames C Manual-SWH 15-6 In de huisleague heeft Powerball op de derde speeldag goede zaken gedaan door in de wedstrijd tegen De Ballengooiers met 23-5 aan het lang ste eind te trekken. Alle drie games werden met klein verschil gewonnen en bovendien haalden Willem Denis- sen en Jolanda Camps de volle drie persoonlijke punten binnen. Boven dien verruilden beide teams van plaats in de stand, waaroor Powerball nu op de derde plaats vertoeft. Flying Pins bleek met 24-4 veel te sterk voor de Werkende Pins, dat alleen Patri cia Camps en Ken Litjens ieder twee punten zag halen. Drie ronden winst en een driepunter voor Daisy Harms en Thijs Verasdonck waren ruim vol doende voor de winst. Ken Litjens kon met een fraaie 179-game het tij echter niet keren. Koploper Pinkillers deed wat het moest doen en dat was winnen van het eigen gemiddelde en deed dat in ruime mate: 22 - 6. Teamcaptain Richard Addae was hier de grote gangmaker en was met 198 479 de beste speler van de dag. Bij de meisjes was Patricia Camps met 162 479 de sterkste. In de stand blijft Pinkillers met 71,5 punten de ranglijst aanvoeren, gevolgd door Flying Pis met 61 punten. Het als derde geklas seerde Powerball heeft met 30,5 pun ten al een ruime achterstand. Twee persoonlijke records waren er voor Meivin Vermeulen (128) en Quincy Vermeulen met 91 pins. Gerrit Vermeulen is dagwinnaar geworden van de tweede speeldag. Hij had ditmaal slechts 50 slagen nodig op de concurrentie op afstand te houden. Jan Engels werd tweede met 65 slagen en Harrie Lenssen ein digde met 57 slagen op de derde plek. Bij dames eindigden Fieke van Ham en Bets Wilms samen op de eerste plaats met 62 slagen, maar Fieke kon haar eerste dagzege van dit seizoen op haar conto bijschrijven vanwege het kleinere verschil (2) ten opzichte van Bets (4). De derde plaats was voor Miet Clevers met 66 slagen (ver schil 0), die Jo Litjens, die eveneens 66 slagen scoorde, van het podium hield. De laagste ronde kwam bij de heren op naam van Jan Engels en Ger rit Vermeulen. Beiden scoorden een rondje 24. Opmerkelijk was de ronde van 25 van Karei van Ham, een ronde die ook Leo Wilms wist te bereiken. Bij de dames scoorde Bets Wilms met een omloop van 29 slagen de laagste ronde.In de gecombineerde stand gaar Bets Wilms ruim aan de leiding met een verbetering van 8,24 procent. Truus van Dijk verrast met de tweede plaats en een verbetering van 3,02 procent. Jan Engels bezet met 1,82 procent de derde plaats, voor Karei van Ham (0,55 procent) en Fieke van Ham met 0,36 procent. Bij de Nederlandse Kampioen schappen Masters 50+ op de Bowling Borchland in Amsterdam deden op basis van handicap, de Venrayse bow lers van zich spreken. Het toernooi duurde drie dagen met een totaal aan tal deelnemers van 192 uit het hele land. Er werd een hevige strijd uitge voerd in diverse voorronden. Uitein delijk plaatsten zes bowlers uit Venray zich voor diverse masters finales en werd gebowld voor de ereplaatsen. In de master klasse A werd Peter Cleven in een spannende finale vijfde. Cleven miste in die finale enkele belangrijke spares, als hij dat niet had gedaan, wel licht op het podium was beland. Maar met een gemiddelde van 209 werd hij uiteindelijk vijfde van Nederland en kon tevreden terugkijken. Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor die andere geweldige finalisten. Met vier man van de bowling vereniging Venray stonden onze bowlinghelden in de finale heren B masters. Vooraf werd aezead het Jumpers'76-Bik Shots 75-67 (31-35). Topscorers Jumpers'76: Mikke Leenders 29 punten, Rob bie Wijnhoven en Mirko Antheu- nissen 13 punten. De mannen van Jumpers'76 heb ben zondagavond zich goed weten te revancheren na het verlies vorige week in en tegen Deurne. In eigen huis bleven de mannen van Tristan Lammerts van Bueren koel genoeg in de laatste periode waardoor de twee punten in Venray bleven: 75- 67. Jumpers'76 begon goed aan de wedstrijd. Vooraf was duidelijk dat de mannen uit Hilvarenbeek een zone- defence speelden waardoor door simpel passing deze zone makkelijk kapot gespeeld kon worden. Al snel wist Jumpers'76 dan ook uit te lopen naar een 11-6 voorsprong waardoor Bik Shots werd daardoor gedwongen via een time-out orde op zaken te stellen. Na deze time-out speelden de mannen van Jumpers'76 ineens zeer slordig waardoor de gasten terug kwa men en een kleine voorsprong pakte. In het tweede kwart startte beide ploegen gedreven maar wist men niet tot scoren te komen. Pas naar enkele minuten waren het de gasten die als eerst scoorden. Jumpers'76 kon niet door de zone-defence heen komen en de schoten wisten ook geen doel te raken. Gelukkig voor Jumpers'76 konden de mannen van Bik Shots geen afstand te nemen waardoor men de rust in ging met een kleine achter stand van 31-35. Na rust veranderde het spelbeeld weinig. Coach Tristan Lammerts van Bueren wees zijn jon gens erop om snel te blijven spelen waarmee men in het vierde kwart toe VIOS-Manual 16-11 (9-6). De handbaldames van Manual heb ben in de uitwedstrijd tegen VIOS uit Heythuysen een 16-11 nederlaag geleden. De thuisploeg pakte vanaf het eerste fluitsignaal de zaken ener giek aan. De handbaldames uit Ven ray konden hier aanvankelijk weinig tegenover stellen. Manual kreeg veel strafworpen tegen en VIOS pakte die kansen gretig aan om een 9-6 voor sprong bij rust te nemen. Manual kreeg in de eerste helft ook vol doende kansen, maar wist die niet te benutten. In de tweede helft toonden Spio-BZPC 7-5. Doelpunten Spio: Gerrit-Jan Reurslag en Jeroen Bosch (heiden 2x), San- der de Vries, Ruud Nagy en Perry Brands. Het eerste waterpoloteam van Spio speelde afgelopen zaterdag tegen promovendus BZPC uit Boxmeer. Een streekderby waarin Spio hard moest werken tegen het fysieke sterke BZPC. In een spannend duel hadden de Venraynaren moeite om het hoofd koel te houden. Gelukkig hield Spio het tempo in de wedstrijd hoog zodat moet gek gaan wil een van ons niet om een podiumplaats strijden. Fana tiek begonnen ze de finale, maar uit eindelijk kwamen de mannen in deze finale net niet tot een podiumplaats en zat er net niet meer in. In de mas ters B werd Joop Volleberg vijfde met 167 gemiddeld, Eef van Merkestein zesde met 187 gemiddeld, Hay Joos- ten zevende met 199 gemiddeld en Frits Thijssen werd zevende met 171 gemiddeld. Was er dan helemaal geen prijs met al die bowlers uit Venray. Ja natuurlijk wel, er was er uiteindelijk toch nog een die een prijs pakte en dat werd Marlies Thijssen al een keer eerder Nederlands kampioen. In een spannende finale werd Thijssen derde bij de masters dames B en pakte dus een prachtige bronzen medaille. Deze bowlers hebben zich geplaatst voor de Europese kampioenschappen in 2008 die gaan plaatsvinden in Nan tes in Frankriik. kon slaan. Echter door kleine persoon lijke fouten kon men niet uitlopen. Gelukkig voor Jumpers'76 maakten de gasten veel persoonlijke fouten waardoor men vanaf de vrijeworplijn niet op een grote achterstand raakte. Na 3 kwarten spelen bedroeg de ach terstand dan ook slechts 1 punt: 48-49. Het vierde kwart moest dus de beslis sing gaan brengen. De gasten leken redelijk vermoeid maar toch door veel persoonlijke fouten van Jumpers'76 kregen de bezoekers toch de nodige kansen. Deze werden echter niet benut waardoor de voorsprong niet werd vergroot. Na 65 minuten wist Jumpers'76 eindelijk door te druk ken. Met name center Mikke Leenders kreeg tijdens zijn poging na de basket vele fouten mee. Door de vrijewor- pen dan ook goed te benutten kon men toch langszij komen. Jumpers'76 nam een kleine voorsprong waardoor de gasten, ondanks een slot offensief, niet meer langszij kwamen. De winst van Jumpers'76 was dan ook terecht omdat men op het einde het koelbloe- digst bleef. Komende zaterdag wacht voor Jumpers'76 de tweede thuiswedstrijd om 19:30 uur in sporthal de Wette ling. Het beloofd weer een spannende wedstrijd te worden want de mannen van BC Bumpers uit Sittard zijn net als Jumpers'76 een goede middenmotor. "Er zullen aanstaande zaterdag zeker weer kansen zijn echter moet ons spel constanter worden om weer de twee punten veilig te kunnen stellen", aldus trainer/coach Tristan Lammerts van Bueren na afloop van de eerste thuiswedstrijd van het seizoen. de gasten veerkracht. Manual kwam uitstekend terug en halverwege was de achterstand teruggebracht tot 12- 10. Met name de snelle tegenaanval len van Manual waren na de pauze uitermate succesvol. De Venrayse handbaldames leken door te drukken, maar een tijdstraf in de slotfase werd Manual noodlottig. VIOS profiteerde gretig van de overtalsituatie en liep uit naar een verdiende 16-11 zege. Op 28 oktober spelen de dames van Manual de bekerwedstrijd tegen Margraten. vooral op doorzettingsvermogen werd gewonnen: 7-5. Vanaf de eerste minuut van de wedstrijd ging het gemotiveerde Spio aanvallend van start. In de eerste twee periodes begon Spio met snel coun- terwaterpolo. De Brabanders werden hierdoor meteen onder druk, maar Spio was niet erg zorgvuldig met de kansen. Er was dus ook een straf- worp voor nodig om op voorsprong te komen. Specialist Jeroen Bosch faalde niet vanaf de vijfmeterlijn. Twee periodes hield Spio het tempo hoog, met succes want BZPC begon al sporen van vermoeidheid te tonen. In de derde periode leek het erop dat Spio de beslissende voorsprong ging nemen. Uit een man meer situatie zette Gerrit-Jan met veel overtuiging de 4-2 op het scorebord. Vanaf dat moment ging Spio gretig in de aanval terwijl het enige terughoudendheid verstandiger was geweest. BZPC straf te een aantal fouten van Spio genade loos af waardoor de uitploeg nog dicht bij een gelijk spel kwam: periodestand 5-4. Ook in de vierde periode gingen de heren uit Boxmeer duidelijk fysiek harder spelen. De thuisploeg hield het tempo echter hoog en kon via een man meer situatie verder uitlopen op BZPC. De Brabanders kregen via een strafworp nog een grote kans om het verschil tot één doelpunt terug te brengen. Deze kans spatte echter op de lat uiteen. Toen Spio ook nog eens uit de counter wist te scoren bleek de tegenstand van Boxmeer gebro ken. Na nog een tegendoelpunt in de laatste minuut speelde Spio met veel geduld speelde de wedstrijd foutloos uit. Volgende week speelt het ambiti euze vaandelteam van Spio tegen Mer- let uit Cuijk. Weer een fysiek sterke tegenstander waar Spio geduldig haar kansen moet afwachten. Uitslagen De Peelkorf Al-DDW Al 6-5 De Peelkorf Bl-ZIGO BI 3-9 De Peelkorf Cl-SDO C2 6-1 DOS Cl-De Peelkorf C3 6-3 SVSH Dl-De Peelkorf Dl 5-5 DES Dl-De Peelkorf D2 18-0 De Merels El-De Peelkorf El 2-2 Wélpen 1-Merselo 1 0-0 Welpen 2-SKC'06 1 0-0 SVOC'Ol 1-Peelkorf F1 2-9 SVOC'Ol 2-PeelkorfF2 ai Welpen 3-Merselo 2 a4 Oranje Wit 1-Welpen 4 9-0 Welpen6-SVOC'Ol 3 a3 Oranje Wit 3-Welpen 6 2-2 Programma zaterdag 20 oktober Flamingo'sAl-De Peelkorf Al 15.30 AltiorBl-De Peelkorf BI 12.30 De Peelkorf Dl-HBSV Dl 11.00 Uitslagen Rosolo 2-De Peelkorf 1 12-7 Merselo 1-De Peelkorf 2 5-3 De Peelkorf 3-DOT2 4-2 Oranje Wit 4-De Peelkorf 5 3-7 De Peelkorf 6-ZSV 3 1-8 ZSV-Recreanten 7-4 Programma zondag 21 oktober De Peelkorf 1-Korloo 1 13.00 De Peelkorf 2-Vonckel Girls 1 11.00 Programma woensdag 24 oktober Spes 1-De Peelkorf 1 19.00 Uitslagen De Merels 1-Oranje Wit (L) 1 8-8 HBSV 2-Oranje Wit (L) 2 3-9 Lottum 2-Oranje Wit (L) 3 8-6 Oranje Wit (L) 4-De Peelkorf 5 7-3 HBSV-Recreanten 3-2 Oranje Wit A 1-De KorfrakkersA2 7-3 Oranje Wit (L) Cl-KSV Cl 7-2 Oranj e Wit D1 -Eendracht (M) D1 2-1 DES (V) El-Oranje Wit (L) El ai Swift (V) E 1-Oranje Wit (L) E2 13-0 welpen 1-Peelkorf 4 9-0 Peelkorf 5-welpen 2 ai welpen 2-welpen 3 ao welpen 3-Peelkorf 6 2-2 Programma zaterdag 20 oktober NoviomagumAl-OranjeWitAl 13.00 Programma zondag 21 oktober Oranje Wit (L) 1-SVOC '01 1 13.00 Oranje Wit (L) 2-SCMH 3 10.30 Programma woensdag 24 oktober Oranje Wit (L) 4-Swift (V) 3 20.00 Uitslagen EKCA B 1-SVOC BI 1-8 SVOC 1-Bladella 1 11-10 DOT Cl-SVOC Cl 1-4 SVOC 2-Oostrum-2 ia2 Quick Up Dl-SVOC Dl 1-8 SVOC D2-Gazelle-Dl 8-0 Welpen 1-Peelkorf F1 2-8 SVOC 4-ROKA-2 8-3 Welpen 2-Peelkorf F2 ai Peelkorf 6-Welpen 3 a3 Welpen 3-Peelkorf 5 2-0 De Merels-SVOC lao Programma zaterdag 20 oktober SCMHA1-SVOCA1 14.30 SVOC Bl-Korfrak BI 13.00 Lottum D2-SVOC D2 10.00 Programma zondag 21 oktober Oranje Wit 1-SVOC 1 13.00 Erica 1-SVOC 2 10.30 De Merels-Oranje Wit 8-8 (4-3). Doelpunten Oranje Wit: Annelie Reintjes (3x), Petra van den Hag- hen en Loes Kateman (beiden 2x) en Rian Derikx. De korfbaltopper in de overgangs klasse tussen De Merels en Oranje Wit is in een gelijkspel geëindigd: 8-8. In de eerste helft had Oranje Wit moeite met het spelletje van de thuisploeg die met een 4-3 voorsprong ging rus ten. Na de thee stelden de gasten zich beter in op De Merels. Twee minu ten voor het einde kwam De Merels op een 8-7 voorsprong, maar Annelie Reintjes wist met haar derde treffer van de dag een nederlaag voor Oranje Wit te voorkomen. Het blijft spannend tussen de teams in de top drie van de overgangsklasse. De Merels en Oranje- Wit staan nu samen bovenaan de ranglijst, maar met een punt zit WO op de hielen. De uitwedstrijd tegen de Merels was dan ook een belangrijke wedstrijd om serieus mee te kunnen doen om de punten. Het regionaal onderonsje ging dan ook fanatiek van start. Beide teams hadden kansen in de aanval, hoewel aan het begin van de wed strijd Oranje Wit een fractie beter leek te verdedigen. Petra van der Haghen Uitslagen DES recreanten-NAS 5-4 JESA1-DESA1 15-2 DES A2-De Horst A2 8-9 DES Dl-De Peelkorf D2 18-0 DES El-Oranje Wit El ai DES senioren-Flamingo's 2-3 Programma zaterdag 20 oktober DES Al-De Korfrakkers Al 15.30 Programma zondag 21 oktober DES 1-De Horst 2 10.30 Uitslagen Merselo 1-SKC '06 lwelpen 1 11-3 Peelkorf 3-Merselo 2 welpen 2 a4 Peelkorf 1-Merselo lF-pup. ao Swift D3-Merselo DID-pup. 1-4 Merselo 1-De Peelkorf 2 sen. 5-3 Oostrum-Merselo 2 midw. 6-9 Programma zondag 21 oktober ODIO 1-Merselo 1 sen. 11.00 Uitslagen Midweekdames Oostrum-Merselo6-10 Pupillen D Oostrum-Swift 0-16 SVOC Ol 2-Oostrum ia2 Programma zaterdag 20 oktober Pupillen D MKV-Oostrum 11.00 Programma zondag 21 oktober Oostrum-HBSV 10.30 Merselo-De Peelkorf 2 5-3 (2-1). Doelpunten Merselo: Diana van der Duijn (2x), Loes Jacobs, Sanne van Els en Anja van Dijck. Doel punten De Peelkorf 2: Marlies Ver- heijen (2x) en Lonneke Joosten. In de strijd om lijfsbehoud in de eerste klasse hebben de korfbalsters van Merselo zondag een fraaie zege behaald. In de derby tegen De Peel korf 2 werden twee zwaarbevochten punten in de wacht gesleept: 5-3. In de eerste helft nam Merselo een 2-0 voorsprong, maar zag de gasten uit opende de wedstrijd en scoorde via een wegtrekbal aan de zijkant van de korf de 0-1. Helaas wisten de dames de voorsprong niet uit te breiden, via een omdraaibeweging in de korfzone scoorde een dame van de Merels de 1-1. Beide teams hadden vervolgens kansen en waren dan ook aan elkaar gewaagd. Helaas werden duels tus sen beide teams te snel afgefloten door de arbitrage, waardoor aan beide zijden het spel soms wat geremd werd. Annelie Reintjes scoorde met een mooi afstandschot de 1-2, maar opnieuw wist De Merels vlak daarna via een doorloopbal te scoren. Kansen kwamen aan beide kanten, waardoor de wedstrijd voor de toegestroomde supporters erg spannend bleef, ove rigens tot aan de laatste minuut. Het was opnieuw Oranje Wit dat een voor sprong nam, ditmaal via een doorloop bal van Rian Derikx. De Merels had den echter goede kansen, en waren in deze fase van de wedstrijd zelfs iets beter dan de Leunse dames. Via een strafworp en een doorloopbal kwa men de Melderslose dames dan ook op voorsprong vlak voor rust. Na de rust was het voor Oranje Wit zaak om aan te haken bij de thuisploeg. Dit lukte gelukkig door- Door een 1-4 zege in de uitwed strijd tegen DOT is het Cl meisjeself tal van korfbalvereniging SVOC'Ol afgelopen weekend kampioen gewor den De dnelnnnren werden nemaakt Ysselsteyn nog voor de thee terug komen tot 2-1. Na de pauze bleef de thuisploeg steeds aan de winnende hand en won uiteindelijk verdiend. Coach Thijs Verlinden van Merselo was na afloop opgelucht: "Dit zijn cruciale duels die je moet winnen. We staan nu drie punten los van De Peelkorf en dat telt.Aanvankelijk zie je dat de dames weinig ervaring hebben op dit niveau, maar in het verloop van dat opnieuw Annelie Reintjes op een belangrijk moment een bal van afstand erin prikte. Helaas werd er een fout gemaakt in de verdediging, en via een strafworp maakte de Merels hier goed gebruik van. Vervolgens liep de thuisploeg uit naar twee doelpunten voorsprong, en leek Oranje Wit de wedstrijd uit handen te moeten geven. Het verdedigingsvak maakte het ech ter na wisselen meteen weer goed, via een doorloopbal en strafworp maakte Loes Kateman weer gelijk. Daarna lag de hele wedstrijd weer open en beide teams gingen voor de volle winst. Petra van der Haghen maakte een doelpunt van achter de korf. Ook was ze vervolgens vlak bij een tweede doelpunt. De bal draaide ech ter op het laatste moment weer uit de korf en De Merels scoorde daarna opnieuw de gelijkmaker. Vervolgens leek aan het slot van de wedstrijd de winst naar de dames uit Melderslo te gaan, maar uitblinkster Annelie Rein tjes trok de stand weer verdiend gelijk naar 8-8. WO speelde gelijk tegen ZSy waardoor de stand niet is veranderd in de competitie. Volgende week staat weer een pittige wedstrijd op het programma: de laatste wedstrijd voor aanvang van de zaalcompetitie wordt thuis gespeeld tegen SVOC'Ol door Nienke (2x), Lisan en Femke. Het team bestaat uit de meiden Kyra, Anne, Nienke, Femke, Lisan, Mandy, Rian, Maart je en Elien en leidster Trees en de heide trainsters Kim en Astrid de wedstrijd hebben ze aangetoond in de eerste klasse thuis te horen. We zijn op de goede weg. Deze lijn moe ten we doortrekken dan gaan we ons beslist handhaven." Rosolo 2-De Peelkorf 12-7 (4-3). Doelpunten De Peelkorf: Mari anne Potten (3x), Tineke Vergeldt (2x), Kim Kusters en Loes Gom- mers. DES-Flamingo's 3 2-3 (1-3). Doelpunten DES: Irene Eibers en Marloes Broeren. De korfbalsters van DES hebben de laatste wedstrijd op het veld niet in een zege om kunnen zetten. Op eigen veld werd een nederlaag geleden tegen Flamingo's 3: 2-3. DES begon rustig aan de wedstrijd. Het creëerde verschillende kansen, maar wist niet te scoren. De gasten kwamen daarna op voorsprong, maar door een fraaie treffer van Irene Eibers wist DES nog voor de pauze op gelijke hoogte te komen.Toch gingen de gasten met een voorsprong rusten. Door twee tref fers in een kort tijdsbestek werd het 1-3 voor Flamingo's. Dit was tevens de ruststand. DES kreeg in de rust de boodschap mee om zorgvuldiger te De korfbaldames van De Peelkorf hebben de topper in de hoofdklasse tegen Rosolo 2 in Reusel met 12-7 verloren. Bij de rust had de thuisploeg al een 4-3 voorsprong. In de tweede helft kwam De Peelkorf er niet meer aan te pas en moest een royale neder laag incasseren. "Een verdiende zege", aldus De Peelkorf-speelster Loes Eibers. "Rosolo was gewoon beter, zeker in de tweede helft kwamen we er bijna niet meer aan te pas." Door dit resultaat is Rosolo 2 de nieuwe kop loper in de hoofdklasse en is De Peel korf nummer twee op de ranglijst. zijn in de afwerking. Vol goede moed begon de thuisploeg aan de tweede helft en was voor verdedigend uitste kend op dreef. De gasten kregen nau welijks nog ruimte en wisten zich nog maar zelden kansen te creëren. Aan vallend ging het een stuk minder. DES kreeg veel ruimte, kon vaak schieten maar miste de precisie om tot succes te komen. Pas na een kwartier in de tweede helft wist Marloes Broeren de korf te raken, waarna de wedstrijd weer helemaal open was. DES zette aan voor een laatste offensief, gooide veel, maar zag de ballen niet in de korf belanden. Het bleef uiteindelijk bij een 2-3 zege voor de gasten. DES heeft nu volop tijd om zich voor te bereiden op de zaalcompeti tie. SVOC'Ol-Bladella 11-10 (5-3). Doelpunten SVOC'Ol: Debbie Wis- mans (4x), Kim Dircks (3x) en Linda Claessens en Anke Wenne- kers (beiden 2x). De korfbalsters van SVOC'Ol heb ben in de overgangsklasse uitsteken de zaken gedaan door een 11-10 zege op Bladella. In de eerste helft speelde de thuisploeg uitstekend en kwam dikverdiend op een 5-3 voorsprong. Na de thee liet SVOC'Ol de teugels enigszins vieren en kwamen de gas ten onnodig terug in de wedstrijd. Bladella was voor de thuisploeg een geheel onbekende ploeg. In de openingsfase ging het dan ook niet van een leien dakje. SVOC'Ol speelde niet scherp genoeg om de gasten in de problemen te brengen. In het tweede deel van de eerste helft pakte de thuisploeg de draad pas op en met goed korfbal werden volop kansen gecreëerd. Bij de rust stonden de trico lores dikverdiend met 5-3 voor. Na de thee zette SVOC'Ol de lijn door. Met goede aanvallen werd de voorsprong uitgebreid naar een comfortabele 10- 5. Daarna liet de thuisploeg de teugels vieren en konden de gasten weer helemaal terugkomen in de wedstrijd. Bladella maakte dankbaar gebruik van de geboden ruimte en wist de achter stand in korte tijd ongedaan te maken. In de slotfase kostte het SVOC'Ol nog bloed, zweet en tranen om de punten in eigen huis te houden. Het werd uiteindelijk 11-10 en met deze zege nestelt SVOC'Ol zich weer in de kop groep van de overgangsklasse. Zondag gaat SVOC'Ol op bezoek bij Oranje Wit, een van de koplopers in de overgangsklasse. Ongetwijfeld ingrediënten genoeg voor een span nende derby. De korfbalmeisjes Dl van DES hebben het kampioenschap in hun klasse in de wacht gesleept. Afgelopen weekend lieten de meiden uit Vierlingsbeek zien de beste te zijn door een 18-0 zege op De Peelkorf D2.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23