Gemeente Venray Venray zo' mooi! Broodinzamelpunt in Brukske Openbare bekendmakingen Winnaar VIP-loterij Balkonhek en bouwvergunning Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 42 In Brukske komt volgende week een broodinzamelpunt. Daar kunnen inwoners oud brood inleveren. Bij het onderhoud van de wijk treft de gemeente vaak grotere hoeveelheden brood aan in de groenstroken. Overleg met bewoners leerde dat het dan vaak gaat om religieuze tradities. Die schrijven voor dat brood niet bij het afval mag komen, maar terug de natuur in moet. Dit kan op termijn echter schadelijk zijn voor de volksgezondheid. De broodresten trekken namelijk ongedierte aan. In overleg hebben partijen een oplossing voor dit probleem gevonden in de vorm van een broodinzamelpunt. Dit oude brood voert de gemeente dan af naar een bedrijf dat is gespecialiseerd in de verwerking van het brood tot diervoeding. Het komt dus niet bij het afval terecht. Het broodinzamelpunt komt bij de kleine parkeerplaats aan de Kiosk. Er kan alleen brood in worden gedaan. Andere restanten van etenswaren moeten gewoon thuis in de groene container. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Wet kinderopvang Bestemmingsplannen Goedgekeurd bestemmingsplan Exploitatievergunning horecabedrijf Verleend (art. 2.3.1.2 APV) Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Verleend Uitwegvergunningen Besluiten Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten Ontheffing stookverbod Verleend Bouwvergunning aanvragen? Kijk ook op www.venray.nl! Donderdag 18 oktober 2007 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Inform ati ecentru m Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 16 oktober gevallen op lotnummer 1011415 bij VIP Bongerdstraat (Jan Linders). De bon kan worden ingewisseld bij deze Jan Linders. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. U krijgt de loten als u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. In het Register Kinderopvang Gemeente Venray is opgenomen: - SSK, BSO SV Venray, Sportlaan 6 te Venray. De registratie is in werking getreden op 24 september 2007. Het register ligt ter inzage. Ook staat het register op www.venray.nl. Hier kunt u altijd een actueel overzicht krijgen van de geregistreerde kinderopvangcentra, buitenschoolse opvang en gastouderbureaus. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 2 oktober 2007 de volgende bestemmings plannen goedgekeurd: - De Blakt - Centrum. Het bestemmingsplan De Blakt beoogt de realisering mogelijk te maken van een bedrijventer rein van circa 70 ha. voor drie categorieën bedrijventerreinen (grootschalig, gemengd modern en businesspark) in het gebied ten zuidoosten van Venray, globaal begrensd door de A73, N270, de spoorlijn en de Hulstweg. Het bestemmingsplan Centrum voorziet in een actualisering van de juridisch planologische regeling voor het stadscentrum van Venray. Het plan vervangt een groot aantal verouderde bestemmingsplannen en is hoofdzakelijk conserverend van aard. Het plangebied wordt globaal begrensd door de Eindstraat, St. jozefweg, Langeweg, Paterslaan, Julianasingel en de Raad huisstraat tot ter hoogte van het gemeentehuis. De gebieden van de relatief nieuwe bestem mingsplannen De Gouden Leeuw en Oude Raadhuis maken geen deel uit van het plan. U kunt de desbetreffende stukken van vrijdag 19 oktober 2007 t/m donderdag 29 november 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten hebt ingebracht - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten in te brengen. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Het goedkeuringsbesluit treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroeps termijn afloopt, tenzij binnen die termijn tevens een verzoek om een voorlopige voor ziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een ver zoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. - Patersstraat 9 te Venray (Chico's) (verzenddatum 9/10). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Mgr. Hanssenstraat 15 - vernieuwen van de zijgevel (nr. ba070467) - Eijkenhofweg ongenummerd - vergroten van de vleesvarkensstal (nr. ba070468) - Alaertslaan 4 - bouwen van een overkapping (nr. ba070469) - Paardekopweg 13 - bouwen van bedrijfsruimte (nr. ba070470) - Volen 7 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba070471) - Herenpasweg 1 - vergroten van de woning (nr. ba070472) - Hoogriebroekseweg 3 - bouwen van een paardenstal voor zeven paarden en zes opfokpaarden (nr. ba070473) - Laagriebroekseweg 15 - bouwen van bedrijfsruimte t.b.v. paardenhouderij (nr. ba070474) - Engelenstraat 35 - vergroten van de woning (nr. ba070475) - Overbroekseweg 1 - bouwen van bedrijfsruimte (nr. ba070476). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiks- projecten Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Klein Oirlo 12 - bouwen van een rundveestal en sleufsilo (nr. ba070294) - Zandhoek 12 - renoveren van de woning en de bouw van een schuur (ink0706179). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 19 oktober 2007 t/m 29 november 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u later alleen beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Pater Tulpstraat 1 - vergroten van de basisschool (nr. ba070324). U kunt de betreffende stukken van 19 oktober 2007 t/m 1 november 2007 (twee weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Overloonseweg 91c - vergroten van de woning (nr. ba070458, verzenddatum 11/10) - Dr. Poelsstraat 22 - vergroten van de woning (nr. ba070441, verzenddatum 11/10) -Annie Romeinstraat 19 - bouwen van twee overkappingen (nr. ba070410, verzenddatum 11/10) - Leunseweg 59a - bouwen van een tuinhuis (nr. ba070443, verzenddatum 11/10) - Ericaweg 4 - wijzigen van de gevels van het bedrijfsgebouw (nr. ba070451, verzenddatum 11/10) - Bingelkruid 54 - plaatsen van een overkapping, aanbouwen van een berging en de bouw van een schuur (nr. ba070380, verzenddatum 11/10) - Zevenblad 22 - vergroten van de woning (nr. ba070454, verzenddatum 12/10) - Niessenstraat 16 - vergroten van de woning en de bouw van een overkapping (nr. ba070424, verzenddatum 12/10) - Rosmolenweg 8 - bouwen van een werktuigenberging (nr. ba070397, verzenddatum 11/10) - Bosuil ongenummerd - 14 halfvrijstaande woningen (nr. ba070283, verzenddatum 11/10) - Kerkweg 19 - veranderen/vergroten van de woning (nr. ba070396, verzenddatum 11/10) - Beek 4 - veranderen van de woonboerderij (nr. ba070187, verzenddatum 12/10) - Keizersveld 19 - veranderen van bedrijfsruimte (nr. ba070434, verzenddatum 12/10). Sloopvergunningen - Roland 2 - gedeeltelijke sloop van het pand (nr. slp070075, verzenddatum 11/10) - Kerkweg 19 - slopen van de dakconstructie en zoldervloer (nr. slp070065, verzenddatum 11/10). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Exploi tatievergunning horecabedrijf. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Boomvalk 42 t/m 48 (even) en Haviklaan 50 t/m 66 (even) - 5 vrijstaande en 8 rijwoningen (nr. ba070331) - Pascherhof 36 - bouwen van een woning (nr. ba070342) - Gunhoekweg 15 - bouwen van een vleeskalverenstal (nr. ba070274). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Nieuwlandstraat 10 te Venray - verlening uitwegvergunning - Koepas 8 te Oirlo - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 19 oktober 2007 t/m 29 november 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een be zwaarschrift zie onder Exploitatievergunning horecabedrijf. - Klaproos hoek Stationsweg - voor 1 haagbeuk (bijna dood), geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen -Buitenweg 3 - voor 1 zieke acacia, herplant 1 beuk -Pionierstraat - voor 33 esdoorns, herplant 10 grote bomen - Kruisstraat - voor 2 meidoorns, geen herplant - Foxtrotstraat 16 - voor 1 linde, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen -Smakterweg - voor 5 bomen i.v.m. aanleg inrit, herplant 5 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 19 oktober 2007 t/m 29 november 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Exploitatievergunning horecabedrijf. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit Mestbassins Wm -Twistweg 2 te Vredepeel - P.R.M. Botden, Twistweg 2 te Vredepeel in verband met het oprichten van een mestbassin. Besluit motorvoertuigen Wm - Henri Dunantstraat 31 te Oostrum - Motor Venray, Henri Dunantstraat 31 te Oostrum in verband met het veranderen van het rijwielmotorvoertuigenbedrijf. Besluit opslag- en transportbedrijven Wm - Industriestraat ongenummerd te Venray - VBBB Vastgoed, jan Hokaarsstraat 38 te Helmond in verband met het oprichten van bedrijfsverzamelgebouw. Besluit voorzieningen en installaties Wm - De Voorde ongenummerd te Oostrum - Essent Netwerk Limburg bv, Postbus 8015 te Maasbree in verband met het oprichten van een gasdrukregel- en meetstation. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 19 oktober 2007 t/m 1 november 2007 inzien. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 51a te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan G. Peeters, Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn voor een vleesvarkens- en gespeende biggenhouderij en landbouwproductiebedrijf (bloembollen) - Twistweg 15a te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan P. Hegmans, Sambeeksedijk 5 te St. Anthonis voor een varkenshouderij - Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.E. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij. Deze intrekking is t.b.v. de locatie Twistweg 10 te Vredepeel (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 19 oktober 2007 t/m 29 november 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Jan Poelsweg 3 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Tankstation Ysselsteyn bv, jan Poelsweg 3 te Ysselsteyn voor een tankstation met aflevering van LPG - Lollebeekweg 36 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan P.J.M.G. Geerets, Lollebeekweg 36 te Castenray voor een melkrundveehouderij - Ringweg 10 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn voor een fokzeugen-, vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 19 oktober 2007 t/m 29 november 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Pelgrimslaan 11 te Smakt - verleend aan dhr. H.J.I.M. Driessen - Ringweg 10 te Ysselsteyn - verleend aan dhr. W.P.M. van Dijck - Steegse Peelweg 63 te Leunen - verleend aan dhr. M.B.M. Drabbels. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen in het buitengebied op de locatie: - Deurneseweg 79 te Heide - verleend aan dhr. L.A.M. van Osch. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 19 oktober 2007 t/m 29 november 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Voor het maken van een balkonhek of een hek op een dakterras heeft u een lichte bouwvergunning nodig. Is het gebouw een monument of valt het onder beschermd dorps- of stadsgezicht dan gelden speciale regels. Hiervoor kunt contact opnemen met de gemeente. Het kan zijn dat u ook andere vergunningen moet aanvragen. Bij voorbeeld een kapvergunning omdat er een boom in de weg staat. Een boom mag u namelijk niet zomaar verwijderen. Ook hierover kan de gemeente u informeren. Buren Houd met uw bouwplannen ook rekening met de buren. Het is ver standig om vooraf met uw buren te overleggen. Voor een privacyscherm tussen twee balkons of op een dakterras is geen vergunning nodig, tenzij het gebouw een monument is of het balkon valt onder beschermd dorps- of stadsgezicht. Brochure Vaak kunt u met de juiste keuze van uw bouwplan geld en tijd besparen. Wilt u weten of u voor uw bouwwerk een bouwvergunning nodig heeft? Vraag dan bij de afdeling Publieks diensten naar de brochure Bouwen, doe het snel en doe het slim. U kunt deze ook downloaden via www.venray.nl Wonen leven Bouwvergunningen. 20 en 21 okt. - Zomaarpop, gemeenschapshuis De Linde, Oirlo 22 t/m 28 okt. - Vogelshow, zaal Back in Time, Oostrum 18 oktober 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20