Gemeente Venray Venray zoTl mooi! I Retourterminals klaar voor blik Sanering grond Endepoel afgerond Schulden? Vraag tijdig hulp! Opening IND-loketten Sociale werkvoorziening volop in beweging Boswandeling in het donker Geïnteresseerd in de bouw van De Gouden Leeuw? Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden In 2003 en 2004 werden onderzoeken gestart naar de toestand van de bodem op de locatie Endepoel. Die onderzoeken wezen uit dat de grond verontreinigd was. Omdat de gemeente Venray eigenaar van de grond is, was zij ook verantwoordelijk voor die verontreiniging. Voordat de gemeente tot sanering kon overgaan, moesten de grenzen van de verontreiniging precies in het veld aangegeven worden. Dit heet inkaderen of afperken. Dat was nodig omdat er anders misschien te veel of te weinig grond afgegraven en afgevoerd zou worden. De sanering van de verontreinigde grond aan Endepoel in Merselo is afgerond. Gedeputeerde Staten van de provincie Limburg hebben de sanering inmiddels goed gekeurd. Dat betekent dat de locatie nu geschikt is voor haar huidige bestemming: agrarische grond. Tijdens het open huis van het g meentelijke Zorgloket op vrijdag 19 oktober van 13.30 tot 16.00 uur kunnen bezoekers kennismaken met de diensten en producten die het Zorgloket biedt in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) Venray in cijfers •Vs Venrayfocus op mensen Donderdag 18 oktober 2007 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 42 tOianWlmi" anieie zildeW) Staling' [uil ^a0'. Dit najaar opent de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) loket ten op diverse plaatsen in Nederland. Inwoners van Venray kunnen dan terecht bij het IND-regiokantoor in Eindhoven. U moet naar het IND-loket als u: - een verblijfsdocument regulier voor bepaalde tijd wilt aanvragen - uw verblijfsdocument kunt ophalen - een verblijfssticker kunt afhalen - informatie wilt over regulier verblijf in Nederland. Hiervoor kunt u niet meer terecht bij de gemeente. Voor u als inwoner van Venray betekent dit dat u vanaf 5 november bij het IND-regiokantoor in Eindhoven terecht kunt voor al uw (aan)vragen. Verblijfsvergunning Wilt u een verblijfsvergunning regulier voor bepaalde tijd aanvragen? Dan moet u een afspraak maken om naar het IND-loket te gaan. Bel hiervoor 0900 1234561 0,10 per minuut). U hoort dan meteen welke gegevens u mee moet nemen naar de afspraak. Wilt u alleen informatie over een verblijfsvergunning regulier, bel dan 0900 1234561 0,10 per minuut) of ga naar de informatiebalie van het IND-loket in Eindhoven. U vindt de balie in het Rijksverzamelgebouw Hooghuis, Keizersgracht 5, 5611 GB in Eindhoven. Hiervoor hoeft u geen afspraak te maken. De informatiebalie van de IND is geopend op werkdagen van 9.00 uur tot 16.30 uur. U kunt bij de informatie balie geen aanvraag indienen. Kijk voor meer informatie op www.ind.nl. Kunt u uw rekeningen niet meer op tijd betalen? Lukt het deze maand niet of al langer niet meer? Voor advies of hulp bij schulden kunt u ook bij de gemeente terecht. Iedereen die in de gemeente Venray staat ingeschreven, kan bij de gemeente terecht voor schuldhulp verlening. Bijvoorbeeld als u niet goed meer rondkomt van uw inkomen. Of als u uw vaste lasten niet meer kunt betalen omdat u ineens minder inkomsten heeft. Of als u met de huur en de energie rekening in de knoei komt omdat de (te hoge) aflossing aan een lening automatisch wordt afgeschreven. Kortom, als u niet meer aan uw financiële verplichtingen kunt voldoen. Schuldhulpverlening Soms bent u met een advies al geholpen. Tijdens een of meerdere gesprekken helpt de gemeente u dan de zaken weer goed op de rit te krijgen. Maar het kan ook verder gaan. De gemeente helpt u dan bij het regelen van de schulden, bemiddelt tussen u en uw schuld eisers. Naast het financieel beheer, dat altijd plaatsvindt, kan er afhan kelijk van de problematiek budget- beheer of bewindvoering worden geadviseerd. Maar in ieder geval geldt: de gemeente betaalt uw schulden niet. Dat doet u zelf. Het uitgangspunt is dat er een goede basis komt, een evenwicht tussen uw inkomsten en uitgaven. Wacht niet te lang Voor schuldhulpverlening kunt u zich tijdens de openingstijden van het gemeentehuis melden bij de afdeling Publieksdiensten. U heeft dan meteen een eerste gesprek met een van de consulenten schuldhulp verlening. Daarin legt de gemeente uit wat schuldhulpverlening is en beoordeelt zij of u met uw vraag op de juiste plek bent. Er wordt van u verwacht dat u volledig inzicht geeft in uw totale financiële situatie. Verder mogen er geen nieuwe achterstanden meer ontstaan. Wacht daarom niet te lang als u het finan cieel niet meer redt en meld u op tijd voor hulp. De gemeente Venray bereidt zich volop voor op de veranderingen binnen de Wet sociale werkvoorziening (Wsw). Daarbij werkt de gemeente nauw samen met andere gemeenten in de regio. Ook is de NLW Groep, het bedrijf dat de Wsw voor de gemeenten uitvoert, bij de ontwikkelingen betrokken. Het Rijk plant een aantal veranderingen binnen de sociale werkvoorziening. Daarmee wil het twee doelen bereiken: - meer mensen met een Wsw-indicatie aan het werk in een reguliere werk omgeving buiten de beschutte werkomgeving van de Wsw-organisatie - behoud van de Wsw voor de doelgroep en meer rechten voor Wsw- geïndiceerden. Om deze doelen te realiseren, wil het Rijk dat gemeenten meer invloed krijgen op de sociale werkvoorziening. Elke gemeente wordt daarom zowel beleidsmatig als financieel verantwoordelijk gemaakt voor de uitvoering van de sociale werkvoorziening, zodat zo veel mogelijk mensen met een Wsw- indicatie zo goed mogelijk ondersteund worden. Koppelen Samen met de regiogemeenten wil Venray de ontwikkelingen binnen de sociale werkvoorziening koppelen aan andere ontwikkelingen, zowel op de arbeidsmarkt als op het terrein van de zorg. Gemeenten kunnen dit echter zeker niet alleen. Daarom worden ook andere partijen, zoals het bedrijfs leven, onderwijsinstellingen, het UWV, het CWI en zorginstellingen bij de voorbereidingen betrokken. In de tweede helft van november vindt een aantal bijeenkomsten met deze partners plaats. Het gaat dan om betrokken heid en draagvlak bij deze partners, voor zover niet al aanwezig. Doelgroep Ook betrekt Venray de doelgroep, de Wsw-geïndiceerden, bij het ontwikke len van nieuw beleid. Venray is een van de eerste gemeenten in Nederland waar een cliëntenraad Wsw al daadwerkelijk aan de slag is. In november wordt deze Wsw-raad officieel geïnstalleerd. Meer informatie daarover volgt tegen die tijd. Zaterdag 27 oktober is De Nacht van de Nacht. Een ideaal moment om een avontuurlijke nachtwandeling te maken, zo vindt stichting De Marke, beheer der van de gemeentebossen in Venray. Daarom houdt zij die nacht een wandeling die start bij de Kempkensberg in Yssel- steyn. De gemeente schakelt ter ondersteuning van de nachtwan deling in dat gebied de openbare verlichting uit. Elk jaar vindt in oktober de Nacht van de Nacht plaats in Nederland. In deze speciale nacht vragen de Stichting Natuur en Milieu en de twaalf provinciale Milieufederaties aandacht voor het probleem van de lichtvervuiling in Nederland. Aan alle gemeenten wordt gevraagd om voor één nacht hun lichten te doven, zodat de inwoners de schoonheid van de nacht kunnen beleven. Beleef het donkere bos Door de lichten te doven, worden de sterren zichtbaar en krijgen nachtdieren ruim baan. De ideale nacht om een avontuurlijke wande ling te maken! Voor grote en kleine mensen is het donker een grootse, span-nende ervaring. Hoe vaak zijn we nog ergens waar het écht donker is? Wat er te beleven valt, hangt uiteraard af van het weer. Bij helder, open weer flonkeren de sterren in de hemelkoepel. Een deskundige wijst dan de sterren, planeten en sterren beelden aan en vertelt erover. Als het bewolkt is, gaan de wandelaars met een gids op zoek naar nacht dieren zoals uilen, nachtvlinders en vleermuizen. Inschrijven Voorinschrijving voor de nacht wandeling is noodzakelijk. Dat kan tot uiterlijk vrijdag 26 oktober via www.demarke-puurnatuur.nl of tijdens kantooruren op telefoon nummer (0485) 38 52 27. Deelname kost voor niet-leden van Puur Natuur 3,75 per persoon. Controleer op de ochtend vóór aanvang van de activiteit nog even uw e-mail of er wijzigingen zijn. Vanaf volgende week kunt u voortaan ook blik kwijt in de Venrayse inzamelplekken, de VIP-terminals. Op vrijdag 26 oktober wordt deze moderne voorziening in gebruik genomen. De blikbollen bij de supermarkten gaan verdwijnen. Daarvoor in de plaats komt een speciale blikopening aan de achterkant van de retour- terminals. Dat werkt heel simpel. U opent de trommel, stopt daar uw blik in en sluit de klep. Het blik wordt vervolgens samengeperst en naar een ondergrondse container afgevoerd. Voordeel van deze techniek is dat er echt alleen blik en geen lucht meer ingezameld en getransporteerd wordt. In het week einde van 26 en 27 oktober en op 2 en 3 november geven vrijwilligers ter plaatse uitleg over de werkwijze van deze nieuwe inzameltechniek. VIP-loterij Op de retourterminals staat dui delijk aangegeven waar u het blik moet inwerpen. Aluminium drank blikjes daarentegen worden, net als nu, apart ingezameld. Die kunt u inleveren aan de voorkant van de automaat, samen met lege pet- flessen. Met de daaraan verbonden VIP-loterij kunt u wekelijks een levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro winnen. Op zaterdag 3 november bent u van harte welkom om een kijkje te komen nemen op de bouwplaats van de parkeergarage. Tijdens een rondleiding van maximaal een uur kunt u vragen stellen over de bouwprocedure aan een deskundige begeleider. Voorwaarde is wel dat u goed ter been bent en stevig schoeisel draagt. Kinderen zijn welkom vanaf tien jaar. Het bezoek aan de bouwplaats is geheel op eigen risico. Er worden groepen van vijftien tot twintig personen gemaakt voor een rondleiding. U kunt zich tot en met 19 oktober inschrijven via www.venray.nl of telefonisch bij Suzanne van Gasselt op nummer (0478) 52 33 33. 60 - 64 55 - 59 50 - 54 45 - 49 40 - 44 35 - 39 30 - 34 25 - 29 20 - 24 15 - 19 10 - 14 Inwoners van Venray en de kerkdorpen, naar leeftijdsgroep en geslacht per 1-1-2007. Wilt u meer weten over de samenstelling van de Venrayse bevolking? Deze en andere cijfers vindt u op www.venray.nl Wonen leven.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19