'Nu kan iedereen van het beeld genieten' m Burgemeester Hahn stopt per 1 maart 2009 Harrie Janssen vrijwilliger van Limburg Meerlo-Wanssum verkent de toekomst Ernstig ongeval in Tienray Opknapbeurt toegangsweg Zonnehof Rogge zaaien in Meerlo €19, Oude foto Service rubriek BEZORGEN? PEEL EN MAAS Gerestaureerd corpus van familie Van de Munckhof krijgt bijzondere plaats in Tienray De Stichting Kruisen en Kapellen in Meerlo-Wanssum zal binnenkort een bijzonder kruis plaatsen in Tienray. De goede samenwerking tussen Wiel Nabben, Ger Kersten en de familie Van de Munckhof maakt het mogelijk dat het kruis, dat oorspronkelijk niet uit Tienray komt en een lange geschiedenis in de tuin van de familie Van de Munckhof kent, een speciaal plekje krijgt. Het gerestaureerde corpus zal onder twee mooie eikenbo men bij Over de Beek worden geplaatst. Wiel Nabben en Ger Kersten zetten zich in voor het cultureel en religieus erfgoed. Ger Kersten houdt zich voornamelijk bezig met het restaureren van kruisen en kapellen in de omgeving. Wiel Nabben runt samen met zijn vrouw een particuliere historisch museum dat veel mensen trekt en de band met de gemeenschap sterk houdt. "Het zijn vaak dezelf de mensen die zich inzetten voor gemeentelijke of regionale belan gen, maar dat is logisch omdat de ingangen naar bepaalde personen voor ons steeds gemakkelijker worden." Ditmaal werd Wiel Nabben gevraagd, omdat hij buurman was van de overleden Hay van de Munckhof. Wiel Nabben is op zoek gegaan naar specialisten op het gebied van restauraties en kwam uit bij Ger Kersten: secretaris van de Stichting Kruisen en Kapellen Meerlo-Wanssum. Ger Kersten: "Ik ken de familie niet zo goed en ik heb alleen de restauratie gedaan, ik vind het wel leuk om aan zo'n familieverhaal mee te werken." Wiel Nabben heeft een sterkere band met de familie en is trots dat hij werd gevraagd dit project van de grond te krijgen. "De fami lie Van de Munckhof-Jeuken was diepgelovig. Hay van de Munckhof maakte vroeger beeldengroepen en kribjes voor het hele dorp. Ik denk dat iedereen wel een beeldje van Hay in zijn kamer had staan. Zelf heeft hij een heel eenvou dig houten kruis gemaakt. Op een gegeven moment wist Hay zelfs een corpus op de kop te tik ken en heeft dat samen met zijn zelfgemaakte kruis in privé tuin geplaatst. Na het overlijden van de ouders werd het huis verkocht aan derden. De kinderen wilden niet dat het beeld verloren zou gaan. Daarom willen we dit na de restauratie ergens anders plaatsen, zodat meerdere mensen ervan kunnen genieten." RESTAURATIE Ger Kersten is secretaris van de heemkundeclub en heeft beel dende kunst en schilderijen altijd als hobby gehad. Hij maakt zich sterk voor het Limburgs cultureel erfgoed. "Het restaureren van het corpus heeft me ongeveer drie weken gekost. Om het beeld in de oorspronkelijke staat te krijgen, heb ik eerst de bestaande barsten in de armen groter gemaakt en opgevuld met een mengsel van zand en cement. Om weer een 'strakke huid' te krijgen, heb ik het beeld bijgeslepen en gepolijst. Met acrylverf zijn de oorspronke lijk kleuren weer aangebracht, en de transparante laklaag geeft de finishing touch." De nieuwe rustplaats voor het corpus is nauwkeurig geselec teerd. "Privébezit mag namelijk niet overal worden geplaatst. Wij prefereerden een plaats die toe gankelijk is voor alle inwoners van Tienray. Tegelijkertijd mogen gemeentelijke activiteiten, zoals het schoonhouden van beken en bermen die worden uitbesteed aan loonbedrijven, er geen hin der van ondervinden. Wij hebben Van links naar rechts: Ger Ker stenHuub Gijsbers en Wiel Nab ben. gezocht naar een plaats waar de essentie van het beeld goed tot z'n recht komt. De wandelroute, de Acht van Tienray die langs de beek loopt, kan een mooie aan vulling geven op de historie van het beeld. Bovendien is het plekje onder de eikenbomen prachtig. De nabijheid van het oude huis van de familie is ook één van de redenen dat we juist voor deze plek hebben gekozen." GEZEGEND Het beeld is nog niet geplaatst of gezegend. "De koker is wel al gegoten op de bedoelde plaats en volgens mij is het beeld ooit eens gezegend in de tuin van de familie Van de Munckhof", zegt Wiel Nab ben. Huub Gijsbers heeft het kruis gerestaureerd en de heer Oudeho ven heeft het ijzerwerk rondom het corpus verzorgd. "Samen staan we sterk", zegt Wiel Nabben. "Je moet gebruikmaken van de moge lijkheden en hulp van mensen. De familie Van de Munckhof wilde graag het kruis plus het corpus in ere houden. Wij hebben daar met plezier invulling aan gegeven." Joep Hahn stopt per 1 maart 2009 als burgemeester van de gemeente Meerlo-Wanssum. Dat heeft hij deze week beves tigd. Hahn is dan 65 jaar en gaat met pensioen. Mr. Joep Hahn is nu 63 jaar en heeft er dan precies vier termij nen van zes jaar opzitten. Hij volg de in 1985 René Dittrich op. Het is Hahn, die net als Dittrich van WD-huize is, zijn eerste en enige job als burgemeester. Hij was daar- Fotografie Frido Smeets Venray voor ambtenaar, voor het laatst in Almere bij de Rijksdienst IJssel- meerpolders. Hahn is geboren in het Zuid-Limburgse Amstenrade. De gemeente Meerlo-Wanssum ontstond in 1969 na een herinde ling waarbij de gemeente Wans- sum (inclusief Geijsteren) werd samengevoegd met Meerlo (inclu sief Blitterswijck,Tienray en Swol- gen). Dittrich was de eerste burge meester van Meerlo-Wanssum. Harrie Jansen (68) is uitgeroe pen tot Dé Vrijwilliger van Lim burg. Hij heeft deze uitverkiezing te danken aan zijn inzet voor de KBO als bestuurslid van de afdeling Wanssum en lid van de educatiecommissie. Verder was de Wanssumer lid van de Cliën tenraad van Meerlo-Wanssum en Horst aan de Maas, lid van de ouderraad van Maria Roepaan en sinds kort is hij de kartrek- ker voor het aanleggen van de jeu-de-boulesbanen in Wanssum. Tevens houdt hij de tuin bij van basisschool de Peddepoel. Sinds 3 september strijden in totaal 48 kandidaten uit 12 Nederlandse provincies om de titel Dé Vrijwil liger van Nederland.Twaalf weken lang zet het dagelijkse NCRV- radiorogramma Plein 5 de schijn werper op mensen die zich vaak jarenlang belangeloos inzetten. Voor hun vereniging of een goed doel en zo 'het verschil maken'. Op de website www.maakhetver- schil.nl staan wekelijks filmpjes over de genomineerden op wie gestemd kan worden. De twaalf provinciale winnaars maken kans op de NCRV-prijs voor Dé Vrijwil liger van Nederland. Deze prijs wordt op 7 december uitgereikt op Paleis Het Loo in Apeldoorn door staatssecretaris Jet Bussema- ker van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. In het presidium (het overleg van de fractievoorzitters en de burgemeester) is op 15 oktober opnieuw gesproken over de toe komst van de gemeente. De werk vergadering van 8 oktober heeft de raad een helder beeld gegeven van de situatie en de positie van de gemeente. Het presidium heeft de probleemstelling als volgt benoemd: Meerlo-Wanssum staat intern (organisatie versus ambities en financiën) en extern (ontwik kelingen positie van gemeenten en ontwikkelingen in de regio) onder druk en moet op korte ter mijn een standpunt innemen over de toekomst van de gemeente. Uit die probleemstelling komt de vol gende vraag naar voren: Wat is de gewenste bestuurlijke structuur om de opgaven van/voor Meerlo- Wanssum als gemeente en als regi onale speler (ook in de toekomst) goed op te kunnen pakken? Bij die bestuurlijke structuur kan gedacht worden aan de volgende mogelijk heden: een zelfstandige gemeente Meerlo-Wanssum die intensiever gaat samenwerken met andere gemeenten in de regio, een brede fusie waarbij gedacht kan worden aan het samenvoegen van Meerlo- Wanssum, Venray, Horst aan de Maas en Sevenum of een smalle fusie waarbij de gemeente wordt samengevoegd met één van de buurgemeenten. Het college heeft de opdracht meegekregen om de mogelijkheden te verkennen. Op 19 november vergadert de raad in beslotenheid. Het college infor meert de raad dan over de uitkom sten van deverkenningen'.Afhan kelijk van de uitkomsten neemt de raad op 19 november een besluit over het vervolgtraject. Kort na de 19e wil de raad met de burgers en de ondernemers praten over de toekomst van de gemeente. Diefstal offerblok De politie heeft donderdag een man aangehouden die het offerblok bij de Mariagrot in de kerk van Tienray zou heb ben opengebroken. De diefstal vond donderdagmid dag omstreeks 16:00 uur plaats. Een lid van het kerkbestuur zag dat de man, die enkele weken eer der ook al had ingebroken in de kerk, opnieuw aanwezig was. De gealarmeerde politie kon de man opnieuw aanhouden voordat hij er met de buit vandoor ging. De politie onderzoekt of de verdachte ook verantwoordelijk kan worden gehouden voor meerdere inbra ken in kerken. De man is in verze kering gesteld en zit in afwachting van verder onderzoek vast. Tafelkeuring parkieten Vogelvereniging De Gevleu gelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 21 oktober 2007 een tafelkeuring voor parkieten en exoten. Tijdens deze tafelkeuring kun nen belangstellenden van alles te weten komen over deze vogels. De vogels die aanwezig zijn worden door deskundige keurmeesters besproken en beoordeeld. Deze tafelkeuring kan door iedereen worden bezocht en wordt gehou den op zondag 21 oktober van 9-30 uur tot ongeveer 12.00 uur in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Voor verdere informatie, tel: 0478-531221 Supervaandel? De vlijtige dames Annie van de Ven, Mia Peeters, Toos Lom men, Annie Nijssen en Diny Lange van de KBO in Wans sum zijn wel goed, maar niet gek. Vorige week viel in Peel en Maas te lezen dat de vijf 'hand- werkdames' bezig zijn met het maken van een nieuw vaandel dat ze voor Kerstmis willen presente ren. Die informatie klopt, maar het vaandel wordt niet zeventig bij één meter groot, zoals in Peel en Maas per ongeluk werd gemeld. De redactie was het woord centi meter achter het woord zeventig vergeten: het vaandel wordt dus zeventig centimeter bij één meter groot. Een hele verschil, en heel wat uren minder werk. Een 78-jarige man uit Tien ray is zaterdag opgenomen op de intensive care van het ziekenhuis met een gebroken borstbeen. Verder heeft hij diverse kneuzingen en snij- wonden. De vrouw die bij hem in de auto zat was zijn 77-jarige echtgenote. Zij liep bij het ongeval diverse kneuzingen op. De twee raakten zaterdag rond 15.00 uur gewond bij een verkeersongeval op de N554 ter hoogte van de Mackay- weg in Tienray. Het ongeval ont stond toen de 78-jarige automo bilist uit Tienray over de N554 reed, komende uit de richting van Horst. Door nog onbekende oor zaak kwam de bestuurder van de auto op de weghelft van het tege moetkomende verkeer terecht. Hij schampte een tegemoetkomende auto waarin een 66-jarige vrouw en een 68-jarige man uit Well zaten. De auto van de man uit Tienray schoot door en botste vervolgens tegen een boom. Uit voorzorg werd de bestuurder door de brandweer uit de auto geknipt. De vrouw kon zelfstandig het voer tuig verlaten. De 66-jarige bestuur ster uit Well had een kneuzing op de borst. De 68-jarige bijrijder had geen verwondingen. Alle vier de betrokkenen werden ter con trole naar het ziekenhuis in Venlo gebracht. De politie onderzoekt de oorzaak waardoor de 78-jarige man op de weghelft van het tege moetkomende verkeer terecht kwam. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De gemeente Meerlo-Wans sum gaat de toegangsweg naar het Zonnehof in Tienray opknappen. Het college van B en W trekt voor de werk zaamheden 17.000 euro uit. De gemeente ontving de laat ste tijd verschillende klachten over het slechte wegdek. De toegangsweg naar het Zon nehof is door de gemeente Meer lo-Wanssum niet in de planning van het onderhoud opgenomen. Het was volgens het college van B en W namelijk lange tijd ondui delijk wat er met de woningen in de toekomst zou gaan gebeuren. Inmiddels weten burgemeester en wethouders dat de woningen worden opgeknapt en dat Wonen Venray de huizen wil behouden. Nu dat duidelijk is, vindt het col lege het belangrijk dat het woon complex, waarin vooral ouderen wonen en mensen die slecht ter been zijn, beschikt over een goed begaanbare toegangsweg.Voetgan- gers en gebruikers van rolstoelen en rollators ondervinden momen teel namelijk te veel hinder van het slechte wegdek. Weer een leuk plaatje uit Meer- rogge aan het zaaien en poseert lo. Op de foto ziet u Jan Bovee aan even voor de foto. Bron: collectie het werk op zijn land, samen met Heemkundevereniging Meerlo- zijn paard Bovano. Jan Bovee is Wanssum. Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09-00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr.Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 18 oktober 2007 - Pagina 11 Meerlo-Wanssum Verspreidingsburo Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11