Gemeente College blijft vóór invoering van sluitingstijden voor de horeca Venray timmert aan de weg Kijkje op bouwplaats De Gouden Leeuw V\ Brukske vol actie Open huis Zorg loket Digitale ontmoetingsplek voor Venrayse jongeren Twee Wensgeld-ideeën beloond Beheer erfgoed Ursulinen PEEL EN MAAS Geïnteresseerd in de bouw van De Gouden Leeuw? Op zaterdag 3 november bent u van harte welkom om een kijkje te komen nemen op de bouwplaats van de parkeergarage. Tijdens een rondleiding van maximaal een uur kunt u vragen stellen aan een deskundige begeleider over de bouwprocedure. Voorwaarde is wel dat u goed ter been bent (geen rolstoel of rollator). Stevig schoeisel is ook een vereiste. Kinderen zijn welkom vanaf tien jaar. Het bezoek aan de bouwplaats is geheel op eigen risico. Er worden groepen van vijftien tot twintig personen gemaakt voor een rondleiding. U kunt zich inschrijven via www.venray.nl of telefonisch bij Suzanne van Gasselt, (0478) 52 33 33. Daarbij kunt u aangeven met hoeveel personen u wilt deelnemen en of u de voorkeur geeft aan een ochtend- of middagsessie. De inschrijfdatum eindigt op 19 oktober. Reageer tijdig, want wie het eerst komt, die het eerst maalt. Gemeentehuis Openingstijden •Vs Venrayfocus op mensen Donderdag 11 oktober 2007 - Pagina 21 1. Tot half december wegwerkzaamheden Veltum: Cunerahof, Claudiahof, Isabellahof, Lidwinahof, Laurahof en Kulutweg 2. Tot half december wegwerkzaamheden Landweert: Akelei, Kruidenlaan, Christoffelkruid, Dovennetel en Bolderik 3. Tot en met november Aan den Heuvel: start bouwrijp maken fase 2 4. Tot december aanleg vrijliggend, dubbelzijdig fietspad langs de Metaalweg en de Spurkt (tot aan de Spurkterweg) 5. Tot december aanpak knelpunten Smakterheide - aanleg fietssuggestiestroken, goten langs Smakterweg, Energieweg en Macroweg, aanleg trottoir Smakterweg en herstraten bochten. Er gebeurt van alles in Brukske. Zaterdag 22 september werd de Verdistraat letterlijk in het zon netje gezet met een straatspeel dag. Woensdagmiddag 26 sep tember was de opening van een nieuwe speelvoorziening tussen Handelstraat en Wagnerstraat. Bewoners van de Verdistraat hadden de handen ineen geslagen en samen met Synthese, Wonen Venray, Wijk- Venray Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 41 Het Zorgloket van de gemeente Venray houdt vrijdag 19 oktober van 13.30 tot 16.00 uur open huis. Het Zorgloket in het gemeentehuis is 1 januari 2007 geopend, in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Deze wet zorgt ervoor dat mensen mee kun nen doen in de samenleving en zo lang mogelijk zelfstandig kunnen leven. De Wmo regelt hulpmiddelen voor vervoer en wonen, hulp in het huishouden voor mensen die dat zelf (meer) kunnen regelen en onder steunt vrijwilligers en mantelzorgers. De Wmo omvat een breed pakket aan maatschappelijke ondersteuning, van het bevorderen van de sociale samenhang en leefbaarheid en veiligheid tot en met maatschappe lijk werk, maatschappelijke opvang, jeugdzorg, het bevorderen van openbare geestelijke gezondheids zorg en verslavingsbeleid. Tijdens het open huis kunnen bezoekers kennismaken met de diensten en producten die het Zorgloket biedt. Hellingbaan In het kader van de Week van de Toegankelijkheid (15 tot en met 20 oktober) wil het Gehandicapten Platform Venray speciaal even stilstaan bij de verbeterde voorzie ningen rondom de toegang van het gemeentehuis. De gemeente heeft deze voorzieningen onlangs aan gepast om het Zorgloket optimaal toegankelijk te maken. Zo is de hellingbaan voor de ingang nu minder steil, zijn onder aan deze hellingbaan twee gehandicapten parkeerplaatsen aangelegd, is er vrije toegang tot de oprit van het gemeentehuis en is er een egaal straattapijt van de grote parkeer plaats naar de ingang. De helling baan wordt tijdens het open huis officieel in gebruik genomen. De gemeente Venray zoekt nadrukkelijk contact met jongeren. Daar om maakte wethouder Mathieu Emonts zaterdag 6 oktober een honq aan op Loqal.nl, dé digitale ontmoetingsplek voor Venrayse jongeren. De website voor Venrayse jongeren Loqal.nl is een interactief jongeren platform voor, door en met jongeren. De site is in eigen beheer opgezet door Venrayse jongeren en wordt ook door hen onderhouden en beheerd. Het is een lokaal platform waar Venraynaren in de leeftijd van 12 tot 24 jaar elkaar ontmoeten, informatie uitwisselen, organisaties kunnen terugvinden (qlubs) en persoonlijke profielen (honqs) uitwisselen. Uiteraard hebben ook de agenda én de marktplaats er een prominente plek. Loqal.nl is in mei al gelanceerd. Zaterdag werd de site officieel geëvalueerd in jongerencafé 't Podium. Uiteraard waren daarvoor ook de gemeente Venray en andere gemeenten, Synthese, GGZ en V-kick uitgenodigd. Jeugd bereiken Loqal.nl is ook voor de gemeente een prima manier om met jongeren te communiceren, gaf Mathieu Emonts aan tijdens de evaluatie. De jongeren site staat in het communicatieplan van het jongerenbeleid dan ook als een aangewezen middel om de Venrayse jeugd te bereiken. Vandaar dat de wethouder zijn eigen honq met persoonlijke gegevens aanmaakte. Op die manier maakt ook hij deel uit van hét digitale plein waar Venrayse jongeren elkaar ontmoeten. Op 4 en 19 september zijn bijeenkomsten gehouden om met alle betrokken partijen van gedachten te wisselen over het collegestandpunt. Tijdens beide avonden bleken de meningen hierover verdeeld te zijn. Vooral horeca en uitgaanspubliek zijn het niet eens met de gevolgde procedure en het her invoeren van sluitingstijden als oplossing voor de problemen. De bewoners daarentegen staan over het algemeen achter het voornemen om weer sluitingstijden in te gaan voeren. Effectieve aanpak Het college blijft ook na het afwegen van de uitkomsten van beide discussie avonden van mening dat de problematiek alleen door herinvoering van sluitingstijden effectief aangepakt kan worden. Het conceptvoorstel wordt op 11 oktober besproken met justitie en de buurgemeenten. Daarna wordt het definitieve raadsvoorstel op 16 oktober behandeld in het college waarna het via de commissie Stedelijk Beheer op 18 december ter besluitvorming wordt voorgelegd aan de gemeenteraad. Twee nieuwe initiatieven van jongeren zijn beloond met een eenmalige subsidie van de gemeente Venray. De initiatieven voor een dance-evenement en een concert dat het milieu als thema heeft, zijn ingediend on der de vlag van 'Een goed idee is 2000 euro waard!'. De evene menten vinden plaats in mei en juni 2008 en worden volledig door en voor jongeren uit gevoerd Vanaf begin mei dit jaar zijn jonge ren uitgenodigd ideeën voor activi teiten op het gebied van sport, cultuur, welzijn en vermaak voor te leggen aan de gemeente. Als een idee wordt goedgekeurd, kunnen de jongeren hiervoor een subsidie ontvangen van maximaal 2000 euro. Een 'goed idee' is een idee dat voor ziet in een behoefte die bestaat onder de jeugd in de gemeente Venray. Bovendien organiseren de jongeren de activiteit volledig zelf standig. Dertig aanvragen In de afgelopen maanden hebben jongeren in de leeftijd van 11 tot 24 jaar al zo'n dertig aanvragen inge diend voor het Wensgeld. De ideeën lopen uiteen van straatvoetbal tot outdoor dance-events. In de laatste categorie heeft op 15 september jl. de eerste activiteit plaatsgevonden: een openlucht dance-event rond jongerencentrum 't Podium trok zo'n 850 jongeren. De provincie Limburg had meebetaald aan deze activiteit in het kader van jongerenparticipatie. Voor volgend jaar zijn nu in het kader van Wensgeld twee nieuwe initiatieven goedgekeurd; een dance-event voor de jongeren van 18+ dat staat gepland op 17 mei. Voor voor jongeren in de leeftijd van 12 tot 16 jaar wordt op 27 juni een concert gehouden dat is gericht op het bevorderen van de milieuvrien delijkheid van Venray. De jongeren zijn druk doende met het zoeken van sponsoren, het rege len van locaties, vergunningen en pr. De betrokken jongeren zijn vrij om hun eigen invulling aan de activiteit te geven. Ze hebben hierover regel matig overleg met de gemeente. Venray verwacht dan ook dat er na het succes van de eerste activiteit nog veel andere volgen. De gemeente Venray neemt deel in een beheerstichting die het erfgoed van de zusters Ursulinen in Nederland moet waarborgen. Dat heeft het college van Burgemeester en Wethouders vorige week besloten. Het Provincialaat van de zusters Ursulinen, dat gevestigd is in Venray, maakte bij het gemeentebestuur haar zorgen kenbaar over het beheer van het erfgoed van de orde. Zoals ook bij andere orden het geval is, neemt de kloosterbevolking snel af en stijgt de gemiddelde leeftijd. Om het erfgoed te waarborgen voor de toekomst, wordt een beheerstichting opgericht waarin de gemeente Venray en de Zusters Ursulinen deelnemen. Dit besluit is mede ingegeven door het feit dat er tussen de Ursulinen en Venray een meer dan 150 jaar oude band bestaat. De zusters Ursulinen maken onmiskenbaar en in belangrijke mate deel uit van de historie van Venray. Bij het beheer van het erfgoed kan gedacht worden aan archiefstukken en kunstwerken. Voor de gemeente zijn geen kosten verbonden aan de participatie in de stichting. Het college van B en W blijft erbij dat invoering van vaste sluitings tijden voor de horeca het beste middel is om de huidige problemen en overlastsituaties te bestrijden. De argumenten die betrokken partijen onlangs hebben ingebracht tijdens twee discussieavonden zijn nadrukkelijk overwogen, maar het college heeft zijn standpunt er niet door herzien. Het deze week vastgestelde conceptvoorstel gaat uit van sluiting in het weekend om 03.30 uur, zowel voor natte als droge horeca. Rond feestdagen zijn uitzonderingen voor alle ondernemers mogelijk. Burgemeester en wethouders spraken zich op 26 juni jl. uit over de nood zaak van het opnieuw invoeren van de sluitingstijden voor horeca in Venray. Aanleiding hiertoe was een nota over nachtelijke incidenten. Daarin was met name sprake van criminaliteit, overlast en vernielingen, horecatoerisme en de overlast die daarmee gepaard gaat en alcoholmisbruik. Venraynaar Sjaak Tijssen overhandigde onlangs het boek '10 generaties Tijssen' aan Jo Claessens, vrijwilligster van het gemeentearchief. Hij schonk het boek aan de historische bibliotheek van de gemeente Venray ais waardering voor de hulp die Jo bood bij de totstandkoming ervan. platform Brukske, gemeente Venray en politie een plan gemaakt voor meer leefbaarheid in de straat. Tijdens een eerste bijeenkomst kwa men diverse verbeterpunten voor de straat aan de orde. De belangrijkste wens was om meer samenhang in de straat te hebben. Daarop werd allereerst een straatspeeldag voor en door de bewoners van de Verdistraat opgezet. Bewoners had den met hulp van Synthese spel len geregeld, de jongerenbus was aanwezig en er was een heerlijke lunch. De volgende activiteit zal een opknapronde voor het groen zijn, in samenwerking met de gemeente. Diverse bewoners hebben zich reeds aangemeld om een handje te helpen. Ook zijn er ideeën om het groen te adopteren en daarmee zelf de straat schoon en groen te houden. Speelvoorziening Ook diverse bewoners uit de Handel straat, Griegstraat en Vivaldistraat hadden zich gemeld bij Synthese en het project Kan Wél met vragen overeen speelvoorziening. Daarvoor bleken mogelijkheden te zijn binnen het Speelruimteplan van de gemeente. Bewoners vroegen vervolgens een budget aan bij het project Kan Wél en het fonds leef baarheid van Wonen Venray. Daar mee leverden ze een belangrijke bijdrage aan de realisatie van de speelvoorziening. De bewoners heb ben zelf de opening georganiseerd, met spelletjes voor de kinderen en wat te eten en drinken voor jong en oud. Ondanks de regen was het een geslaagde middag!

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21