Ysselsteynse ondernemer gemeente voor de rechter Nieuw riool zorgt voor droge voeten in Veltum I College zet sluitingstijden horeca door Dauwtrappen "Made in Limburg vooral lekker Ideeën Wensgeld beloond Innovatiefonds Centrum Venray van start oeigoed II PEEL EN MAAS ff Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 4 oktober 2007 - Pagina 7 Mart Bos stapt naar de rech ter om te voorkomen dat hij uit zijn huis wordt gezet. De gemeente wil dat hij zijn woning aan de Jan Poels- weg 12 in Ysselsteyn voor 1 november heeft verlaten. Tevens moet hij zijn woning voor 1 december ontruimd hebben. Houdt hij zich niet aan deze deadline, dan moet hij een dwangsom van maxi maal 120.000 euro betalen. Aangezien het beroep niet is afgerond voor de termijn van 1 november, heeft Bos tevens een voorlopige voorziening aangevraagd bij de rechtbank in Roermond. "Kort gezegd is de heer Bos van mening dat hem niet mag worden tegengeworpen dat er, volgens de gemeente, geen con creet zicht zou zijn op legalisa tie, nu de oorzaak daarvan bij de gemeente ligt", vertelt advocate Miranda Pals-Reiniers. "In weerwil van haar wettelijke verplichting om een reparatieplan op te stel len, heeft zij dat immers tot op heden niet gedaan. Daar is de heer Bos nu de dupe van." Volgens de gemeente Venray en de commis sie Bezwaarschriften woont Mart Bos illegaal in het huis en is er op korte termijn geen zicht op lega lisering. De ondernemer tekende onlangs bezwaar aan tegen de forse last onder dwangsom die de gemeente Venray hem heeft opge legd. De dwangsom is echter niet van tafel, alleen de termijn is met een maand opgerekt, van 1 okto ber naar 1 november. Hij mag nu tot 1 november in de bedrijfswo ning blijven wonen alvorens de gemeente Venray hem een dwang som oplegt. Tevens moeten op 1 december alle voorzieningen zoals keuken, toilet en douche zijn ver wijderd. Mart Bos is eigenaar van slijterij en cafetaria Forest en van de voormalige discotheek Pilot aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn. Na het faillissement in 1990 maak te discotheek Forest onder de naam Pilot een doorstart en ging Mart Bos, die op zoek was naar woonruimte, in een ruimte boven de discotheek wonen. Alles leek orde, tot er enkele jaren geleden werd gesproken over een nieuw bestemmingsplan voor Ysselsteyn en Mart Bos aangaf dat hij bij een horecabestemming ook een woonbestemming op het gedeelte boven de discotheek wilde krij gen. Het ontwerpbestemmings- plan werd goedgekeurd, maar het verzoek van Bos niet ingewilligd. Bos vroeg de gemeente dat alsnog te doen. In plaats daarvan kreeg de ondernemer van de gemeente ech ter te horen dat er een eind moet komen aan het illegaal bewonen van het bovenhuis. De gemeente, die op de vingers werd getikt door de provincie, kreeg van de commissie Bezwaar vorig jaar het advies om deze nalatigheid in het bestemmingsplan te repareren.Tot die tijd zou de gemeente de situ atie gedogen. De stand van zaken is nu echter dat de ondernemer onlangs tevergeefs een bouwver gunning heeft aangevraagd en de commissie Bezwaar nu ook vindt dat er onvoldoende zicht is op legalisatie, omdat de gemeente raad voorlopig niet van plan zou zijn om het reparatieplan in pro cedure te brengen. Burgemeester en wethouders vinden dat een woning niet op een achterter rein moet worden gebouwd, maar aan de straat. Omdat een nieuw bestemmingsplan pas over enkele jaren wordt gemaakt, neemt het college van B en W alsnog een handhavingsbesluit. Mart Bos is het uiteraard niet eens met het besluit van het college. Volgens hem voldoet de woning namelijk aan alle bouwvoorschriften en mag hij gewoon twee bedrijfswo ningen bij zijn twee horecabedrij ven realiseren En, als niet voldaan wordt aan de bouwvoorschriften, dan is hij bereid om de woning te verbouwen en/of aan te pas sen. Bos vindt het verder vreemd dat de gemeente beweert dat hij illegaal in de woning woont, terwijl hij altijd gewoon onroe- rendezaakbelasting (ozb) heeft betaald. Intussen heeft Bos via zijn advocaat ook bij de raad aandacht gevraagd voor deze kwestie. Bos is van mening dat uit het onderzoek zal blijken dat legalisatie van de bovenwoning wel degelijk moge lijk is. Hij vindt dat het college voorbarig handelt, door nu al over te gaan tot handhaving. Gemeente houdt kijkdag bij aanleg van extra riolering y*>> .»-• *- i - Een deel van de wijk Vel tum in Venray krijgt momen teel een grondige facelift. De gemeente is op 13 augustus begonnen met de aanleg van extra riool in het gebied dat grofweg ligt tussen de straten Laurahof aan de ene kant en Cunerahof aan de andere kant. Het rioolsysteem kon daar regelmatig de hoeveelheid water niet aan. Het regenwater wordt door de aanleg van een extra rioolbuis niet meer op de riolering afgevoerd, maar in het gebied geïnfiltreerd. Daarmee wil de gemeente voor komen dat het gebied bij hevige regenval overstroomt en dat de straten blank komen te staan. Ook wordt er nieuwe openbare verlichting aangelegd en wordt het totale gebied ingericht als 30 kilometerzone. Tevens krijgt het groen een opknapbeurt. De werk zaamheden aan de riolering en de wegen moeten voor Kerstmis gereed zijn. De hele operatie kost ongeveer 400.000 euro. Het bijzondere aan het project in dit deel van Veltum is dat de rioolbuizen die gebruikt worden in bijvoorbeeld de Laurahof van asfalt zijn, van zoab. "Deze 'lekke' buizen gaan de grond in om het regenwater af te voeren", vertelt projectleider Erik Weijzen van de gemeente Venray. "Op deze manier willen we voorkomen dat in lager gelegen straten, zoals de Tatralaan en de Matterhornlaan, de tuinen van de mensen overstromen of de woningen onder water komen te staan. Deze buizen zijn als het ware lek, ze laten een deel van het regenwater doorsijpelen in de grond. Dat water gaat richting de beken." Het andere deel, het regenwa ter dat in de poreuze rioolbuis blijft zitten, wordt afgevoerd naar de waterzuivering. "En dat is weer beter voor het milieu", weet Weijzen. "Het grondwater dat straks naar de beek stroomt, is schoner dan het water dat via de rioolputjes omhoog is gekomen en in de beek belandt. En een ander voordeel is dat de tuinen in dit deel van de wijk minder droog zullen worden doordat het regen water in de grond wordt opgeno men." BREDE GOOT Opvallend in de structuur van de straten is dat de brede goot in het midden. "Dat is nieuw, de goten zitten niet meer aan de zij kanten van de weg. Niet alleen werkt dat verkeersremmend, maar de goot in het midden van de weg voorkomt tevens dat het water bij een zware regenbui vlak bij de woningen blijft staan. We hebben liever overlast van het water op de weg dan in de huizen." Tevens gaat de gemeente Ven ray een zogeheten wadi aanleggen langs de Kulutweg. "Als natuurlijk opvangbassin, je kunt het verge lijken met Afrika waar een droge bedding van een rivier een wadi wordt genoemd. Als het riool en de grond de grote hoeveelheid regenwater niet meer aankunnen, dan stroomt het water naar deze lager gelegen wadi. Het is eigen lijk een extra maatregel die wordt genomen om wateroverlast in de wijk te voorkomen. De nieuwe riolering moet het water efficiën ter afvoeren, waardoor Veltum droge voeten blijft houden", zegt Weijzen. WERK VAN WERK Volgens de projectleider wordt in het integrale project 'werk van werk gemaakt'. Riolering, ver lichting, verkeersmaatregelen en groen worden tegelijk aangepakt, zodat de buurt maar een keer overlast heeft van de werkzaam heden. Een ander voordeel van deze werkwijze is dat de zand die door de werkzaamheden aan het rioolstelsel overblijft, wordt gebruikt voor de aanleg van de aarden geluidwal langs de Deur- neseweg. Wilt u weten hoe de gemeente Venray voorkomt dat straten blank komen te staan? En waar overtol lig regenwater terechtkomt? Kom dan zaterdag 27 oktobernaar de Isabellahof in Veltum. Daar kunt Projectleider Erik Weijzen houdt de werkzaamheden aan het riool in de gaten. u de aanleg van het nieuwe infil tratiesysteem van dichtbij bekij ken. Mensen die een kijkje willen komen nemen bij de aanleg van de riolering, kunnen zich inschrij ven via www.venray.nl. Ook tele fonische aanmelding is mogelijk bij Jenna Baeten, tel: 523333- De inschrijving sluit op vrijdag 12 oktober 2007. U kunt u individu eel inschrijven, maar ook in groe pen. In verband met de veiligheid dient u goed ter been te zijn. Ook mogen kinderen onder de 10 jaar daarom niet deelnemen aan deze kijkdag. Het college blijft bij het standpunt dat invoering van vaste sluitingstijden voor de horeca het beste middel is om de huidige problemen en over lastsituaties in het centrum te bestrijden. Er is gekozen voor een sluitingstijd van 3.30 uur die zowel geldt voor cafés als voor cafetaria's en shoarma- tenten. Tijdens twee discussieavonden pleitten de horecaondernemers - zowel georganiseerd als ongeor ganiseerd - voor handhaving van de vrije openingstijden. "De inge brachte argumenten zijn nadruk kelijk overwogen, maar hebben niet geleid tot een herziening van het eerdere standpunt", aldus de gemeente. Gemeente en politie hopen door de herinvoering van een vast sluitingsuur de crimina liteit, overlast en vernielingen in de late nachtelijke uren terug te dringen. De horecaondernemers verwijten gemeente en politie juist een te slap optreden. Het zou slechts om een paar kroegen gaan die het voor de overgrote meerderheid verpesten. Politie chef John Geraedts noemde cri minelen en Polen als de grote boosdoeners. Zij zorgen vooral in de vroege ochtenduren voor veel overlast. De horeca vindt dat zij hiervan niet de dupe mag worden en eist een strenger optreden van de politie tegen de misstanden. Het voorstel van het college wordt op 11 oktober besproken met justitie en de buurgemeen ten. Daarna wordt het definitieve raadsvoorstel op 16 oktober behandeld in het college. Op 18 december neemt de gemeente raad het besluit. Op zondag 28 oktober organi seert de Kiwanis Rooyse Ladies voor de vierde keer de wandeling voor het goede doel. Na het suc ces van voorgaande jaren, toen de opbrengst geschonken werd aan verschillende goede doelen in de regio, is dit keer wederom als goed doel gekozen voor Kinderva kantiewerk Venray. Hiervoor zet ten vele vrijwilligers zich belange loos in om de kinderen in Venray weer een leuke, actieve en gezelli ge zomervakantie te bezorgen. De Kiwanis Club de Rooyse Ladies heeft inmiddels een speciale band opgebouwd met Kindervakantie werk omdat in het verleden vaker opbrengsten werden geschonken aan deze organisatie. Onder lei ding van een grote groep (vrijwil lige) gidsen vanuit de Venrayse groengroeperingen start de tocht om 08.00 uur vanuit Merselo bij de Ballonzuil in Venray (ingang Beekweg) om te dauwtrappen door dit prachtige Venrayse groen. Deze gidsen zullen u alle mooie dingen van de natuur op de vroe ge morgen laten zien en uitleggen. Iedereen is welkom. De dames van de Kiwanis Rooyse Ladies zorgen - dankzij sponsoring - ervoor dat u een onvergetelijke ochtend zult hebben met tijdens de wandeling in het bos een goede verzorging voor de inwendige mens. Ook ligt er een leuke presentie voor ieder een klaar. Verder wordt er voor de kinderen weer een leuke wed strijd georganiseerd. Kosten: 10 euro per persoon en kinderen van 3 t/m 12 jaar 5 euro. Dit is inclu sief deskundige gids, een hapje en een drankje, een presentje, een prachtige wandeling van 5 km en natuurlijk uw ondersteuning van het goede doel! Inschrijven via kan per e-mail aan tot uiterlijk 20 oktober 2007: info@kiwanis- derooyseladies.nl. Meer info op www.kiwanisderooyseladiesnl e-mail: Ondernemersvertrouwen ondanks lichte daling hoog Het ondernemersvertrou wen is in het derde kwartaal van 2007 lager dan in het tweede kwartaal. De resulta ten van de derde meting van de Barometer van de Econo mie in Limburg (BEL) wijzen dit uit. Ondanks deze daling blijft het ondernemersvertrouwen in Lim burg hoog. Met het consumen tenvertrouwen staat het slechter gesteld, wat vooral te wijten is aan de berichtgeving rond de derde dinsdag van september over de hogere belastingen en dalende koopkracht. Al met al zal dit niet resulteren in omvangrijke veran deringen in het feitelijke consu mentengedrag. De Limburgse trots op producten van eigen bodem blijft zeer groot. De lichte daling in het onderne mersvertrouwen ontstaat vooral door de ontwikkelingen van de omzet, export en investeringen. Het consumentenvertrouwen daarentegen daalt door negatieve berichtgeving met betrekking tot aandeelkoersen en de miljoenen nota. De Limburgse consument is trots op typisch Limburgse pro ducten als asperges, appelstroop, bier, vlaai en zuurvlees. Het Lim- burglabel doet het dan ook goed bij levenmiddelen en drank van eigen bodem. De waarde van het Limburgse product wordt omschreven als traditioneel, ambachtelijke bereid en lekker van smaak. Bij duurzame con sumptiegoederen hecht de gemid delde Limburgse consument ech ter geen waarde aan het land van herkomst. Volgens de Limburgse onder nemers is er voor de nieuwe Kamer van Koophandel Limburg een belangrijke rol weggelegd met betrekking tot het creëren van eenheid, het lobbyen en het behartigen van belangen binnen de provincie. De Kamer van Koop handel moet de economische ont wikkeling in de eigen regio en de euregio verder stimuleren. Verder kennen de ondernemers een hoge prioriteit toe aan het terugdringen van wet en regelgeving. Dit zijn de belangrijkste uit komsten uit de derde meting van de Barometer van de Economie in Limburg (BEL) die gehouden is in september 2007. De BEL is een initiatief van de Kamer van Koophandel, de Limburgse Werk gevers Vereniging, MKB Limburg, LI Radio en Televisie, Flycatcher Internet Research en Etil. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl u op rekenen! De gemeente heeft twee een malige subsidies toegekend voor initiatieven van jonge ren. De initiatieven voor een dance-evenement en een con cert met milieu als thema zijn ingediend onder de vlag van 'Een goed idee is 2.000 euro waard!'. De evenementen vin den plaats in mei en juni 2008 en worden volledig door en voor jongeren uitgevoerd. Vanaf begin mei dit jaar zijn jongeren uitgenodigd hun ideeën voor activiteiten op het gebied van sport, cultuur, welzijn en vermaak te bedenken en voor te leggen aan de gemeente. Wordt het initiatief goedgekeurd, dan kunnen zij hiervoor een subsidie van de gemeente ontvangen van maximaal 2000 euro. Een 'goed idee' is een idee dat voorziet in een behoefte die bestaat onder de jeugd in de gemeente Venray en dat door de jongeren volledig zelfstandig georganiseerd is. In de afgelopen maanden hebben jonge ren in de leeftijd van 11-24 jaar al zo'n 30 aanvragen ingediend voor het Wensgeld, de ideeën uiteen lopend van straatvoetbal tot out door dance-events. In de laatste categorie heeft op 15 september jl. de eerste activiteit plaatsgevon den: een openlucht dance-event ter hoogte van jongerencentrum 't Podium trok zo'n 850 jongeren. Deze activiteit was mede gefinan cierd door de provincie Limburg die jongereninitiatieven in het kader van jongerenparticipatie co-financiert. Voor volgend jaar zijn nu in het kader van Wensgeld twee nieuwe initiatieven goedge keurd; een dance-event gepland op 17 mei voor de jongeren van 18+ en voor de leeftijd van 12 tot 16 jaar een concert op 27 juni gericht op het bevorderen van de milieuvriendelijkheid van Ven ray. De jongeren zijn druk doende met het zoeken van sponsoren, het regelen van locaties, vergun ningen en pr. De jongeren zijn vrij om hun eigen invulling aan de activiteit te geven. Ze hebben hierover regelmatig overleg met de gemeente. Venray verwacht dan ook dat er na het succes van de eerste activiteit nog veel activi teiten volgen. Vrijwilligersprijs Voor de Vrijwilligersprijs 2007 zijn dit jaar meer dan tien vrij willigersorganisaties kandidaat gesteld. De jury nomineert voor dinsdag 16 oktober drie organi saties voor deze prijs die bestaat uit een cheque van 500 euro en een oorkonde. Match steunpunt vrijwilligerswerk, die deze dag organiseert, stelt voor de twee genomineerden, die de hoofdprijs mislopen, ieder een cheque van 100 euro beschikbaar. Op zaterdag 10 november wordt, van 13-30 tot 17.00 uur in Schouwburg Venray, de dag van de vrijwilliger gevierd. Op het programma staan work shops, muziek van Geert Pelzer, de Sjannelekes en joekskapel Luus- ter Efkes. Om 15.00 uur vindt de uitreiking van de Vrijwilligersprijs 2007 plaats. Dorpsvergadering Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 9 oktober vanaf 20.00 uur een vergadering in D'n Oesterham. Op de agenda staat onder meer de commissie Stedelijk Beheer: rap portage overige activiteiten en de Commissie Maatschappelijke diensten: Leefbaarheidsbudget. Weeskinderen Ron Hermans heeft in Uganda ontwikkelingswerk gedaan. Tij dens dit ontwikkelingswerk liep hij twee weeskinderen tegen het lijf met een trieste achtergrond, maar bovenal met bijzondere kwaliteiten. "Om deze trieste ach tergrond een plaats te geven, de kinderen tot bloei te laten komen en om hun bijzondere kwaliteiten volledig te laten benutten, ben ik in Nederland doorgegaan met ontwikkelingswerk. Ik heb name lijk een actie op touw gezet om schoolgeld voor deze weeskin deren bij elkaar te krijgen." Om het hiervoor benodigde geld bij elkaar te krijgen, roept hij deze week de hulp van lezers van Peel en Maas in. "Wilt u mij helpen om het leven van deze kinderen hoop te geven? Wilt u er zeker van zijn dat uw geld aankomt en op de juiste manier wordt gebruikt? Steun mij dan met deze actie! Stuur een e-mail naar onderstaand adres. Dan zorg ik ervoor dat u alle benodigde informatie via de e-mail krijgt opgestuurd." Er is ook een website waarop u alles over dit project kunt nalezen en bekij ken. Ook gaat de site dienen als informatiemiddel. Alle ontwikke lingen en foto's worden op deze site geplaatst. De website is www. weeskinderenuganda.nl, e-mail: r hermansl@hotmail.com De gemeente, Venray Centraal (ondernemersvereniging in het centrum) en het gebiedspanel Centrum hebben formeel het Innovatiefonds voor het Centrum van Venray opgericht. De drie par tijen participeren sinds vandaag in de stichting die het fonds beheerd. Initiatiefnemers met vernieuwende ideeën voor de uitstraling van het centrum kunnen zich vanaf van daag melden! Het innovatiefonds is een inititatief van de gemeente, dat samen met haar partners in het ecntrum wordt opgepakt. Het centrum van Venray heeft een regi onale functie, het is belangrijk dat het centrum aantrekkelijk is en blijft. Daarbij horen passende acti viteiten voor inwoners en de toe risten. Deze kunnen met het fonds worden betaald. Daarnaast wil de gemeente met het fonds nieuwe ideeën en initiatieven van onder nemers stimuleren. Naast onder nemers kunnen ook inwoners van Venray of organisaties of verenigin gen als initiatiefnemer voorstellen indienen. Eerder dit jaar ging de gemeenteraad al akkoord met de gemeentelijke bijdragen. Formeel moest Gedeputeerde Staten van Limburg goedkeuring geven aan gemeentelijke deelname in een stichting. Dit is nu gebeurt, waar op het college van B en W samen met de centrumpartijen de stich ting en het fonds kunnen instellen. Venray Centraal en de gemeente brengen ieder financiële middelen in het fonds. Bij oprichting heeft het fonds een startkapitaal van 10.000 euro in kas. Met het fonds worden vernieuwende en innova tieve activiteiten in het centrum betaald. Deze activiteiten moeten gericht zijn op de uitstraling van het centrum. Daarnaast willen de verschillende partijen het funshop- pen in Venray verder ontwikkelen. Er moeten meer mensen uit de regio naar het centrum van Ven ray komen om te winkelen, wat te drinken of eten of een evenement bezoeken. Door leuke winkels en activiteiten zullen mensen langer in het centrum verblijven en vaker terugkomen. De gemeente stopt maximaal 60.000 euro per jaar in dit fonds. Passiflora Hoveniers Venray 06 - 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl sleept redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl v Thuiszorg Noord-Limburg Daar kunt tuinontwerp tuinaanleg tuinonderhoud Het meeste snoeiwerk is vakwerk. Kennis van de groeiwijze van de bomen en struiken is hiervoor van essentieel belang. Bel nu alvast voor een af spraak, want goed snoeiwerk is de basis voor een gezonde tuin.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7