MGC Venray mist titel Prijzen voor Judoka's Venray Microdermabrasie bij Esthique Win een auto bij PLUS I Groene Kruis Zorg aan Huis Sfeer is net zo belangrijk als goede zorg ZORG GROEP Zorg aan Huis GROENEKRUIS www.zgnl.nl klantenservice 077 320 95 95 BEZORGEN? PEEL EN MAAS Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS TV Venray Bowling Vereniging Venray afdeling jeugd Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS LR en PC St. Jan Merselo Set Up Peters/Michels beëindigen samenwerking Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray rjW -I Gert (77) en Mien (73) Valckx uit Well Het is een gezellige boel thuis bij Mien (73) en Gert Valckx (77) uit Well. Een kamer vol visite, volle koppen koffie en Limburgse vlaai. Het stel is betrokken bij de levens van hun kinderen, familie en vrienden. Sinds twee jaar echter, is Gert ziek thuis. Drie keer per week wordt hij gedialyseerd in het ziekenhuis van Venlo. Zijn vrouw, familie, vrienden en de verpleegkundigen van Groene Kruis Zorg aan Huis geven hem de zorg die hij nodig heeft. Noord-Limburg Donderdag 4 oktober 2007 - Pagina 27 Tijdens de tiende en laatste speel dag van de Bondscompetitie is Ven ray er niet in geslaagd de titel in de wacht te slepen. Aangezien tegenstan der Geldrop 3 in Nuth tegen Zicht Nirve 1 een 2,5 - 0,5 zege behaalde, kon Venray 1 allen bij een maximale 8-0 overwinning nog met Geldrop 3 gelijk komen, maar dan ging de titel alsnog Geldrop 3, vanwege hun betere aantal rondepunten (65 - 46) en het geringere aantal holeslagen. Deze wetenschap rustte zwaar op de schouders van de Venrayse equipe. Eigenlijk zou men nu vrij uit moeten kunnen spelen, maar het werd eerder een lijdensweg en tevens de op een na slechte wedstrijd van het seizoen. Het was een flinke medailleregen bij de duathlon in Molenschot, maar liefst drie gouden en een zilveren medaille en daarbij nog een flink aantal top tien en top twintig klasseringen is het resultaat. Dat belooft wat voor het NK duathlon in Oss. Een mooie voorberei ding hierop is tevens de ATB-tocht in Venray aanstaande zondag. De routes zijn al meerdere malen verkend om voor de diverse afstanden, de 35, 50 en 65 kilometer weer een mooi par cours uit te stippelen. Trainingen: Donderdag jeugd lopen 18.30-19.30 uur Atletiekbaan Venray. Senioren lopen 19.00-20.45 uur Atle tiekbaan Venray. Zaterdag: jeugd en senioren 13.30 uur zwemmen Kas- teelse Bossen. 15.00-17.00 uur lopen/ Koppeltraining. Vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonkstraat 19, Horst). Zondag ATB-tocht Venray. Uitslagen Duathlon Molenschot: H8: 1) Finn Timmermans: 13:28. D8: 2) VeraWismans: 15:14. D10:7) Veerle Neüssen: 18:27. D12: 1) Mirthe Nelis- sen: 37:06. 6) Imke v.d. Munckhof: 42:13. H12: 1) Stan Gorree: 34:12. H14:8) Tim Reintjes: 1:12:48.12) Mai- kel Wismans: 1:17:02. D12: 6) Anne Reintjes: 1:21:27. 7,5-30-2,5km.: H50:13) Jan van Ass: 1:44:12.17) Jo Klerken: 1:55:55. Programma: 7-10: ATB-tocht Venray (35/50/65km.): Info: www.twenray.nl 14-10: ATB-tocht Horst (30/40/50km.): Info: www.twcoranje. nl Nieuws doorgeven via e-mail twenray@hotmail.com of telefoon (077)4674070. Informatie over TV Venray: e- mail info@twenray.nl of telefoon (0478)511545. Zie ook www.twen- ray.nl. Aangezien de Brabanders aanvanke lijk ook niet denderend speelden (107 en 104) tegenover Venray 1 met 112 en 104, waardoor er zowaar één ron- depunt werd binnengesleept, was er na de pauze van een wedstrijd geen sprake meer. De aanstaande kampioen Geldrop 3 toonde nu wel hun macht met rondjes van 94 en 92, waarop de Limburgers met rondjes 107 en 110 het antwoord schuldig moesten blijven. Het gevolg was dat Geldrop 3 deze partij dik verdiend met 7 0-1 (397 - 433) naar zich toe trok en daar mee een waardige kampioen is met 26 punten. Toch kan Venray 1 op en geslaagd seizoen terugkijken, waar bij de tweede plaats met 20 punten dit jaar het hoogste bereikbare was. Gerrit Vermeulen was het Geldropse Venrays beste speler met een score van 100 slagen. Gerrit Janssen bracht met een rondje 22 de laagste score op het bord. Venray 1 heeft tijdens de negende en voorlaatste speeldag in en tegen Oirschot 1 een nederlaag gele den, waardoor de kampioenskansen tot een minimum zijn gereduceerd. Oirschot 1 toog van meet af aan in de aanval en startte met uitstekende rondes van 102 en 104, waar het Ven rayse team slechts 115 en 116 tegen over kon stellen. Na de pauze was de derde ronde van hetzelfde laken een pak: 104 - 118. Alleen in de laatste omloop konden de Limburgse gasten iets terugdoen: 116 - 114, waardoor Oirschot 1 de wedstrijd verdiend met 6 - 2 (426 - 463) won. Jan Engels bleek met 102 slagen Venrays beste speler. Venray 2 en Venray 3 togen naar het Zuidlimburgse Nuth om aldaar hun laste competitiewedstrijden af te werken. Het reeds kampioen zijnde Venray 2 speelde tegen Heeze 1 en maakten er een boeiende pot van, dat verrassend door de Brabantse ploeg met 1 slag werd gewonnen: 476 - 477. De eerste en de laatste ronde ging naar Heeze 113 - 121 en 113 - 117. Venray 2 pakte de tweede en derde ronde: 127 - 125 en 123 - 114, maar kwam dus uiteindelijk één slag tekort. Jan van Dijk was Venrays beste man met 111 slagen. Venray 3 (531 slagen) speelde een kansloze missie tegen thuisploeg Zicht Nirve 2, dat slechts 431 slagen nodig had. Leo Wilms was hier met 124 slagen de beste speler. Het resultaat was van deze speeldag in toernooivorm was, dat Zicht Nirve 2 vier wedstrijdpunten binnenhaalde, Heeze 1 drie, Venray 2 twee en Venray 3 slechts één punt. De eindstand van de tweede klasse is: 1 en kampioen Venray 2 met 24 punten, gevolgd door Heeze 1 met 19.5 punten, Zicht Nirve 2 met 14 punten en tenslotte Venray 3 met 8,5 punten. Door omstandig heden is de ALV van aanstaande don derdag verplaatst naar 1 november. In plaats daarvan wordt de indoorcom- petitie van 1 november nu aanstaande donderdag gespeeld in zaal Back in Time in Oostrum.Aanvang 18.30 uur. In Sittard is de eerste speeldag van de Jeugd Trio League Limburg gespeeld. Zowel Venray, Heerlen, Maastricht en Sittard komen dit sei zoen met twee teams uit.Venray l,dat dit jaar volledig uit meisjes bestaat, startte tegen de sterkste tegenstan ders, te weten, de huidige landskampi oen Sittard 1, Maastricht 1 en Heerlen 2. Het mixed team van jong en oud bood aardige tegenstand, maar meer dan drie maal een 0-3 nederlaag en dus nul punten zat er voor hen deze wedstrijdronde niet in. Desondanks speelden alle vier teamleden boven hun eigen gemiddelde, zodat ook niet echt van een afgang gesproken kan worden. Lisa Jansen was met een gemiddelde van 161,50 de beste Ven rayse met 226 als hoogste game van de dag, die ze echter moest delen met Sittardenaar Roy van Geertruy. Ven ray 2 is dit jaar het Jongensteam. En in tegenstelling tot de meisjes troffen zij de zwakste tegenstanders met als gevolg driemaal een 3-0 victorie op respectievelijk Sittard 2, Maastricht 2 en Heerlen 1 met als absolute uit blinker Richard Addae, die het fraaie gemiddelde van 183,80 op het sco rebord wist te brengen en zelfs twee maal van 200-grens wist te bereiken met 208 als hoogste game. Ook hier was ondanks de geringere tegenstand sprake van een goed niveau en kwam men tot een teamgemiddelde van 163 en speelden drie van de vier boven hun eigen gemiddelde. Het resultaat van deze dag was, dat Venray 2 (2935 pins) achter titelpretendent Sittard 1 (3136) en Heerlen 2 (3030) de derde plaats bezet, waarbij alle deze teams het maximale aantal van 9 punten binnenhaalden en de pinfall bepalend was voor de klassering.Venray 1 (2391 pins) staat momenteel met nul pun ten op de zevende plaats achter het eveneens puntloze Sittard 2 (2413) en het onderaanstaande Maastricht 2 met 2011 pinfall. In de Harrie Claes- sens-League sneuvelden maar liefst vier persoonlijke records, waarvan RoelWolters met 143 de beste presta tie voor zijn rekening nam. Maar ook de scores van Thijs Verasdonck (118), Meivin Vermeulen (110) en Quincy Vermeulen (81) mochten er zijn. Ken Litjens was de beste speler van de dag met een gemiddelde van 150,67 en 190 als hoogste game. In de stand is het dringen aan de kop en nu is het Quincy Vermeulen, die de ranglijst aanvoert met 125 punten, gevolgd door Kevin Litjens (121), Niels de la Roy (119) en Ken Litjens met 103 punten. Aanstaande zaterdag wordt om 11.15 uur de tweede speelronde van de Huisleague gespeeld. Petra van Dijck is met haar paar den naar Tegelen geweest en mocht maar liefst drie prijzen mee naar huis nemen. Ze startte Un de May in de klasse L en behaalde een schitterende derde plaats. Feiten startte in de klas se M en hier behaalde Van Dijck een mooie achtste plaats. Jolivia startte eveneens in de klasse M en hier waren ze goed voor een tiende plaats. Verne Janssen startte haar paard G.E.E Donut in de klasse B tijdens het paar- denspringen in Varseveld en won een prachtige eerste plaats met maar liefst 50 stijlpunten. Rick Janssen startte zijn Ups in de klasse L en behaalde hiermee een zesde plaats, ook Time Out werd door Janssen in deze klasse gestart en dit leverde een negende plaats op. Alsof dat nog niet genoeg was startte Janssen ook nog zijn Mel- chior in de klasse ZZ en werd hij fraai tweede. Uitslagen Havoc Hl-Set Up Hl 0-4 Voluntas Dl-Set Up Dl 4-0 VC Kessel D2-Set Up D3 1-3 Brovoc Dl-Set Up D4 1-3 Revoc/VCB 1-Set Up HR1 0-4 Olsredlem 2-Set Up HR3 0-4 VC Meterik 3-Set Up DR1 0-4 Set Up 2-VCAsterix 3 0-4 Set Up DR4-VC Meterik 4 2-2 Programma zaterdag 6 oktober Set Up Hl-Achilles Hl 17.00 Pex/HHC Dl-Set Up Dl 17.00 Set Up D2-Apollo Dl 19.00 Set Up D3-AVC Eagles Dl 19.00 Programma zondag 7 oktober Set Up MC Meerlo 12.30 uur Set Up Niveau 6 Meijel 13.30 Set Up Niveau 5-1 Liessel 10.00 Set Up Niveau 5-2 liessel 11.30 Set Up Niveau 4-1 Broekhuizenv.l 1.00 Set Up Niveau 4-2 Arcen 10.30 Set Up Niveau 3 Horst 10.15 Set Up Niveau 2 Horst 11.30 Set Up Niveau 1 Horst 10.15 VC Montagnards 2-Set Up HR4 10.00 Vokon 2-Set Up HR5 10.00 Programma dinsdag 9 oktober VCYsselsteyn 2-Set Up DR4 20.30 Programma donderdag 11 okt. Set Up DR3-VC Velden 3 20.30 In goed overleg hebben Peter Peters ven Noël Michels van Peters/ Michels auto's en accessoires beslo ten hun samenwerking te beëindigen. Het bedrijf is sinds 2003 gevestigd op het bedrijventerrein in Ysselsteyn. Daar, aan de Agrobaan 7 zal Peter Peters onder de naam Autobedrijf Peters doorgaan met een garage. Noël Michels gaat verder met een eigen bedrijf in banden en velgen. Deze week zijn de relaties van Peters/ Michels van het besluit op de hoogte gesteld. Uiteraard kunnen de klanten ook in de toekomst blijven rekenen op de service van beide onderne mers. De wedstrijdselectie van de Ven rayse Judo Vereniging is na een goede seizoensvoorbereiding reeds op twee toernooien actief geweest en met goede resultaten. Tijdens het toernooi in Wahlwiller mochten alle deelne mers van de vereniging een prijs in ontvangst nemen. Dit toernooi was niet zo sterk bezet en was daarmee een goede aanloop naar de zwaardere toernooien, zoals afgelopen zondag in Nederweert, waar de plaatselijke judo club Shintai het jaarlijkse toernooi hield. Deelname aan dit internationale toernooi is altijd van een goed niveau en hier moest dan ook fel gestreden worden voor de ereplaatsen. De judo ka's kwamen tot goede prestaties. Zo slaagde Celeste Pijnenborg er weer in om ongeslagen kampioen te wor den. Als succesvolste judoka van het vorig wedstrijdseizoen binnen de ver eniging was ze dat ook wel enigszins aan haar stand verplicht. Zij komt dit jaar, net als vele andere judoka's van de wedstrijdgroep, uit in een zwaar dere gewichtsklasse, maar ook in deze klasse was ze te sterk voor al haar tegenstandsters en behaalde een ver diende hoogste plaats op het erepo dium. Ook de eerste plaats van Rick Philipsen in de -34 kg klasse was ver diend. Met sterk judo won Philipsen al zijn partijen met de hoogste score, namelijk Ippon. Jammer was het dat Bas Philipsen, uitkomend in dezelfde gewichtsklasse, zich door een fout van de scheidsrechter na verlenging van de wedstrijdtijd in de halve finale niet plaatste voor de finale, want dan was er een geheel Venrayse finale geweest. Bas Philipsen vocht zich ech ter goed over dit onterechte verlies heen en pakte daarna toch nog een mooie derde plaats. Ook het optreden van Nic Goumans, uitkomend in de - 38 kg categorie, was erg goed. Bewust had hij gekozen voor het deelnemen in een gewichtsklasse hoger dan zijn eigen gewicht, als goede voorberei ding op het Limburgs kampioenschap van aanstaande zondag. Goumans plaatste zich voor de finale, waarin hij zijn meerdere moest erkennen in de Echtse judoka Mitch Zeelen. Na een geüjkopgaande strijd in deze finale, moest hij zich pas op het laat ste moment, na zes minuten judo, in de golden score extra tijd gewonnen geven. Uitslagen Toernooi Wahlwiller: Uitslagen Toernooi Nederweert: 1) Rolaan Mohamed 1) Celeste Pijnenborg 1) Murat Okuyucu 1) Rick Philipsen 1) Niels Janssen 1) Sil Philipsen 1) Niels Kaptein 2) Murat Okuyucu 1) Myrthe Detiger2) Rolaan Mohamed 1) Martijn Janssen 2) Jelle vanAcquoij 2)AroonAyas 2) Nout de Bree 2) Celeste Pijnenborg2) Nic Goumans 2)TeuntjeAltunyuva 2) Roel Maas 2) Sil Philipsen 3) Bas Philipsen 3) Robin van Beers Verspreidingsburo Naast permanente make-up en duurzame ontharing door middel van IPL biedt Wilma Wëijmans, eige naresse van Huidverzorgings Studio Esthique in Ysselsteyn, vanaf nu ook microdermabrasie behandelingen aan in haar salon. Bij deze behandeling wordt de huid door middel van micro kristallen ontdaan van de bovenste dode laag, waardoor de huid zich bin nen zeer korte tijd zal vernieuwen en verjongen. Vermindering van rimpels en littekens, en verfijning van het huidbeeld behoren tot de resultaten van deze behandeling. Huidverzorgings Studio Esthique werkt alleen op afspraak. Vanaf deze week is de eigen website ook te bezoeken, www.studio-esthique.nl Huidverzorgings studio Esthique Puttenweg 114 5813 BD Ysselsteyn tel 0478 579639. Maandag 1 oktober startte een zeer bijzondere activiteit bij PLUS Verbeeten en PLUS van Dijck. Omdat PLUS op dit moment zoveel succes heeft, zijn de 'Plus Succesweken" in het leven geroepen. Het aantal PLUS winkels is in een jaar tijd gegroeid tot zo'n 280 stuks. Door de groei zijn er het afgelopen jaar wel wat probleempjes geweest bij het aanleveren van de goederen. Daar hebben de klanten last van en dat is heel vervelend, want PLUS wil het de klanten altijd volledig naar de zin maken. De klanten hebben er ook profijt van, want het prijsniveau van PLUS is alleszins redelijk te noemen. Niet de aller-goedkoopste, maar wel zeer concurrerende prijzen, loeischerpe aanbiedingen en altijd spraakmaken de acties. Al met al wel de allerbeste. PLUS maakt het verschil steeds waar. Om nu alle klanten mee te laten genie ten van het succes van PLUS is een actie op touw gezet, waarbij in elke PLUS-supermarkt een auto, te weten een Chevrolet Matiz, te winnen valt. Bovendien zijn nog vele andere prach tige prijzen te winnen. Wat dacht u van een mooie fiets, een weekend weg in een bungalow, 2 kaartjes voor de musical Fame, een set van 4 kaart jes voor de Winterefteling, een I-pod shuffle of een van de vele levensmid delenpakketten. Bij elke besteding van 15 euro krijgt de klant een groen lot. Met dit lot maakt de klant kans op een van de vele prijzen maar niet op de auto. Bij elke besteding van 30.00 euro krijgt de klant een oranje lot. Met dit lot maakt de klant kans op de Chevrolet Matiz. Elke week op zaterdagmiddag om 17.00 uur worden de winnende loten getrokken in de winkel. U kunt daarbij aanwezig zijn als u dat wilt.Wij zorgen voor een hapje en een drankje. De weekwinnaars weten nog niet wat ze gewonnen hebben, maar wel dat ze iets gewonnen hebben en dat ze in ieder geval met 2 personen uit genodigd zijn om aan het einde van de actie aanwezig te zijn op de feeste lijke avond waarop de bepaald wordt wie welke prijs wint. Ook zal elke week uit de ton met de oranje loten, een potentiële win naar van de Chevrolet Matiz getrok ken worden. Door je boodschappen te doen bij de PLUS weet je dat je niet alleen bij de beste supermarkt je inko pen doet maar dat je ook nog eens kans maakt op aan mooie splinter nieuwe auto of een van de prachtige andere prijzen. v t* 1 op zorg "Voor mijn 75e mankeerde ik nooit wat, en dan ineens, val je om." Gert Valckx was altijd een bezige man. Destijds nog altijd actief in het loonbedrijf dat zijn zoon van hem overnam, lid van het gilde en fervent jager. Als hij op een dag benzine gaat tanken met een kennis, wordt hij onwel en rijdt van de weg af. Later in het ziekenhuis blijkt dat hij een hartinfarct heeft gehad. "Daar bleek ook dat mijn nieren niet optimaal functioneer den. Voor mijn hart kreeg ik toen medicijnen waar ik doodziek van werd. Ik viel 14 kilo af, kreeg diar ree en was steeds misselijk. Die pillen hebben mijn lijf geen goed gedaan. Uiteindelijk zelfs, bleken mijn nieren helemaal niet meer te functioneren." Even gaat het zo slecht met Gert dat Mien bij hem blijft waken in het ziekenhuis. Toch knapt hij weer voldoende op om naar huis te gaan. Wel moet hij drie keer per week naar het ziekenhuis om gedialy seerd te worden. "We vonden het toch een hele belasting om zo vaak naar het zie kenhuis te moeten. Daarom hebben we ons huis verbouwd zodat dialyse thuis kon worden gedaan." Thuis di- alyseren blijkt echter een moeilijke opgave. Ondanks alle goede zorgen loopt Gert een buikvliesontste- king op en moet hij voortaan weer in het ziekenhuis komen voor de behandeling. "Niet dat die verbouwing nu voor niks is hoor. Ze kunnen me nu mak kelijk verzorgen thuis. Alles is fijn aangepast." Gert is voorzien van alle gemakken. Van de Groene Kruis Thuiszorgwinkel leende hij een hoog-laagbed, een rollator en een scootmobiel. Zelf kochten ze een doucheplank en een wandelstok. "Dat zijn handige dingen hoor, neem nou zo'n doucheplank, die is gemakkelijk voor ons allebei." Medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis verplegen en verzorgen hem. In eerste instantie dagelijks, nu drie maal per week. De fysio therapeut van Zorggroep Noord- Limburg bezoekt Gert wekelijks aan huis. Nu hij minder beweegt moet zijn circulatie op gang blijven. Het stel krijgt ook huishoudelijk hulp. Als Mien een ongeluk krijgt op haar fiets wordt zij moeiteloos meege nomen in de zorg thuis. Gelukkig herstelt zij van dit ongeluk volledig. Gert heeft inmiddels twee vaste ver pleegkundigen. "In het begin had ik een verpleegkundige en tja, daar klikte het niet mee, als persoon. En dat vind ik toch wel prettig hoor, als het klikt. Ik heb dat gewoon tegen de andere verpleegkundige gezegd. Dus kreeg ik iemand anders. Mien en ik kunnen het goed met die dames vinden. We hadden het niet beter kunnen treffen." Het stel is dik tevreden over 'hun' meiden. Naast de noodzakelijke zorg is er ook tijd voor een praatje en een dolletje. "Ja, daar heb ik dan zo'n lol in hè, komen ze 's morgens vroeg ons huis binnen en dan doe ik net alsof ik slaap en laat ik ze schrikken. "Gert en Mien Valckx houden wel van een grapje. "Ook met dat meisje van de huishou delijke verzorging kunnen we het goed vinden, ze houdt ook wel van gezelligheid." Zowel Mien en Gert, als hun visite vinden dat sfeer minstens zo be langrijk is als goede zorg. "Dan kun je wel ziek zijn, maar als er dan een opgewekt iemand binnenkomt, dan is je dag al goed."

Peel en Maas | 2007 | | pagina 27