Gemeente Venray Bouwen voor toekomstige wensen Bouw- en milieudossiers direct inzien lG3 Openbare bekendmakingen VIP-loterij VVV-winkel in stichting Deze week Evenement Collectes PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Bouw- of milieudossiers kunt u voortaan direct inzien bij de informatiebalie van de afdeling Publieksdiensten. U moet dan wel even van te voren door geven welke stukken u wilt inzien en wanneer. Voorheen kon u de bouw- en milieudossiers inzien bij één van de publieksbalies. Maar die moesten dan eerst worden opgevraagd bij de betreffende afdeling. En dat betekent toch vaak een korte wachttijd. Daarom heeft de gemeente besloten inzage van milieu- en bouwdossiers te verplaatsen naar de informatiebalie. U kunt van tevoren telefonisch of per e-mail aan de afdeling Publieksdiensten doorgeven welke stukken u wilt inzien en wanneer. Dan zorgt de betreffende afdeling dat deze bij de informatiebalie klaarliggen. De openingstijden voor inzage zijn hierdoor ook verruimd: op maandag van 12.00 tot 19.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Tegen legeskosten kunt u ook kopieën laten maken. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vergaderingen Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten Verordeningen Vastgesteld Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Rectificatie Meldingen Ontwerpbesluiten Ontheffing Stookverbod Verleend Milieueffectrapportage Beoordelingsbesluit Donderdag 4 oktober 2007 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 40 jV De gemeente Venray heeft een nieuwe woonvisie. Daarin staat hoe de gemeente met het beleid voor de komende vijfjaar kan voldoen aan de wensen van mensen over tien jaar. Venray kiest duidelijk voor gedifferentieerde woonmilieus. Daarbij ligt de nadruk op kwaliteit. Dit past uiteraard prima binnen het thema 'Venray voorziet in alle woonwensen' zoals dat in de Strategische Visie staat. In de woonvisie maakt de gemeente een aantal beleidskeuzes. Die leve ren een aantal heldere uitgangs punten op. Zo is bijvoorbeeld sloop en verkoop binnen de sociale huur sector mogelijk, maar dan moet er ook een woning in het sociale huursegment voor terugkomen. Verder streeft de gemeente naar een integrale wonen-, welzijn- en zorgvoorziening in de wijk Brukske. In de kerkdorpen zet Venray in op een volwaardig woonzorgcomplex in Ysselsteyn. In Oostrum, Leunen, Oirlo en Merselo streeft de gemeen te naar verbetering van het aanbod aan vormen van wonen, welzijn en zorgvoorzieningen. Energieneutraal Verder gaat Venray voor 2017 minimaal één project realiseren waar energieneutraal gebouwd wordt. Daarnaast kiest Venray in projecten voor levensloopbestendige wonin gen. Bij voorkeur zijn dat grond gebonden nultredenwoningen. De ambitie is om 25% van de nieuw bouw in dit segment toe te voegen. Tot slot wordt in de gebiedsvisies meer aandacht besteed aan differen tiatie tussen en binnen woonmilieus. Met name de herontwikkeling van het Sint-Annaterrein biedt kansen om ook mensen op (boven)regionaal niveau naar Venray te trekken. Woningbouwprogramma In de kern Venray zijn ruim voldoen de woningbouwplannen. Venray kiest ervoor geen initiatieven voor dit gebied meer aan te nemen. Uitzonderingen zijn mogelijk voor kleine initiatieven van enkele woningen, voor plannen in de so ciale huursector (mits het gaat om woningtypen waar behoefte aan is) en voor plannen met grondgebon den nultredenwoningen in het mid- dendure huursegment. Per initiatief wordt bekeken of de gemeente af zal wijken van het principe om geen nieuwe initiatieven meer toe te staan. Voor de kerkdorpen kiest Venray ervoor de woningbouw programma's uit te werken in de ruimtelijke visies die dit najaar worden opgesteld. Op die manier kan zij ook rekening houden met de (on)mogelijkheden van de nieuwe Geurwet. De levensmiddelenbon van 50 euro is bij de trekking van 2 oktober gevallen op lotnummer 3017398 bij VIP Kruidenlaan (Plusmarkt). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen bij de publieksbalie. Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, op maandag 8 oktober 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijke Ontwik keling, gehouden op 28 augustus 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-l Ter advisering 8. Programmabegroting 2008-2011 9. Woonvisie Venray 10. Verantwoording van het groepsrisico externe veiligheid en de aanwezigheid van een restrisico externe veiligheid betreffende woningbouw aan de Keizer Karelweg te Vredepeel 11. Goedkeuring bestemmingsplan Herzieningsplan Brabander Aan den Heuvel 2006 12. Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19 lid Wet op de ruimtelijke ordening ten behoeve van het oprichten van een tennispark aan de Bosweg/ Paul Burgmanstraat 13. Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19 lid Wet op de ruimtelijke ordening ten behoeve van diverse projecten C-2 Ter bespreking 14. Voortgangsrapportages projecten Stedelijke Ontwikkeling 15. Nota B en W, Plan van aanpak Visie De Brier 16. Overzicht artikel 19 Wet op de ruimte lijke ordening C-3 Ter besluitvorming 17. Vaststelling toezeggingenlijsten commissie Stedelijke Ontwikkeling Onderdeel D 18. Rondvraag 19. Sluiting Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijk Beheer, op dinsdag 9 oktober 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijk Beheer, gehouden op 27 augustus 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-l Ter advisering 8. Programmabegroting 2008-2011 C-2 Ter bespreking 9. Nota B en W, inzake Plan van aanpak leefbaarheidsonderzoek/monitor 10. Nota B en W, inzake afwijzen van de aanvraag vergunning van het Winter festival 2007 11. Voortgangsrapportages projecten Stedelijk Beheer C-3 Ter besluitvorming 12. Vaststelling toezeggingenlijsten commissie Stedelijk Beheer Onderdeel D 13. Rondvraag 14. Sluiting Agenda voor de vergadering van de commissie Middelen, op woensdag 10 oktober 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Middelen, gehouden op 29 augustus 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-l Ter advisering 8. Programmabegroting 2007-2010 9. Informatiebeleidsplan 2007 - 2010 10. Burgerparticipatie in Venray 11. Algemene Subsidieverordening 12. Herziene vaststelling Bijlage 2 Single information single audit (SISA) behorende bij de Programmaverantwoor ding 2006 en als gevolg hiervan opnieuw uitgebracht Rapport van Bevindingen 2006 door PricewaterhouseCoopers 13. Spreidingsbeleid supermarkten 14. Kadernota post onvoorziene uitgaven 15. Toekomst lokale VVV C-2 Ter bespreking 16. Voortgangsrapportages projecten commissie Middelen 17. Nota B en W inzake evaluatie bestedingen uit algemene reserve C-3 Ter besluitvorming 18. Vaststelling toezeggingenlijsten commissie Middelen Onderdeel D 19. Rondvraag 20. Sluiting Agenda voor de vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten, op donderdag 11 oktober 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten, gehouden op 30 augustus 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-l Ter advisering 8. Huisvesting Primair Onderwijs 2008 9. Vervanging vloeren basisschool De Hei 10. Verordening voorzieningen maatschap pelijke ondersteuning gemeente Venray 11. Verordening Schuldhulpverlening 12. Ontwikkeling van een Sport- en evenementenhal aan de Zuidsingel 13. Subsidieverordening Wensgeld Gemeente Venray 14. Exploitatielasten 't Podium 15. Programmabegroting 2008-2011 C-2 Ter bespreking 16. Plan van aanpak Nota Lokaal Gezondheidsbeleid 2008-2011 17. Evaluatie Schuldhulpverlening 18. Voortgangsrapportage projecten C-3 Ter besluitvorming 19. Afspraken- en toezeggingenlijst Onderdeel D 20. Rondvraag 21. Sluiting - Henri Dunantstraat ter hoogte van de Oostsingel - aanleg bushalte aan beide zijden van de rijbaan, waardoor er ter plaatse een parkeerverbod ontstaat. U kunt de desbetreffende stukken van 5 oktober 2007 tot en met 15 november 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Inspraakverordening gemeente Venray In de Inspraakverordening wordt bepaald op welke wijze ingezetenen en belanghebbenden betrokken worden bij de voorbereiding van het gemeentelijke beleid. In principe moet de uniforme openbare voorbereidingsprocedure (afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht) worden gevolgd. De verordening biedt echter ook de mogelijkheid om voor een of meer beleidsvoornemens een andere inspraakprocedure vast te stellen. De gemeenteraad heeft de Inspraakverordening gemeente Venray op 18 september 2007 vastgesteld. De verordening treedt op 5 oktober 2007 in werking. De oude 'Inspraak verordening Venray 1998' (raadsbesluit 27 oktober 1998, nr. R 126, gewijzigd op 26 juni 2000) vervalt op deze datum. U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. -Smakterweg - voor 2 eiken, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Beekweg 26 - voor 3-stammige iep met iepziekte, herplant 1 boom - Heggewikke 9 - voor 1 es, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Spurkterdijk 12 - voor 1 eik, geen herplant in het kader van dunning -Van Beurdenweg - voor een dode esdoorn, herplant 1 boom. U kunt de desbetreffende stukken van 5 oktober 2007 tot en met 15 november 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie Verkeerszaken - Besluiten. In de openbare bekendmakingen op 27 september (week 39) is per abuis een Besluit Landbouw gepubliceerd voor de locatie Vredeweg 16 te Vredepeel. Dit Besluit Landbouw is voor de locatie Vredeweg 11 te Vredepeel. De publicatietermijn blijft ongewijzigd. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit Landbouw Wm - Deurneseweg 183 te Ysselsteyn - Gellings vof, Deurneseweg 183 te Ysselsteyn in verband met het uitbreiden van een akkerbouwbedrijf. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 5 oktober 2007 t/m 18 oktober 2007 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Horsterweg 17 te Leunen - dhr. W.H.J. Vervuurt, Horsterweg 17 te Leunen, voor het veranderen van het aantal dieren binnen de inrichting. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 5 oktober 2007 tot en met 15 november 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan een revisievergunning te verlenen voor de inrichting gelegen aan: - Lollebeekweg 49 te Castenray - aan H. Vissers, Lollebeekweg 49 te Castenray voor een varkensfokkerij - Steegkamp 4 te Castenray - aan H. Vissers, Lollebeekweg 49 te Castenray voor een varkenshouderij - Puttenweg 48 te Ysselsteyn - aan A.P.A.M. Romme, Puttenweg 48 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij - Weverslo 2 te Merselo - aan F.E.A. Janssen, Weverslo 2 te Merselo voor een varkens fokkerij, vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf - Maasheseweg 73 te Venray - aan Interal TC bv, Maasheseweg 73 te Venray voor een inrichting bestemd voor de productie, verkoop en verhuur van aluminium constructies. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 5 oktober 2007 t/m 15 november 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hier toe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Molenhofweg 21 te Leunen - verleend aan dhr. T.M.G. Voermans - Steegse Peelweg ongenummerd te Ysselsteyn - verleend aan dhr. S.J.M. Nijssen - Haag 25 te Merselo - verleend aan dhr. M.T.J.M. Arts. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 5 oktober 2007 t/m 15 november 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Wet Milieubeheer - Meldingen. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. (ex artikel 7.8b Wet milieubeheer) Een beoordeling van de aanmeldingsnotitie milieueffectrapportage heeft plaatsgevonden voor - het bestemmingsplan De Blakt. Het plan beoogt de realisering mogelijk te maken van een bedrijventerrein in het gebied glo baal gelegen ten zuidoosten van Venray dat wordt ingesloten door de A73, N270, de spoorlijn en de Hulstweg. Het bedrijventerrein sluit aan op het bedrijventerrein De Witte Vennen en het agrarisch gebied rond Oirlo. Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvin den, heeft de gemeenteraad van de gemeente Venray op 18 september 2007 besloten dat er geen noodzaak is tot het opstellen van een milieueffectrapportage. De desbetreffende stukken liggen van 5 oktober 2007 t/m 15 november 2007 ter inzage. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij de beslissing belang hebbenden los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in hun belang treft. 4 oktober 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray De gemeente Venray brengt de lokale VVV-winkel onder bij een beheerstichting die binnen kort wordt opgericht. De winkel wordt per 1 januari a.s. over gedragen. Tot 1 januari wordt de lokale VVV in Venray beheerd door de Regio VVV Noord- en Midden-Limburg. Op die datum wordt die organisatie geliqui deerd en wordt de gemeente verant woordelijk voor het beheer van de Venrayse VVV-winkel. Het college van B en W had daarom de ANWB, die momenteel het pand met de VVV deelt, verzocht om deze taak op zich te nemen. Na een aanvankelijk positieve houding haakte de ANWB kortgeleden echter af. Huidige locatie Venray kiest er nu voor om de win kel voorlopig voor één jaar onder te brengen bij een nog op te richten onafhankelijke stichting. De winkel blijft op de huidige locatie aan het Henseniusplein gevestigd. De stich ting treedt op als formele werkgever van het VVV-personeel en voert de totale administratie. Verder zorgt ze voor de afstemming met de andere vestigingen en de nog op te richten regionale promotie-organisatie. Dit kost de gemeente 24.500. Ook vult de gemeente een eventueel exploitatietekort van de winkel aan. In de loop van volgend jaar evalu eert de gemeente het functioneren van de winkel en besluit zij over de voortzetting daarvan vanaf 2009. Op 30 oktober praat de gemeenteraad over de plannen van het college. 6 en 7 okt. - Samengestelde wedstrijd SGW Ysselsteyn, Midden Peelweg 7 okt. - Limburgse Molendag, Molen Nooitgedacht, Merselo 7 okt. - Veldtoertocht Triathlon Vereniging Regio Venray, bossen Daland en Overloon t/m 6 okt. - Nederlandse Vereniging tot Dierenbescherming 7 t/m 13 okt. - Nederlandse Brandwonden Stichting Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20