Vreemdelingenlegioen, Ragus en Sacre du Temps in schouwburg 'Schilderfenomeen spreekt met verf' Actie De Piëlreus Kinderboekenweek van start Molendag 2007 Hoeve Blues Deelnemers 'Kunst in etalage' Heldere maan PEEL EN MAAS Donderdag 4 oktober 2007 - Pagina 15 Gevarieerd programma Schouwburg Venray presen teert deze week vier totaal ver schillende voorstellingen: Het Vreemdelingenlegioen, Ragüs, Sacre du Temps en Klatergold. Genieten van zang, dans en humor. Het Vreemdelingenlegioen, donderdag 4 oktober, 20.00 uur. Het Vreemdelingenlegioen is een groep losse artiesten die niet avondvullend in de theaters te zien zijn. Zij vonden elkaar in het Vreemdelingenlegioen, een soort circus, dat met allerlei losse acts de theaters in gaat. Een eigentijdse revue waarin uiteenlopende en onverwachte talenten te zien zul len zijn. Wat te denken van aria's gezongen in het Zweeds, elek trische gitaarspel op een viool, wonderschone danssolo's, coole breakdance op human beatboxes, spetterende instrumentale acts, acrobatiek op piano's, freestylen, rap, breakdance, clowning enz. RAGÜS, IRISH MUSIC DANCE SHOW Ragüs, Irish Music Dance Show, zondag 7 oktober, 20.00 uur. Binnen het gevarieerde aanbod van dansgezelschappen neemt Ragüs een wel zeer unieke plaats in. Ragüs is veel meer dan slechts een dansshow. Deze show biedt naast fenomenale dans ook virtu oze muziek, zang, storytelling en humor. Een ander uniek element van Ragus is dat de gehele produc tie (zowel muziek, zang als dans) 'live' is. Dus geen tap- of muziek- tapes. En dankzij het livekarakter van de show bezit Ragüs als geen andere show de oorspronkelijke ongepolijste Ierse traditie. Sacre du Temps Sacre du Temps, maandag 8 oktober, 20.00 uur. Deze maand komt deze eerste grotezaalvoor- stelling 'Sacre du Temps' van de choreograaf Edward Clug uit. In deze eigentijdse versie gaat het niet om de viering van één bepaald seizoen, maar om het merkwaardige fenomeen 'tijd' in het algemeen. Clug neemt voor dit nieuwe ballet de klok als uitgangs punt en zet zeven dansers in. KLATERGOLD Klatergold Durgedraejd, vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober, 20.00 uur Voor de vijfde keer Klater gold, nagenoeg altijd uitverkocht. Dit jaar presenteert Schouwburg Venray Klatergold Durgedraejd, een jubileumvoorstelling met een succesformule die wederom veel goeds belooft. Klatergold is een voorstelling die vele facetten van het theater op één avond biedt, maar het is vooral altijd luchtig en vermakelijk. Regionale talen ten, variërend van hoog amateur niveau tot (semi) professioneel, vindt hier een platform voor hun kunsten. Voor de jubileumvoor stelling Durgedraejd heeft Klater gold enkele fantastische artiesten bij elkaar gebracht. Zo komt Neet oét Lottum met een bijzonder akoestisch optreden, presenteert niemand minder dan Rob Poels de avond en toont Bram van de Velde (winnaar Stand-up Comedy 2005 en vaak gezien tijdens A Night of Comedy) zijn stand-up talen ten. Ook Peter Winnen toont zijn Ragüs, Irish Music Dance Show is op zondag 7 oktober te bewonderen. theatrale kunsten. Mariska Cus- ters-Rommers, Miranda van der Heijden en Angelique Lemmens (drie diva's met Venrayse roots) zingen de sterren van de hemel en Lars Beuving (drummer/percus sionist van onder andere V-Male) zal met grof geweld de voorstel ling openen. En als dat nog niet genoeg is, zullen de dames van Bruce Dance Factory zorgen voor het nodige vuurwerk en kijkt u uw ogen uit tijdens het optreden van Oddlings (theatrale acroba tiek van hoog niveau). Kortom, een theatrale avond die je zeker niet mag missen. Mocht u willen reserveren voor een voorstelling bij Schouwburg Venray en mocht u nog vragen hebben, dan kunt u contact opne men met ons op 0478 - 530999 of via onze site: www.schouwburg- venray.nl. Caribbean Music Night Dance Events Veltum houdt op zaterdag 6 oktober een Caribbean Music Night in activiteitencen trum 't Schöpke in Venray. De aan vang is om 21.00 uur. Liefhebbers van salsa, bachata, merengue en zouk zijn van harte welkom. Kindermarkt De Stichting Jongerenwerk Machutus Oirlo houdt op zondag 7 oktober de jaarlijkse kinder markt. Tijdens de markt worden speelgoedartikelen en andere kinderspullen verkocht. De markt wordt gehouden in gemeen schapshuis De Linde in Oirlo van 10.00 tot 11.30 uur. Harmonie St. Catharina Het harmonieorkest van Har monie St. Catharina Leunen-Veu- len-Heide geeft op zondag 7 okto ber een zondagochtendconcert in verenigingsgebouw De Hoefslag in Veulen. Het harmonieorkest, onder leiding van Geert Jacobs, speelt nummers variërend van Bach tot hedendaagse popmu ziek. Het programma begint met de snelle concertmars Army of the Nile, gevolgd door Celestial Celebration, een sfeervol concert- werk, met daarna het werk Memo ries of Leipzig, gebaseerd op een prachtig thema van Johann Sebas tian Bach. In het stuk Rainbow Warrior wordt het gevecht van Greenpeace tegen de walvisjacht verteld, waarbij het vredige karak ter van de walvis en het wrede karakter van de jagers als muzikaal contrast worden uitgebeeld. Het laatste gedeelte van het concert is gevuld met moderne muziek, waarbij het harmonieorkest wordt ondersteund door leden van de band Puch Maxi. Uit The War of the Worlds wordt Jeff Wayne's The Eve of the War gespeeld, gevolgd door het bekende From A Distan ce. Het concert wordt afgesloten met de popklassieker Eloise, een nummer dat steevast in de hogere regionen van de Top 2000 terug te vinden is. Het concert begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur. Rommelmarkt Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op zaterdag 6 okto ber van 8.30 tot 13.00 uur een rommelmarkt in wijkgebouw De Kiosk in de wijk Brukske in Venray. Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij mevrouw Molm- ans via telefoon (0478)511873- 'Live action painting' van William Malucu bij AbrahamArt Het Braziliaanse schilderfe nomeen William Malucu is op expositietour door Europa. Op zaterdag 6 en zondag 7 okto ber van 11.00-17.00 uur komt hij voor 'live action painting' naar AbrahamArt in Venray. William Malucu is in één oog opslag al een fenomeen, hij is een van de weinige donkergekleurde mensen met rood haar. Zijn gedrag is timide, lichtelijk autistisch, maar spreken doet William vooral met verf. Hij werkt op intuïtie, houdt van Picasso en klassieke muziek. Raakt bevleugeld door de aantrek kingskracht voor vrouwen. Zijn werk wordt gekenmerkt door een enorme passie, doeltreffendheid en grote vrijheid in materialen. Inmiddels heeft William een groot aantal liefhebbers van zijn werk in de omgeving van Venray en bij gerenommeerde galeries in Europa zoals Gallery of Modern Art in Berlijn, Art Up in Parijs en De Galerie op het Noordeinde in Den Haag. Zij vertegenwoordigen het werk van deze extreem geta lenteerde kunstenaar, via en door AbrahamArt. William heeft zonder meer een fascinerende levensloop. Vader was ooit burgemeester, meende dat zijn zoon niks kon. Hij plaatste zijn zoon in een bar, maar deze gaf te veel drankjes gratis weg. Het zelfde gebeurde in een restaurant. Kroon op dit drieluik was een sla gerij. En u raadt het al: het vlees verdween, de kas bleef leeg. William werd weggestuurd, volgde schilderslessen en zijn pas sie. Deze leerschool leverde hem in het jaar 2000 de eerste prijs op in de 'Salon da Paisagem', een prestigieuze kunstsalon van de Rio de Janeiro Art Society. Abra hamArt leerde in deze beginperi- Het Braziliaanse schilderfeno meen William Malucu bezoekt AbrahamArt in Venray. ode de kunstenaar kennen. Samen hebben ze een mooi groeiproces doorgemaakt en eigenaar Bram Reijnders van AbrahamArt vindt hem een voorbeeld van doorzet tingsvermogen, talent, en inmid dels gerijpt en succesvol kunste naarschap. Komend weekeinde, op zaterdag 6 en zondag 7 okto ber, van 11.00 tot 17.00 uur kunt u komen kijken naar de expositie en 'live action painting' van Wil liam Malucu. Voor meer informatie kijk op www.AbrahamArt.com of bel 06-21566995. U vindt de galerie van Abraha mArt in de bosrijke omgeving van het stadspark St.Anna, op Noordsingel 39 in Venray. Vanaf de ingang van het terrein van St. Anna is via borden de route naar AbrahamArt makkelijk te volgen. In 2008 bestaat carnavalsver eniging De Piëlreus uitYsselsteyn 5x11 jaar. Daarom start De Piël reus deze week met een zoheten 'Reuze Kanjer actie'. Hierbij kun nen alle prinsen van de afgelo pen 55 jaar gespaard worden, die afgebeeld zijn op een Reuze Kanjer. Deze Reuze Kanjers kun nen gespaard worden in het jubi leumboek. Op 3 oktober hebben de kinderen op de basisschool de eerste Reuze Kanjer meegekre gen. Vanaf donderdag 4 oktober zijn de Reuze Kanjers verkrijgbaar bij bakkerij van Gassel, Coop Seu- ren, tankstation Ysselsteyn, F. van Dierendonck, winkel Boerenbond Ysselsteyn en kapsalon Haarmode Irma. Bij besteding van elke vijf euro krijgt men een Reuze Kanjer met een maximum van vijf per keer. Op zaterdag 6 oktober gaat de APK (Aid Prinse Kompeneej) de jubileumboeken verkopen. Zij gaan deur aan deur gaan met deze boeken in heel Ysselsteyn. Ieder gezin heeft recht op een jubile umboek. Wie niet thuis is, kan met dit briefje tot 20 oktober het boek nog kopen bij de Boerenbondwin- kel. Na deze datum volgt de vrije verkoop van de jubileumboeken. Verder wordt het jubileum in november gevierd met verschil lende activiteiten.Allereerst wordt het seizoen daags voor de 1 le van de 11e geopend met een feeste lijke ledenvergadering. Vervolgens vindt op vrijdag 16 november een receptie plaats ter ere van dit jubileum. Aansluitend gaat prins Fons I aftreden en komt de nieuwe jubileumprins uit! De muziek deze avond wordt ver zorgd door de Rooyse Hofkapel. Op zaterdag 17 november is het Vorsteraadsbal met alle carnavals verenigingen van de Gemeente Venray. De muziek wordt deze avond wordt verzorgd door De Smeleblaozers uit Ysselsteyn. Op vrijdag 23 november is er een jeugdavond voor de jeugd van de brugklas tot en met zestien jaar. Op zaterdag 24 november verzorgt de luchtmachtkapel een feestelijk optreden met enkele gastartiesten. De avond wordt afgesloten door het DJ-duo Dou ble U Rules. Als laatste activiteit staat op zondagmiddag 25 novem ber een kindermiddag op het pro gramma. Cursus kalligrafie Kalligrafie 'de kunst van het schone schrijven' kan door iedereen geleerd worden. Hier bij maakt het niet uit wat voor een handschrift men zelf heeft. Het resultaat is een rustgevende hobby waarmee men al na korte tijd mooie werkstukken kan maken. Eind oktober start in Ven ray weer een kalligrafiecursus voor beginners op maandagavon den. De beginnerscursus omvat tien lessen waarin drie verschil lende alfabetten geleerd worden. Daarnaast komen onder andere materiaalgebruik, de basisregels voor bladindeling en het maken van versierde initialen aan bod. De lessen worden om de twee tot drie weken gehouden zodat er voldoende gelegenheid is om te oefenen. Een folder met uitgebrei de informatie wordt op verzoek toegezonden. Meer informatie is verkrijgbaar bij Maria Vennekens via tel.(0478)550133. Halloweenconcert in Maashees Fanfare St. Cecilia uit Maashees houdt op zondag 28 oktober een Halloweenconcert in de sport hal van Maashees. Het concert is bedoeld voor jong en oud.Tijdens deze middag gaat de Maashese fanfare deze van oorsprong Kel tische traditie tot leven brengen met muziek die goed past bij de spannende en enge Halloween- slëer. De sporthal is in Halloween- stijl ingericht. Spannende lichtef fecten, schedels en pompoensoep zullen niet ontbreken. Het fanfa reorkest staat onder leiding van Theo Bindels. Kinderen kunnen zich bijvoorbeeld laten schminken en er kan pompoensoep gegeten worden. Alles in de sfeer van Hal loween. De muziek van de fanfare wordt afgewisseld met optredens van de zang- en dansgroep De Weduwen uit Utrecht. Bovendien voeren zij sketches uit. Het con cert begint om 16.00 uur en is rond 18.15 uur afgelopen. Kaar ten kunnen gekocht worden bij café- en zalencomplex Plein 27 in Maashees of kunnen besteld wor den via telefoon (0478)636804 of (0478)636233- Kijk voor meer informatie op www.fanfare- maashees.nl. De Locht In vroeger tijden was het moei lijk om fruit te bewaren voor de wintermaanden. Koelcellen waren er niet en dus moesten er andere manieren gezocht worden om bederf tegen te gaan. Een beken de methode was het drogen van appels op zolder of hangend aan een lange draad buiten in de zon. Om deze traditie levend te hou den mogen kinderen zondagmid dag 7 oktober in streekmuseum De Locht in Melderslo appeltjes rijgen die ze thuis verder kunnen laten drogen. Overtollig fruit kan men natuurlijk ook verwerken tot sap. Hoe dat in z'n werk gaat wordt gedemonstreerd door het Dionysos-gilde dat hiervoor speci ale hulpmiddelen gebruikt. Omdat de maand oktober in De Locht de Maand van de Paddenstoel is is er onder meer voor de kinderen een speciale speurtocht uitgezet met leuke opdrachten. Op de boven verdieping is de expositie Klok ken en Klokkenmakers te bezich tigen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. Zie ook www. delocht.nl. Downstairs zoekt vrijwilligers Tienerdisco Downstairs is op zoek naar vrijwilligers en een disjockey om een keer per maand het team te komen versterken. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via tienerdisco.down- stairs@gmail.com. of via telefoon 06-19873708. De Kinderboekenweek 2007 staat in het teken van gehei men. Onder het motto Sub Rosa - Boeken vol geheimen besteedt de 53ste Kinderboe kenweek aandacht aan gehei men, mysteries en verborgen zaken in kinderboeken. De Kinderboekenweek 2007 vindt plaats van woensdag 3 okto ber tot en met zaterdag 13 oktober. In de kinderliteratuur spelen geheimen - en vooral het ontrafe len ervan- een essentiële rol. Het kan gaan om geheimen op per soonlijk gebied, maar ook om op te lossen mysteries of geheime opdrachten. Boeken vol geheimen zijn terug te vinden in het oeuvre van auteurs als Paul Biegel (onder meer in De tuinen van Dorr), Tonke Dragt (in bijvoorbeeld De brief voor de koning en Toren hoog en Mijlenbreed) en Carry Slee (onder meer inAfblijven). De Latijnse uitdrukking 'sub rosa' dateert uit de 16e eeuw en staat voor geheimhouding. Het symbool van deze uitdrukking is een vijfbladige roos. Het Prentenboekje voor de komende Kinderboekenweek is geschreven door Tonke Dragt en geïllustreerd door Annemarie van Haeringen. Tonke Dragt werd in 1976 bekroond voor haar gehele oeuvre met de Staatsprijs voor Kinder- en Jeugdliteratuur en in 2004 met de Griffel der Griffels voor haar boek De brief voor de Koning.Annemarie van Haeringen illustreerde de afgelopen jaren meermalen boeken van Tonke Dragt. Onder meer De blauwe maansteen en Het dansende licht. Het werk van Annemarie van Haeringen is drie maal met een Gouden Penseel bekroond: in 2005 (Beer is op vlinder), in 2000 (Prinses met de lange haren) en in 1999 (Malmok). In de bibliotheek en in boekhandel Van den Munck- hof in Venray wordt ook aandacht besteed aan de Kinderboeken week. De Limburgse Molendag wordt gehouden op zondag 7 oktober. Deze dag zijn belang stellenden van harte welkom bij molen Nooit Gedacht in Merselo. Er zijn deze dag verschillende activiteiten in de molen in Mer selo. Zo is er een korte documen tairefilm te zien waarin molenaar Helma Michels ook een rol speelt tijdens de Limburgse Molendag. De nieuwe wervingsfolder is ook aanwezig. De molenkaart van de Limburgse molens wordt deze dag gepresenteerd aan gedepu teerde Odile Wolfs. Deze molen- kaart is na deze datum te koop bij de molens in Limburg. Er wordt dit jaar speciaal aandacht besteed aan de kinderen die de molen bezoeken. Zo zijn er, in samenwer king met molen Eendracht Maakt Macht uit Meterik, onder andere kleurplaten aanwezig voor een kleurwedstrijd. Tevens is er een vragenlijst samengesteld, waarop de kinderen antwoorden moeten geven die ze kunnen opzoeken in of om de molen (of kunnen vragen aan de molenaar) en wor den er pannenkoekjes gebakken. Iedereen is deze zondag van 11.00 uur tot 16.00 uur van harte wel kom bij de molen in Merselo of bij andere molens die Limburg rijk is. Zie voor meer informatie www. limburgsemolens.nl. of www.mer- selo.dorpenvenray.nl /demolen. In De Witte Hoeve wordt op zaterdag 27 oktober vanaf 20.00 uur het Hoeve Blues Roots Rock Festival gehouden. Vorig jaar werd gekozen om het festival breder te maken in de muziekstijlen, met onder andere blues, blues rock, blues jump, blues swing, rock-'n- roll, rockabilly en Americana. De reacties van bezoekers en vakpers waren lovend. Dit jaar brengen vier bands alle stijlen ten gehore. Een van de optredende bands is The Seatsniffers uit België. Al een aantal jaren behoort deze band tot de Europese topbands op het gebied van blues, bluesrock en rockabilly blues. The Big Four is een Belgisch-Nederlandse band die teruggaat naar de jaren '40 en '50 toen de bigbands de dienst uitmaakten met blues swing. Deze band speelde dit jaar al diverse keren in Duitsland, Frankrijk, Bel gië, en eind dit jaar in Engeland op een van de grootste rootsfestivals van Europa.T Bird Rhythm is een Nederlandse coverband die zich toelegt op het repertoire van The Fabulous Thunderbirds. Deze Ame rikaanse band staat al jaren aan de top.T Bird Rliytm speelt dit reper toire zo perfect dat een van de leden van de Fabulous Thunder birds die hen op een groot festival zag spelen zei dat hij dacht dat ze zelf aan het spelen waren.Als laat ste is het de beurt aan de regio band Dont Lose It. Deze formatie bestaat uit muzikanten die al 30 tot 40 jaar muziek maken, en dit in diverse bands en stijlen. Deze avond brengen ze blues, rock-'n- roll enAmericana ten gehore. Kaarten reserveren kan via tele foon (0478)580624, (0478)581626 of via e-mail l-linders@home.nl. Kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij De Witte Hoeve in Venray. De zaal is open vanaf 19-30 uur. Op donderdag 4 oktober gaat in het Venrayse winkel centrum een unieke kunstex positie van start. Winkeliers gaan kunstwerken van deelne mers aan de Kunstwerkplaats in Venray tentoonstellen in hun etalages. De expositie duurt tot en met dinsdag 16 oktober. De deelnemende ondernemers en kunstenaars zijn: Reisbureau Vice Versa toont keramiek van Tineke Walravens en Janske van Iepenstein plus twee olieverfdoe ken van Katrien van Pelt. Pasch toont twee paardenobjecten van Pascal Hofmans, keramiek van Janske van Iepenstein en kera- miekwerken van Tineke Walra vens. Ook bij parfumerie Cocon zijn twee paardenobjecten van Pascal Hofmans te zien. In kleding winkel Ricor zijn twee grote doe ken van Marleen Breuers-Janssen te bezichtigen. Beide werken zijn gebaseerd op het werk van Klimt. Café De Klokkenluider toont drie airbrush werken van Elke Schwan, waarvan er een gesitu eerd is in de nis van het plafond van het café. Bij optiek Camps zijn twee keramiekwerken (pret- vogels) van Tineke Walravens te bezichtigen. De interieurwinkel Frans Lemmers toont twee olie verfdoeken van Liezette Breuers, verder een paardobject van Pascal Hofmans en drie keramiekwerken van Tineke Walravens. Bloemisterij September toont drie lampobjec ten van Marleen Verbeek, een olie verfdoek van Katrien van Pelt en drie foto's van Jeroen Coppus. Bij Berden Mode worden zes doeken van Nicole van Denderen geëx poseerd.Alle werken zijn geïnspi reerd op de Afrikaanse cultuur. Bij Thomassen interieur worden diverse werken tentoongesteld, waaronder een gedicht van de Venrayse kroegdichter Werdeni- beld. Hij is beter bekend als Myce Surminski en hij is de initiator van deze unieke kunstexpositie. Verder is er keramiek van Tineke Walravens, een portret geschil derd door Katrien van Pelt, twee grote doeken van Marleen Breu ers-Janssen, een olieverfdoek van Liezette Breuers en een olieverf doek van George Grefkens. Schols tabakzaak toont twee foto's van Jeroen Coppus en twee keramiek torso's van Tineke Walravens. Bij Etos is een olieverfdoek van Lie zette Breuers te zien. Bij de drie modezaken Secondo, Life Style en D Company is een keuze gemaakt uit keramiek en olieverfschilde rijen. De Rabobank exposeert een schilderij van Marleen Breuers- Janssen en bij Nimco is keramiek te zien vanTineke Walravens. Boekrecensie in Peel en Maas Jian, geboren en getogen in Bei jing, en pas afgestudeerd, trekt met zijn vrienden het binnenland in, op zoek naar avontuur. Mingyue (Hel dere maan) is opgegroeid in een boeddhistisch klooster, omringd door 72 monniken, ver van de bewoonde wereld. Ze heeft nog nooit een meisje van haar leeftijd gezien en weet niet hoe de zee en de golven eruitzien. Mingyue en Jian vormen twee tegenpolen die door een speling van het lot in elkaar armen worden gedreven. Dan ontdekt Jian wat Minggyue's taak is in het klooster, en krijgt geluk voor Mingyue een andere betekenis. Lulu Wang (Beijing, I960) woont sinds haar 25ste in Neder land. Haar debuutroman Het lelie theater was een enorm succes. Alleen al in Nederland werden er meer dan 800000 van verkocht. Ze kreeg er het gouden Ezelsoor voor en werd bekroond met de Nonino- Prijs (met in de jury onder ande ren VS. Naipaul, Claudio Amado en Emmanuel Le Roy Ladurie). Na dit succes verschenen Brief aan mijn lezers, Het witte feest, Het tedere kind, Seringendroom, Het rode feest en Bedwelmd. In totaal zijn wereldwijd van haar boeken meer dan een miljoen exemplaren ver kocht. Lulu Wang woont en werkt in Den Haag. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15