Venray heeft Twintig jaar bij Adecco Een nieuwe een nieuw i- 3 manager voor Kebabhuis jLU m de Sprank Open Huizen Route InterMakelaars Dat is mooi bij Da's mooj LMV en NVM Open Huizen Route Pearle Venrav viert feest Jubileumconcert Oker [Makelaars) FRAAIE VOORDEUREN IN BEELD MOOI WONEN GOED SLAPEN In 1997, inmiddels ruim 10 jaar geleden, opende Pearle Opticiens een winkel in Venray. In die 10 jaar is er van alles gebeurd. In 2001 sprak Frans van Essen met Pearle over de mogelijkheden om de win kel in Venray over te nemen en zo gebeurde het ook. In die jaren is de winkel gegroeid van een kleine bescheiden dorpswinkel, naar een optiekcentrum met regiofunctie. Dat is ook niet verwonderlijk, aan gezien het team van Pearle Venray over het nodige vakmanschap beschikt. Zo werken er contact lensspecialisten, gediplomeerde opticiens en zelfs een full time een optometrist en dat is uniek! Een optometrist gaat verder dan een opticien of contactlensspe cialist, hij voert namelijk oogon derzoek uit om eventuele oogaf wijkingen op te sporen. Hierdoor kan de optometrist enkele taken van een oogarts ondersteunen. De optometrist voert zoals gezegd dezelfde taken uit als de opticien, maar kan uw ogen ook onderzoe ken in geval van klachten als: wazig of dubbel zien, lichtflitsen, zwarte vlekken, droge branderige rode of jeukende ogen. Of bijvoorbeeld wanneer er erfelijke aanleg is voor oogziekten zoals hoge oogdruk (glaucoom). Optometristen werken samen in "de optometristen vereniging Nederland", dit contact beperkt zich niet alleen tot optometristen, maar hierin worden ook huisart sen en oogartsen betrokken. Hier door blijft men op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in het vak en kan men samenwerken om de wachtlijsten zo kort mogelijk te houden. U kunt altijd bij Pearle Venray binnenlopen en vragen naar de optometrist, hij helpt u graag verder! aast de medische kennis is de kennis van wat bij u past van belang in de optiek. Daar om werken bij Pearle opticiens Venray zeer bekwame verkoop medewerkers, die u adviseren over het montuur dat bij u past. Frans vertelt dat dit in het begin wel anders was, 'toen werkten we hier met maar een paar mensen, nu staat er een heel team klaar'. In de winkel vindt u een ruim assorti ment aan monturen, van eenvoudi ge monturen vanaf 29 euro tot de meest exclusieve merken met een prijs van 500 euro, voor elk wat wils dus! De glazen in uw bril zijn uiteraard het belangrijkste waar over de opticien u adviseert, ook op dit vlak is van alles mogelijk. Pearle werkt samen met bekende glasleveranciers als Rodenstock, Essiolor en HOC.'Hierdoor kunnen we voor elke situatie het juiste glas leveren, of dit nou een standaard glas is of een ingewikkeld mul- tifocaal glas, weermee mee men zowel dichtbij als veraf kan kij ken', licht de trotse Frans toe. Wij vroegen Frans waarom hij juist een Pearle winkel heeft. Het antwoord hierop was duidelijk:'de vele voor delen die dit oplevert voor de ondernemer en de klant'. De klant profiteert door het schaalvoor deel van scherpe prijzen. Boven dien heeft Pearle afspraken met de meeste zorgverzekeraars, dit houdt in dat Pearle in de meeste gevallen direct de declaratie regelt. De klant hoeft dus niet te wach ten tot zijn declaratie verwerkt is, nee dit bedrag wordt direct in de winkel verrekend. Daarnaast krijgt mijn bovenop de vergoeding van de verzekeraar ook nog eens een extra korting van Pearle. Daarnaast staat Pearle net als ik voor vakman schap en de beste oogzorg tegen een scherpe prijs. Dit vakman schap is zelfs gewaardeerd door het Keurmerkinstituut, dat maakt Pearle uniek in de optiekbranche. En voor mijzelf is het voordeel dat veel zakengeregeld worden door het hoofdkantoor zoals marketing en reclame activiteiten, ik kan me daardoor volledig op mijn vak richten: opticien! 10 jaar, dat mag gevierd worden! Zeker, in de actie periode van 1 oktober tot en met 21 oktober ontvangt elke klant een leuke attentie bij aankoop van een bril of contactlenzenpakket. Bovendien maakt iedereen die in deze periode een bril of contact lenzenpakket koopt kans op een weekend naar Disneyland Parijs! Zang Theatergroep Oker houdt op zaterdag 6 en zondag 7 oktober jubileumconcerten. Oker neemt de toeschouwers mee door de geschie denis van veertig jaar zang en theater. In 1967 richtte Pater Ludovicus met een groot aantal jeugdleden het Jongerenkoor op. De toenmalige pastoor wilde wat swung in de kerk en er werd gestart met maandelijk se thema vieringen. Sommigen, toen jeugdleden, zingen nu nog steeds bij het huidige Oker. In 1977 werd het koor ingeschreven als Jongerenkerk Overloon. Enkele jaren later werden meerstemmige nummers toege voegd aan het repertoire.Tevens ging het koor deelnemen aan korenfes tivals en concerten. De naam Young Sound kwam tot stand in 1986 naar aanleiding van een prijsvraag. In de loop der jaren werd het koor onder steund door een begeleidingsband.Ten tijde van het 30-jarig jubileum is Young Sound een nieuwe uitdaging aangegaan. Zij bracht een succesvol avondvullend programma op de planken onder de naam Contrast. Na de uitvoeringen van Contrast werden er plannen gemaakt voor een nieuwe show en voor het jaar 2001 werden de uitvoeringen van Oscar gepland. PEEL EN MAAS Donderdag 4 oktober 2007 - Pagina 11 Tijdens een feestelijke bijeen komst werd afgelopen vrijdag de nieuwe manager van de Sprank aan de personeelsleden voorge steld. Voor de meeste was het geen verrassing dat John Thijs- sen deze taak gaat uitvoeren. Hij neemt het stokje over van Thijs Vullings. Gedurende acht jaar heeft Thijs met veel plezier en enthousiasme leiding gegeven aan het team van de Sprank. Laco, het moederbedrijf waar de Sprank een onderdel van is, maakt een enorme ontwikkeling mee. Om deze groei goed te begeleiden zijn er vier regiomanagers aangesteld. Thijs Vullings wordt verantwoor- Thijs Vullings wordt als mana ger van de Sprank opgevolgd door John Thijssen delijk voor de zuidoostelijke regio en zal dus indirect toch nog bij de Sprank betrokken blijven.John Thijssen is sinds februari 2003 bij de Sprank in dienst. Hij heeft zich afgelopen jaren goed voorbereid en de ambitie getoond om door te groeien naar een managementfunctie binnen Laco. Vanaf 1 oktober is het zover, vol enthousiasme en met groot vertrouwen in de toekomst zul len beiden hun nieuwe uitdaging aangaan. De Open Huizen Route van InterMakelaars is iedere keer weer een groot succes. Mensen kunnen ongedwongen een kijkje nemen in alle 90 woningen die deze NVM makelaar in Noord- en Midden- Limburg aanbiedt. De drempel is lager dan bij een bezichtiging op afspraak. U kijkt rond, stelt indien nodig vragen aan de aanwezige makelaar en bevalt het huis u niet, dan gaat u verder naar het volgen de huis. In het Woonweekend van vrijdag 5 en zaterdag 6 oktober wordt wederom een Open Huizen Route georganiseerd. Tijdens het woonweekend bent u vrijdag van 17.15 tot 20.00 uur en zaterdag van 9-30 tot 16.15 uur welkom in een van de vele wonin gen waarvan InterMakelaars de deuren opent. In iedere woning is gedurende de aangegeven tijdstip pen een NVM makelaar van Inter Makelaars aanwezig, die u kan rondleiden en al uw vragen op het gebied van kopen, verkopen en financiering kan beantwoorden. In het InterMakelaars Woonweekend- magazine 4Sale - dat deze week in de gehele regio verspreid is - kunt u vinden wanneer u de woningen op deze dagen kunt bezoeken. InterMakelaars heeft kantoren in Venray, Horst, Helden-Panningen en Heythuysen. InterMakelaars is lid van de Nederlandse Vereni ging van Makelaars (NVM). Het hoofdkantoor van InterMakelaars is gevestigd aan de Kerkstraat 34 te Helden-Panningen, tel. 077- 3067100. Kijk voor meer informa tie op www.intermakelaars.com. bron: Bongers media). Sinds vorige week is aan de Patersstraat Chico's Kebabhuis en Pizza geopend. Dit moderne res taurant is gespecialiseerd in houts koolgrill, dönerkebab (kip, lams en kalfsvlees), pizza's en andere Turkse gerechten. Het restaurant is mooi inge richt met veel roestvrijstaal, fraai tegelwerk en passend meubilair. De ruimte biedt plaats aan zo'n veertig personen terwijl u er ook terecht kunt voor afhaalmenu's (telefonisch bestellen mogelijk). Eigenaar Chico, die ook een res taurant heeft in Bakel, is trots op zijn nieuwe zaak. "Het ziet er fris uit en wij gaan er vanuit dat wij dankzij onze kwaliteit, service en netheid, een vaste plek in Venray worden." Chico's is dagelijks geopend van 12.00 tot 00.00 uur (op zondag vanaf 14.00 uur). Het restaurant is gevestigd aan de Patersstraat 9, tel. 630354. Afgelopen maandag, 1 oktober, was het precies twintig jaar gele den dat Monika Lucassen-Pieper in dienst trad bij Keser uitzendburo. In al die jaren heeft zij talloze men sen uit de regio aan een tijdelijke of uiteindelijk vaste baan weten te helpen. Keser werdAdia en vervol gens Adecco maar Monika bleef. Monika werd maandagmorgen in alle vroegte verrast met een ont bijt op haar werk. Daarbij kreeg zij een speciale krant overhandigd, Peel en Moon, als variant op deze krant. Talloze (oud)medewerkers en mensen die zij aan een baan heeft geholpen doen daarin al dan niet op ludieke wijze hun zegje. Op de foto de jubilaris met haar eigen krantje. Da's mooj is een nieuwe zaak aan de Schoolstraat 1 in venray met een brede variatie aan Afri kaans en Oriëntaals getinte pro ducten. Sylvia Vermeulen en Nico Broers hebben op 1 oktober de deuren van Da's mooj geopend. "Ik heb voorheen in diverse winkels in Venray gewerkt maar altijd met het idee in het achter hoofd om zelf een zaak te begin nen. Nu heb ik met Nico deze zaak kunnen opstarten", aldus Sylvia. Het assortiment is, zoals gezegd, zeer breed. "Dameskle ding, tassen, byoux, kado-artike- len, lampen, horloges, Afrikaanse maskers, noem maar op" aldus Nico. Daarnaast is Da's mooj sterk georiënteerd op oosterse kunst en mogelijk in de toekomst ook meu belen. "De mensen moeten maar eens komen kijken. We hebben een collectie voor jong en oud en in alle prijsklassen." Het duo richt zich dus op een brede doelgroep, maar heeft ook nog speciale vriendinnenavonden. Denk daarbij aan een make-up avond, sieradenavond etc. Men sen kunnen vrijblijvend naar onze mogelijkheden informeren", besluit Sylvia. Da's mooi is gevestigd aan de Schoolstraat nr. 1, tel. 514218. De openingstijden zijn ma. ^.OO IT. 30 uur, di.Tot en met donder dag 10.00-17.30 uur, vrijdag 10.0- 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informa tie kunt u ook terecht op www. dasmooj.nl Eén week voor de herfstvakan tie is het moment aangebroken voor de Open Huizen Route van het najaar Deze route wordt georganiseerd door de gezamenlij ke LMV- en NVM-makelaars werk zaam vanuit de gemeente Venray. Deze dag heeft een regionaal karakter want er staan niet alleen huizen open in de gemeente Ven ray, maar ook in de gemeenten Bergen, Meerlo-Wanssum., Horst aan de Maas en Boxmeer. Op deze dag heeft de woningzoeker de keuze uit ruim 180 panden. Er is voor de woningzoeker voldoende keuze in alle segmenten. De markt is immers volop in beweging. Zaterdag 13 oktober is dan ook hét moment om een groot aan tal panden van uw keuze te gaan bekijken en een beeld te krijgen van wat er zoal te koop is in uw prijsklasse. Om het de consument zo gemakkelijk mogelijk te maken, zijn panden in een oplopende prijsklasse gerubriceerd. Zo kan meteen een keuze gemaakt wor den in het prijssegment waarin men aan het zoeken is. Het is dan wel zaak goed op te letten wan neer de huizen waar u wilt gaan kijken geopend zijn. Zo zijn er panden die open staan van 11.00 - 15.00 uur, maar ook panden die gedurende één uur te bezichtigen zijn. Er is voor deze opzet geko zen om het voor de consument zo gemakkelijk mogelijk te maken een eigen route te kiezen, binnen het eigen prijssegment. Let dus goed op de aangegeven tijden. Voor uitgebreide presentaties en verdere informatie kunt u ook de internetsites van de deelnemende makelaarskantoren kijken. Het initiatief voor de Open Hui zen Route heeft drie jaar geleden een zeer succesvolle start gemaakt. Het unieke van dit concept is de gezamenlijkheid van adverteren en de op elkaar afgestemde aan pak. De deelnemende kantoren hebben sinds die tijd ook samen maandelijks overleg. Hierin wor den ontwikkelingen in de woning markt en initiatieven van de over koepelende organisaties (LMV Landelijke Makelaars Vereniging en NVM Nederlandse Vereniging van makelaars) besproken. Deze twee organisaties zijn toonaange vend in de Nederlandse woning markt. De deelnemende kantoren zijn verplicht met makelaars te werken die gecertificeerd zijn. Zo weet de consument zeker dat op de juiste manier met zijn belang wordt omgegaan. De deelnemen de kantoren zijn: Dirkx-van Soest, Kroon Makelaardij, Makelaarskan toor Katja de Geus, Makelaardij Patricia van Rijswick-Kneepkens, Carel Fijen Makelaardij, InterMa kelaars en Peelrand Makelaardij. Irene Reiniers (25) uit Wans- sum studeerde in oktober 2006 aan de Universiteit van Tilburg af in de studierichtingen fis cale economie en fiscaal recht (beide cum laude). Haar scrip tie, die bekroond werd met het cijfer 9, gaat over securitisatie. Hierbij worden activa omgezet in verhandelbare effecten. Securiti satie is wereldwijd uitgegroeid tot een steeds belangrijker wordende financieringsvorm. Inmiddels is meer dan 20% van de Nederland se hypotheken gesecuritiseerd. Onlangs hebben de Engelse voet balclubs Arsenal en Manchester United ook voor deze vorm van financiering gekozen. Als btw- specialist heeft Irene met name gekeken naar de consequenties voor de BTW bij securitisatie. Haar onderzoek maakt duidelijk, dat de financiële vrijstellingen in de Euro pese btw-regelgeving aan moder nisering toe zijn. Met haar scriptie heeft zij het afgelopen half jaar deelgenomen aan twee competi ties op haar vakgebied. In maart won ze daarmee de eerste prijs van de Tilburgse studievereniging de Smeetskring. Het geldbedrag, Irene Reiniers (25) uit Wans- sum neemt de prijs in ontvangst. dat ze daarmee verdiende, spen deerde ze voor een groot gedeelte aan een adoptiekind in het Afri kaanse Malawi. Vervolgens nam ze deel aan de landelijke competitie voor de NOB-LOF scriptieprijs van de Nederlandse Orde van Belas tingadviseurs (NOB) in samenwer king met het Landelijk Overleg Fis calisten (LOF). Ook hier kwam ze als winnares uit de strijd. De prijs werd haar uitgereikt tijdens het jaarlijkse NOB-LOF- congres, dat dit jaar op vrijdag 21 september 2007 in Maastricht werd gehouden. De prijs bestaat uit een geldbedrag en een publicatie van de scriptie in boekvorm door uitgeverij Kluwer in de NOB-LOF scriptiereeks:Titel: Effecten van effectisering - auteur: Mr. Drs. I.H.T. Reiniers. Irene is als btw-specialist werk zaam bij KPMG Meijburg Co. Belastingadviseurs te Amstelveen. Naast haar werk bij KPMG Meij burg is zij (sinds 2002) verbonden aan het Fiscaal Instituut Tilburg van de Universiteit van Tilburg, eerst als student-assistent, thans als docent/onderzoeker. ^^TIÏl Voor alles op het gebied van Mooi Wonen en Goed Slapen kunt u tijdens de Oktober Woonmaand terecht bij Frans Lemmers Woninginrichting. Nieuwe tapijtcollecties FRANSLEMMERS MOOI WONEN GOED SLAPEN Nieuwe gordijncollecties Tweemaal eerste prijs voor Wanssumse Twintig jaar bij Adecco I EE Dl ODE MAKELAARS TAXATEURS O.Z Van BesouwDessoBonapartePai PATERSSTRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 WWW.FRANSLEMM ERS.N L KendixDe PloegKobéArteluxGardisetteEijffinger

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11