f 'Nog geen verkoop zaal Martens' Geen vergunning voor repareren autoruiten Start vaccinatie spreekuur Sportmedisch adviescentrum Gemeente Venray overtreedt Europese aanbestedingsregels Reis rond de wereld in Tour of Taste VieCuri Medisch Centrum trots op zorgboulevard II Gunhoek Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 23 september 2007 - Pagina 7 In ruil voor geldautomaat Rabobank Merselo krijgt een schaaps kooi. De dorpsraad werkt samen met de Rabobank aan het plan voor een schaapskooi met een 'begrazingsweide' aan de rand van het dorp. De opzet is de historische achtergrond en het ontstaan van Merselo zo zichtbaar te maken. Tevens zal de stal dienst doen als onderkomen voor de circa 150 schapen die momenteel in de gemeente Venray heidevelden en terreinen begrazen. Met de komst van de schaaps kooi is de terugkeer van de geld automaat definitief van de baan. Met de sluiting van het Rabobank- kantoor verdween destijds de pinautomaat. In veel dorpen is de geldautomaat inmiddels terugge keerd op verzoek van dorpsraad en bewoners. In Merselo was dit nog niet geval omdat er geen geschikte plek gevonden kon worden. Omdat de geldautomaat in Merselo maar weinig gebruikt werd - enkele tientallen keren per maand - heeft de dorpsraad in overleg met de Rabobank naar een alternatieve besteding gezocht. "We willen graag de aantrek kingskracht van Merselo vergro ten", zegt dorpsraadvoorzitter Theo Zegers."We hebben hier een mooi landschap en er komen al veel toeristen. We kwamen op het idee van de schaapskooi dat als toeristische trekker kan dienen. We denken dat dit een grotere bij drage levert aan de leefbaarheid dan de geldautomaat." De historie van Merselo, een zeer oude nederzetting aan de rand van de Peel, is het uitgangs punt. In het dorp zijn de oude landschappelijke kenmerken nog zeer goed behouden gebleven. De essen, de beekdalen, beboste stuif zandheuvels en meerdere histori sche gebouwen zoals windmolen Nooitgedacht, de parochiekerk, kapellen en diverse boerderijen. Daarnaast heeft Merselo een zeer bosrijke omgeving, zodat sprake is van een erg gevarieerd en aantrek kelijk landschap voor recreatieve activiteiten. De kern van het plan is de ont wikkeling van de agrarische sec tor en het grondgebruik aan de rand van de Peel door de eeuwen heen. Daarbij wordt gedacht aan het ontstaan van het landschap, de geteelde landbouwgewassen, groenten en fruit, en de veestapel die hierbij betrokken was. Een aantrekkelijke en duidelijke pre sentatie van deze geschiedenis komt in het informatiecentrum bij de schaapskooi. De schapenhouderij is een zeer belangrijk onderdeel van de vroe gere bedrijfsvoering op de zand gronden en de omliggende heide velden. Het centrale thema hierin is de roemruchte geschiedenis van de schaapscompagnieën. Vanaf het begin van de negentiende eeuw tot ver in de twintigste eeuw zijn de schaapscompagnieën van grote economische betekenis geweest voor Venray en de omliggende dorpen. De bestaande wandelmogelijk heden worden aangepast aan de locatie van de schaapskooi die nog niet bekend is. Een nieuwe fietsroute zal de locaties met een historische band met de schapen houderij verbinden. De Rabobank voert eerst een haalbaarheidson derzoek uit en komt dan met een plan en een financieel plaatje. De voorbereiding zal ongeveer een jaar vergen. De dorpsraad organiseert in oktober een informatieavond voor de dorpsbewoners. In Oirlo werd donderdagmorgen actiegevoerd voor de aanleg van een zebrapad op de Hoofdstraat ter hoogte van de basisschool. De kinderen van de Mariaschool hadden span doeken en tekeningen gemaakt en handtekeningen verzameld, die donderdagmorgen aan wethouder Patrick van der Broeck werden overhandigd. De Hoofdstraat in Oirlo is offici eel een 30 km-zone, maar er wordt vaak veel harder gereden. En aangezien de speelplaats van de school ook de openbare speelplek is voor alle Oirlose kinderen, is een zebrapad voor het veilig kunnen oversteken van de Hoofdstraat hard nodig. Op dit moment kunnen de kinderen de weg niet veilig, zonder begeleiding, oversteken, aldus de actievoerders. Voor de ogen van de uitgenodigde wethouder Patrick van der Broeck vormden de kinde ren een levend zebrapad om hun wens kracht bij te zetten. Zaal Martens in Leunen is nog niet verkocht. Dat meldt eigenaar Piet Martens na een bericht in deze krant. Vorige week in de dorpsraadvergade ring werd verteld dat café-zaal Martens verkocht zou zijn aan projectontwikkelaar Haegens uit Horst die er woningbouw wil plegen. Piet Martens (65) zegt dat hij nog in onderhandeling is met Hae gens. "We hebben nog niet eens over geld gesproken. In november komt er duidelijkheid. Haegens onderzoekt momenteel wat de mogelijkheden zijn. Daarna komt hij met een voorstel waar ik ja of nee tegen kan zeggen." Martens weet dat de geruchten in het dorp al langer rondgaan dat binnenkort de deuren van het laatste café slui ten. "Voorlopig is er nog niets aan de hand. Ik heb de verenigingen toegezegd dat ze minimaal een jaar van tevoren te horen krijgen wan neer ik stop. Wanneer dat is? Dat weet ik nog niet. Het kan over een jaar zijn maar ook pas over drie of vier jaar." Haegens voerde inmid dels gesprekken met Wonen Ven ray en de gemeente. Daar kreeg de ontwikkelaar te horen dat op de locatie Martens geen apparte menten mogen komen. Vanwege de concurrentie met het centrum plan. "We moeten voorkomen dat er iets gebouwd wordt waar het dorp niets mee opschiet", zei wethouder Teunissen tijdens de dorpsraadvergadering. Veel verenigingen hebben in café Martens hun thuishaven. Zoals de ruiter- en ponyclub, bil jartvereniging, voetbalveteranen, luchtbuksvereniging, twee bridge clubs en de handboogschutterij. Het Leunse café bestaat al bijna 130 jaar op dezelfde locatie. Piet en Mien Martens namen het over op 1 mei 1966. Het veertigjarig bestaan ging vorig jaar geruisloos voorbij. Het zit de caféhouder nog steeds dwars dat een paar jaar geleden de carnavalsvereniging besloot naar het gemeenschaps huis te verkassen. "Dat gebeurde zonder enig overleg. De bestuurs leden kwam alleen maar vertellen hoe ze het wilde hebben. Ze heb ben mij toen gekrenkt. Dat vergeef ik ze nooit meer", zegt Martens, die daarom geen ruchtbaarheid heeft gegeven aan het veertigja rig jubileum. "In plaats ervan zijn we met de kinderen op vakantie geweest." Ook heeft hij de uitrei king van de Gouden Knol, de jaar lijkse onderscheiding door de car navalsvereniging, geweigerd. "Ik zou het verdiend hebben, maar ik accepteer het niet." Volgens Martens is de breuk met de carnavalsvereniging er mede de oorzaak van dat zijn zoon Twan de zaak niet zal voortzetten. "Nee, dat is zeker.Twan neemt het niet over." Mocht er geen overeen komst met Haegens komen, dan overweegt Martens het café te ver kopen zodat het toch kan blijven bestaan. Voor de handboogschut terij komt wellicht een oplossing. "Het perceel is groot genoeg om nog ergens een paar schietbanen aan te leggen", zegt Piet, die zelf een fervent handboogschutter is. Autoruitbedrijf Autofocus Nederland BV krijgt geen stand plaats op Woonmax in Venray. De commissie bezwaarschrif ten heeft het bezwaarschrift van het bedrijf afgewezen en oordeelt dat het college van B en W terecht geen vergunning aan het bedrijf heeft verleend. Autofocus Nederland BV wil op de parkeerplaats van Praxis aan de Plataanstraat wekelijks autoruiten gaan repareren en/of vervangen en tekende onlangs beroep aan tegen het besluit van B en W. De gemeente Venray vreest dat het repareren en/of vervan gen van autoruiten gaat zorgen voor overlast van extra verkeer op woonboulevard Woonmax op industrieterrein De Brier. Verder is het volgens de gemeente zo dat de openbare parkeerplaats bedoeld is voor verkeersdoeleinden en daar passen de bedrijfsactiviteiten van Autofocus Nederland BV niet in. Ook heeft een concurrerend bedrijf van Autofocus al toestem ming om zeven keer per jaar op de parkeerplaats bij sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel ver gelijkbare werkzaamheden uit te voeren, en is in de nota standplaat sen- en ventbeleid opgenomen dat maximaal twaalf dagen per jaar een standplaatsvergunning voor autoruitreparatie door de gemeente wordt afgegeven. Maar van overlast zal geen sprake zijn, zo betoogde directeur De Bruijn, die voor de commissie Bezwaar schriften stelde dat de gemeente eerst maar eens moet aantonen dat de activiteiten van zijn bedrijf inderdaad tot overlast leiden voor de omgeving. Ook was hij het er niet mee eens dat er maar voor twaalf dagen per jaar een standplaatsvergunning is geregeld. De Bruijn kan binnen zes weken tegen het besluit van de commissie Bezwaarschriften in beroep gaan bij de rechtbank in Roermond. Op dinsdag 16 oktober vindt het eerste vaccinatiespreekuur voor reizigers plaats in het Vie- CuriVitaal ziekenhuis in Venray. In augustus tekenden GGD en VieCuri een intentieverklaring waarmee de samenwerking rond de reizigersvaccinatiepoli werd aangegaan. Het eerste wapenfeit voor deze samenwerking is het dinsdagmid dag- en avondspreekuur in Venray, waarvoor reizigers vanaf heden een afspraak kunnen maken. GGD en VieCuriVitaal hebben voor de bezoekers van het eerste spreek uur op dinsdag 16 oktober een attentie. Een EHBO-travelbag met een uitgebreide set verbandmid delen en EHBO-materialen. Voor de bezoekers van de reizigersvac cinatiepoli VieCuriVitaal in Venray is er voldoende parkeergelegen heid aan de achterzijde van het ziekenhuis (Oost-poli). VieCuriVitaal verzorgt sinds begin 2007 medische check-ups in onder meer varianten zoals basic, plus of plus max. Ook een reiziger kan voor een check-up terecht bij VieCuriVitaal. In het voorjaar komen VieCuri en GGD met de volgende stap in de samen werking: de keuze voor de reiziger uit verschillende pakketten. Dit betekent dat de reiziger kan aangeven of hij enkel vaccinatie, voorlichting en advies wilt of dat hij een uitgebreider pakket neemt waarin naast de vaccinatie, voor lichting en advies ook begeleiding tijdens en na de reis evenals een medische check-up wordt aange boden. Afgelopen voorjaar en zomer heeft de GGD Noord- en Midden- Limburg een pilot 'reizigersvacci natie uitgebreid' gehouden.Tijdens deze pilot is er een extra vaccina tielocatie bij de GGD in Weert geopend én werd er in Venlo gestart met een avondspreekuur. Het vrijdagmiddag in Weert én het donderdagavondspreekuur in Venlo zijn druk bezocht en de bezoekers waren enthousi ast. Daarom is er vanaf 1 oktober voortaan een spreekuur in Weert, op vrijdag, en in Venlo, ook op donderdagavond. De sportmedische instelling SMA-Vitaal is vanaf 1 oktober operationeel. Daarmee is de inte gratie van SMA Noord-Limburg in de organisatie van VieCuri Vitaal een feit. SMA-Vitaal biedt sportmedische diensten (sport keuringen, blessurebehandeling, begeleiding en advies) voor de top- en de breedtesport. Bij bles sures geeft de sportarts recrean ten- wedstrijd- en topsporters een deskundige behandeling en professionele begeleiding bij het behandelen en eventueel revalide ren. De nauwe samenwerking met (sport)fysiotherapeuten, orthope- den, cardiologen en andere specia listen in het ziekenhuis resulteren in een hoogwaardig sportgenees- kundig advies. Ook voor advie zen m.b.t. trainingsopbouw kun je terecht bij de sportartsen van SMA-Vitaal. Ook zal SMA-Vitaal een geheel nieuwe opleiding sport geneeskunde in VieCuri medisch centrum voor Noord-Limburg gaan opzetten. Voor meer informatie of om een afspraak te maken voor de bezoekadressen in Venlo, Venray of Boxmeer kun je bellen met SMA-Vitaal: tel: 0478-522777 of stuur een e-mail naar info@sma- vitaal.nl Je kunt ook de website: www.sma-vitaal.nl raadplegen om tevens te bekijken welke diensten door jouw zorgverzekeraar wor den vergoed. Ook de gemeente Venray blijkt zich niet altijd aan de Europese aanbestedingsregels te houden. Dat blijkt uit de controle van de jaarrekening 2006 door accountant Price- WaterhouseCoopers. Er zijn twee keer externe krach ten ingehuurd - voor 125.000 en 118.600 euro - op basis van slechts één offerte. Terwijl beide keren een openbare aanbesteding vereist was. Bij de verplaatsing van de zoutloos is eveneens verzuimd een Europese aanbesteding te vol gen. De accountant heeft in totaal voor 430.000 euro onrechtmatig heden ontdekt bij het inkoop- en aanbestedingsbeleid. Veel fouten zijn te wijten aan het ontbreken van een inkoopcoördinator. Bij het groenbestek voor de dorpen is afgeweken van de interne regels evenals bij de contractverlenging van het cateringbedrijf. Uit onderzoek blijkt tevens dat Venray zich niet altijd aan de alge mene subsidieverordening houdt. In de subsidiedossiers worden de uitgevoerde controles en genomen beslissingen onvoldoende vast gelegd. De accountant wijst erop dat de voorziening voor wegen- onderhoud te laag is. Temeer er regelmatig geplande onderhouds werkzaamheden worden doorge schoven. De gemeente krijgt het advies jaarlijks te bekijken of de voorziening nog toereikend is. Bij het Grondbedrijf wordt in de regel winst genomen als 90 procent van het project gereed is. Accountant PWC zegt dat de gemeente Venray over het alge meen voorzichtig is met de winst neming. Maar het is onduidelijk wanneer 90 procent gereed is. "Is dit als negentig procent van de vierkante meters is verkocht of als negentig procent van de lasten zijn gerealiseerd", vraagt de accountant zich af, die aandringt op 'harde maatstaven' voor de wijze van winstneming op grond exploitaties. Sinds 1 januari 2006 wordt de financiële administra tie gevoerd met het programma Decade. Het blijkt dat niet altijd het juiste tarief voor de omzetbe lasting is ingevoerd. De accoun tant heeft de btw-aangiftes aan de belastingdienst gecorrigeerd. De gemeente kan 47.500 aan omzetbelasting terugvorderen terwijl er een negatief effect van 35.500 euro is. Per saldo een ver schil van 12.000 euro.Voor 92.000 euro btw-verschil moesten enkele balansposten worden aangepast. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg Noord-Limburg Daar kunt u op rekenen! Junior Kamer organiseert hoogstandje voor elfde keer Op donderdag 22 novem ber organiseert Junior Kamer Venray de inmiddels bekende rondgang langs verschillende restaurants van de streek. Dit jaar staat de Tour of Taste geheel in het teken van één thema, reis rond de wereld. "Een culinaire reis van wereld formaat", zo laat deze elfde editie van de Tour of Taste zich het best beschrijven. "De kaartverkoop is inmiddels in volle gang", zegt Roger Smits, voorzitter van Junior Kamer Tra vel, de commissie die de Tour of Taste organiseert. "De Tour of Taste kenmerkt zich door het all inclu sive concept. De deelnemers aan de Tour of Taste worden van begin tot eind in de watten gelegd", aldus Smits. "De jubileumeditie van vorig jaar was een grandioos succes. Dit jaar willen we weder om vernieuwen, vandaar het thema. Kennismaken, proeven en beleven. De Tour of Taste is niets anders dan puur genieten", aldus Smits. "Onze reis is dit jaar op ver schillende onderdelen verfijnd. Hierbij hebben we nóg meer aan dacht geschonken aan zaken die de Tour of Taste tot een ware hap pening maken. Zo is er meer dan ooit zorg besteed aan het vervoer onderweg en de afterparty. Het is ons streven het deelnemersaantal van vorig jaar te evenaren." Met driehonderd reizigers zitten de restaurants volgens Smits echt aan hun max. "De avond vergt een militaire voorbereiding voor de restaurants. Elk restaurant krijgt op één avond drie maal honderd gasten te verwerken. Op het moment dat de eerste honderd gasten zijn vertrokken schuiven twintig minuten later de volgende honderd aan. En dat een uur later nogmaals. Dit betekent in twintig minuten volledig opnieuw opdek ken en gerechten bereiden voor honderd gasten. Dit lukt alleen met een perfecte logistieke opera tie", aldus Smits. Junior Kamer Travel is een onderdeel van Junior Kamer Ven ray, een club van ondernemende mensen en jonge entrepreneurs. Zij organiseren verschillende activiteiten waaronder de Tour of Taste. Onlangs heeft Junior Kamer Venray de speeltuin 't Speelvlak op Vlakwater gerealiseerd. De vol ledige opbrengst van deze Tour of Taste zal worden besteed aan ver dere inrichting en het onderhoud van de speeltuin. De culinaire reislustigen ver trekken dit jaar vanaf Airport Witte Hoeve te Venray. Na een aperatief in deze hypermoderne luchthaven zullen er drie vluchten vertrekken naar drie culinaire topbestemmin- gen: Auberge de Grote Waaij te Wellerlooi, Brienen aan de Maas te Well en Hostellerie de Hamert te Wellerlooi. Elke groep bezoekt alle bestemmingen. Vervolgens komen alle retourvluchten terug in de Rooijerie voor het dessert en de afterparty. Reizigers die nog mee willen kunnen zich aanmel den door een email te sturen naar touroftaste@gmail.com. Vroegboe- kers vóór 1 oktober kunnen mee voor 100 euro p.p.Tussen 1 okto ber en 1 november bedraagt de reissom 110 euro pp. Boekt u last minute dan bedraagt de reissom 125 euro p.p. Gezinsdag werken in de natuur met het WNF en het IKL Het WNF Regioteam Noord- en Midden-Limburg houdt op zon dag 14 oktober een Amazonena tuurwerkdag voor de hele familie in het bos bij Horn. De ochtend begint om 9-00 uur en eindigt rond 13.00 uur. In het Amazone gebied verdwijnt veel natuur voor de aanleg van wegen en land bouwgebieden. Helaas gebeurt dat ook in Nederland. In de jaren '90 is door de aanleg van de N-280 een stuk natuur verloren gegaan. Deze weg loopt dwars door de Beegderheide. Aan de kant van Horn rest daardoor nog maar een klein, maar wel een heel bijzonder stukje natuur. Zo ligt er bijvoor beeld nog een heideterreintje en een vennetje. In een ven hoort uiteraard water te staan. Dit ven staat echter meestal droog, omdat het vol staat met bomen. Vroeger bevonden zich in het ven bijzon dere planten en dieren. Doordat er bomen in het ven groeien is ook de kwaliteit van het water flink achteruit gegaan. Wij gaan dit ven samen weer herstellen door het omhakken van bomen en het dieper maken van het ven, zodat zeldzame dieren en planten er weer een kans krijgen. Dit is natuurlijk een heel leuke activiteit voor het hele gezin. Natuurlijk is er ook de hele ochtend ruimte om vragen te stellen over het WNF en zijn er informatiepakket ten verkrijgbaar. Deelname staat open voor iedereen tussen 8 en 88 jaar. Verzamelen om 8.45 uur op de parkeerplaats tegenover het Sportpark in Horn, aan de weg Horn-Beegden. Er wordt tot onge veer 12.00 uur gewerkt en daarna is er tijd voor een broodje. Trek gemakkelijke kleding aan en denk bij nat weer aan laarzen en even tueel een regenjas. Aanmelden is verplicht en kan tot 9 oktober via een e-mail naar WNFnoordlim- burg@hotmail.com. Kijk voor het laatste nieuws op www.wnf.nl/ limburgnoordenmidden. Als eerste ziekenhuis in Lim burg heeft VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg op zijn Venlose locatie een zorgboulevard gebouwd. Aan de zorgboulevard bieden elf regionale ondernemers hun zorggerelateerde producten en diensten aan als extra ser vice voor iedereen die in het Venlose ziekenhuis komt: van bezoeker en patiënt tot specia list en medewerker. Op 2 juli werd de winkelpas sage na een intensieve bouw periode van zeven maanden, opgeleverd aan VieCuriVitaal, de dochteronderneming voor private initiatieven van VieCuri. Als ini tiatiefnemer verhuurt VieCuriVi taal de winkelruimtes in VieCuri. In de zomerperiode hebben de ondernemers hard gewerkt aan de inrichting van hun winkel. Op 3 september openden de apo theek VieCuriVitaal en Penders Voetzorg/Van Lierop Orthopedie als laatste hun deuren. Op dinsdag 18 september werd in feestelijke sfeer de officiële opening gevierd. De officiële openingshandeling werd verricht door de burgemees ter van Venlo, drs. HMF. Bruis. Bruis deed dit samen met de voorzitter van de Raad van Bestuur van Vie Curi PJH van Dreumel, directeur VieCuriVitaal JHM Dijkers en directeur Penders Voetzorg IMC Franssen als representant van de gezamenlijke ondernemers. Met zijn vieren onthulden zij een etalagepop, opgetuigd met attri buten afkomstig uit de verschil lende zorggerelateerde winkels op de zorgboulevard. Deze eta lagepop met een perspex kolom eromheen, staat nu op het terras van Café La Vie en is als een kun stig aandenken aan de opening te bewonderen voor patiënten, medewerkers en bezoekers van de zorgboulevard. De zorgboulevard heeft een oppervlak van 1.500 m2 en bevindt zich in de directe nabijheid van het Centraal Plein, de gezamenlijke entree van het ziekenhuis en het RCG (regionaal centrum geestelijke gezondheids zorg). De zorgboulevard valt niet te missen voor wie het ziekenhuis in- of uitloopt. Zowel links als rechts zijn de winkels gelegen. Er is een uitgebreid assortiment dat varieert van advies bij haarverlies tot steunzool of beenprothese. Verder kan men er terecht voor het regelen van thuiszorg, een boek of tijdschrift en ook aan de inwendige mens wordt gedacht. Er zijn al veel positieve reacties op de zorgboulevard. En daarbij gaat het niet alleen de schitteren de uitstraling en de levendigheid. Ook patiënten vinden het prettig om voor of na het ziekenhuisbe zoek direct bij de winkels terecht te kunnen voor bijvoorbeeld hun medicijnen, steunkousen of een hoortoestel. Het gaat om een extra stukje dienstverlening waarmee het zorgaanbod van VieCuri nog completer wordt. bezoek otize site: www.gunhoek.n] Venray De Hoveniers wti-smm Merselo krijgt schaapskooi Actie voor zebrapad

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7