Ondernemer Ysselsteyn moet woning uit Britse veteraan overleden Geen verbod op jetski's in Meerlo-Wanssum Horeca de dupe van criminelen en Polen? Nieuwe sporthal in 2009 kiaar Komst ijsbaan nog niet rond Laat u inspireren PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 27 september 2007 - Pagina 5 Ondernemer Mart Bos moet voor 1 november uit zijn bedrijfswoning aan de Jan Poelsweg 12 in Ysselsteyn zijn. Tevens moet hij zijn huis voor 1 december hebben ontruimd. Houdt hij zich niet aan deze deadline, dan krijgt hij van de gemeente Venray een forse dwangsom opgelegd, die kan oplopen tot maximaal 120.000 euro. De commissie Bezwaar schriften is het met het col lege eens dat Bos illegaal in de bovenwoning woont en heeft zijn bezwaar tegen het besluit van burgemeester en wethou ders ongegrond verklaard. Bos kan hiertegen in beroep gaan bij de rechtbank. Volgens de gemeente Venray en de commissie Bezwaarschriften woont Mart Bos illegaal in het huis en is er op korte termijn geen zicht op legalisering. De onderne mer tekende onlangs bezwaar aan tegen de forse last onder dwang som die de gemeente Venray hem heeft opgelegd. De dwangsom is echter niet van tafel, alleen de ter mijn is met een maand opgerekt, van 1 oktober naar 1 november. Hij mag nu tot 1 november in de bedrijfswoning blijven wonen alvorens de gemeente Venray hem een dwangsom oplegt. Tevens moeten op 1 december alle voor zieningen zoals keuken, toilet en douche zijn verwijderd. Mart Bos is eigenaar van slijte rij en cafetaria Forest en van de voormalige discotheek Pilot aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn. Na het faillissement in 1990 maakte discotheek Forest onder de naam Pilot een doorstart en ging Mart Bos, die op zoek was naar woon ruimte, in een ruimte boven de discotheek wonen. Alles leek oké, tot er enkele jaren geleden werd gesproken over een nieuw bestemmingsplan voor Ysselsteyn en Mart Bos aangaf dat hij bij een horecabestemming ook een woonbestemming op het gedeelte boven de discotheek wilde krij gen. Het ontwerpbestemmings- plan werd goedgekeurd, maar het verzoek van Bos niet ingewilligd. Er zou vanwege 'de specifieke feiten en omstandigheden in dit geval en de belangen van Bos' in het kader van de verplichte repara tie van dit planonderdeel namelijk eerst een onderzoek komen naar de mogelijkheden om de woning te legaliseren. Die studie is ech ter nog altijd niet uitgevoerd, met als gevolg dat Bos illegaal in de woning woont. De gemeente, die op de vingers werd getikt door de provincie, kreeg van de commissie Bezwaar vorig jaar het advies om deze nalatigheid te repareren. Tot die tijd zou de gemeente de situ atie gedogen. De stand van zaken is nu echter dat de ondernemer onlangs tevergeefs een bouwver gunning heeft aangevraagd en de commissie Bezwaar nu ook vindt dat er onvoldoende zicht is op legalisatie, omdat de gemeente raad voorlopig niet van plan zou zijn om het reparatieplan in pro cedure te brengen. AFWIJZING Burgemeester en wethouders vinden dat een woning niet op een achterterrein moet worden gebouwd, maar aan de straat. Tegen die afwijzing ging Bos niet in beroep. Onlangs liet een woordvoerder van de gemeente al in Peel en Maas weten dat de gemeenteraad nog geen nieuw bestemmingsplan heeft vastge steld, omdat de raad prioriteit geeft aan het maken van nieuwe bestemmingsplannen voor het centrum van Venray, Venray en het buitengebied. Omdat een nieuw bestemmingsplan pas over enkele jaren wordt gemaakt, neemt het college van B en W alsnog een handhavingsbesluit. Mart Bos is het uiteraard niet eens met het besluit van het col lege. Volgens hem voldoet de woning namelijk aan alle bouw voorschriften en mag hij gewoon twee bedrijfswoningen bij zijn twee horecabedrijven realiseren En, als niet voldaan wordt aan de bouwvoorschriften, dan is hij bereid om de woning te verbou wen en/of aan te passen. Bos vindt het verder vreemd dat de gemeen te beweert dat hij illegaal in de woning woont, terwijl hij altijd gewoon onroerendezaakbelas- ting (ozb) heeft betaald. De Yssel- steynse ondernemer heeft inmid dels een bouwkundig adviseur en een advocaat in de arm genomen. Deze week overlegt hij met zijn advocaat wat hij nu het beste kan doen. Intussen heeft Bos via zijn advocaat ook bij de raad aandacht gevraagd voor deze kwestie. Bos is van mening dat uit het onderzoek zal blijken dat legalisatie van de bovenwoning wel degelijk moge lijk is. Hij vindt dat het college voorbarig handelt, door nu al over te gaan tot handhaving. Op zaterdag 22 september 2007 overleed oud-bevrijder Doug Gentle in het ziekenhuis in Venlo. Snel vervoer per ambulan ce vanuit Venray van de koortsige veteraan resulteerde in het dok tersadvies om de naaste familie te waarschuwen. Uit Engeland en Brussel kwamen de beide zoons van Gentle, die nog even met hun vader konden praten. Kort na dit gesprek overleed Doug Gentle aan een hartaanval. Directie en personeel van de Witte Hoeve in Venray deden het uiterste om in deze vreselijke situ atie de familie te ondersteunen. De geplande afscheidsavond werd door de Britten en de Bond van Wapenbroeders aangepast. Door Bernard Beadle, pastoor G. Maesen en Carol Epke en Henny Meijer van de Bond van Wapenbroeders werd een geïmproviseerde her- denkingdienst gehouden, waarbij veel Britse gasten en aanwezigen moeite hadden om zich goed te houden. Sinds 1986 worden jaar lijks Britse gasten door de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving begeleid en wordt de datum van de herden king aangepast aan hun verblijf. Nooit eerder gebeurde tijdens een bezoek van de oud-strijders zo'n drama. "De verslagenheid is groot en natuurlijk gaan er stemmen op of de groep met hoge leeftijd wel dit soort reizen kan voortzetten. Maar het is hun eigen wens en dit jaar voor zelfs tien dagen", laat Henny Meijer weten. Op woensdag 26 september werd Doug Gentle in besloten kring gecremeerd en zijn as werd verstrooid in Nederland, zijn tweede vaderland. Door zijn Een foto van Doug Gentlede oud-bevrijder die zaterdag over leed. Nederlandse vrouw Willie zijn de beide zoons tweetalig opgevoed. Een afvaardiging van de Bond van Wapenbroeders was bij het afscheid aanwezig. Venrayse vrien den ontfermden zich over Willie Gentle, wat in grote dankbaarheid werd aanvaard. De gemeente Meerlo-Wans- sum gaat de overlast van jet ski's op de Maas toch niet kei hard aanpakken. Het te water laten en uit het water halen van waterscooters wordt niet verboden. Wel wil de gemeen te in de algemene plaatselij ke verordening (apv) regels vastleggen zodat tegen over last handhavend kan worden opgetreden. Omwonenden klagen al jaren over geluids overlast, veroorzaakt door op de Maas scheurende water scooters. Het jetskiën vanaf de percelen aan de Maas tussen Wanssum en Blitterswijck is al jaren een hei kel onderwerp van gesprek in de gemeente Meerlo-Wanssum. Op de Maas wordt steeds meer geva ren met jetski's. Om de daarmee samenhangende (geluidsoverlast en de activiteiten op de percelen zelf een halt toe te roepen, kwam het college enkele maanden terug tot een voorgenomen besluit. Dat besluit hield in dat er een artikel in de algemene plaatselijke ver ordening zou worden opgeno men waarmee het te water laten of eruit halen van waterscooters in de gehele gemeente verboden wordt. Tevens zouden de weilan den niet meer mogen worden gebruikt voor recreatie, omdat dat in strijd is met het bestem mingsplan. In de gemeente Ber gen wordt al enkele jaren zo'n verbod gehanteerd om de jetski's te weren. Maar de gemeente is teruggekomen op dat besluit. Wet houder Carla Brugman vertelde de politiek tijdens de raadsverga dering dat de gemeente van plan is om via het bestemmingsplan buitengebied de particuliere veld jes langs de Maas bij Blitterswijck, een van de locaties waar water scooters vanaf de oevers te water worden gelaten en aan wal komen, te legaliseren. Een plan dat niet iedereen toejuicht, zo bleek ook maandagavond weer. Want veel inwoners van de buurgemeenten Well en Wellerlooi vrezen dat de geluidsoverlast die ze nu al erva ren, alleen maar groter wordt als de recreatieveldjes in Blitterswijck worden gelegaliseerd, zo vertelde een woordvoerster van het Wells Forum. Het is de tegenstanders een doorn in het oog dat op de rivier steeds meer wordt gevaren met jetski's. Begin jaren negentig wer den stukjes grond in Blitterswijck aan de Maas verkocht aan water sporters, waarop ze hellingbanen bouwen om hun jetski's te water te laten. De kleinschaligheid van toen is de laatste jaren echter verdwenen, steeds meer water sporters weten de weg naar Blit terswijck te vinden. Het begon met vier steigers, maar nu liggen er al meer dan twintig. Die door Nederlanders en Duitsers worden gebruikt. Het Wells Forum vindt dat de gemeente Meerlo-Wanssum geza menlijk met de gemeente Bergen moet optreden tegen deze voer tuigen. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan, want niet de gemeenten zijn de baas op de Maas, maar Rijkswaterstaat, zo verklaarde wethouder Brugman. En uit de vele gesprekken die de gemeente Meerlo-Wanssum de afgelopen jaren met Rijkswater staat over de waterscooterkwes tie heeft gehad, is gebleken dat de meningen over de aanpak van de jetski's ver uiteen liggen. En het grote verschil met Bergen is dat de gebruikers van de gron den langs de Maas in Blitterswijck privé-eigenaar zijn van de perce len. "Die mensen zitten op eigen terrein. Dat is heel anders dan in Bergen en Wellerlooi", legde burgemeester Hahn uit. "Maar als het geregeld wordt in de apv, dan zal de handhaving streng zijn. We moeten duidelijke handvat ten hebben. De handhavingdienst weet al waar ze aan toe is." REGELS De gemeente Meerlo-Wanssum wil in de apv duidelijke regels en eisen vastleggen om de over last binnen de perken te houden. Daarbij gaat het overigens niet alleen om de overlast van water scooters, maar ook om hinder van feesten langs de Maas. Als het bestemmingsplan is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, wordt de apv besproken in de raad. En dan moeten de partijen zich onder meer buigen over de vraag wat mag op de oevers en wat de voor waarden zijn om met waterscoo ters op de Maas te mogen racen. De politieke partijen kunnen zich wel vinden in het plan van het college om via het bestemmings plan buitengebied de particuliere recreatieveldjes langs de Maas te legaliseren en de apv te gebrui ken als handhavinginstrument. "Na tien gedogen en soebatten komt er nu eindelijk duidelijkheid over wat wel en niet mag", stelde fractievoorzitter Theo Francken van PK Meerlo-Wanssum. "Maar dan moeten we het wel heel goed regelen in de apv." Het CDA ziet als enige partij weinig heil in de aanpak. De partij is het eens met het Wells Forum, dat vindt dat er harder tegen de bestuurders van de waterscooters moet worden opgetreden. CDA- raadslid Ger Verstraelen zet vooral vraagtekens achter het handha- vingaspect. "Handhaving blijft een probleem, dat is moeilijk te rege len in de apv. Door het nu te lega liseren in het bestemmingsplan, geven we een belangrijke troef uit handen." Politie zoekt Venraynaar De politie is op zoek naar een Venraynaar die sinds vrijdag ver mist is. De man zou vrijdag vanuit zijn woning in Landweert zijn ver trokken. Sindsdien ontbreekt elk spoor. De politie is een onderzoek gestart. Een woordvoerder vertelt dat er geen indicatie is dat de man een gevaar is voor zichzelf of zijn omgeving. Verdere mededelingen wil de politie op dit moment niet doen. Bekeuring hangjongeren De politie heeft vorige week woensdagavond zes jongeren bekeurd die zich ophielden op het Henseniusplein. De politie stelde een controle in naar aanleiding van een aantal overlastmeldingen op het Henseniusplein. Processen- verbaal werden opgemaakt voor baldadigheid (1), schijnvechten (2), niet kunnen tonen id-bewijs (1) en het verstoren van de open bare orde (2). Een van de jongeren probeerde nog te vluchten, maar dat kon voorkomen worden door de politie. Nadat de jeugd een proces-verbaal op zak had, heeft de politie ze weggestuurd van het plein. De actie was op touw gezet in het kader van een samenscho lingsverbod. De komende tijd zal de politie het toezicht handhaven. e-mail: Dat de gemeente en politie vaste sluitingstijden voor de horeca willen herinvoeren, komt vooral door de criminali teit in de vroege ochtenduren. Politiechef John Geraedts hield vorige week woensdag tijdens een bijeenkomst in de Witte Hoeve een bloemlezing. Criminele 'horecatoeristen' van buiten Venray en dronken Polen blijken de grote boos doeners te zijn. Het vrijlaten van de sluitings uren in 2002, leverde aanvankelijk louter positieve reacties op. Het aantal overlastmeldingen bij de politie daalde fors van duizend naar ruim tweehonderd per jaar. De kentering kwam in 2005. "Het incidentenpatroon veranderde", zegt Geraedts. "We hebben niets tegen mensen uit Deurne, Hel mond of Venlo. Maar hier zitten criminelen bij. Enkele lui komen een paar keer per week naar Ven ray." Het schijnt te draaien om twee kroegen in de hoek Lang- straat-Henseniusstraat-Gouden Leeuw. Niemand die woensdag man en paard noemde. Een café is inmiddels gesloten en bij de andere is in het verleden al eens de deur op slot gegaan. Geraedts somde op: vecht partijen met honkbalknuppels, geldafpersing, diefstal van gsm's, illegaal vuurwapenbezit, steekpar tijen met stiletto's, stenen gooien, bedreigingen en handel in coca- ine. En dan zijn er nog de Oost- Europeanen, met name de Polen. "Een aantal Polen zuipt zich lam in bepaalde kroegen en veroor zaakt veel ellende", weet Geraedts. "Ze stappen daarna gewoon in de auto. Ze veroorzaken aanrijdingen en ongelukken terwijl ze vaak niet eens verzekerd zijn. Laatst vond er nog een wilde achtervolging plaats in de richting van Helmond. Het waren allemaal stomdronken lui die achter het stuur zaten. Levensgevaarlijk." Pieter Gijsbers, voorzitter van Dingus en woordvoerder van een paar cafés, is goed ingevoerd in het uitgaanscircuit."Dit heeft hele maal niets met horeca te maken. Het zijn criminelen die elkaar ken nen en opzoeken. Dit is een zaak voor politie en justitie. Er zijn ook kroegen die deze mensen weren." Bert Pelzer (Uitmarkt en Rooy- erie) zegt dat hij helemaal niets merkt van criminaliteit of hore catoeristen. "Pak die paar kroegen aan die het verzieken en scheer niet alle horeca over één kam. De meeste criminaliteit gebeurt 's ochtends tussen zes en negen uur. Treed daar eens tegen op en laat ons niet de dupe worden. De gemeente toont geen ruggen graat." Mark van den Heuvel (De Nachtwacht) heeft met eigen ogen gezien dat de politie eens massaal uitrukte met negen auto's. "En ze zijn allemaal leeg weggere den toen ze met wapens werden bedreigd." Toch denkt John Geraedts dat de instelling van een sluitingsuur zal werken. "Als de horeca om drie of vier uur sluit, dan komen deze criminelen niet meer naar Venray. En dat is wat we willen. Venray is dan van veel zware cri minaliteit verlost." De politie ziet geen oplossing in assistentie van particuliere beveiligingsbureaus Ook de gemeente ziet dat niet zitten. "Beveiligingsmensen op straat kunnen averechts werken", denkt wethouder Heidens. "Het heeft geen goede uitstraling en bovendien hebben ze geen enke le bevoegdheid. Ze kunnen niet zomaar optreden tegen zware cri minelen." Fietswereld Frank Welles, Eindstraat 12, Venray, Tel: 0478- 581553 Electro-fietsen, gespecialiseerd in Sparta en Batavus Onvoldoende geluidsisolatie voor evenementenhal Venray krijgt eindelijk zijn derde sporthal. Dinsdag heeft het college besloten 6,2 mil joen euro uit te trekken voor een nieuwe sport- en evene mentenhal aan de Zuidsingel. Het gebouw komt los te staan van De Wetteling maar beide sporthallen worden met elkaar verbonden door het horeca gedeelte. De huidige kantine in De Wetteling is afgekeurd en verdwijnt. Hier komt een vechtsportaccommodatie voor taekwondo- en judoverenigin gen. Wethouder Emonts (PvdA) meldt dat de nieuwe hal medio 2009 in gebruik zal worden geno men. Van de investering van 6,2 miljoen euro wordt tevens sport hal De Wetteling, die 33 jaar oud is, geheel gerenoveerd. Het ach terstallig onderhoud is jarenlang uitgesteld. "Vanwege de komst van de nieuwe hal. Maar het is duidelijk dat De Wetteling zwaar aan een opknapbeurt toe is", zegt Emonts. Het is nog niet bekend wanneer de renovatie plaatsvindt. De gebruikers zien liever dat de onderhoudsbeurt wacht totdat de nieuwbouw in gebruik is geno men. De nieuwe hal wordt iets groter (2.519 vierkante meter) dan De Wetteling (2.279 vierkante meter). De sporthal voldoet aan alle eisen van sportbond NOC*NSF. Alleen internationaal volleybal is niet mogelijk. Dan zou het pla fond 12,5 meter in plaats van acht meter hoog moeten zijn. De hore cazaak krijgt een vloeroppervlak van 793 vierkante meter. Het Raayland College en de sportverenigingen dringen al vele jaren aan op de komst van de derde sporthal. In eerste instan tie was het de bedoeling dat de hal onderdeel zou uitmaken van het multifunctioneel centrum (mfc). Doordat het mfc telkens vertraging opliep, werd de sport en evenementenhal eruit gelicht. Wethouder Emonts kwam onlangs nog in fikse aanvaring met het CDA. De grootste partij eist dat de hal er eind 2008 moet staan. Terwijl Emonts steeds beweerde dat het niet eerder kon dan medio 2010. Nu lijkt er met halverwege 2009 een middenweg gevonden te zijn. Wethouder Emonts ver telde uiterst tevreden te zijn met de gemaakte keuze. Het college heeft bewust niet gekozen voor een duurdere hal die 9,1 miljoen euro kost. Het grote verschil is dat deze duurdere variant ook een echte evenementenhal is met een deugdelijke geluidsisolatie. In de sporthal van 6,2 miljoen euro zijn, net als in De Wetteling, geen grote muziekevenementen te organiseren omdat het gebouw niet geluidsdicht is. Wel is het mogelijk om vijf keer per jaar hiervoor een ontheffing te krij gen. Hiermee is tevens het grote minpunt genoemd. Want de opzet was dat het tevens een evenemen tenhal zou zijn voor lawaaifesti- viteiten zodat het centrum van Venray minder belast zou worden. Gezien de 3 miljoen euro extra kosten, heeft het college hiervan afgezien. Tevens zou de duurdere variant pas in 2010 kunnen wor den opgeleverd. Want in dat geval moest een Europese aanbesteding gevolgd worden. Dit is nu niet nodig wat flinke tijdwinst ople vert. "Natuurlijk hadden we graag meer gewild", geeft Emonts toe. "Maar gezien de kosten en het tempo was de keuze toch niet moeilijk." Willie Koonings weg bij Rabobank Willie Koonings uit Ysselsteyn vertrekt per 1 januari 2008 bij de Rabobank. Koonings is momen teel directeur Bedrijven en is al meer dan zeventien jaar in dienst bij de bankorganisatie. Hij stapt over naar accountantskantoor Rühl Haegens Molenaar waar hij toetreedt als vennoot. Als lid van de directie wordt hij verantwoor delijk voor het kantoor in Venray. De Rabobank is nog op zoek naar een opvolger voor Koonings die in december een afscheidsfeest krijgt aangeboden. Leenders geen CDA'er In het artikel van vorige week over de school in Brabander is een storende fout geslopen. Mar tin Leenders wordt abusievelijk als CDA-raadslid opgevoerd. Ter wijl Leenders al bijna twee jaar voor Samenwerking in de Venray se gemeenteraad zit. In november 2005 stapte hij van het CDA over naar de lokale partij. Zware mishandeling De politie heeft vrijdagnacht een 20-jarige man uit Venray aan gehouden op verdenking van een zware mishandeling in een hore cagelegenheid aan het Schouten straatje in Venray. Een eveneens 20-jarige man uit Vredepeel werd door de verdachte overgoten met bier en met het lege glas in zijn gezicht geslagen. Hierdoor liep het slachtoffer enkele forse snijwonden in zijn gezicht op die met enkele tientallen hechtingen moesten worden gehecht in het ziekenhuis. De verdachte werd overgebracht naar het politiebu reau en in verzekering gesteld. De stichting Winterfestival kan het licht nog niet op groen zetten voor de ijsbaan. In de afgelopen weken heeft de stichting onder handeld met de betrokken partij en gemeente, winkeliers en markt- commissie. "Het gaat de goede kant op. Ik hoop dat we er snel uit komen", zegt woordvoerder Fun Sijbers. Voor de zomervakantie liepen de onderhandelingen stuk. Breekpunt was dat de weekmarkt twee maandagen extra moest ver plaatsen om het Winterfestival, dat duurt van 7 december 2007 tot 6 januari 2008, mogelijk te maken. Na een maandenlange impasse zitten de partijen nu weer met elkaar aan tafel. De marktcommis- sie heeft steeds gezegd mee te wil len werken aan een oplossing. "De gesprekken zijn positief verlopen. Iedereen ziet het belang van de ijs baan voor Venray in", zegt Sijbers. De stichting Winterfestival werkt momenteel aan een voorstel dat begin oktober met de drie par tijen wordt besproken. Het draait hierbij niet alleen om het Win terfestival van dit jaar. De stich ting wil voorkomen dat er ieder jaar dezelfde discussie ontstaat. Omdat de ijsbaan vier weken op het Schouwburgplein ligt, zal er een structurele oplossing moeten komen voor de weekmarkt in deze periode. Dit is ook een belangrijk onderdeel in het voorstel. Sijbers geeft aan dat de tijd begint te dringen. Ook moet het plan finan cieel nog rond komen. Vanavond (donderdag) vergadert de stich ting Winterfestival. "We hopen de centen bij elkaar te krijgen en dat binnenkort de kogel door de kerk kan. Daar heb ik goede hoop op." I redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Dealer van Gazelle, Batavus, Sparta, Grandeur. Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5