Van Aken breidt uit De Daltons winnen liedjesfestival Gouden jubileum bij NLW Groep Dag van de Mantelzorg Plus G. van Dijck viert feest Schoonheidssalon Els gaat open Personeel gezocht... Ingezonden Winnaars loterij ti: Sonja Buff art Uitvaarten overgenomen door Goemans Uitvaartzorg PVyers KING GEZOCHT PEEL EN MAAS Donderdag 27 september 2007 - Pagina 26 Podologiepraktijk aan de Bleek in Venray In een bomvolle, uitverkochte schouwburg werd zaterdagavond het liedjesfestival van carnavals vereniging De Piëlhaas gehouden. Winnaar werd de groep De Dal tons (foto) met Hé Hé! (muziek Martin Jeuken, tekst Martin Jeu ken), Now göt 't gebeure van Now Weej (muziek Will Cremers, tekst Will Cremers) werd tweede, Gelazer ien de glazer van Marlène en Margret (muziek Leon Moo- ren, tekst Ad van Zwol) derde en Vasteloaveskriebels van Tamara Koonings (muziek Tamara en haar oom Peter Paul Koonings, tekst Marjo Koonings) vierde. De cd met de winnende liedjes wordt gepresenteerd op zondag 18 november tijdens de Hazepae- per in de schouwburg van Venray. Op 12 september 2007 was het precies 50 jaar geleden dat Jeu van Dijck in dienst kwam bij de 'Werk plaats Venray', zoals de huidige NLW Groep in 1957 heette. Een halve eeuw bij één baas werken is ook in de sociale werkvoorzie ning een dermate unieke gebeur tenis dat Jeu een bijzonder cadeau kreeg aangeboden. Als groot Fey- enoord-fan mocht hij op 1 sep tember samen met een groepje familieleden een dagje naar 'De Kuip' in Rotterdam. De dag begon met een rondleiding door het sta dion en eindigde met de wedstrijd Feyenoord - Willem II. Gehuld in het Feyenoordshirt dat collega's hem hadden gegeven, genoot Jeu van de wedstrijd, die - hoe kon het mooier - eindigde met een 2-0-overwinning voor de Rotter dammers. Op de drukbezochte jubileum receptie werd Jeu namens het bestuur van NLW Groep gefelici teerd door wethouder Mathieu Emonts. Van de wethouder kreeg hij bovendien een bijzondere gemeentelijke onderscheiding opgespeld. De Dag van de Mantelzorg wordt dit jaar voor de tiende keer georganiseerd. Enerzijds om de, vaak anonieme, mantelzorger in het zonnetje te zetten; ander zijds om de mensen die niet met mantelzorg te maken hebben, te laten stilstaan bij de positie van mantelzorgers en de problemen waarmee zij te maken krijgen. In Nederland vervullen zo'n 1,5 mil joen mensen mantelzorg. Dit doen zij vaak naast andere bezigheden zoals de zorg voor het eigen gezin, een baan of een opleiding. Deze mensen worden in het kader van de Dag van de Mantelzorg op 9 november in de bloemetjes gezet. Inwoners van Noord-Limburg kunnen deze mantelzorgers opge ven voor de bloemenactie. Dit jaar is er een speciale bloem gekweekt voor deze gelegenheid: de Nerine Bowdenii. De samenwerkende mantelzorg-ondersteuners hebben in het Citaverde College in Horst een enthousiaste partner gevon den. Leerlingen zijn er al volop bij betrokken om voldoende planten voor 10 november in bloei te heb ben. Mensen die zelf zorg ontvan gen van een mantelzorger of die iemand kennen die mantelzorg verleent, kunnen bij onderstaande adressen een aanmeldingsformu lier aanvragen. Er zijn ca. 1200 bloemetjes te verdelen. Een aan meldingsformulier aanvragen kan bij Stichting Synthese, unit Horst: 077-3978500, unit Venray: 0478- 51731, unit Bergen: 0485-348080 Aanmelding is mogelijk tot 26 oktober en zolang de voorraad strekt. De bloemenactie wordt in 2007 mede mogelijk gemaakt door diverse instellingen en sponso- ren.De bloemenactie is een ini tiatief van de Zorgondersteuner, het samenwerkingsverband van de welzijnsinstellingen Vorkmeer, Wel.kom, Synthese en de zorgin stellingen Thuiszorg Noord-Lim burg, Zorggroep Noord-Limburg en Dichterbij ten behoeve van mantelzorgers in Noord-Limburg. Onlangs organiseerde Plus G. van Dijck uit Venray een speciale dag voor vijf medewerksters van deze supermarkt. De dames vie ren namelijk binnen een half jaar allemaal hun vijftigste verjaardag. Reden genoeg voor de directie om deze collega's op een aparte manier in het zonnetje te zetten. De vijf "Sarah's" kregen een bij zondere verwendag aangeboden. Na een bezoek aan een schoon heidsspecialiste en kapper stond er bij hotel de Zwaan een heer lijke lunch te wachten. Waar de supermarktbranche de laatste tijd nog wel eens negatief in het nieuws kwam over de "oudere" werknemer is Plus G. van Dijck zich bewust van het belang van een goede mix in het personeels bestand en wordt de ervaring en kennis die medewerkers inbren gen enorm gewaardeerd. Gerard van Dijck: "Natuurlijk is elk bedrijf bezig met het in de hand houden van loonkosten, daar kunnen jongere medewer kers goed bij helpen. Het is echter niet wenselijk om een supermarkt alleen maar op scholieren te laten draaien. Daarbij is voor ons de kwaliteit van de medewerker vele malen belangrijker dan zijn of haar leeftijd." Leny van der Leeuw is ruim zeven jaar in dienst bij Plus. Ze is begonnen als kassière en inmid dels is ze verantwoordelijk voor de gehele bezorgdienst. Dagelijks organiseert ze dat alle bestellin gen die binnenkomen op de juiste manier bij de klanten terechtko men. Daarvoor heeft ze in het magazijn onder andere haar eigen kassa staan. Deze werkplek noemt ze trots "haar eigen winkeltje"Het werk in de winkel is Leny met de paplepel ingegoten, al vroeg werk te ze bij haar oma in de super markt in Bakel. Dat Leny graag in de vrije tijd feestjes organiseert komt ook de overige collega's goed uit want samen met de overige leden van de personeelsvereniging organi seert ze elk jaar een geweldig per soneelsfeest. "Vroeger zei ik altijd dat wer ken in een winkel wel het laatste was dat ik zou gaan doen. Nu denk ik dat ik de overstap veel eerder had moeten maken", aldus Tonny Kallen, eerste medewerkster van de kaasafdeling. Vijf jaar geleden kwam ze vanuit de Horeca in het supermarktvak terecht en voelt zich als een vis in het water. "Het werk lijkt simpel", zegt ze "maar organiseer thuis maar eens een feestje. Je wilt alles genoeg in huis hebben en ook niet te veel over houden. Nou, wij organise ren zo per dag wel honderden feestjes." Tonny zegt dat ze in de super markt veel leert over producten. Niet alleen over haar eigen kaasas sortiment maar ook over de dui zenden andere artikelen. Wat veel mensen niet weten is dat er in een supermarkt ook ach ter de schermen van alles gebeurt om het dagelijkse proces goed te laten verlopen. Een belangrijke spil hierin is het administratiekan toor dat gerund wordt door Mari anne Janssen. "Ik voel me wel eens een bui tenbeentje omdat ik met het win- kelwerk eigenlijk niks te maken heb. Toch komt er regelmatig een collega binnenlopen die achter de computer bestellingen moet maken en hebben we gezamen lijk pauze. Hierdoor heb je toch contact met je collega's. Dat was bij andere bedrijven wel eens anders", aldus Marianne die de grote mate van zelfstandigheid als erg prettig ervaart. "Daarnaast is het werk erg afwisselend omdat ik niet een gedeelte maar de volle dige administratie van het bedrijf voer." Vroeger was Lea Schlechtriem secretaresse, een groot verschil met haar huidige functie op de groenteafdeling binnen Plus. "Hier kan ik me lekker uitleven. De pro ducten netjes presenteren, zor gen dat het op tijd vol ligt en met klanten en collega's aan de slag", antwoordt Lea op de vraag wat ze zo leuk vindt aan het werk in de winkel. Al zeven jaar werkt ze op de AGF-afdeling waarvan ze vindt dat er een gezellige sfeer hangt. Al meer dan dertig jaar is Marie- José Deenen bezig in het slagers vak. Met deze ruime ervaring is ze prima in staat om klanten te adviseren. "Ik heb een grote hobby in koken en vind het dan ook erg leuk om onze klanten te helpen met het samenstellen van recepten of om bereidingstips te geven." De omgang en het werken met mensen geeft haar veel vol doening in het supermarktwerk. Momenteel werkt ze door een blessure tijdelijk als kassière maar ze zit weer te popelen om in de slagerij aan de slag te kunnen. Behalve dat de dames dit jaar allemaal 50 worden is er nog iets wat ze gemeen hebben. Vanuit elk gezin hebben één of meer kinde ren bij Plus G. van Dijck gewerkt of werken er nog. Het gezin van Marianne spant op dit moment de kroon. Alleen vader Huub is niet werkzaam bij Plus, de overige vier gezinsleden wel. Ook van Marie- José, Lea en Leny werken momen teel nog dochters bij de Plus en een aantal daarvan hebben zelfs een fulltime baan en zijn door interne opleidingen bezig aan een prachtige loopbaan in het super marktvak. "Ik voelde me net Paris Hilton", roept Lea na het heerlijke dagje uit met de collega's. Allemaal zijn ze het erover eens. Het was een heerlijke dag met pure verwenne rij. Het eten was voortreffelijk en de behandelingen bij de schoon heidssalon en bij de kapper waren zalig. Als kers op de taart wordt er dit weekend nog volop aandacht besteed aan deze speciale gele genheid. Met diverse fantastische aanbiedingen kunnen ook de klanten meegenieten van 5 x 50 jaar bij Plus G. van Dijck asai In het oude Rabobankpand aan de hoofdstraat in Oirlo opent schoonheidssalon Els op 1 oktober haar deuren. De pas 22-jarige Haegens doorliep de kappers- en schoonheids specialisten opleiding in Eind hoven met als doel een eigen schoonheidssalon te starten. "Toen de ruimte naast kapsalon Femke vrijkwam, greep ik mijn kans. Hier kan ik mijn klanten hele maal in de watten leggen, zodat ze met een voldaan gevoel weer naar huis gaan", aldus Els Haegens. De schoonheidsalon ligt naast kap salon Femke waarmee veel zal worden samengewerkt, "een ide ale combinatie", zo vindt Haegens. "Dit soort "duosalons" gaan het de komende jaren helemaal maken. Het is zo gemakkelijk, eerst even je haar doen en daarna nog een beauty behandeling of een heerlij ke massage. Dan is je schoonheids behandeling helemaal af. Ja, noem het maar een lekker middagje uit." Eigenaresse Els Haegens pakt daar de rest van het jaar meteen uit met geweldige kortingen. "Tot en met 31 december 2007 varië ren de kortingen van 2,50 euro tot wel 10,00 euro per behandeling", besluit Els. Geïnteresseerden kun nen met Els bellen (06-49388862) of een kijkje komen nemen in de salon aan de Hoofdstraat 25b in Oirlo. Schoonheidssalon Els is geopend op maandag (9.00-21.00 uur), donderdag (8.30-16.30 uur) en vrijdag (9.00-21.00 uur). Het is niet eenvoudig om aan goed geschoold personeel te komen. Vanuit het bedrijfsle ven wordt volop aan werkne mers getrokken waardoor je als ondernemer af en toe iets anders moet doen dan alleen een personeelsadvertentie zet ten. Dat deden ook René Duijkers en Erik Verbaandert van Avydo Accountants belastingadviseurs. Zij plaatsten een groot billboard langs de A73 met een oproep voor versterking. Het bedrijf, sinds vorig jaar gevestigd op Keizers- veld, gaat binnenkort uitbreiden en is daarom op zoek naar perso nen die met hen mee bouwen aan het bedrijf. "We hebben al leuke reacties gehad, maar goede solli citanten zijn nog steeds welkom", aldus René Duijkers. Geslaagd Sandra de Koster behaalde cum laude de mastertitel aan de VU in Amsterdam in de richting onder- wijspedagogiek. Eerder dit jaar ontving Saskia Baken-de Koster de bachelorgraad aan de HAN in Arnhem, richting management, economie en recht (heao). In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Liedjesfestival 'Nie te geluuëve, onbegrie- pelekü Ut is dat ik enne baetere bok- senband um mien boks haaj anders was ze mej echt op de schoen gevalle'. En dit zullen er vast wel meer gedacht hebben afgelopen zater dag tijdens de uitslag van het liedjesfestival. Dan vraag je je toch af wat zo'n jury (maar liefst 11 man/vrouw sterk) hiermee wil bereiken. Nou daar kan ik heel kort in zijn. Dit festival heeft denk ik zijn beste tijd gehad.Want wie voelt zich nu nog geroepen om als nieuweling hieraan mee te doen. Volgens mij maak je alleen kans als je iedere noot zuiver zingt en het liedje niet begint met;wej zien de baeste" en dan zelfs ook nog als "allerlaeste" moeten zin gen. Zelfs een tip gaven ze nog mee namelijk "D'r Neve" terwijl dit helemaal niet van toepassing was op deze enthousiaste jongens, die het publiek uit zijn bol liet gaan met dit geweldige carnavalsnum- mer.Dan zou je toch als jurylid rekening moeten houden met hoe het publiek op een liedje reageert. Want dat zijn tenslotte wel dege ne die het gaan meezingen in de kroeg. En als een nummer dan lek ker in de oren klinkt en qua arran gement niet te moeilijk is dan hoor je het nummer tenminste ook nog door joekskapellen spe len wat het afgelopen jaar zeker niet het geval was. O ja, waarom mogen er maar vier liedjes op de CD? Er kunnen er toch makkelijk elf op en dan kunnen de mensen zelf wel bepalen welk liedje ze afspelen en welke niet. Misschien worden de vastelaovend-cd's dan tevens beter verkocht. Y. Klaassens Wethouder Patrick van der Broeck maakte maandagmiddag tijdens de weekmarkt de winnaars van de hoofdprijzen van de week marktloterij bekend. In de zomer maanden werden tijdens de week markten loten uitgedeeld onder mensen die de markt bezochten en voor minimaal 2,50 euro aan producten van de marktkooplui kochten. Uit de vele inzendingen werden vijftig mensen geselec teerd en van tevoren uitgenodigd om maandagmiddag naar de markt te komen voor de grote prijsuitrei king. De winnaars van onder meer de weekendreizen naar Londen, Berlijn, Zandvoort, Gent en Leiden ziet u op de foto. :«We Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl HOUDINGS KLACHTEN Schoenmakerij Van Aken, geves tigd aan de Bleek 6 te Venray, is uitgebreid met een podologie praktijk. Onder de slogan "Laat ze maken bij van Aken" runt Jan van Aken sinds 1990 een schoenma kerij in het centrum van Venray. Ingegeven door vragen van klan ten over pijnlijke voeten, rug- en knieklachten en de constatering dat veel afgelopen schoenen ver keerde slijtagevlakken vertonen, besloot Jan in 2003 te starten met de opleiding registerpodoloog aan de academie voor podologie. Na een studie van vier jaar mag hij zich nu gediplomeerd register podoloog A B noemen. Een beschermde titel die is voorbehouden aan leden van de landelijk erkende organisatie voor de podologie, beter bekend als de Stichting LOOP. Leden dienen te voldoen aan vastgelegde eisen met betrekking tot opleiding, metho diek van werken en nascholing. Wat kan een registerpodoloog voor u betekenen? Podologie betekent letterlijk "voetkunde". Het is een wetenschap, die zich richt op het voorkomen en behan delen van voetfunctiestoornis sen, voetklachten en de daaruit voortvloeiende klachten aan het houdings- en bewegingsapparaat. Denk daarbij aan klachten als pijn en vermoeidheid in de voet, maar ook aan enkel-, knie-, heup-, rug- of schouderpijn. Voor veel van deze klachten is podologie een zeer doeltreffende therapie gebleken. Reden voor een aanzienlijk aantal zorgverzekeraars producten en/of diensten van de bij de Stichting LOOP geregistreerde podologen in hun vergoedingenpakket op te nemen. Wat kunt u verwachten na het maken van een afspraak? Na een analyse van uw klachten volgt een voet- en houdingsonderzoek op grond waarvan een behandelplan wordt opgezet dat kan bestaan uit het maken van een steunzool op maat met een corrigerende, stabi liserende en/of accommoderende werking of het maken van silico nen teen ortheses in geval van hamertenen, klauwtenen, hallux valgus en/of likdoorns. Na circa zes weken volgt een nacontrole. Behandelingen beperken zich niet tot volwassenen. Ook kinde ren met voet(gerelateerde) pro blemen zijn welkom. Door tijdig bezoek aan een podoloog kunnen orthopedische ingrepen uitgesteld of zelfs geheel overbodig worden. Podologie Van Aken werkt met een uitgebreid netwerk van fysio therapeuten, pedicures, specialis ten en huisartsen samen, mocht verwijzing van/naar een andere beroepsgroep gewenst zijn. Een afspraak met Register Podoloog Jan vanAken kunt u maken via uw huisarts, specialist, pedicure, fysio therapeut, of rechtstreeks via tele foonnummer: 0478-510924. Sonja Buffart, gevestigd te Venray en Bergen, wordt voortgezet door Wilbert Goe mans. Nadat Sonja Buffart al vanaf 1996 als uitvaartverzorgster werk zaam was bij Goumans (de eerste Venrayse uitvaartonderneming), nam Sonja de uitvaartonderne ming in 2002 over.Als eerste vrou welijke uitvaartondernemer in de regio verzorgde zij, samen met haar rechterhand Lizet Swertz, vele uitvaarten in de regio. Het motto is het verzorgen van persoonlijke en stijlvolle uitvaar ten, waar Goumans in de wijde regio van Venray om bekend stond. "Meedenken en ruimte bieden aan nabestaanden om tot een waardig afscheid te komen, is van groot belang", aldus Sonja. "Graag had ik hier de komende jaren nog mijn steentje aan bijgedragen, maar helaas ben ik daar niet meer toe in staat. Ik heb dan ook besloten mijn uitvaartonderneming over te dragen aan Wilbert Goemans Uitvaartzorg. Wilbert Goemans is 15 jaar geleden bij Goumans als uitvaartverzorger begonnen en heeft inmiddels al enkele jaren een eigen uitvaartonderneming in de regio. Hij is samen met Lizet uitstekend in staat de dienstver lening waar wij al sinds jaar en dag om bekendstaan, voort te zetten. Daarbij zal het zo zijn dat, zoals het laatste jaar door mijn ziekte ook al het geval was, Lizet de uitvaartverzorgster voor de regio Venray en Bergen blijft. Alle overige medewerkers, onder wie dragers en chauffeurs zullen ook werkzaam blijven." "Sonja 's stijl is mij bekend, we voelen elkaar aan. Ik ken haar onderneming goed en we verzor gen uitvaarten in hetzelfde gebied. Voor zowel Sonja, Lizet als mijzelf is het een logische stap dat wij de uitvaartonderneming op deze wijze zullen voortzetten", aldus Goemans. Families mogen blijven vertrouwen op tenminste dezelf de dienstverlening, zoals door Goumans en later door Sonja Buf fart is opgebouwd. IN GOEDE HANDEN Veel te vroeg heeft Sonja Buf fart de beslissing moeten nemen om een opvolger voor haar onder neming te zoeken. Zij is ernstig ziek en moet langzaam afscheid gaan nemen. "Ik kan berusten nu de overname een feit is; ik heb mijn werk overdragen en het is in goede handen bij Lizet en Wil bert. In mijn voetsporen zal Sonja Buffart Uitvaarten te Venray en Bergen worden voortgezet", aldus Sonja Buffart (55). Voor meer informatie: Sonja Buffart Uitvaarten, Zandakker 24, 5801 DV Venray, tel. 0478-588889. —I'H1rn IIPrf JIJ MET ONS MEE? j internet

Peel en Maas | 2007 | | pagina 26