Autospeedway op Raceway Venray Nadia Janssen op dreef Anny en Ben clubkampioen Specialist in elektrofietsen 1700 euro voor Samen-doendag El Eetstoornissen Dekenaat Venray geniet in Rome In PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 27 september 2007 - Pagina 25 AV Venray Autocross in Ysselsteyn De Peelrunners Invalidensport Venray e.o. NK taekwondo AV Venray- Regio start beginnersgroep hardlopen niet ontvangen? Bel 582877! Het Alvertje Mudhunters LR en PC St. Jan Merselo Darten De Piëlhaas Infodag borstvoeding Leren omgaan met verlegenheid SOS Telefonische Hulpdienst zoekt vrijwilligers Collecte KWF Kankerbestrijding Stichting Dorpsradenoverleg Venray Mare Ermens Fietsen in Oploo Innovatief brillenglas voor de autobestuurder bij Mijling Alzheimer Café Venray Toon Hermans Huis Sportnieuws -info Raceway Venray staat op zaterdag 6 en zondag 7 oktober weer in het teken van internationale autospeedwaywed- strijden. Op het circuit wordt zater dags geracet in de Saloon Stockcar, Formule Toyota, HotRod en Stockcar Formule 2 met als speciaal evenement de finale van de XD (Xtreme drift). Op zondag betreden de coureurs in de Stockcar Formule 1 samen met XD de arena. De World Cup behoort tot het verleden, het enige wat nu telt is het kampioenschap voor 2007. In veel klassen is dit kampioenschap nog een open boek, door deze extra racedag kan er nog veel gebeuren in de tellingen. Extra aandacht zal er vanuit de tele visiewereld zijn, want RTL5 brengt verslag uit van de op zondag verreden finale in de Xtreme Drift-klasse.Tijdens de uitzending van zondag 13 oktober zal in het programmaAuto Experience deze spectaculaire sport belicht wor den. Xtreme drift is een spectaculaire vorm van racen. Met twee bolides moet getracht worden een zo perfect mogelijke drift te bewerkstelligen en natuurlijk van elkaar te winnen. Aan vang van de beide dagen: 10.00 uur. Meer info: www.racewayvenray. com. Het circuit is gelegen aan de Middenpeelweg (N277) en is middels borden aangegeven. Nadia Janssen, voormalig lid van Oh Do Kwan Venray, en inmiddels lid van Taekwondo School Bemmel, nam deel aan het Open Toernooi van Soo Bak Gi te Asten. Dit toernooi was georganiseerd in het teken van het 30-jarig jubileum van de club Soo Bak Gi en was even eens een Open Nederlands Toernooi. Ze deed mee aan het onderdeel tuis en het onderdeel sparring. Bij het onderdeel tuis liep zij de negende tul. De vijf man tellende jury was het in de finale unaniem eens over de uitslag en zo won Nadia de eerste prijs. Bij het onderdeel sparring had zij pittige tegenstanders. Na alle partijen gewon nen te hebben, nam zij het op tegen een grotere en zwaardere tegenstan der die eveneens de zwarte band had. Deze tegenstander bleek te sterk. Heel tevreden en na hard gewerkt te heb ben mocht Nadia de tweede prijs in ontvangst nemen. Anny van der Heijden bij de dames en bij de heren (voor de vijfde keer) Ben Rongen zijn de clubkampioenen van Sjoelclub Venray in het seizoen 2006-2007. De beste prestatiebeker ging dit jaar naarTruus Jenniskens Op zaterdag 13 oktober is er het jaarlijks toernooi in het kader van de Limburg Bokaal in Leunen. Ongeveer 100 sjoelers uit Limburg en uit de rest van Nederland en Belgie strijden om de punten. Op de foto de clubkampioenen Anny van der Heijden en Ben Ron gen en de winnaar van de beste prestatiebeker Truus Jenniskens. u De traditionele clubkampioen schappen worden op zondag 30 september gehouden. Waarschijnlijk verschijnen alle jeugdatleten aan de start. Na de wedstrijd en voor de prijs uitreiking praat Egbert Knol ouders en atleten bij over de overgang van zomer- naar winterseizoen. Verder gaat hij alvast kort vooruitblikken naar het volgende jaar. De (baan)trainingen: Pupillen: Woensdag 18.00-19.00 uur. Zaterdag 11.00-12.15 uur.C/D junioren: Maandag 18.00-19.00 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur.A/B en senioren. Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag (bos) 13.00-14.30 uur. NSG- atleten Donderdag 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/ alle niveaus. Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00- 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehou den (Sportpark De Wieën) Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray-Regio geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltumse Kleffen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Aan de Timmermannsweg in Yssel steyn vindt op zondag 30 september vanaf 11.30 uur een autocross plaats die verreden wordt onder auspiciën van de Autosport Unie Zuid. Op een harde zandbaan met een lengte van 750 meter komen die dag coureurs aan de start uit heel Nederland. Er wordt gereden met geprepareerde auto's die je ook tegenkomt in het normale straatbeeld, maar ook met bolides speciaal gebouwd voor de autocross. Auto's die voor 50 euro van de sloop gehaald zijn tot speciaal opgebouwde wagens met supersnelle getunede motoren die met budgetten werken van meer dan 50.000 euro en snelheden bereiken van meer dan 150 kilometer per uur! Dit alles staat garant voor spanning, spektakel, fraaie inhaalacties, koprollen en sensatie. Het rennerskwartier is de gehele dag toegankelijk en in de feesttent op het terrein is de hele dag gelegenheid om wat te eten en te drinken. Voor inlichtingen kan men contact opne men met Carla Reintjes via telefoon (0478)581266 of kijk op www.auto- crossclubtveulenl Staffellauf 5x5 km in Weeze in Duitsland. Met een afvaardiging van slechts twee teams en een reserve loopster trokken De Peelrunners richting Weeze. Om met een achtste plaats bij de klasse Jedermann en een derdde plaats bij de mannen naar huis terug te keren. Uitslag team 2 Jedermann (8e plaats). Piet Aarts, Wanssum 21:28 Wim Philipsen, Sevenum 21:54 Paul Hendriks,Horst 22:32 Hein Hoeijmakers, America 17:57 Piet van de Munckhof, Horst 22:36 Totaaltijd: 1:46:27 Team 1 Manner 3 (3e plaats) Jac Geurst, Horst 20:52 Wim Ebisch, Maasbree 19:06 Jan Peeters Horst 18:56 Geert Emons, Horst 20:55 Sjraar Smits, Sevenum 22:01 Totaaltijd 1:41:50 Sporten bij de Kasteelse Bossen in Horst. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donder dag: Kom dan naar onze donderdag avondtraining op de baan (van 19.00 tot 20.30 uur). Deze training vindt plaats in een kleinere groep waar door veel aandacht wordt geschon ken aan de loopstijl. Hierdoor is uw kans op blessures veel minder en de kans om het hardlopen vol te houden vele malen groter. Zaterdagochtend: damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Middag: afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Wedstrijduitslagen en berichten doorgeven aan info@ peelrunners.nl. Voorzichtige seizoenstart tafelten nissers ISBV Venray De tafeltennissers van de Invaliden Sport- en Belangen vereniging Venray e.o. zijn naar Bruns- sum geweest voor hun eerste wed strijd van het nieuwe seizoen. De deelnemers aan het toernooi werden door de 40-jarige jubilaris BGS welkom geheten. Verschillende spelers bereikten niet hun gebruike lijke spelniveau en moesten al in de voorronden afhaken. Slechts enkelen wisten door te dringen tot de halve finales. In klasse 4 was Maria Wilmsen uiteindelijk zeer tevreden met haar vierde plaats. Jan Theeuwen deed weer eens van zich spreken met een mooie eerste plaats in klasse 5. Taekwon-dovereniging Soo Bak Gi uit Asten heeft een open toernooi (Nederlands kampioenschap) tae- kwon-do gehouden. In sporthal de Postel in Someren goed gevuld. Shra- van had als enige op het onderdeel tuis ingeschreven. Bij de tuis werd het afvalsysteem gehanteerd, twee deelne mers lopen gelijktijdig de stijloefening daarna beslissen de scheidsrechters welke deelnemer het beste was, de winnaar gaat verder en de verliezer is uitgeschakeld. Shravan liet een goede oefening zien maar het was niet goed genoeg om te winnen. Omdat er met de tuis begonnen werd, moesten Suraj, Shravan, Mitchell en Martijn lang wachten voordat ze met spar ren konden beginnen. Suraj werd bij het sparren derde, in een poule met 2 sterke tegenstanders was hij in de par tijen te voorzichtig van start gegaan, en kon hij de opgelopen achterstand niet meer inhalen. Wedstrijdervaring opdoen was voor Martijn de reden van deelname, in een poule van maar liefst elf deelnemers kon Martijn niet doordringen tot de tweede ronde. Mit chell bleek bij de weging enkele kilo's te zwaar, maar kon nog worden over geschreven naar een andere poule. In deze poule waren de tegenstanders erg hard aan het sparren, Mitchell kon het aardig bijhouden maar moest enkele partijen afgeven waardoor hij uiteindelijk vierde werd. Shravan kon ook niet met de erg hard sparrende tegenstanders in zijn poule overweg, een derde prijs was voor hem het hoogst haalbare. Nadia Jansen, tegen woordig wonend in Nijmegen en trai nend bij Taekwon-do vereniging Bem mel, werd bij de dames senioren op het onderdeel tuis Nederlands kam pioen. Verder behaalde ze een tweede prijs bij het sparren. AV Venray-Regio start op dinsdag 6 november vanaf 19.00 uur met een nieuwe beginnersgroep hardlopen. De groep start vanaf het clubgebouw van AV Venray-Regio op sportpark De Wieën aan de Sportlaan. De trainingen zijn zo in elkaar gezet dat iedereen die niet of nauwelijks getraind is, hieraan kan meedoen. Geleidelijk aan wordt er zo gebouwd aan dat uithoudings vermogen en conditie. In de begin periode wordt dat ook nog gecom bineerd met theorie, zodat je ook inzicht krijgt van waar je meer bezig bent. Het programma zit zo in elkaar dat men na ongeveer vier maanden in staat bent om een aantal kilometers achter elkaar te hardlopen. Belangstel lenden kunnen een keertje komen kijken tijdens de trainingsavonden op dinsdag en donderdag vanaf 19.00 uur. De start is altijd vanaf het club gebouw tegenover de sporthal op sportpark De Wieën. Meer informatie is verkrijgbaar bij Ger Verstegen via telefoon (0478)580352. Zie ook www. atletiekvenray.nl. Aanmelden kan ook via e-mail info@atletiekvenray.nl. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De uitslag van de vijfde en laatste wedstrijd van de 50 pluscompetitie: 1) Lambert v d Hoogenhof 10770 gram 2)Antoon Sanders 3640 gram 3) Harrie Theeuwen 2720 gram 4) Peter Gerrats 830 gram 5) Piet Beijersber- gen 810 gram De einduitslag van de 50 pluscom petitie deel 2: 1) Lambert v d Hoog enhof 7 punten 2)Antoon Sanders 10 punten 3) Harrie Theeuwen 11 pun ten 4) Peter Beelen 20 punten 5) Wiel Verberkt 20 punten. De uitslag van de derde wedstrijd om de lentekoning voor korte hen gels: 1) Lambert v d Hoogenhof 9200 gram 2) Toon van Ooijen 2390 gram 3) Leo van Ooijen I960 gram 4)Theo Hendriks 1580 gram 5) Math Houwen 1270 gram. Op zaterdag 29 september is de vierde wedstrijd om de lentekoning voor de korte hengels en op zondag 30 september is de derde wedstrijd om de lentekoning voor de lange hen gels. Ook is er zaterdag 29 septem ber een koppelwedstrijd in het Leu- kermeer in Well. Er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kunt u bellen met Pieter Kunen tele foon 077-3662920. Zie ook website www. hsvhetalvert jenl Met een extra lange training via Well, Bergen, Gennep en weer terug via Vierlingsbeek zat het er voor de mudhunters na ruim twaalf uur pas weer op. De zonneschijn en de goede omstandigheden maakten dat het erg goed ging. Komend weekend is er nog een tocht waarbij de kilometervreters weer aan hun trekken kunnen komen en daarna is er de tocht van Venray waar ook kinderen voor de eerste keer aan deel kunnen nemen. De mudhun ters is een recreatieve vereniging die in zomer en winter op de ATB zit. Er worden in de wintertijd veel toertoch ten gereden en dit gaat op snelheden van 16 tot 13 km per uur. Er is dus altijd wel een mudhunter waar men zich bij aan kan sluiten. Men kan vier weken gratis meetrainen. Nieuw in het hele concept van de mudhunters is de jeugdgroep. Kinderen van 8 tot 12 jaar trainen plusminus per maand onder begeleiding van enkele leden van de Mudhunters. De volgende is zondag 6 oktober. Er wordt dan ook door de jeugd een tourtocht gefietst. Kijk voor meer informatie op www. mudhunters.nl. Agenda: Zondag 30 september vertrek 8.30 uur per fiets en 8.45 per auto voor een tocht in Oploo. Zondag 6 okto ber tocht van Venray. De training op dinsdagavond komt per 1 oktober te vervallen in verband met gebrek aan licht. Vertrek is bijna altijd vanaf De Sprank. Karin Winnen startte haar paard Winter voor de eerste in keer inTege- len in de klasse L2 en behaalde een geweldige tweede plaats met maar liefst 199 punten. Ook Eva van Ooi ging naarTegelen en startte Rebel in de klasse M2. Ze behaalde 205 punten en dat was goed voor een schitterende eerste plaats. Brigitte Kreuzer startte met Tsarina in de klasse Zl-dressuur en na het rijden van een hele mooie proef behaalde ze een tweede plaats met 426 punten. Zaterdag 29 september vindt weer het levensmiddelendarten in café De Piëlhaas. Iedereen die aan dit toernooi wil deelnemen, kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijvingen, even tueel telefonisch 582817.Aanvang van het toernooi uiterlijk om 20.30 uur. Uitslag Whisky darten.Winnaars- ronde: 1. Dennis Smits, 2. Henk van Moorsel, 3. Crit van Hoof, 4. RuudTijs- sen, 5. Dave Achten, 6. Ela Oosterwijk, 7. Coby Janssen, 8. Björn Cleven. Ver liezersronde: 1. Lou Janssen, 2. Marco Jacobs, 3. Geert van Hoof, 4. Roy Troisfontaine, 5. Marcel Oosterwijk, 6. Johan van Hoof, 7. Carl de Bruijn, 8. Dave Achten. Dennis Smits gooide 180. Op zaterdag 29 september zal in de gemeente Venray de VBN (Vereni ging Borstvoeding Natuurlijk) een dag organiseren waarop zwangeren, ouders, zorgverleners en andere belangstellenden volop geïnformeerd gaan worden over borstvoeding. Dit zal middels een viertal lezingen gebeuren. De eerste lezingen zal zijn over de opbouw van het immuunsy steem, de rol van borstvoeding hierbij en de preventie van allergieën. Deze lezing wordt door dr. Pelleboer gege ven, die als kindergastro-enteroloog werkzaam is in het Catharinazieken- huis in Eindhoven. Daarnaast zal er een lezing zijn over een goede start maken met borstvoeding met daarin natuurlijk aandacht aan het thema van de wereld borstvoeding week: pasgeboren niet storen en zullen er nieuwe inzichten besproken worden. Verder is er een lezing over kolven en tot slot is er een lezing over borstvoe ding in onze maatschappij met daarin aandacht voor onder meer nacht voedingen, tandemvoeden etc. Deze lezingen worden door Mia v.d. Nieu- wenhuizen en Femmie de Jong ver zorgd, beiden lactatiekundigen. Het middagprogramma is voor iedereen vrij te bezoeken. Er zijn veel leuke activiteiten zoals een modeshow van borstvoedingskleding.een workshop over draagdoeken.de mogelijkheid om een borstvoedingsfoto te laten maken en er zijn leuke stands met aantrekke lijke artikelen. Het middagprogramma is voor iedereen gratis te bezoeken. De basisschool ligt tegenover de kerk in Merselo. Het programma begint om 9.45 uur en zal rond 16.00 uur afgerond worden met de uitreiking van een prijs voor de winnende foto van de internetwedstrijd. Voor meer informatie kunt u terecht op www. infodagborstvoeding.nl Op 30 oktober start de cursus 'Met lef! Zelfverzekerd in contact met anderen'. Een cursus voor mensen die snel verlegen zijn, het moeilijk vinden een gesprek te beginnen of bang zijn op te vallen in gezelschap. De cursus wordt georganiseerd door de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. In Neder land hebben jaarlijks circa 490.000 mensen van 18-65 jaar last van een sociale fobie. Een nog veel grotere groep heeft last van lichte tot matige sociale angst klachten ofwel verlegen heid. Daarom is de cursus 'Met lef!' ontwikkeld. Op verschillende plekken in Nederland heeft de cursus al met succes gedraaid. Dit jaar wordt er met behulp van subsidie van Nuts-OHRA en in samenwerking met het Trimbos instituut onderzoek gedaan naar deze cursus. Elke dag komen we mensen tegen. Op het werk, in de supermarkt of op een verjaardag. Sommige men sen zijn erg gespannen en onzeker in deze contacten met anderen. Zij voe len zich onzeker en maken zich zor gen over wat anderen van ze vinden. Het voeren van een gesprek of het geven van een mening kan dan heel lastig zijn. Dat kan bijvoorbeeld zijn door de angst om dicht te klappen, te gaan blozen, of het verkeerde te zeg gen. Voor mensen die dit herkennen kan 'Met Lef' de juiste cursus zijn. De cursus 'Met Lef!' is er vooral op gericht meer plezier te krijgen in het contact met anderen. Thema's die aan bod komen zijn 'de rol van gedach ten', 'vergroten van zelfvertrouwen', 'sociale vaardigheden' en 'omgaan met moeilijke situaties'. Naast het verstrekken van informatie, tips en handvatten staan concrete oefenin gen centraal. Door het uitwisselen van ervaringen en het bezig zijn met opdrachten leert men de verlegen heid beter aan te pakken. De cursus bestaat uit negen bijeenkomsten van twee uur. Na aanmelding volgt een vrijblijvend kennismakingsgesprek. De kosten bedragen éénmalig 335 euro voor het cursusmateriaal. Voor mensen die willen deelnemen aan het landelijke onderzoek bestaat een aan trekkelijke korting, zij betalen slechts 18,50 euro. Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelij ke Gezondheid, telefoon: 0478 - 527 066, e-mail: igg@ggznml.nl De SOS Telefonische Hulpdienst is op zoek naar vrijwilligers. In okto ber start een basistraining waar nog enkele mensen aan deel kunnen nemen. De hulpdienst is dag en nacht telefonisch bereikbaar voor iedereen die behoefte heeft aan een gesprek, informatie of advies. Elk jaar wordt de dienst ongeveer 10.000 keer gebeld. De onderwerpen waarover gebeld wordt variëren van de A van alco hol tot de Z van zelfmoord. Aan de telefoon zitten vrijwilligers: mensen die bereid en in staat zijn om elke week een aantal uren aan dit werk te besteden. Na het afsluiten van de basisopleiding is er nog regelmatig bijscholing en deskundigheidsbevor dering. Vrijwilligerswerk bij de SOS Telefonische Hulpdienst vraagt onge veer twintig uur per week aan tijd. Wie vrijwilliger bij deze dienst wordt weet dat het vrijwilligerswerk hier goed geregeld is. De organisatie heeft als eerste in Limburg de kwaliteitson derscheiding Vrijwilligerswerk goed Geregeld, ontvangen van de NOV Meer informatie is verkrijgbaar via telefoonnummer (077)3514057 of via info@telehulplimburg.nl. De in de eerste week van septem ber gehouden collecte voor KWF kan kerbestrijding heeft dit jaar in Venray, dankzij de inzet van vele vrijwilligers die langs de deuren gaan, 11690,44 euro opgebracht. Deze opbrengst is iets lager dan de opbrengst van vorig jaar (11920,73 euro). Deze ontwik keling is lijn met de landelijke trend die een lichte deling laat zien. Naast de huis aan huis collecte heeft KWF Kankerbestrijding 7108,06 euro ont vangen als opbrengst van collectes bij begrafenissen en crematies. Dat is te danken aan de medewerking van de begrafenisondernemingen in Venray en omgeving. Maar ook aan de wens die overledenen en nabestaanden uiten om een bijdrage te leveren aan de bestrijding van kanker. Naast de opbrengst van de collecte, landelijk ruim 10 miljoen Euro, ont vangt KWF kankerbestrijding jaarlijks circa 40 miljoen Euro aan legaten. KWF Kankerbestrijding gebruikt de ontvangen gelden voor voorlichting en onderzoek naar het ontstaan van kanker en naar genezingsmethoden. KWF Kankerbestrijding doet zelf geen onderzoek maar financiert onderzoek dat aan universiteiten en onderzoek instituten gedaan wordt. In het bijna 50-jarig bestaan van KWF Kankerbestrijding zijn grote vorderingen gemaakt waardoor de overlevingskans van kankerpatiënten is toegenomen. Maar de strijd tegen deze ziekte is nog steeds hard nodig. Een strijd die verder gaat mede dank zij alle gulle gevers en allen die vrij willig meewerken aan het inzamelen van middelen. Meer informatie over KWF Kanker bestrijding is te vinden op de website. www.kwfkankerbestrijding.nl Voor informatie over de afdeling Venray kan men contact opnemen met mevr. E Stok-Steijvers,tel: 586659 De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 1 okto ber een vergadering vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis Gelderkoel in Heide. Op de agenda staat onder meer informatie door gemeente Venray met betrekking tot de stand van zaken bepalingen geurwet in relatie tot de ruimtelijke visie dorpen. Volgend jaar is het tien jaar geleden dat Mare en Miranda Ermens in Oploo de in het Brabantse dorp gevestigde fietsenzaak overnamen. Anno 2007 is het een van de grootste speciaalzaken in de regio op het gebied van elektro fietsen. "Wij zijn toen vrijwel direct gestart met de verkoop van elektrofietsen. Overigens niet alleen verkopen maar ook repareren", vertelt Mare. Boven dien kunnen driewieler of andere fietsen worden omgebouwd naar elektrisch. "Er was al vrij snel een vraag naar maatwerkfietsen. Een gat dat wij in de markt hebben ingevuld." Wij voeren een ruime collectie elek trofietsen van diverse merken en men sen kunnen bij ons zelf komen testen." Daarnaast bieden Mare en Miranda Ermens ook verhuurarrangementen aan. "Elektrofietsen, steps, tandems, mountainbikes, fietsen met GPS, inclu sief brengen en halen", aldus Miranda. "Veel personeelsverenigingen maken daar al gebruik van, maar ze zijn ook ideaal voor een reünie, dagjesmensen, vakantiegangers, al dan niet met fiets routes. We zijn van plan om dit verder uit te gaan breiden." Ook leuk is het steppen. Dit is bijvoorbeeld ook inclu sief eetarrangement voor groepen te boeken bij de VW Daarnaast onder houdt Mare Ermens Fietsen natuurlijk diversen merken (kinder-)fietsen en heeft het bedrijf een uitgebreide col lectie nieuwe rijwielen. Mijling Optiek in de Passage intro duceert een doorbraak in de optische brillenglazenindustrie. Een revoluti onaire brillenglas voor autorijdend Nederland. De wegen worden voller en voller en steeds meer eisen worden gesteld aan het zicht van de bestuurder. Het brillenglas dat door Mijling optiek geïntroduceerd wordt heeft de toe passelijke naam "Drivewear™". Het is een brillenglas dat zich aanpast aan elke type lichtomstandigheid (behalve s'avonds). In tegenstelling tot de conventionele meekleurende brillenglazen, kleuren DriveWear™ brillenglazen wel op achter de voor ruit van de auto. Daarnaast bevat het glas een polarisatiefilter om de hin derlijke schitteringen te elimineren. DriveWear™ is leverbaar in mono- en multifocale uitvoering. Wilt u zichzelf overtuigen, loop dan eens binnen bij Mijling Optiek aan de Passage te Venray. Op maandag 8 oktober 2007 is het Alzheimer Café Venray weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrokke nen. Hulpverleners en andere belang stellenden zijn ook van harte welkom. Alle gasten leren en profiteren van eikaars kennis en kunde. Het thema voor deze avond is dementie en de juridische aspecten. Gastspreker: mr. H. Mathijsen, notaris te Venray. Het Alz heimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid telefoon (0478) 527066. Op woensdagmiddag 3 oktober organiseert het Toon Hermans Huis, Nieuwstraat 41a in Venlo, onder bege leiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Hermans Huis in Venlo, een wandeling in natuurgebied De Hamert in Wellerlooi. Bijeenkomst en vertrek om 13 .00 uur bij het Toon Hermans Huis of om 14.00 uur bij het pannenkoekenhuis Jachthut op den Hamer, Twistedenerweg 2 in Weller looi. Aan de wandeling zijn geen kos ten verbonden.Aanmelding.Toon Her mans Huis, tel: 3211433, of per e-mal: info @toonhermanshuisvenlonl Afgelopen dinsdagmiddag werd de Samen-doendag voor Ouderen in Ysselsteyn verrast met een cheque van 1700 euro. Diny Huybers en Pierre Wientjens, als coördinatoren van het Nationaal Fonds Ouderenhulp afdeling Venray en kerkdorpen, boden de cheque aan. Zij hebben er alle moeite voor gedaan, om gemakkelijk zittende stoelen voor de deelnemers te kunnen aanschaffen. Vrijwilligers van de Samen-doendag verkopen reeds vele jaren in Yssel steyn in het voorjaar zomerzegels, kaarten en aanverwante artikelen ter ondersteuning van ouderen. De Samen-doendag bestaat nu elf jaar. Er komen zo'n zestien ouderen uit het dorp met veel plezier een keer per week naar deze middag. Het is dan ook prettig, dat de deelnemers op gemaltkelijke stoelen kunnen zitten, die met het geld gekocht konden wor den. In Nederland hebben per jaar meer dan 30.000 vrouwen tussen de 15 en 30 jaar een eetstoornis (anorexia, boulimia, of binge eating disorder). Per jaar komen hier zo'n 3000 nieuwe mensen bij. Daarvan is een klein per centage man. De exacte cijfers liggen waarschijnlijk hoger, want eetstoor nissen worden vaak niet onderkend omdat ze zo goed verborgen worden gehouden. Eetstoornissen zijn geen 'meiden-ziekten' of 'doorgeschoten lijnpogingen', maar ernstige, soms levensbedreigende psychische ziek ten. Door de non-stop obsessie met eten en gewicht kunnen eet- stoornis sen enorme gevolgen voor de persoon in kwestie en haar of zijn omgeving hebben.Hoe langer men een eetstoor nis heeft, des te moeilijker is het om daarvan te herstellen. Vroegtijdige signalering is daarom belangrijk, maar wordt vaak belemmerd door ontken ning en schuldgevoel bij degenen met een eetprobleem. Ook onbegrip en gebrek aan kennis bij de omge ving belemmeren de signalering. In het kader van de Landelijke Dag Psy chische Gezondheid organiseert de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden- Limburg in samenwerking met de bibliotheek Venray op 16 oktober een informa tieavond over eetstoornissen. Tijdens de avond worden twee presentaties gehouden; door Hans Jansen, kinder arts bij de Mutsersstichting en door Sanne Claessens, een ervaringsdes kundige van wie onlangs een boek is uitgegeven over de aanloop naar, (h)erkenning en strijd tegen boulimia. Ook is er tijdens de avond voldoende ruimte voor het stellen van vragen. De avond vindt plaats op 16 oktober van 19.30 tot 21.30 uur in de bibliotheek, Merseloseweg 59 in Venray, vanaf 18.30 uur is er een informatiemarkt. De toegang is gratis, reserveren is noodzakelijk.Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden-Limburg, tel. 0478 - 527 066, e-mail: igg@ggznml.nl De afgelopen week maakten kerk bestuurders en andere vrijwilligers van het dekenaat Venray een reis naar Rome met deken Smeets en pastoorTe Boekhorst.Voor sommige vrijwilligers was dit een eerste kennismaking met Rome, voor andere een prettig weer zien. Op de eerste dag werd Castel Gandolfo aangedaan, onderweg van het vliegveld naar de verblijfplaats bij Rome. Daar ligt het zomerverblijf van de paus: zoals vele Romeinen verlaat ook hij de stad in de zomermaanden vanwege de hoge temperaturen. In de dagen daarop werden de vier grote basilieken van Rome bezocht: Sint Pieter, Sint Paulus buiten de muren (gebouwd boven het graf van de apostel Paulus, dat indertijd buiten de stadsmuren lag), Santa Maria Mag- giore en Sint Jan van Lateranen (de kathedraal van Rome, waar de zetel staat van de paus als bisschop van het bisdom Rome). Er werd natuurlijk ook aandacht geschonken aan het klassieke Rome, met het Colosseum, het Forum Roma- num (waar men met enige fantasie de Romeinse senatoren en Vestaalse maagden kan zien lopen), het Pan theon, oorspronkelijk gewijd aan alle Romeinse goden, maar in de tijd van keizer Constantijn toegewijd aan Maria en de martelaren, mensen die omwille van hun christelijk geloof zijn vermoord. Overigens heeft het Pantheon een koepel die een meter langer is in doorsnee dan de koepel van de Sint Pieter, omdat ontwerper Michelangelo groot respect had voor de klassieke bouwmeesters. De barok is in Rome uitgebreid aanwezig, in de fonteinen, zoals de Trevifontein, de fonteinen op de Piaz za Navona, en in de kerken zoals de San Ignazio. Daar is het vrijwel platte gewelf zo beschilderd door Pozzi dat als men op de juiste plaats staat de hemel in kan kijken met prachtige blauwe luchten, wolken, engelen en heiligen. Dan heeft de kerk ook een koepel. Loopt men echter verder, dan is de teleurstelling groot: al het uit zicht en ook de koepel blijkt slechts een vlak plafond. Verder heeft men de Vaticaanse musea bezocht, met de beroemde Sixtijnse Kapel als slot stuk waar Michelangelo het plafond beschilderd heeft. In de Friezenkerk vlak bij het Vati- caan kunnen Nederlandse pelgrims terecht na de wekelijkse audiëntie van de paus op woensdag voor een 'Neder lands' kopje koffie. Daar hebben we de h. Mis gevierd in verbondenheid met Sint Willibrord, de patroon van Nederland, die zelf Rome ook twee- De Venrayse delegatie op het St. Pietersplein. maal heeft bezocht en in 695 door de paus tot bisschop van Utrecht werd gewijd. Ook is men afgedaald in de catacomben van Callistus. Moe maar voldaan zoals dat heet, keerde men vrijdag huiswaarts. De conclusie: vier dagen zijn veel te kort om Rome te kunnen doorgronden, maar een goede indruk van de stad heeft de Venrayse delegatie wel gekregen. "Het was aan genaam kennismaken met de wortels en centrum van de wereldkerk, waar van wij deel mogen uitmaken.Tot slot: het gezegde luidt: wie een muntje over zijn schouder in de Trevifontein werpt, komt nog een keer terug in Rome. Wie er twee gooit, komt met zijn of haar geliefde terug. Wie er drie in gooit, komt terug met een nieuwe liefde. We wachten met spanning af", aldus pastoor Hans te Boekhorst.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 25