Gemeente Venray Kom kijken bij de riolering Openbare bekendmakingen Deze week Evenement Collectes Klacht over gemeente? Bel de klachtenbegeleider! Voorkom ongedierte 50 euro winnen met VIP-afval Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden WV Wilt u weten hoe de gemeente voorkomt dat straten blank komen te staan? En waar overtollig regenwater terechtkomt? Kom dan zaterdag 27 oktober naar de Isabellahof in Veltum. Daar kunt u de aanleg van het nieuwe infiltratiesysteem van dichtbij bekijken. De gemeente is op 13 augustus in dit deel van Veltum begonnen met de aanleg van extra riool. Het regenwater wordt dan straks niet meer niet meer via de riolering afgevoerd, maar in het gebied geïnfiltreerd. Daarmee wil de gemeente voorkomen dat het gebied bij hevige regenval overstroomt. De gemeente vindt het belangrijk bewoners te betrekken bij haar werkzaamheden. Daarom heeft zij deze kijkdag georganiseerd. U kunt zich - individueel of in groepen - aanmelden op www.venray.nl of bij Jenna Baeten op telefoonnummer 52 33 33. De inschrijving sluit op vrijdag 12 oktober. In verband met de veiligheid moeten deelnemers goed ter been zijn en mogen kinderen tot 10 jaar niet deelnemen aan deze kijkdag. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vergunningverlening bijzonder crematorium Voornemen Bestemmingsplannen Voorbereidingsbesluit Ontwerp wijzigingsplan (art. 11 Wro) Straatnaamgeving Vastgesteld Bouwplannen Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Verleend Uitwegvergunningen Besluiten Wet milieubeheer Meldingen Besluiten Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Wet geluidhinder Besluit hogere grenswaarden (art. 83 Wg) Donderdag Tl september 2007 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 39 Groep 5 van basisschool De Flierefluit bracht vorige week een bezoek aan de afdeling Publieksdiensten. In de publiekshal werden hun vragen beantwoord over de bevolkingsadministratie. Ook namen de scholieren een kijkje in de studiezaal en de archiefdepots. De gemeente Venray heeft een klachtenbegeleider: Josette Teepen. Bij haar kunt u uw klacht over de gemeente kwijt. U kunt een klacht indienen als u niet tevreden bent over de houding of het gedrag van iemand die in dienst is van de gemeente Venray. Dit kan gaan van het niet fatsoenlijk te woord staan tot het niet of niet tijdig nakomen van afspraken of toezeggingen, of het niet verschaffen van de juiste of volledige informatie. Bij een klacht gaat het dus niet om de inhoud, maar om de wijze waarop iets (niet) gebeurt. Snel afgehandeld Heeft u een klacht over iemand van de gemeente Venray dan kunt u mevrouw Teepen bellen op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur op telefoonnummer 52 33 33. Zij zorgt ervoor dat uw klacht op de juiste plaats terechtkomt en zo snel mogelijk wordt afgehandeld. U kunt ook uw telefoon nummer doorgeven bij de afdeling Publieksdiensten of tijdens openings tijden aan de balie bij het gemeentehuis. De klachtenbegeleider belt u dan op korte termijn terug. Andere zaken U kunt het ook met andere zaken van de gemeente niet eens zijn, zoals: - het beleid: hiervoor moet u het politieke en of participatietraject doorlopen - de inhoud van een beslissing: hiertegen kunt u een bezwaar- of beroepschrift indienen - een concrete situatie: over bijvoorbeeld losliggende stoeptegels, zwerfvuil, gat in wegdek, onderhoud groen en dergelijke kunt u een melding doen bij de gemeente op het algemene telefoonnummer 52 33 33. Voor deze zaken kunt u dus wel bij de gemeente, maar niet bij de klachten begeleider terecht. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn, ingevolge het bepaalde in artikel 53 van de Wet op de lijkbezorging, vergunning te verle nen voor het vestigen van - een bijzonder crematorium binnen de grenzen van de gemeentelijke begraafplaats Boschhuizen te Venray - aan Dela Uitvaartverzorging en G. en E. Swinkels. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 54 van de Wet op de lijkbezorging zal, nadat tenminste 30 dagen zijn verstreken na deze bekendmaking, tot vergunningverlening worden overgegaan. Tegen betaling van leges is een afschrift van het voorgenomen besluit verkrijg baar. De gemeenteraad heeft op 18 september 2007 verklaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor: - het gebied De Brier in Venray - met als beoogd doel het mogelijk maken van perifere detailhandelsvestigingen en het tegengaan van ongewenste ontwikkelingen. Het voorbereidingsbesluit treedt op 28 september 2007 in werking voor de periode van een jaar en ligt vanaf deze datum met de bijbehorende tekeningen ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u van 28 september 2007 t/m 8 november 2007 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Nadat u een bezwaarschrift hebt ingediend, kunt u tevens - als onverwijlde spoed gelet op de betrokken belangen dat vereist - een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond). Een verzoek om voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - St. Jozeflaan 52 te Smakt - wijzigingsplan ex artikel 11 Wro bestemmingsplan Kerkdorp Smakt, wijzigen bestemming 'maatschappelijke doeleinden' in 'horecadoeleinden'. Het ontwerpplan maakt het mogelijk aan de St. jozeflaan 52 te Smakt een bestaand horeca bedrijf uit te breiden. U kunt de desbetreffende stukken van 28 september 2007 t/m 11 oktober 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - tijdens de inzagetermijn - een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het geven van een mondelinge zienswijze kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. Burgemeester en wethouders hebben besloten de onderstaande straatnaam vast te stellen: - Wattstraat te Oostrum - voor een zijweg aan de Nobelstraat. U kunt de desbetreffende stukken van 28 september 2007 t/m 8 november 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u binnen zes weken na deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indie nen van een bezwaarschrift zie onder Bestemmingsplannen - Voorbereidingsbesluit. Aangevraagd Bouwvergunningen - Lollebeekweg 39 - vergroten van de varkensstal D (nr. ba070432) - Honingklaver 2 - vergroten van de woning (nr. ba070433) - Keizersveld 19 - veranderen van bedrijfsruimte (nr. ba070434) - Lorbaan 10 - bouwen van een overdekte uitloop (nr. ba070435) - Doormanstraat 13 - vergroten van de woning (nr. ba070436) - De Hoef 14 - vergroten/vernieuwen van de woning en bergruimte (nr. ba070437) - St. Odastraat 34 - vergroten van de woning (nr. ba070438). - Sportlaan 9 - het realiseren van buitenschoolse opvang (BSO) (nr. ink0705179) - Hoek Bosweg-Paul Burgmanstraat - vestiging tennispark (nr. ink0700553). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 28 september 2007 t/m 8 novem ber 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schrif telijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Meester de Haanstraat 20 - vergroten van de sportkantine (nr. ba070407). U kunt de betreffende stukken van 28 september 2007 t/m 11 oktober 2007 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Oostsingel 2 - bouwen van een tuinhuis/bijgebouw (nr. ba070429, verzenddatum 20/09) - Kruidenlaan 8 - bouwen van een carport (nr. ba070421, verzenddatum 20/09) - Kleindorp 16 - vernieuwen van de garage (nr. ba070384, verzenddatum 20/09) - Oostsingel 36 - bouwen van een woning (nr. ba070302, verzenddatum 20/09) - Puttenweg 70 - bouwen van een pluimveestal (nr. ba070195, verzenddatum 20/09) - Klein Oirlo 19 - bouwen van bedrijfsruimte (nr. ba070422, verzenddatum 20/09) - Deputé Petersstraat 27 - vergroten van bedrijfsruimte (nr. ba070164, verzenddatum 20/09). Sloopvergunningen -Stationsweg 92-94 - slopen van loodsen en kantoren (nr. slp070056, verzenddatum 20/09) - Kleindorp 16 - slopen van de garage/berging (nr. slp070077, verzenddatum 20/09) - Deputé Petersstraat 27 - gedeeltelijke sloop pand (nr. slp070012, verzenddatum 20/09). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bestemmingsplannen - Voorbereidingsbesluit. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Langstraat - herinrichten Langstraat (nr. ink0704722). Vrijstelling verleend door Burgemeester en Wethouders - Deputé Petersstraat 30 - herinrichten en uitbreiding bedrijfsterrein (nr. ink0701712). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Beekweg 26 te Venray - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 28 september 2007 tot en met 8 november 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bestemmingsplannen - Voorbereidingsbesluit. De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden - beroep indienen bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een ziens wijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Op deze beroepschriftenprocedure is de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Een beroepschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de datum - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, en - de redenen van het beroep (motivering). Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven Wm - Spurkt la te Venray - Oliver Medical Products, Spurkt 3 te Venray in verband met het oprichten van een inrichting die zich heeft gespecialiseerd in het vervaardigen van verpakking voor de medische industrie Besluit landbouw Wm - Vredeweg 16 te Vredepeel - R. en M. Lenkens, Vredeweg 16 te Vredepeel in verband met het uitbreiden/wijzigen van de melkrundveehouderij Besluit opslag- en transportbedrijven Wm - Ysselsteynseweg 86b te Ysselsteyn - W.H. Beckers en Zn. bv, Ysselsteynseweg 86b te Ysselsteyn in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit Besluit voorzieningen en installaties Wm - Ysselsteynseweg 86b te Ysselsteyn - W.H. Beckers en Zn. bv, Ysselsteynseweg 86b te Ysselsteyn in verband met het plaatsen van een propaangastank. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 28 september 2007 t/m 11 oktober 2007 inzien. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - De Hulst 22 te Oostrum - een oprichtingsvergunning te verlenen aan vof Sterrenberg- Geven, De Hulst 22 te Oostrum voor een inrichting ten behoeve van de opslag van kermis attracties en de opslag en verkoop van consumentenvuurwerk - Scheiweg 13 te Leunen - een veranderingsvergunning te verlenen aan E. Holtackers, Van Megenstraat 22 te Leunen voor een varkenshouderij en vollegrondstuinbouwbedrijf - Jaegerhofweg 8 te Veulen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van Mts. Clephas- jacobs, jaegerhofweg 8 te Veulen (verzoek vergunninghouder) - Haag 33 te Merselo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van A. Poels namens Maatschap Poels, Haag 33 te Merselo t.b.v. de locatie Eijkenhofweg ongenummerd te Veulen (verzoek vergunninghouder) - Gunhoekweg 15 te Oirlo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van Mts. van Dijck- Ewals, Peelweg 39 te Ysselsteyn (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 28 september 2007 t/m 8 november 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Met grote regelmaat treft de reinigingsdienst allerlei etens waren, soms zelfs complete broden, in het plantsoen aan. Veel inwoners van Venray doen dit in een goedwillende poging om vogels te voeren. Maar het effect is niet altijd wat zij beogen. Want ook veldmuizen en ratten vinden in deze etenswaren hun gading. Zij worden op deze manier in stand gehouden. De gemeente vindt dat dit ongedierte voorkomen en bestreden moet worden. Als u vogels wilt voeren, doe dit dan in de daarvoor bestemde vogelhuisjes die in elke dieren speciaalzaak te koop zijn. Hiermee wordt in ieder geval voorkomen dat er een veldmuizenplaag of, nog erger, een rattenplaag onstaat. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 25 september gevallen op lotnummer 5017059 bij VIP Kiosk (C1000). De bon kan worden ingewisseld bij deze C1000. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. U krijgt de loten als u lege petfles- sen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. 30 sept. - Auto Cross A.C.C. 'tVeule, Ontginningsweg t/m 29 sept. - Stichting Fonds Verstandelijk Gehandicapten 30 sept. t/m 6 okt. - Nederlandse Vereniging tot Dierenbescherming De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiks- projecten Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Koepas 8 - plaatsen 44 chalets t.b.v. buitenlandse werknemers (nr. ink0705864) Burgemeester en Wethouders hebben hogere grenswaarden van 53 dB(A) vastgesteld voor -Oostsingel 36 te Venray - bouwen woning (nr. Ink0705111, verzenddatum 18 september 2007). Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 27 september 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20