Gemeente Venray 'mi Afdeling Veiligheid Handhaving naar Keizersveld 7/ Nieuwe sport- en evenementenhal Wattstraat nieuw op De Blakt Sloop voormalige basisschool Kinderen praten mee over speelterreinen Bewoners Veltum snoeien groen Vacatures Innovatiefonds Centrum Venray in werking Melding openbare ruimte PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Het bestaande sportcomplex De Wieën aan de Zuidsingel wordt uitgebreid met een nieuwe sporthal met horecavoorziening. De bestaande sporthal De Wetteling wordt aansluitend gerenoveerd. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft gekozen voor een hal waarvan zowel het Raayland College als de lokale sportverenigingen gebruik kunnen maken. In de bestaande horecavoorziening, die wordt omgebouwd, krijgen de vechtsporten onderdak. De hal is geschikt voor diverse sporten met wedstrijden op internationaal niveau. Daarnaast komen er kleed- en wasruimten, een EHBO-ruimte, een leraren- en scheidsrechterskamer, een toestellenberging en een tribune. Verder kunnen in de nieuwe hal hetzelfde type evenementen plaatsvinden zoals nu in De Wetteling. Deze variant sluit inhoudelijk het meest aan bij de wensen die de gemeenteraad voor een nieuwe accommodatie had geformuleerd. - beleidsmedewerker Maatschappelijke Diensten - beleidsmedewerker Maatschappelijke Diensten - beleidsmedewerker Economische Ontwikkeling Voor meer informatie kijk op www.venray.nl vacatures. •Vs Venrayfocus op mensen Donderdag Tl september 2007 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 39 Het college van B en W heeft de straatnaam Wattstraat vast gesteld voor De Blakt. De naam past bij de thema's Science en Technologie die de gemeente voor dit bedrijventerrein heeft gekozen. Bij de keuze voor Wattstraat is aansluiting gezocht bij de andere straten die zijn vernoemd naar beroemde uitvinders en ontdekkers, of personen die bestaande uitvin dingen aanmerkelijk verbeterden. De Wattstraat is vernoemd naar de Schotse ingenieur James Watt, die op 19 januari 1736 werd geboren en in 1819 op 83-jarige leeftijd overleed. Watt wordt beschouwd als de uitvinder van de moderne stoom machine. Bovendien is hij de uit vinder van het kopieerapparaat. De voormalige basisschool De Keg aan de Blauwververstraat wordt binnenkort gesloopt. De werkzaamheden beginnen in de eerste week van oktober en worden naar verwachting begin november afgerond. Gedurende deze periode kunnen omwonenden waarschijnlijk enige overlast verwachten. Het gaat daarbij om geluidshinder en extra (vracht-)verkeer. Het bedrijf Jansen Infra bv uit Son voert de sloopwerk zaamheden uit. Uiteraard doet de aannemer er alles aan de overlast zo beperkt mogelijk te houden. Als u vragen heeft over de sloopwerk zaamheden kunt u bellen met de afdeling Publieksdiensten. De afdeling Veiligheid Hand having (V&H) van de gemeente Venray gaat verhuizen naar een pand op industrieterrein Keizersveld. "Het is de bedoeling dat we half oktober op onze nieuwe plek zitten", zegt manager Bart van Dijk, die samen met Mary Weijs de verhuizing coördineert. "Er zijn twee redenen waarom we verkassen", vertelt Van Dijk. "Aan de ene kant is onze behuizing in het gemeentehuis op verschillende plaatsen afgekeurd. Met name de kelders en de voormalige aula van het klooster Jerusalem voldoen niet meer als kantoorruimte. Dat heeft onder meer te maken met licht inval en klimaatbeheersing. Aan de andere kant heeft het gemeentehuis geen ruimte voor meer werkplekken. Je kunt je nog een beetje behelpen met 'flexplekken'; werkplekken waar parttimers gezamenlijk gebruik van maken, maar dat is uiteindelijk toch niet de oplossing. Het huis zit gewoon te vol." Steunpunt De doorslag gaf de wens van de provincie Limburg om samen met de afdeling een steunpunt voor V&H in te richten in Venray. "Onze afdeling heeft haar werkterrein in de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum en Venray. Omdat deze vier gemeenten al samenwerken, wilde de provin cie met dat steunpunt graag hier komen zitten. Maar dat betekent wel dat er twaalf mensen van de provincie bij komen. En die mensen Bart van Dijk en Mary Weijs coördineren de verhuizing van de afdeling Veiligheid Handhaving hebben ook ruimte nodig." Verschil lende locaties werden bekeken en uiteindelijk bleek het nieuwe pand dat het bedrijf Inther op Keizersveld aan het bouwen is, de meest ideale oplossing. "We huren de helft van het gebouw voor vijfjaar. In principe keren we na die vijfjaar terug naar het gerenoveerde gemeentehuis." Afstand geen probleem Weijs ziet niet op tegen de fysieke afstand van het gemeentehuis. "Voor de gemeente Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum werken we ook al op afstand. De ervaringen daarmee zijn over het algemeen positief. De afstand van Keizersveld naar de Raadhuisstraat kan dan al helemaal geen probleem zijn. Het zal wel even wennen zijn, maar de techniek kan ons hierbij zeker een handje helpen. Nee, de afdeling is enthousiast en heeft zin in de uitdaging." Beter organiseren De afdeling V&H heeft vooral te maken met toezicht en handhaving van milieu- en bouwzaken. Ook zaken rondom sociale veiligheid, afstemming met de politie, brand weer, evenementen en horeca- aspecten maken onderdeel uit van de afdeling. De samenwerking met de provincie gaat zich vooral richten op milieuaangelegenheden. "Wij bezoeken bedrijven en instellingen die ook op de agenda van de provincie staan", zegt Van Dijk. "Het kan dus voorkomen dat een bedrijf op één dag zowel de gemeente als ook de provincie op bezoek krijgt voor nagenoeg hetzelfde onderwerp. Om dit in de toekomst beter te organiseren, gaat de provincie samen met onze afdeling een steun punt inrichten. Het is niet ondenk baar dat in de nabije toekomst ook het waterschap en de AID aansluiten bij dit initiatief." Weijs, tot slot: "Binnenkort, als de verhuizing achter de rug is, zal de afdeling V&H samen met de provincie meer uitleg geven over het steunpunt in Venray." Twintig kinderen met hun ouders of leerkrachten gingen woensdag middag 19 september met de gemeente op pad. Ze mochten meepraten over de kwaliteit van de speelterreinen in Venray. Een enthousiaste groep kinderen uit alle groepen van 1 tot 8 kwam in de raadzaal bijeen, waar hen werd uitgelegd dat ze mochten meepraten over de speelvoorzieningen in Venray. Daarna bezocht de groep samen met wethouder Patrick van der Broeck en medewerkers van de gemeente drie speelplekken die heel erg van elkaar verschillen: het Avonturenpad in Vlak water met allerlei boomstammen, de nieuwe speeltuin aan de Hardeweg en de wijkspeelplek in de Mina Krusemanstraat. De kinderen speelden volop en vulden samen met de begeleiders een vragenlijst in. Die gegevens gebruikt de gemeente voor de verdere uitwerking van het speelruimteplan. Speelruimteplan De gemeente Venray is dit jaar begonnen met het actualiseren van het Speelruimteplan dat dateert van 1998. Om de wensen van de kinderen in beeld te brengen, zette zij enquêtes uit bij de scholen en werd deze informatie- en speelmiddag gehouden. Zo wil de gemeente komen tot een breed gedragen plan voor kinderen van 0 tot 18 jaar, waarbij vraag en aanbod van speelvoorzieningen op elkaar afgestemd is. Ook jongeren wordt gevraagd naar hun mening via het Raayland College en jongerenwerk. In december verwacht de gemeente het plan gereed te hebben en het voor te leggen aan de gemeenteraad. Patrick van der Broeck in gesprek met kinderen en hun ouders Bewoners van de Pettenmaker straat en Koenraadhof in Veltum staken vorige week zelf de han den flink uit de mouwen in hun straat. Zij hadden de gemeente verzocht de groenvoorziening te snoeien en gaven aan daar graag bij te helpen. Aan de Pettenmakerstraat wilden bewoners graag wat meer zicht op het speelveld. De rand met beplan ting is daarom flink onderhanden genomen. Tien bewoners begonnen dinsdagmorgen aan de groenstrook. De picknickplaats wordt later nog verhard. Groenstrook open Aan de Koenraadhof was de groenstrook te dicht en hoog; de bewoners wilden hun overburen weer graag zien. Samen met de gemeen te zijn de wensen besproken en is een plan opgesteld. Dankzij de inzet van zo'n tien bewoners was de groenstrook binnen een mum van tijd opengemaakt. Struiken werden gerooid en de klimop uit de bomen gehaald. Bewonersinitiatieven De bewoners zorgden voor koffie met broodjes. Ook kwamen ideeën om met de buurt weer iets te organiseren. Dergelijke bewoners initiatieven passen goed in het gebiedsgericht werken dat dit jaar in Veltum is gestart. Dit soort initiatie ven versterken de samenhang in de buurt en dat juicht de gemeente uiteraard van harte toe. De gemeente Venray is op zoek naar een: (32 uur) (36 uur) (36 uur) De gemeente, ondernemers vereniging Venray Centraal en het gebiedspanel Centrum hebben vandaag formeel het Innovatiefonds voor het Centrum van Venray opgericht. Uit dit fonds worden vernieuwende en innovatieve activiteiten in het centrum betaald. Deze activitei ten moeten zijn gericht op de (regionale) uitstraling van het centrum. Het innovatiefonds is een initiatief van de gemeente. Samen met haar partners in het centrum heeft zij dit opgepakt. De drie partijen nemen sinds vandaag deel in de stichting die het fonds beheert. Regionale functie Het centrum van Venray heeft een regionale functie. Het is belangrijk dat het centrum aantrekkelijk is en blijft. Daarbij horen passende activi teiten voor inwoners en toeristen. Deze activiteiten kunnen uit het fonds worden betaald. Daarnaast wil de gemeente met het fonds nieuwe ideeën en initiatieven stimuleren. De gemeente en Venray Centraal leveren beide financiële middelen aan het fonds. Behalve activiteiten die gericht zijn op de uitstraling van het centrum, willen de verschillende partijen het funshoppen in Venray verder ontwikkelen. Er moeten meer mensen uit de regio naar het centrum van Venray komen om te winkelen, wat te drinken of eten of een evenement te bezoeken. Door leuke winkels en activiteiten zullen mensen langer in het centrum verblijven en vaker terugkomen. Goedkeuring Eerder dit jaar ging de gemeente raad al akkoord met de gemeente lijke bijdragen. Ook Gedeputeerde Staten van Limburg hebben goed keuring gegeven aan gemeentelijke deelname in de stichting, zodat het college van B en W samen met de centrumpartijen de stichting en het fonds nu formeel konden instellen. Heeft u een losliggende stoeptegel gezien, zwerfvuil, kapotte straat verlichting of een andere ongewenste of gevaarlijke situatie in de open bare ruimte van Venray? U kunt dit ook op internet melden aan de gemeente via het formulier op www.venray.nl Direct naar... Digitalie balie Melding openbare ruimte.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19