Eindelijk bouwvergunning Turks internaat Derdewerelddag in Venray tl r Gemeente investeert flink in automatisering Venrayse schrijvers signeren boeken Samenwerking Zorggroep en CWI foyers Laat u inspireren... VyjJdü Gusixan PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Na jarenlang gesteggel en commotie, heeft het college nu toch besloten een bouwver gunning af te geven voor het pand Langstraat 49. De stich ting Islamitisch Centrum wil de voormalige winkelruimte verbouwen tot Turks studie centrum en gebedsruimte. De plannen leidden tot veel ophef en verzet bij buurtbewo ners en de politiek. Het pand zou niet brandveilig zijn en de buurt vreest overlast van rondhangende jongeren. Ook bestond de vrees dat het om een streng islamitische groepering gaat die er koranlessen De Derdewerelddag Venray vindt op zondag 16 september van 12.00 tot 17.00 uur voor de vijfde keer plaats. Dit jaar con centreren alle activiteiten zich op het Henseniusplein. Onder het motto Venray Wereldwijs 2007 zijn vanaf 12.00 uur alle organisaties aangesloten bij het Mondiaal Platform Venray en starten ze hun presentaties en activiteiten. Als speciale attractie voor de kinderen zijn vier ezeltjes beschik baar voor een ritje rond het Hense niusplein. Ook zijn er vijfhonderd ballonnen met opdruk verkrijg baar. Er kan een adreskaartje wor den ingevuld en aan de ballon worden gehangen. Rond 15.00 uur worden alle ballonnen tegelijk losgelaten. Voor de drie ballonnen die het verst van Venray op de grond komen worden een prijs ter beschikking gesteld. Aan beide kanten van het Henseniusplein is er dans en muziek. Op de catwalk van de tent aan de Grotestraatkant van het Henseniusplein vinden drie modeshows plaats, georga niseerd door de Wereldwinkel. Deze worden afgewisseld met muziek door verschillende groe pen. Achtereenvolgens treden op muzikanten van de Muziekwerk plaats (van 12.30 tot 13.00 uur), Jambo Afrika (van 13-30 tot 14.30 uur) en Hakuna Matata (van 15-30 tot 16.00 en van 16.30 tot 17.00 uur).Aan de kant van het Schouw burgplein, waar de Kiwanis een boekenmarkt houden, staat ook een tent met een podium. Daar is eveneens muziek en dans te zien en te beluisteren. De deelnemende organisaties aan deze Derdewerelddag van het Mondiaal Platform Venray in het kort voorgesteld. De Wereldwin kel Venray verzorgt driemaal een modeshow van de najaar- en win tercollectie van Sari. Deze kleding is gemaakt van natuurlijke stoffen zoals katoen, wol en zijde. De eer ste modeshow is om 13.00 uur. De tweede om 14.30 uur en de derde om 16.00 uur. In de Sari stand is de mogelijkheid om kleding en sjaals te kopen. In een tweede stand van de Wereldwinkel is er is verkoop van onder meer kunstnijverheids- artikelen en muziekinstrumenten uit Afrika, Azië en Latijns Amerika en speelgoed uit Sri Lanka. Ook de vlakbij gelegen Wereldwinkel in de Henseniusstraat is open tijdens de Derde Werelddag. De Amnesty-groep Peel en Maas richt zich op de situatie in Grie kenland, waar op grote schaal mensenrechtenschendingen gesig naleerd worden van met name gemarginaliseerde bevolkingsgroe pen. Op 16 september kan er bij de stand van Amnesty Peel Maas op het plein voor Albert Heijn een petitie worden getekend, waarin u de Griekse overheid oproept de aanpak van discriminatie in de wetgeving vast te leggen en zich daarbij te houden aan inter nationale verdragen. Er is ook een aangepaste petitie voor kinderen tot 15 jaar waarin wordt gevraagd om vluchtelingenkinderen niet zomaar in de gevangenis te stop pen. Kinderen in de tent naast de informatiestand sportief bezig zijn met mini-Olympische Spelen zoals ringwerpen, ballen gooien en der gelijke. BRAILLE ZONDER GRENZEN Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties richt zich vooral op de gezondheidstoestand van kinderen in derdewereldlanden. Tijdens de Derdewerelddag wil Unicef de situatie van de kinde ren onder de aandacht brengen gaat geven. Het grootste bezwaar van de politiek was, dat het stu diecentrum met het internaat de integratie in de weg zou staan. Toch besloot de gemeente raad in mei 2006 toestemming te geven voor verbouwing van het pand. Alleen de lokale partijen Samenwerking en inVENief stem den tegen. De afgifte van de ver gunning liep vertraging op omdat de brandweer in eerste instantie het gebouw afkeurde. Boven dien waren de initiatiefnemers in oktober 2006 al begonnen met de bouw die vervolgens door de gemeente werd stilgelegd. van het publiek door vooral met kinderen spellen te doen. In onze tent kunnen kinderen een spel spelen. Kinderen die gewonnen hebben ontvangen een prijsje. In de stand ernaast geven wij voorlichting over de doelstelling en activiteiten van Unicef. De nieuwe collectie van Unicef is ook aanwezig en men kan nu reeds kaarten, cadeautjes en andere arti kelen kopen. De Stichting Ontwikkelingshulp Derdewereldlanden richt zich vooral op het project Udavum Karangal (Helpende Handen). Udavum Karangal geeft momen teel hulp en steun en een nieuwe levenskans aan 2000 ongelukkige en afhankelijke zieke mensen die allemaal wees zijn of zijn versto ten. Foto's over dit project zullen in een boom naast de tent te vin den zijn. Daarnaast is er ook nog een informatiestand waar kleine Indiase artikelen te koop zijn. En er is ook een levend standbeeld te bezichtigen. Aan de schouwburg zijde van het Henseniusplein zijn op een podium optredens met Indiase muziek en Indiase dans te zien zijn. Verder is er een informa tiestand waar kleine Indiase arti kelen te koop zijn. Tenslotte is er voor Braille zonder Grenzen een donatiebox met foto's van dit pro ject aanwezig. De Stichting Mullai richt zich primair op het ondersteunen van kleinschalige projecten in het in het weeshuis St. Isodor's Boys Home in Mullaitivu in Sri Lanka. Deze stichting ondersteunt kin deren die ouders en familieleden bij de grote tsunamiramp verlo ren hebben. Mullai verzorgt in de grote tent optredens van een Sri- lankaanse dansgroep. Zij zal zich daarnaast met veel informatie presenteren in een eigen stand en thee en andere artikelen verkopen uit Sri Lanka. DIVINOLANDIA De Stichting SLOPB beheert een tweetal tehuizen in het zui den van Bangladesh. De actie Geef ze een Kans is opgezet om oudere weeskinderen, die verblijven in deze tehuizen de mogelijkheid te geven een vakopleiding te volgen. De kinderen zijn zeer gemotiveerd om zelf hard te werken aan een Het college vindt dat het pand goed bereikbaar is en geschikt is als onderwijsvoorziening. De directe buurman en twintig bewo ners van de Langstraat hebben een bezwaarschrift ingediend. Ze verzetten zich vooral tegen de komst van het internaat. De gemeente zegt dat overnachting van de jongeren een wezenlijk onderdeel vormt van de opzet van het studiecentrum. De buurman vreest aantasting van de privacy. Want de ramen van de slaapzaal bieden uitzicht op zijn tuin en woning. De gemeen te geeft aan dat de ramen in de betere toekomst. Fondsen komen rechtsreeks ten goede aan de tehuizen. In een informatiestand zal uitvoerige informatie worden gegeven. Mensen worden in een persoonlijk gesprek en door flyers geïnformeerd over de weeskinde ren in Bangladesh en speciaal wat een beroepsopleiding voor deze jonge mensen betekend voor hun toekomst en hun omgeving, in de hoop dat men daardoor meer betrokken raakt bij Geef ze een Kans. De Stichting Venray-Divinolan- dia heeft reeds vanaf 1987 veel tot stand gebracht in Brazilië. Het project is ondertussen wel bij veel Venrayenaren bekend en zoals uit de resultaten blijkt, is men ook bereid dit te steunen. In de stand van deze stichting zal veel infor matie over dit unieke project wor den gegeven en zullen Braziliaanse artikelen worden verkocht.. De Stichting Leven redden - Toekomst schenken stelt zich ten doel het welzijn van kinderen en gezinnen in Zuid-Afrika te ver beteren. Dit gebeurt deels door hen te voorzien van de benodigde levensmiddelen en kleding en deels door het betalen van school gelden, schooluniformen en oplei dingen. Iedere maand wordt een financiële bijdrage gegeven aan de school in Ixopo, zodat kinde ren die hongerig en zonder eten naar school komen, daar van een Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) in Venray en Zorggroep Noord-Limburg, Regio Horst-Venray, slaan de handen ineen om zowel jong als ouder talent te interesseren voor een baan in de zorgsector. Aanleiding daarvoor is de stijgende vraag naar zorg en de toenemende personeelstekorten in de Noord- Limburgse zorgsector. Boven dien vraagt de vergrijzing van de arbeidsmarkt er om dat zo veel mogelijk ouderen én jongeren in de komende jaren aan de slag komen. CWI en Zorggroep Noord- Limburg zijn daarom met twee regionale projecten gestart, die worden uitgevoerd in het gebied Horst, Venray en Bergen. Het is de bedoeling om in contact te komen met mensen die al een zorgop- leiding en/of werkervaring in de zorg hebben, maar het gaat daarbij ook om startende en herintreden de talenten. Iedereen die interesse heeft in de gezondheidszorg kan zich dus aanmelden. In het pro ject 'Jongeren aan Zet in de Oude renzorg' maken jongeren kennis met alle facetten van de oude renzorg en krijgen ze de kans om een startkwalificatie in deze rich ting te behalen. Met het project Talent 45-plus helpt CWI dit jaar landelijk 30.000 extra 45-olussers zijgevel worden dichtgemaakt. Er komt een gesloten brandvei lige constructie en lichtinval is er alleen nog via de lichtkoepels. Ook waren er twijfels over het bodemonderzoek. In het rapport van M&A Milieuadviesbureau ble ken de boorputten onjuist te zijn aangegeven. Een boorput stond zelfs ingetekend in de tuin van de buurman. De gemeente erkent de onjuistheid. Maar dit doet niets af aan het onderzoek waarvan de uitkomsten aan alle eisen voldoen. Er bestond de vrees dat de bodem verontreinigd zou zijn omdat hier vroeger een garagebedrijf was warme maaltijd worden voorzien. In een stand zullen naast infor matie handgemaakte artikelen te koop aanbieden zoals dasjes, schortjes met prachtig borduur werk, granenkussentjes, geluksste- nen, verjaardagskalenders, kaarten en sieraden. Kinderen kunnen voor een paar cent grabbelen of zich laten schminken. SOS MEERT .O-WANSSI TM De Commissie MOV (Mis- sie-Ontwikkeling-Vrede) uit het Dekenaat Venray is vertegen woordigd in alle parochies die onder het dekenaat vallen. MOV zal op de Derdewerelddag in haar stand veel informatie geven over de projecten van missionarissen en leken in de derdewereld waar aan door de verschillende paro chies steun wordt gegeven, zoals bijvoorbeeld pater Tjeu Haumann, die tienduizenden vluchtelingen in Zuid-Soedan helpt om hun dor pen weer op te bouwen. Onder meer door verkoop van zijn boe ken zal zijn belangrijke werk gesteund worden. De actieve Stichting SOS Meer- lo-Wanssum heeft voor de komen de drie jaren het project van de Hetty Denen Stichting uit Sam- beek geadopteerd en gaat zich inzetten voor de bouw van een bassisschool in het Zambiaanse dorpje Kalundu View. Samen met het bedrijfsleven en de inwoners aan de slag. Onder deze noemer bieden CWI en Zorggroep Noord- Limburg ook oudere werkzoeken den de mogelijkheid om zich om te scholen naar een beroep in de zorg. De komende weken worden beide projecten uitgebreid onder de aandacht gebracht. Zorggroep Noord-Limburg en CWI zullen kandidaten uit hun bestanden persoonlijk uitnodigen om deel te nemen. UWV heeft toegezegd om werkzoekenden met een zorgach- tergrond te informeren over beide projecten. Geïnteresseerden kun nen ook zelf contact opnemen met de CWI-vestiging in Venray of met de afdeling personeelsza ken opleidingen van Zorggroep Noord-Limburg, Regio Horst-Ven- ray. Tijdens de Landelijke Banen- markt op zaterdag 29 september is Zorggroep Noord-Limburg aanwezig op de CWI-vestiging in Venray. Een opleidingsconsulent en een personeelsadviseur geven gevestigd. De gemeente heeft met de stich ting een overeenkomst afgesloten over de afwenteling van moge lijke planschades. Tegen het col- legebesluit kan binnen zes weken bezwaar worden gemaakt. In 2002 huurde de stichting Isla mitisch Centrum een bedrijfspand aan de Stationsweg in Oostrum. Ook toen werd illegaal met de verbouwing gestart. De gemeente weigerde toen een vergunning af te geven omdat een jongerencen trum er niet paste. In 2004 kocht de stichting het winkelpand Lang straat 49- van Meerlo-Wanssum probeert SOS deze school gerealiseerd te krijgen. In hun stand is informa tie te verkrijgen over de school in Kalundu View (Zambia) die met hulp van hun financiële steun door de inwoners zélf wordt gebouwd. De stand is ingericht met foto's, informatiefolders en een maquette hoe de school eruit komt te zien. Het Moedercentrum EVA in Venray hoopt meer vrouwen te interesseren voor dit centrum. De bezoekers van deze stand kunnen dan ook kennis nemen van alle activiteiten en cursussen die er worden aangeboden.. Geïnteres seerde vrouwen kunnen via de zich stand aanmelden voor een van de activiteiten. Tot slot zal ook Novib met een informatiestand aanwezig zijn. Deze landelijke organisatie steunt 830 lokale initiatieven en organi saties in meer dan zestig landen over de hele wereld. Zij helpt men sen die vechten voor hun rechten en voor een fatsoenlijk bestaan. In een stand zal door de Venrayse afdeling van deze organisatie meer informatie worden gegeven over de organisatie. Verder is er een mogelijk tot het proeven van fair trade food producten, waarbij het assortiment van de wereldwinkel en het belang van een eerlijke handel bij de burgers onder de aandacht wordt gebracht. dan uitgebreid tekst en uitleg over vacatures, functies, mogelijkheden voor herintreders en opleidin gen. Door gebruik te maken van eikaars kennis en ervaring, zijn CWI, UWV en Zorggroep Noord- Limburg prima in staat jong en ouder talent te begeleiden naar een baan in de sector zorg. Dit vereist natuurlijk maatwerk. Per soonlijkheids- en competentietes- ten brengen talent voor de zorg duidelijk in beeld. Soms is alleen nog een sollicitatietraining nodig, maar ook werkervaringsstages en scholingstrajecten behoren tot de mogelijkheden. Bij Zorggroep Noord-Limburg krijgt talent in elk geval volop de ruimte om zich te ontwikkelen. De gemeente Venray gaat de komende drie jaar 3 miljoen euro investeren in de automa tisering. Dat staat in het infor matiebeleidsplan 2007-2010. De grootste uitgave is de ver vanging van de ict-apparatuur in 2009 die 1,1 miljoen euro kost. Het totaalbedrag van 3 miljoen euro omvat zowel hardware, software, imple mentatie als opleiding. Het doel is de dienstverlening sterk te verbeteren. Daarvoor dient de informatievoorziening verder gedigitaliseerd te worden. Er zal door het management meer gestuurd moeten worden om 'eilandautomatisering' te voorko men. Zondag 16 september houdt Kiwanisclub Schieëpersland voor de tiende keer haar boe kenmarkt. De leden van deze serviceclub hebben inmiddels meer dan 10.000 boeken verza meld en gesorteerd voor deze grootste boekenmarkt in de regio. Dit jaar heeft Kiwanis club Schieëpersland vier Ven rayse schrijvers uitgenodigd om tijdens de boekenmarkt hun onlangs verschenen boek te signeren voor het publiek. Het betreft hier Wim Smeets, Peter Winnen, Bert Albers en Hati- ce Kocygit. Vijf jaar geleden werd ondekt dat Hatice Kocygit leed aan de chronische ziekte polymyositis. Een spierziekte. Hatice viel tijdens het voetballen opeens om. En nog een keer. En weer. Totdat ze hele maal niet meer kon rennen en voetballen. Om haar verdriet en boosheid van zich af te schrijven, hield ze een dagboek bij. Haar aantekeningen worden dit jaar als boek uitgegeven. "Hatice Kocyigit, dagboek van een dapper meisje" is autobiografisch en zet de lezer vooral aan om zuinig en gelukkig te zijn met een goede fysieke con ditie. Dr.Wim Smeets is bioloog-gene- ticus en werkte in het onderwijs en de gezondheidszorg. Zijn belangstelling voor wijn is begon nen door te luisteren naar en te proeven met ervaren wijnliefheb bers. Eenmaal op het wijnpad geko men nam de interesse en de nieuwsgierigheid toe. Het boek "Wijninzicht'is hiervan het resul taat. Peter Winnen behoeft nauwe lijks introductie. De voormalig wielrenner begon na zijn car rière met het schrijven van boe ken, korte verhalen en columns. Zijn debuut, Van Santander naar Santander was een succes en is inmiddels ook in het Duits ver taald. Peter Winnen geldt als een van de betere (be)schrijvers van het wielergenre. Zijn laatste boek, Pedaalridder, bevat een aantal Overheidsorganisaties gaan steeds meer procesgericht wer ken waarbij effectiviteit en effi ciency van cruciaal belang zijn. Informatie dient steeds meer centraal vastgelegd te worden en voor iedereen beschikbaar te zijn. Werkprocessen moeten inzichte lijker worden. Digitalisering is niet alleen belangrijk voor het meten van prestaties maar het bevordert tevens de rechtmatigheid van han delen. Burgers kunnen sneller en op maat van actuele informatie worden voorzien. Tevens wordt het mogelijk producten en dien sten, zoals vergunningen en pas poorten, digitaal aan te vragen via de website. Ook de afhandeling ervan kan gevolgd worden. Het korte publicaties van de Venray- naar. Bert Albers was tot voor kort actief als journalist bij Dagblad De Limburger. De voormalig redac teur van o.a. ook deze krant publi ceerde daar elke zaterdag "Over de Rooy" een wekelijkse column over het wel en wee in Venray. Eerst anoniem als Vic, later onder zijn eigen naam. Zijn boek "Vic en ik" werd eind vorig jaar uitge bracht en heeft inmiddels gretig aftrek gevonden. Het geeft een tijdsbeeld van tien jaar Venray. De boekenmarkt vindt plaats Ontmoetingsruimte Zuiderpoort Samen met vrijwilligers houdt Synthese Venray in de ontmoe tingsruimte van de Zuiderpoort in Venray wekelijks activiteiten voor ouderen. Op de dinsdagmiddag is de ontmoetingsruimte vanaf 14.00 uur geopend voor ouderen die gezamenlijk activiteiten wil len ondernemen. Gedurende zo'n middag worden er allerlei creatie ve- en spelactiviteiten gedaan.Voor een aantal ouderen uit de Zuider poort en de aangelegen senioren woningen is deze middag inmid dels uitgegroeid tot waardevolle middag, die men trouw bezoekt. Ook andere oudere bewoners (70 uit de 'bomenbuurt' worden in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan deze middagen. vergt wel een goed georganiseer de bedrijfvoering en een juiste inzet van iet. Het informatiebeleidsplan 2007- 2010 valt uiteen in vier onderde len. Het landelijke programma 'Andere Overheid' is erop gericht de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening op alle fronten te verbeteren. De overheid moet transparanter, toegankelijker en beter bereikbaar worden. Het belangrijkste is een goed functionerend frontoffice met persoonlijke en telefonische dienstverlening. Daarnaast moet met de schriftelijke en elektro nische dienstverlening hetzelfde kwaliteitsniveau worden behaald. Het tweede project is de geo- informatie die eenduidig geregi streerd moet zijn. Niet alleen voor de gemeente zelf maar ook voor externe partijen moet de geogra fische informatie volledig beschik baar zijn. Het derde onderdeel is het verder digitaliseren van docu menten, documentstromen en archieven. Door een goed infor matiesysteem kan het gemeente bestuur ook beter van bestuursin formatie worden voorzien. Het vierde project is de comple te actualisering en vervanging van computers en software. Het doel is een flexibele en efficiënt inge richte informatievoorziening. Dit is noodzakelijk om de gemeen telijke organisatie effectiever en efficiënter te laten werken met positieve maatschappelijke effec ten als beoogd gevolg. Om het informatiebeleidsplan te laten slagen moet er op korte termijn een informatiemanager worden aangesteld. De nieuwe functie behelst vooral coördinatie en kwaliteitscontrole. op het Schouwburgplein, waar circa 50 kramen staan met boeken van de Kiwanis, maar ook van veel professionele boekverkopers. Verder zijn ook dit jaar weer diverse kramen ingericht waar allerlei streekproducten te "pruuve" en te koop zijn. Verder is er een voorleestent voor de jeugd. De opbrengst van de boe kenmarkt, waarvoor de circa 30 Kiwanisleden tekenen, is bestemd voor een aantal goede doelen. Dit jaar is het onderhoud van de kerststal in Venray het belangrijk ste doel van de boekenmarkt. ch Comfortabel Zondag 16 september met tal van activiteiten Drie miljoen euro in komende drie jaar Mini-Olympische Spelen Derdewerelddag Tijdens de Derdewerelddag op zondag 16 september krijgen kinde ren bij de stand van Amnesty Peel en Maas de gelegenheid om deel te nemen aan de mini-Olympische spelen. Tegelijkertijd wordt er actie gevoerd tegen discriminatie van minderheden in Griekenland. Grie kenland wordt beschouwd als de bakermat van de Westerse bescha ving. Verder is het land bekend als gastvrij vakantieland, maar helaas niet voor minderheden zoals Roma, migranten en asielzoekers. Amne sty heeft in Griekenland op grote schaal mensenrechtenschendingen gesignaleerd van met name aan de kant geplaatste bevolkingsgroepen. Vluchtelingen worden niet of nauwelijks toegelaten en wanneer ze het land wel binnenkomen, worden ze dikwijls onder slechte omstan digheden gevangen gehouden. Alleenstaande minderjarige migranten worden behandeld als volwassenen en onder dezelfde erbarmelijke omstandigheden opgesloten. Ook de Roma hebben het in Griekenland zwaar te verduren. Ze worden stelselmatig gediscrimineerd door mid del van gedwongen huisuitzetting, het niet onderzoeken van racistische aanvallen tegen hun bevolkingsgroep en mishandeling door de politie. Men kan bij de stand van Amnesty Peel Maas een petitie tekenen waarin men de Griekse overheid oproept de aanpak van discriminatie in de wetgeving vast te leggen en zich daarbij te houden aan inter nationale verdragen. Er is ook een aangepaste petitie voor kinderen tot vijftien jaar. Iedereen die als laatste een petitielijst tekent, kan op Griekse wijze een bord stuk gooien. Intussen kunnen kinderen in de tent naast de informatiestand sportief bezig zijn met mini-Olympische Spelen zoals ringwerpen, ballen gooien en dergelijke. Tiende boekenmarkt in Venray Donderdag 13 september 2007 - Pagina 5 nUiW „fie 'nfernet Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl een abonnement waard Bezoek onze showroom: ,d_ Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 deC0MF0RTA™ www.comfortabel-wonen.com wonen nwpak Fietswereid Frank Welles, Eindstraat 12, Venray, Tel: 0478 - 581553 Dealer van Gazelle, Batavus, Sparta, Grandeur. Electro-fietsen, gespecialiseerd in Sparta en Batavus GIRO 40

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5