Ons Genoegen sterk op kampioenschap Kelly Willems breekt de ban voor Red Stars Motorcrosser Maarten van der Aa vierde Waterpoloërs Spio werken aan kracht Promotour tienjarige Mudhunters Maashees succes od EK Walkers PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 13 september 2007 - Pagina 27 Sjoelclub Venray MGC Venray TV Venray Het Alvertje niet ontvangen? Bel 582877! Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Het nieuwe sjoelseizoen is van start gegaan. De eerste wedstrijd om de limburgbokaal is gehouden in Land graaf. Van Sjoelclub Venray namen tien sjoelers aan deze wedstrijd deel, en met succes. In de klasse F werd Mien Classens eerste met een gemiddelde van 120.5, ook was er een eerste plek voor Truus Jenniskens in de Klasse G met een gemiddelde van 118.1. Verder in de klasse G eindigde Truus schoeber op een derde plaats met een gemiddelde van 113. Regien Sanders werd ook derde, maar dan in de klasse H met een gemiddelde van 107.3. De overige sjoelers vielen niet in de prijzen. In Geldrop op de bognibanen is afgelopen zaterdag begonnen met de Districtskampioenschappen Zuid 1 en 2. Dit kreeg zondag een vervolg op de eternietbanen van Eindhoven. Jan Engels was zaterdag de enige ver tegenwoordiger en hoewel hij niet denderend speelde, wist hij toch als vierde te finishen met de vierde plaats met 143 slagen achter de ongenaak bare Tiny Klarenbeek (122 slagen) uit Geldrop, die zijn clubgenoot Hans van derAa (124 slagen) pas in de laatste ronde op de knieën wist te dwingen (26 - 30). De laatste podiumplaats van was voor Jack Hugers uit Eindhoven met 138 slagen. Op zondag was ook Harrie Lenssen van de partij, die zijn titel van vorig seizoen hoopte te pro longeren. Nu lukte het Jan Engels wel om op het podium plaats te nemen. Achter de winnende Carrie van de Beek uit Eindhoven met 99 slagen en Tiny Klarenbeek (101 slagen) wist Jan Engels zich als derde op het erescha- vot te nestelen, waardoor Harrie Lens sen met 104 slagen net buiten het bereik van het eremetaal bleef. In het Combiklassement had winnaar Tiny Klarenbeek (223 slagen) een flink gat geslagen met zijn concurrenten. Jan Engels wist zich met 245 slagen Jack Hugers (246) in de strijd om het zil ver net voor te blijven. Bij de heren verraste Steven Steiger zondag in de laatste omloop met een foutloos rondje 18, iets dat hem voorheen nog nooit gelukt was. Bovendien was het de eerste 18, die officieel op de Eind- hovense banen werd gerealiseerd. Komend weekend beginnen Venray 2 en Venray 3 met hun tweede gedeelte van de Bondscompetitiewedstrijden. Deze vinden plaats in Soerendonk op de banen van MGC Heeze. Terwijl Anne, Imke en Finn de steile bergen opfietsten in België en daar respectievelijk eerste, tweede en derde werden in de diverse leeftijds categorieën, werden in Horst de club kampioenschappen gespeeld in de Kasteelse Bossen. Marcel Meulendijks is de nieuwe clubkampioen bij de senioren. Imke had de eer om voor de derde keer op rij de wisselbeker van clubkampioen bij de jeugd mee naar huis te nemen. Een speciale vermel ding was er ook voor Lies Pouls, die weliswaar buiten mededinging mee deed maar wel exact haar looptijd had ingeschat. Trainingen: Dinsdag: jeugd en senio ren zwemmen 19.15-20.15 uur zwem bad De Sprank. Woensdag: 19.00 uur zwemmen Kasteelse Bossen. Don derdag: Jeugd lopen 18.30-19.30 uur Atletiekbaan Venray. Senioren: Lopen 19.00-20.45 uur Atletiekbaan Venray. Zaterdag: Jeugd en senioren 13.30 uur zwemmen Kasteelse Bossen. 15.00- 17.00 uur Lopen/Koppeltraining. Ver trek vanaf Peter Scheres (Gastendonk- straat 19 in Horst). Zondag: Fietsen (racefiets): vanaf 9.00 uur, vertrek bij zwembad De Sprank. Nieuws doorgeven via e-mail twen- ray @ho tmailcomof tel(077)4674070 Iniformatie over TV Venray via e-mail info@twenray.nl of tel. (0478)511545. Zie ook www.twenray.nl. Afgelopen weken is er weer een flink aantal klinkers gelegd. Het rechte stuk is nu bijna klaar. Toch zijn leden een avond welkom om de han den uit de mouwen te komen steken. Ook niet leden, die de vereniging een warm hart toedragen en mee willen werken zijn natuurlijk van harte wel kom. Er wordt bijna elke avond en ook komende zaterdag gewerkt. Wie mee wil helpen kan dit doorgeven aan voorzitter Peter Beelen via tel. (0478)539039, e-mail pjm.beelen@ gmail.com. De eerste wedstrijd om de lenteko ning voor korte hengels is gevist. Uitslag: 1) Lambert v.d. Hoogenhof. 2) Toon van Ooijen. 3) Will Berden. 4) HuubTeeuwen. 5) Dieter Wagner. De eerste wedstrijd om de lenteko ning voor lange hengels is afgewerkt. Uitslag: 1) Wim Hendrix. 2) Lambert v.d. Hoogenhof. 3) Erich Hain. 4) Henk Theeuwen. 5) Toon van Ooijen. Op zaterdag 15 september is de tweede wedstrijd om de lentekoning voor de korte hengels en op zondag 16 september is de tweede wedstrijd om de lentekoning voor de lange hengels. Woensdag 19 september is de vijfde en laatste wedstrijd van de 50-pluscompetitie. Al deze wedstrij den worden gevist in vijver 2. Op het Nederlands Kampioenschap jeugdvis- sen dat werd gehouden in de Arker vaart bij Nijkerk.wist Sill Cremers een mooie 25e plaats te behalen. Een goed resultaat omdat Sill dit jaar voor het eerst uitkomt in de A categorie (14 t/m 18 jaar) en het dus tegen oudere tegenstanders moet opnemen. Nieu we leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lid maatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Voor vergunningen kan men terecht bij Faunaland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht in Wanssum. Dagvergunningen zijn ver der verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor con tributiebedragen 2007 www.hsvhetal- vertje.nl. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Afgelopen weekeinde vonden de zesde Europese kampioen schappen voor Tennessee Wal king Horses in het Duitse Alpen- rod plaats. Een zeer sterk bezet toernooi dit jaar, waar Lando en Felicitas Band uit Maashees enige fraaie successen wisten te beha len,. Het jeugdige duo was goed voor bereid naar de EK afgereisd. Felicitas reed de pas 3-jarige hengst Our Pride of Legend, die ze de afgelopen zomer getraind had, op zaterdag in de wes tern klassen. Op zondag stapte ze over op de eigen hengst The New Sensa tion voor de Engelse' klassen. Lando ging voor het eerst mee naar de EK en hij reed zowel op het eigen paard Jewels Joker als op een 12 jaar oude merrie Too Daring van een bevriende trainer uit beieren. Met deze merrie wist de 16-jarige Raayland-scholier maar liefst in drie klassen het blauwe lint voor de eerste plaats te winnen: halterklasse mer ries, juegd western 2-gang en jeugd Engels 2-gang. Met Joker behaalde hij een schitterende zesde plaats in de zware 3-Gang Engels klasse, met galop dus. "Ik had nog nooit op Too Daring gereden, maar haar trainer, Russ Key- ser, wist me precies te vertellen wat ik moest doen vertelt Lando, "en toen was het een kwestie van goed oplet ten". Zijn jaar oudere zus Felicitas had het moeilijker op haar paarden. Ten eerste liep ze het hele weekeinde op krukken vanwege een slepende knie blessure, ten tweede omdat hengsten sowieso lastiger om te rijden zijn. "Die knie was wel heel vervelend,"legt ze uit, "maar omdat dit ras niet draaft wordt je knie amper belast." Meer speelde de onervarenheid van Our Pride of Legend mee, die ze deson danks tot een prachtige tweede plaats bracht in de western 3-gang klasse. Felicitas: "In de finale deden negen paarden mee, waarvan zeker vier top paarden, daarom was ik zo blij met die tweede plaats. De dag daarna met The New Sensation in de Engelse 3-gang klasse was de concurrentie nog gro ter. Dankzij zijn fantastische schom melstoelgalop werden we vierde." Lando nam behalve de linten ook nog drie verzilverde schalen mee als tro fee naar huis. Het Maashese duo was ook al suc cesvol geweest op de Jeugdkampi oenschappen voor Tennessee Walkers onlangs in het Duitse Wemding. Samen met Dionne Smits, ook uit Maashees, wisten ze twaalf van de in totaal zes tien klassen te winnen. Het was geen wonder dat Dionne Smits vijfde werd in het eindklassement en Lando en Felicitas samen eerste. Maar omdat Felicitas een tweede plaats meer had dan Lando werd zij (voor de vierde achtereenvolgende keer) Europees Jeugdkampioen. Het kampioenschap veldschieten van rayon 4 van de Nederlandse Hand- boogbond, bestaande uit de provincie Limburg en een deel van Brabant, werd in grote lijnen beheerst door de schutters van het organiserende Ons Genoegen en die van Trefpunt Tien- ray.Van de 25 te verdienen medaille's kwamen er twintig bij deze twee ver enigingen terecht. De beste dagpresta tie werd niettemin geleverd door Her man Rubbelke uit het Duitse Boke. Hij werd winnaar van de open klasse compound met 355 punten en bleef daarmee Johan van Dongen twee pun ten voor. In de recurveklasse schoot Ron v.d. Hoff de beste seizoenscore van 2007 in Nederland, 343 punten. Uitslagen rayonkampioenschap: Dames compound: 1) Jolanda te Baerts, Ons Genoegen Ysselsteyn Junioren bare-bow: 1) Roy Cleven, Trefpunt Tienray Junioren compound: 1) Clim Nelis- sen, Ons Genoegen Ysselsteyn Dames bare-bow: 1) Anita Cleven, Trefpunt Tienray, 2) Jolanda Willemse, Trefbunt Tienrav Heren bare-bow: 1) Twan Cleven, Trefpunt Tienray. 2) Wiek Lenssen, Trefpunt Tienray. 3) Henk Speijken, Trefpunt Tienray Veteranen bare-bow: 1) Jos Wis- mans, Trefpunt Tienray. 2) Jan Koonin gs, Ons Genoegen Ysselsteyn. 3) Ger Camps,Trefpunt Tienray Heren compound: 1) Johan van Dongen, Ons Genoegen Ysselsteyn. 2) Henk Driessen, Centaur Asten. 3) Ernst Jan Driessen, Indianen Koningslust Veteranen compound: 1) Harrie Poels, Ons Genoegen Ysselsteyn. 2) Michel Camps, Ons Genoegen Yssel steyn. 3) Cor Jansen, Ons Genoegen Ysselsteyn Dames recurve: 1) Sandra v.d. Laar, Grensschutters Reuver. 2) Liane Kes- sels, Ons Genoegen Ysselsteyn Heren recurve: 1) Ron v.d. Hoff, Ons Genoegen Ysselsteyn. 2) Frank Baets, Grensschutters Reuver. 3) Ton Helle gers, Ons Genoegen Ysselsteyn. Veteranen recurve: 1) Theo v.d. Hurk, St. Hubertus Merselo. 2) Mart van Hoof, Ons Genoegen Ysselsteyn. 3) Ton Janssen, Indianen Koningslust. Summa/Red Stars-Branderstad 6-1. Punten Red Stars: Sabina Lar- mené en Loes Vrouenraets (bei den 2x), Kelly Willems en het dubbelspel Larmené/Vrouenraets. Na twee nederlagen op rij hebben de tafeltennisdames van Summa/Red Stars de eerste zege behaald in de ere divisie. In de eigen tafeltennishal won Red Stars met 6-1 van naaste concur rent Branderstad. De Venrayse dames startten goed en geconcentreerd. Kelly Willems startte tegen Danielle Maas en na een 0-2 achterstand kwam Kelly op toeren en trok de volgende drie games naar zich toe en nam de thuisploeg een 1-0 voorsprong Hiermee was de ban gebroken van steeds opnieuw een wedstrijd te beginnen met een neder laag. Voor Kelly Willems betekende dit eveneens de eerste winstpartij in dit nieuwe seizoen. Dit werkte zo inspi rerend op Sabina Larmene en Loes Vrouenraets dat ook zij de tegenstan ders wisten te verslaan met goed en gedegen spel. Zo won Sabina van de sterkste speelster van Branderstad Jolanda Waterreus in vijf spannende games en klopte Loes na een span nende eerste game de derde speelster Patricia Zwartjes met 3-0. Met het dubbel wilde de dames van Summa/Red Stars ook eens scoren. Het nieuwe koppelVrouwenraets/Lar- mené speelde goed en brachten het vierde punt op het scorebord. De Ven rayse tafeltennisdames gingen pauze ren met een royale 4-0 voorsprong. Na de pauze startte Kelly Willems tegen Jolanda Waterreus. Willems wilde hetzelfde kunstje uithalen als in de eerste partij, maar Jolanda wilde hier niet aan meewerken en pakte met 0- 3 het eerste punt voor Branderstad. Sabina Larmené speelde een grillige partij tegen Patricia Zwartjes, waarin de concentratie steeds wisselde tot de laatste en vijfde game. Gelukkig hield Sabina het hoofd koel en sleepte deze game in de wacht en kwam Red Stars op een 5-1 voorsprong. In de laatste partij van de avond speelde Loes Vrouenraets met goede openingen direct op de service van Danielle Maas. Met mooie rally's in een goede partij en een 3-0 zege kwam de 6-1 winst op het scorebord. Zaterdag 15 september spelen de dames thuis tegen Hilversum om 17.30 uur in het tafeltenniscentrum in het Brukske, Kiosk la. Sportnieuws info Afgelopen zondag bestonden de Mudhunters in Venray tien jaar. Dit werd gevierd met een promotour langs een aantal van de sponsoren. 38 Mudhunters lieten hun nieuwe kleding aan het grote publiek zien. De Mudhunters is een recreatieve vereniging die in zomer en winter op de ATB zit. Door de variabele snelheid van de leden kan iedereen als nieuw komer bij iemand aansluiten De leden zijn in de leeftijd van 15 tot 60 en er zijn zowel dames als heren lid. Met snelheden van 17 tot 23 km per uur gemiddeld is er altijd wel iemand die een passend tempo heeft voor de nieuwkomer. Nieuw in het hele con cept van de Mudhunters is de jeugd groep. Kinderen van acht tot twaalf jaar trainen een keer per maand onder begeleiding van enkele leden van de Mudhunters. Belangstellenden mogen gratis vier weken meetrainen. Zie voor meer informatie www.mud- hunters.nl. Zondag 16 september ver trek 9.00 uur voor een training rond Venray. St. Geertruid is al vol. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. Voor de tweede keer dit jaar waren de jeugdrijders van de MON te gast op het circuit De Peel in Venray. Het was hoogstwaarschijnlijk voorlopig de laatste wedstrijd want het circuit moet einde van dit jaar dicht en wordt waarschijnlijk verplaatst. De baan lag er perfect bij en ook de club, MCC Venray, had alles tot in de puntjes verzorgd en niets werd aan het toeval overgelaten. Voor deze wedstrijd had den zich 219 rijders ingeschreven en er werd fel gestreden voor een plaats op het erepodium. De 2e beker bij de 65 versnellingen kleine wielen kwam op naam te staan van Luc Hermsen die na een verbeten strijd de manches op een 3e en een 2e plek wist af te sluiten. Bij de 65 versnellingen grote wielen eindigde Bart Pijpers op een 9e plek door op een 1 le en een 8e positie de eindstreep te passeren en kwam de 12e stek op naam te staan van Jules Deenen die een 12e en een 10e plaats voor zich veilig wist te stellen in de manches. Ook Jeremy de Vink reed een sterke manche, even mocht hij het veld van rijders aanvoeren maar daarna moest hij Rob van den Brink voor laten gaan en beide keren eiste hij een 2e plaats op om ook in het dagklassement op de 2e trede plaats te mogen nemen. Bij de 85 grote wielen werd door rijders de gele vlag genegeerd en er werd besloten om geen herstart van de le manche nadat deze vroegtijdig was afgevlagd. In de 2e manche wat tevens de dag uitslag werd wist Bryan Kersten een 18e plek op zijn naam te schrijven en kwam de 29e plek op naam te staan van Jop Koopmans na het rijden van een constante manche. Bij de liefheb bers mocht Ferdy Kersten met de 5e beker huiswaarts keren door beslag te leggen op een 10e en een 5e plek en wist Koen Heidens een 13e en een 15e positie voor zich veilig te stellen wat hem een 14e plaats opleverde in het dagklassement. De 28e stek was voor Jeffrey Janssen weggelegd door de manches op een 27e en een 28e plaats te doen afsluiten, terwijl Rob Jacobs met een 37e en een 35e stek de 36e man in het algemene klas sement werd. Bij de veteranen wist Maarten van der Aa beslag te leggen op een 2e plek en een manche over winning en mocht op de hoogste trede plaats nemen. Ook voor de Nati onale rijders was het voor het laatst dat de rijders op dit prachtige circuit hun wedstrijd konden rijden. De baan lag er ook nu perfect bij en er werd fel gestreden op het scherpst van de snede. Er hadden zich voor deze wed strijd 169 rijders ingeschreven en die zorgden voor spannende en sportieve wedstrijden. Er waren verschillende valpartijen en enkele rijders moesten met schouderblessuren naar het zie kenhuis voor verder onderzoek, toch kon MCC Venray terug zien op een prachtig crossweekend. Bij de MX 3 Inters wist Maarten van derAa een 4e plek op zijn naam te schrijven door na een felle strijd op zijn thuiscircuit de manches op een 5e en een 4e stek te doen afsluiten. Met een 13e en een 14e stek eiste Ruud Pijpers een 14e positie op in het dagklassement. Bij de MX 1 Inters eindigde Marc Josephs op een 23e en een 21e plaats en werd de 24e man. Bij de MX 3 Senioren kwam de 14e en de 11e plek in handen van Marc van Dijck die ook op eigen ter rein een prachtige wedstrijd en in het dagklassement de 12e plaats voor zich veilig stelde. Een 9e plaats bij de MX 1 Senioren was voor Mark van de Ven weggelegd door op een 13e en een 9e plaats te worden afgevlagd, terwijl Paul Eickmans de le manche op een 26e plek de eindstreep wist te passeren en in de 2e manche de strijd vroegtijdig moest opgeven. Bij de MX 2 Senioren eindigde Werner Kuenen op een 32e stek en ging als 26e en 22e over de meet, terwijl broer Den nis 37e en 33e werd in het dagklasse ment de 27e man werd. Voor het rijden van hun jaarlijkse wedstrijd in het zuiden togen de rij ders naar Stein-Elsloo waar ze te gast waren bij MC Stein. Ook dit jaar was de club er in geslaagd om een prach tige baan te creëren op een stuk land gelegen tussen de Maas en het Juliana- kanaal. Het circuit 't Oud Vear lag er goed bij al hadden sommige mensen wel wat moeite met de harde onder grond en de klippen. Gelukkig reed iedereen met verstand en verliep alles volgens een leien dakje. Voor deze wedstrijd hadden zich ongeveer 180 rijders aangemeld die met strijd onderling een fel duel uitvochten. Bij de MX 2 Inters liet Emile Cox zien wat hij waard was en wist een 4e en een 7e plek voor zich veilig te stellen om een 6e plaats voor zijn rekening te nemen. Komende zaterdag is er een jeugdwedstrijd in Heerde, waar zon dag de beslissing valt in de EK Open Klasse. De waterpoloërs van Spio spelen al enkele seizoenen in de bondsklasse en mogen zich hiermee tot de top van Limburg rekenen. Het ambitieuze team van Spio heeft zich de laatste jaren sterk ontwikkeld maar mist nog het laatste zetje in de rug, om de num mer één van Limburg te worden. Een moeilijke stap, maar met hulp van extra krachttraining bij Sportfysio- therapeut Paul Nellen lijkt dit seizoen alles mogelijk. Begin maart opende Paul Nellen, zelf fanatiek waterpoloër, de fysiotherapiepraktijk Spinesport met als specialisatie sportfysiothe- rapie en de Origene lagerugbehan- deling. In de 90 m2 grote trainings ruimte van Spinesport, voorzien van krachtapparatuur, begon al in mei de voorbereiding op het komende water- poloseizoen. Nellen: "Zeker, omdat ik zelf ook train bij Spio Waterpolo zag ik behoefte aan een stuk extra kracht. Deze versterking van de specifieke spiergroepen heeft tot doel het pres tatieniveau te verhogen en blessures te voorkomen". Ook het trainers duo Geert Mommen en Gerrit-Jan Reur- slag zijn enthousiast. Ze zien hun team al vroeg in het seizoen sterker wor den en kijken daarom nu al uit naar de eerste wedstrijd. Mommen: "In de komende weken hebben wij met Paul Nellen een gevarieerd krachttrainings programma opgezet wat perfect aan sluit bij onze waterpolotrainingen. Dit seizoen zullen wij dan ook krachtiger voor de dag komen dan ooit tevoren. Het zal nog wel de nodige spierpijn en zweetdruppels kosten, maar met hulp van Spinesport is Spio op weg naar de nummer een van Limburg". Het jonge en ambitieuze team speelt namelijk al enkele jaren in de 4e klasse bond en wist vorig seizoen zelfs een keurige zevende positie te veroveren. Voor dit seizoen hoopt Spio echter op meer. Een top vijf klassering is de doel stelling, maar Limburgs beste team worden zou helemaal een geweldige prestatie zijn. Hiervoor moet Spio wel boven HZPC uit Horst en Hellas-Glana uit Sittard eindigen. Maar, doordat Limburgse derby's altijd garant staan voor veel spektakel zal niemand zich aan enige voorspelling wagen. Het enige wat de waterpoloërs van Spio dit seizoen kunnen doen is met hulp van Spinesport's krachttraining alles uit de kast halen om vooral in deze cruciale derby's geen gezichtverlies te lijden. Op 30 oktober ontvangt Spio in thuisbad De Sprank directe concur rent Hellas-Glana. Dit wordt een span nende wedstrijd, maar Spio 1, gesterkt door Spinesport heeft het voordeel aan haar zijde.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 27