Gemeente Venray Dag van de wijk Brukske Verbetering telefonische bereikbaarheid Openbare bekendmakingen Het Groene Goud haalt landelijke media Milieuvriendelijke stalsystemen vanaf 30 oktober verplicht VIP-loterij Deze week Evenementen Inzameling Collectes PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Op vrijdag 7 september zijn contracten met de leveranciers Zetacom en Imtech ondertekend. Beide waren via een Europese aanbesteding geselecteerd. Zetacom gaat de nieuwe telecommunicatievoorziening leveren en Imtech de netwerkcomponenten. De gemeente Venray werkt aan de verbetering van de telefonische dienst verlening en de bereikbaarheid van haar ambtenaren. In de komende maanden wordt de huidige telefooncentrale vervangen. Omdat de 'spraak' straks via het computernetwerk gaat lopen, moeten er ook in de computer ruimte van de gemeente aanpassingen plaatsvinden. Verder komt er op alle werkplekken een nieuw telefoontoestel dat geschikt is voor de nieuwe techniek. Met deze aanpassingen is de gemeente Venray vanaf januari 2008 beter in staat om telefonische vragen af te handelen en/of door te schakelen naar de juiste persoon. Vergaderingen Bouwplannen Bestemmingsplannen Wet milieubeheer Verruiming geluidnormen horeca individuele dagen Donderdag 13 september 2007 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 37 In en om wijkcentrum De Kiosk hield Brukske zaterdag 8 sep tember de Dag van de wijk. Organisaties die in Brukske actief zijn, presenteerden zich die dag in het hart van wijk. De Dag van de wijk is een initiatief van het wijkplatform Brukske. De organisaties die actief zijn in de wijk, zoals Synthese, de gemeente Venray, de Kiosk, Kan Wél! en AVBA (Activiteitenvereniging Brukske Actief) waren allemaal aanwezig. Ze lieten zien wat zij doen en wat ze kunnen betekenen voor de bewoners van Brukske. Ook het gloednieuwe project Lets Do It (mensen ruilen hun diensten of spullen met een gesloten beurs) presenteerde zich. De gemeente Venray informeerde de bezoekers over groen- en wijkbeheer. En in een andere stand van de gemeente stond vuil en afval centraal. De meest opvallende activiteit was de wedstrijd kauwgumspugen! Verder vermaakten veel kinderen zich met de spelletjes en leerden daarmee over bomen en afval. Maar het was vooral een gezellige dag, die veel bezoekers trok. In de brandweerkazerne in Meerlo was het op woensdag 5 september een drukte van belang. Landelijke, regionale en zelfs internationale pers was afgekomen op de persdag die in het kader van de hennepvluch- ten was opgezet. Tijdens deze dag was een extra inspectiehelikopter ingezet zodat de mediamensen mee konden vliegen om te zien wat het project inhoudt. De opkomst was enorm. Er waren teams van Editie.NL en Hart van Nederland, LI, diverse dagbladen, lokale omroep De Reindonk en zelfs een team van het Duitse Satl. On der het oog van de media werden 36 planten gevonden. Die werden door de Groene Brigade van de provincie Limburg en de politie verwijderd en direct vernietigd. Loodsen en schuren Nog diezelfde avond waren de reportages op tv te zien. De verha len vanuit de helikopter en vanaf de maïsvelden kenden allemaal dezelf de conclusie: van 34.000 gevonden hennepplanten twee jaar geleden naar ongeveer 400 nu betekent dat het samenwerkingsproject een groot succes is. Nu het 'buitengedeelte' van het project voor dit jaar zijn einde nadert, richten de samenwerkende partners van het project zich op de aanpak van illegale hennepteelt in loodsen en schuren. Meer informatie vindt u op www.hetgroenegoud.info. Een Europese richtlijn verplicht bedrijven met meer dan 40.000 kippen, 2.000 vleesvarkens of 750 zeugen om uiterlijk op 30 oktober 2007 milieuvriendelijke stalsystemen toe te passen. De gemeente heeft de betreffende bedrijven daarover geïnformeerd. Ook was er op 6 september een inloopmiddag voor de veehou ders. In de gemeente Venray bevinden zich 85 intensieve veehouderijen die te maken hebben met de verplich tingen van de zogeheten Europese IPPC-richtlijn. IPPC staat voor Integrated Pollution Prevention and Control. De gemeente heeft deze bedrijven dit jaar twee maal met een brief uitvoerig geïnformeerd over de Europese verplichtingen en de naderende datum. Verder hield zij een inloopmiddag. Tijdens deze middag voerde de gemeente overleg met enkele veehouders om te komen tot een bedrijfssituatie die voldoet aan de Europese richtlijn. Komend jaar gaat de gemeente deze intensieve veehouderijen controleren om te kijken of de milieuvriendelijke stalsystemen ook zijn gerealiseerd. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de openbare vergadering van de gemeenteraad te houden op dinsdag 18 september 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de raad van de gemeente Venray, gehouden op dinsdag 19 juni 2007 en voortgezet op 26 juni 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C 8a. Vaststellen verordening op de Audit- commissie b. Benoeming leden Audit-commissie 9. Burgerparticipatie in Venray 10. Voorbereidingsbesluit gebied De Brier 11. Aankoop parkeerbureau 12. Aanpassen Plan van Scholen 2008-2010 13. Exploitatielasten 't Podium 13a.MER-beoordeling bestemmingsplan De Blakt Onderdeel D 14. Beschikbaarstellen gelden ten behoeve van de Bovenschoolse Zorgvoorziening 15. Projectbureau regiotaxi Noord- en Midden-Limburg 16. Zienswijze kenbaar maken met betrek king tot Regionalisering Brandweer 17. Ontwerpjaarrekening 2006 en ontwerp begroting 2008 van het Werkvoor zieningschap Noord-Limburg 18. Vaststellen Inspraakverordening gemeente Venray 19. Besluit nemen over de aanwezigheid van restrisico externe veiligheid De Blakt 20. Bezwaarschrift tegen afwijzing planscha declaim bestemmingsplan Brabander 21. Vermindering investeringen Gemeente lijk Rioleringsplan (GRP) en opstart subsidieregeling afkoppelen. 22. Projectplan Centrum op de schop 23. Vaststelling verordening Rechtspositie wethouders, raads- en commissieleden van de gemeente Venray 2007 24. Wijziging van de commissieverordening 25. Toezeggingenlijst van de gemeenteraad 26. Zienswijze ontwerpbegroting GreenPark 2008 Onderdeel E 27. Aanbieding programmabegroting 2008 28. Sluiting. Ontwerpbestemmingsplan - Bestemmingsplan 'Pare De Witte Vennen'. Het plangebied omvat het recreatiepark De Witte Vennen te Oostrum. Het ontwerp bestem mingsplan voorziet in de realisatie van nieuwe voorzieningen zoals een restaurant en zwem bad, alsmede in het uitbreiden van het aantal recreatie-eenheden tot een totaal van 340. Permanente bewoning is, net als in het vorige bestemmingsplan, verboden. U kunt de desbetreffende stukken van 14 september 2007 t/m 25 oktober 2007 inzien. Tijdens de termijn van ter inzage legging kunt u schriftelijk of mondeling een zienswijze naar voren brengen bij de gemeenteraad. Voor het inbrengen van een mondelinge zienswijze dient u tijdig een afspraak te maken via de afdeling Publieksdiensten. Goedgekeurd bestemmingsplan Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 14 augustus 2007 het volgende bestemmings plan goedgekeurd: - Herzieningsplan Brabander Aan den Heuvel 2006. Het plan maakt deel uit van de ontwikkeling van de tweede fase van het woongebied Braban der Aan den Heuvel in Venray. Het plan beoogt de realisering mogelijk te maken van circa 38 woningen in verschillende woningtypen in een zone langs de Beekweg te Venray, alsmede de aanleg van een rotonde in het tracé van de Beekweg. U kunt de desbetreffende stukken van vrijdag 14 september 2007 t/m donderdag 25 oktober 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten hebt ingebracht; - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten in te brengen. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Het goedkeuringsbesluit treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroeps termijn afloopt, tenzij binnen die termijn tevens een verzoek om een voorlopige voor ziening is ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een ver zoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Aangevraagd Bouwvergunningen - Rietweg 2 - bouwen van een carport (nr. ba070420) - Kruidenlaan 8 - bouwen van een carport (nr. ba070421) - Klein Oirlo 19 - bouwen van bedrijfsruimte (nr. ba070422) - Kienhout, kavel 14 - bouwen van een woning met garage (nr. ba070423) - Niessenstraat 16 - vergroten van de woning en bouwen van een overkapping (nr. ba070424) - Minister Charles Ruysstraat 1 - verbouwen van de basisschool (nr. ba070425) - Kaardebol 28 - vergroten van de woning (nr. ba070426) - Rooseveltstraat 13 - bouwen van een schuur en afdak (nr. ba070427) - Heidseschoolweg 1 - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba070428) Sloopvergunningen - Keizersveld 81 - gedeeltelijke sloop van de showroom en luifel (nr. slp070076) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Bachstraat 14b - vestiging onderneming voor bruidsvoorbereiding (nr. ink0704490) - Lollebeekweg 81 - vergroten woning (nr. ba070371) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 14 september 2007 t/m 25 oktober 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een monde linge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u later alleen beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Koepas 2 - bouwen van een loods t.b.v. een agrarisch bedrijf (nr. ba070310). U kunt de betreffende stukken van 14 september 2007 t/m 27 september 2007 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Lavendelheide 16 - bouwen van een overkapping (nr. ba070376, verzenddatum 06/09) -Oostsingel 44 - veranderen van de woning (nr. ba070418, verzenddatum 06/09) - Timmermannsweg 51a - vergroten/verbouwen van stallen (nr. ba070144, verzenddatum 04/09) - Weverslo 4 - vergroten van de rijhal (nr. ba070273, verzenddatum 05/09) -Zuivelweg 2e - bouwen van een overkapping (nr. ba070391, verzenddatum 05/09) - Ysselsteynseweg 69 - bouwen van een varkensstal/machineberging (nr. ba070348, verzenddatum 06/09) - Patersstraat 13 - plaatsen van lichtreclames (nr. ba070336, verzenddatum 06/09). Sloopvergunningen - Pottevenweg 10a - slopen van stallen en loodsen (nr. slp070068, verzenddatum 04/09) - Daland 7a - slopen van twee varkensstallen (nr. slp070069, verzenddatum 04/09). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Merseloseweg ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ink0606323) - Nieuwe Overloonseweg - geringe verplaatsing van de weg (nr. ink0703848). Verleend door Burgemeester en Wethouders - Langstraat 49 - verbouwen van een winkelpand tot intern studiecentrum, internaat en informatiecentrum (nr. ba060595). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen be langhebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit voorzieningen en installaties Wm - Koepas 4 te Oirlo - dhr. J.J.W.F. van Gestel, Hoofdstraat 44a te Oirlo in verband met het plaatsen van een propaantank - Twistweg 12 te Vredepeel - dhr. J.R.A. Egelmeers, Twistweg 12 te Vredepeel in verband met vernieuwen van de propaantank. Besluit Landbouw Wm - Gezellenbaan 3 te Ysselsteyn - Renan bv, Gezellenbaan 3 te Ysselsteyn in verband met het in werking hebben van een bedrijf voor het verrichten van gemechaniseerde werkzaam heden. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het des betreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 14 september 2007 t/m 27 september 2007 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Rotven 7 te Oirlo - een oprichtingsvergunning te verlenen aan W.B.C.M. Janssen, Hoofdstraat 47 te Oirlo voor een vleesvarkenshouderij - Blakterweg 5 te Oirlo - een oprichtingsvergunning te verlenen aan P.P. Colbers-Loeffen, Biakterweg 5 te Oirlo, vooreen palingkwekerij en caravanstalling. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 14 september 2007 t/m 25 oktober 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Artikel 4.1.2. APV Er is verruiming van de voorschriften 1.1.1, 1.1.5, 1.1.7 en 1.1.8 uit de bijlage onder B van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer toegestaan aan: - Kruisstraat 2B te Venray, café 't Podium, voor zaterdag 15 september 2007 van 12:00 uur tot zondag 16 september 2007 om 01:00 uur. Tijdens de genoemde periode gelden de normale voorschriften voor horeca-inrichtingen niet. De horeca-exploitant is tijdens genoemde periode verplicht te doen en na te laten wat redelijkerwijs verlangd kan worden om overmatige hinder te voorkomen. Gelet daarop zijn voorschriften opgelegd. Uitstoot verminderen Een veel toegepast systeem is een luchtwasser bij varkensstallen. Luchtwassers zuiveren de stallucht waarbij de uitstoot van ammoniak, stank en fijnstof in de omgeving fors wordt verminderd. Hierbij kan de re ductie van verontreinigende stoffen oplopen tot 95 procent. Het blijkt dat met name oudere, traditionele bedrijven vergaande voorzieningen moeten treffen om aan de Europese verplichting te kunnen voldoen. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 11 september gevallen op lotnummer 1010465 bij VIP Bongerd straat. De bon kan worden ingewis seld bij deze Jan Linders. 15 sept. - Open dag Omroep Venray 15 sept. - Openlucht dance-event, Kruisstraat 16 sept. - Koopzondag 16 sept. - Derdewerelddag Venray wereldwijs, Henseniusplein 16 sept. - Boekenmarkt en preuvereej, Schouwburgplein 16 sept. - Rommelmarkt, Wijkcentrum 't Schopke Veltum 19 sept. - Textiel en oude kleding t/m 15 sept. - Stichting Prinses Beatrix Fonds 16 t/m 22 sept. - Nierstichting Nederland 13 september 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20