Gemeente Ven ray Uitbreiding Pare de Witte Vennen 4 Infoavond voor commissies en publiek Discussie over sluitingstijden voor horeca Gratis parkeren op koopzondag ft Woonvisie: Venray voorziet in alle woonwensen Venrayse Ondernemersprijzen Dance-event dankzij Wens- geldcampagne Beleidsplan voor optimale informatievoorziening Venray timmert aan de weg PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden In de raadzaal van het gemeentehuis is op donderdag 20 september weer een openbare informatieavond. De aanvang is om 19.30 uur. De gemeente houdt deze avonden sinds begin dit jaar. Tijdens deze regelmatig terug kerende bijeenkomsten worden presentaties over actuele onderwerpen gegeven. De presentaties zijn in eerste instantie bedoeld voor de commis sieleden, maar ook inwoners van Venray kunnen deze bijeenkomsten bijwonen. Op deze avonden geldt geen spreekrecht voor het publiek. De agenda ziet er als volgt uit: - van 19.30 tot 20.30 uur een presentatie van de afdeling Bestuurszaken in samenwerking met het Ondernemend Gezelschap Brukske (OGB) over wat er allemaal in Brukske speelt; - van 20.30 tot 21.30 uur geeft de afdeling Ruimte in samenwerking met architectenbureau MTD uit Den Bosch een presentatie over het project Centrum op de schop; - van 21.30 tot 22.30 uur geeft de concerncontroller informatie over het informatiebeleidsplan van de gemeente Venray. De gemeente Venray feliciteert Zorgboerderij De Haam, Ricor, Martin Cuypers bv, Mts. Peeters- Bonten, Mister Kool's, Nelipak bv, Lifestyle/ Secondo/D-Company en RBC De Oelderse Halte met hun nominatie voor de Venrayse Ondernemers prijzen. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 13 september 2007 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Circa 200 mensen hebben op dinsdag 4 september in De Witte Hoeve gediscussieerd over hore ca en leefbaarheid in Venray. De gemeente had de discussieavond georganiseerd omdat het college opnieuw vaste sluitingstijden wil invoeren. Die moeten een oplossing bieden voor problemen als criminaliteit, overlast en vernielingen in de nachtelijke uren, horecatoerisme en alcohol misbruik. De bezoekers waren grofweg te verdelen in drie groepen: (centrum)bewoners, bezoekers van de horeca en vertegenwoordigers van de horeca. Onder leiding van een gespreksleider werd er actief gediscussieerd in de zaal terwijl een panel, bestaande uit een vertegen woordiging van het uitgaanspubliek, bewoners, horeca en politie regel matig een duit in het zakje deed. Wethouder en loco-burgemeester Lei Heidens vertegenwoordigde het college. Hij presenteerde in het eer ste deel van de avond het standpunt van het college. Vooral horecaonder nemers en uitgaanspubliek gaven aan dat zij het niet eens zijn met het collegebesluit dat vaste sluitings tijden de problemen oplossen. Zij vinden dat ook andere oplossingen het bespreken waard zijn. Bewoners en een enkele bezorgde ouder gaven aan achter het invoeren van vaste sluitingstijden te staan. Invulling In de tweede helft van de avond werd aan de hand van stellingen doorgepraat over de invulling van de mogelijke vaste sluitingstijd. Hierbij was het de bedoeling om vooral over de gewenste tijd, verschillen tussen verschillende soorten horeca en uit zonderingsmogelijkheden te praten. Deze thema's kwamen echter nau welijks aan bod omdat de discussie steeds weer terugkwam op de ope ningstijden. De loco-burgemeester zegde toe dat er een vervolggesprek komt waarvoor een afvaardiging van alle partijen wordt uitgenodigd. Komende zondag, 16 september, is het koopzondag in Venray. U kunt dan gratis parkeren op alle plaat sen waar u normaal gesproken zou moeten betalen. Houd u er wel rekening mee dat het ook op koop zondag verboden is te parkeren op: - plaatsen van vergunninghouders - parkeerplaatsen voor invaliden - de trottoirs - plaatsen waar een parkeerverbod geldt. Ook op koopzondagen controleert de parkeerpolitie. Laat uw gezellig dagje winkelen in Venray niet bederven door een onnodige bekeuring. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten een ontwerp voor het bestem mingsplan Pare De Witte Vennen in procedure te brengen. Dit bestemmingsplan maakt de verdere ontwikkeling van het recreatiepark mogelijk. Permanente bewoning van de recreatieverblijven blijft overi gens, net als in het vorige bestemmingsplan, verboden. Een nieuw bestemmingsplan is noodzakelijk om de verdere ont wikkeling van het park mogelijk te maken. Er zijn niet alleen plannen voor nieuwe voorzieningen zoals een restaurant en zwembad, maar ook voor een uitbreiding van het aantal recreatie-eenheden tot 340 in totaal. Daaronder zijn vakantiewoningen en staanplaatsen voor kampeermidde len. Ook wordt gedacht aan de bouw van twintig vakantieappartementen. Met de realisatie van deze nieuwe voorzieningen en gewenste uitbrei dingen levert Pare De Witte Vennen een sterke bijdrage aan de recrea tieve mogelijkheden van Venray. Convenant Het gemeentelijk standpunt ten aan zien van permanente bewoning blijft onveranderd. De oeverwoningen, waterwoningen en boswoningen mogen ook volgens het nieuwe bestemmingsplan niet permanent worden bewoond. Zowel het college als de eigenaren en exploitant van het park hebben door middel van een convenant gezamenlijk verant woordelijkheid getoond om het recreatieve gebruik te waarborgen en permanente bewoning tegen te gaan. Het ontwerpbestemmingsplan ligt voor de duur van zes weken ter inzage in het gemeentehuis. Gedurende die termijn kunnen zienswijzen worden ingediend bij de gemeenteraad. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 37 De gemeente Venray stelt momenteel een nieuwe woonvisie op. In haar Ontwikkelingsperspectief en het huidige collegeprogramma is wonen namelijk als speerpunt benoemd: Venray voorziet in alle woonwensen. In de woonvisie staat hoe de gemeente dit wil bereiken. De visie bestaat uit twee delen. In het beleidskader staan de ambities op onderwerpen als star ters, woonmilieu, duurzaamheid, welzijn en zorg op de lange termijn. Ook staat erin welke maatregelen de gemeente op deze gebieden wil nemen. Het tweede deel is dynamischer, dat is het woningbouwprogramma. Dat pro gramma moet goed in de gaten worden gehouden en jaarlijks worden her zien. De gemeente moet immers goed kunnen inspelen op ontwikkelingen. Discussieochtend Omdat de gemeente graag wil weten hoe haar partners denken over de verschillende beleidsonderwerpen, hield zij vrijdag 7 september een discus sieochtend, waarvoor diverse partijen waren uitgenodigd. Zo waren onder andere dorps- en wijkraden vertegenwoordigd, maar ook projectontwikke laars, makelaars, Wonen Venray, de huurdersvereniging, Zorggroep Noord- Limburg, GGZ, de commissie ouderenhuisvesting en raadsleden. Een gemêleerde groep. Daarom werd in kleiner verband gediscussieerd per thema: Starters, Wonen welzijn zorg, Herstructurering en Woonmilieus. De groepen kregen hierbij de opdracht om zich te verplaatsen in de rol van gemeentebestuur. Per thema moesten zij aangeven wat zij wilden bereiken, hoe zij dat gingen doen en wie dat zouden moeten doen. Alle inbreng uit deze discussieochtend wordt opgenomen in de bijlage van de woonvisie. Een deel van de aanbevolen maatregelen en suggesties wordt er direct in opgenomen. Bij de maatregelen die niet worden overgenomen, wordt aangegeven wat daarvoor de reden is. De eerste activiteit naar aanlei ding van de Wensgeldcampagne voor jongeren is een feit. Zaterdag 15 september is in de Kruisstraat een dance-event, georganiseerd door en voor Venrayse jongeren. Begin mei is de campagne 'Jouw idee is geld waard' gestart. Daarmee wil de gemeente de jeugd in het kader van de jongerenparticipatie stimuleren om een activiteit of idee te bedenken en tot uitvoer te brengen. Daarvoor is een gemeente lijke subsidie van tweeduizend euro beschikbaar, die door de provincie is verdubbeld tot vierduizend euro. Behoefte Uit de aanvragen bleek dat er onder jongeren een grote behoefte bestaat aan dancefeesten. De commerciële, bestaande dancefeesten zijn vaak zeer prijzig en ver weg. Elf jongeren die deze aanvragen deden, hebben gezamenlijk een dance-event voor zo'n 1200 bezoekers georganiseerd. Na afspraken met de gemeente, politie en de burgemeester zijn de jongeren klaar voor het event voor en in jongerencentrum 't Podium. Samen met zo'n dertig vrijwilligers nemen de elf jongeren alle op- en afbouwwerkzaamheden, het bedie nen van de tappunten en de verdere organisatie voor hun rekening. Dj's zullen de hele avond muziek draaien. Eén van de ambities van de gemeente Venray is om uit te groeien naar een klantgerichte en flexibele organisatie met optimale com municatie, informatievoorziening en dienstverlening. Daarom heeft zij een nieuw informatiebeleidsplan opgesteld. Daarmee kan de gemeente daadkrachtiger werken aan het verbeteren van de integrale veiligheid en handhaving, de ruimtelijke kwaliteit en de communicatie met inwoners. De rampen in Enschede en Volendam en de bijna-ramp met het parkeerdek bij Van der Valk in Tiel in de afgelopen jaren maakten gemeentebestuurders heel duidelijk hoe belangrijk het is om direct zicht te hebben op afgegeven vergunningen. Er is bij gemeenten dan ook hernieuwde belangstelling ontstaan voor de beschikbaarheid en de kwaliteit van de gebruikte informa tie. En terecht, want bij preventie en bestrijding van rampen is het direct kunnen beschikken over alle informatie soms zelfs van levensbelang. Ook de komst van internet, intranet en e-mail vormen aanleiding om nog eens heel goed te kijken naar hoe er met informatie moet worden omgegaan. De enorme toename van informatie-uitwisseling met inwoners, bedrijven en andere (semi)overheidsinstanties stelt nieuwe eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit van gegevens. Klantgerichte organisatie De gemeenteraad en het college van Venray hebben duidelijk aangegeven wat de gemeente Venray de komende jaren wil bereiken. Eén van de ambities van Venray is om uit te groeien naar een klantgerichte en flexibele organisatie met optimale communicatie, informatievoorziening en dienstver lening. Dit streven stelt hoge eisen aan de informatievoorziening. Die moet zo ingericht worden dat de bedrijfsvoering ermee wordt ondersteund. Om dit te realiseren, heeft de gemeente een nieuw informatiebeleidsplan opgesteld. Daarin is het verbeteren van de dienstverlening een centraal thema. Digita lisering speelt hierbij een belangrijke rol. Maar de fysieke dienstverlening mag daarbij niet uit het oog verloren worden. In het informatiebeleidsplan 2007-2010 is de ambitie uitgesproken om de dienstverlening sterk te ver beteren door de informatievoorziening verder te digitaliseren, met de vraag van de klant als uitgangspunt. Verbeteren kwaliteit Met het nieuwe informatiebeleidsplan kan de gemeente Venray daadkrach tiger werken aan het verbeteren van de integrale veiligheid en handhaving, de ruimtelijke kwaliteit en de communicatie met inwoners door middel van gebiedsgericht werken, burgerparticipatie en digitale informatieverstrekking. Daarnaast wordt de kwaliteit van de digitale dienstverlening sterk verbeterd door professionalisering van de bedrijfsvoering en informatievoorziening, waarbij het bundelen van bestuurskracht middels regionaal samenwerken mogelijk is. Voor de beleidsperiode 2007-2010 zijn vier programma's gefor muleerd. Die richten zich op het verbeteren van de fysieke en digitale dienst verlening door gegevens, informatie, documenten en werkstromen vergaand te digitaliseren en deze vervolgens te ontsluiten via een geografische kaart. Het nieuwe informatiebeleidsplan laat een goede balans zien tussen ambitie en wettelijke verplichtingen. Vooral het nut en noodzaak van beoogde ontwikkelingen zijn hierbij gekoppeld aan een gezonde financiële planning. En dat moet leiden tot voor inwoners zichtbare resultaten. Immers, die inwoners staan ook hier centraal. 1.Tot half december wegwerkzaamheden Veltum: Cunerahof, Claudiahof, Isabellahof, Lidwinahof, Laurahofen Kulutweg; 2. Tot half december wegwerkzaamheden Landweert: Akelei, Kruidenlaan, Christoffelkruid, Dovennetel en Bolderik; 3. Tot en met september wegwerkzaamheden aan de Vlierstraat. De Vlierstraat is afgesloten; 4. Tot en met november Aan den Heuvel: start bouwrijp maken fase 2; 5. Tot eind september aanleg vrijliggend, dubbelzijdig fietspad langs de Metaalweg en de Spurkt (tot aan de Spurkterweg).

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19