Vier jaar cel voor Venraynaar Horeca boos op gemeente CDA zet wethouder onder druk Zeshonderd WOZ-bezwaren Veilig naar school in Veulen 2 DAGEN LANG DE GEHELE ZOMERCOLLECTIE VOOR DE HELFT VAN DE HELFT Julicher Meijer Daarnaast enkele actuele spectaculaire aanbiedingen MAN WOMAN SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 6 september 2007 - Pagina 3 vrijdag 7 en zaterdag 8 sept. van. o.a. Hugo Boss, mc Gregor, Riverwoods, Pierre Cardin, enz. enz. daarnaast als extra aanbieding: Hugo Boss Kostuums nu 98,- Hugo Boss Colberts nu 49,- Winterjacks, perfecte kleuren van 298,- nu 79,- tot ziens bij PAUL BROUWER MODE De rechtbank in Roermond heeft dinsdag de 40-jarige Guus M. uit Venray veroordeeld tot vier jaar cel voor poging tot moord op een man uit Blerick. De veroordeling is beduidend lager dan het Openbaar Minis terie (OM) had geëist: negen jaar gevangenisstraf. Volgens het OM heeft M. in maart dit jaar in een woning aan de Kolkweg in Venray een schot gelost, waardoor het slachtoffer gewond raakte. Omdat deze zich bijtijds afwendde en omdat het pistool na het eerste schot had gehaperd, overleefde de Bleric- kenaar de moordpoging. De ver dachte op zijn beurt verklaarde dat hij de man alleen maar had willen imponeren, dat het wapen bij het doorladen per ongeluk was afgegaan en dat er dus geen spra ke van een poging tot moord was. Aanleiding voor de confrontatie was een slepend conflict over een hennepplantage. M. zou de Bleric- kenaar in de zomer van 2003 ook al hebben belaagd, destijds met een mes. Omdat M. nog een voorwaar delijke straf achter zijn naam had staan en in de termijn dat deze voorwaarden golden opnieuw in de fout is gegaan, moet hij naast de vier jaar ook nog eens drie maanden extra de cel in. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG Langer vast De 36-jarige man uit Venray die vorige week zaterdag na een wilde achtervolging werd aange houden op de Deurneseweg op verdenking van poging tot dood slag, is vorige week woensdag voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Die heeft beslist dat de man in bewaring blijft voor verder onderzoek. De man wordt ver dacht van poging tot doodslag op een motoragent. Hij zat dronken achter het stuur toen hij zaterdag avond op de vlucht sloeg tijdens een alcoholcontrole. Boek bestellen? www.vandenmunckhof.nl Schieten met pistool De politie zoekt getuigen van een incident dat donderdag aan het einde van de middag omstreeks zes uur plaatsvond op de Luitstraat. Voor zover nu bekend stonden er diverse jon geren bij elkaar en één van hen schoot enkele malen met een pistool in de lucht. Mogelijk gaat het om een gasalarmpistool. Ver volgens renden de jongeren weg. Getuigen belden de politie waarna agenten een onderzoek instelden. De politie wil graag weten wat er precies is gebeurd en vraagt getui gen contact op te nemen met de basiseenheid Venray via telefoon nummer 0900-8844 (lokaal tarieD. De horecabedrijven in Venray zijn boos op burgemeester Waals en het college. Een halljaar geleden maakte Waals bekend dat de vaste sluitingsuren weer worden ingevoerd. Terwijl uit evaluaties nooit is gebleken dat sinds de komst van vrije slui tingstijden in 2002 er meer overlast zou zijn. Integendeel, want vooral in het begin waren de reacties overwegend positief. De aankondiging van Waals viel de horeca dan ook koud op het dak. Bert Pelzer haalde dinsdag tijdens de bijeenkomst in De Witte Hoeve fel uit. "Er wordt over ons maar niet met ons gesproken. Wij als horeca zijn helemaal niet gehoord. We worden niet serieus genomen. Het col lege zet vaste sluitingsuren nu als zwaar geschut in als een voldongen feit. Maar wij hadden liever eerder onze mening gegeven. Wij wachten nog steeds op een uitnodiging." Op 30 oktober neemt de gemeenteraad een besluit. Wethouder Heidens, die burgemeester Waals verving, erkende de misser. De stan daardzin 'dit verdient niet de schoonheidsprijs' werd weer eens van stal gehaald. "Het spijt ons dat dit niet de goede volgorde is. Het had inderdaad beter gekund. We hadden eerst met de betrokkenen moe ten praten", verklaarde Heidens, die beloofde dit op korte termijn als nog te doen. Politiechef John Geraedts meldde dat de politie te wei nig capaciteit heeft om in het weekeinde overal kordaat op te treden. "Venray heeft een uitgebreid uitgaanscentrum. Bovendien moeten we ook in de dorpen en wijken zijn." Het Venrayse beveiligingsbureau Eye Watch heeft het initiatief genomen in de nachtelijke uren drie of vier veiligheidsbewakers op straat in te zetten. Ze zijn oproepbaar voor de kroegbazen en treden op verzoek ook op in de cafés. Volgens Twan van Bussel van De Koets kost hem dit 100 euro per avond. "Dat heb ik er best voor over. Maar dan moet de overheid ook meebetalen. Veilig heid op straat is toch een overheidstaak. De gemeente wilde echter niet meedoen." Bert Pelzer van De Uitmarkt ziet het ook helemaal zit ten. "Dit zou veel problemen oplossen maar dan moeten wel de kos ten worden gedeeld." Volgens John Geraedts is het niet zo eenvoudig. "Want handhaving van de openbare orde is nu eenmaal een taak van de politie en niet van een particulier bedrijf. Er dienen dan wel eerst heel goede afspraken gemaakt te worden." Raadslid John Michels: "We zijn getreuzel sporthal meer dan zat" Het CDA ligt opnieuw over hoop met wethouder Emonts (PvdA). Emonts had beloofd dat hij vorige week in de com missie Maatschappelijke Dien sten met een projectvoorstel, inclusief een financiële onder bouwing, zou komen voor de nieuwe sporthal. Het CDA is er verbolgen over dat de wethou der zich niet aan de afspraak heeft gehouden. "We zijn het gedraai en getreuzel meer dan zat", foeterde CDA-raadslid John Michels. De grootste partij vindt dat het sowieso allemaal veel te lang duurt. Volgens wethouder Emonts kan de sport- en evenementenhal er niet eerder komen dan medio 2010. Het CDA meent dat de hal eind 2008 klaar moet zijn. Al voor de zomervakantie kwam het CDA in botsing met de PvdA-wethou- der. Nu het beloofde plan er niet ligt, lijkt dit de bekende druppel. "Het betekent weer minimaal zes weken uitstel", klaagde Michels. Emonts sprak dit tegen en zegde toe dat het projectplan er voor de volgende commissievergadering van oktober is. Het is de vraag of het CDA hier genoegen mee neemt. Gezien de scherpe toon die Michels don derdag aansloeg, zal Emonts in de raadsvergadering van 18 septem ber onder vuur komen te liggen. Oppositiepartij Samenwerking staat volledig achter het CDA. "Ook wij vinden dat het veel te lang duurt", zei commissielid Mar tin Wijnhoven. "De sporthal kan niet wachten tot 2010. Wij zul len een initiatiefvoorstel van het CDA steunen." Wijnhoven wilde weten of het CDA op 18 septem ber ook politieke consequenties trekt. Daar wilde Michels nog niet op ingaan. "Daar komen we in de raadsvergadering wel op terug." Maar duidelijk is dat Emonts het krediet aardig heeft verspeeld bij de CDA'ers. Het is de partij ook een doorn in het oog dat de bouw van het mfc (multifunctioneel centrum), waar de sporthal aan vankelijk deel van uitmaakte, maar niet wil vlotten. In juni ondernam het CDA een vergeefse poging de stekker uit het mfc te trekken. De partij vindt dat de gemeente de verenigingen en toekomstige gebruikers niet jarenlang aan het lijntje kan houden. Mathieu Emonts moest donder dag door het stof. "Heel vervelend dat ik mijn afspraken niet nakom. Ik heb het inderdaad bij herhaling toegezegd." De wethouder voegde eraan toe dat het uitstel van het projectplan geen vertraging voor de bouw van de sporthal bete- Bij de gemeente Venray heb ben circa zeshonderd huisei genaren bezwaar aangetekend tegen de hoogte van de WOZ- beschikking. Begin dit jaar zijn de nieuwe taxatiewaarden van alle gebouwen bekend gemaakt. Aan de hand van de waarde van een pand wordt de ozb (onroerendezaakbelas- ting) berekend. Theo Mulders (Samenwerking) stelde woensdag vragen in de commissie Middelen. Hem was ter ore gekomen dat in een straat een kwart van de bewoners met suc ces bezwaar heeft gemaakt tegen de te hoge aanslag. In alle geval len is de WOZ-waarde naar bene den bijgesteld. Wethouder Van der Broeck (CDA) kon nog niet zeggen hoeveel procent van de bezwa ren daadwerkelijk heeft geleid tot een lagere taxatiewaarde. "We zijn bezig het te analyseren. Als blijkt dat in een bepaalde straat of buurt de WOZ-waardes veel te hoog zijn, dan zullen we actie ondernemen." Mulders reageerde dat het zich snel rond spreekt in de buurt. "Het gevolg kan zijn dat iedereen bezwaar gaat maken." Van der Broeck heeft daar geen moeite mee: "De mensen hebben recht op een juiste taxatie.Als het bezwaar gegrond is, dan zullen we het bedrag naar beneden bij stellen. We gaan hier redelijk mee om." In vergelijking met 2006 zijn de WOZ-waarden in de gemeente Venray met gemiddeld zeven tot acht procent gestegen. Volgens Van der Broeck is dit vergelijk baar met de landelijk stijging. De wethouder wijst er nog op dat zeshonderd bezwaren slechts 2,7 procent is van het totale aantal beschikkingen. "Dus het aantal valt reuze mee." Printwerk offerte? www.vandenmunckhof.nl Fietser aangehouden De politie heeft vorige week woensdagavond op de Hoen derstraat een 53-jarige fietser uit Venray aangehouden. De man was betrokken bij een aanrijding met een bromfiets op de Eloen- derstraat. De 17-jarige bromfiets ster had de fietser over het hoofd gezien door de laagstaande zon. Er raakte niemand gewond. De man bleek te veel alcohol te hebben gedronken. Hij kreeg hiervoor een rijverbod opgelegd van vier uur. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 kent. Volgens Emonts waren er wel tachtig varianten voor een sport en evenementenhal. "Die moesten allemaal worden doorgerekend. Het was een hele klus. De goed koopste variant kost 3 miljoen euro en de duurste 12 miljoen. Het is onverantwoord zoveel vari anten aan de commissie voor te leggen. Dan zou de discussie alle kanten opgaan. Ik wil eerst meer richting hebben met een keuze uit slechts enkele varianten." Er moeten nog veel knopen worden doorgehakt. Komt de sporthal los van De Wetteling of er tegenaan? Hoe zit het met de horeca? Samen met De Wetteling of toch apart? Er zijn verenigingen die graag een eigen ruimte heb ben binnen de hal. In hoeverre is dit mogelijk? Maar Emonts kon het CDA niet overtuigen. "De wethouder had zijn huiswerk eerder moeten doen. Het voorstel had er nu moeten zijn. De gebruikers zijn opnieuw zwaar gedupeerd", aldus Michels, die voet bij stuk houdt en eist dat de sporthal er eind 2008 staat. Ook de WD en Lokaal Aktief vinden dat 2010 veel te laat is. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) wijst erop dat de druk op de plei nen en centrumbewoners al erg groot is door de vele evenemen ten. "Daarom moet die hal er zo snel mogelijk komen." Sportver enigingen en het Raayland Col lege staan al jarenlang te springen op een nieuwe sporthal. Wethouder Emonts verklaarde dat het gewoon niet sneller kan. Hij nodigde Michels uit om op de afdeling poolshoogte te komen nemen. "Want het is een proces dat veel tijd nodig heeft. Het moet ook met een Europese aanbeste ding gebeuren. Maar als het snel ler kan, dan zullen we het onmid dellijk doen." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Kroegbazen en publiek voor vrij sluitingsuur; ouders en bewoners tegen De discussie over al dan niet vrije sluitingsuren voor de horeca heeft Venray in twee kampen verdeeld. De hore caondernemers en het uit gaanspubliek zijn tegen het voornemen van B en W voor herinvoering van een vast sluitingsuur. Terwijl de cen trumbewoners en de ouders van uitgaande jeugd maar wat graag zien dat de kroegen eer der sluiten. Vijf jaar geleden zijn de slui tingstijden in Venray los gelaten. Voor die tijd moesten de cafés om twee uur dicht. Nu sluiten de meeste tussen twee en vijf uur. Enkele kroegen gaan langer door en zij zorgen ook voor de meeste overlast. Venray zou namelijk in de nachtelijke uren 'zuiptoeristen' van buiten de gemeentegrenzen aantrekken. Volgens de politie zorgen zij in de vroege ochtend uren voor nogal wat overlast. Dat is de belangrijkste reden dat het college weer terug wil naar vaste sluitingstijden. "Criminaliteit, overlast en vernielingen moeten we voorkomen", zei wethouder Heidens die dinsdag tijdens de bijeenkomst in De Witte Hoeve burgemeester Waals, die ziek was, verving. Bovendien zit de gemeen te 'niet te wachten op horecatoe- risten waar we veel last van heb ben", zei Heidens, die tevens het alcoholmisbruik hoopt terug te dringen. Tineke Lamers sprak namens het wijkplatform centrum. Vol gens haar juichen de bewoners vaste sluitingstijden toe."Dan heb ben 's nachts maar een uur hinder van overlast. Terwijl het nu tot 's morgens vroeg doorgaat." Enkele ouders maken zich zorgen over het drinkgedrag van hun kinderen. Ze drinken zich eerst stevig thuis in en zoeken dan tegen midder nacht cafés als 't Podium op. Pas diep in de nacht komen ze, veelal flink aangeschoten, weer thuis. "De dag erna zie je ze niet", merk te een moeder op. "Ze liggen dan bijna de hele dag op bed en zijn niet in staat om aan het gezinsle ven deel te nemen." Volgens kroegbaas Bert Pelzer gaat de jeugd echt niet eerder stappen als de cafés eerder sluiten. "Toen er nog vaste sluitingstijden waren, kwam de grote stroom ook pas na half elf op gang. En dat is nu nog steeds zo. We zouden ook liever zien dat de mensen tussen zeven en twaalf uitgaan. Maar dat bepalen de bezoekers zelf." Dat het onderwerp behoorlijk leeft, bleek uit de tweehonderd belangstellenden die zich flink roerden. Sprekers konden reke nen op applaus of op afkeurend boegeroep. Enkele jongeren vin den het maar wat fijn dat de kroe gen nu zo lang doorgaan. "Ik moet er niet aan denken dat we al om twee uur naar buiten moeten", merkte een jonge bezoekster op. "Dan gaan we echt niet naar huis toe. We blijven op straat hangen of we zoeken iets op wat nog wel open is." Volgens Bert Pelzer is het landelijk juist de trend de sluitingsuren meer vrij te geven. "Herinvoering van vaste tijden betekent dan ook een stap terug voor Venray." Een meerderheid vindt dat er geen onderscheid gemaakt mag worden. Als er een vast sluitings uur komt, dan moet het voor iedereen gelden. Dus ook voor dis cotheek Zenith. Vooral om grote verplaatsingen in de nachtelijke uren te voorkomen. De vraag is wat er met de 'droge horeca' (cafe taria's en shoarmatenten) moet gebeuren. Mogen ze een uur langer openblijven of moeten ze gelijktij dig of juist eerder sluiten dan de cafés, zoals al in enkele steden het geval is. De meeste bezoekers vin den dat de cafetaria's langer open mogen zijn. Dat vindt ook Twan Peeters van snackbar De Hoender. "Ik werk er nu twintig jaar en we hebben slechts één keer de politie gebeld dat er buiten een vechtpar tij was. Verder zijn er bijna nooit problemen. Ik zie niet in waarom we eerder moeten sluiten." De beschuldigende vinger ging telkens in de richting van een paar kroegen waar het niet pluis zou zijn. Niemand in de zaal durfde echter man en paard te noemen. Duidelijk werd dat een aantal kroegen 'verkeerd' publiek aan trekt die voor de overlast zorgt. Het zou om enkele tientallen per sonen gaan. Terwijl de overgrote meerderheid van het uitgaanspu bliek nauwelijks problemen geeft. "Wij gaan na het uitgaan geen rot zooi schoppen. Maar we worden wel de dupe van enkele raddraai ers die het voor de rest verzieken. De politie moet die bezoekers en die kroegen veel harder aan pakken", merkte iemand op. Een kasteleinsvrouw is het beu. "Het zijn altijd dezelfde cafés die voor overlast zorgen. Moeten de goede daarvoor boeten?" Bert Pelzer zei dat om vijf uur de meeste hore cagelegenheden dicht zijn. "De overlast vindt vooral 's morgens vroeg plaats. De kroegen die dan nog open zijn, zijn toch makkelijk te traceren." Politieman Frans Coumans zegt dat de politie alleen toezicht houdt in de openbare ruimte. "En wij kunnen aan onruststokers niet zien uit welke kroeg ze komen." Zijn chef John Geraedts verklaar de dat het aantal overlastmeldin- gen in de afgelopen jaren vrijwel gelijk is gebleven. "Maar de aard van de meldingen is veranderd. Er zijn veel meer zware delicten in de vroege ochtenduren", aldus Geraedts, die weet dat er in Ven ray 'een paar louche kroegen zijn'. "We treden ook op tegen mis standen. Ook burgemeester Waals schroomt er niet voor. Dan belt hij me op en vraagt 'John, moeten we deze kroeg sluiten?." Het was afgelopen dinsdag niet alleen kermis in Veulen, maar het hele dorp liep tevens uit voor de feestelijke opening van de nieuwe verkeerssituatie voor de school. Sinds vorig jaar was de dorps raad, samen met de school en de ouders, in overleg met de gemeente Venray en Veilig Ver keer Nederland, om de onveilige verkeerssituatie voor de school aan te pakken. Het terrein van de school liep namelijk rechtstreeks over in de drukke Veulenseweg. Daardoor ontstonden regelmatig gevaarlijke situaties voor de kin deren die te voet of met de fiets naar school komen. In de nieuwe situatie is het terrein afgeschermd door een mooie haagbeukenhaag die de gemeente Venray inmiddels heeft geplaatst. De schoolleiding heeft met de ouders afspraken gemaakt over het halen en brengen van de leer lingen, zowel te voet als met de fiets of de auto. Deze afspraken zijn vastgelegd in het schoolregle ment. De verkeersbrigadiers heb ben verder een belangrijke taak in het veilig overzetten van de leer lingen op het kruispunt Veulen- seweg-Brugpas. Ook hierover zijn goede afspraken gemaakt. Afgelo pen dinsdag is de nieuwe situatie feestelijk geopend. De directeur van basisschool Antonius heeft, samen met de voorzitter van de dorpsraad en een leerling van de school het lint doorgeknipt, en daarmee de nieuwe verkeerssitu atie voor geopend verklaard. De ballonnenwedstrijd, de clown en de medewerking van de mensen van de kermis, met hun muzikale bijdrage, verhoogden verder de feestvreugde. WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl Gratis kennismakingsgesprek Sluitingstijd horeca zorgt voor twee kampen

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3