Kunstkring Amber 25 jaar Basiscursus Kinderkoordirectie Rooy2U op kermis Oostrum Sacramentsprocessie in Blitterswijck Molen Nooit Gedacht open monument Vensters op Venray V-Kick Festival 2007 Dag van de Vrijwilliger Genomineerden Ondernemersprijzen r -r Niets! PEEL EN MAAS Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 6 september 2007 - Pagina 28 Dit jaar bestaat kunstkring Amber in Venray 25 jaar en daarom houdt de kunstkring een schildersweekend waar aan vele amateur-kunstenaars- verenigingen aan deelnemen. Deze verenigingen zijn aan gesloten bij het (ZSA) Het Zuid Nederlandse Samenwerkingsver band Amateur-kunstenaarsvereni gingen. De deelnemers komen uit Zeeland, Brabant, Gelderland en Amber is het enige lid uit Limburg Het weekend vindt plaats op 14, 15 en 16 september. De schilders verblijven in een kampeerboerde rij in Oirlo en kunnen van daaruit rondzwermen in het Noord Lim burgse landschap om de dorps gezichten en landschappen op doek vast te leggen. In de afge lopen 25 jaar heeft Amber zich meerdere malen gemanifesteerd door het houden van exposities in de schouwburg in Venray, het gemeentehuis en het provincie huis in 's-Hertogenbosch. Amber heeft deelgenomen aan de Open Monumentendag, waarbij diverse schilderwerken van leden over genomen zijn door het museum Freulekeshuus. Ooit hebben leden een groot decor geschilderd voor de schouwburg waarop de Rosmo len geschilderd werd.Amber heeft al vaker een schildersweekend gehouden voor de ZSA-leden. Een van de hoogtepunten voor Amber was in november 1992 de geza menlijke expositie van de leden van Amber In samenwerking met AIDA Nederland in Amsterdam, de organisatie voor opvang van vluchtelingen kunstenaars welke gastexposanten werken tentoon stelden. Ook de winkels op de route van de schouwburg naar het gemeentehuis stelden destijds hun etalages ter beschikking voor het plaatsen van kunstwerken. Men sen die individueel thuis de hobby tekenen of schilderen beoefenen en die wat aansluiting zoeken met hobbygenoten, die kunnen zich als lid aanmelden bij Jack van Bakel via tel. (0478)631509 of bij Martin Arens via tel. 06-52432722. Elke donderdagavond komen ze bij elkaar om vrij te tekenen of te schilderen. Kunstencentrum Venray houdt in samenwerking met NSGV-Roer- mond en VNK-Limburg een basis cursus Kinderkoordirectie. De cur sus start in september en wordt gegeven in Kunstencentrum Venray op de woensdagavond. In 25 lessen maken de cursisten kennis met verschillende vakken als; algemene muziektheorie, slag techniek, repetitietechniek, stern- vorming en repertoire (kerkelijk en niet kerkelijk). Daarnaast komt organisatie kinderkoor en com municatie aan bod. De cursus is bedoeld voor iedereen die belang stelling heeft voor de kinderzang, mensen die in het onderwijs wer ken, mensen die in de toekomst of nu al werken met een kinderkoor. Voor informatie kan men contact opnemen met Kunstencentrum Venray, Henriëtte Mooren via tel. (04780585320 of met NSGV Kind-koor-kerk, Joke Halmans via tel.(0478)583806. Rooy2U geeft op vrijdag 7 sep tember vanaf 22.00 uur een optre den in de feesttent bij het Allemans Cafe in Oostrum. Dit is alweer het zevende optreden van de Venrayse U2 band die aanvankelijk enkel en alleen was opgericht voor Konin ginnenacht. "Zolang de jongens van Rooy2U er zin hebben en het goed aanslaat bij het publiek, gaan we gewoon door", aldus John Janssen, manager van de band. Nadat de Venrayse U2-ers hadden aangekondigd om nog een tijdje door te gaan met deze succesfor mule, hebben ze flink aan de weg getimmerd. Dit blijkt onder ande re uit een aantal nieuwe nummers die in Oostrum voor het eerst ten gehore worden gebracht, een ver nieuwde website www.rooy2u.nl. waar ook enkele live videoclips te bewonderen zijn, een live DVD en de samenwerking met SLS Pro ductions Showeventz. Met dit evenementenbureau wil Rooy2U meer landelijke bekendheid gaan krijgen. Het eerste optreden onder deze samenwerking vindt plaats in Vinkei op vrijdag 21 september. Maar dus eerst in Oostrum, waar bij wederom Jack -BB King van Els- en de BOB horn section van de partij zijn. Wat gebeurt er als U niet adverteert Zondag 9 september trekt er weer een sacramentsproces sie door de straten van Blit terswijck. Het dorp kent twee processies per jaar, één rond sacramentsdag (in mei of juni) en de andere rond 8 septem ber. Voorafgaand aan de pro cessie draagt pastoor Hans te Boekhorst om 09.00 uur een hoogmis op in de parochie kerk OL Vrouwe Geboorte. Na de heilige mis trekken het St. Antonius Abt Gilde, muziekver eniging Moed en IJver en diverse andere verenigingen, voorafge gaan door bloemenstrooiende kin deren, weer door de straten van Blitterswijck. Pastoor Te Boekhorst wordt door het gilde St. Antonius Abt begeleid door de straten van Blitterswijck. De processie ver trekt vanuit de kerk en stopt bij twee rustpunten. Als eerste bij hetAntoniuskapelletje (Antonius- straat), de tweede rustplaats is bij het Mariakapelletje (kruising Lang straat, Pastoor Verheggenstraat). Kerkkoor, zangvereniging Erato en koor De Engelenbak zingen bij de fraai versierde kapelletjes (rustal- taren). van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Komend weekend is het Open Monumentenweekend. Molen Nooit Gedacht in Merselo opent deze twee dagen de deuren om bezoekers te ontvangen. Ook al is het thema dit jaar Moderne Monumenten, vele monumenten uit voorgaande jaren zijn geopend, zo ook de molen in Merselo. Men is beide dagen tus sen 13-30 en 16.30 uur van harte welkom. De molenaar ontvangt de bezoeker en geeft een rondlei ding door dit prachtige industrieel monument. Indien er voldoende wind is kan men zien hoe de graankorrels gemalen worden tot meel. Tevens heeft de molenaar, in het kader van het jaar van de molens, veel informatiemateriaal over molens. Wanneer men zelf brood bakt kan men in de molen terecht voor meel. Onder de titel Vensters op Venray loopt tot en met 28 oktober 2007 in Museum 't Freulekeshuus een tentoon stelling over Venrayse zon dagsschilders die actief zijn geweest in de jaren '30-'50. Op de tentoonstelling is een ruime keuze te zien van wer ken van veertien Venrayse schilders. Peel en Maas stelt in een nieuwe serie de kun stenaars en hun werken aan u voor. In deel 10: Thij Min. De tekeningen van Thij Min laten op een eenvoudige wijze het Venray zien dat al weer verdwe nen is. Zijn liefde voor het dorp en de omgeving noopten hem zijn tekentalenten te richten op hetgeen hij in zijn onmiddellijke omgeving zag. Een heel bewogen leven heeft hij gehad in Indonesië, zijn tweede vaderland. Oorlogs leed waaronder 3,5 jaar krijgsge vangenkamp - daardoor gedwon gen scheiding van zijn familie - en tegelijkertijd de schoonheid van de Indonesische mens en het land waren in die tijd de inspiratiebron nen voor zijn tekeningen en schil derijen. Om zijn gezin de oorlogs ervaringen te vertellen heeft hem ertoe gebracht daarover een boek te schrijven. Later in Venray volg den nog meer boeken met verha len in het dialect over Venray en over zijn bewoners. Thij Min is in 1927 als onderwijzer naar Indone sië vertrokken, werd daar school hoofd aan diverse lagere scholen en daarna directeur van een mid delbare school in Sukabumi. Hij is de ook de oprichter van een verpleegstersopleiding en een kweekschool. Na zijn terugkeer in Nederland werd hij tekendo cent op het Boschveldcollege in Venray. Deze expositie laat het Venray van toen zien, de tijd van vóór de oorlog en vóór de massale uitbrei ding van de Venrayse wijken. Voor veel Venraynaren zijn de olieverf schilderijen, aquarellen, potlood- en pentekeningen een feest van herkenning. In een brochure is van elke schilder een kort levens verhaal opgenomen. Museum 't Freulekeshuus is te bezoeken op woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten de normale openingstij den kan men na afspraak ook met groepen terecht. Tel. (0478) 583880. Uitbreiding De Witte Vennen Het college van burge meester en wethouders heeft besloten een ontwerp voor het bestemmingsplan Pare De Witte Vennen in procedure te brengen. Dit bestemmings plan maakt de verdere ontwik keling van het recreatiepark mogelijk. Permanente bewo ning van de recreatieverblij ven blijft, net als in het vorige bestemmingsplan, verboden. Een nieuw bestemmingsplan is noodzakelijk om de verdere ont wikkeling van het park mogelijk te maken. Er zijn niet alleen plan nen voor nieuwe voorzieningen zoals een restaurant en zwembad, maar ook voor een uitbreiding van het aantal recreatie-eenheden tot 340 in totaal, waaronder vakantie woningen en staanplaatsen voor kampeermiddelen. Ook wordt gedacht aan de bouw van twintig vakantie-appartementen. Met de realisatie van deze nieuwe voorzie ningen en gewenste uitbreidingen levert Pare De Witte Vennen een sterke bijdrage aan de recreatieve mogelijkheden van Venray. Het gemeentelijk standpunt ten aan zien van permanente bewoning is onveranderd gebleven. De oever woningen, waterwoningen en de boswoningen mogen ook volgens het nieuwe bestemmingsplan niet permanent worden bewoond. Zowel het college als de eigena ren en exploitant van het park hebben door middel van een con venant gezamenlijk verantwoor delijkheid getoond om het recre atieve gebruik te waarborgen en permanente bewoning tegen te gaan. Het ontwerp bestemmings plan wordt voor de duur van zes weken ter inzage gelegd op het gemeentehuis. Gedurende die ter mijn kunnen zienswijzen worden ingediend bij de gemeenteraad. Ieder jaar staat een andere groep vrijwilligersorganisaties centraal tijdens de Dag van de Vrij williger. Voor 2006 was datVrijwil- ligerswerk en jongeren. De prijs is toen uitgereikt aan de Stichting Kindervakantiewerk Venray. Dit jaar is het thema vrijwilligerswerk in eigen leefomgeving. De organi satoren willen hiermee met name wijzen op het belang van vrijwilli gerswerk dat in verband staat met wijk, dorp of buurt. De prijs, een bedrag van 500 euro, wordt dit jaar toegekend aan een organisatie die voortkomt uit deze doelgroep. De Dag van de Vrijwilliger wordt gehouden op zaterdag 10 novem ber in de foyer van Schouwburg Venray. Match Steunpunt voor Vrijwil ligerswerk Venray, die deze dag in Venray organiseert is al enkele maanden met een werkgroep bestaande uit vrijwilligers volop bezig met de voorbereiding van deze middag. Deze dag is bedoeld om de vrijwilligers uit Venray en kerkdorpen in het zonnetje te zetten, en aandacht te geven aan vrijwilligerswerk in het algemeen. In Venray gaat het om ongeveer 8000 mensen, jong en oud, die op een of andere manier vrijwilli gerswerk doen en daarmee Venray levendig en leefbaar houden. Cen traal deze middag staat de uitrei king van de prijs voor de vrijwil ligersorganisatie van het jaar. De organisatie heeft ervoor gekozen deze prijs dit jaar te laten gaan naar een vrijwilligersorganisatie die vooral op de eigen (beperkte) leefomgeving gericht is de buurt/ wijk of het eigen dorp. Een onaf hankelijke werkgroep die de prijs winnaar gaat selecteren heeft een aantal criteria opgesteld zoals: Het vrijwilligerswerk is min of meer structureel dus niet eenmalig. Het gebeurt in georganiseerd verband en is bekend bij dorps of wijkra den. Valt op door haar vernieu wend karakter of is stevig gewor teld in zijn omgeving. In het werk blijkt de waardering voor vrijwil ligerswerk. Vrijwilligersorganisaties kunnen zich zelf als kandidaat aanmelden. Ook kunnen mensen die vinden dat een vrijwilligersorganisatie in hun dorp wijk of buurt voor deze prijs in aanmerking moet komen de organisatie opgeven. Aanmel den kan tot vrijdag 21 september bij Match, Steunpunt vrijwilligers werk Venray Marktstraat 8, 5801 BM in Venray of via e-mail info@ vrijwilligerswerkvenray.nl. Bij deze aanmelding is een korte motivatie over waarom de voorgestelde vrij willigersorganisatie voor de prijs in aanmerking komt belangrijk. De genomineerde bedrijven voor de Venrayse Onderne mersprijzen 2008 zijn dins dagavond bekendgemaakt. Het zijn Martin Cuypers, Mister Kool's, Nelipak, Ricor, Life style/ Secondo/D-Company, De Oelderse Halte, Maatschap Peeters-Bonten en Zorgboer derij De Haam. Op de dag dat premier Bal kenende Nederland opriep 'het ondernemersbloed sneller door de aderen te laten stromen' werd in Venray het startsein gegeven voor een initiatief dat zijn woor den al jaren in de praktijk brengt: de uitreiking van de Venrayse Ondernemersprijzen. Dinsdag avond maakten de voorzitters van de ondernemersverenigingen uit Venray en Meerlo-Wanssum bekend welke onderneming zij namens hun vereniging nomine ren voor de Loek Nelissen Prijs en de Rabobank Publieksprijs 2008. Uit de in totaal acht genomineer den zullen op 3 januari 2008 de winnaars worden gekozen tijdens het Venrayse Ondernemers Evene ment in de Venrayse schouwburg. Het thema dit jaar is 'Ondernemer schap en verandering'. Namens het organisatiecomité toonde voorzitter Gé Peterink zich zeer verheugd over de variatie in geno mineerde bedrijven. Wie zijn de genomineerden? Om te beginnen nomineert onder nemersvereniging Business Vision Venray het Venrayse bedrijf Martin Cuypers, omdat deze onderne ming zich onderscheidt met zijn 'Alles voor kantoor'-concept en zich bovendien midden in een veranderingsproces bevindt, waar aan leiding wordt gegeven door twee nieuwe managers. MKB afdeling Meerlo-Wans- sum nomineert Mister Kool's, een Wanssumse onderneming voor tapijt- en meubelreiniging. MKB omschrijft zijn kandidaat als 'een fenomeen in de gespecialiseerde schoonmaakbranche'. Begonnen in Bergen, in 2001 verplaatst naar Wanssum en ook daar succesvol door te veranderen, getuige inmid dels twee uitbreidingen. Nelipak is de kandidaat van de Industriële Club Venray. Het Ven rayse Nelipak legt zich sinds 25 jaar toe op verpakkingsmateria len, bijvoorbeeld voor medische instrumenten. Een uitstekende kandidaat, vindt ICV, want veran deringen zijn voor Nelipak aan de orde van de dag. Zie de overname door een ander bedrijf, maar ook de recente overname van een Amerikaans bedrijf. Er zijn twee ondernemers genomineerd die actief zijn in de modebranche. Venray Centraal nomineert Ricor, speciaalzaak voor dames- en herenkleding. Ricor weet volgens Venray Cen traal uitstekend in te spelen op veranderingen. Dat blijkt uit de diverse aanpassingen die de zaak sinds eind jaren tachtig heeft ondergaan, waarvan de meest recente enkele weken geleden werd afgerond. Lifestyle, Secondo en D-Company zijn de namen van de drie kledingwinkels van het ondernemersgezin Van Dijk, geno mineerd door MKB Venray. Dat er inmiddels al drie zaken zijn, zegt alles over de veranderingszin van deze genomineerde, aldus MKB Venray. Natuurlijk is ook de agrarische sector vertegenwoordigd. Regio Business Centrum 'De Oelderse Halte' is de kandidaat van Agri Business Groep Venray e.o. De Oelderse Halte is een samenwer kingsverband van twintig bedrij ven in de agribusiness. Innovaties als de telers- en handelsvereniging Carnola en Magi-con (veevoeder op recept) symboliseren hun ver nieuwingsdrang. Maatschap Pee- ters-Bonten, genomineerd door LLTB Venray, is een vollegrond- stuinbouwbedrijf in Heide met als specialiteit rabarber. De LLTB noemt deze genomineerde 'een lot uit loterij', getuige de steeds mechanischer rabarberteelt en een innovatie als biologische teelt voor babyvoeding. De achtste en laatste genomineerde is Zorgboer derij De Haam in Veulen namens ondernemersvereniging VZO. De oorsprong van deze onderneming is een agrarisch bedrijf, maar De Haam onderging een metamor fose tot zinvolle dagbesteding aan ouderen, waar tevens gewerkt wordt aan natuur- en landschaps beheer. Met deze acht ijzersterke kan didaten staat het nu al vast dat de twee winnaars van afgelopen jaar (OTTO WorkForce won de Loek Nelissen Prijs; Sikes Champignons de Rabobank Publieksprijs) waar dige opvolgers zullen krijgen. Kunst Cultuur Vorig jaar werd door jonge- renstichting V-Kick voor het eerst met succes een grootscha lig dagvullend muziekevenement voor jongeren gehouden op het Schouwburgplein in Venray. Een vervolg op dit succesverhaal mocht logischerwijs niet uitblij ven en afgelopen zaterdag vond derhalve een nieuwe editie van het V-Kick Festival plaats. Een recensie van de hand van Mare Gommans. De organisatie had wekenlang gezocht naar vrijwilligers middels oproepjes via eigen site en e-mails binnen de kennissenkring om des noods een paar uurtjes bij te komen springen, en dit verzoek bleek zater dag ruim ingelost. In totaal werd het festival met zo'n veertig mensen staande gehouden. De drankvoorzie ning werd ditmaal geheel door V-Kick zelf verzorgd. Naast een extra drank- bar was de aankleding van het festival dit jaar nagenoeg identiek aan dat van vorig jaar. Ook de muzikale omlijsting van het geheel was er een om naar huis te schrijven. Als eerste stond zaterdagmiddag de getalenteerde Ven rayse singer/songwriter Etan op het programma. De hele vroege vogels onder de bezoekers waren tijdens de soundcheck reeds getuige van een cover van de radiohit 9 Crimes van Damien Rice, een singer/songwriter waarvan Etan qua uiterlijk en kleder dracht vandaag duidelijk wat weg heeft. Centraal stond zijn vorig jaar uitgebrachte EP Travelling Between Places, wat op een nummer na in zijn geheel gespeeld werd. Aanvankelijk werd de zanger bijgestaan door de goedlachse gastzangeres Petra Janssen voor een drietal duetten. Met name de mede door haar geschreven composi tie I Know levert een mooie samen zang tussen de twee op. Vervolgens neemt de nog jonge Maartje Smedts plaats achter een keyboard om de zanger te begeleiden met simpele doch doeltreffende pianoakkoorden. Het fraaie Ghost en de wonderschone titeltrack van eerdergenoemde EP lagen gemakkelijk in het gehoor, en werden door het nieuwsgierige maar nog wat afstandelijke publiek goed keurend ontvangen. Townsville is van een heel ander kaliber. Dit viertal uit omgeving Cuijk schuwt niet voor een stevige portie punkrock. Het jeugdige enthousiasme straalden zij zichtbaar uit, en alle aanwezigen werden in een krap halfuur tijd non-stop getrak teerd op een indrukwekkende reeks harde, snelle meestampers waaron der My Prevention Plan, Rethink Life en Focus. Hoewel de band nog geen volwaardig debuutalbum heeft opge nomen, bleek er aan geschikt mate riaal nergens tekort. Prijsnummer is Successtory, waarmee hun set over tuigend afgesloten werd. Wanneer de hiphopformatie La Melodia aanvangt is een deel van het eerder aanwezige publiek ineens om onduidelijke rede nen verdwenen. De vrouwelijke MC en ster-in-wording Melodee was er niet bepaald rouwig om. Clap your hands, Venray! luidde haar omarmen de verzoek om het aanwezige publiek toch enigszins levende te houden. Het werd al vroeg in de set duidelijk waar zij en DJ I.N.T. de mosterd vandaan halen. Referenties naar hiphop groot heden als Wu-Tang Clan en Notorious 'Biggie' B.I.G. passeren in 'A Part Of Me'. De jazzy debuutsingle Time roept hier en daar wat vragende blikken van herkenning op bij een aantal men sen. Een mooi moment kwam nadat afsluiter Sugar For Me aangekondigd werd als een zomerse plaat, en de zon zowaar een paar seconden later ineens begon door te breken. Het is een tijdje stil geweest rondom het deels uit Venray afkomstige Lemonse- ven. Twee jaar geleden had de band een klein TMF-hitje met Satellite en ze zijn sindsdien hard bezig geweest om een debuut CD op te nemen. Van middag werd Venray opgewarmd met voorproefjes van dit binnenkort te verschijnen album. Al snel bleek dat de band veel meer in zijn mars heeft dan dat éne clipzenderhitje. De vraag is echter of de band wel de juiste keuze zal maken om deze successin gle op te volgen, want Character Of Mind, wat door zanger Rob Gommans erkend wordt als grootste kansmaker - is niet het sterkste nummer wat ik vandaag hoorde. Losing daarentegen is een bijzonder catchy popliedje met aanstekelijke gitaarpartijen, waarbij Gommans het publiek aanspoort tot meeklappen zoals ze dat bij de TROS Muziekfeesten doen. Ook tijdens het vlotte Layers Of Snow, met haar pak kende refrein, wordt dit meeklappen spontaan voortgezet. Een opmerkelijk sterke comeback van Lemonseven dus. Naar een eigen identiteit moet de band echter nog wel zoeken. Korte fragmenten van pianoakkoorden in het nummer Trigger lijken immers rechtstreeks gekopieerd uit Bedsha- ped van Keane, terwijl de zangpar tijen in Don't weer doen denken aan die van de band Racoon. De naam Vincent Patty alias Jiggy Djé zal veel mensen waarschijnlijk niet veel zeggen, maar in de Neder landse hiphop scene is hij al jaren een hele grote. De rapper is al tien jaar actief, en bracht met de groep D.A.C. reeds twee volwaardige albums uit. Noah's Ark is de titel van zijn eerste 'eigen' plaat, en om deze tot het uiter ste te promoten heeft hij vanmiddag al zijn maten meegenomen naar Ven ray waaronder Spacekees enTerilekst. Stuk voor stuk talenten, en het publiek heeft het geweten ook. De show was opzwepend en echt. Een enthou siaste fan vooraan werd door Jiggy aangespoord om een tekstregel van 'Blauw Bloed' mee te rappen door zijn microfoon. Niet veel later gooide een verdwaalde dronken punker in een waas een halfgevulde plastic fles het podium op en werd daarop meteen in zijn kraag gegrepen door de aanwezi ge beveiliging. De rappers reageerden hier wat lacherig op door speciaal voor deze 'moedige jongeman' een extra toegiftnummer aan hem op te dragen. Dit, tot groot genoegen van het publiek. Grote publiekstrekker op papier was het Limburgse nachtegaal tje Stevie Ann, en ze bleek vanavond ook daadwerkelijk het meest in trek te zijn van alle optredende acts. Reden hiervoor is dat haar recente balladhits The Poetry Man en de Queen cover One Year Of Love enorm geplugd zijn door Giel Beelen en consorten op Radio 3. Gehuld in een korte leren jas en een dikke sjaal kondigde de 21-jari- ge aan dat de verkoudheid enigszins toegeslagen was, maar dit geen reden hoefde te zijn om er het bijltje bij neer te gooien. Haar tweede album wordt in het najaar verwacht, en hiervan werden vanavond, naast gloednieuwe single Get Away, een drietal voorproef jes voorgeschoteld luisterend naar de titels I've Listened To Buddha, het door drums en bas geleide Girl Next Door en het opvallend rockende Love Song. Het lijkt er een beetje op dat Stevie en haar band een ietwat andere muzikale richting op gaan in verge lijking met het country- en rootsge- oriënteerde debuut. Goed voor de afwisseling, en gelukkig maar, want dermate ontsnapte de band vanavond ternauwernood aan een iets té vlakke set. Interactie met het publiek was er ook nauwelijks, en de afwezigheid van The Poetry Man leverde hier en daar verontwaarde blikken op, terwijl dit nummer wel dégelijk op de setlist stond. En dat terwijl de band niet opti maal gebruik heeft gemaakt van de aan hen toegewezen speeltijd. Hoe wel de Gothicrage eigenlijk alweer een tijdje achter ons ligt, blijven der gelijke bands nog steeds opkomen. Delain, de afsluiter van het V-Kick Fes tival, is daar één van. Aan het onlangs verschenen debuutalbum Lucidity hebben een keur van genregenoten meegewerkt, waaronder Sharon den Adel (Within Temptation), Marco Hie- tala (Nightwish) enAd Sluijter (Epica). De band presenteerde vanavond een handvol krakers van deze plaat waar onder Sever, See Me In The Shadow en The Gathering, welke wegens suc ces als toegift voor een tweede maal de revue passeerde. Door het wat bombastische geluid door de luidspre kers viel het stemgeluid van zangeres Charlotte Wessels jammerlijk geregeld in het water. Verder bood het con cert van Delain weinig nieuws onder de zon, maar was uiterst degelijk en liet ongetwijfeld het hart van iedere aanwezige metalfan harder kloppen. Naderhand werd onder luid gejuich en applaus door V-Kick penningmees ter Joep Gielens aangekondigd dat hij hoopt dat zij het festival volgend jaar wederom mogen organiseren op het Schouwburgplein. Aan animo bleek er in elk geval wederom nauwelijks gebrek, want het festival trok toch weer zo'n 2500 unieke bezoekers.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 28