Gemeente Venray Actie scooteroverlast: Gas terug! :n Infoavond revitalisering Smakterheide Kijk ook op www.venray.nl Overtreding in euro's Bevolkings onderzoek borstkanker m Stoken van snoei- en sprokkelhout Gereedschap gebruiken, niet bezitten Pastoor Beckers met straatnaam geëerd Bevolking Venray eerste halfjaar 2007 Nieuw Wijkplatform Veltum Vacature PEEL EN MAAS Donderdag 6 september 2007 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden De gemeente gaat vanaf half september een aantal knelpunten aanpakken op industrieterrein Smakterheide. In overleg met de ondernemersvereniging en dankzij een subsidie van de provincie Limburg kan de gemeente een aantal wensen van ondernemers en bewoners van Smakterheide inwilligen. Op donderdag 13 september is hierover een openbare informatieavond in Hotel Asteria, aanvang 19.00 uur. Langs de Metaalweg en de Spurkt (tot aan de Spurkterweg) wordt een vrijliggend, dubbelzijdig fietspad aangelegd. De doorgaande route wordt verplaatst van de Macroweg en Spurkterweg naar de Metaalweg en Spurkt. De overige wegen op het industrieterrein worden voorzien van fiets- suggestiestroken. Verder worden langs de Smakterweg, Energieweg en Macroweg de goten opgeknapt. Vanaf de Paul Burgmanstraat tot voorbij de gebouwen van de NLW Groep komt langs de Smakterweg een trottoir. Ook worden de bochten samen met de inritten herstraat. Bevolkingsontwikkeling 2007 160 140 120 100 80 60 40 20 0 febr mrt jan apr mei geboorte vestiging sterfte vertrek *V> Venray, focus op mensen medewerker digitale communicatie Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 36 f »v'.r Welke boetes staan er nu eigenlijk op overtredingen met scooters of bromfietsen? Te hard rijden: t/m 10 km/u: 35 euro t/m 15 km/u: 50 euro boven 16 km/u: beslissing door justitie Rijden op voet- en fietspaden: 50 euro Geen helm dragen: 50 euro Geluidsoverlast veroorzaken: 90 euro Rijden zonder geldige verzeke ring: beslissing door justitie Geen geldig bromfietscertificaat: 75 euro Jonger dan 16 jaar een bromfiets besturen: 65 euro. Het onderzoek Tijdens het onderzoek maken vrou welijke laboranten röntgenfoto's van de borsten. Het maken van de foto's duurt een paar minuten. Het totale onderzoek, inclusief aan- en uitkle den, neemt ongeveer een kwartier in beslag. Binnen veertien dagen na het onderzoek krijgen deelnemers de uitslag thuisgestuurd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij het Informatiepunt Bevolkings onderzoek Borstkanker, telefonisch bereikbaar op 077-39 69 027 van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Of kijk op www. bevolkingsonderzoekborstkanker.nl en www.borstfoto.nl. Tot midden november kunnen vrouwen tussen 50 en 75 jaar uit de gemeente Venray deel nemen aan het bevolkingsonder zoek borstkanker. Vrouwen die in aanmerking komen voor het onderzoek krijgen persoonlijk een uitnodiging thuisgestuurd. Het onderzoek vindt plaats in een speciaal hiervoor ontwik kelde verplaatsbare onder zoekseenheid. Die staat op het Kennedyplein,tegenover De Kemphaan. Tijdens de vorige onderzoeksronde, twee jaar geleden, was de opkomst in Venray 86%. Ofwel, 4593 vrou wen namen deel aan het onderzoek. Van hen zijn er 81 (0,2%) door verwezen voor nader onderzoek. Vroege opsporing Het onderzoek heeft als doel borst kanker in een zo vroeg mogelijk stadium op te sporen. Borstkanker is in Nederland de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen. Jaar lijks wordt bij ruim 11.000 vrouwen borstkanker vastgesteld. Daarvan geneest ongeveer 60%. Als borst kanker in een vroeg stadium wordt ontdekt, is de kans op genezing groter. Bovendien is dan vaker een borstsparende behandeling moge lijk. Daarom vindt het onderzoek één keer per twee jaar plaats. De gemeente en de politie besteden dit najaar opnieuw aandacht aan de aanpak van scooteroverlast. Jongeren worden aangesproken op hun gedrag. Naast de extra aandacht tijdens de normale surveillances houdt de politie hiervoor in oktober opnieuw speciale acties. Het rijgedrag van jongeren op scooters en brommers zorgt vaak voor gevaarlijke verkeerssituaties. Gevaarlijk voor de scooterrijders zelf, maar ook voor anderen. Bovendien veroorzaken zij daar mee overlast. Het gaat dan onder andere om te hard rijden, rijden waar dit niet is toegestaan, geen helm dragen en het veroorzaken van (geluids)overlast. Gemeente en politie brengen ook de regels op nieuw onder de aandacht. De politie gaat verbaliseren als er sprake is van overtreding van die regels. Overlast aangepakt Vrijdag 15 juni hield de politie in samenwerking met de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) een eerste controle. Op diverse locaties in Venray werd tussen 14.00 en 21.00 uur gecontroleerd op onder andere snelheid, technische staat van brommer of scooter, dragen van een helm, en geluid. Hierbij werden 41 processen verbaal opgemaakt. Verder vorderde de politie acht kentekens in. De jonge eigenaren van deze brommers en scooters moesten binnen 28 dagen alles in orde laten maken en hun bromfiets laten herkeuren bij de RDW in Venlo om het kenteken terug te krijgen. Inwoners reageerden heel positief op de eerste controle en waren blij dat de overlast werd aangepakt. Het college van B en w heeft twee jaar geleden een ontheffingen beleid vastgesteld voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout buiten de bebouwde kom. Dit beleid wordt nu geëvalueerd. Vooruit lopend hierop kunt u weer een nieuwe aanvraag voor ontheffing op verbranden van afvalstoffen indienen. Stoken van snoei- en sprokkelhout is vanaf 1 oktober 2007 weer mogelijk. In het stookbeleid is vastgesteld dat ontheffing kan worden verleend voor het verbranden van: - kerstbomen en een St. Maartensvuur - snoei- en sprokkelhout waarvoor de Plantenziektekundige Dienst een aanzegging heeft afgegeven - snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen - snoei- en sprokkelhout afkomstig van erfbeplanting en landschappelijke elementen in het buitengebied - genetisch gemodificeerd plantmateriaal. Het branden van kaarsen, fakkels en sfeervuren in terrashaarden en vuur- korven vallen overigens niet onder het nieuwe regime van de Wet milieube heer. Hiervoor gelden de regels in de APV in het kader van de bescherming van de openbare orde en veiligheid. Dit geldt ook voor het branden van vuren voor koken, bakken en braden. Gebruiken, niet bezitten. Dat is het thema van de Euregio Milieu- prijs 2007. De organiserende stichting Kathy Beys uit Aken wil daarmee een platform scheppen voor projecten en initiatieven die een voorbeeld zijn van duurzame instandhouding en verbetering van levens- en milieuomstandigheden. Gebruikt u structureel gereedschappen of hulpmiddelen samen met ande ren? Dan kunt u uw initiatief nog tot 30 september aanmelden. Het prijzengeld is 10.000 euro. Voor de elf woningen nabij de Van Berlostraat in het inbreidingsplan Graanhuizen in Leunen komt een nieuwe straatnaam: Beckershof. Het college van B en W komt met de naam tegemoet aan de wens van de dorpsraad. Aanvragen Voor het nieuwe snoeiseizoen (1 oktober 2007 tot 1 mei 2008) kunt u vanaf nu tot 6 maart 2008 een stookaanvraag indienen. Met één aanvraag kunt u meerdere keren tijdens het snoeiseizoen stoken. U kunt het aanvraag formulier verkrijgen via internet, www.venray.nl digitale balie, zoekwoord: afvalstoffenverbranding. Het formulier is ook verkrijgbaar bij de afdeling Publieksdiensten. Uw aanvraag wordt zo spoedig mogelijk in behandeling genomen, uiterlijk binnen vier weken. Houd er rekening mee dat het acht weken kan duren voordat u uw ontheffing hebt. Dit is omdat de gemeente rekening moet houden met een wettelijke bezwarentermijn van zes weken. Dien uw aanvraag dus tijdig in. De Venrayse bevolking laat in het eerste halfjaar van 2007 weer een lichte groei zien. Opvallend is dat er duidelijk minder geboortes zijn dan in dezelfde periode vorig jaar. In het eerste halfjaar van 2007 zijn er 166 kinderen geboren en er zijn 147 personen overleden: een geboorteoverschot van 19. Het positieve migratiesaldo zorgt voor een groei van 50 inwoners. Er heb ben zich 669 personen gevestigd en er zijn 619 personen vertrokken. Per saldo is de bevolking per 1 juli 2007 dus gegroeid met 69 inwoners. Venray in cijfers Voor meer informatie zie www.venray.nl Wonen leven Feiten 8i cijfers. Hier vindt u het jaarboek Venray in cijfers 2007 met de meest gevraagde statistische informatie. Specifieke informatie kunt u opvragen via mail@venray.nl, t.a.v. afdeling Publieksdiensten, Onderzoek 8i Statistiek. Ook bewoners van de wijk Veltum hebben voortaan een officiële vertegenwoordiger. Woensdag 12 september is in wijkcentrum 't Schöpke de oprichtingsvergadering van het Wijkplatform Veltum. Inwoners van Veltum zijn welkom om kennis te maken met de leden van het wijkplatform. De bijeen komst op 12 september begint om 19.30 uur. Op het programma staan uitleg over het belang van het wijkplatform en kennismaking met de leden. Wethouder Hassan Najja vertelt over gebiedsgericht werken. Het wijkplatform is in het gebieds- panel namelijk officiële gespreks partner voor de gemeente. Verder komen thema's als een aantrekkelijk en goed begaanbaar woon-/ winkelcentrum, jeugdvoorzieningen, groen en de laatste ontwikkelingen binnen Veltum aan bod. Voor de nieuwe straatnaam zocht de gemeente aansluiting bij de aanwezige straatnamen in de wijk. Die kenmerken zich door personen die lokaal of regionaal verdienstelijk waren in de geestelijke of politieke wereld. De dorpsraad Leunen deed het voorstel om de straat te vernoemen naar oud-pastoor Jos Beckers. De naam sluit goed aan bij de naamgeving naar Leunse oud-pastoors en een straatnaam eindigend op hof past goed binnen de naamgeving van de straten in de nabijheid. De gemeente gedenkt de oud-pastoor zo op een waardige wijze voor zijn verdiensten. Jeugdwerk Jos Beckers werd geboren op 10 maart 1918 in de Albionstraat in Leunen. Na de oorlog begon hij op 29-jarige leeftijd aan zijn priesterstudie. Hij legde zijn professie af in 1946. In Leunen droeg hij zijn eerste plechtige H. Mis op, waarbij de buurtbewoners een prachtige versiering hadden aangebracht. Beckers was vroeger in Leunen veel betrokken bij het jeugdwerk en de sport. Eenmaal priester ging hij elk jaar met de jongens uit zijn parochie op kamp. Van 1953 tot 1964 werkte hij in de parochies van Utrecht en Schiedam om in 1964 naar de Maria Geboorte kerk van Nijmegen te gaan. Daar werkte hij ruim 35 jaar. De laatste jaren van zijn leven bracht hij door in het Berchmanianum. juni Als meer mensen samen van minder apparatuur gebruik maken, sparen we veel hulpmiddelen uit. De boor machine die af en toe uit de kast komt, de grasmaaier die meestal alleen maar ruimte inneemt, een hogedrukreiniger die in de zomer af en toe zijn werk doet... Waarde volle hulpmiddelen zijn dan vaak werkeloos. Wat ligt er meer voor de hand dan deze middelen ook aan de buren beschikbaar te stellen, die op hun beurt weer andere appa raten kunnen inbrengen? Zo heeft iedereen een goed gevulde gereed- schapsschuur en spaart bovendien veel geld uit. En er zijn meer moge lijkheden: samen één auto gebrui ken, tuinders en landbouwers die bijzondere machines samen gebrui ken, of een appartementencomplex dat over een gemeenschappelijk gastenappartement beschikt. Meedoen Huishoudens, burgerinitiatieven, verenigingen, bedrijven en over heden uit de Euregio Maas-Rijn - iedereen die succesvol middelen met anderen deelt en daarvoor een functionerende structuur heeft gevonden kan deelnemen aan de prijsvraag. Aanmelden kan via een online vragenlijst op www.eup.aachener-stiftung.de. Op de website vindt u tevens meer informatie. De gemeente Venray is op zoek naar een Kijk voor meer informatie op www.venray.nl Vacatures.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19