Autofocus Nederland wil autoruiten repareren in Venray Poeh-beer viert 5-jarig bestaan Boosheid over kostenoverschrijding parkeerbureau 'Oudere bewoners hebben last van herrie' Dag van de wijk in Brukske zelfverzekerd in contact met anderen Advocaten personen- en familierecht mr. Van den Aker-Groffen SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus 2007 - Pagina 3 VV Ons activiteitenaanbod Verhuiskosten naar parkeergarage 'vergeten' VAN DER PUTT Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG 'Veel reacties op Varkensmarkt' De Hoveniers 0478-57!800 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Afdeling Preventie Informatie Autofocus Nederland BV wil op de parkeerplaats van Praxis aan de Plataanstraat wekelijks autoruiten gaan repareren en/of vervangen. De gemeente Venray heeft de hiervoor ver eiste vergunning echter gewei gerd. En dat is tegen het zere been van directeur Serge de Bruijn, die maandagmorgen zijn bezwaarschrift tegen het afwijzen van een standplaats vergunning voor zijn bedrijf toelichtte voor de commis sie bezwaarschriften van de gemeente Venray. Directeur De Bruijn is het dui delijk niet eens met het besluit van het college van B en W dat vreest dat het repareren en ver vangen van autoruiten gaat zorgen voor overlast op woonboulevard Woonmax op industrieterrein De Brier. Verder is het volgens een woordvoerster van de gemeente zo dat de openbare parkeerplaats bedoeld is voor verkeersdoelein- den en daar passen de bedrijfsacti viteiten van Autofocus Nederland BV, een franchiseorganisatie met vestigingen door het hele land, niet in. Ook heeft een concurre rend bedrijf van Autofocus al toe stemming om zeven keer per jaar op de parkeerplaats bij sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel vergelijkbare werkzaamheden uit te voeren, en is in de nota stand- plaatsen- en ventbeleid opgeno men dat maximaal twaalf dagen per jaar een standplaatsvergun ning voor autoruitreparatie door de gemeente wordt afgegeven. Een vreemde zaak, stelde direc teur De Bruijn, die vindt dat de gemeente eerst maar eens moet aantonen dat de activiteiten van zijn bedrijf inderdaad tot overlast leiden voor de omgeving. De gemeente Venray vreest onder meer voor een toename van het verkeer als Autofocus Neder land BV op het parkeerterrein autoruiten gaat repareren en ver vangen. Maar daar is volgens direc teur De Bruijn geen sprake van. "Wij zorgen niet voor een hogere parkeerdruk, want Autofocus maakt in tegenstelling tot andere bedrijven geen reclame.Wij adver teren niet in lokale bladen, maar spreken autobezitters rechtstreeks op de parkeerplaats aan als ze een barst of scheur in hun autoruit hebben. Het gaat gemiddeld om vijf klanten per dag." Het steekt hem dat de gemeente Venray er bij voorbaat al van uitgaat dat er sprake is van overlast. "Terwijl dit door geen enkel objectief crite rium is aangetoond. Wij vragen ons af waarom er voor maximaal twaalf dagen per jaar een stand plaatsvergunning voor autoruitre paratie wordt uitgegeven en waar om deze specifieke uitzondering voor onze branche is gemaakt? Dit lijkt op discriminatie!" De gemeente Venray heeft aan een concurrerend bedrijf van Autofocus Nederland een vergun ning verleend om zeven dagen per jaar bij De Wetteling te mogen werken. Er blijven dus nog vijf dagen per jaar over, maar Auto focus wil het liefst wekelijks in Venray autoruiten gaan repareren en vervangen. Directeur De Bruijn vindt dat de gemeente Venray het uitgangspunt van vrije concurren tie geweld aandoet door te bepa len dat er geen twee soortgelijke vergunningen tegelijk worden afgegeven. "Want wat is er tegen gezonde concurrentie? Wij willen ook aan de slag in Venray", aldus De Bruijn. De commissie bezwaarschriften buigt zich nu over de kwestie en zal binnenkort haar advies geven aan het college van B en W J Het is alweer vijf jaar gele den dat het eerste kinderdag verblijf werd gevestigd in een kerkdorp van Venray. Om dit heuglijke feit te vieren doet kinderdagverblijf Poeh-beer zaterdag 1 september al zijn klantjes een gezellige middag in Zoo Pare Overloon cadeau. In november 2002 opende kin derdagverblijf Poeh-beer zijn deu ren in Ysselsteyn. Dit betekent dat dit jaar het eerste lustrum gevierd wordt. "Dat laten we niet onge merkt voorbijgaan", aldus Moni que Arts-Brouwers, hoofdleidster en oprichtster. "We hebben eerder dit jaar de kinderen al getrakteerd op een nieuw speeltoestel, maar een gezellige middag met al onze kinderen en hun gezinnen kon natuurlijk niet uitblijven." Werden er in de eerste maan den na de opening nog maar een handjevol kinderen verzorgd, tegenwoordig komen er weke lijks ruim 45 kinderen over de vloer. Monique: "Dat is een hele verantwoordelijkheid, maar in de afgelopen vijf jaar is een professi oneel team samengesteld dat deze verantwoordelijkheid aan kan.Alle leidsters hebben de vereiste diplo ma's en ze beschikken over veel inlevingsvermogen in de wereld van de kinderen. Daardoor voelen de kinderen zich thuis en zie je dat de tijd die ze hier doorbren gen ook echt iets bijdraagt aan hun persoonlijke ontwikkeling." Wanneer terug wordt geke ken op de afgelopen vijf jaar zijn er veel veranderingen te zien. "Omdat we het eerste kinder dagverblijf waren in de kerkdor pen moest een groot deel van de ouders nog leren wat kinderop vang precies inhoudt. Het was een nieuw fenomeen, maar je ziet dat het tegenwoordig goed is ingebur gerd", aldus Monique. De landelij ke wetgeving heeft hier een flinke bijdrage aan geleverd. Zo is de Wet Kinderopvang ingevoerd met het doel om professionele kinderop vang toegankelijker te maken en de kwaliteit ervan te verhogen. Daarnaast is de kinderopvangtoe- slag voor alle inkomensgroepen flink verhoogd en is de werkge versbijdrage voor alle werkgevers verplicht geworden. Zoals het er nu uit ziet is professionele kinder opvang niet meer weg te denken uit Ysselsteyn. "Daar zijn we ook trots op. We hopen daarom dat we een hele leuke middag tegemoet- gaan en dat de weergoden ons hierbij goed gezind zijn. Zo willen we alle ouders bedanken voor het vertrouwen dat zij dagelijks in ons stellen. En laten we eerlijk zijn, er is toch niets mooier dan al die vro lijke snoetjes." Voor meer informatie en aanmelding Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Telefoon 0478-527066 of igg@ggznml.nl. Wij helpen u graag verder! Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Voor iedereen die vragen heeft of informatie wil over geestelijke gezondheid(szorg). Organisatie van voorlichtingsbijeenkomsten. Geopend van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. GGZ Preventie Op aanvraag consultatiegesprekken en ouderavonden. Cursus: 'Leren omgaan met depressie', start najaar 2007. Cursus: 'Geen paniek', leren omgaan met paniekklachten, start najaar 2007. Cursus: Aanpakken van werkstress', voorkomen van burnout, start najaar 2007. Ondersteuningsgroep voor naasten van mensen met een borderlinestoornis, start najaar 2007. Doe-praatgroep voor jongeren (9-12 jaar) waarvan de ouders psychische en/of verslavingsproblemen hebben, start najaar 2007. Ondersteunende gesprekken met kinderen waarvan de ouders psychische en/of verslavingsproblemen hebben. Website voor jongeren van ouders met psychische problemen: www.kopstoring.nl. Verslavingspreventie Op aanvraag voorlichting aan ouders en kinderen/jongeren (individueel en groepsgewijs) over alcohol en drugs. Cursus over genotmiddelen voor ouders en verzorgers. Aanleverpunten voor het testen van pillen en poeders. Open dag 13 oktober 12.00 tot 17.00 uur GGZ NML Paschalis kliniek voor verslavingszorg. Wanssumseweg 12, Oostrum, Telefoon 0478-527815 Het parkeerbureau van Q- Park wordt straks onderge bracht in de nieuwe parkeer garage in De Gouden Leeuw. Het bureau is nu nog gevestigd in een tijdelijke voorziening op het Mgr. Goumansplein. Voor de aankoop van de ruim te in de parkeerkelder en de verhuizing en inrichting is destijds 865.000 euro uitge trokken. Dit bedrag blijkt niet toerei kend te zijn. De gemeenteraad wordt gevraagd 244.000 euro extra beschikbaar te stellen uit de bestemmingsreserve parkeren. Wethouder Van der Broeck (CDA) meldde maandag in de commis sie Stedelijk Beheer dat 150.000 euro wordt veroorzaakt door niet geraamde posten. Terwijl bijna 100.000 euro extra kosten ont staan door het gestegen prijspeil in de afgelopen twee jaar. In het oorspronkelijke budget is bijvoorbeeld geen rekening gehou den met de verhuis- en inrichtings kosten van 50.000 euro."Het is erg amateuristisch dat dit soort zaken vergeten zijn", zei Sieb Nijssen (CDA). "Dit verdient geen schoon heidsprijs." Geert Craenmehr (Lokaal Aktief): "Het bevreemdt ons zeer dat er geen rekening is gehouden met de verhuiskosten. Dat weet je toch als je gaat verhui zen." John Niessen (VVD) plaatste er vraagtekens bij."Het is toch een overschrijding van 20 procent. Een kwart miljoen extra is een substantieel bedrag. Terwijl een aantal zaken toch voorzien had den kunnen worden." Henk Bisschops (PvdA) baalde ervan dat er opnieuw een kos tenverhoging om de hoek komt kijken. "Het is toch vreemd dat de verhuiskosten vergeten zijn. Het is zuur. Je kunt het eigenlijk niet maken er zoveel geld bij te vragen." Samenwerking reageerde boos. "We kunnen weer de geldla opentrekken", zei Tineke Lamers. "Terwijl we het niet meer kunnen terugdraaien. Misschien moeten we de hele zaak maar afkopen." Elianne Sweelssen (SP) wees erop dat de gemeenteraad wel licht een ander besluit had geno men als toen alle kosten bekend waren."Nu weet de wethouder dat we niet meer terugkunnen. Die 244.000 euro komt er toch wel. Het college mag niet met zulke grote bedragen achteraf komen." Van der Broeck had de politieke commotie wel verwacht. "Ik was ook liever met een ander verhaal naar de raad gekomen. Ik kan me de reacties goed voorstellen. Maar er is een tekort van 244.000 euro en daarom moeten we aan de bel trekken." Op 1 november 1993 is in Ven ray betaald parkeren ingevoerd. Het parkeerbureau werd toen gehuisvest in het pand Eindstraat 2a, tegenover snackbar De Hoen der. Begin 2004 is dit pand afge broken en is er in de hoek van het Mgr. Goumansplein een tijdelijke unit geplaatst. Het terrein is eigen dom van bouwmaatschappij Jans sen. De gemeente betaalt jaarlijks 6.000 euro huur voor de locatie. De huur van de unit 'Portacabin' kost 14.600 euro per jaar. Hiervan komt de helft voor rekening van Q-Park. Sinds enkele weken heeft ons kantoor naast de sectie civiel en bestuursrecht en de sectie letselschaderecht een volwaardige sectie door de uitbreiding van ons kantoor met de advocate en procureur: Zij is gecertificeerd NMI-mediator, is als advocate gespecialiseerd in het personen- en familierecht (echtscheidingen) en houdt zich al vele jaren bijna uitsluitend met dit rechtsgebied bezig. Zij zal samen met mw mr Verrijdt in onze sectie personen- en familierecht werkzaam zijn. Het verheugt ons dat we u deze uitbreiding van onze dienstverlening kunnen bieden. mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. drs. P.A.M. van Hoef mr. M.M. Gerrrits mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans mw mr. M.J.L. Van den Aker mr. drs. H.H. Stad (arts) mw mr. C.M.W.M. Verrijdt Patersstraat 15-17 Postbus 130 5800 AC Venray tel. 0478-556677 fax 0478-556680 info putt.nl www.putt.nl Tineke Lamers (Samenwer king) vindt dat de gemeente meer rekening moet houden met de veelal oudere mensen die in het centrum wonen. In het nieuwe evenementenbe- leid mag jaarlijks op het Hen seniusplein veertien dagen de geluidsnorm overschreden worden. Voor het Schouwburgplein zijn dit zelfs zestien dagen. "Voor de bewoners betekent dit jaar lijks op dertig dagen hinder van evenementen. Het is kwalijk dat het Henseniusplein en Schouw burgplein afzonderlijk meetellen. Terwijl de gemeente zelf heeft gestimuleerd dat er meer ouderen in het centrum gaan wonen", zei Lamers maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Volgens wethou der Van der Broeck (CDA) werden de twee pleinen altijd al afzonder lijk meegeteld. "Dus dit is geen verandering. Wonen in het cen trum heeft voordelen, maar brengt ook nadelen met zich mee. Bij mij in Oirlo is het veel rustiger. Maar daar is ook geen schouwburg of Albert Heijn om de hoek", zei de wethouder. Raadslid Lamers vindt dat er snel een evenemententerrein moet komen. Ze noemde locaties als St. Anna, De Wieën of het oude zwembad. "Dit zou veel proble men in het centrum oplossen." SP en WD pleiten eveneens voor een evenemententerrein. "Maar we kunnen zeker niet instemmen met de locaties die Samenwerking voorstelt. Vooral niet met St. Anna en het oude zwembad", aldus Eli anne Sweelssen (SP). Ingebord de Barbanson (WD): "Het centrum wordt inderdaad erg belast en er wonen veelal ouderen. Maar ook wij zijn niet blij met de genoemde opties van Samenwerking." Tineke Lamers haastte zich te zeggen dat ze geen partijstandpunt heeft verkondigd. "De drie locaties zijn mijn per soonlijke mening." De wijk Brukske in Venray houdt op zaterdag 8 september van 10.30 tot 16.00 uur de Dag van de wijk. De opening wordt om 10.30 uur verricht door wet houder Hassan Najja. Mensen van de gemeente zijn aanwezig om alles te vertellen en te laten zien met betrekking tot vuilnis. Van de politie is wijkagent Marcel Dee- nen aanwezig om de mensen te informeren over het wijkgericht werken van de politie in samen werking met andere instanties. De kinderen kunnen tijdens deze dag een keer in een politievoertuig met sirene of op een politiemo tor met sirene zitten en de stich ting Wonen laat zien wat zij voor zaken in de aanbieding heeft. De projecten Kan Wel en Let's do It zijn aanwezig met een kraampje en de tafeltennisvereniging is van de partij met een tafeltennistafel. Ook de sjoelclub laat zich deze dag zien. Nederlandse broodjes, maar ook Turkse lekkernijen zul len niet ontbreken. Om 11.45 uur en om 13.45 uur is er een pre sentatie hondentraining. De dag wordt omlijst door Richard van de Dikke Nillusband en een plaat selijk dweilorkest. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met Cor Bijl via tel. (0478)587107. De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl "Ik heb nog nooit over een onderwerp zoveel reacties en e-mails gekregen als over de Var kensmarkt", zei wethouder Van der Broeck (CDA) in de commis sie Stedelijk Beheer. In juni bij de presentatie van het plan 'Centrum op de schop' werd het idee geop perd de naam Henseniusplein te vervangen door Varkensmarkt. Volgens Van der Broeck is het echt niet de bedoeling de naam van het plein te veranderen. "Nee, de ondernemers hoeven echt geen nieuw briefpapier te bestellen. We hebben de naam Varkensmarkt gebruikt om mensen te prikkelen en te inspireren. Nou, dat is goed gelukt. Toen ik terugkwam van vakantie zat zijn mijn mailbox bomvol met reacties." bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Elke dag komen we mensen tegen. Op het werk, in de supermarkt of op een verjaardag. Sommige mensen zijn erg gespannen en onzeker in deze contacten met anderen. Het voeren van een gesprek of het geven van een mening kan dan heel lastig zijn. Naar een verjaardag gaan of een vergadering bijwonen levert veel spanning op; het liefst zou u eronder uit willen komen. Herkent u zich hierin en bent u 18 jaar of ouder? Dan is de cursus 'Met lef!' mogelijk iets voor u. In de cursus leert u om te gaan met uw onzekerheid, zodat u met meer plezier het contact met anderen kunt aangaan. De cursus start 30 oktober in Venray. De kosten bedra gen éénmalig 35,- voor het cursusmateriaal. Als u deelneemt aan een landelijk onderzoek naar de cursus ontvangt u een aantrekkelijke korting; u betaalt dan slechts 18,50.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3