Ceremonie voor nieuwe Nederlanders Kunstenaar maakt Dag van de ouderen op 3 oktober Buren Meerlo in de clinch Bebouwde kom Geijsteren groter Tienraynaar overleden Fanfare Blitterswijck maquette SOS -school Service rubriek Oude foto PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus 2007 - Pagina 11 In Meerlo-Wanssum heb ben drie personen dit jaar de Nederlandse nationaliteit gekregen. Burgemeester Hahn nodigde hen vrijdag uit voor een rondvaart over de Maas met de Filia Mosae. Tijdens de twee uur durende boottocht zijn de drie nieuwe Nederlan ders nog eens extra welkom geheten en in het zonnetje gezet. In de Verenigde Staten bestaat het al jaren. Als iemand het Ame rikaans staatsburgerschap krijgt, gaat dat gepaard met een officiële ceremonie. Voortaan geldt dit ook in Nederland. Iedere gemeente moet haar nieuwe inwoners, die door optie of naturalisatie Neder lander zijn geworden, verwelko men met een feestelijke ceremo nie. De ceremonie vindt jaarlijks in alle gemeenten plaats op 24 augustus. Die dag is namelijk uit- Hamid Husseini, Jaser Hus- seini, Dave Mac Master samen met burgemeester Joep Hahn en Riny Hahn op de foto. Dave Mac Master had ook zijn vrouw en kinderen meegenomen. geroepen tot Nationale Naturalisa tiedag. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Venray een grote maquette van 2,5 bij 1,5 meter van de oude kern van Venray zoals die er voor de Tweede Wereldoorlog uitzag. Dat project inspireerde SOS Meer lo-Wanssum, die toen op het idee kwam de sociaal bewogen Tien- raynaar te vragen een maquette Na het succes van verleden jaar hebben de besturen van de KBO-afdelingen van de gemeente Meerlo-Wanssum besloten om ook dit jaar de Dag van de ouderen te hou den, op woensdag 3 oktober. Deze dag is vooral bedoeld om de deelnemers een gezellige mid dag aan te bieden en de onderlin ge banden te versterken. Het geza menlijke treffen vindt plaats in sporthal 't Brugeind in Meerlo. De afdeling Meerlo van de KBO heeft dit jaar de organisatie in handen. Na de opening om 13-30 uur door Renier Thiesen, voorzitter van de Unie KBO Limburg, treden meer dere artiesten voor het voetlicht. Naast een voordracht van Frits Linssen zal Gerry van Houtert de middag opluisteren met muziek. Ook treedt de damesgroep de Sja- nellekes op. Deze middag is niet alleen bedoeld voor leden van de KBO, maar ook voor inwoners die geen lid zijn en ouder zijn dan 55 jaar. Belangstellenden kunnen zich tot 22 september opgeven bij één van de bestuursleden van de plaatselijke KBO-afdelingen. Er wordt een eigen bijdrage gevraagd de deelnemers onder meer drie de pauze en nog een biertje of zes euro per persoon (te voldoen penningen: voor de koffie bij fris. De seniorenmiddag duurt tot bij opgave). Daarvoor ontvangen ontvangst, de koffie met vlaai in 17.00 uur. Protest tegen sloopvergunning aanbouw Bekenhof Het plan van Jan en Gerty Jenneskens om de aanbouw van hun boerderij Bekenhof in Meerlo te slopen, stuit op ver zet van hun buren. De familie Verheugen is het namelijk niet eens met het besluit van het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum om aan de eigenaren van de karakteristieke boerderij aan de Mgr. Jenneskensstraat een vergunning voor het slopen van de aanbouw te verlenen. Maandagmorgen boog de com missie bezwaarschriften zich in het Venrayse gemeentehuis over de Meerlose burentwist. Ja, teleurgesteld zijn ze, Jan en Gerty Jenneskens. Teleurgesteld over de houding van hun buren. Want volgens Jan Jenneskens is niet de mogelijke aantasting van de karakteristiek van de boerderij de buren een doorn in het oog, maar wil de familie Verheugen met het bezwaar tegen de sloop vergunning eigenlijk voorkomen dat er in de toekomst mogelijk een bouwkavel zal gaan ontstaan tussen Bekenhof en het huis van de familie Verheugen aan de Mgr. Jenneskensstraat 9A in Meerlo. Het gemeentebestuur van Meer lo-Wanssum wil meewerken aan het bouwplan van de familie Jen neskens, die inmiddels ook met de provincie in gesprek is. Maar zeker is er nog niets, alleen de mogelijk heden en de totale kosten van het mogelijke bouwproject worden momenteel in kaart gebracht, ver klaarde Jan Jenneskens. "Wat ons betreft is dit dus een voorbeeld van voor de muziek uitlopen. We hebben als familie nog helemaal geen definitief standpunt ingeno men over het al dan niet doorzet ten van het plan om een bouwka vel tussen Bekenhof en het huis van de familie Verheugen te reali seren." NIET WEIGEREN Volgens een woordvoerster van de gemeente Meerlo-Wanssum kan het college van B en W de sloop vergunning voor de aanbouw eenvoudigweg niet weigeren. De aanvraag voldoet namelijk aan alle eisen en de boerderij heeft geen monumentale status. "Het is en blijft een karakteristiek pand, de identiteit van het gebouw gaat door de sloop van de aanbouw niet verloren." De karakteristiek van het gebouw, Bekenhof is een zogehe ten carréboerderij, wordt door het slopen van de aanbouw zelfs ver sterkt, betoogde Jan Jenneskens. "Met het slopen van deze aan bouw willen we vooral de hoofd structuur van het gebouw weer helemaal herstellen. Wij zijn van mening dat de gemeente de sloop vergunning terecht heeft afgege ven en dat door de sloop van de aanbouw de karakteristieken van Bekenhof straks veel meer tot hun recht komen." Els Verheugen vreest echter toch dat het verwijderen van de aan bouw afbreuk doet aan de identi teit van het gebouw. Ze verklaarde ook dat de familie Verheugen nu al aan de bel trekt om in een eventuele latere juridische fase sterker te staan. De familie zal alle wegen gaan bewandelen om te voorkomen dat er een bouwkavel komt tussen de boerderij en de woning, zei Els Verheugen. "Want wij hechten erg aan de openheid tussen onze woning en Bekenhof. Die mogelijke nieuwe woning komt veel te dicht bij ons huis te liggen." De commissie bezwaar schriften buigt zich nu als eerste over de kwestie."Wij beschouwen dit bezwaar als waarschijnlijk een eerste in een reeks van bezwaren die ons te wachten staan. Teleur stellend, maar als familie zullen wij stap voor stap constructief naar oplossingen blijven zoeken", besloot Jan Jenneskens. Voor de aanleg van rode fiets stroken, de aanleg van een voet pad en het vergroten van de grens van de bebouwde kom van Geijs teren in de richting van Oostrum wil de gemeente Meerlo-Wanssum 70.000 euro uittrekken. De totale kosten van de werkzaamheden worden geraamd om 93 000 euro. Het resterende bedrag van 23.000 euro wordt betaald via provinciale subsidies. Deze en andere maatre gelen moeten de verkeersveilig heid op de Oostrumseweg vergro ten. De huidige bebouwde kom op de Oostrumseweg ligt net voor de Graaf van Schellaertstraat. Voor al fietsers en voetgangers klagen geregeld over de hoge snelheid waarmee automobilisten momen teel de komgrens van Geijsteren naderen. Door de bebouwde komgrens te vergroten, wordt de De 52-jarige Tienrayse vracht wagenchauffeur Ger van Lin is donderdag bij een bedrijfsongeval op de Coloradoweg in Rotterdam om het leven gekomen. Door nog onbekende oorzaak raakte de railing van de trailer een silo bij het naar binnen rijden. Ger van Lin klom op het dak en wilde de beschadigde railing weer enigs zins repareren. Tijdens deze repa ratie viel de Tienraynaar van het dak van de trailer op de grond. Hij liep zwaar hoofdletsel op en overleed later aan zijn verwondin gen. De arbeidsinspectie stelt een snelheid op een groter deel van de weg teruggedrongen van tach tig naar vijftig kilometer per uur. Tevens worden er voor fietsers rode fietsstroken aangelegd vanaf de nieuwe komgrens tot aan de Heikampweg, terwijl voor voet gangers een voetpad wordt gere aliseerd, zodat ze veilig langs de weg kunnen lopen in de richting van het centrum van het dorp. Ook wordt de nieuwe komgrens voorzien van een wegversmalling. Bijkomend voordeel is tevens dat bij de huidige komingang meer ruimte is voor het verfraaien van de dorpsentree met bomen en een extra plantsoen, zoals is vastge legd in het uitvoeringsprogramma van het groenbeleidsplan. In het kader van dit programma worden alle komingangen opgefleurd met bomen en extra groen. nader onderzoek in. Ger van Lin werkte 29 jaar bij Betoncentrale Heemex in Wanssum en was een persoon die midden in de samen leving van Tienray stond. Hij was zeer betrokken bij onder meer de carnavalsvereniging, het vetera- nenvoetbal en was voor de buurt De Keiebakkers de grote animator en organisator van de buurtfees ten. Hij was ook prins carnaval in Tienray en presenteerde de jaar lijkse prinsenproclamatie van car navalsvereniging De Geiten. Ger van Lin werd woensdag in Tien ray begraven. Sporten bij BES Stichting BES zorgt voor bewe gen en sporten voor mensen met een beperking of een handicap. Deze organisatie viert haar twee jarig bestaan. In deze twee jaar is BES inmiddels uitgegroeid tot een stevige sportvereniging voor men sen met een beperking. BES kent tot nu toe drie sportgroepen: een sportinstuif voor jongeren, een sportuur voor volwassenen en een rolstoeldansgroep voor jong en oud. Onder de slogan 'Blijf niet achter de geraniums zitten' pro beert BES zoveel mogelijk mensen met een beperking te motiveren om te gaan sporten. Onder bege leiding van ervaren instructeurs komen wekelijks op dinsdagavond van 18.30 tot 19-30 uur in sport en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo zo'n veertig mensen met een beperking sporten. Ook is er bij BES is een jeugdgroep actief die sport en een groep rol stoeldansers. Voor meer informa tie, Gérard Bruijsten, tel: 692362. Platteland centraal Zaterdag 1 september organi seert Boerenbond/Weikoop in samenwerking met de Stichting Vrienden van het Platteland de Dag van het Platteland. Op meer dan 220 locaties verspreid over Nederland staat de ontmoeting tussen boeren, stadsmensen en buitenlui centraal. De Dag van het Platteland is één van de hoogte punten van de campagne Ontdek je band met het Platteland. Tijdens deze dag is er bij alle BoerenBond/Welkoop winkels gelegenheid nader kennis te maken met de Nederlandse boe ren en tuinders, hun bedrijfsvoe ring, de boerderijdieren, een grote verscheidenheid aan oogst- en streekproducten en diverse land en tuinbouwmachines. Iedereen is van harte uitgenodigd op 1 sep tember van 9-00 tot 16.00 uur bij SaWeCo Boerenbond Swolgen. Een foto genomen tijdens de viering van het vijftigjarig bestaan van fanfare Moed en IJver uit Blit terswijck in het jaar 1969- Foto: Collectie Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. De Tienrayse kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard heeft deze week de laatste hand gelegd aan een maquette van de basisschool die momen teel in het Zambiaanse dorpje Kalundu View wordt gebouwd. Op schaal 1 op 200 bouwde hij aan de hand van de bouwteke ningen het drieklassig school tje. De geel-blauwe wanden zijn de originele kleuren van de scholen in Zambia die door het gouvernement worden erkend als officiële scholen. De maquette die Erik van Maar schalkerwaard heeft gebouwd is bedoeld om te tonen tijdens exposities, presentaties en pro jecten in de basisscholen van SOS Meerlo-Wanssum. Voor kinderen kan het een inspiratie zijn om een eigen maquette te bouwen. De maquette is voor het eerst te zien tijdens de Derde Werelddag op zondag 16 september in de stand van de Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wanssum op het Hensiusplein in Venray. Bij de school heeft de kunstenaar een werk-in-uitvoering bord geplaatst met de tekst: Under Construction, Project: school Kalundu View, Zambia, Support: SOS Meerlo- Wanssum NL-2007 MAQUETTE Van Maarschalkerwaard is een kunstenaar die naast het maken van kunstwerken zo nu en dan maquettes bouwt. Zo bouwde hij enkele jaren geleden voor LGOG van de school in Kalundu View te maken. Van Maarschalkerwaard reageerde spontaan. 'Vanwege de betrokkenheid met het werk van SOS Meerlo-Wanssum heb ik met een positief geantwoord', zegt Van Maarschalkerwaard, die naast zijn kunstenaarsvak ook bekend is als de postbode van TNT in Tienray. 'Wij hebben het in deze samen leving erg goed. Op deze wijze draag ik mijn steentje bij voor de bouw van de school in Zambia". Pro deo ging hij aan de slag. Onge veer drie dagen was hij in de weer om de kleine maquette te reali seren. Hij maakte daarbij gebruik van berken triplex. 'Berken triplex is een natuurlijk product met een warme uitstraling', motiveert de kunstnaar. EIGEN ATELIER De kunstenaar werd geboren in Tegelen en groeide op in Leunen. Hij woont sinds 2002 in Tienray waar hij een eigen atelier heeft. Van Maarschalkerwaard studeerde architectonische vormgeving aan de Hogeschool voor de kunsten in Arnhem van 1984 tot 1990 en architectuur aan de Academie van bouwkunst te Arnhem en Amsterdam tussen 1988 en 1991 Hij heeft zich gespecialiseerd als architectonisch vormgever. De Tienrayse kunstenaar is ook uit genodigd om deel te nemen aan de grote kunstmanifestatie in het Venrayse Odapark Rock my Reli- gon, een manifestatie over heden daagse kunst en religie. Meerlo-Wanssum pt nm-u 1 rut WK vi o -sen. caw lPONG SYZYGY engineered ■wasHD*1*1

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11