Open dag De Sprank Venrayse 'koks' verwennen José Ewaits breidt service uit Venray krijgt De Valkenburcht FRANSLEMMERS EELWEKEN svedex auping PEEL EN MAAS Donderdag 23 augustus 2007 - Pagina 9 Laco sportcentrum De Sprank bestaat in september twintig jaar. Laco was in 1987 een van de eerste organisaties in Nederland die het aandurfde om voor eigen risico multifunctionele sportac commodaties te exploiteren. Die pioniersgeest van toen is er nog steeds bij Laco. Of het nu gaat om nieuwe producten of verbeteren van de kwaliteit, Laco is altijd in beweging. Laco sportcentrum de Sprank is een van de ruim veertig sportaccommodaties die valt onder de vlag van het lande lijk opererende Laco. Deze grote organisatie geeft Laco sportcen trum De Sprank de mogelijkheid gebruik te maken van de know- Aanpakken van stress In oktober start weer een cur sus Aanpakken van stress: voor komen van burnout. Deze cursus wordt verzorgd door afdeling Pre ventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Inmid dels hebben ruim 350 mensen in Noord-Limburg aan deze trai ning deelgenomen. Deze training biedt goede resultaten. Na afloop geven cursisten aan dat hun stres sklachten zijn verminderd en dat zij beter met spanningen kunnen omgaan. Wie werk wil maken van verbetering en een wending wil geven aan spanningsklachten, kan de stresstraining volgen. Het is een praktische cursus, vol met han dige tips, om stress de baas te blij ven. Bovendien ontvangt men een werkboek met daarin een duide lijke uitleg en veel informatie. Het boek kan men, na de training, als naslagwerk blijven gebruiken. De cursus bestaat uit tien bijeenkom sten en start oktober in Blerick en/of Venray. De bijeenkomsten vinden plaats in de avonduren. Bij deelname wordt een vergoeding gevraagd. Voor meer informatie of aanmelding kan men terecht bij Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066. Men kan hier ook een informa tiefolder van de cursus opvragen. Inschrijving vindt plaats op datum van binnenkomst. Bedrijfsfitness VieCuri Medewerkers van VieCuri Medisch Centrum voor Noord- Limburg kunnen vanaf deze maand meedoen aan bedrijfs fitness VitaalinBeweging. Hiervoor is een nieuwe fitness ruimte ingericht op de afdeling revalidatie/klinische fysiotherapie route 75 in Venlo.VieCuri-fysiothe- rapeuten Maarten Toll en Rafaël Alonso Drenth begeleiden naast hun reguliere baan binnen het zie kenhuis de sportende medewer kers. Op donderdag 16 augustus om 15.00 uur is de feestelijke ope ning van de bedrijfsfitness door de voorzitter Raad van Bestuur Pieter van Dreumel. De bedrijfsfitness vindt plaats onder deskundige begeleiding van fysiotherapeuten. In de ieuwe ruimte zijn cardioapparatuur en krachtstations beschikbaar. Met iedere deelnemer wordt een intakegesprek gehouden, waarin persoonlijke doelstellingen wor den besproken. Deze worden tij dens de training regelmatig geëva lueerd en zo nodig bijgesteld. De fitnessruimte in Venlo wordt bin nen kantooruren gebruikt door de afdeling revalidatie en de afdeling klinische fysiotherapie. Daarna, vanaf 15.30 uur tot 22.00 uur staat de fitnessruimte elke dag ter beschikking van de medewer kers van VieCuri. Er kan een groep van achttien personen tegelijk sporten. De medewerkers van Vie Curi kunnen een jaarabonnement nemen op bedrijfsfitness. VieCuri betaalt daar een belangrijk deel van mee. Omgaan met borderline De Stichting Wilskracht start met een cursus Omgaan met bor derline. De cursus is bedoeld voor mensen die lijden aan borderline. Allerlei deskundigen verlenen medewerking aan deze cursus die start in september in Reuver en Venray. De bijeenkomsten duren van 10.00 tot 12.00 uur.Voor meer informatie kan men contact opne men met Flore Brummans via tel. (077)4742837 of 06-12844482. Gespreksgroep Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis in Venlo start binnenkort met een gespreksgroep voor mensen die kanker hebben of hebben gehad. Kanker is een ziekte die ingrijpt op alle levensfronten. De groep komt zes keer, om de andere dins dagmiddag, bij elkaar van 13-30 tot 15.00 uur. Een medewerker van het Toon Hermans Huis Venlo en een gezondheidspsycholoog begeleiden de groep. Voor meer informatie en opgave kan men contact opnemen met Cor Jaspers via tel. (077)3211433 of e-mail info@toonhermanshuisvenlo.nl. how en ervaringen met andere Laco accommodaties. Ook kan Laco als grotere organisatie beter inspelen op de nieuwste ont wikkelingen op het gebied van sport en vrije tijd. Voor de bezoe kers van ons sportcentrum heeft dat alleen maar voordelen. Laco sportcentrum de Sprank houdt op zondag 26 augustus van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Gedu rende deze dag zijn er verschil lende demonstraties van body pump, bodybalance, bodycombat, aquajoggen en nog veel meer. Ga voor meer informatie naar www. sportiefgenieten.nl. of neem con tact op met De Sprank via tel. (0478)512888. Omgaan met depressie De Stichting Synthese en de GGZ Noord- en Midden-Limburg starten 2 oktober met een cur sus voor mensen met depres sieve klachten. De cursus Leren omgaan met depressie is bedoeld voor mensen die last hebben van depressiviteit, somberheid of'ner gens meer zin in hebben'. Leren omgaan met depressie is een cur sus. Het is geen gespreksgroep of psychotherapie. De cursus omvat twaalf wekelijkse bijeenkomsten van elk twee uur. Voorafgaande aan de cursus vindt een kennis makingsgesprek plaats met de cursusleiders. Daarin krijgt men uitleg over de cursus en wordt bekeken of de cursus aansluit bij de verwachtingen en behoef ten. De cursus start 2 oktober in Venray. De bijeenkomsten vinden plaats op de dinsdagmiddag op de locatie van Synthese. Bij vol doende aanmeldingen wordt ook een cursus in Venlo gestart. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066 of e-mail igg@ggznml.nl. Angst de baas Voor mensen met angstklach ten vanaf 55 jaar houden RIAGG Zuid en GGZ Noord- en Midden- Limburg een cursus in Venlo. Tobben, angst om te vallen, angst om te vergeten, angst om in een bus of trein te stappen; allemaal angstklachten waarvan mensen last kunnen hebben. Vaak wordt gedacht dat deze klachten horen bij het ouder worden. Of de klach ten worden met als angst herkend omdat ze als lichamelijk worden beleefd, bijvoorbeeld trillen, zwe ten, hartkloppingen, benauwd gevoel. Ermee blijven rondlopen is niet nodig; met behulp van de cur sus Angst de Baas is er iets aan te doen. Als angstklachten tijdig her kend en aangepakt worden, kan dit de kwaliteit van leven aanzien lijk verbeteren. Daarom bieden RIAGG Zuid en GGZ Noord- en Midden-Limburg de cursus Angst de Baas aan. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten en gaat op 15 november van start in Venlo. Voor vrijblijvende informatie of aan melding kan men contact opne men met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid (IGG) via tel. (0478)527066 of e-mail igg@ ggznml.nl. Babymassage Babymassage is een bijzondere manier om de baby beter te leren kennen. Het Groene Kruis Plus pakket geeft een cursus babymas sage voor leden en niet-leden in Venlo,Venray, Reuver, Gennep, Pan- ningen, Horst en Bergen. Een pas geboren baby komt in een wereld terecht, waarin alles snel gebeurt. Verzorgers zouden moeten leren langzamer en bewuster met hun baby om te gaan, om de lichaams taal van hun baby beter te kunnen verstaan. Shantala babymassage is een van de beste manieren om dit te bewerkstelligen en om een band te leggen tussen de verzor ger en de baby. Door massage leert een baby ontspanning te erva ren. Ook een huilbaby kan door de massage beter contact maken met zijn ouders/verzorgers. Baby's met darmkrampjes kunnen door de massage verlichting ondervin den. Het liefdevol aanraken, in aandacht voor elkaar, door deze babymassage, kan van onschatba re waarde zijn bij het ontwikkelen van een gezonde persoonlijkheid. De verzorgers kunnen ook zelf rust ondervinden tijdens het mas seren van hun baby, waardoor hun zelfvertrouwen wordt vergroot. Tijdens de cursus wordt geleerd om met rust en aandacht bezig te zijn met het kindje. Zo worden onder andere vaardigheden en til- technieken aangeleerd en instruc ties gegeven over hoe de baby op haptonomische wijze te dragen. De cursus bestaat uit vijf bijeen komsten en is bedoeld voor baby's in de leeftijd vanaf zes weken tot zeven maanden. De cursus wordt vrijwel doorlopend aangeboden. De cursusleiding is in handen van een ervaren en hiervoor speciaal opgeleide docente. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met Klan tenservice Groene Kruis, bereik baar tijdens kantooruren via tel. (077)3209595. Zie ook www. groenekruis.org. Eerder deze maand her opende Ricor op de hoek Juli- anasingel-Poststraat zij deuren na een flinke verbouwing. In een fraaie ruime winkel kun nen de klanten nu nog beter op zoek naar die mode die bij hun past. Met name voor de man is de ruimte en de collec tie flink uitgebreid. In 1990 startte Ria Cordang, samen met haar dochters Moni que en Luciënne, in de Grotestraat een winkeltje in accessoires en byoux.Al vrij snel werd daarnaast ook dameskleding verkocht. Ricor maakte vervolgens snel naam als modezaak voor exclusieve en eigenzinnige kleding. "Wij zijn gestart met een aantal merken die we nu nog voeren. Ons uit gangspunt is altijd geweest dat we alleen willen verkopen wat we zelf mooi en leuk vinden. "Vandaar dat ons bedrijf vaak als eigenwijs, exclusief, maar vooral ook per soonlijk wordt omschreven", aldus Ria Cordang. Vooral dat laatste is belangrijk. "Die persoonlijke bena dering staat voorop. Wij verplaat sen ons als het ware in de klant. Hij of zij moet het goed staan en lekker zitten", vervolgt Ria."Alleen dan krijg je tevreden klanten. Er is niets makkelijker als iemand een keer iets verkopen maar trouwe klanten, daar moet je naar toe werken." Dat lukt de dames Cor dang heel aardig. "We hebben nog steeds klanten van het eerste uur. Daar krijg je een bepaalde band mee en deel je lief en leed." Na de Grotestraat werd een voormalige tandartspraktijk aan de Julianasingel betrokken. Een aantal jaren was Ricor op twee locaties gevestigd, maar uitein delijk werd toch gekozen voor een locatie. In die tijd werd ook voorzichtig gestart met de ver koop van mannenmode. "Dat ele ment is na de verbouwing fors uitgebreid met onder andere een speciale businessafdeling." De ach terliggende tuin werd bij de win kel getrokken en met een fraaie eigentijdse inrichting is Ricor weer helemaal up-to-date."En daar zijn we blij mee en trots op. Qua stijl hebben onze klanten nu heel veel verschillende mogelijkheden en dat zie je niet in elke vergelijk bare modezaak. En het is juist dat beetje extra, dat speciale, waar door onze klanten telkens weer naar ons komen." José Janssen bet zich zondag heerlijk verwennen in haar eigen vernieuwde kookkelder in Meerlo. Net als haar ouders, vijf broers en hun partners genoot ze van de smakelijk gerechten die ze kreeg voorge schoteld door een groep van acht mannelijke Venrayse cur sisten, onder leiding van Fran Janssen en Theo Stevens. De trouwe kookcursisten uit Venray, die al negen jaar tot volle tevredenheid de gang naar De Kookkelder van José Janssen maken, kookten speciaal voor de heropening van de vernieuwde kookkelder voor de familie Jans sen. De Kookkelder is na veertien jaar totaal gemoderniseerd en klaar om mensen die willen leren koken, of die zich verder willen verdiepen in de kookkunst, te ont vangen. José Janssen begon in sep tember 1994 met het geven van enkele kookcursussen, maar anno 2004 biedt De Kookkelder biedt een groot aantal cursussen aan voor zowel particulieren, bedrij ven, vriendengroepen als families. Meer informatie over de kookcur sussen: De Kookkelder, José Jans sen, telefoon: 0478-692803, web site: www.kookkelder-meerlo.nl. Oplossen voetproblemen aan huis Geen twee voeten zijn gelijk en zo zijn ook alle voetproble men verschillend. Soms is een kleine correctie al voldoende, bijvoorbeeld in de vorm van een steunzool of een aanpas sing aan uw confectieschoe- nen. Een andere keer zullen orthopedische schoenen de oplossing bieden. Elke dag zet Ewalts orthopedi sche schoentechniek haar kennis, ervaring en modernste technische middelen in om voet- en schoen- technische problemen te verhel pen. Toch merkten zij dat het niet voor iedereen zo makkelijk is om even 'binnen te lopen'. Vandaar de uitbreiding van de service met onder andere een afspraak aan huis. Voetproblemen worden in eerste instantie behandeld door een orthopedisch chirurg, reva lidatiearts of een huisarts. Vaak schrijven zij de cliënten bepaalde hulpmiddelen voor, waarna er een afspraak met Ewalts orthopedi sche schoentechniek volgt. Voor heen moest men dan naar de ves tiging in Venray toekomen, maar dat is veranderd. Het is nu ook mogelijk om een afspraak voor bij u thuis te maken. Een specialist van Ewalts orthopedische schoen techniek komt aan huis en brengt het probleem in kaart. Vervolgens verzorgt deze de aanvraag bij uw zorgverzekeraar. Wanneer de aan vraag is goedgekeurd komt er een nieuwe afspraak om het traject te vervolgen. Ook deze kunnen bij u thuis plaatsvinden. Helaas blijven sommige werkzaamheden lastig om op locatie te verrichten. Zo kan het alsnog voorkomen dat u een bezoek aan het bedrijf moet maken. Dan is het goed om te weten dat u vanaf nu naast de reguliere werktijden, één keer per week tot 19.00 uur bij hen terecht kunt. Ewalts orthopedische schoen techniek is een erkend bedrijf en is leverancier voor alle zorgverze keraars. Zij werken uitsluitend op afspraak en zijn telefonisch bereik baar op werkdagen van 09-00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.ewalts.nl In de wijk Aan den Heuvel wordt binnenkort gestart met het plan De Valkenburcht. Het plan omvat veertien "Heren van huizen" zoals de folder omschrijft. Veel woonruimte en luxe dicht bij de natuur. De huizen liggen op een van de mooiste plekjes van de wijk en worden uitgevoerd met vier slaapkamers, hoge plafonds en een inhoud van minstens 650 m3. De woningen, die worden ontwik keld door AM Zuid uit Eindhoven, worden traditioneel gebouwd met een hoog afwerkingsniveau op percelen tot 360 m2. Naast vier slaapkamers hebben de woningen ook een grote voorzolder. Verder worden de woningen standaard uitgevoerd met vloerverwarming en veiligheidssloten, terwijl er ook diverse uitbreidingsopties zijn. De woningen zijn echte gezins woningen met maximale vrijheid van indeling. De prijzen zijn vanaf 342.500 euro v.o.n. Meer infor matie is verkrijgbaar bij InterMa- kelaars, Patersstraat 21, 5801 AT Venray, tel. 516605 of via www. intermakelaars .com "Het is een gezellige en vrolijke winkel geworden met een mooi assortiment. Daarnaast zullen we continu dat assortiment tegen het licht houden en aanpassen aan de wensen van onze klanten", vertelt Anja. "Ons aanbod zal dan ook steeds uitgebreider worden. En hebben we iets niet, dan is dat zo besteld." In een kinderwinkel moet natuurlijk ook aan de kleintjes gedacht worden.Terwijl de ouders shoppen, kunnen de kinderen zich in een speelhoek vermaken. Daar naast is het verschoningshoekje voor kinderen - en ouders - ook heel erg handig. De winkel bestaat uit drie niveaus met een goed overzicht. In een oogopslag kan de klant zien wat op welke verdieping is uitgestald. Tevens hoeft u dan de wandelwagen of spelende kroost niet uit het oog te verliezen. Naast babykleding kunt u bij Little Kids terecht voor verschillende mer ken wandelwagens, autostoeltjes in alle categorieën, eetstoeltjes, buggy's, wipstoeltjes, bebe-jou badartikelen etc. Te veel om op te noemen. Ook kunt u nog profiteren van diverse openingsacties, waaron der 10% korting op alle wandel wagens. Little Kids is gevestigd aan het Schoutenstraatje 8. De openingstijden zijn maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdags van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op 13 augustus opende Anja van Arkel aan het Schouten straatje Little Kids, een zo compleet mogelijke baby- en kinderwinkel. Dure vakantie gehad? Ricor: eigenwijs, exclusief en persoonlijk PATERSSTRAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEM M ERS.N L WWW. FRANSLEMMERS.NL Gezellig winkelen bij Little Kids MATRASSEN EN KUSSENS KASTEN Soms pakken dingen duurder uit dan verwacht. Maar gelukkig werkt het ook wel eens andersom. Tijdens de voordeelweken bij Frans Lemmers woninginrichting. Want als u nu twee Auping spiraalbodems en twee Auping matrassen aanschaft, krijgt u de tweede matras voor de halve prijs* Hoeft u van die dure vakantie ook niet meer wakker te liggen... Vraag naar de voorwaarden

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9