j| Ingezonden Open daa Stichting Historie Ysselsteyn Classics Dance Night in Venray Bedrijven Kontakt Dagen in februari Sneller Beter in VieCuri (2) VZO fiets- puzzeltocht Kermis Oostrum Wijkfeest Antoniusveld A PEEL EN MAAS Donderdag 23 augustus 2007 - Pagina 7 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. De Springplank viert dertigjarig bestaan Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Huisartsen In Peel en Maas van donderdag 16 augustus is een advertentie opgenomen van de huisartsen van Noord-Limburg. In de adver tentie wordt gesteld dat wij, de Stichting Basiszorg Ziekenhuis Venray, weigeren om over de toe komst te praten. Op 31 juli 2007 zonden wij echter een brief aan de Coöperatie Cohesie U.A., die namens de huisartsen optreedt. Uit deze brief blijkt duidelijk dat wat de huisartsen stellen geheel onjuist is. Wij willen wel over de toekomst praten. In onze reactie is terug te lezen waarom wij van mening zijn dat alternatieven voor de Huisartsenpost Venray tot een betere zorg leiden voor de patiën ten in onze regio. T. Michiels, voorzitter Stichting Basiszorg Ziekenhuis Venray. Knallen (6) Dat men zich ergert aan de knalapparaten in de velden kan ik mij voorstellen, en dat er regels moeten zijn over het gebruik en toepassing van deze apparaten is terecht. Men moet zich ook eens verplaatsen in de situatie van de grondgebruiker, deze is door de Flora en faunawet verplicht om maatregelen te treffen om schade door dieren aan gewassen te voor- Na de eerste succesvolle editie in april van dit jaar komt Classics Dance Night terug in Venray: op zaterdag 29 september a.s. is Clas sics Dance Night weer in Venray, wederom in partycentrum De Witte Hoeve. Voor deze tweede editie is al enorm veel belangstel ling.In april van dit jaar trok Clas sics Dance Night een vol huis in partycentrum De Witte Hoeve. "De belangstelling voor de eerste avond heeft ons enorm verbaasd", zegt Classics Dance Night-orga- nisator Eddy Jansen. "De kaartjes waren in no-time uitverkocht en ook nu gaat het weer dezelfde kant op. Al meer dan de helft van de tickets is aan de man gebracht. Er blijkt dus ook in Venray een enorme behoefte aan dit soort evenementen te zijn". Classics Dance Night gaat het tweede seizoen in met een vrijwel onge wijzigd concept: het is een swin gende discoparty met muziek uit de 70's, 80's en early 90's. Eddy Jansen: "In het afgelopen jaar is gebleken dat in de leeftijdsgroep 30-55 jaar een enorme behoefte bestaat om nog eens uit te gaan in de sfeer van vroeger en lekker te swingen op discomuziek van toen. En die gelegenheid hebben men sen tegenwoordig nog maar zel den. Wij doen in feite niets bijzon ders. We creëren de sfeer met de muziek en discoaankleding uit de zeventiger en tachtiger jaren. Niets meer en niets minder. Natuurlijk is onze grote verlichte dansvloer van 70m2 ons paradepaardje. In combinatie met de spiegelbollen en al het andere discolicht waan je je weer even helemaal terug in je jonge jaren. Jaren, waar je door gaans zoveel goede herinneringen aan hebt!" Medeorganisator Jan Hendrix wil daar nog wel iets aan toevoegen: "Vaak zie je dat een Classics Dance Night uitgroeit tot een reünieachtig uitgaan. Mensen die vroeger met elkaar gingen stappen maar dat nu bijna niet meer doen, gaan weer met oude vrienden en vriendinnen naar Het MECC uit Maastricht gaat eind februari Bedrijven Kontakt Dagen (BKD's) houden voor ondernemers uit Noord-Limburg, de Euregio en Oost-Brabant. Het MECC denkt hiermee in de behoef te van ondernemend Noord-Lim burg te kunnen voorzien.Aanlei- ding voor het MECC om BKD te organiseren is het feit dat op de BKD in Maastricht MECC alleen maar bedrijven uit de regio Zuid- Limburg zich presenteren. De afgelopen maanden is onderzocht of er in Noord-Limburg behoefte is om een gelijksoortig evenement in deze regio te organiseren. De geluiden waren positief. Gemeen ten en ondernemersorganisaties hebben aangegeven wel hiervoor in te zijn. Het MECC heeft inmid dels met de ZON veiling in Grub- benvorst afspraken gemaakt voor wat betreft de locatie. De intentie van het MECC is om de BKD's jaar- komen. Omdat alle dieren volgens deze wet bescherming hebben gekregen, moet de grondgebrui kers beschermende maatrege len nemen. De wet schrijft voor dat altijd een akoestisch en een optisch middel moeten worden toegepast, doet men dit niet, dan komt men niet in aanmerking om gebruik te mogen maken van ontheffingen of vrijstellingen om deze diersoorten te bestrijden, ook kan men geen beroep doen op het faunafonds voor een tege moetkoming van de geleden scha de. Voor uitgebreide informatie kan men kijken op de website van het Faunafonds; www.faunafonds. nl. Venray had in verleden geen richtlijn voor het gebruik van deze apparaten, verbieden is een oplos sing maar dan kan de gemeente Venray aansprakelijk worden gesteld voor de geleden schade. Uit onderzoek is gebleken dat een combinatie van gaskanon, vogelaf- schrikpistool, akoestisch signaal, schriklinten of vogelverschrikkers aangevuld met afschot een goede oplossing kan zijn. Deze middelen moeten steeds voor korte peri oden worden toepast omdat er anders gewenning optreedt, een grondgebruiker welke serieus met schade voorkoming bezig is zal altijd kiezen voor de combinatie omdat die het meest effectief is. Namens Wildbeheereenheid Venray, L. Swinkels Classics Dance Night toe. In Ven ray waren in april veel mensen bij Classics Dance Night, die elkaar vroeger troffen in discotheken als Palladium of D'n Aide Hoed. Clas sics Dance Night's hebben een hoog lokaal gehalte: in Venray bij voorbeeld alleen maar mensen uit Venray en omgeving. Dikke kans dat je dus bekenden van vroeger tegenkomt! Er zijn zelfs discolief hebbers, die er bij vrijwel elke Classics Dance Night bij zijn. Dat zijn de echte die-hards, die ons overal volgen! Jansen en Hendrix draaien bij Classics Dance Night zelf als dee jays. Jansen: "Dat deden we vroe ger in de 70's en 80's ook en wij denken dat wij precies weten wat de mensen willen horen en op welke muziek ze nog eens op de dansvloer uit hun dak willen gaan. We draaien de muziek niet zomaar voor de vuist weg: we draaien vol gens een uitgekiend muziekfor- mat. Vroeger deden we maar wat, nu denken we er heel erg goed over na. Ik denk dat daar ook een deel van ons succes ligt. We draai en niet voor ons zelf, maar voor de mensen die naar Classics Dance Night komen. En wij swingen zelf lekker mee! Ik denk ook dat er daarom een click ontstaat tussen de mensen die aan het dansen zijn en wij als deejay". WEBSITE De website van Classics Dance Night is de spil in de communi catie met de doelgroep. Jansen: "Op onze website staat alles wat er over ons te weten is: je kunt er honderden foto's en een zeven tal videoclips met beelden van Classics Dance Night's bekijken, je kunt er je persoonlijke top-3 kwijt met kans op gratis kaartjes voor een Classics Dance Night naar keuze, er is een gastenboek voor reacties en je kunt er online - zolang de voorraad strekt- kaartjes reserveren. Gemakkelijker kunnen we het niet maken". Meer informa tie: www.classicsdancenight.nl lijks te organiseren en uit te laten groeien tot een evenement waar zo'n vierhonderd bedrijven zich presenteren. De eerste Noord-Lim burgse BKD's worden op 26 en 27 februari 2005 gehouden. Yoga In Kunstencentrum Jerusalem start op donderdag 23 augus tus vanaf 9-15 uur het nieuwe yogaseizoen. Tijdens de les volgt men het principe van de hatha- yoga. Aan bod komen lichaams houdingen en bewegingen, adem halingsoefeningen, visualisatie en meditatie. Lichaam, adem, geest en ziel werken harmonisch op elkaar in, wat bijdraagt tot een gezonde levenshouding. Voor aanmelding en informatie kan men contact opnemen met Joke Philipsen via tel. (0478)692673 of e-mail yoky- bird@ hotmail .com. Je krijgt wat je verdient: een vijftigtal deelnemers, allen basisschoolleerlingen, en ouderlijke belangstelling. Bij de seizoensopening van jeugd club De Springplank was het spelvreugde en enthousiasme troef. Kortom blijheid bij de kinderen. Onze verslaggever Jan Leijsten ging zaterdag een kijkje nemen. Het programma zou om 14.30 uur beginnen en daar zijn ze aan de Beukenlaan stipt in. Het gras veldje, nou ja gras, was het decor voor de tien spellen die de kinde ren voorgeschoteld kregen. Anne- mie Verbeek, al een aantal jaren bestuurslid, maakt zich even vrij voor een praatje.Terwijl voorzitter Sjang Vollenberg als een volleerd regelneef nog handen en voeten tekort komt. De kinderen zijn verdeeld over drie groepen die in de late namiddag hun clubdag hebben. Op maandag de zes- en zevenjarigen, op dinsdag de oud ste groep van tien tot twaalf jaar terwijl de kinderen van acht en negen jaar donderdags hun plezier aan de Beukenlaan beleven. Ze zit ten met lezen en schrijven op het zelfde niveau, de spellen zijn erop aangepast. "Een kind van zes heelt nu eenmaal niet de motoriek en vaardigheid van een tienjarige", zegt Verbeek. "Wel hebben we per jaargetijde een gezamenlijk verenigingsgebeuren zoals een pijltjesspeurtocht, een draadjes- tocht met linten aan bomen en rond sinterklaas de etalagetocht. Hoe kun je in twee jaar tijd de zorg beter, veiliger en patiëntvriendelijker maken? Het landelijke programma 'Sneller Beter' biedt oplos singen, die in andere zieken huizen zijn beproefd en goed hebben gewerkt. VieCuri is één van de geselecteerde zie kenhuizen die meedoen aan het landelijke project. Peel en Maas bericht hierover in een Drieluik: Sneller Beter in Vie Curi. In deel 2: snel terecht bij de specialist. Iemand die voor onderzoek wordt doorverwezen naar het ziekenhuis, wil natuurlijk zo snel mogelijk geholpen worden. Daar om doet VieCuri er alles aan om de wachttijden zo kort mogelijk te houden. "Maar dat is niet eenvou dig", zegt Pieter van Dreumel van de Raad van Bestuur van VieCuri. "Een ziekenhuis heeft namelijk maar beperkt de beschikking over specialisten, onderzoeksappara tuur, operatiekamers en financiële middelen." Gelukkig ziet VieCuri nu in de Sneller Beter projecten, dat er zeker nog verbeteringen voor de patiënt mogelijk zijn. "We kunnen meer ruimte op de afdeling creëren, bijvoorbeeld door meer gebruik te maken van gespecialiseerde verpleegkun digen", zegt Van Dreumel. "Onze poli urologie heeft daar al erva ring mee." Unithoofd Minke van Manen: "We werken met inconti- nentieverpleegkundigen, die de urologen werk uit handen nemen. De verpleegkundigen doen voor vrouwelijke patiënten met incon tinentieproblemen het eerste con sult en geven voorlichting. Daarna volgen onderzoeken en bespreekt de uroloog de resultaten daarvan met de patiënte. Met zestig tot tachtig patiënten per jaar, scheelt dat de uroloog concreet ook zes tig tot tachtig consulten." Deze geslaagde nieuwe werkwijze werpt dus al zijn vruchten af. Van Manen heeft met haar pro jectteam ook gekeken naar de roosters. Er bleken pieken te zijn in de wachttijd, die mogelijk kon- We zijn tevreden. Aanbod van ver enigingen is er genoeg voor de kinderen. Wij houden al jarenlang ons ledenaantal stabiel met ruim zestig kinderen. Hier kunnen we goed mee uit de voeten. Temeer het vinden van vrijwilligers niet zo eenvoudig is. Bij ons komen SPV'ers voor hun opleiding stage lopen. Een aantal blijft daarna wel eens hangen. Ja, wij hebben goed geschoolde mensen." Ook haar zoons van 23 en 26 zijn als kind bij De Springplank gekomen. Ze zijn nu nog behept met het jeugd werkvirus als leider bij de club. Voor de kosten hoeven de kin deren het niet te laten: 20 euro voor een halfjaar. "We hebben dit jaar de provinciale Wilhelmina Sangers Prijs gewonnen. Het was een leuke geldprijs. Zo konden we met de hele club naar De Efte- ling." "Dat is altijd leuk", haakt Sjang Vollenberg in. Sjang mag je zonder overdrijving 'Mister Springplank' noemen. Immers 42 jaar leider en de laatste 27 jaar als voorzitter is niet niks. "Voorheen was het het patronaat"vertelt VollenbergHet was uitsluitend een jongensclub. De vrouwen van de leiders vonden dit in de zeventiger jaren nogal ouderwets. Dus er kwamen toen meisjes en leidsters bij de vereni ging. De MMSK St. Petrus Banden kwamen later los van ons.'Terwijl de jeugd gedisciplineerd maar met spelvreugde bezig blijft, zegt Sjang dat de alleroudste groep er niet bij is. "Ze vinden dit niet ruig genoeg. En daarom verheugt de opkomst den worden weggewerkt door slimmere roosters. "We hebben daarbij bijvoorbeeld gekeken naar de dagen en tijden dat er spreek uur was, en naar de verdeling over de locaties", vertelt Van Manen. "Daarnaast is de duur van de con sulten gemeten. Er staat tien minu ten voor een eerste consult en vijf minuten voor een herhaalconsult. Dat blijkt te kort te zijn. Nu we dat weten, kunnen we beter de kop uit het zand halen en de spreek uren langer plannen, of in elk geval af en toe een afspraak van vijftien minuten maken om ruimte in te bouwen." REVALIDATIE Ook de afdeling Revalidatie van VieCuri werkt aan het verkorten van de wachttijden. Vroeger kre gen alle nieuwe patiënten voor de revalidatiedagbehandeling na drie weken een controleafspraak bij de revalidatiearts. Zaken die me, het is een promotieactviviteit. We richten ons op groep 3 van de basisschool. Die kunnen nog keu zes maken. Er is veel te doen voor ze. Vroeger kwam je bij De Spring plank en je bleef er trouw bij." Is er concurrentie? "Nee, de scouting, Jong Nederland en De Springplank hebben raakvlakken met clubavonden en spelletjes. Maar iedereen heeft toch zijn eigen sfeer en structuur. Overigens worden we goed gesteund. Ons clubgebouw is geprivatiseerd." Het is een 'home' voor meerdere ver enigingen zoals de toneelclub, het Seniorenorkest, het koor Adjambo en er worden yogacursussen gege ven. Er is ook een buitenschoolse opvang voor risicovolle jongeren van het Raayland College. "Het gaat prima samen op basis van goed vertrouwen. Ook de ver standhouding met onze buren, het Marokkaans ontmoetingscentrum, is goed. Basisschool De Bongerd was altijd onze hofleverancier. Nu zoeken we ook steeds gerichter bij andere scholen naar leden." Buiten de schoolvakanties is er nog een week niets te doen. Dat is tijdens de Avondvierdaagse als De Springplank volop aan het wan delen is. Vol lof is voorzitter Vol lenberg over de wijkraad. "Enkele jaren terug hadden we behoorlijk veel last van vandalisme. Zoals ver nielde rolluiken, kapotte ruiten en inbraken. De wijkraad heeft toen ter beveiliging een hekwerk geplaatst." De pingpongtafel, het biljart en het voetbalspel zijn alle maal nog overblijfselen van het in de teambespreking naar voren waren gekomen, konden zo met de patiënt besproken worden. "Maar de patiënt had vaak al lang gehoord wat er daar besproken was, omdat hij daarna al weer bij de ergotherapeut, logopedist en fysiotherapeut was geweest", zegt projectleider Gé de Bruijn. "Voort aan maken we alleen een con troleafspraak als bijvoorbeeld de behandeling niet blijkt aan te slui ten op de hulpvraag." Daarnaast vervalt ook het vooruit plannen van de controleafspraak na een half jaar. Het initiatief ligt voortaan bij de patiënt. "Iemand die nog klachten of vragen heeft, komt terug, patiënten waar het goed mee gaat blijven weg. Dat waren de potentiële no-shows (mensen die een afspraak hebben en niet komen opdagen, red), dus je wint er tijd mee", aldus De Bruijn. Bij kleine orthopedische ingre- patronaat. "Ze verkeren nog in goede staat en dat willen we graag zou houden." De kinderen vermaken zich best zoals Anouk Hellegers. Ze is acht jaar en toch al drie seizoenen bij de club. "Ik vind het leuk en ik ga altijd", zegt ze. Of de tienja rige Wouter Smits die spelletjes en knutselen het leukste vindt. Ze kwamen net als hun clubgenootjes aan hun trekken. Bij jeu de boules, met spelleider René Bakker, ves tigde de achtjarige Lamyae Ouaaz- zi een nieuw record met twee centimeter. Bij het golfparcours met een hockeystick noteert leid ster Marjolijn Peeters nauwkeurig de slagen. Zelfs een skislalom met heuse ski's wordt door de kinde ren afgelegd. Floor Verheijen, pas vier jaar oud, begroette aan de hand van vader Mare haar broer Stan van acht. Ze mocht ook nog aan wat 'makkelijke' proeven mee doen. Moeilijk was de rebus die via een spiegel in een houten kist moest worden ingevuld. Er ston den zes minuten voor. De tienjari ge Stefanie Bronswijk klaarde het karwei in tweeënhalve minuut. Bij De Springplank blijken beleving, spelvreugde en gezelligheid geen loze kreten te zijn. De prijswinnaars: vierjarigen: Floor Verheijen; vijfjarigen: Min- oesch Janssen; zesjarigen: Hicham Mattah; zevenjarigen: Sam Dries- sen; achtjarigen: Evi Kersten; negenjarigen: Jasper Vullings; tien jarigen: Stefanie Bronswijk en elf jarigen: Evi Sijben. De 'OK-straat' in VieCuri, pen, zoals een knieoperatie, wordt geëxperimenteerd met de zoge naamde 'OK-straat'. Patiënten worden sneller geholpen en de wachttijd wordt korter. Unithoofd Chantalle Coenders legt uit: "Twee OK-teams maken twee OK-kamers bedrijfsklaar voor patiënten die een kleine orthopedische ingreep moeten ondergaan. De chirurg opereert in de ene kamer en als hij klaar is, kan hij direct verder in de tweede OK-kamer. Omdat de OK gereed is, kan de specialist doorwerken en kunnen er in zo'n OK-sessie meerdere patiënten geholpen worden." Volgende week in deel 3 (slot): pijnbestrijding Meer informatie over het pro gramma Sneller Beter, vindt u op de sites www.viecuri.nl en www. snellerbeter.nl Stichting Historie Ysselsteyn houdt een open dag op zondag 26 augustus in het nieuwe onderko men in jeugdgebouw De Koel aan de Peter Janssenweg 12 nabij de Boerenbond. Van 11.00 tot 16.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen en zich op de hoogte brengen van de activi teiten en de resultaten van deze jonge stichting. De ingang is aan de achterzijde van De Koel aan de Peter Janssenweg. Als doelstelling hanteert de stichting het verza melen en archiveren van allerlei materialen die met de historie van Ysselsteyn te maken hebben. Te denken valt hierbij aan foto's, verslagen, artikelen, archieven van o.a. de St. Odakerk en het In Antoniusveld vindt op zater dag 25 augustus het jaarlijkse wijkfeest plaats. Het middagpro gramma bestaat dit jaar uit een marktplaats onder het motto 'in Antoniusveld, door Antoniusveld, voor Antoniusveld' Vanaf 14.00 uur presenteert een twintigtal wijkbewoners zich op de martkplaats aan de St.Antonius- veldweg met hun bedrijf of hobby. Het aanbod is divers, van persoon lijke verzorging tot uiteenlopende vormen van vrijetijdsbesteding. Ook politie en de brandweer zijn op de marktplaats aanwezig met In de tent bij 't Allemanscafé in Oostrum staat op vrijdag 7 sep tember de Rooyse trots, Rooy2U, op het programma. De heren worden versterkt worden door BB King, Mary J. Blige en de horn- section van B.O.B. De Oostrumse kermis was een groot succes in 2006, toen deze heren het lef had den om de schouwburg in Venray af te huren. De kaarten waren allemaal verkocht. Rooy2U brengt een veelzijdig repertoire waarin alle periodes van U2 aan bod zul len komen. Met hun supportacts is dit een avond om niet te missen. Op zaterdag is het de beurt aan Jos Cove en Jurgen Jonkers. Als er twee mannen zijn die zich oprecht een imitator/look-a-like mogen noemen van Marco Borsato en Frans Bauer, dan zijn deze het wel. Zo stond Jonkers (Frans Bauer) in de finale bij het televisieprogram ma van In de huid Van en had hij meerdere malen interviews bij SBS shownieuws, Actueel, Panorama, NRC handelsblad en Vrij Neder land. De enige echte Peacemakers met muziek uit de jaren '70 en '80, zorgen ervoor dat op deze avond de 40-plusser ook gezellig op stap kan gaan. Op zondag is er een Amsterdamse avond met Venrays YNB. Daarnaast zijn er oude film en videofragmenten. De laatste jaren zijn er bovendien tientallen interviews afgenomen van oudere Ysselsteynse bewoners en op DVD vastgelegd. Hiervan is het een en ander te zien tijdens de open deur dag. Ook verhalenverteller Frans van de Pas opent zijn verhalenkof- fer met een stukje Ysselsteynse geschiedenis. Deze dag wordt tevens de jaarlijkse VZO-fietstocht gehouden. Het nieuwe onderkomen van de Stichting Historie Ysselsteyn is opgenomen in de route, zodat ook de deelnemers van deze fietstocht een bezoekje kunnen afleggen aan de tentoonstelling. verschillende voertuigen. Om 14.15 uur houdt de brandweer een demonstratie. Voor de jongste bezoekers van de marktplaats zijn er onder andere spelletjes, een puzzeltocht en een tekenwed strijd met stoepkrijt. Vanaf 15.00 uur kunnen de kinderen mee dansen met de demonstraties van Paul Janssen. Rond 18.00 uur start het avondprogramma waarin men mee kunnen dingen naar prijzen in de grote Antoniusveldquiz of de competitie vrachtwagen trekken. Ook zijn er mooie prijzen te win nen in de loterij waarvan de loten vanaf 's middags verkrijgbaar zijn. beste kroegzangers Geert Pelzer en Gert Janssen. In de Uitmarkt op de laatste dag van de Venrayse ker mis, wist dit duo er een fantastisch avond van te maken. De maandag begint al vroeg. Om 12.00 uur gaat de schuif eraf en dan zoeken tientallen kaarters een tafel om te toepen. Om dit gezelschap in de avond wakker te houden is Rock Loll band Canvas geboekt. Door het hoge feestgehalte en het geva rieerd, verrassend en humoristisch programma, ligt deze taak bij hun in goede handen. Op dinsdag komt Eddy Walsh de kermis afsluiten. Deze zanger is bekend met bruine cafés. Zo staat hij acht maal per maand in het bekendste café Nederland, Bolle Jan in Amsterdam. De vader van René Froger, eigenaar van dit café, kan al acht jaar niet zonder hem. Walsh scoorde een paar hits, waar onder Naar mijn zin, dat zeker niet zal ontbreken op de laatste avond. De Oostrumse kermis begint op vrijdag 7 september en eindigt op dinsdag 11 september. Kaar ten voor de vrijdag en zaterdag zijn te koop in 't Allemanscafé in Oostrum. Meer informatie is ver krijgbaar via tel. 06-10245869 of e-mail allemanscafe@hetnet.nl. Al twintig jaar biedt de Ver eniging van Zelfstandige Onder nemers Heide-Leunen-Merselo- Veulen-Vredepeel-Ysselsteyn een fietspuzzeltocht aan door de omgeving van de aangesloten dorpen. Zoals ieder jaar wordt de opbrengst besteed aan een goed doel. Zo hebben al diverse vereni gingen en organisaties een schen king ontvangen van de VZO fiets puzzeltocht. Net als voorgaande jaren gaat de opbrengst van de fietspuzzel tocht naar Marjo Jenniskens. Zij werkt al enkele jaren in Nepal in een tehuis voor opvang en ver zorging van straatkinderen. Er wordt basisonderwijs gegeven en beroepsonderwijs. Hierdoor zijn veel kinderen later in staat een normaal bestaan op te bouwen. Voor weinig geld kan daar al een hoop worden gerealiseerd. Ook dit jaar is er op zondag 26 augus tus een mooie route uitgezet die richting Meterik voert. Op de rustplaats is de paardenmelkerij 't Vöske in Meterik te bezichti gen. Deze paardenmelkerij is in het jaar 2000 opgericht. Op het bedrijf ziet men voornamelijk Haf- lingers die van oorsprong uit Tirol komen. De paarden worden drie maal per dag gemolken en geven ongeveer vijftien liter melk per dag. Van deze paardenmelk wor den ook allerlei andere producten gemaakt zoals cosmetica, paarden melk likeur en paardenmelkijs. Naast het melken van de paar den verzorgt 't Vöske excursies en huifkartochten. Verder wordt de tentoonstelling van Stichting Historie Ysselsteyn aangedaan. Stichting Historie Ysselsteyn stelt zich als doel de geschiedenis van Ysselsteyn in kaart te brengen. De stichting doet dit door beeld materiaal, verhalen, gebruiken en gebeurtenissen te verzamelen en vast te leggen. Deze zondag 26 augustus kan men zich inschrijven vanaf 11.00 tot 13-30 uur. Er zijn drie vertrekpunten. Er is een start plaats bij café-restaurant Roelanzia in Ysselsteyn, bij café DenTommes in Merselo en bij café Martens in Leunen. Er is een verkorte route van ongeveer 30 kilometer en een langere route van 40 kilometer. Aan de fietspuzzeltocht zijn ook enkele prijzen verbonden! De hoofdprijs is een huifkartocht. iiiii iiiïiimiiiii j;r»'iiiiiiiiin i'^wiiiP a Jeugdclub bruist!

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7