Ysselsteyner moet noodwoning verlaten Vol energie aan de slag Nieuwe straten Illegale overslag moet stoppen Gemeente Venray verkoopt grond aan crematorium Venray eerste gemeente met energiebespaarplan Van Beek verlaat Wonen Venray I Julicher Meijer ff f# SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 23 augustus 2007 - Pagina 3 Gemeente wil huurwoningen Paardekopweg slopen De laatste bewoner van de noodwoningen aan de Paar dekopweg moet zijn huurhuis van de gemeente gedwongen verlaten. Onlangs werd wel overeenstemming bereikt met een bewoonster die na bemid deling is vertrokken naar een nieuwe woning. H. Hendrix is evenwel niet van plan zijn huis zomaar te verlaten. Beide partijen hebben een advo caat in de arm genomen. De gemeente wil de woningen slopen omdat ze in een slechte staat verkeren en verliesge vend zijn. Na renovatie zal het exploitatietekort alleen maar toenemen. De noodwoningen aan de Paardekopweg in Ysselsteyn zijn vlak na de Tweede Wereldoorlog gebouwd. De bedoeling was dat ze slechts voor korte duur bewoond zouden zijn. Om de woningen in stand te houden, moeten ze grondig gerenoveerd worden. De huizen zijn niet aangesloten op de riolering, dat ook in het bui tengebied verplicht is. Er is geen gasaansluiting, de muren, het dak en de vloer zijn niet geïsoleerd, de ramen zijn van enkelglas, het dak bestaat uit (asbest)golfplaten en er is geen centrale verwar ming. De gemeente maakt al lan ger verlies op de exploitatie van de huurwoningen, bijna 8.000 euro per jaar. Er is onderzocht de woningen te behouden, te moder niseren en de huur te verhogen. De huur bedraagt slechts 8 euro per maand. Om het exploitabel te maken dient de huur minimaal dertig keer verhoogd te worden. Op grond van de wet is het mogelijk de huur jaarlijks te ver hogen met een vastgesteld percen tage. De maximale huurverhoging tussen 1 juli 2007 en 31 december 2007 bedraagt 3,2 procent. Bij een huur die lager is dan 200 euro, kan de huur met 25 euro per maand worden verhoogd. Dit betekent dat de huurders na een eerste ver hoging 33 euro per maand gaan betalen. Het zal erg lang duren totdat de huur op zo'n niveau is gebracht, dat de woningen exploi tabel zijn. De gemeente ziet dan ook geen andere oplossing dan over te gaan tot sloop. De nood woningen liggen ook in de ecolo gische hoofdstructuur (EHS). Dit is aangewezen als gebied waar de natuur voorrang krijgt. Daarom ziet de gemeente er ook vanaf de huurwoningen aan de huurders of aan derden te koop aan te bieden. In 2004 heeft de gemeente met de huurders contact opgenomen en aangeboden te helpen met het zoeken naar vervangende woon ruimte. De laatste huurders wilden hiervan geen gebruik maken en ze weigerden zich te laten inschrij ven bij een woningbouwvereni ging. Wonen Venray was bereid deze bewoners als een 'urgentie- geval' te behandelen. De gemeen te kan huurders evenwel niet dwingen de woning verlaten. Er is eerst geprobeerd tot een oplos sing te komen voordat een juridi sche procedure werd opgestart. Een paar maanden geleden is met de voorlaatste bewoner, een huur ster, overeenstemming bereikt. Ze heeft een nieuwe woning geac cepteerd en ze ontvangt naast een verhuisvergoeding, een herinrich- tingbijdrage en een huurgewen- ningsvergoeding. Hendrix woont sinds 1998 in de noodwoning. Hij is daar teruggekomen om zijn moeder te verzorgen. Zijn moeder is enige tijd geleden naar een ver zorgingstehuis gegaan en is daar later overleden. Er bestaat formeel geen huurovereenkomst tussen de gemeente en de huurder. Er zijn al veel gesprekken gevoerd. Hendrix zegt dat hij het er erg lastig mee heeft de woning te verlaten. Hij heeft er veel her inneringen en vindt het moeilijk om afscheid te nemen. De juriste van de rechtsbijstandsverzekering heeft Hendrix evenwel geadvi seerd niet in te stemmen met het aanbod van de gemeente. De gemeente zal daarom de rech ter vragen het tijdstip te bepalen waarop de huurovereenkomst ein digt. Bijkomend probleem is dat de huurder zonder toestemming gebruik maak van een gedeelte van de naastgelegen woning. Hiervan is de huurovereenkomst beëindigd en het pand is reeds ontruimd. De gemeente wist niet dat Hendrix hier al langere tijd onderdelen van oldtimers en motoren opsloeg. Een broer van Hendrix is hier ook regelmatig aan het sleutelen. De gemeente meent dat de broers er een kleine handel op na houden. De gemeente wil de naastgelegen woning snel slopen. Het pand is niet meer bewoonbaar en zou door vandalen gesloopt of toege takeld kunnen worden. Hendrix is daarom gesommeerd zijn eigen dommen alleen op zijn gehuurde terrein te stallen. De procedure om de huurovereenkomst te laten ontbinden kan nog een half jaar duren. Doorstart discotheek Zenith begint op zaterdag 1 september Megadiscotheek Zenith op industrieterrein De Hulst in Venray gaat zaterdag 1 sep temberweer open. Dat maakte Marga van Dijck, de nieuwe directeur van Zenith, donder dagmiddag officieel bekend. De familie Van Dijck is blij dat de discotheek, na het fail lissement, behouden blijft en een doorstart kan maken. "We hebben de afgelopen maanden keihard gewerkt om Zenith weer open te krijgen. Dat is gelukt, samen met het perso neel gaan we nu flink aan de slag om er iets moois van te maken. We zien de toekomst met het volste vertrouwen tegemoet", vertelt Marga van Dijck. De acht zalen blijven gehand haafd en de muntjes en pasjes die destijds zijn uitgegeven blijven gel dig, zodat vroeger discogangers ze nog kunnen gebruiken. De inter nationaal bekende diskjockey Ron van den Beuken uit Meterik draait tijdens de openingsavond op 1 september in Zenith. Maar Zenith is ook trots op de Belgische spe cial act Kate Ryan. De discotheek is iedere zaterdag van 22.00 tot 05.00 uur open. Bekende namen uit het vaderlandse clubcircuit tekenen voor de muziek in de diverse ruimten en dj Ron van den Beuken zal regelmatig achter de draaitafels staan in de grootste discotheek van de Benelux. In oktober start Zenith ook met een vrijdagavond voor 16-plussers en er komt maandelijks een speci ale Asian Party. "Daarmee richten we ons op de Aziatische markt", legt Marga van Dijck uit. "Die Azi atische avonden zijn populair en trekken duizenden bezoekers uit Nederland, België en Nederland. Met de vrijdagavonden voor 16- plussers willen we de jeugd aan ons binden, maar natuurlijk zijn ook de oudere bezoekers tijdens die avonden bij ons van harte wel kom." De discotheek gaat zich tevens meer richten op grotere en klei nere feesten, partijen en congres sen. "Daar zijn we vorig jaar al voorzichtig mee gestart, maar die markt willen verder gaan uitbrei den. Want wij hebben in Zenith natuurlijk mogelijkheden genoeg voor een bedrijfsfeest of -verga- dering, eventueel in combinatie met een hapje en een drankje. De eerste boekingen zijn al gedaan", aldus Van Dijck. FOUR PUF,F,NS De discotheek ging begin dit jaar, na dertien maanden draaien, failliet omdat financier ABN-Amro de stekker eruit trok. Het pand en de inboedel zijn gekocht door Maessen Bedrijven van de Venray- se ondernemer Harry Maessen. Hij verhuurt het aan de nieuwe Four Queens BV van Marga van Dijck Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG (23), een van de vier dochters van de oprichters van de vroegere dis cotheek De Steeg in Leunen én Zenith. Zenith blijft in de volle omvang met acht zalen in het ruim vier duizend vierkante meter grote complex gehandhaafd. Wel zullen er enkele veranderingen plaatsvin den op het gebied van de muzika le invulling. Zo zal bijvoorbeeld de internationaal bekende dj Ron van den Beuken uit Meterik op ver zoek van de directie van Zenith regelmatig in de discotheek achter de draaitafels staan. "Als extraatje. Met Ron van den Beuken halen we een goede naam uit de dansscène binnen", legt Marga van Dijck uit. "Hij treedt op naast de eigen dj's van Zenith. Maar ook bekende dj's als Jean, Erick E, Ricky Rivaro, Ben jamin Bates en Korsakoff zullen de komende maanden in Zenith draaien. Ja, we halen ook de beste dj's naar Venray. Als extraatje voor het publiek." Marga van Dijck, die het diplo ma van de hogere hotelschool op zak heeft, was voor het faillisse ment al belast met het beleid van Zenith en deed voor die tijd ook al veel ervaring op in discotheek de Steeg in Leunen. Zij ziet de toe komst van Zenith zonnig in. "Er is de laatste maanden veel over Zenith gesproken en geschreven, maar voor ons is vanaf het aller eerste begin duidelijk geweest dat Zenith een doorstart zou maken. Daar heeft geen twijfel over bestaan, echt niet. Want de laatste maanden voor het faillissement draaiden we met avonden van met vier- tot vijfduizend bezoe kers gewoon goed. Zenith is een succesformule. We gaan samen met ons personeel weer vol ener gie aan de slag." ERG DRLJK De nieuwe directeur vertelt dat de familie Van Dijck het faillisse ment echt niet zag aankomen. De organisatie stond als een huis en het aantal bezoekers was groei ende. Daarom kwam de klap des harder aan. "We hebben er alles aan gedaan om Zenith draaiende te houden. Het faillissement heeft niks te maken met geringe bezoe kersaantallen, zoals wordt gezegd en geschreven. Integendeel zelfs, Zenith is ook vorig jaar een suc ces gebleken." Volgens Ton van Dijck, die samen met zijn vrouw Hanneke de grondlegger is van Zenith, was het financiële probleem te over zien. "Maar de bank heeft ons niet genoeg tijd gegeven om het op te lossen. Doordat de bouw en start twee jaar later waren dan gepland en de bouwkosten hoger uitvie len dan begroot, hadden we een probleem. Onze financiële bere kening was niet goed. En we had den geen cash geld omdat het niet opschoot met de verkoop van De Steeg in Leunen. De bank wilde geld, en dat hadden we even niet. Het is jammer dat het zo gelopen is.' Ook het WK Voetbal in Duits land heeft Zenith volgens Ton van Dijck in de zomermaanden veel bezoekers gekost. "Door het suc ces van de Duitse ploeg kregen we veel minder bezoekers uit Duitsland, en veel Nederlanders zochten de terrassen in bijvoor beeld Mönchen-Gladbach op. Marga van Dijckde nieuwe directeur van Zenithziet de toe komst van de superdiscotheek zonnig in. Maar vanaf september was het weer volle bak." DROOM Voor Marga van Dijck komt een droom versneld uit. Zij ziet het directeurschap als een uitda ging. "Natuurlijk is het leuk om directeur te zijn van zo'n grote en mooie discotheek als Zenith. Maar het is jammer voor mijn ouders dat het zo gelopen is. Ze hebben dit niet verdiend en altijd keihard gewerkt voor Zenith. Voor mij is het echter een enorme uitdaging. Ik ben opgegroeid in de horeca- wereld en heb altijd meegewerkt in de bedrijven van mijn ouders. Ik ben ervan overtuigd dat Zenith binnenkort weer op de kaart staat in de Benelux en Duitsland. Samen met onze 150 medewerkers, die nagenoeg allemaal zijn gebleven, gaan we de schouders eronder zetten. Of ik niet te optimistisch ben? Nee, want als het niet goed was gegaan met Zenith, dan was de doorstart er echt niet van geko men." De gemeente Venray is weer twee nieuwe straatnamen rijker: Bosuil en Van Roosmalenstraat. Voor de woningbouw in Vlakwa ter II wordt het zandpad bij de Merseloseweg, tussen de huisnum mers 157 en 159, verhard en krijgt de naam Van Roosmalenstraat. Reeds in 1981 is besloten dat de straten in deze nieuwbouwwijk namen krijgen van Venrayse chi rurgijns en doktoren uit de zeven tiende tot negentiende eeuw. Dit vanwege de directe nabijheid van het ziekenhuis. Johannes Aloysius Antonius van Roosmalen kwam in 1846 naar Venray en bleef hier tot 1867, toen hij naar zijn geboorteplaats Raven- stein terugkeerde. Hij had niet alleen een praktijk in Venray maar was tevens aangesteld als gemeen tegeneesheer. Waardoor hij belast was met de medische verzorging van de armen. De nieuwbouwwijk Brabander/ Aan de Heuvel heeft als thema roofvogels. Door de uitbreiding is er weer nieuwe weg bijgeko men die de naam Bosuil krijgt. In december zijn al de andere straat namen van roofvogels vastgesteld maar toen is de Bosuil 'vergeten'. Bosuil ligt tussen de Boomvalk en Haviklaan. Met het illegale wassen en sorteren van aardappels door een aardappelkweker uit Oostrum moet het op 1 sep tember aanstaande definitief zijn afgelopen. Wanneer deze activiteiten dan nog niet zijn gelegaliseerd, mag de gemeen te Venray ze in elk geval niet langer gedogen. De gemeente had al tweemaal eerder een gedoogbeschikking verstrekt aan aardappelteler Jans sen aan de Van Broekhuizenstraat. De buren van het bedrijf, die naar eigen zeggen nogal wat overlast ondervinden, willen koste wat kost voorkomen dat het tot een derde keer komt. Volgens de gemeente is de kans daarop vrijwel nihil. Er is namelijk een nieuwe milieuver gunning voor de aardappelteler in de maak, waarin het wassen en sorteren - onder voorwaarden uiteraard - gelegaliseerd worden. Maar de buren namen toch liever het zekere voor het onzekere, en stapten naar de Raad van State. De hoogste bestuursrechter kwam tot de conclusie dat de gemeente het 'illegale' wassen en sorteren terecht tijdelijk gedoogt, aange zien er concreet uitzicht bestaat op legalisatie. Om echter te voor komen dat een en ander te vrij blijvend wordt, riep de Raad de streefdatum voor de nieuwe ver gunning uit tot keiharde deadline. Indien de nieuwe vergunning niet op 1 september klaar is, zijn het wassen en sorteren daarna dus voorlopig taboe. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 De gemeente Venray ver koopt 24.500 vierkante meter grond op begraafplaats Bosch huizen aan de zussen Swin- kels. Elly en Gerrie Swinkels betalen voor de grond en de opstallen 218.637 euro. In samenwerking met Dela wordt er straks een crematorium gebouwd. De verkoop kan alleen doorgaan als er afspraken zijn gemaakt over beheer, onderhoud en administra tie met de begraafplaats. Deze gebruiksafafspraken moeten nog worden goedgekeurd door beide partijen. Het college heeft alvast inge stemd met de verkoop van de grond en de noodzakelijke ver gunningen. De gemeente maakt geen winst bij de grondverkoop. Bijkomend voordeel is dat er tach tig openbare parkeerplaatsen bij komen en dat de openbare ruimte rondom het crematorium voor rekening van Swinkels opnieuw wordt ingericht en aangelegd. Het onderhoud komt straks wel voor rekening van de gemeente waar voor Swinkels een exploitatiebij drage van 30.000 euro betaalt. Voor het inpassen van het cre matorium en de parkeergelegen heid op de begraafplaats moet 1500 vierkante meter bos gekapt worden. Swinkels betaalt 6.750 euro voor de natuurcompensatie. De ingang wordt verplaatst. De gebouwen bij de huidige ingang (werkplaatsen, poortgebouw en aula) worden op kosten van Swinkels gesloopt. De werkplaats van de beheerder blijft zo lang mogelijk staan omdat er nog geen nieuwe loods is. Indien er tijdens de nieuwbouw een dienst op de begraafplaats is, dan zal Swinkels voor een alternatieve locatie zor gen omdat de aula dan al gesloopt is. Afgesproken is dat de bouw werkzaamheden van het crema torium geen belemmering mogen zijn voor de normale activiteiten op de begraafplaats. De gemeente en Swinkels betalen ieder de helft van de aanleg van gas en elektra naar de begraafplaats. Het totaal bedrag is geschat op 110.000 euro. Venray is de eerste gemeen te in Nederland die samen met Essent een omvangrijk bespaarplan gaat opstellen. Dit plan moet de mogelijkhe den voor energiebesparing in de gemeente Venray beschrij ven. Aanleiding voor deelname van Venray vormt het actuele colle geprogramma, waarin het college stelt dat het energiebesparing en duurzame energie wil stimuleren en nieuwe initiatieven daarin wil ondersteunen. Het bespaarplan voor Venray moet in oktober klaar zijn. Om te komen tot het bespaar plan heeft de gemeente Venray medio augustus van dit jaar samen met energiebedrijf Essent een kick-off bijeenkomst 'energiebe sparing' gehouden in het gemeen tehuis. Aan de workshop namen zowel ambtenaren als vertegen woordigers van Essent deel. Met de combinatie gemeente, ener giebedrijf zijn alvast twee belang rijke partijen bij elkaar gebracht om de energiebesparing in de gemeente Venray daadwerkelijk te realiseren. Naar aanleiding van het bespaarplan zal de gemeente haar beleidskeuzes vastleggen in een kadernota. Hierbij betrekt de gemeente ook burgers en bedrij ven. Wethouder van der Broeck opende de bijeenkomst en gaf een aantal prikkelende stellingen. Zo hebben we in Venray veel kippen en varkensmest en dit zijn 'natuur lijke grondstoffen' voor bio-instal- laties. De vrijkomende warmte uit deze installaties kan nuttig wor den ingezet bij andere bedrijven. Daarnaast kan de restwarmte van bedrijven ook gebruikt worden voor verwarming van woningen of andere bedrijven. "Op die manier gaan we duurzaam om met grond stoffen en dit leidt tot energiebe sparing", aldus Van der Broeck. Essent presenteerde zijn nieuwe bespaarplan, dat in beeld moet brengen hoe het totale energiever bruik in Venray eruit ziet en waar concrete besparingsmogelijkhe den zitten. Hierbij gaat de meeste aandacht uit naar gemeentelijke gebouwen, nieuwe en bestaande woningbouw, bedrijven, openbare verlichting, verkeersregelsyste men, biomassa en windenergie. Zonne-energie is weggezet in het onderdeel gebouwen. Op het gebied van verkeersregelinstalla ties zit Venray al op de goede lijn. Niet effectieve installaties zijn ver wijderd en waar mogelijk wordt gebruik gemaakt van Led-verlich ting. Na Venray volgen ook andere gemeenten en provincies. Twintig van 140 gemeenten en provincies (de aandeelhouders van Essent) hebben zich al aangemeld en willen graag aan de slag. Essent heeft het BespaarPlan opgezet om samen met zijn aandeelhouders energiebesparing in Nederland op grote schaal te stimuleren. Directeur Liesbeth van Beek van Wonen Venray wordt met ingang van 1 september direc teur van Wonen Weert. Beide organisaties maken deel uit van Wonen Limburg. Op dit moment is nog geen opvolger bekend. In het werkgebied van Wonen Weert spelen een groot aantal boeiende opgaven waarvoor zij graag haar ervaring inzet, die zij onder meer heeft opgedaan in Venray. De zoektocht naar de invulling van de directiefunctie in Venray is intussen gestart. Deze functie is op 1 september nog niet ingevuld. Liesbeth van Beek blijft daarom voorlopig twee dagen per week haar werk bij Wonen Venray voort zetten om mede te zorgen voor de voortgang van een aantal belang rijke ontwikkelingen in Venray. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3