Laatste ronde zomerfestival Gezondheid voor jeugd Klinte de Rijck Limburgs kampioen Maashees 450 euro voor ISBV Replica rotspartijen in eigen tuin Limburgse titels voor PC St. Jan Motorcross in Wanssum €19, PEEL EN MAAS Slachtofferhulp Helpende Handen op Venray wereldwijs 2007 Open huis hockeyclub Deul wint LK De Springplank Rocktherapie Opvoeden Zo! Een jaarabonnement kost u slechts Donderdag 23 augustus 2007 - Pagina 20 handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Enkele jonge amazones van PC Nobel uit Oostrum zijn naar de Limburgse kampioenschappen in Baexem geweest. Kim Muijsers is in het BB springen reservekampioen geworden met 108 stijlpunten. Luca de Rijck is met Hollanda is in het CL1 dressuur reservekampioen geworden met 381 punten. Klinte de Rijck is met Omira kampioen geworden in de klasse DM2 dressuur met 399 punten. sporen, te motiveren om meer te gaan bewegen en minder en gezonder te gaan eten. In dat proces worden de kinderen gevolgd door de GGD. Met vragenlijsten en interviews voor ouders van 5-jarige kinderen wordt de groei, ontwikkeling en gezondheid van kinderen in kaart gebracht. De methodiek van vragenlijsten en inter views is ontwikkeld door de Erasmus Universiteit en de Vrije Universiteit. De gegevens die uit de ingevulde vragenlijsten naar voren komen geven informatie over de invloed van de leefstijl en de omgeving van het kind (bijvoorbeeld voeding, bewegen, com puterspelletjes en tv kijken) op over gewicht. Zo kan het kind structureel geholpen worden bij de problemen die ontstaan door overgewicht. De afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD gebruikt sinds kort een nieuw ontwikkelde vragenlijst met het doel vroegtijdig problemen bij jongeren op te sporen. De vragenlijst wordt inter nationaal gebruikt. Bij het onderzoek in de bovenbouw krijgen ouders van alle kinderen rond de 12 jaar vragen voorgelegd over de aanwezigheid van psychosociale problemen, de invloed van de problemen op het dagelijks functioneren van het kind en de ster ke kanten van het kind. De resultaten uit de afgenomen vragenlijst leiden sneller dan voorheen en gericht tot het aanbieden van de juiste hulp aan het betreffende kind als dat nodig is. Slachtofferhulp Nederland biedt hulp aan slachtoffers, maar ook aan familieleden of nabestaanden en getuigen van misdrijven en verkeers ongevallen. Een belangrijk onderdeel van deze brede hulpverlening is de juridische begeleiding van slachtof fers. Het terrein van de juridische dienstverlening van Slachtofferhulp Nederland is de laatste jaren aanzien lijk uitgebreid. Steeds meer is er de afgelopen jaren een beroep gedaan op Slachtofferhulp Nederland, van wege de deskundigheid en expertise omtrent slachtofferzorg. Ten behoeve van een kwalitatief goede, juridische dienstverlening aan slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen is Slachtofferhulp Nederland Zuidoost dringend op zoek naar nieuwe vrij willigers. Mensen die secuur zijn, aandacht hebben voor details en oog hebben voor routines en procedures. Men sen ook, die planmatig en doelmatig kunnen werken. Vooral ook mensen die affiniteit hebben met, of interesse hebben in juridische dienstverlening! Wie zich betrokken voelt bij juridi sche processen, flexibel inzetbaar is, een open leerhouding heeft, accura tesse bezit, plan- en doelmatig kan werken, beschikt over goede contac tuele eigenschappen en communi catieve vaardigheden, zelfstandig en in teamverband kan werken en mini maal acht uur per week beschikbaar is kan zich als vrijwilliger aanmelden. Daarna volgt een selectieprocedure. Medio september volgt een basistrai ning volgen, waarin veel aandacht is voor juridische processen. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 0900-0101 en vraag naar Jacqueli ne Knops of Gitte Staadegaard. Mailen kan naar regio.zuidoost@slachtoffer- hulp.nl. In het centrum van Venray, op het Henseniusplein, vindt op zon dag 16 september de vijfde Der dewerelddag Venray plaats. Vorig jaar was de Derdewerelddag Ven ray een groot succes en dit heeft alle aangesloten organisaties van de Stichting Mondiaal Platform Venray gemotiveerd om ook dit jaar weer hun activiteiten en pro jecten aan de Venrayse burgers te presenteren. Een daarvan is Udavum Karangal (Helpende Handen), een niet geregi streerde, niet aan de overheid gebon den, niet religieuze en niet op winst gebaseerde sociale hulpverlenende organisatie. Helpende Handen werd door initiatiefnemer Steven Vidyaakar in 1983 opgericht, met als belangrijk ste doel: het opvangen, verzorgen en helpen van kansarme kinderen, vol wassenen en ouderen in nood. Als professioneel 'Social Worker' begon Steven Vidyaakar met voorlichting en advies geven in de krottenwijken van Chennai (voorheen Madras, Zuidoost India). Een zwak, uitgedroogd huilend jongetje, nog maar een baby, werd door een riksjarijder gevonden, nadat hij achtergelaten was in een bioscoop hal. De riksjrijder bracht deze baby naar Steven, die hem vanaf die tijd lief devol heeft opgevangen. Sinds die tijd, nu bijna 25 jaar later, is er geen weg terug meer, noch voor Steven Vidy aakar, noch voor Udavum Karangal. Udavum Karangal geeft momenteel hulp, steun en een nieuwe kans van leven aan 2000 ongelukkige en afhan kelijke zieke mensen, bijna allemaal zijn ze wees of verstoten. Er verblij ven onder andere pasgeboren baby's, mensen met een verstandelijke beper king, psychiatrisch zieke mensen, zieke stervende ouderen, lichamelijk gehandicapte mensen, mensen met HIV+/Aids. De tachtig vrijwilligers van Udavum Karangal verzorgen de zieken liefdevol. Ze geven individuele hulp, behandeling en rehabilitatie aan al degene die in nood verkeren. Om de vele kinderen een eerlijke kans op een betere toekomst te geven, heeft Steven een basis- en middelbare school gebouwd, waar 450 kinderen van Udavum Karangal en 1550 kansar me kinderen uit de omliggende krot tenwijken onderwijs volgen. Voor meer achtergrondinformatie zie www.helpendehanden.info. Ook dit jaar staan de stands van Helpende Handen tijdens de Derde Werelddag op het Albert Heijn Pleintje. Sportnieuws info De Venrayse Hockey Club MHCV houdt op zaterdag 8 september open huis om mensen kennis te laten maken met de hockeysport. Vanaf 13-30 uur zijn er allerhande activitei ten voor jong en oud, ervaren hockey ers en beginners. Speciaal voor niet- hockeyers is het spelcircuit The Zone uitgezet. Kinderen en volwassen vol gen hierbij een parcours waar hockey- internationals instructie geven over de basis technieken van hockeyen. Aansluitend is er een disco met friet jes voor de jeugd en voor de volwas senen een BBQ met feestavond met de Venrayse band BOB. Alle belangstel lenden kunnen zich aanmelden via www.MHCVnl onder het kopje 5x5 toptoernooi. Het programma van deze dag is veelzijdig. Om 13.30 uur starten de hockey clinics, georganiseerd door The Zone voor kinderen én onervaren volwassen hockeyers.Tijdens deze cli nics wordt op een leuke manier tech nische vaardigheid bijgebracht voor ervaren- en beginnende hockeyers. Het veld is opgedeeld in verschillende vakken die op leeftijd zijn ingedeeld. Bij deze clinics zijn vertegenwoor digers van het Nederlands elftal aan wezig. Tegelijkertijd start het 5X5 toernooi voor de ervaren hockeyers. Het initiatief voor het organiseren van 5x5 wedstrijden is enkele jaren gele den genomen door het bestuur van de hockeyclub. Doordat er op klei nere velden, met minder spelers per team én met een aanmerkelijk kortere speeltijd wordt gespeeld, heeft MHCV een succesformule gevonden die aan trekkelijk is voor hockeyers van alle leeftijden en alle niveau's. Natuurlijk is er tijdens de open dag de mogelijk heid jezelf aan te melden als lid van MHCV Inschrijven voor het toernooi, de clinic, barbecue en de feestavond kan tot zaterdag 1 september via www.mhcv.nl. Men kan zich individu eel inschrijven of als team (minimaal zeven spelers). Matthias Deul van handboogsport vereniging Diana Venray is Limburgs kampioen geworden in het traditio nele 1 pijl schieten in Sittard. Na 25 pijlen bezette Deul een tweede plaats met 238 punten, een punt minder dan Theo Baetsen van Ontspanning Tun- gelroy. Na de pauze nam Deul meteen de leiding over om die ook niet meer af te staan. Na 50 pijlen zette hij een score neer van 477 punten en bleef daarmee zes punten voor op de num mer twee Theo Baetsen. Anny Thijs- sen behaalde eveneens een podium plaats in de eerste klasse dames, nl. een derde plaats. Fer Hendriks, Mari en Robert Thijssen, Martien en Meita Barents behaalden allen een plaats in de middenmoot. Aanstaande zondag vertrekken Matthias Deul en Mari Thijssen naar Poppel voor de eerste interland Belgie tegen Nederland. Donderdag 23 augustus, eerste clubavond voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Van 18.30 tot 20.00 uur worden er kennismakingsspelle tjes gehouden om aan elkaar te wen nen. Maandag 27 augustus, van 18.30 tot 20.00 uur, club voor de kinderen van groep 3. Dinsdag 28 augustus, clubavond voor de jeugd van de groe pen 6,7,8 en de schoolverlaters. Ook deze avond duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Een bezoek aan De Springplank is voor de eerste twee avonden gra tis. Dat geldt ook als dit gedurende het seizoen aan de orde is. Tijdens de seizoensopening zijn er drie winnaars getrokken onder de inzendingen van de prijsrebus. Dit waren Bram van Dijck, Fleur Bouten en Ruud Vrenken. Zij mogen een half jaar gratis lid zijn van De Springplank. De laatste vijf activiteiten van het zomerfestival Ontmoeten in Maashees bestaan uit een excursie naar kasteel museum Julie Postel in Boxmeer op dinsdag 28 augustus, een excursie naar Plus Verbeeten in Vierlingsbeek op dinsdag 4 september en een cursus Nordic Walking op de zaterdagen 1 en 15 september. Op dinsdag 11 septem ber opent het kienseizoen met een superkienmiddag voor alle Maashese 50-plussers waarna het zomerfesti val wordt afgesloten met een bezoek aan het museum Freulekeshuus in De onlangs geopende zaak aan de Eikenlaan 50 in Venray, Calmness-Top Sportive, heeft de Invaliden Sport en Belangenvereniging Venray en omstreken een cheque van 450 euro aangeboden. Eigenaren Bert en Rean Snijders besloten om het geld wat ze bij de opening van hun zaak mochten ontvangen aangevuld met een eigen bijdrage, te schenken aan een goed doel. Het doel was snel gevonden; de ISBY deze stichting steunt en stimu leert mensen met een lichamelijke en verstandelijke beperking onder Wilt u uw vakantie herbeleven in uw eigen tuin? Groenkompas maakt het mogelijk. Vanaf heden is het mogelijk om in uw eigen omgeving: binnen en buiten te genieten van grote rotspartijen. Tropische taferelen in Nederland. U heeft ze waarschijnlijk vaker gezien bij dierentuinen en grote vakantie parken, nu is het moge lijk dit in uw eigen omgeving te hebben. Ziet u het al voor; zwemmend onder een heuse waterval in uw eigen zwembad, zonnebaden op een grote rots bij de whirlpool, grote rotsen in uw vijver, bijna alles is mogelijk. Door speciale technieken is het mogelijk grote replica rotsen te maken en te verwerken in elk project waar u maar wilt; zwembaden, whirlpools, tuinen, bedrijfsterreinen noem maar op. Jeroen Weijmans van het Groen kompas legt uit: "Het heeft me altijd al geïnteresseerd, grote rotsen, mooie stukken natuur in je eigen tuin, maar Venray op donderdag 20 september. De jubilerende KBO Maashees ver trouwt opnieuw op enthousiaste deelname. Want enthousiast waren de deelnemers. Bijvoorbeeld op de fami- lie-kapellekes-fietstocht met een rit in het zonnetreintje. Aansluitend genoten ook nog eens bijna honderd deelnemers op het dorpsplein van de ontmoeting met elkaar, de muziek en de barbecue. Op zaterdag 24 november wordt officieel gevierd dat de KBO Maashees 50 jaar bestaat. andere door ze de mogelijkheid te bieden om deel te nemen aan sport activiteiten. De relatie met Top Spor tive is hierin snel gelegd; Top Spor tive is een winkel in Sportprijzen en Relatiegeschenken. Calmness is een Sauna-Relaxroom waar twee tot zes personen kunnen verblijven. Geen openbare inloop, maar op afspraak te reserveren. Speciaal dus voor mensen die, om wat voor reden dan ook, niet naar een openbare sauna willen. Voor meer informatie kan men kijken op www. calmness-topsportivenl om te werken met echte en grote brokken natuursteen valt in de prak tijk vaak tegen. De kosten van echt natuursteen liggen hoger, de mogelijk heden zijn beperkter en wil je echte grote rotspartijen creëren dan heb je grote hoeveelheden nodig. Bovendien krijg je dan te maken met rotsen die niet meer hanteerbaar zijn, logistiek onhaalbaar dus. Doordat de rotsen ter plekke met een speciale techniek met de hand worden gemaakt is bijna elke vorm en bestemming mogelijk, ook de kleur is naar uw wens aan te passen. Hierbij hebben we weinig werkruimte nodig." Omdat er wordt gewerkt met speciale grondstoffen zijn de rotsen erg duurzaam en kleur vast. Ze zijn onderhoudsvriendelijk en zorgen voor minder werk in de tuin. Heeft u interesse? Neem dan contact op met Hoveniersbedrijf Het Groen kompas, telefoon 0478-636782. Zij voorzien u graag van advies. Ook als het gaat om de inrichting en de aan leg van uw tuin. Kijk ook op www. hetgroenkompas.nl. Gemeenten in Noord- en Mid den-Limburg hebben samen met Jeugdgezondheidszorg (GGD Noord- en Midden-Limburg en thuiszorg) een aantal thema's bepaald die in de periode 2008 tot 2011 extra aandacht krijgen. Drie belangrijke speerpunten voor jeugd, namelijk overgewicht, alcoholconsumptie en psychoso ciale problematiek, maken nu al een goede start. Kinderen drinken op steeds jon gere leeftijd steeds meer en steeds vaker alcohol. Meer dan de helft van de 10- tot 12-jarige kinderen heeft wel eens gedronken. In de leeftijd van twaalf tot veertien jaar is 60 pro cent wel eens dronken geweest. Het bingedrinken (het drinken van grote hoeveelheden in één keer) in de leef tijdsgroep van 12 tot 16 jaar, neemt sterk toe. Steeds vaker komen jonge kinderen met een alcoholvergiftiging op de eerste hulp terecht. Drinken op jonge leeftijd brengt behoorlijk wat gezondheidsrisico's met zich mee. Korte termijnrisico's zijn bijvoorbeeld agressief gedrag of onveilig vrijen, lange termijnrisico's zijn hersenbe schadigingen. Het is daarom belang rijk op een verantwoorde manier met drank om te gaan. Ouders van 12.000 kinderen in de leeftijd van 12 en 14 jaar krijgen een voorlichtingsbrief om hen bewust te maken van het feit dat ze meer invloed op het drinkgedrag van hun kind hebben dan ze zelf den ken. Verbieden werkt! De boodschap luidt: "Voorkom alcoholschade bij uw opgroeiende kind. Stel alcoholgebruik zo lang mogelijk uit, tenminste tot 16 jaar." Er komen steeds meer kinderen met overgewicht. In 2006 is 12,8 pro cent van de 5-jarige meisjes en 8,2 procent van de 5-jarige jongens in Noord- en Midden Limburg te zwaar. Van de 14-jarigen is dat 15,3 procent van de meisjes en 14 procent van de jongens. De GGD start een onderzoek om kinderen met overgewicht op te Ypsilon Venlo houdt op donderdag 13 september een Rocktherapie-feest- avond voor iedereen die betrokken is bij de Geestelijke Gezondheids zorg. Ypsilon Venlo is onderdeel van de landelijke familieledenvereniging Ypsilon die opkomt voor de belan gen van familieleden van mensen met schizofrenie en psychotische stoornissen. Voor de derde keer houdt Ypsilon Venlo een Rocktherapie in de vorm van een feestavond voor ieder een die betrokken is bij de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Rockthera pie verwijst naar de positieve invloed, die muziek kan hebben op mensen met psychiatrische problemen. Straat psychiater Jules Tielens zorgt samen met The Electric Space Cowboys voor de muzikale omlijsting van de avond. Zij spelen pop- en rockmuziek uit de 70er jaren, classic rock en enkele eigen nummers. Iedereen die zich geroepen voelt kan zelf een num mer zingen of spelen en wordt daar bij instrumentaal begeleid door The Electric Space Cowboys. Gelet op de positieve reacties van afgelopen jaar daagt het regiobestuur Ypsilon Venlo iedereen uit om hieraan mee te doen. De feestavond is bedoeld voor cliën ten, familieleden, vrienden en ken nissen, medewerkers en artsen in de GGZ uit de regio Venlo en omstreken. Achterliggende gedachte is om door de stimulerende en positieve invloed van muziek mensen dichter bij elkaar te brengen. De avond duurt van 18.30 tot 23.00 uur en wordt gehouden in het Aid Weishoes in Venlo. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met Ypsilon Venlo via tel. (077)4752718. Aanmelding is mogelijk tot vrijdag 7 september. Kinderen zijn de hele dag druk bezig. Soms doen ze dingen die niet leuk zijn. Zoals voetballen in de kamer of knoeien met eten. Als ouders dat vervelend vinden, moeten zij grenzen stellen. Grenzen stellen kan op veel verschillende manieren. Groene Kruis Pluspakket start op 17 september in Venray de cursus Opvoeden Zo! Deze cursus bestaat uit zes bijeen komsten die telkens duren van 20.00 tot 22.00 uur. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. De cursus is bedoeld voor ouders en verzorgers van kinderen van twee tot vijf jaar oud. De cursus leiding is in handen van een wijkver pleegkundige Jeugdgezondsheidszorg van het Groene Kruis. Het doel van de cursus is ouders en verzorgers inzicht te geven in wat het effect is van belo nen, straffen en dingen verbieden. Ook worden nieuwe mogelijkheden aangeboden om op een pedagogisch verantwoorde wijze met kinderen om te gaan. Indien men meer wil weten over deze cursus of zich wil aanmel den, dan kan men tijdens kantooruren contact opnemen met de Klantenser vice via tel. (077)320595. Kijk ook op www.groenekruis.org. De Limburgse kampioenschappen voor pony's en paarden is in Baexem gehouden. Dit leverde twee kampi oenstitels en een reservekampioen op voor PC St. Jan uit Merselo. Bij de pony's was het viertal van St. Jan 1, bestaande uit Saskia Beerkens met Ronaldo, Elzemiek Payens met Quik- silver, Lynn Kersten met Robby en Janine Tonen met Monty onder lei ding van Gerty Cremers als comman dante, startte in de klasse CDE licht en behaalde met maar liefst 333 punten de titel Reserve-Kampioen, ze mogen hiermee ook naar het NK in Ermelo Bij het paarden springen startte Petra van Dijck haar Feiten in de klasse M-springen, welke gereden werd over twee manches. Beide manches bleef Van Dijck als een van de twaafl combinaties foutloos. Ze moest als derde startten in de barrage en legde het parcours af in een mega tijd van 36.44 seconden. De overige negen deelnemers konden niet aan haar tijd komen, waarmee Van Dijck zich Lim burgs kampioen 2007 mag noemen. Ook Rick Janssen mocht startten in de zware springklasse ZZ, samen met zijn Pointer. Ook hij was foutloos en mocht de barrage rijden. In deze span nende barrage met erg hoge hinder nissen was Janssen iedereen te vlug af en ook hij mag zich in deze zware klasse Limburgs kampioen 2007 noe men. Beiden mogen met deze paarden in deze klasse naar het NK in Ermelo. Ingrid Willems heeft ook een prach tige prestatie neer gezet in de klasse L-springen, want ze startte haar Ultra- Vox in deze klasse en na een foutloos parcours en barrage behaalde ze een schitterende vierde plaats. Ook Petra van Dijck startte in deze klasse maar met haar paard Un de May, ook hier ging het erg goed en behaalde een hele mooie vijfde plaats. Beide dames hebben zich hiermee ook gekwalifi ceerd voor het NK in Ermelo. Bij de paarden dressuur reed Brigitte Kreu- zer met haar Tsarina in de klasse Zl- dressuur. Kreuzer zette een mooie correcte proef neer en dit niet zonder resultaat want ze behaalde met een schitterend puntentotaal van 632 een vijfde plaats op deze Limburgse kam pioenschappen. Naam: Adres: ÏKHBBffEM:!»!»B5ïTïTï1 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Motor Amateur Club Wanssum houdt in het weekeinde van 25 en 26 augustus een crossevenement waarbij wordt gestreden voor het Nederlands kampioenschap. Door het meanderen van de Molen beek is de lay-out van het circuit in de weilanden drastisch veranderd en de circuitcommissie van de MAC heeft dan ook al menige zweetdrup pel moeten laten, om tot dit resultaat te komen. Vrijdag 24 augustus wordt voorafgaande aan het motorische geweld een fietscross verreden waar bij deelname open staat voor ieder een in het bezit van fiets. Inmiddels zijn er al vele inschrijvingen binnen en beloofd het een spannende strijd te worden tussen de diverse fietsers. Inschrijven is nog mogelijk tot don derdag 23 augustus bij Twan v.d. Ven via tel. (0478)531810. Zaterdag rijden jeugdrijders van Motorsport Organi satie Nederland. De kleine mannen en vrouwen strijden dan weer om de punten en de bokalen. De leeftijd van deze coureurtjes varieert van 6 tot 16 jaar. Ook de veteranen vertonen hun kunsten. De eigen leden Bart Pijpers en Jules Deenen willen natuurlijk voor eigen publiek vlammen bij de 65 cc versnellingen, maar vinden geduch te tegenstand van rijders uit alle delen van Nederland. Zondag verschijnen de de nationale klassen aan de start. Aan diverse klassen zijn door de overkoe pelende organisatie ook dit jaar weer de kampioenstatus toegekend. Dat wil zeggen dat er ongemeen hard voor de kampioenschappunten gestreden gaat worden. Rick Simons en Koen Pijpers en Stephan Wijers zullen bij de junio ren hun beste beentje voorzetten om in de top 5 te eindigen. Rob Simons, Peter Versteegen en Ruud Pijpers zul len de eer van MAC Wanssum verde digen in de Interklasse. Beide dagen beginnen de wedstrijden om 12.00 uur. Diegene, die ook de trainingen willen volgen, dienen om 9.30 uur aanwezig te zijn. Circuit De Broek- berg is gelegen in het centrum van Wanssum. Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. CHEQlff

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20