creatief mgToen V de graaf Avydo Üw ICT Protest tegen Sciencelink BVSEMENjberden 4 ónze zorg Bedrijfsstaking? Tuin Toko Nieuw nieuwe schoenen.. oor dé specialist tegels,, sanitair en Doorstart discotheek Prijswinnaar fotowedstrijd LEUKE KOOPJES ho \/e niers www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Aanbiedingen! Gelijkspel Leunen En verder: Rechtbank buigt zich 28 augustus over zaak hennepkwekerij in Meerlo De rechtbank in Roermond buigt zich dinsdag 28 augustus over het dossier van de ver meende eigenaar van een hen nepkwekerij in Meerlo. Of de zaak na ruim 3.5 jaar eindelijk inhoudelijk behandeld gaat worden, is de vraag. Volgens advocaat Jan Boone van de 45-jarige verdachte W. heeft de politie gebruikgemaakt van een vervalste machtiging om in febru ari 2004 bij de man binnen te val len. Er zou, kortom, gesjoemeld zijn met het huiszoekingsbevel. De raadsman laat weten dat hij nu, na een jaar lang horen van getuigen, sterke aanwijzingen heeft waar uit blijkt dat een politieagent het bevel eigenhandig heeft geprodu ceerd. "Als alle anderen de waar heid spreken, dan kan het niet anders zijn dan dat die politieman de bron is van het vals document." De feiten op een rij. In febru ari 2004 valt de politie bij W in Meerlo binnen. Bij de inval wordt een hennepkwekerij ontdekt. In de tuin worden twee plastic zak ken met grote hoeveelheden geld gevonden. W. wordt aangehouden en het Openbaar Ministerie begint een strafzaak tegen hem. Maar dan ontdekt advocaat Jan Boone dat er twee aparte bevelen in het strafdossier zitten. "Het document dat bij de inval is gebruikt, is niet ondertekend door een officier van justitie. Het blijkt ook niet terug te vinden in de computer. Het document is bovendien met het tekstverwerkingsprogramma Word vervaardigd. De politie gebruikt dat programma niet. Dat sterkt mijn vermoeden dat een politieman zelf het huiszoekings bevel heeft opgesteld en in het dossier heeft gestopt.Als dat zo is, dan is de inval van de politie in de woning van mijn cliënt niet recht matig geweest en moet de zaak geseponeerd worden. Dat zal ik de rechtbank dinsdag 28 augustus opnieuw voorhouden." Het voorbije jaar is op last van de rechter-commissaris onder zoek gedaan om antwoord te krij gen op vragen als 'wie heeft de machtiging gemaakt?', 'waarom zit het document niet in het poli tiesysteem?', en 'wie heeft het in het dossier gestopt?' Boone: "Tot op heden zijn die vragen onbeant woord gebleven. Wat al die verho ren en verklaringen wel duidelijk hebben gemaakt, is dat er in mijn optiek nog maar één bron voor het produceren van het vervalste huiszoekingsbevel overblijft: een bepaalde politieagent die bij de zaak is betrokken.Als alle anderen de waarheid spreken, dan lijkt het erop dat hij het document en het proces- verbaal heeft vervalst. Het kan niet anders." Boone heeft eerder in deze zaak aangifte gedaan tegen burgemees ter Joep Hahn van de gemeente Meerlo-Wanssum, die in de ogen van de advocaat 'op de stoel van de rechter is gaan zitten'. "Uit de uitlatingen van de burgemeester bleek dat hij mijn cliënt al had veroordeeld voordat het proces was begonnen. Dat hoort niet, dat kan niet. Namens mijn cliënt heb ik aangifte tegen de burgemeester gedaan en gesommeerd dat hij zich niet meer op een dergelijke wijze mag uiten over deze zaak. En voor zover mij bekend, heeft hij zich daaraan gehouden." Bur gemeester Hahn was woensdag morgen niet bereikbaar voor com mentaar. r ceuten van loon PAST Schoenen Hoofdstraat 14 Horst 077 397 01 97 www.pastschoenen.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Openingen Eindelijk horen we weer eens wat van het crematorium op begraafplaats Boschhuizen inVen- ray. Ik dacht dat het initiatief van de Venrayse zussen Elly en Gerrie Swinkels op sterven na dood was. Maar niet dus, uit de verkoop van de grond op begraafplaats Bosch huizen blijkt dat het crematori um nog altijd springlevend is. En dat is maar goed ook. Want een regioplaats als Venray verdient een crematorium. Het is toch te gek voor woorden dat wij Venray- naren naar Blerick of Brouwhuis moeten rijden voor onze laatste reis naar de hemel? Goed nieuws dus voor Venray, al laat de offici ële opening van het crematorium nog even op zich wachten. Dat geldt niet voor de opening van de speeltuin in Venray en de her opening van discotheek Zenith. Ja, het wordt feest in Venray op zaterdag 1 september! Eerst kun nen we 's middags vanaf 14.30 uur met z'n allen naar klimmen de, rennende, glijdende, schom melende en krijsende kinderen gaan kijken in de nieuwe speel tuin in Vlakwater, om daarna met de hele bups - zonder kinderen - naar Zenith te gaan. Eindelijk! Het heeft even geduurd, maar om 22.00 uur gaan de deuren van de grootste discotheek van de Bene lux weer open, onder leiding van een nieuwe directeur: Marga van Dijck. Een jonge baas (23), die het horecastokje na het faillissement van haar vader en moeder heeft overgenomen en vol enthousi asme aan de slag gaat om van Zenith een succes te maken. Ik hoop dat het lukt, want ik heb de superdiscotheek gemist in de afgelopen maanden. Toch wel, stiekem. Net als het voetbal, het korfbal en al die andere sporten die weer beginnen aan hun com petities en die we ook dit seizoen op de voet zullen volgen. Volgen de week leest u alles' over spor tend Venray in de dubbeldikke sportspecial van Peel en Maas. Ja, de komkommertijd is weer voorbij, we kunnen weer vol aan de bak! Maar dat doen we graag, want aan hard werken hebben wij geen broertje dood. Hannes Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl PETERS/MICHELS Verkoop van alle merken auto's, nieuw én gebruikt Nelipak neemt concurrent over Sealed Air Corporation, de moe dermaatschappij van Nelipak, heeft in de Verenigde Staten het bedrijf Alga Plastics overgeno- men.Alga was een van de grootste concurrenten van Nelipak op het gebied van thermovorming. De overname is geheel vanuit Venray geïnitieerd en voorbereid. Directeur Frank Nelissen is ver heugd met deze overname. "Voor Nelipak betekent deze overname een verbreding van de mondi ale marktpositie. Nelipak maakt vooral op maat gemaakte blister- verpakkingen. In deze markt is het belangrijk dat je dicht bij produ cent en klant zit", aldus Nelissen. LEES VERDER OP PAGINA 3- Tijdens de junimaand-dierentuinmaand konden kinderen meedoen aan een speciale wedstrijd van de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen. Door op verschillende dierenvragen antwoord te geven, maakten ze kans om voor één jaar dierentuin-kinderdierekteur te worden van onder ande re Zoo Pare Overloon. Uit de vele inzendingen is een winnaar getrokken: Thijs Linskens uit Oostrum. De kersverse kinderdierekteur van Zoo Pare Overloon kreeg woensdagmiddag de symbolische sleutel van het park uit gereikt. Naast de 'sleutel' ontving de winnaar van parkmanager Bram Stiel ook een jaarabonnement op Zoo Pare Overloon voor het hele gezin én de echte junimaand dierentuindierekteurstoel die tijdens de junimaand in het park stond. Daarnaast mag hij onder andere zijn verjaardagsfeestje vieren in het park, krijgt hij met twee vriendjes of vriendinnetjes een 'kijkje achter de schermen' en gaat hij samen met de kinderdierekteuren van de veertien andere Nederlandse dierentuinen vergaderen. Woensdag 29 augustus zal de Anti Dierproeven Coalitie protes teren in Venray tegen de komst van Sciencelink. Vanaf 12.30 delen medewerkers folders uit bij het gemeentehuis en op de markt om de inwoners van Venray te informeren over het volgens hen dieronterende project. In Venray plant de gemeente het prestigieuze project Science link. Deze campus, gevestigd langs de snelweg A73, biedt plaats aan verschillende bedrijven die zich met proefdieronderzoek bezig houden. Het prijskaartje voor dit project bedraagt 60 miljoen euro. Vele dieren zoals honden, konij nen, muizen en ratten zullen hier elke dag een gruwelijke dood vinden in naam van de commer ciële wetenschap, meent de Anti Dierproeven Coalitie. Proefdier fokkerij Harlan uit Horst zal de dieren leveren en wil er ook zelf dierproeven uitvoeren. Vervan ging, vermindering en verfijning zijn de drie steekwoorden van het Nederlandse proefdieronderzoek. Een nieuw proefdiercentrum in Venray past absoluut niet in dit beleid, vinden de actievoerders. In Nederland worden nog steeds jaarlijks 612.000 dieren gebruikt in experimenten. Tevens vinden nog eens 650.000 speciaal voor de proefdierindustrie gefokte dieren de dood. Dit omdat zij bij voorbeeld het verkeerde geslacht hebben of omdat zij niet de juiste kenmerken vertonen volgens de dierproefnemer. Dieren zijn geen wegwerpproducten, aldus de Anti Dierproeven Coalitie. www.vandenmunckhof.nl Nieuws uit Meerlo-Wanssum 10 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kunst Cultuur 17 Sport 18-20 Kerkelijke diensten 22 Eis: negen jaar cel voor poging moord Tegen Guus M. (40) uit Ven ray is dinsdag in de rechtbank in Roermond negen jaar cel geëist voor poging tot moord. De man schoot begin maart in een woning aan de Kolkweg in Venray op een man (26) uit Blerick. Die raakte daarbij gewond aan zijn arm. Een slepend conflict was de aanlei ding voor het schietincident. Na de schietpartij werden drie man nen aangehouden. De twee andere verdachten werden korte tijd later weer vrijgelaten. De uitspraak is op 4 september. plaatst 't Voor AANBIEDINGEN www.schutting.nl OPENINGSWEEK vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en Iaat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l r// WE HEBBEN XV NOG WAT Yl 'Politieagent bron van vals document' Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T(0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl Thijs 'kinderdierekteur' van Zoo Pare Overloon! Arr/-\i mt^ntc DöHctinri,arl\/!cQi ie Accountants Belastingadviseurs ACCOUNTANCY - BELASTINGADVIES - SALARISADMINISTRATIE mail info@avydo.nl - www.avydo.nl - Tel. 0478-583097 sterk in scha de werk AUTO'S EU ACCESSOIRES Agrobaan 7, 5813 EB Ysselsteyn Tel. 0478-542211 info@peters-michels.nl www.peters-michels.nl Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Autoschadecenter Venlo B.V. Venlo, tel. 077-382 01 95 www.autoschadecenter-venlo.nl Hulsterdreef Autoschade Venray, tel. 0478-58 88 81 www.hulsterdreef.nl Honderdachtentwintigste jaargang - week 34 - donderdag 23 augustus 2007 EN MAAS TuinToko De Tuin Totaal Markt Beekvveg 52b Venray (Merselo) T. 0478 - 57 90 92 Maasheseweg 80a Venray. Inl. en reserv.: Tel. 0478-511466 lH.llliMil.MHil»

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1