Gemeente Ven ray Renovatie oorlogsmonument Prinsenhof weer in de Oranjebuurt Openbare bekendmakingen Nieuwe parkeerverwijzing Vestiging parkeerbureau valt duurder uit Prijs: minuut gratis winkelen Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 23 augustus 2007 - Pagina 16 Gemeentehuis Openingstijden In de Oranjebuurt wordt de nieuwe straatnaam Prinsenhof ingevoerd. Het gaat om de straat tussen de Wilhelminastraat en de Dr. Poelsstraat. Daar is inmiddels een begin gemaakt met de bouw van woningen, en daarom moet de straat een naam krijgen. Het college van Burgemeester en Wethouders komt met de naam Prinsenhof tegemoet aan de wens van 260 bewoners van de Oranjebuurt. De naam Prinsenhof heeft een historische waarde voor de wijk. De straat ligt namelijk op de plek waar vroeger het danscafé Prinsenhof stond. Het danscafé aan de Wilhelminastraat genoot in de jaren vijftig en zestig faam in het Venrayse. Veel Venraynaren hebben nog plezierige herinneringen aan de Prinsenhoftijden van weleer. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vergaderingen Straatnaamgeving Evenementenvergunning Verleend Vastgesteld Bouwplannen Aangevraagd Verleend Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 34 aangestuurd en het systeem wordt daar bewaakt. De gemeenteraad neemt in september een besluit. Als de gemeenteraad met het voor stel instemt, wil de gemeente het systeem tegelijk met de openstelling van parkeergarage aan De Gouden Leeuw in gebruik nemen. Het vestigen van het parkeer bureau, dat zich nu nog aan het Mgr. Goumansplein/Eind- straat bevindt, in de parkeer garage aan De Gouden Leeuw valt £244.000,- duurder uit dan verwacht. Het dak van het oorlogsmonument aan het Kerkpad wordt gerenoveerd. De dakconstructie en de dakbedek king verkeren namelijk in slechte staat. Het bedrijf BouwAd voert de renovatie uit. De werkzaamheden duren minimaal een maand. Het dak wordt in de werkplaats gerenoveerd. Daarom moet de dakconstructie in zijn geheel worden weggehaald. Eind september wordt de nieuwe kap teruggeplaatst. De gemeente Venray wil de par- keerverwijzingen in het centrum vervangen door een digitaal systeem. Dit systeem vermeldt bijvoorbeeld op de verwijsbor den hoeveel plaatsen nog be schikbaar zijn. Als een parkeer terrein vol is, kan het systeem bezoekers doorverwijzen naar een andere parkeerlocatie. Het parkeerbureau beheert het ver wijssysteem. Dit bureau is nu ook al verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de parkeerterrei nen in Venray. De invoering van het nieuwe verwijssysteem is gekoppeld aan de aanvraag voor het krediet voor de verhuizing van het parkeer bureau. De verwijzingen worden namelijk vanuit het parkeerbureau Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijk Beheer, op maandag 27 augustus 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijk Beheer, gehouden op maandag 4 juni 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-1 Ter advisering 8. Zienswijze kenbaar maken met betrek king tot Regionalisering Brandweer 9. Projectplan Centrum op de schop 10. Aankoop parkeerbureau 11. Vermindering investeringen GRP en opstart subsidieregeling afkoppelen C-2Ter bespreking 12. Nota B en W inzake integrale aanpak hennepteelt (Groene Goud) 13. Nota B en W inzake vaststelling evene- mentenbeleid C-3Ter besluitvorming 14. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Stedelijk Beheer Onderdeel D 15. Rondvraag 16. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, op dinsdag 28 augustus 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, gehouden op maandag 11 juni 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-1 Ter advisering 8. Bezwaarschrift tegen afwijzing planschadeclaim bestemmingsplan Brabander 9. Voorbereidingsbesluit gebied De Brier 10. Besluit nemen over de aanwezigheid van restrisico externe veiligheid De Blakt C-2 Ter bespreking Niet van toepassing C-3Ter besluitvorming 11. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Stedelijke Ontwikkeling Onderdeel D 12. Rondvraag 13. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Middelen, op woensdag 29 augustus 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Middelen, gehouden op woensdag 6 juni 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-1 Ter advisering 8. Ontwerpjaarrekening 2006 en ontwerpbegroting 2008 van het Werkvoorzieningschap Noord-Limburg 9. Burgerparticipatie in Venray 10. Vaststellen Inspraakverordening gemeente Venray. 11. Begroting 2008 Gemeenschappelijke regeling Bedrijvenschap Businesspark Venlo; GreenPark Venlo 12. Vaststellen verordening op de Audit-commissie C-2 Ter bespreking 13. Nota B en W inzake spreidingsbeleid supermarkten 14. Interne notitie betreffende het maken van afspraken over de wijzen van het betrekken van de gemeenteraad bij het proces verbouwing gemeentehuis 15. Nota B en W inzake junicirculaire Gemeentefonds 2007 C-3 Ter besluitvorming 16. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Middelen Onderdeel D 17. Rondvraag 18. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten, op donderdag 30 augustus 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten, gehouden op donderdag 7 juni 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-1 Ter advisering 8. Aanpassing Plan van Scholen 2008-2010 9. Projectbureau regiotaxi Noord- en Midden-Limburg 10. Bovenschoolse Zorgvoorziening 11. Exploitatielasten 't Podium C-2 Ter bespreking 12. Plan van aanpak Kunst- en Cultuurbeleid 13. Plan van aanpak Sportbeleid 14. Plan van aanpak Vrijwilligersbeleid C-3 Ter besluitvorming 15. Vaststelling afspraken en toezeggingenlijst commissie Maatschappelijke Diensten Onderdeel D 16. Rondvraag 17. Sluiting. (art. 2.2.2 APV) De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend voor het houden van - het V-Kickfestival op het Schouwburgplein op zaterdag 1 september 2007. Aan genoemde vergunning zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel mogelijk te beperken. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tot en met 26 september 2007 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Burgemeester en wethouders hebben besloten de onderstaande straatnamen vast te stellen: - Mulders Franshof te Merselo - als wijziging op de naam Vloetweg, voor het doodlopende gedeelte, als zijstraat van de doorgetrokken Vloetweg - Van Roosmalenstraat te Venray - voor de toekomstige woningbouw nabij de Merseloseweg 59 in Vlakwater II - Bosuil te Venray - als toevoeging voor de toekomstige straatnaamgeving van het woningplan Aan den Heuvel - Prinsenhof te Venray - voor de bouw van de woningen in de Oranjebuurt tussen de Wilhelminastraat en de Dr. Poelsstraat - Nobelstraat te Oostrum - voor de hoofdweg van het bedrijventerrein de Blakt. U kunt de desbetreffende stukken van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u binnen zes weken na deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Evenementenvergunning - Verleend. Bouwvergunningen - Twistweg 9 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba070395) - Kerkweg 19 - veranderen en vergroten van de woning (nr. ba070396) - Rosmolenweg 8 - bouwen van een werktuigenberging (nr. ba070397) - Scheiweg 15 - bouwen van een pluimveestal (nr. ba070398) - Lathyrus 22 - veranderen van de hal (nr. ba070399) - Eijkenhofweg ongenummerd - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba070400) - Moostdijk 14 - bouwen van een rundveestal (nr. ba070401) - St. Antoniusveldweg 18 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba070402) - Lelie 1 - vernieuwen van het portaal (nr. ba070403) - Kleindorp ongenummerd - bouwen van een woning en berging (nr. ba070404) - Randenrade 84 - plaatsen van een dakkapel op het zijvlak (nr. ba070405). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Rectificatie In de openbare bekendmakingen van 16 augustus 2007 is onder Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) per abuis onderstaand bouwplan gepubliceerd: Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Klaproos ongenummerd - bouwen van een woning en garage (nr. ba070340). Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Heidseweg 27 - bouwen van een carport (nr. ba070322, verzenddatum 14/08) - Lovinckplein 12 - plaatsen van een blokhut (nr. ba070278, verzenddatum 16/08) - Ripseweg 6 - bouwen van een loods (nr. ba070266, verzenddatum 13/08) - Smellekenslaan 1 t/m 11 (even). Haviklaan 3, Sperwerstraat 34 t/m 52 (even) - bouwen van 17 woningen (nr. ba070173, verzenddatum 14/08) - Oostsingel 39 - vergroten van een schoolgebouw (nr. ba070042, verzenddatum 14/08) - Klein Oirlo 14 - vergroten van een loods t.b.v. agrarisch bedrijf (nr. ba070265, verzenddatum 15/08) - Stationsweg 88 - veranderen/vergroten van de schuur na calamiteit (nr. ba070308, verzenddatum 15/08) - Deurneseweg 176 - verbouwen van een bedrijfswoning (nr. ba070358, verzenddatum 16/08) - Etnalaan 13 - bouwen van een zwembad (nr. ba070389, verzenddatum 16/08) - Henri Dunantstraat 40 - bouwen van een MBO-school (nr. ba060637, verzenddatum 17/08). Sloopvergunningen - Stationsweg 88 - gedeeltelijke sloop van een schuur (nr. slp070067, verzenddatum 15/08) - Wanssumseweg 19 - verwijderen van asbesthoudende golfplaten (nr. slp070062, verzenddatum 16/08) - Stationsweg 46 - slopen van het centraal ketelhuis (nr. slp070063, verzenddatum 16/08). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Evenementenvergunning - Verleend. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit Landbouw Wm - Vredeweg 20 te Vredepeel - dhr. M.M. Nielen, Loonseweg 1 te Oploo in verband met het oprichten van een akkerbouwbedrijf met een kleinschalige schapenhouderij - Vredeweg 10 te Vredepeel - dhr. M.W.A. van den Heuvel, Vredeweg 10 te Vredepeel in verband met het wijzigen van de melkrundveehouderij. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 24 augustus 2007 t/m 6 september 2007 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn - Mts. Swinkels-van Dijck, Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij annex akkerbouwbedrijf - Koepas 2 te Oirlo - Mts. L. Geurts en C. Pouwels, Koepas 2 te Oirlo voor een varkenshouderij en vollegrondstuinbouwbedrijf - Zuivelweg 2e te Leunen - Agerland bv, Leveroyseweg 9 te Heijthuysen voor een Boerenbondwinkel met buitenopslag alsmede verkoop en opslag van consumentenvuurwerk - Klein Oirlo 19 te Castenray - dhr. H.W.B. Arts, Klein Oirlo 19 te Castenray voor een varkenshouderij annex akkerbouwbedrijf. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 24 augustus 2007 t/m 4 oktober 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Lorbaan 8 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J.C. Diender, Lorbaan 8 te Veulen vooreen nertsenhouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 24 augustus 2007 t/m 20 september 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt - schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking - vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Jan Poelsweg 3 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Tankstation Ysselsteyn bv, Jan Poelsweg 3 te Ysselsteyn voor een tankstation met aflevering van LPG - Lollebeekweg 36 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan P.J.M.G. Geerets, Loliebeekweg 36 te Castenray voor een melkrundveehouderij - Ringweg 10 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn voor een fokzeugen-, vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 augustus 2007 t/m 4 oktober 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Scheiweg 7 en 9 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan A. Claessens, Scheiweg 7 te Leunen voor een varkenshouderij en paardenfokkerij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 24 augustus 2007 t/m 4 oktober 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 23 augustus 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Dat heeft onder andere te maken met de inflatie door de latere start van de bouw van de parkeergarage. Ook waren de kosten voor de ver huizing en inrichting en de voorzie ningen voor de parkeerapparatuur deels nog niet meegenomen in de oorspronkelijke begroting. Parkeergarage In maart 2007 is gestart met de bouw van de parkeergarage aan De Gouden Leeuw. Die biedt straks plaats aan 500 auto's, waarvan 376 op openbare plaatsen. De openbare garage is eigendom van de gemeen te, die haar ook exploiteert. Het da gelijks beheer van de parkeergarage besteedt de gemeente uit, zoals dat al langer ook met het straat- en terreinparkeren gebeurt. Omdat het parkeerbureau straks direct naast de entree van de parkeergarage ligt, kan het beheer van de parkeerga rage worden gecombineerd met het straat- en terreinparkeren. De prijs 1 minuut gratis winkelen is bij de trekking van dinsdag 21 augustus gevallen op lotnummer 3015757 bij VIP Landweert (Plus markt). De winnaar kan zich met het winnende lot melden bij de publieksbalie van het gemeente huis. De loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblik jes inlevert bij de VIP-terminals. Iedere week maakt u kans op een levensmiddelenpakket, en een maal per maand op 1 minuut gratis winkelen. 25 t/m 28 aug. - Kermis, Castenray 25 aug. - Wijkfeest, St. Antoniusveld 26 aug. - Braderie, Dorpsplein Oostrum 26 aug. - Straatvoetbal, Schouwburgplein en Henseniusplein Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Gemeente Venray, Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16